Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sleve válasza Lortech (#500) üzenetére


sleve
tag

Mert én azt mondtam, hogy nem változik bizonyos feltételek mellett?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#502) Lortech válasza sleve (#501) üzenetére


Lortech
addikt

Mert én azt mondtam, hogy te azt mondtad , hogy.....? :P

Nem. Azt mondtad, hogy nem folyamatos kapcsolatnál se szokása változnia az ip-nek. Ami elég tág értelmezést enged meg. Ha csak 5 perce szabadul fel az előző ip-d, akkor nem lesz másnak kiosztva valószínűleg, viszont 6-8 óra után már van rá reális esély, pedig ez is a nem folyamatos használat kategóriába tartozik. Erre mondtam, hogy bizonyos körülmények közt változhat.

Thank you to god for making me an atheist

(#503) sleve válasza Lortech (#502) üzenetére


sleve
tag

Mert én azt mondtam, hogy te azt mondtad, hogy én azt mondtam?

Nem. Azt mondtad: "Ha folyamatos a kapcsolat, akkor nem szokása megváltozni."
Én pedig kiegészitettem: "Ha nem folyamatos akkor sem szokása megváltozni."
Saját tapasztalat: napi 4 órát netezek kb tehát 20 órán keresztül ki van kapcsolva a modemem és már hosszú hónapok óta nem változik az ip-m. (Ez persze nem azt jelenti, hogy nem változhat csak nem szokása.)

:)

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#504) Lortech válasza sleve (#503) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem is saját tapasztalat. :) Meg van némi infóm belülről is.

Nem az a lényeg, hogy mennyit netezel, mert attól még a modem online. Áramtalanítsd a modemet 6-7-8 órára, és meglátod. De vannak egyéb módok is az ip "változtatásra".

Thank you to god for making me an atheist

(#505) sleve válasza Lortech (#504) üzenetére


sleve
tag

sleve wrote: " ... 20 órán keresztül ki van kapcsolva a modemem ..." (ármatalanitva)

Viszont ez az ip változtatás érdekelne! :B

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#506) Lortech válasza sleve (#505) üzenetére


Lortech
addikt

Ja oké, csak a 4.sorig olvastam, többit átugrottam. :B

Én néhány hónapja tesztelgettem, amikor a PR fórumán téma volt, meg amikor a clickclickclick.com-os láz volt, mert arra fejlesztettem alkalmazást és kellett az ip változtatás teszteléshez. Többször is sikerült új ip-t kapnom így.

Viszont ez az ip változtatás érdekelne!
MAC-et cseréltem a következő értékre, pl xx xx xx xx xx 4B -> xx xx xx xx xx 4C, modem áramtalanít, kaptam új (más) ip-t. Néhány órát ment ezzel az újjal, aztán az eredeti MAC-re visszatérve már az ahhoz tartozó ip is megváltozott.
Mostanában nem teszteltem, mert routeren lóg folyamatosan a netem, én meg nem otthon tartózkodok. De pl. barátnőmnél néhány hónap alatt kb. 5 féle ip volt. Ezt onnan tudom, mert amikor be kell lépni távoli asztalon, akkor időnként el kell kérnem az új ip-t.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#507) george11


george11
senior tag

Üdv mindenkinek !

Olvasgattam a topicot, de nem igazán tudtam leszűrni semmi konzekvenciát. :B

Netet szeretnékk váltani év elején.

Most Tonline 8/384-es van (ez a valóságban 4-5/384)
A PR-nél láttam egy csomagot, ami szimpatikus lenne: 4/1 megabit.
Viszont nem tudom eldönteni, hogy bele merjek-e vágni.
Fontos, hogy stabil legyen (néha egy-egy kis kimaradás belefér), de azért ne legyen rendszeres ...
Visszább olvasgatva volt, aki írta, hogy sokszor szar a net, de ez már régen volt, és akkoriban voltak a sávszélemelések is.

Ha valakinek van infója/tapasztalata, az megoszthatná velem, mert nem akarok ráfaragni. :R

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#508) tusi74 válasza george11 (#507) üzenetére


tusi74
őstag

Én 4 év PR, és 1 év T-Online távlatából mondom, a 2 szolgáltatás nem említhető 1 lapon. Bár, mostanában tényleg kevesebb a kimaradás, de alapvetően a légkábeles technológia sokkal sebezhetőbb, mint a földkábeles ADSL-es. Anno a PR-nél mindig rettegni kellett, ha egy kicsit több hó esett le, mert jött a kimaradás. A T-nél meg elfelejtettem, hogy van hibabejelentés.

(#509) george11 válasza tusi74 (#508) üzenetére


george11
senior tag

Igen, ebben egyetértünk, de, és ez egy nagy DE :

Fizetek 8/512-es netért havi 9000ft-ot. Amikor emelés volt, akkor simán ment a letöltésem 900k körül. Most örülök az 500-nak.
Felfelé, meg no comment.

Ha váltok kisebb csomagra, akkor azt hozná a hálózat letölésnél(már, ha nem valami más miatt nincs meg a sebességem :(((, amit erősen gyanítok ), de felfelé 256kb/s-et tud, az meg édeskevés.

Sajna más értelmes alternatíva meg nincs. Van drága,lassú és stabil, vagy olcsóbb, de kevésbé megbízható :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#510) sleve válasza tusi74 (#508) üzenetére


sleve
tag

Van ahol még légkábeles?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#511) sleve válasza george11 (#509) üzenetére


sleve
tag

Volt már adsl-, fiber-, pr-netem. Az kétségtelen, hogy az adsl-nél volt a legkevesebb kimaradás (hirtelen nem is emléxem volt-e :) ). De ma már a kábeleseknél is igen ritka. Az 1Mb-es feltöltés pedig itt Kecson verhetetlen :))

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#512) tusi74 válasza sleve (#510) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, pl. Dunaharasztin. Én akkor visszakérdezek, hogy miért van ahol földkábeles, mert az nagyon jó.

A munkahelyem révén még kapcsolatban vagyok a PR-rel, főleg a szerelőkkel, és ők maguk mondták, hogy amikor sötétebb felhők gyülekeznek, akkor már előre félnek, hogy túlórázniuk kell. Én nem bántam meg, hogy ADSL-re váltottam, bár a feltöltés tényleg kisebb, de a stabilitás mindenért kárpótol.

[ Szerkesztve ]

(#513) sleve válasza tusi74 (#512) üzenetére


sleve
tag

Igen, pl. Kecskeméten. Nem is hittem volna, hogy a XXI. sz.-ban még telepitenek légkábellel :Y

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#514) tusi74 válasza sleve (#513) üzenetére


tusi74
őstag

Bizony, bizony, Dunaharaszti nagy része légkábeles. Azt nem tudom, hogy az új lakóparkoknál milyen, de a régebbi házaknál mindenhol légkábel fut. Sőt még az intézmények is légkábelen kapják a netet. Sőt a Harasztiak nagy részének még a jó öreg BRG-3520-as modeme van, nem a Motorola. Volt olyan 3 napos hiba olyan másfél éve, azután váltottam, hogy a BRG-seknek 3 napig nem volt netjük. Az ügyfélszolgálat meg majdhogynem számonkérte, hogy miért van még mindig az. Dehát ők adták. Igen ám, de Haraszti nagy részének még mindig az van, tehát majdnem lincshangulat lett, amikor 3/4 Haraszti 3 napra net nélkül maradt. Valami pár óra választotta el őket a 72 órától, akkor indult volna a kötbér.

[ Szerkesztve ]

(#515) george11


george11
senior tag

Akkor azthiszem ki kell derítenem legelőször, hogy légkábel van, vagy sem. :)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#516) sleve válasza george11 (#515) üzenetére


sleve
tag

Dunaharasztiból kiindulva Katonatelepen van rá esély.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#517) george11 válasza sleve (#516) üzenetére


george11
senior tag

Mármint mire? :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#518) sleve válasza george11 (#517) üzenetére


sleve
tag

légkábelre

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#519) netboy


netboy
senior tag

Van a problémátokra egy kis infom... Olvassátok el a hozzászólásokat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#520) tusi74 válasza netboy (#519) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, én meg nem is néztem az utolsó hozzászólást, és valami auguazstusihoz hozzászóltam. Na sebaj.

Egyébként csötörtök délelőtt is volt egy 3-4 órás leállás, műszaki hiba miatt, Dunaharaszti és környéke. Én meg hazajöttem, és leszedtem vígan a leveleim ADSL-lel. Akkor melyik is a stabilabb technológia??

[ Szerkesztve ]

(#521) sleve


sleve
tag

Ilyen sok rossz tapasztalat után falura már én sem ajánlom senkinek :))

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#522) tusi74 válasza sleve (#521) üzenetére


tusi74
őstag

Dunaharaszti 30.000 lakosú kisváros, közvetlenül Budapest mellett. Iparterületekkel, mindennel. És itt is sz@r. Akkor milyen, az igazi kis falvakban?

(#523) netboy válasza tusi74 (#520) üzenetére


netboy
senior tag

hát technologiában egyértelmű hogy a telefon mert az csillagpontos a kábeltv meg vegyes hállózat, mert egy fokig csillagpontos de onnan soros...
A telefont sem értem... előfizet mindenki 500Ft-ért az ip telefonra és azt várják olyan lesz mint a tcom 2500Ft-os csomagja.
Én belvárosba lakok és voltam a T-com központban már...
Egy terem tele aksikkal (ha áramszünet lenne)
A pincében meg egy 100éves (működő) disel generátor de akkora mint egy 10.emeleti lakás...

A kábeltv-nél nem megoldható a szünetmentesítés sem :(

(#524) netboy válasza tusi74 (#522) üzenetére


netboy
senior tag

Lakik ismerősöm Alattyánon, J.hidán, J.boldogházán és ott szinte 364napos a szolgáltatás!

Sajnos minden szolgáltatónak vannak ilyen területei...
Sok UPC-s is sír, hogy milyen szar nálla a szolgáltatás én meg szolnoki vagyok és tökéletes nállam mind a net mind a tv...

Bár ha a televíziót nézzük hogy mit kap a pr-es 4650ért és mit kapok én UPC-s területen éllő akkor elkeserítő a UPC csatornakiosztása ekkora cég létére :(

(#525) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Nem védem a mundér becsületét,de Harasztin nálunk egy év alatt összesen volt vagy 1nap kimaradás.(Király utca)
Amúgy stabil a net,nem szakadozik,alacsony a ping,lehet nyugodtan játszani is akár .... :K

(#526) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Sávszélességet tripláz a PR-TELECOM [link]

(#527) tusi74 válasza shabbarulez (#526) üzenetére


tusi74
őstag

Érdekes ez a triplázás.
"1 Mbit/s helyett 1,5 Mbit/s (feltöltés 256 kbit/s)
2 Mbit/s helyett 3 Mbit/s (feltöltés 512 kbit/s)
4 és 5 Mbit/s helyett 6 Mbit/s (feltöltés 1 Mbit/s)"

1*3=1,5???
2*3=3???
4*3=6????
5*3=6???

Az rendben van, hogy emelnek, de az igazat írják már ki, mert ez a triplázás elég megtévesztő.

(#528) Hawk1979 válasza tusi74 (#527) üzenetére


Hawk1979
őstag

" - egy éven belül - megháromszorozódik a letöltési sebesség"

Csak a Média Kábel Műhold oldal írta ki megtévesztően a címet :(((
A pr-nál nincs ilyen című cikk.

[ Szerkesztve ]

(#529) tusi74 válasza Hawk1979 (#528) üzenetére


tusi74
őstag

Ja aj, az előző emeléshez képest.

(#530) sleve


sleve
tag

Szerintem 2007-ben nem is emeltek.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#531) Hawk1979 válasza sleve (#530) üzenetére


Hawk1979
őstag

2007.márciusi levél....
"A PR-TELECOM SEBESSÉGET DUPLÁZ

Cégünk megkezdte azt a 120 millió forintos beruházását, melyet az internet
sávszélesség megduplázása érdekében hajt végre 2007 év első felében. Ennek
eredményeként valamennyi ügyfelünk változatlan havidíj mellett, megemelt
sávszélességgel internetezhet. Előfizetőinknek a sávszélesség növelését nem kell
külön kérniük, mert az minden előfizetőnél automatikusan jelentkezik."

Mindenkinek megduplázták 2007 első felében,bár elég nagy volt az időbeli szórás a települések között...

[ Szerkesztve ]

(#532) sleve válasza Hawk1979 (#531) üzenetére


sleve
tag

Akkor duplázott :D

Mondjuk én jobban örülnék ha az előfizetési díjjal mennének lefelé.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#533) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Holnap lesz 15.-e,holnaptól érvényes az új ÁSZF,kiváncsi leszel mikor realizálódik valóban az ígért emelés.... ;]

(#534) Kokkantas válasza Hawk1979 (#533) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Majd fél évvel később...

(#535) Hawk1979 válasza Kokkantas (#534) üzenetére


Hawk1979
őstag

:O én is erre tippelek sajna....

(#536) Kokkantas válasza Hawk1979 (#535) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Tévedtem... :) Nem kellett egy napot sem várni.

(#537) Hawk1979 válasza Kokkantas (#536) üzenetére


Hawk1979
őstag

De ha hazaérek,és nálunk még nem emelték meg,esküszöm rájuk uszítom a kismacskámat... :DDD

(#538) Hawk1979 válasza Hawk1979 (#537) üzenetére


Hawk1979
őstag

MEGEMELTÉK !!! :R

(#539) sleve válasza Hawk1979 (#538) üzenetére


sleve
tag

Kecskeméten még semmi :(

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#540) sleve válasza sleve (#539) üzenetére


sleve
tag

Ma reggel 08:02:17 kor megérkezett ide is :)

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#541) tusi74


tusi74
őstag

Valaki észrevette, hogy ma reggel óta nem megy a 110-es port? Semmilyen levél letöltés nem megy a 110-es porton, a 995-ösön a biztonságoson megy. Azért kérdezem, hogy álljak át átálítani az összes gépet itt a munkahelyen, vagy csak átmeneti hiba?

[ Szerkesztve ]

(#542) fredi69 válasza tusi74 (#541) üzenetére


fredi69
csendes tag

nálam műxik a 110-es port! :)

(#543) tusi74 válasza fredi69 (#542) üzenetére


tusi74
őstag

Mostmár nálunk is. Olyan fél óráig nem ment.

(#544) tofalvi


tofalvi
csendes tag

[P:J][/P]

Szeretnék érdeklődni, mivel 2008. július 1-től Halásztelken fogok élni, milyen lehetőségeim vannak Internetkapcsolatra.

Kérem tájékoztasson, aki tud.

Köszi Kati

(#545) neogotik


neogotik
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Remélem másnak is volt ezzel szívás de sikerült megoldania...
Olyan problémám van a pr-os nettel hogy:
-adott egy régebbi motorola modem /még nem telefonos/
a gond az hogy egy darabig van internet, aztan egy idő után idő tullépés miatt nem lehet elérni egy oldalt sem /ip cím kiosztva minden frankó, villog a PC activity sárga led/ de nem lehet netezni. :F
modem áramtalanít-> aztan visszadug shemmi. PC reboot ujra van egy darabig. Van amikor 5 perc van amikor egész nap okés :F
Telefon központba = minden jel rendben van. az önök pc-je a ludas...
gonodlom sokan találkoztak már ezzel :)
valaki valami 5let??

előre is köszi! várom a segítségeteket :)

sorry for stupid questions!

(#546) neogotik


neogotik
csendes tag

up :)

sorry for stupid questions!

(#547) Jagamo válasza neogotik (#545) üzenetére


Jagamo
csendes tag

hello
Nem vagy egyedül ezzel a problémával... nekem is ugyan ezt csinálja és még sok pr-es ismerősömnek is és ahogy más fórumokon is olvasom másoknak is van vele gondja.
Én 3 asztali géppel és 1 laptoppal próbáltam internetezni, amikor akadozott, de a központ szerint nálam van a hiba...

Küldözgetik a hülye újságjukat a számla mellé, ahelyett hogy a hibátlan internet elérésre törekednének. :((( Én már lassan ott tartok, hogy az adsl-re fizetek elő...

Véleményem szerint, aki jót akar magának az nem a pr telecommal köt szerződést.

(#548) tusi74 válasza Jagamo (#547) üzenetére


tusi74
őstag

Én ezt 2006. októberében megléptem, és nem bántam meg. Elfelejtettem a hibabejelentést.

(#549) neogotik válasza Jagamo (#547) üzenetére


neogotik
csendes tag

Közben a probléma is megoldódott amikor "kicsit eréjesebben rájuk lett szólva"

Nálunk /kb 10K-s város/ szerintem a hálózat kiépítése /lehet máshol is/ a sz@r
Légvonalban nem vagyok messzebb 1km-re a feljebbi hiaba helyétől, de nálam eddig nem volt probléma. :F
igaz, pár hónapja egy utcányira innen hasonló volt a helyzet és oda furcsamód kimentek még vasárnap is /mint utóbb kiderült/ és nekik megcsinálták ide oda szaladgálva kiderítették melyik csatlakozásnál volt a hiba...

A szolgáltatáson kellene csiszolni, mert a termékükkel nem lenne baj, de a szolgáltatás... soxor (igaz nem mindenüt) botrányos...

kis off de ez is pr-hoz kapcsolódik:
egyik helyre mostanság köttettek netet (pr-net), bekötés előtti nap elmentem és antivirus progit telepítettem, meg beállítottam egy tűzfalat és egyéb okos könnyen használható prg-ket /avira, comodo, ad-aware, c-cleaner/.
Felírtam mik lettek feltelepítve, hogy ne tudjanak a szerelők "belekötni". Akiknek csináltam ismerősök nem vérprofik mintahogy a pr-os szakik sem. Ám mégis az amit felraktam szerinte szar volt és ő tudna felrakni sokkal jobbat 2k-ért :F :F .........
megjegyzem informatikus vagyok a rendszer-infós fajtából ;) , csak tudom mit telepítek mi lehet a jo annak akinek csinálom, ám ő szerinte mégis sz@r... Bírom az ilyen hobbi IT zseniket magávalhordja a vírussal fertőzött pendrive-ját, amin a mittomén milyen szuper crackfixes antivir x.y.n+1 verziója van..... Értsen hozzá, oké. De ha valaki nála is puskább az IT-hez ne jácca má' az agyát lécci :) :)
nem is irok többet legyen ennyi elég! mert lehetne még sorolni.....

[ Szerkesztve ]

sorry for stupid questions!

(#550) Jagamo válasza neogotik (#549) üzenetére


Jagamo
csendes tag

Ennél a muksónál a 2k volt a lényeg, h legyen egy kis mellékese, szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.