Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) tusi74 válasza ML320 (#449) üzenetére


tusi74
őstag

Közületi, vagy üzelti, vagy milyen előfizunk van. Ha szólni mernek a routerért, irány a polgármesteri hivatal, ők rendelték meg nekünk. És ők a fenntartók. De azért az már mégiscsak nonszensz, hogy mert ők nem szolgáltatnak engem b@sznak le.

Volt egy kolléganőm, aki nemrég kistérségi bemutatóórát tartott. Felkészült, projektor, netről kivetítve az anyag, akart brillírozni, ott voltak tanárok más iskolákból, ott volt a polgármester, mindenki, és AKKOR NEM VOLT NET. Röpke 2 órát.
Az igazgatónővel való beszélgetésünket pedig mindeki képzelje maga elé.

(#452) ML320 válasza tusi74 (#450) üzenetére


ML320
aktív tag

Én egy szolgáltató cégtől elvárnám az ügyfélközpontúságot. Szerintem többet nyernének azzal, ha beismernék, hogy tévedtek, de azon vannak, hogy neked a legoptimálisabb megoldást megtalálják a lehető leggyorsabban... Ha elnézést kérnének a hibáért, nagyon sok ügyfelem megértő volna. Így viszont...

Kárpótlásul emelhetnének... :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#453) tusi74 válasza ML320 (#452) üzenetére


tusi74
őstag

Egyetértünk. :D

(#454) Sheol


Sheol
aktív tag

PR fórumban a modi elhintett némi információmorzsát.

''Kedves Felhasználók!

Igen, sávszélesség emelés lesz a PR-TELECOM hálózatán a részletekről hamarosan hivatalos tájékoztatást, kap minden előfizető!
Egyes területeken az előmunkálatok már megkezdődtek!

Bővebb tájékoztatásig szíves türelmét kérjük mindenkinek!

Üdv: jock''

Azt furcsálom, hogy a részletek még nem szivárogtak ki, jól tudnak titkot tartani a PR dolgozók. :P

(#455) tildy válasza Sheol (#454) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem sávszél emelés kéne oda, hanem árcsökkentés. Anyáméknak pl lazán elég lenne akár 384es net is, de nem 5500-ért , mint a msostani 512es , hanem mondjuk 2000 forintért.
Szégyen, hogy én itt pesten 1 megás netet kapok meg 2900 ftért...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#456) ottek


ottek
csendes tag

hát nemtom, de ez -a pletyka szinten terjedő- 2Mbit -> 4 Mbit emelés havi 10k-ért egy kicsit gyérnek igérkezik a többiekhez képest...bár a nagyobbik gond szerintem megint az lesz, hogy min. 3-4 hónapig megint használhatatlan lesz az egész ''szolgáltatás''....

(#457) tusi74 válasza ottek (#456) üzenetére


tusi74
őstag

''bár a nagyobbik gond szerintem megint az lesz, hogy min. 3-4 hónapig megint használhatatlan lesz az egész ''szolgáltatás''....''

Sajnos én is ettől tartok. Továbbra is fenntartom, hogy aki sokat markol keveset fog. Annyit emeljenek, ami nem megy a STABIL szolgáltatás rovására. Ne legyenek 3-4-72 órás leállások. Ne legyenek magasak a pingek! Egy szóval jó legyen! Vagy sokat kérek?
Bár mostanában munkaidőben nincsenek stabilitási és rendelkezésreállási problémák. Remélem, így is marad.

(#458) ML320 válasza tusi74 (#457) üzenetére


ML320
aktív tag

Munkaidőben valóban nincs sok leállás. De a júzerek többsége hétvégén netel, csetel, pecsel, és telefonál, hogy nincs net. A hétvégi ügyelet és hibaelhárítás (akár a gyorsaságot, akár a minőséget nézve) viszont hagy némi kívánnivalót...
Nálunk Csepreg (Vas megye) és környékén a fő gond az, hogy minden héten más-más csapat van. Nincs fix ember, egymásra mutogatnak a szerelők, a probléma nincs megoldva, a kifogások széles tárházát meg már ismerem.

Egy helyen kb 20m-re arrébb rakta le az ügyfél a gépet, így WLAN routerrel oldottuk meg. A net persze egy idő után nem ment.
- Ügyfélszolgálat
- Gondunk van, blablabla...
- A router rossz!
- Két routerrel is próbálva.
- Akkor a Wlan kártya a gépben.
- Erősített antennával van felszerelve, a hálózat működik. Notebookkal is kipróbálva.
- Akkor is a router a rossz!
- Kábelt is kihúztunk.
- Hibás a kábel.
- A kábel jó, mert a routert fel lehet vele konfigurálni.
- Akkor a hálózati kártya MAC-je nincs a rendszerben.
- De bent van, illetve egy notebookkal is tesztelve, kábelen keresztül a routerrel sem, direkt a kábelmodemem keresztül sem működik.
- Akkor az operációs rendszer...
- :O
:W :W :W

A politikai élet már unalmasnak tűnik egy-egy ilyen beszélgetéshez képest...

És még amit nevetségesnek tartok: az új bekötéseknél nem hoznak létre postafiókot az ügyfélnek! Net bekötve, kimegyek, beállítanám a levelezést is, de üres a szerződés ezen része. Ennyire lusták? Vagy igénytelenek? Erre nem tudok olyan magyarázatot kitalálni, amit megértenék. Mert hogy valamit megértek, az még nem azt jelenti, hogy el is fogadom... És ez a magatartás elfogadhatatlan!!! :F

Ember tervez, Isten perverz...

(#459) tusi74 válasza ML320 (#458) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem nem kell bemutatnod őket. Pontosan azért írtam a munkaidőt, ugyanis itthon októberben úgy átmentem ADSL-re, mint a szél. Ugyanis augusztusban volt egy közel 72 órás leállás. Ha visszaolvasol, akkor elolvashatod a sztorit.

Nem akarok ellenreklámot csinálni, de én azóta elfelejtettem itthon a hibabejelentést. Atomstabil a szolgáltatás, kimaradás NINCS! Jön az emelés.
Ha mégis van valami gondom, a saját fórumjukon HOZZÁÉRTŐ emberek válaszolnak, általában 10 percen belül. Ég és föld, nem lehet őket 1 lapon említeni a PR-rel. Ők a Magenta (T-Online).
Itt a fórumjuk, bele lehet nézni. [link]
Vannak ügyeletes ''angyalok'', akik ügyfélszám megadása után azonnal SEGÍTENEK.

Egy példa. Valami oknál fogva én a harmadik számlázási ciklusba kerültem, azaz mindig 20-a után kaptam számlát. Benyögtem a fórumon, hogy én hónap elején szeretnék fizetni. Láss csodát ettől a hónaptól kezdve már az első ciklusban vagyok. :DD
Látom az Online Ügyfélszolgálaton mikor jön ki a számlám. Tegnap kifizettem bankkkártyával neten keresztül, 14 óra 45-kor, 17 óra körül már jóvá volt írva.
Az biztos, hogy életem egyik legjobb döntése volt váltani.



(#460) ML320


ML320
aktív tag

Ja, az e-mailfiókokhoz hozzátenném még: Nem túl égő az, hogy csak 10MB? A különböző INGYENES szolgáltatók különbül megoldják ezt a kérdést. Többet is adnak, jóval többet is adnak, ha extra terület kell, szintén megoldható... Egy szolgáltató cég ismérve a szolgáltatás minősége, illetve a hozzáadott érték: a felár nélküli extra szolgáltatások! Vagy én élek ilyen álomvilágban? Nem az lenne érdekük, hogy olyan jellegű szolgáltatást adjanak, amit pl a tonlájn nem tud?
Én úgy vettem észre, hogy mi itt fórumozunk, de sok fiatal, középkorú, idősebb felhasználó ismerete erre terjed ki: ''mutasd meg, melyik gombot kell megnyomni''. Ha már el kell valakinek magyaráznom a webmail működését, meg hogy a fiától miért nem tudja az unokás képeket fogadni, arról nem beszélve, hogy a webkamera/Skype/IP telefon...
Engem kérdez, mert ügyfélszolgálat említésére legyint, sóhajt, röhög... De innentől már én is inkább az ADSL-t javaslom az újabb bekötésekre. Nekem mindegy, hogy ki felé fizet a másik, viszont nem mindegy, ki és milyen szolgáltatást ad. Este és hétvégén pihenni szeretnék. Nem azzal foglalkozni, hogy az általam összerakott gépet vagy felrakott rendszert az unatkozó hülyegyerek lefikázza, mert ő az ügyfélszolgálatos, és most éppen neki is hétvégéje lenne, ha nem kéne ügyeletben lenni... :(

Ember tervez, Isten perverz...

(#461) ML320 válasza tusi74 (#459) üzenetére


ML320
aktív tag

Emléxem :) Egy kicsit pikantérikus lett volna a megjegyzés, csak arra nem tudom semmivel sem kiemelni :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#462) tusi74 válasza ML320 (#460) üzenetére


tusi74
őstag

Na ez az! És akkor felhívom őket munkahelyemről, és akkor jön a szokásos: ''kihúzta a modemet?'' ''Igen hölgyem, azon már rég túl vagyok.'' ''Vírus nincs a gépen?'' (Any@d, gondolom magamban, de hangosan csak ennyit mondok NINCS!!!!), ''jóóóóó, akkor majd valamikor kiküldünk valakit''. Mondom mikor az a valamikor, mert a főnök egy kicsit ingerült. ''Jaaaa, esetleg ma is megoldható.'' ''Jaaaa, akkor legyen kedves oldja meg!''

(#463) ML320 válasza tusi74 (#462) üzenetére


ML320
aktív tag

Ez a modemet húzza ki pár percre szintén kedvenc téma... Már többet szexelek a modemmel, mint az asszonnyal :DDD :DDD :DDD

Ember tervez, Isten perverz...

(#464) tusi74 válasza ML320 (#463) üzenetére


tusi74
őstag

:C :C :C :DD

(#465) ML320


ML320
aktív tag

Most jött mail: PR Telekom Tavaszi Akció!!!
''sávszélesség emelés az első félév végéig''

Ember tervez, Isten perverz...

(#466) Lortech válasza ML320 (#465) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem már egy napja megjött. Hát igen, nem túl konkrét. Sem a mértéke, sem a pontos ideje nem ismert.

Thank you to god for making me an atheist

(#467) pingless


pingless
csendes tag

[link]

Már én is maszturbálok... ;] :DD

''Minél több emberrel találkozom, annál jobban szeretem a macskámat.''

(#468) ottek


ottek
csendes tag

chello: 10/1 mbit = 9900 huf
pr: 4/1 mbit = 10000 huf

Imádom a noname ''szolgáltatókat'' :(

[Szerkesztve]

(#469) M107


M107
addikt

Adj ist

hát igen

10mb/1mb 9900 chello
4mb/1mb 10000 pr

hát igen


az a baj hogy csak a letöltöknek kedveznek a feltöltésre megba..nak-- sajnos
idáig 1mb/512kb/s volt most meg 2mb/512kb/s lesz hol ott mindenkinek dupláztak

Jelenlegi sebesség Új letöltési sebesség Új feltöltési sebesség

512/128 kbit/s 1 Mbit/s 256 kbit/s
1024/512 kbit/s 2 Mbit/s 512 kbit/s :( :( :(
2048/768 kbit/s 4 Mbit/s 1 Mbit/s
2500/768 kbit/s 5 Mbit/s 1 Mbit/s

nekem a feltötlés is olyan fontos mint a letöltés

egy nyanvadt 768 ra se emleték volna fel az 512

árban biztos nem a pr a nyerő de feltötlésileg igen
írtam is mondom 512 nyomjákmár 768 ha lehet így lenne korrekt hisz mindegyik csomag változik

[Szerkesztve]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#470) M107 válasza M107 (#469) üzenetére


M107
addikt

Adj ist


Megtudtam egyik pr haverom szerint március 29 én lesz a tiszántúlon és a jászságban a sávszélemelés

29 -én 10:00 már az új sebességek élnek

nálam pl

1mb/512kb/s ---------------- 2mb/512kb/s de sajon azt az 512 768 ra miért nem lehetett felnyomni :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#471) pingless


pingless
csendes tag

Sárospatak / Sátoraljaújhely? (Zemplén)

Azokról nemtudsz valamit? :R

''Minél több emberrel találkozom, annál jobban szeretem a macskámat.''

(#472) M107 válasza pingless (#471) üzenetére


M107
addikt

Adj ist

Mivel az első fél év végéig a tiszántúl és környéke után a fönöke szerint középső részét az országna utána meg a dunántúli rész csinálják

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#473) lacko81 válasza tildy (#455) üzenetére


lacko81
tag

''Szégyen, hogy én itt pesten 1 megás netet kapok meg 2900 ftért..''

Én is most akarom beköttetni. Ez melyik szolgáltatónál van, csak mert elég jó árban van.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#474) [w]


[w]
őstag

hol járhat mostanában a sávszélemelésük? tud valaki valamit? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#475) [w] válasza [w] (#474) üzenetére


[w]
őstag

akkor majd én válaszolok :)

Jászberényben megtörtént a sávszélemelés. jippii. :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#476) ML320 válasza [w] (#475) üzenetére


ML320
aktív tag

Ja, a dunántúlon meg minden második este nincs kapcsolat, az ügyfélszolgálat meg elérhetetlen... Tegnap este utalni szerettem volna...

Ember tervez, Isten perverz...

(#477) [w] válasza ML320 (#476) üzenetére


[w]
őstag

ugyanez volt berényben is kb. 1,5-2 hétig, aztán egyszercsak gyorsabban szaladt a töltőcsík. :) kitartás!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#478) Lortech


Lortech
addikt

Jajj de k.rv. jó, 2 percenként van 10 másodperc net.

Thank you to god for making me an atheist

(#479) gulylala


gulylala
csendes tag

Nem egy szívderítő a véleményetek.
Én valamikor szeptemberben próbálok kiszálni a telefonos ADSL-ből(EXTERNET 6000+3290),de ez a PR-es kábelinternet se tűnik megoldásnak.
Van valami használható ötletetek mert internetre szükségem van.

(#480) Lortech válasza gulylala (#479) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem nincsen bajom vele különösebben, hetek óta nem vettem észre kimaradást, de ilyenkor felrobbanok. Vasárnap délben.. Csinálnám a melómat erre szarakodnak vele, mert nem hiszem, hogy külső tényező ilyen típusú hibajelenséget produkál, karbantartásnak (terhelésmérés vagy ) tűnik.

Thank you to god for making me an atheist

(#481) tusi74 válasza Lortech (#480) üzenetére


tusi74
őstag

Na ugye milyen sz@r, mikor nagyon kellene, és nincs, vagy sz@rakodik?
Harasztin, 4 évig míg ott voltam, mindig akkor volt vele valami gáz, amikor nagyon kellett volna. Teljesen ki tudják csinálni az ember idegeit.
Mióta ADSL-es lettem, azt is elfelejtettem, hogy hibabejelentés.

(#482) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Sávszélemelés... sávszélemelés.. gyeremár... Nemtudom ezek mit csinálnak, de az tuti, hogy egy nyugdíjas csiga is gyorsabb náluk...

(#483) gulylala


gulylala
csendes tag

Nagykőrösön másfél éve vette meg a kábelszolgáltatást a PR.
Többszöri ígéret ellenére azóta sincs internetszogáltatásuk.
A kábeltv műsorválasztéka(4650-ért nincs filmmúzeum,f+,MTV),képminősége is olyan mint amikor nem fejlesztik a hálózatot.Ugy néz ki ,hogy csak a piacot vásárolták meg.Nem véletlen van Digi parabola erdő a városban.
Ugyhogy nincs valami jó véleményem a szolgáltatóról.

(#484) ML320 válasza tusi74 (#481) üzenetére


ML320
aktív tag

Ha legalább lenne más választási lehetőség... Csepreg City, Szombathely környéke. Az ADSL-t értékesítik, utánna közlik, hogy majd amint meglesz az elegendő érdeklődő, akkor talán... Addig marad ez a csoda... Csakhogy megint szexelni kell a modemmel. Kihúz, bedug... Vasárnap reggeltől hétfő estig. Persze ünnepnapon! Az ügyfélszolgálat meg elérhetetlen. A sávszélességemelésről sincs semmi hír, a Matávot sem látom semerre... Történhetne már valami... :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#485) tusi74


tusi74
őstag

Ha valakit érdekel, Dunaharasztin a SET-TOP-boxon keresztül az eddig analógon jövő csatik is foghatóak, gyönyörű minőségben.

(#486) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

A ''város'' egyik részén már volt sávszél emelés,a másikon meg nem még... (2 hónapja) Már az ASZF-ben is az új sebesség van írva... Kezd elegem lenni ebből a sz@ros bagázsból... :W


[Szerkesztve]

(#487) fredi69


fredi69
csendes tag

Napok óta vírusos a honlap, egy a sok közül:
http://kepfeltoltes.hu/view/071013/2007-10-13_085523_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#488) Lortech válasza fredi69 (#487) üzenetére


Lortech
addikt

Hogy sikerült ezt egész pontosan előhozni? Nekem nem jelez semmit a legfrissebb nod32, imon bekapcsolva.
Egyébként mint látható, ez egy külső hivatkozás, max azt tudom elképzelni, hogy mint link szerepel az oldalon.

Thank you to god for making me an atheist

(#489) tusi74 válasza Lortech (#488) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem is előjött. De csak egyszer, aztán megint beléptem egy későbbi időpontban és akkor már nem.

(#490) Lortech válasza tusi74 (#489) üzenetére


Lortech
addikt

Akkor próbálkozom. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#491) fredi69


fredi69
csendes tag

Nem tudom mi lehet, de a RAM Saver Pro 0-át jelez, lehúzza teljesen, valamint lefagy a böngésző is. (Slim Browser)

(#493) sleve


sleve
tag

Az idén nem akarnak árat csökkenteni? ;]

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#494) tusi74 válasza sleve (#493) üzenetére


tusi74
őstag

Miért, volt már, hogy csökkentettek? Egyébként lekopogom, mostanában elég stabil a szolgáltatásuk, azaz munkaidőben mindig van net. Még kivárom, mit alkotnak télen, és ha a telet is végigcsinálják jelentős leállás nélkül, akkor azt mondom fejlődtek.

(#495) sleve válasza tusi74 (#494) üzenetére


sleve
tag

pl tavaly 20%-ot
ennyivel idén is kiegyeznék :D

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#496) Csedit


Csedit
aktív tag

Sziasztok!
A Pr-telecom-nál mennyire veszik szigorúan a dinamikus ip-címet?
Akkor is megszakítják a netet, ha a modem sosincs kikapcsolva?

(#497) Lortech válasza Csedit (#496) üzenetére


Lortech
addikt

Ha folyamatos a kapcsolat, akkor nem szokása megváltozni.

(szerk: pr-es fórumban bővebben kitárgyaltuk már ezt.)

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#498) Csedit válasza Lortech (#497) üzenetére


Csedit
aktív tag

Köszi, keresem a fórumot.

(#499) sleve válasza Lortech (#497) üzenetére


sleve
tag

Ha nem folyamatos akkor sem szokása megváltoztatni.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#500) Lortech válasza sleve (#499) üzenetére


Lortech
addikt

Maradjunk annyiban, hogy elég jól ismerem a szolgáltatást, és bizonyos feltételek mellett változik az ip.

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.