Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Alteran-IT válasza tomee987 (#1800) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából nem vagyok ennyire okos, inkább azt mondanám, hogy ez ilyen alap dolog, legalább is az ember észre veszi, ha eléggé körülnéz a környezetében.
Munkaüggyel kapcsolatban nem is tudom, hogy hány probléma volt és a törvény szerint mindig a munkavállalónak lett volna igaza, aztán pedig el lett hajtva a picsába, szóval senki se mondja nekem, hogy milyen törvény van, meg az hogy működik ebben az országban, mert az biztos nem úgy van.
Aha igen és azt az országért, vagy magadért teszed? Szerintem egyértelmű a válasz. A ranglétrán milyen áron? Jobban nem megyek bele, mert így is visszatöröltem egy-két dolgot.
Engem láttál itt a fizetésért panaszkodni? :D Egyedül azért panaszkodom, amiért ilyen szar ez a szolgáltató és a szolgáltatása és amiért sokan mások is panaszkodnak, főleg hogy ennyit kell fizetni ezért a szarért és igen, még párszor elő fog fordulni ez a szó :)
Egyébként egy kérdés, neked jó volt az a 29000 forint? Mert nem hinném, hogy meg voltál vele elégedve, de ennek ellenére mégis a dolgok jó oldalát nézed, bár az is igaz, hogy azt nem árultad el, hogy havonta mennyit kellett érte dolgozni, viszont ha napi 8 órát és ráadásul fizikai munkát és ennek ellenére mégis csak 29 ezret kaptál, akkor az azért eléggé szomorú, bár ebben az országban már semmin se lepődök meg, ebben a városban meg főleg nem, bár ha eléggé tájékozott vagy, akkor nem kell bemutatnom a PC-t se munkaügyben és hogy mit művel az emberekkel, meg mekkora átverés ez a sok üres álláshely is, amit itt reklámoznak, na de hagyjuk, mert ez nem idevaló, lényeg hogy szar a PR és kész :)

(#1802) moon73 válasza Rahel (#1796) üzenetére


moon73
csendes tag

Neked se adtak hozzá jelszót gondolom.
A TC modem felbootoláskor letölti a pr telekom szerverről az általuk készített(?) firmware-t, aminek admin felületéhez a felh-jelszó párost nem szokták odaadni. Nekem is csak némi kardozás árán sikerült megkapnom, olvass vissza nemrég írtam róla.
De egyébként a modem alján írt wifi belépési adatokkal, a wifi csatlakozásnak sikerülni kéne.
Amióta megvan a TC-s modem, azóta ingadozásokat tapasztalok a netben, furcsa mód a letöltés suhan, de egyszerű oldalak főleg hétvégén időnként nagyon lassan jönnek be pl. face, vagy hírportálok, akkor is ha nincs letöltés. sőt amikor megy a letöltés akkor még jobban bejönnek.

(#1803) bucihost válasza moon73 (#1802) üzenetére


bucihost
senior tag

De oda (kell) adják az admin felhasználót / jelszót csak a szerelő emberke bassza ráírni a füzetre.
Nekem is ugyan ez volt, hogy nem írta fel. Betelefonáltam és a hölgy azonnal megadta az adatokat.

Amúgy valóban ez a TC-s modem egy kalap fos.... én is vissza fogok állni a régi modemre ha nem javul semmit. :W

(#1804) 4Grider válasza moon73 (#1802) üzenetére


4Grider
nagyúr

Próbáltál már akár a routeren, akár a gépeden egyedi DNS-t beállítani (pl. Google: 8.8.8.8 v. 8.8.4.4)?

(#1805) ataaa válasza moon73 (#1802) üzenetére


ataaa
tag

Szia Moon73!

Írtam neked privát üzenetet. Kérlek válaszolj ha ráérsz!

Köszi!

(#1806) moon73 válasza ataaa (#1805) üzenetére


moon73
csendes tag

Bocs, nem vettem észre, hogy jött üzenetem, szokatlan még ez a felület.
Amikor megkaptam a modemet én is próbálkoztam a belépési adatokkal, de nem sikerült.
Resetelés után ugyan be tudtam lépni, de aztán letölti a pr telekomtól a firmware frissítést a beállításokkal és amire feláll a net, akkor már nem enged be. A firmware frissítéssel ugyanis személyes felhasználónév és jelszó is érkezik, nagyjából így néz ki a felhasználónév: kovácspista-Ue6k és a jelszó is egyéni.
Ezt csak az ügyfélszolgálat tudja megadni, én itt írtam meg, hogy sikerült végül kiimádkozni a jelszót:
[link]
Ha nem adták oda, mindenképp lesz egy köröd az ügyfélszolgálaton.

(#1807) moon73 válasza 4Grider (#1804) üzenetére


moon73
csendes tag

Nem próbáltam.

(#1808) 4Grider válasza moon73 (#1807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor hajrá. Az általad leírtak ui. DNS-problémának tűnnek...

(#1809) ataaa válasza moon73 (#1806) üzenetére


ataaa
tag

Szia!

Közben én is felhívtam a központot, és szépen bediktálta az ügyintéző.
Rögtön tudta hogy miről van szó, köszi hogy megvívtad helyettünk a harcot! :C

Ataaa

(#1810) EasyKnight


EasyKnight
tag

Sziasztok! :)

Ma érkezett meg hozzám a PR Telecom jóvoltából egy Technicolor 7200.10-as modem.
A gyári beállításokat használja, még sem tudok a megadott címen bejelentkezni az "admin" jelszóval.
Valaki nem futott bele véletlenül a megoldásba? :) Láttam, hogy nem teljesen egyedi a probléma.

A választ előre is köszönöm :)

(#1811) bucihost válasza EasyKnight (#1810) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia. Ha vissza olvasol kb 10 hsz-t, ugyan erről volt szó! :) Felhívod az ügyfél szolgálatot, és elkéred a hozzáféréseket, mert a "könyvben" leírtakat ők megváltoztatták.

(#1812) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Egyébként nem igaz, hogy többszöri felkeresés után nem vették észre, hogy probléma van és nem tudták volna átírni azt az útmutatót úgy, hogy benne legyen az is, hogy be kell telefonálni a felhasználónévért és a jelszóért, de még csak a szerződésbe se írják bele, á nem, nyugodtan keresgélje az előfizető, elvégre azért van. De jó hír, hogy az útmutatóban a PR-es logót gond nélkül megváltoztatták :D

(#1813) EasyKnight válasza bucihost (#1811) üzenetére


EasyKnight
tag

Bocsánat. Kissé feszült voltam. Elkerülte a figyelmem.

(#1814) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Ez az internet valami fantasztikus (30/3).

Mondjuk ez még egész jó ahhoz képest, mikor csak olyan 7-9 Mbit/s jön a csövön, de az is érdekesen, mert néha felugrik 23 fölé, aztán vissza. Nem tudom mit csinálnak, vagy éppen mit nem csinálnak, de igazán észhez térhetnének már.
Amúgy mint ha túlterheltek lennének itt a csatornák, mert miután a modemet újraindítom, azután már másik csatornákat talál (vagy legalább is az értékek változnak a jó irányba) és olyan 20-30 között jön, de az se túl stabilan és nem is túl sokáig. Még jó, hogy ha használni is szeretném az internetet a kívánt sebességgel, akkor bizonyos időközönként újra kell indítani a modemet, mert nem tud automatikusan váltani a csatornák között, hogy ha a jelenlegiek túlterheltek lennének.

(#1815) Fücsök007 válasza Alteran-IT (#1814) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nálad átlagosan mennyi idő alatt töltődik le 25-30GB torrent? Nálam tegnap 27GB-ot 7 óra alatt töltött le a gép.

(#1816) 4Grider válasza Fücsök007 (#1815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez olyan 9-10 Mbps-nak felel meg. Nem túl izmos...

(#1817) Gus-T.


Gus-T.
tag

Uraim, kérnék egy kis segítséget.

Budakeszi, Erdő utca: 2 éve várok T-com vagy bármimás fejlesztésre Budakeszin... hogy elkerüljem a híres vagy inkább hírhedt PR-t.

Tudomásom szerint ez az egyetlen utca, helyesebben utcaszakasz
(amúgy a Fő utca melletti párhuzamos utca- igencsak központ-közeli)
ahova NEM tudnak sávszélességet biztosítani vezetéken.

Tőlünk 30m-re légvonalban a párhuzamos Fő utcában van 120 Mbit/s-net.

Van valakinek ötlete, hogy lehetne kicsikarni egy szolgáltatótól hogy a vezetékeket, amik kb 20éve felakasztottak az oszlopokra, és azóta használhatatlan állapotban rohadnak nagy csomókban (mert érdekes ebben az utcában mindenki mobilnet-re vagy PR-re van kényszerítve), szóval hogy a saját cuccukkal kezdjenek már valamit?
Kb. 8éve még volt veszetékes telefon és net előfizetésünk ezen a címen.

Akár jogi trükk, vagy bármi belső ember ötlete... báááármi?
Nagyon megköszönném.

(#1818) Gus-T.


Gus-T.
tag

Uraim,

ha az előző hsz. teljesen halott ügy szerintetek, akkor technikai segítséget kérnék a PR telekommal ill a modemükkel kapcsolatban.

A helyzet jelenleg a köv:
- Sat TV (T-com) 2db beltéri egységgel (pedig a tv-k tudnak CI kártyát kezelni, de a T-com köcsög.)
- Mobil net (T-com) ideiglenesre volt tervezve, annyit is tud...
- Telefon NEM kell.

A két kérdés:
- van értelme szerintetek, meghagyni a SAT tv- előfizetést (rühellem a beltéri egységet, biztosan szebb képet adna az sd adásoknál a NEM SAT megoldás, de a HD-k gyönyörűek és legalább stabil, mindíg van adás!),
és a PR-től csak netet kérni?

Vagy kockáztassak net+tv előfizetéssel a PR-nél, hogyha beszarik vagy belassul akkor se tv se net.. ?
(de legalább CI kártyás, és megszabadulnék a beltériktől..)

Másik és talán a legfontosabb kérdésem: ha PR lesz, akkor az előfizetéshez adott/választható modemük helyett inkább vennék saját modemet.
Itt mire kell figyelni technikailag? esetleg tudtok típusokat ajánlani, amivel tuti működik (kompatibilis)?

Preferált márkáim: CISCO (linksys), ASUS -de szívesen várok javaslatot is.. 15-35e ig mehet, mert munkára használnám, és persze kell bele egy viszonylag full-os erős wifi is. ja és gigabites cisco switch lesz utánakötve.(mezei, nem menedzselhető)

Köszönet minden segítségért.

(#1819) 4Grider válasza Gus-T. (#1818) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak netre is lehet előfizetni náluk, én is ilyen előfizető vagyok Budakeszin.
Csodálkoznék ha a te saját tulajdonú kábelmodemedet tudnák menedzselni a hálózatukban. Minimum a modemet össze kell rendelni a szerződéssel, és meg kell akadályozni, hogy az ügyfél azon mókolni tudjon. A te saját modemeddel ezt hogyan is tudnák megtenni?

[ Szerkesztve ]

(#1820) Alteran-IT válasza Fücsök007 (#1815) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az attól függ, ha megvan a 30 Mbit/s (jó az 25-26-nak is), akkor olyan 2-3 óra alatt jön le egy olyan 30 GB, de mostanában valami kegyetlenül szar, ugyanis 15 GB csak röpke 4 óra alatt jön le.
Már azon gondolkozom, hogy mit írjak ennek a csodálatos társaságnak, mert nem a szép szemükért fizetjük a szolgáltatási díjat, na meg nem is a hozzáértésükért, mert akkor végkép nem kapnának semmit.

Gus-T.: Hát én a PR-t ha lehet, akkor kerülném, főleg hogy Budakeszire nagy ívben tesznek, mert ugye a Telekom ott eléggé felejtős, így sok választás nincs, így hát minek is fejlesztenének, mi is csak azért vagyunk rájuk kényszerítve, mert a Telekom nem nagyon fejleszt itt és max 10-15 Mbit/s elérhető, de az is nagyon gyenge, pedig kínálatban és árban a T a nyerő, legalább is PR-es településeken.

Viszont a Telekomot rákényszeríteni valamire felejtős sajnos. Itt a környéken van olyan település, ahol lenne pár olyan ember, aki előfizetne Telekomos netre, viszont a DSLAM-ban nincs több szabad port, új eszközt odavinni meg lusták, pedig lenne rá igény, szóval ennyit róluk. Ők elvannak az állami támogatással, meg a jelenlegi előfizetőkkel.
Ha esetleg van olyan ismerős, aki valamilyen vezető pozíciót tölt be náluk, akkor lehet rá esély, vagy esetleg lehetne írni a nmhh-nak, ők talán meg tudják győzni őket, hogy ugyan már fejlesszenek és ha lehet, akkor minél hamarabb. Egy próbát szerintem megér, inkább a T mint a PR, legalább is szerintem.

Ami a másik részét illeti, egyedül csak azért érné meg teljesen áttérni a PR-re, mert ha együtt van a TV+net+telefon, akkor jóval olcsóbb és én pl. nem fizetnék nekik többet semmiféleképpen, ha van olcsóbb megoldás, viszont az a probléma, hogy a Telekom TV kínálata sokkal jobb, mint amit a PR kínál, ugyanis több csatornát biztosít, mint a PR (bár most a különbség talán 1-2 csatorna max, meg hogy nincs benne annyi felesleges csatorna, bár kinek hogy), ráadásul a HD csatornákat is ingyen adja, a PR-nél pedig külön elő kell fizetni arra, meg talán a box, illetve a modul bérleti díja is drágább a PR-nél, legalább is ha jól tudom (PR-nél 700, Telekomnál pedig 600, bár box és box között is van különbség).
De kinek hogy, ha az ár nem számít, akkor a PR lehet, hogy kényelmesebb megoldást biztosít, mármint a kártya miatt is, de azért a DTV-vel is van elég probléma náluk, legalább is itt.

Ami a netet és a modemet illeti, nem kell elfogadni azt ami a csomaghoz jár (TC7200), lehet kérni külön is, én pl. Cisco-t kértem és meg is kaptam, jelenleg egy EPC3208G modem van nálam, amivel semmi bajom sincs, sőt a sima EPC3208-as modemmel se lett volna bajom, ha a tápja nem melegedett volna fel annyira, hogy az a működésére is negatív hatással lett volna, illetve ha a szoftver normális lenne rajta, de hát mit is várok ettől a szolgáltatótól.
Természetesen modemet venni nem érdemes, mert a legtöbb szolgáltató nem enged be "idegen" modemet a hálózatára, na akkor mondhatnák azt, hogy ugye a sávszélt csak az ő modemükre garantálják, idegen modemmel nem tudnak mit kezdeni, tehát felesleges venni, kivéve ha routerre gondoltál, mert amit adnak Wifis csodát, az modem+router, viszont azzal igen sok probléma van, Cisco-ban meg nincs Wifi-s eszközük, mert ezek a nagyon okosok lekésték azokat az eszközöket (pl Cisco EPC3925, jó kis eszköz, csak már nem nagyon értékesítik, max használtan, a PR meg későn jött rá, hogy 2016-ban 60-as nettel és sima modemmel nem fogják megváltani a világot).
Tehát a legjobb megoldás lenne egy Cisco-s modem a szolgáltatással és egy külön router, ami meg megint más kérdés, bár abból is van pár ajánlott típus (TP-Link: WR1043ND v2-3, WDR3600, WDR4300, Archer C7/C8; ASUS: RT-N18U, AC55U, ASUS RT-AC1200G; Cisco: RV130W; Linksys: E1700, RE6500).
Ha nem hibáztam, akkor mindegyik routernek gigabites portja vannak és legalább 300 Mbit/s-t tudnak Wifin keresztül viszonylag nagyobb távolságon is, persze pontosabb információkkal (mire kell, milyenek a falak, sávszél, vételi eszköz stb.) lehet szűkíteni a körön.

4Grider: Nem túl nehéz bevinni saját/idegen modemet, jobban mondva technikai akadálya nem nagyon van, csak ugye ők nem akarják, de ha van ismerős, akkor bármit meg lehet tenni.
A mókolásra meg inkább nem mondok semmit :D

[ Szerkesztve ]

(#1821) Con Troll válasza Gus-T. (#1817) üzenetére


Con Troll
senior tag

Itt Budakeszin tuti valami kartell van a dologban, azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a PR/T/mindkettő megkeni az önkormányzatot, vagy valamelyik naplopó "politikus" zsebét.
A T tavalyi fejlesztésével most már körülöttünk mindenhol jobb a net (Pátyon is, 12. kerületben is húztak optikát, ide egyik irányból se ért el a madzag...), Budaörsön UPC is jelen van.
Nálunk maradt a retek szar hálózat, baromi magas szolgáltatási díjon. Nem tudom, mit lehetne tenni, de ha kapsz valami infót, amivel felkavarhatjuk ezt az állóvizet, írj, és beszállok az ügyintézésbe én is.

(#1822) Fücsök007 válasza 4Grider (#1816) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mivel 10/0,5MB-es net van nálunk, ezért ez legalább stabil, és nem ingadozó net. A kollégának hiába van papíron 3X akkora sávszélessége, ha rossz napokon kb. úgy tölt le mint egy 10MB-es csomag, ami kritikán aluli. :(((

(#1823) Fücsök007 válasza Alteran-IT (#1820) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ma délután voltam bent Nyíregyházán T-com-os központban, és megérdeklődtem amit lehet: Felénk (Rétköz) elvileg 6 hónapon belül lesz hálózatfejlesztés, ennyit mutat az ottani személyzetnek a rendszer. Mivel a te címedet nem tudom, így csak annyit tudtak megnézni, hogy helyben van VDSL2 hálózat, de gyanítom nálad elérhető a 20Mbit-es internet. Mi kb. 1,5 km-re vagyunk a helyi központtól, és ADSL2+ rendszernél 12,7Mbit volt a plafon amit mértem. Viszont a telekom honlapján ha a VDSL rendszernél település+utca+házszám alapján megnézheted mi elérhető, amint változik a hálózat, azt elvileg egyből jelzi is a rendszer. Még egy dolog: a Telekom gyakran más cég alvállalkozójával végezteti a fejlesztést, nálunk UPC-s alvállalkozó végzi majd el a fejlesztést. (Ezt egy belsős barátomtól tudom.)

[ Szerkesztve ]

(#1824) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt tudja valaki, hogy hogy tudnám beállítani a Technicolor TC7200 modememet, hogy magától adjon netet dinamikus IP-vel? Most minden eszközön külön kellett fix IP-t és DNS címeket állítanom, hogy legyen netkapcsolat, de van olyan eszközöm, amin csak a dinamikus IP a jó. Belépni be tudok a modembe, de elég fapados.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1825) Alteran-IT válasza Con Troll (#1821) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ezen már én is gondolkoztam és szinte biztos, hogy így van, de szerintem nem csak önkormányzati szinten.
Itt is csak ez két szar van és véletlenül se jön ide mondjuk a DIGI, holott itt lehetne kaszálni, mert van egy csomó tömbház és kertes ház is, erre mi történik, a PR véletlen "gyorsít" meg lejjebb viszi az árakat pár forinttal pont akkor, mikor az előfizetők többségének lejár a hűsége és ugye sokan örültek az "akciónak" és kaptak is rajta így megint 2 év és a DIGI-nek 2 évig megint nem éri meg ide jönni, de az biztos, hogy itt is benne van az önkormányzat, főleg hogy ott is ők szolgáltatnak, persze miután nemrég átvették a NIIF-es végpontok üzemeltetését, ami mondanom sem kell, hogy megint nekik jó és nem a NIIF-nek, a vicc meg az, hogy a PR pár ilyen végponton nem is teljesíti az 50/5 Mbit/s-t (sőt van ahol a fele sincs meg), de le se szarják, mert már meg volt a pénzmozgás és mindenki boldog, kivéve azt, aki ezt a szart használja.
Az se furcsa egyébként, hogy a PR és a T egy csomó pályázatot megnyert meg egyéb támogatásokat kaptak és a felét se fordították hálózatfejlesztésre, á hol, ez így van rendjén, főleg magyarországon.
Ahol pályázatból építették ki a "szélessávú" hálózatot (főleg a PR-re gondolok), ott most is a legtöbb helyen csak a 20 megás csomagjuk elérhető, csak az tudnám, hogy ez a max 20 Mbit/s mióta szélessávú nekik, főleg ma (lehet, hogy az ISDN-hez képest nekik az) és a többi pénz hova tűnt el.
Nemrég volt ez a hülye vita is a T meg a kormány között, amit most nem részletezek, de a lényeg, hogy a kormány fel akarta velük bontani az összes szerződést, aztán pontosítottak, hogy csak a mobil előfizetéseket bontják fel, majd végén semmi se lett belőle, csak az a hír maradt meg, hogy a fideszes kormány milyen menő, hogy szembeszáll egy partner céggel és megvédi egy magyar ember jogait ... na persze.
Ha felbontották volna a szerződéseket, akkor már a legtöbb intézményben (iskolák, kormányzatok stb.) nem lenne net se, meg a kormánytól nem kapott volna a Telekom újabb támogatást, szóval erről ennyit.
Ezekkel nem sokat lehet kezdeni, legalább is 1-2 embernek semmi esélye, jóval nagyobb létszám kellene és jól oda kellene sózni az egész bandának, beleértve a kormányt meg az összes ilyen korrupt mocskot.

Amúgy elnézést hogy közbepofáztam, de ma megint sikerült ennek a szar szolgáltatónak felidegesítenie (megint a rohadt tanyanettel, pedig csak egy kis eső esik könyörgöm és 2016-ot írunk és egy kis esőtől beszarik a TV és a net is, sőt a térerő is elég gyenge a mobilokon, egy vicc ez az egész) és ilyenkor már nem tudom szó nélkül hagyni az ilyen dolgokat.

Fücsök007: Az a baj, hogy itt (Sátoraljaújhely) már a T régóta ígérgeti a fejlesztést, sőt elméletileg 2015 végére már végezniük kellett volna az egésszel, erre kiderült, hogy sehol se tartanak, sőt a NIIF-es végpontokat is egyrészt ezért adták át a PR-nek, pedig a node-osítást elvileg úgy tervezték volna, hogy akár 50-100 Mbit/s-t is el lehet érni a node-ok közelében (úgy oldották volna meg, hogy a NIIF-es végpontok beleessenek, legalább is ezt hallottam), szóval az egész egy nagy kamu.
Ha elérhető lenne itt a 20 Mbit/s, akkor már régen átmentünk volna, mert itt olcsóbb és jobb megoldás lenne, de a maximum amit kínálni tudnak az a 15 Mbit/s, ami azért már elég kevés, a hozzá tartozó feltöltésről meg inkább nem is beszélek, pedig ha lenne VDSL, akkor simán lehetne akár szimmetrikus csomagokat adni, vagy legalább a letöltés felét adni feltöltésnek, amit optikán nagyjából meg is adnak, de az meg itt sose lesz.
Amúgy az is jó a rendszerükben, hogy speciel nálunk nem elérhető semmi se, de vagy két házzal odébb már elérhető a 30 Mbit/s, legalább is a rendszerük szerint, viszont valójában max. a felét tudják biztosítani.
Az utóbbi pedig teljesen igaz, mármint az alvállalkozós rész, érdekes mód, de a legtöbb esetben olyan vállalkozások nyernek pályázatokat, azaz végeznek hálózatfejlesztést a szolgáltatóknál, akikről addig még sosem lehetett hallani, sőt a legtöbb esetben utána se.
Nem értem, hogy ha egy normális szolgáltatónál vannak normális szakemberek megfelelő felszereléssel, akkor miért bíznak meg egy alvállalkozót azzal a munkával, amit ők is meg tudnának oldani.
Főleg az a vicc, amikor a nagyobb külföldi cégek azok (Telekom, UPC - bár náluk most az Ericsson végzi a fejlesztés, illetve a karbantartási munkálatokat, az meg megint más), akik alvállalkozókat bíznak meg hálózatfejlesztéssel, pedig azoknak tényleg lenne kapacitása arra, hogy saját erőből megcsinálják, de mindegy is, ők is kapnak támogatást arra, hogy alvállalkozó csinálja meg, ez is csak a pénzmosásra megy, mint ahogy az autópályának a méterjét is milliárdokért csinálják meg, legalább is ebben az országban.

Tigerclaw:: Alap beállításokkal DHCP-s osztással nincs net? Átjárót, illetve DNS-t oszt az IP címmel és a maszkkal együtt?
Amúgy már nem először hallok erről a problémáról, persze ez is csak a PR-nél van és ennél a Wifi-s csodánál, bár ha jól hallottam, akkor legtöbbször a Wifi-nél van ez a probléma, tehát kábeles részen DHCP-n keresztül minden rendben van, viszont Wifi-n keresztül nincs net, max fix címzéssel, ami elég érdekes.
Elméletileg a lebutított szoftver okozza a hibát, főleg ha beregisztrálásnál az első firmware frissítésnél egy kis probléma adódik, vagyis nem frissül le normálisan, onnantól kezdve pedig már csak problémák vannak, főleg hogy a PR nem nagyon ad ki szoftverfrissítéseket.
Egy reset-et érdemes lenne kipróbálni, akkor teljesen alapra áll és akkor normálisan kell működnie mindenféle plusz beállítás nélkül, ha azután is gond lesz, akkor valószínűleg eszköz hiba okozza, bár még mindig kérdéses, hogy az az eszköz, ami szintén DHCP-n kapja az IP-t azon hogy van net, ha a többin nincs, bár már találkoztam olyan szoftverhibás eszközzel is, ami bizonyos MAC című gépeknek nem osztott IP-t, de ebben az esetben nem biztos, hogy ez a probléma, bár egy MAC módosítással könnyen kideríthető.

(#1826) Fücsök007 válasza Alteran-IT (#1825) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem tudom melyik utcában van VDSL hálózat, de ha az utcádban van, akkor az a valóságban is tud 20Mbit/1Mbit-et 1,5km fölött is. Nálunk is ha ott élnénk az elosztóhely szomszédságában, akkor 22-24Mbit átjönne simán.

(#1827) Alteran-IT válasza Fücsök007 (#1826) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az a baj, hogy én se, mert konkrét infót a helyi ügyfélszolgálatnál se mondtak múltkor. Annyi biztos, hogy ebben az utcában nincs VDSL, ha lenne és egy 30/5 Mbit/s elérhető lenne, akkor már nem a PR-nél lennénk, de hát még 20-at se tud stabilan itt a hálózat, pedig mikor a PR-nél 20-asra váltottunk, akkor mérlegelésre került a T 20-as netje, de sajnos se letöltésben, se feltöltésben nincs sehol a PR 20-asához képest, legalább is ADSL hálózaton, VDSL meg sajnos nem mindenhol van.

[ Szerkesztve ]

(#1828) Fücsök007 válasza Alteran-IT (#1827) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem tudom mikor voltál a helyi ügyfélszolgálaton, de azt látják, hogy van-e tervben fejlesztés 6 hónapon belül. De pl. a hírhedt 29-es körzetben (Pest megye) is a tavaly be nem fejezett fejlesztéseket idén június végéig befejezik. :K Egyébként ha ránézel a T honlapján a januári és februári hálózatfejlesztésekre, akkor láthatod, hogy beindult náluk a gőzhenger. :C

[ Szerkesztve ]

(#1829) Tigerclaw válasza Fücsök007 (#1828) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy eddig tapasztaltam a T-sek vezetői pont annyira idióták, mint amilyenek a PR-nél vannak. Mindkét helyen szó nélkül elengedik a jól és sokat fizető ügyfelet. Számunkra a szomorú rész az, hogy sok településen csak ez a két cég van jelen, vagyis csak két rossz közül választhatsz.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1830) Fücsök007 válasza Tigerclaw (#1829) üzenetére


Fücsök007
őstag

De más szolgáltató is adhat 10-15Mbit-es internetet a helyi ADSL2+ rendszeren keresztül, amit írtál az a koax vagy optikai hálózatokra érvényes. Viszont jövő év január elsejétől jön az elektronikus recept, és minden településen, ahol van legalább 1 fiókpatika ki kell építeni a megfelelő internetkapcsolatot hozzá. Ez is oka a mostani fokozott fejlesztési hullámnak, tehát az idei év jobb lesz mint a tavalyi volt! A törvényt már elfogadta a kormány, egyébként június végéig kell(ene) kiépíteni a rendszert, de 6 hónap türelmi idő van június vége után.

[ Szerkesztve ]

(#1831) Alteran-IT válasza Fücsök007 (#1828) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Valamikor tavaly, akkor már ott volt a hálózatfejlesztésnél az oldalukon, hogy itt is lesz fejlesztés és kicsit érdeklődtem, de ők se tudtak sokat mondani, de akkor ezek szerint csak ott nem konyítanak hozzá szokás szerint.
A 29-es körzet meg viccnek is rossz, főleg hogy a legtöbb helyen semmilyen internet hozzáférési lehetőség se volt, max a mobil net, vagy ha egy szomszéd településről Wifi-n keresztül átlőtték és azt osztották tovább és ugye ez mind Pest megyében.

Ha jó helyen néztem, akkor itt még egy darabig nem lesz fejlesztés, legalább is nem olyan.
Utoljára tavaly novemberben volt itt "fejlesztés", de az is pár órás volt, magyarul csak karbantartás volt.
Remélem hamarosan itt is lesz valami, mert ez nem állapot ami itt van.

(#1832) Alteran-IT válasza Fücsök007 (#1828) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Felesleges hsz, amit ez a szerencsétlen oldal csinált mikor szerkesztettem, ja és közben a szerkesztés se sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1833) Fücsök007 válasza Alteran-IT (#1831) üzenetére


Fücsök007
őstag

PR telekom fog a hálózatán fejleszteni idén? Egyébként leváltjuk a műholdas DigiTV-t, itt helyben akinek PR-től van TV vagy 3-as csomag még nem voltak nagyobb gondok a digitális TV adásokkal. :))

(#1834) Alteran-IT válasza Fücsök007 (#1833) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Biztos, hogy fog, inkább az a kérdés, hogy hol és mennyit, mert ugye ahol nincs nagy lakosság, illetve ahol a hely stratégiailag nem fontos, ott nem nagyon fognak fejleszteni, de ahol fejlesztenek, ott se lesz valami nagy fejlesztés. Itt is csak annyi volt a fejlesztés, hogy belöktek +1 feltöltési csatornát (meg talán +8-at, mert mint ha 16 lenne, bár ebben nem vagyok biztos, mert a modem egyszerre csak 8-at tud kezelni), hogy bírja a 10-et felfele legalább két 120-as csomagnál azt annyi.
Egyébként a TV-t még mindig nem éri meg a PR-től venni, főleg csak magában, mert drága és kevés csatornát is tartalmaz, vagy legalább is egy csomó felesleget, a lényeget meg külön kell megvenni.
A nagyobb gondok mit jelentenek? Mert itt is ami probléma, hogy néha szétesik a kép, olyankor viszont 1-2 óráig is olyan, aztán helyreáll, majd 1 hét múlva megint ugyan ez megismétlődik, na meg az a vicc benne, hogy pont akkor, mikor az ember nézni akarja a TV-t, a nap hátralévő részében meg ki tudja, hogy van-e probléma, vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1835) Fücsök007 válasza Alteran-IT (#1834) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nálunk digitális hd adást más nem nyújt (leszámítva az ingyenes antenna hungária csatornákat), és nem nézünk minden csatornát rendszeresen, szóval nem ez volt a gond eddig sem. Telecomos IPTV sávszélhiány miatt eleve nem lehetséges. Árak meg nem annyira rosszak ha a helyi konkurenciát nézem, már elegünk van a silány képminőségből. De rákérdeztünk helyben, és ha a fő fejállomáson nem volt probléma, akkor munkaidő után rendszerint ment rendesen a szolgáltatás, nem volt orákig tartó "műsorszünet". Egyébként onnan nem tudhatod mi a helyzet itt nálunk, az viszont mindenképpen előny, hogy jó állapotú koax kábelen jön az adás, és a helyi hálózatuk sincs túlterhelve.

[ Szerkesztve ]

(#1836) Gus-T.


Gus-T.
tag

4Grider, alteran95, joni55, Fücsök007.

Nagyon köszönöm a sok infót, tényleg dúrván képben vagytok:)

De szép lenne ha csak feleennyire értenék és akarnák a problémákat megoldani a szolgáltatók...

Megnéztem a T-honlapot : cím, utca, házszám:

ezt látom már vagy 2 éve..
a mellettünk futó Fő utcában és a mi utcánkban a 40 házszámig fullosan elérhető a 120-as net...
legalábbis papíron:)

Basszus én egy 20-as vagy 30-as nettel is ellennék, csak lenne stabil 0-24-es, úgy nem tudok dolgozni ha az ügyfének kell magyarázkodnom hogy most épp "esik az eső" és nincs net és akkor próbáljak feltölteni 2-300MB-os, nemritkán wetransfer-es 1-1,5G pakkot mobilnettel... és várjon órákat? Már-ha méltóztatik nem ledobni közben....

[ Szerkesztve ]

(#1837) Gus-T. válasza Alteran-IT (#1820) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszönöm mindenkinek még egyszer.

Hát azt hiszem,
mivel időkényszerben vagyok,
kénytelen leszek bepróbálnom ezt a szarfos PR-t,

DE csak a Net-et, akkor ahogy mondjátok a saját modemükkel (EPC3208G) , + saját router.
de szerintem csak 1 év hűséget írok inkább alá, hátha jövőre valami csoda történik.
(pl:a DIGI becsúszószereléssel:)))

A tv marad T-s SAT (azzal legalább nincs gond, azon kívül hogy beltéris a csoda:)

A telómon meg marad a mentő mobilnet...

Jobb ötletem nincs, hogy mihamarabb elkezdhessek otthon dolgozni.

Jut eszembe: a EPC3208 és a EPC3208G között mi a különbség
(a táp parán kívül? vagy az valószínű szériahiba?)

(#1838) Fücsök007 válasza Gus-T. (#1836) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez sajnos más nagyobb településen is előfordul. Ha van kiépítve réz alapú VDSL hálózat az utcában, akkor valószínűleg valamelyik szolgáltató beköti az épületbe a rendszert. Optikai hálózatoknál ha nem vagy a megadott határon belül, akkor nem kötik be a rendszert, de ezt csak a szolgáltató tudja megmondani. Be kell menni a helyi T-com ügyfélirodára, és megmondják mi a helyzet. De PR-es 60/5Mbit-es internet van Budakeszin is. Viszont a réz alapú VDSL szolgáltatás stabilabb általában a PR-es koaxhoz képest, nincsenek durva lassulások ha a vezetékek jó állapotban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1839) Fücsök007 válasza Gus-T. (#1837) üzenetére


Fücsök007
őstag

De a szélessávkereső szerint van VDSL hálózat az Erdő utcában, és inkább egy stabil 30Mbit-es neted legyen, mint egy ingadozó 60Mbit-es. Van választék szolgáltatóból is, és 5-6000 FT között 30/5Mbit-es net elvileg elérhető nálad. A szolgáltatóknál kellene érdeklődnöd, ott vannak a címek is:Itt a link. ;)
joni55: rézvezetéket ha nincs nagy távolság akkor kihúzzák általában, ezt meg kell beszélni a szolgáltatóval. Koax-ot vagy üvegszálas optikai kábelt egy házért nem szoktak kihúzni néhány nagyon egyedi helyzetet leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#1840) Con Troll válasza Gus-T. (#1836) üzenetére


Con Troll
senior tag

Ez érdekes, mert pár házzal feljebb, nálunk meg ezek elérhetőek:

A 8x-es házszámok az Erdő utca alsó részén vannak, a Kossuth utcától lejjebb? Lehet, hogy csak az utca feléig építették ki a cuccot. :F Szerint így viszont tényleg megéri bemenni irodába, és verni az asztalt kicsit. Hátha...

(#1841) fatal` válasza Alteran-IT (#1834) üzenetére


fatal`
titán

A TV-t nem éri meg a PR-től? Messze a legjobb csatornakínálattal rendelkező szolgáltató.

Mondjuk itt a körzetben jó ideje nincs probléma se a tv-vel se a nettel (az országos hibákat leszámítva), lehet, hogy csak szerencsés helyen lakom.

[ Szerkesztve ]

(#1842) Fücsök007 válasza fatal` (#1841) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én már leírtam múltkor a kollégának, hogy nálunk mi a helyzet, ami egyáltalán nem egyedi: T-s SatTV<DigiTV<UPC TV ez a sorrend megbízhatóságban meg képmibőségben, de ez mind tömörített műholdas SD adás! 10Mbit-hez IPTV-t nem kérhetsz sehol sem, és még van ugye a MindigTV és MindigTV extra kombó a PR rendszerén kívűl. Már vagy 2 éve megkérdeztünk mikor lesz HD adás műholdon DIgi-nél, erre csak azt mondták jó sok év múlva..... :W
És a legszörnyűbb az egészben, amikor egy mezei 30 hüvelykes Orion HD és nem FHD!!! TV-n a normális HD adások fényévekkel szebbek amikor közvetlenül az Antenna Hungáriától jönnek a csatornák .:(

[ Szerkesztve ]

(#1843) Alteran-IT válasza Fücsök007 (#1835) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Még ott van a Telekom SATV, talán az lenne a legjobb választás, csak ugye már mondtad, hogy az nem lehetséges abban a csomagban.
Én csak annyit tudok, hogy a PR úgy ahogy van globálisan szar, az hogy most 1-2 helyen kicsit jobb a szolgáltatás minősége az max csak azért van, mert újonnan van a rendszer kiépítve, vagy pedig mert a helyi önkormányzat a panaszok miatt rájuk szólt, hogy vagy magasabb színvonalat hoznak, vagy pedig takarodjanak (utóbbi lenne a legjobb, legalább egy normálisabb szolgáltató (T, UPC, vagy esetleg még az Invitel) átvehetné a kábelhálózat üzemeltetését).
Az amúgy rendben van, hogy úgy néz ki, hogy a kábel jó állapotú, na de a minősége is olyan? Mindegyik csatlakozás jól van megcsinálva, illetve a szintezés is tökéletes? Mert a kábel állapota a legkisebb probléma, legalább is általában, legtöbbször a csatlakozás az, ami problémát okoz, illetve a nem megfelelő erősítők használata, amiből volt is már elég probléma (beázik és rövid időn belül problémák jelentkeznek a hálózatban).

Gus-T.:
Szerintem megérné bemenni a Telekom egyik ügyfélszolgálatára és megérdeklődni a netet, mert nem hiszem el, hogy egy kicsivel odébb már nem elérhető semmilyen internet se náluk.
Nálunk sincs semmilyen szolgáltatásuk elvileg, de pár házzal lejjebb már elérhető a 30-as net TV-vel és telefonnal együtt, szóval mindenféleképpen megérne egy próbát már csak a stabil net miatt is, na meg azért mert a PR ott feltöltésben nem a legjobb, általában jó ha a garantáltat teljesítik, legalább is a visszajelzések szerint.

A két modem pedig ha jól emlékszem, akkor hardveresen nem különbözik egymástól, max talán a cpu erősebb az EPC308G-ben, ugyanis az rendelkezik router funkciókkal is, persze ez a PR-nél nem számít, ugyanis ők kijelentették, hogy az EPC3208G-t is ugyan úgy csak kábelmodemként használják, mint a sima változatát, tehát a router funkciók zárva vannak. Persze reset-el előhívhatók, de egy rövid időn belül visszaállítják bridge módban, szóval mindegy.
Amúgy kegyetlenül hülyék, mert ha routerként is használnák (egyébként nem használják ki a hardvert sem, tehát akkor nem tudom, miért vesznek olyat), akkor pl. nekem elég lenne csak egy gigabites switch-et rákötni és kész, a Wifi router meg mehetne máshova, de hát a PR megmondja, hogy mi hogy legyen.
Amúgy talán stabilabb a G-s változat, mert szoftveresen jobban személyre van szabva, mint a sima, aminek a szoftverében Wireless funkció meg egyéb hülyeségek is megtalálhatóak inaktívan, mivel csak egy alap szoftvert kapott, legalább is a PR-nél, más szolgáltatónál rendesen be vannak konfigolva már csak a teljesítmény miatt is, de hát a PR nem is ért hozzá, meg nem is érdekli őket, hogy rendesen be legyen állítva, náluk már az profi munka, ha van a felhasználónál internet és az eléri a garantáltat.

hunfatal:
Ja, az összes többi szolgáltató után tényleg a legjobb, meg abban is a legjobb, hogy minden szükséges meg normális csatornát külön csomagban kell megvenni jó pénzért, mert az alap tele van minden hülyeséggel, persze az utóbbi állítás nézőpont kérdése. Amúgy ezeket leszámítva tényleg jó.
Az éven talán még nagyobb probléma se volt vele, kiéve a box-al amit osztogatnak, az valami katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

(#1844) fatal` válasza Alteran-IT (#1843) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem akkor nézd meg jobban a csomagokat, mert el vagy tévedve. :) Bár kérdés kinek mi a jó. Mutass még egy szolgáltatót ahol az összes sportcsatorna, az összes természetfilm/tudomány csatorna egyáltalán elérhető a kínálatban.

A box nem tudom milyen, kártyával nézem.

[ Szerkesztve ]

(#1845) Fücsök007 válasza Alteran-IT (#1843) üzenetére


Fücsök007
őstag

A helyi SatTV nem jobb mint a DigiTV, de azt meg tudom kérdezni, hogy volt-e nagyobb panasz a cég szolgáltatásaival kapcsolatban. A csatlakozókat nem tudom hogyan rakták fel, de ezt nem nagyon tudnák megmondani amúgy sem. Egyébként már amúgy is ideje váltani, túl nagy vesztenivalónk nincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1846) Alteran-IT válasza fatal` (#1844) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na igen, a PR-nél a TV-re mennek rá inkább, a többi az le van szarva. Azért mondtam, hogy nézőpont kérdése, mert engem pl. már egy jó ideje nem nagyon érdekelnek a sport csatornák (ne sértődjön meg egy sportrajongó se, csupán nem akarok olyan ember lenni, aki egész nap a TV előtt ül, zabál és az a legnagyobb problémája az életben, hogy ordibáljon egy meccs alkalmával egy olyan csapatnak, amiben minden szereplő hozzá képest milliárdos és azt a pénzt szinte a semmiért kapja, de arra jó az egész, hogy lekössék az embert, szóval hagyjuk is, mert ezért a mondatomért egyesek képesek megkövezni), sőt idegesítő is, hogy ennyi van belőle az alap csomagokban. Ha a PR-nél esze is lenne egy olyan embernek, aki a csatornakiosztásért felelős, akkor a sport csatornákból is pl. simán lehetne csinálni egy külön csomagot és azt külön értékesíteni (az érdekes az, hogy HD-ban van külön sport HD, szóval nem értem a hülye logikájukat), de hát a vezetőségnek sehol sincs sok esze.

Na igen, egy pozitívum a kártya, legalább is a Telekomhoz képest, csak az a baj, hogy nem mindenki cseréli le a TV-jét csak azért, hogy kártyával tudja nézni, a box-ra meg inkább nem mondok jelzőket, de lényeg, hogy funkcionalitásban és kezelhetőségben nem éppen a legjobb.

Fücsök007:
Mondjuk igaz, még a kínálata is szegényebb, már ha csak az IPTV-s csomagokat nézzük akkor is.
Mármint a PR-nél? Mert szerintük sosincs semmilyen probléma és panasz a szolgáltatásaikkal kapcsolatban.
Utóbbi meg azután derül ki, miután már bekötötték, bár akkor már érdemes ellenőrizni a munkájukat és kérni egy helyszíni mérést is a későbbi ilyen jellegű problémák elkerülése érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#1847) Fücsök007 válasza Alteran-IT (#1846) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mérést fogunk kérni, és mivel már csak digitális csatornákat adnak az új előfizetőknek, így nem érdekel milyen az analóg műsorok kínálata. Netem nem lesz tőluk soha, megnyugtatlak. :DDD

(#1848) Alteran-IT válasza Fücsök007 (#1847) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem a PR analógjára értettem azt, hogy szegényebb (bár arra is igaz), hanem a T SAT TV-jére az IPTV-hez képest, bár már ebből a szempontból is mindegy. Máris nyugodt vagyok :DDD

Amúgy nem értem ezt az idióta PR-t, hogy miért pont a TV-re gyúr, amikor az interneté a jövő már csak abból a szempontból is, hogy onnan már szinte bármilyen filmet le lehet szedni akár HD minőségben is akkor, amikor akarjuk és akkor nézzük meg, amikor akarjuk, nem pedig akkor, amikor a TV-ben éppen adják, na de mindegy.

(#1849) Tigerclaw válasza fatal` (#1841) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én most tértem át kényszerből T-ről, PR-es internetre, de TV és telefon marad T-s műholdas és voip/adsl. Így most van egy rohadt drága majd 9000Ft-ba kerülő 60Mbites netem. Ha a tévét, és telefont is áthoztam volna akkor összességében drágább lett volna, mint így. A PR-nél nagyon drága a HD csomag, anélkül meg nem ér semmit ma az egész tévézés. Ha nem ragadt volna le itt a Telekom hálózatfejlesztésben 5Mbit körül, akkor nem mentem volna át a PR-hez. Mikor lemondtam a netet, akkor is rákérdeztem az ügyintézőnél, hogy nincs-e valami infója, akár negyedév-félév távlatban a hálózatfejlesztésről, de nem talált semmi bíztatót. Egy ilyen gyenge netre meg nem akartam aláírni 2 évet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1850) kolivanov777


kolivanov777
tag

Üdv!

Van egy cisco epc3208G modemem, a minap resetelve lett es azóta nem megy a net kábelrol pedig automatikusan kéne csatlakoznia! Valami törlődött? Modembe be tudok lépni, lámpak is égnek, mi lehet a gond? Help?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.