Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) tusi74 válasza Lortech (#300) üzenetére


tusi74
őstag

Egyébként nem sokon múlott. A másik egyben igaza van. Ahogy a tegnapi csaj beszélt velünk, az több, mint felháborító volt. A mai már elismerte, hogy nagy a gáz, mert miskolci fő-fő műszakis kollégák érkeztek Dunaharasztira. Szerintem azért be voltak szarva, Dh. 30.000 fős település. Ha mindnek kifizették volna a kötbért, lehet a boltot is becsukják. Tényleg, azt tudja valaki, hogy mi történt???

(#302) tusi74 válasza Lortech (#300) üzenetére


tusi74
őstag

Bocsi 2x ment el véletlenül.

[Szerkesztve]

(#303) Lortech válasza tusi74 (#301) üzenetére


Lortech
addikt

Persze, hogy igaza van, de a szerződés kizár minden ilyenfajta kártérítést.

Thank you to god for making me an atheist

(#304) tusi74 válasza Lortech (#303) üzenetére


tusi74
őstag

Új módi a PR-nél. Ha nincs net, akkor kikapcsolják a hibabejelentő telefont. Foglaltra állítják. A lapot elérhetetlenné tették magamfajta analóg modemesekkel szemben.
Nehogy beleírjak a fórumukba.

(#305) Nimrod válasza tusi74 (#304) üzenetére


Nimrod
addikt

Mail to PR forward NHH. :U

[Szerkesztve]

(#306) tusi74 válasza Nimrod (#305) üzenetére


tusi74
őstag

Nagyon érik a dolog. Azóta sem írtak ki még a hivatalos fórumokra sem annyit, hogy a múltkori leállás mi volt. Azóta is 30-60 perces kimaradások vannak.

(#307) Lortech válasza Nimrod (#305) üzenetére


Lortech
addikt

Ez marhára pofátlan. Úgy látszik újabb büntetésre hajtanak.

Thank you to god for making me an atheist

(#308) tusi74 válasza Lortech (#307) üzenetére


tusi74
őstag

Te most PR-es vagy?

(#309) Lortech válasza tusi74 (#308) üzenetére


Lortech
addikt

Igen.

Thank you to god for making me an atheist

(#310) Füge007


Füge007
senior tag

Üdvök!

Most láttam meg csak, hogy kedvelt, időnként szívből utált szolgáltatómnak is van fórum nyitva!

Néhány meglátás. Nos néha tény és való pofátlanok. Ha hiba van előszeretettel küldik a javító brigádot, mondván, hogy az én gépemben van a hiba. Nagyon komoly gépem van, a szerelők csak pislognak ha meglátják! S persze nem nálam van a hiba. Időnként én is tapasztalaok kieséseket (Jászságban lakom), de mostanában kevés problémám van velük.

Viszont az előnyuk, és ez tény feltöltési sebességem ált 85 k, 2 megabites vonalnál!!!
Sajna erre más szolgáltató nem képes a térségünkben.
Mivel aktívan torrentezek ez az egy igen nyomós érv, hogy ne váltsak szolgáltatót!

Másrészt barátaim akik más szplgáltatónál vannak, azt mondják az ADSL sem fenékig tejfel, náluk is vannak akadozások stb....!

Tehát egyenlőre maradok, legfeljebb néha jókat veszekedek a miskolci ügyfelesekkel.


További jó nethasználatot a PR-nél minden felhasználónak!

Füge

(#311) Nimrod


Nimrod
addikt

Már több hónapja (fél éve?) lóg egy vezeték le a villanypóznákról, ami nagy valószínűséggel PR-kábel, mert csak ők kábeleztek erre. Lefényképeztem, elküldtem a helyi ügyfélszolgálatnak. Válasz nincs, kábel lóg. Nevetséges. :(

(#312) tildy válasza Füge007 (#310) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaszsagban te merre?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#313) Füge007 válasza tildy (#312) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

A ''szomszédban'' konkrétan Apátin :) .
Májusban múlt egy éve, hogy PR netet használok.

Füge

(#314) ottek válasza tusi74 (#299) üzenetére


ottek
csendes tag

Huh, még jó, hogy nem voltam idehaza ebben a 3 napos szopásban...asszem berugtam volna az ügyfélszolgálat ajtaját... ;]

(#315) ottek


ottek
csendes tag

bájdövéj: valaki próbálta már a telefonszolgáltatásukat? Egyelőre olcsóbbnak tűnik mint az inyvitel... :F
aztán majd azt is felemelik, mint a kábeltvt :Y

(#316) bambano válasza ottek (#315) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Aki internetes telefonra váltáson gondolkodik, vegye figyelembe, hogy az ip telefon NEM UGYANAZ a szolgáltatás, mint a régivágású vezetékes. Ha működik, működik. De az ip telefonra nincs rendelkezésre állás, nem használhatod vészhívásra, stb. A vezetékes telefonnál sokkal keményebb rendelkezésreállási feltételek vannak, mint az ip telefonnál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#317) tusi74 válasza ottek (#315) üzenetére


tusi74
őstag

Engem a telefonszolgáltatásuk már nem érdekel. Gondolom, mikor net sincs, addig telefon sincs. Nem szeretném ha 72 órára kimaradna a telefon.
Egyébként én vettem ATA adaptert, és Megafone-nal, és Neophonex-szel nyomulok.
Ez is SIP. Mondja nekem egy INVITEL-es kollégám itt Harasztin, hogy náluk is volt már, hogy 5-10 percre elment a net. Mondom neki, tényleg??? Nálunk meg már olyan, hogy 3 napra. Nézett is ki a fejéből.

(#318) tusi74 válasza ottek (#314) üzenetére


tusi74
őstag

Leszedték az ügyfélszolgálatról a PR-táblát. :D Biztos féltek, valaki szétrúgja. :D

(#319) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Egy abonyi ismerősöm kért segítséget tőlem PR-telecom ügyben. Kábeles netje van tőlük és most vett egy SMC WLAN routert amivel szeretné megosztani a netet. Beállítottam neki a routert és a notiját, majd az egész cuccot hazavitte és a kábeles netmegosztás nem működik. Az asztali és a noti között a wlan kapcsolat tökéletesen működik, tehát a kábelmodem és a router között nem működik valami. Ugyanakkor ha csak a notit vagy az asztali gépét köti közvetlenül a kábelmodemre a net megy.

Felhívta a szolgáltatót ott annyit mondtak hogy nemrég váltottak egy új protokollra és emiatt nem fog működni a routeres netmegosztás.

Kérdésem az használ-e valaki PR-Telecom-os kábeles kapcsolathoz routert? Ha igen és működik, mi lehet még itt a probléma? MAC klónozás? Bár mindkét hálókártyával megy a net neki.

[Szerkesztve]

(#320) tusi74 válasza Flashcash (#319) üzenetére


tusi74
őstag

Én otthon is, és a munkahelyemen is hasznéolm routerrel, tökéletesen megy.

(#321) Flashcash válasza tusi74 (#320) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor megpróbáltatom a MAC klónozást hátha az megoldja a problémát.

(#322) tusi74 válasza Flashcash (#321) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, és arra klónozd, amivel megy egyébként a net.

(#323) Saunders


Saunders
csendes tag

Nálam már egy hete esténként akadozik a net. Ip-t még csak csak kapok, de már böngészni esténként egyáltalán nem lehet. Nappal nincs semmi probléma (gondolom akkor kevesebben neteznek), de este még pingelni se lehet:
ping: unknown host index.hu

Ha még pár napig ez így megy, akkor szolgáltatót cserélek...

(#324) tusi74


tusi74
őstag

Véleményeteket szeretném kikérni, mekkora az esélyem, hogy a PR-TELECOM elengedi a hűség felbontásánál a kilépési összeget. Az augusztusi 3 napos leállásra nincs bocsánat.

De van egy kis meglepi. Bementem az Ügyfélszolgálatra, hogy lemondjam, és kiderült, hogy nekem január 1-én van hűség évfordulóm, hiszen itt a létező legszemetebb dolog él, a megújuló 1 éves szerződés. Igen ám, de én a szerződést 2002. augusztus 7-én kötöttem. Tehát az évforduló augusztus 7. Kezemben a szerződés!

Nem mindegy, mert itt az ÁSZF szerint az évforduló óta eltelt időtartamra a határozott, és határozatlan idejű havidíj különbözetét kell kifizetni 5000 Ft/hó. Ha augusztustól nézem, akkor 3*5000=15000 Ft-ot kell fizetni, ha januártól, akkor 10*5000=50000 Ft-ot.

Ezért ma a következő levelet írtam nekik:

T. PR-TELECOM!
A következő problémával fordulok Önökhöz. Szeretném lemondani az Önöktől eddig igénybevett internetszolgáltatást. Bár hűségnyilatkozattal rendelkezem, nem óhajtok mást kifizetni, csak a 2400 Ft-os kikötési díjat.

Indokaim:
2002. augusztus 7. óta vagyok az ügyfelük. Számlatartozásom sohasem volt, és mindig a létező legmagasabb csomagra fizettem elő. Utána tudnak nézni, de küldöm a legelső Önökkel kötött szerződésem másolatát, igaz, akkor még a TV-NETWORK-től vették a netet, de nekem ahhoz semmi közöm, mert a bélyegzőn PR-TELECOM szerepel.
Az utóbbi egy évben rengeteg problémám volt a szolgáltatásukkal, melyet mindiog bejelentettem a telefonos ügyfélszolgálaton), de mindig reménykedtem a javulásban. Egészen 2006. augusztus 18-ig, amikor a Dunaharaszti területén az előre bejelentett 3 órás hálózatfejlesztés 2,5 naposra sikeredett. Igaz nem érte el a 72 órát, tehát számlajóváírást nem tudtam benyújtani, de engem személy szerint tetemes kár ért, mely meghaladja az Önök felé befizetendő összeget. Mind anyagilag, mind erkölcsileg.
Ezért én kártérítési nem nyújtok be Önök felé, mert szeretnék kompromisszumos megoldást kötni.

Amennyiben nem sikerül megállapodásra jutnunk, az NHH-hoz fordulok.
1. Kivizsgáltatom, miért nem tájékoztatták 2,5 napon keresztül sem utána az ügyfeleket a hiba pontos okáról, és az előrelátható javulás idejéről (minderről hangfelvétel készült).
2. Kivizsgáltatom továbbá, egyes ügyintézők minősíthetetlen („nem tudok, semmit”, „bizonyára Önnél van a hiba”, „megmondtam már az előbb” hozzáállását az ügyfelekhez. Minderről Önök minőségbiztosítási okokból hangfelvételt készítettek. A hangfelvételen minden alkalommal bemutatkoztam, tehát az azonosítás egyértelmű lesz.
3. Továbbá kivizsgáltatom, hogy a rendszerükben miért nem a tényleges előfizetésem kezdete van, hanem egy teljesen másik dátum, ezért az általam jóhiszeműen kalkulált kilépési dátumkor a rendszer szerint 50.000 Ft-ot kell fizetnem.
Ugyanis én az akkori PR-TELECOM RT.-vel 2002. augusztus 7-én kötöttem szerződést. És egészen eddig így úgy gondoltam, hogy akkortól él az 1 éves hűség, hiszen soha nem szakítottam meg a jogviszonyt Ha viszont szeptemberben, vagy októberben fel szeretném mondani, akkor eszerint 10000 illetve 15000 Ft-ot kell fizetnem az ÁSZF-jük szerint már igénybevett kedvezménykülönbözetre.
És akkor ért a meglepetés, amikor bementem személyesen az ügyfélszolgálatukra, hogy 2004. január 1. szerepel a rendszerükben. Ekkor viszont januártól októberig 50.000 Ft lenne a díjkülönbözet, amilyen dátumhoz nekem semmi közöm, hiszen én augusztus hónapban léptem a cégükhöz internetigénylési kérelemmel. 2004. január 1-én csak átszerződés volt, amire azt a felvilágosítást kaptuk, hogy csak „formális”. Ez viszont a vásárlók megtévesztésének minősül.

Mindezen lépést csak végső elkeseredésemben szeretném megtenni, abban a reményben, hogy belátják, hogy jogilag nem, de erkölcsileg tartoznak nekem ennyivel.

Üdv. ''

Szerintetek mekkora az esély? Abban reménykedek, hogy inkább elengednek, minthogy az NHH tényleg szétnézzen náluk.

(#325) Nimrod válasza tusi74 (#324) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem már rég megvették az NHH-t kilóra, amennyien utálják őket. Ezt az automatikusan megújuló dolgot viszont jó tudni, minden ''szolgáltatásukra'' vonatkozik?

(#326) tusi74 válasza Nimrod (#325) üzenetére


tusi74
őstag

Igen. És menj be egy ügyfélszolgálatukra, hogy mikor van a fordulód! Olyan dátumot mondanak belépésre, hogy leesel a székről.

Amennyiben a fordulód előtt 30 nappal jelzed kilépési szándékod, akkor elvileg kiléphetsz ingyen, egyébként a hűség újraindul. Ez így nem 1 éves hűség, hanem örökhűség. :)
Most kit utálnak, az NHH-t, vagy a PR-t?

(#327) Nimrod válasza tusi74 (#326) üzenetére


Nimrod
addikt

PR ügyfelek a PR-t. Anno chello-nál volt rengeteg olyan hívásunk, hogy miért nem hosszabbodik meg automatikusan a hűség. Nemtom mit szóltak volna az ügyfelek egy ilyen megoldáshoz. :F

(#328) tusi74


tusi74
őstag

Jelentem a mai naptól a PR-től elváltak útjaink. augusztus 7-től számolták a hűséget, tehát 10000 Ft-ot kell kifizetni, de a csaj okt. 1-gyel szüntette meg, így jóváírnak 10.000 Ft-ot. Magyarul ingyér eljöttem.
Már Magentás vagyok. Ég és föld. STABIL a 2M, alacsonayak a pingek. Gyors mint állat.
És itt nem magától megújuló hűség van, csak 1 éves.
Nagyon baró. :C

(#329) Nimrod válasza tusi74 (#328) üzenetére


Nimrod
addikt

Fogadd őszinte gratulációm. :C

(#330) tusi74 válasza Nimrod (#329) üzenetére


tusi74
őstag

Köszönöm. :)
És képzeljétek, azóta 2 kollégám hívott, hogy nálam van net, mert náluk nincs. Mondtam, hogy nálam VAN!!!!

Ja Dunaharasztin központi hiba van. Ja, és a melóhelyemre, még PR-es az alábbi mail jött:
''Tisztelt Előfizetőink!

Ezúton értesítjük Önöket, hogy 2006. október 11.-én (szerda) 00:00 és 05:00 óra
közötti időszakban, központi bővítési és karbantartási munkálatok miatt, kimaradások
várhatóak az internet szolgáltatásban.

Amennyiben azt tapasztalja, hogy az internet szolgáltatás a karbantartás után nem
elérhető kérjük indítsa újra a számítógépét. W

A kimaradásokból adódó kellemetlenségért elnézésüket kérjük, megértésüket és
türelmüket köszönjük!

Tisztelettel:
PR-TELECOM Zrt. ''
Emlékeztek még a dunaharaszti augusztusi 3! órás fejlesztésre? Ha nem olvassatok vissza! Vagy: [link]
3 napig tartott.
Most 5 órás fejlesztés van bejelentve. Na az medig fog tartani??? Nem baj, engem már nem érint! Vagyis de. Ha majd megint nem lesz net a melóhelyen engem fognak baszogatni. :(

[Szerkesztve]

(#331) Csuki


Csuki
csendes tag

PR Telecom: Megint kimaradás!!!!!!!!!!!!!!!!

:W :W :W


Az ASZF szerint (67 o.):

a)
A szolgáltatási terület egészét érintő átmeneti szünetelés
egy évben összesen:
Vállalt célérték: legfeljebb 2200 perc
Vállalt minimál érték: legfeljebb 2200 perc

b) Az elő fizetők legalább 10%-át érintő átmeneti szünetelés egy
évben összesen:
Vállalt célérték :legfeljebb 7200
Vállalt minimál érték: legfeljebb 7200

Most akkor mi van? csak nyáron volt egy 4-5 napos full kimaradás.
2007-ben logolni fogom az kimaradásokat és majd ha elérem a minimál
értéket, orruk alá dugom.


Kezd teli lenni ezzel a hócipőm.
Kérdezte már Valaki az ügyfélszolgálatot, hogy ilyenkor mi a helyzet?



(#332) tusi74 válasza Csuki (#331) üzenetére


tusi74
őstag

Magasról leszarnak. Egy megoldás van ADSL. És ahogy nézem, ez egyre rosszabb lesz.
1 hét múlva jön a karbantartás. Kíváncsi vagyok az eredményére.

(#333) Sheol válasza tusi74 (#332) üzenetére


Sheol
aktív tag

Azért én nem isteníteném az ADSL-t annyira.
Ha jól gondolom drágább, mint a PR-es, de ezt majd megmondod. :)
Aki torrentezik annak a Te upload speed-ed nagyon gyenge.
Viszont online játékosoknak meg az ADSL a jobb, mert a pingek a PR-nél szarok.
Mivel nálam is előfordul kimaradás, így valszeg stabilabb lehet az ADSL.
Most van PR-nek valami akció 8000 Ft/hó a 2048/768 aki most csatlakozik.
Majd körülszaglászok, hogy hogy lehetne kihasználni. (szerződés bont, újra csatlakozik, vagy ilyesmi).
Chello is nagyon hirdeti magát a 3 Mbites sebességével, illene már emelni a PR-nek is.

Hehe, ahogy nézem elég rendezetlen hozzászólás lett. :DDD
Jöhetnének rá az érvek, ellenérvek,vélemények, hadd pörögne a topic. ;)

(#334) tusi74 válasza Sheol (#333) üzenetére


tusi74
őstag

Én csak minimálisan torrentezek, max. lassabban jön a cucc. Viszont nagyban aukciózom, és aki jártas benne, tudja, hogy negatív minősítést lehet kapni, ha nem jól teljesíted az eladást, és máskor nem vesznek Tőled. Namármost nálam amikor 3 napig nem volt net, majdnem becsúszott egy nega, mert driverlemez nélkül küldtem Miskolcra egy cuccot. Ugyanis nem volt net, a pénz meg már át volt utalva. Ha meg nem küldöm, akkor kiírja, hogy elzsebeltem a pénzét.
Tegnap kb. 3 óráig nem volt PR-net.Én pont azalatt végigcsináltam az új MŰKÖDŐ ADSL-lel egy eladást.Úgy, hogy vagy 3 kérdésre válaszoltam azonnal. És el is vitték 10.000 Ft-ért. Most ha tegnap még PR-es vagyok, valeszeg elbukom a vevőt. Szóval nekem a rendelkezésreállás mindenekfelett.
Egyébként én T-Online- Invitel területen netet rendeltem 2M-s csomagot bruttó 9900 Ft-ért Itt az 1 év igazi 1 év. Nem megújuló, de a havidíjad nem fog nőni, ha lejárt a hűséged.
Hanem vagy elmész, vagy választasz másik, neked tetsző díjcsomagot.
Ja és mindezt az Online Ügyfélszolgálaton végzed, kattintgatsz. Ugyanis a PR-nél a net lemondása pusztán 2,5 órámba került mert egyik csaj lassabb volt, mint a másik. Itt még a lemondást is neten intézed. Már beregisztrált a távszámla szolgáltatásba, ahol minden számlám meglesz onlien, online fizethetem. Nincs csekkezés.
De 100 szónak is 1 vége, a rendelkezésreállás nekem személyszerint megfizethetetlen.
Mert hiába jó a feltöltés, ha épp nincs net.

(#335) Sheol válasza tusi74 (#334) üzenetére


Sheol
aktív tag

Megértelek, tényleg mindenki az igényeihez választ netet. (Már aki megteheti.)
Mondjuk abban azért nem lehetsz biztos, hogy az ADSL-el soha semmi problémád nem lesz, szerintem.
Én kiköttettem a vezetékes telefont, mert az is csak vitte a pénzt, így az egyértelműen plusz költségként jelentkezne nálam.
Egy kis sávszélemelés meg kevesebb leállás, és kurva jó net lenne a PR-es. :DDD

(#336) Nimrod válasza Sheol (#335) üzenetére


Nimrod
addikt

Én számos internet elérést próbáltam már és ha a rendelkezésre állás (minőség) / ár arányát nézem, akkor nyert az ADSL.

(#337) tusi74 válasza Sheol (#335) üzenetére


tusi74
őstag

1 éve nem volt olyan hét, hogy nem volt pár órás leállás.

(#338) Sárpac válasza Csuki (#331) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én igen.
A kimaradások hálózatfejlesztés miatt szoktak beficcenni.
Általában pétek du.5-től vagy szombat délelőtt

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#339) tusi74 válasza Sárpac (#338) üzenetére


tusi74
őstag

Tegnap szerda délután akkor mi is volt? Potom 5 órahosszáig?
Egyébként meg 168 órával korábban kötelesek lennének bejelenteni.

Jó duma. Inkább az a baj, hogy harazstiról a jó szakemberek elhúztak a PR-től jó messzire. Pl. Kövér Zoli. Ő aztán értette a dolgát. Maradtak a lámák.

(#340) ottek


ottek
csendes tag

Hát igen a jó öreg PR szolgáltatásai már régóta nem versenyképesek...láttam már 2Mbites ADSL csomagokat bruttó 8-ért is, illetve 10k-ért már néhány helyen 3 mbitest adnak...Erősen gondolkozok a váltáson, már csak arra várok, hogy telefonelőfizetés nélkül is lehessen ADSL-ezni. Úgy tudom néhány szolgáltatónálmár van ilyen BP-en, dehát mi itt BP alatt mindig speciálisak voltunk a mi kis ''gittegyleteinkkel'' (lásd kisduna-com, pr-telecom, stb...), neves szolgáltató ide még nem tette be a lábát. :O

Ja a szerződésbontással kapcsolatban: tudomásom szerint ''minden'' ÁSZF módosításnál jogod van nem egyetérteni és 8 munkanapon belül felbontani a szerződést...nem vagyok jogvégzett, de szerintem utólagos szerződésmódosítást nem vagyok köteles elfogadni :F

[Szerkesztve]

(#341) tusi74 válasza ottek (#340) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, itt Haraszti környéke mostohagyerek volt mindig.
Jelenleg a T-Online, és az Invitel a neves. De a T is az Invitel vasán szolgáltat. Van még a Flynet, de az még nagyon gyerekcipőben jár. Oda már PR-esként nem mennék. Ez még kisebb szolgáltató. A posta melletti számítógépboltosok üzemeltetik. Rendesek, de még bízni nem merek bennük.

De pl. a Datanet a Yo Neked!-del jó messzire elkerüli Harasztit.

De pl. arról is lehetne vitatkozni, hogy milyen a PR digitálisnak nevezett (bohóckodás) programcsomagja. Csak azok a funkciók nem működnek rajta, amitől a digitális műsorszórás több az analógnál. Ráadásul a minősége nálam rosszabb, mint az analógnak.
Egyébként meg az ÁSZF-ben van olyan, hogy Digimax+C csomag a Cinemax1, 2-vel. Én pl azt a csomagot szerettem volna választani. Dunaharasztinál is benne volt az ÁSZF-ben. És mit mondtak, az Ügyfélszolgálaton, hogy ilyen csomag nincs. Mondom de benne van az ÁSZF-ben. Akkor elbizonytalanodott a csaj, és mondta, hogy technikailag lehetetlen. :W

(#342) ottek válasza tusi74 (#341) üzenetére


ottek
csendes tag

Hát igen, a kábelTV minősége még a netét is übereli... no comment

de hogy 1-2 pozitívat is írjak: most találtam egy szórólapot a postaládában a pr-től , amiben összesen 10k-ért kicsivel gyorsabb netet (2gbit->2,5gbit) + telefonelőfizetést kínálnak...ha már úgyis 10k-t fizetek nekik, akkor asszem bepályázok erre...bár a kisbetűs részt elolvasom előtte... :DD

(#343) tusi74 válasza ottek (#342) üzenetére


tusi74
őstag

Nem tudom, te merrefelé laksz. Itt Harasztin borzalmas a net rendelkezésre állása. Nincs olyan hét, hogy ne lenne kimaradás.
Namármost a telefon, amit kínálnak, az VOIP. Azaz interneten keresztül jön. Mi következik ebből, ha nincs net, nincs telefon sem.

Ha te olyan helyen laksz, ahol ez nem jellemző, akkor kösd meg, de ha ott, ahol sok a netkimaradás, akkor meggondolnám.

Ehelyett én vettem egy Linksys ATA adaptert. Egyik vonalra beállítottam a Neophonex-et, a másikra a Megafone-t. MIndkettőt feltöltöttem 1000-1000 Ft-tal. És már több, mint 1 hónapja elég. Nincs előfizetési díj, prepaid, feltöltöd, és addig használod, míg le nem fogy. Rákötöttem, egy normál analóg telefont. És a gép bekapcsolása nélkül működik a VOIP telefonálás. És hogy ADSL-es vagyok 99%-os rendelkezésre állással.

(#344) ottek válasza tusi74 (#343) üzenetére


ottek
csendes tag

Harasztin vagyok én is, a PR ''központtól'' pár 100 méterre. Annyi szerencsém (balszerencsém) van, hogy csak hétvégén nyomulok, így tényleg csak egy részében tapasztalom a kimaradásokat... :((
Sajna nekem szeptemberben fordult a hűségnyilatkozatom, szóval most egy darabig kuss van. Viszont ha már így alakult, akkor jó lenne valami többletszolgáltatást kicsikarni belőlük...Egy biztos: a hagyományos vonalas telefontól meg akarok szabadulni, mert alig használjuk és így is 3000-4000 a számla, viszont ADSL-t itt még nem lehet igényelni telefonelőfizetés nélkül :W
Ez a Megafone és társai tényleg jó ötlet, de esetemben ez is a pr-től függne...egyelőre :U
Na majd, ha legközelebb szabin leszek, meglátogatom őket aztán megnézem mit lehet ebből kihozni ;]

(#345) tusi74 válasza ottek (#344) üzenetére


tusi74
őstag

Jelenlegi ÁSZF szerint akkor jársz jól, ha a hűségforduló után közel váltasz.
Nekem pl. augusztusban fordult, okt. 1-gyel mondtam fel.
Igénybevett kedvezmény: aug. szept 2 hónap.
A legnagyobb csomag hűség nélkül 15.000 Ft
hűséggel: 10.000 Ft.
Különbözet: 5000 Ft/hó
2*5000=10000 Ft. Ennyit kellett kp.-ban befizetni.
Euzt nem lebszélésnek írtam, csak ha valaki váltáson töri a fejét, nem árt tudni, hogy számolnak.


[Szerkesztve]

(#346) tusi74


tusi74
őstag

Az ÁSZF szerint:

''Amennyiben a fenti módosítás az előfizető számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, az előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az előfizetői szerződést. Nem mondhatja fel az előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével
kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti.
''
:U

[Szerkesztve]

(#347) tusi74


tusi74
őstag

Ezt nézzétek, miből van hír?
[link]

Bezzeg a mi kis 3 napos leállásunkról semmi hír nem volt. Ezeknek meg a 3 órásból is hírt csinálnak.

''Ismeretes, hogy két évvel ezelőtt ugyanilyen probléma, a szünetmentes rendszer hibája miatt történt félórás „szakadás” :D

[Szerkesztve]

(#348) shabbarulez válasza tusi74 (#347) üzenetére


shabbarulez
őstag

Azért volt belőle hír mert az egyik PH-s szerkesztőnek is Datanet ADSL-e van és gyorsan kerített róla egy cikket mert zokon vette. Attól még nehogy azt hidd csak ennyi hiába van Datanetnek vagy az összes többi szolgáltatónak. Ott is vannak hibák max nem születik belőle cikk. Pl. februárban Datanet optikai kábelét az Áprád-hídnál 2x is átvágták, mindkétszer közel 9 órán át nem volt se net se kábeltv szolgáltatás itt észak budán azok cégeknél, szolgáltatóknál akik ezen a GTS-en kábelen keresztül kapcsolódnak. Erről pl. nem volt hírt hír, de ettől még ez ugyanúgy létezik.

Saját szolgáltatómnál is rengeteg a hiba, most volt pl. egy 1 perces áramszünet után 1 órás leállás mert olyan bénák hogy szerintem az összes eszközük utána meghalt, mert szakértelem zéró, talán még a szünetmentest sem ismerik. De anno amikor IP cím tartomány váltás volt úgy 2 év a fél órás leállásból 2 napos lett. Egyes lakótelepi részeken máskor is előfordult hogy napokig nem volt netszolgáltatás, e tekintetben én a szerencsésebb részeken lakok. De pl. május 2.-án amikor hozzányúltak a routernek kinevezett linuxos géphez és hazavágták a beállításat, azt a mai napig nem csinálták meg rendesen pedig már októbert írunk. A május előtt remekül üzemelő hálózat a mai napig köhög és messze nem olyan jó mint régen, mert szakértelem nélkül képtelen normálisan bekonfigurálni egy eszközt. Sajnos ez a kis szolgáltatók átka, a költség minimalizás miatt nem fizetnek meg rendes szakembereket vagy ha van is egy az nem tud minden helyen 1xre ott lenni. A kis szolgáltatók minőségén ez jellemzően nyomot is hagy.

(#349) tusi74 válasza shabbarulez (#348) üzenetére


tusi74
őstag

''Sajnos ez a kis szolgáltatók átka, a költség minimalizás miatt nem fizetnek meg rendes szakembereket vagy ha van is egy az nem tud minden helyen 1xre ott lenni. A kis szolgáltatók minőségén ez jellemzően nyomot is hagy.''

Tökéletesen igaz! Te kinél vagy? Rubi-nál?

(#350) shabbarulez válasza tusi74 (#349) üzenetére


shabbarulez
őstag

Igen most Rubicomnak hívják, régen GaTesS Group volt, de attól mert a név változott nem lett jobb csak rosszabb. Az új tulaj februárban kirúgta az összes felvásárolt cégekben korábban dolgozókat, akik nagy nehezen 2-3 év alatt beletanultak a netszolgáltatásba. Most megint totálisan hozzá nem értő, kezdőkből áll a szolgáltató.

Pl. ezt a levelet a mostani számla mellé küldték: [link] bár szerintem rossz helyre címezték mert az első bekezdésben áradozott ''magas színvonalú internetszolgáltatást'' nem tudom hol nyújtják de hogy nálunk nem az tuti. Májusban amikor hazavágták az egész rendszert a területi képviselőt 2 hetet ígért hogy megcsinálják, ami később 1 majd 2 hónapra nőtt, miközben ez idő alatt hozzá sem nyúltak a hibás eszközhöz és mai napig nem értek el érdemi javulást, csak a felszíni maszatolás folyt.

Májusban amikor kérdeztem a területi képviselőt a beígért kábeltv vajon mikor lesz, azt ígérte júniusra. Nos most október van de tv-nek nyoma sincs és szerintem 1-2 éven belül nem is lesz. De ez a TvNetworkösök is eljátszották már itt a lakótelepen. Anno 2 vagy 3 éve beszéltek egy tavasszal a cég igazgatójával hogy ugyan már mikor akarnak végre ktv-t szolgáltatni a koaxkábelek most már több 4 éve be lettek húzva minden lakásig a házban csak optikai gerinckapcsolat kellene. Akkor az igazgató is azt ígérte nyárig megcsinálják, csak épp azóta eltelt már vagy 2-3 év ez a mai napig nem történt meg.

Úgy tűnik itt a Pók utcai ltp.-en ez van hogy több cég is idejön, ígérnek fűt-fát, aztán több év alatt megcsinálnak 1-2 épületet ahol elérhető lesz a szolgáltatás de aztán utána több év alatt sem képesek területileg tovább bővülni és rendesen lefedni az egész lakótelepet. Nem igazán értem TvNetworknek is mi az üzlet abban hogy bent vannak 8 háztömbben 3 éve, a többi közel 50 háztömbbe meg a mai napig nem hajlandók tovább kábelezni, pedig a koaxkábeleket behúzták a lépcsőházakba. Abból a pár épületből nem hiszem hogy annyi bevétül befolyik ami mellett gazdaságosan lehet üzemeltetni ezt a területet, de úgy tűnik ez nem zavarta őket az elmúlt 3 év alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.