Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) tomee987 válasza zolka95 (#1698) üzenetére


tomee987
tag

A terheltség kizárt. 16:00 és 17:00 körül nem terheltek a hálózatok sehol sem. Általában akkor érnek haza a "jónépek" a munkából, nem a gépen lógnak. Itt inkább más lehet, még pedig valami környékbeli zavar, ami időszakosan jelentkezik az adott node-ban.

A lényeg, ha bejelented a hibát írasd rá a munkalapra, hogy mikor jelentkezik a hiba és akkor akkor fognak kimenni, ha pedig jelentkezik műszerekkel ki tudják mérni honnan jön a zavarforrás.
Sok minden lehet. Illegális rácsatlakozás (ha "olyan" környéken laksz), de akár egy hibás közvilágítási lámpa is (ugye pont ekkor kapcsolódnak fel), erősítő probléma (bár ha ennyire időszakos az kizárt)...stb.
Hibát pedig nem csak akkor kell jelenteni ha Nálad van a hiba. Ha hiba van akkor jelenteni kell, hiszen csak így fog elhárulni és ha már jelentetted akkor nyilván hozzád fognak kimenni, nem máshoz. De max annyi lesz, hogy megállapítják, hogy bent minden jó és mennek fel az oszlopra. Ez így van rendjén.

(#1702) bucihost válasza cafat (#1699) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia! mehet nyugodtan a 2-es után egy másik. nem lesz vele gond. nekem egy sima antenna elosztóval van tovább lőve.

(#1703) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Mar megint nincs internet ... Gratulalok PR, ehhez tehetseg kell

(#1704) zolka95 válasza tomee987 (#1701) üzenetére


zolka95
őstag

Hát illegális csatlakozásról már hallottam a faluban és láttam is, de nem az én utcámban, viszont nincs messze tőlem. Ez nem tudom számít-e.

Ha ettől is lehet akkor sem értem mért pont csak ezekben az órákban lassul a net.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1705) tomee987 válasza zolka95 (#1704) üzenetére


tomee987
tag

Sajnos lehet.
Pl. olyan eszközt használ ami megszórja vissziránnyal az adott NODE-t (8-15 utca a környéken). Ez lehet akár egy régi TV stb. Mivel ugye illegálisan csatlakozik rá, nincs rajta szűrő, nem szabványos a belső hálózata stb. és rögtön szétcseszi az egész NODE-on a hálózatot.

(#1706) Alteran-IT válasza tomee987 (#1705) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Mondjuk ez tényleg a PR hibája, időközönként ellenőrizhetné a saját hálózatát, hogy nem-e szívja olyan, aki nem fizet érte. Én a helyükbe így tennék, főleg hogy a többi előfizető is bánja. Szégyen ez az ország.
De egyébként nem hinném, hogy mindig pont ugyan akkor kapcsolnák be azt az illegálisan csatlakoztatott TV-t.

(#1707) tomee987 válasza Alteran-IT (#1706) üzenetére


tomee987
tag

Ha nem zavarja a hálózatot nagyon nehéz kiszűrni az illegális bekötést, főleg ha alépítmény van valahol, mert akkor szépen elvezeti. De még oszlopon sem egyszerű (max. ha fehér koax kábelt húz be :) ). A megoldás az lenne, hogy nuku analóg és az összes digitális kódolt, akkor nem tudna mit lopni a "paraszt".
Jah egy politikust idézek: "el lehet innen menni" :D

(#1708) zolka95 válasza tomee987 (#1707) üzenetére


zolka95
őstag

Szóval ha egyszer majd teljesen megszűnik az analóg és csak digitális marad akkor az orkok nem fogják tudni lopni? :D

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1709) arnyekxxx válasza zolka95 (#1708) üzenetére


arnyekxxx
veterán

zagyvarékas központi rész vagy a vasútállomás?

Engem ma 5 után hívott fater, hogy már megint ujraindítgat mindent mert nincs net. Viszont ök nem lógnak egész nap a neten így nem tudom mikor megy el, csak azt látják hogy amikor bekapcsolják a gépet nem megy a szkájp és persze én se tudok belépni teamviewerrel gépükre.

(#1710) zolka95 válasza arnyekxxx (#1709) üzenetére


zolka95
őstag

központi rész
hát 5-kormég jó lassú szokott lenni

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1711) Alteran-IT válasza tomee987 (#1707) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Jaj még az hiányzik, hogy a PR minden digitális csatornához box-ot vagy kártyát osszon, dőljön a pénz a semmiért. Nem értem, hogy miért, de box-on egy kisebb idő után mindig szétesik a kép és szerinte ingadozik a jel, holott ha újraindítóm és újra lekérem az összes csatornát, akkor meg már semmi probléma sincs.
Jaj azt a majmot de utálom, tiszta hülye. Az tetszett a legjobban, mikor nemrég kiment tárgyalni és mikor lezárták a határt, akkor kint is ragadt, látszik hogy megfogadta a saját tanácsát :D

(#1712) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Digitális adásnál a műsorújság kicsit lassan frissít. A tévé bekapcsolása után párszor csatornát kell váltanom mire frissül. Másnál is így van? Amíg nem frissül addig nincs információ azt írja...

[ Szerkesztve ]

(#1713) tomee987 válasza Mikeee89 (#1712) üzenetére


tomee987
tag

TV függő, hogyan szedi le az EPG-t.
Nekem Samsung LED TV-nél, ha az M1 HD, M2 HD, Duna HD, M4 Sport HD-n hagyom 30-40 másodpercig az összes csatornára letölti az EPG-t és utána akárhova kapcsolok mindig rögtön van EPG.
Ha nem kapcsolok erre, akkor kb. 3-4 mp alatt tölti le az adott frekvenciára az EPG-t a TV-m.

(#1714) Alteran-IT válasza tomee987 (#1713) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem biztos, hogy csak a TV-től függ, lehet akár a gyenge jel miatt is az, hogy lassan tudja leszedni, főleg új TV esetén. Bár csak tippelek, nem tudom, hogy azóta megoldódott-e a gyenge jel probléma.

(#1715) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Tegnap este letelt a két hónap, most 30/3 van, amiről inkább nem nyilatkozok abban a hangnemben, amiben szeretnék, főleg hogy tegnap mikor letelt az idő, akkor fogták és újraindították a modemet is (nehogy már addig legyen jó, míg én újra nem indítom, á nem), nem baj, hogy volt fel és letöltés, őket ez nem zavarta, kezdjem csak elölről.
Ja és akkor lefele a 3,75 MB/s helyett eddig maximum csak 3,2 MB/s-al tudtam szedni (kb. 25 Mbit/s), már ha egyáltalán annyival szedett, az átlagos letöltési sebesség valamiért 2,5 és 2,9 MB/s van eddig, ami érdekes, mert amíg 60/5 volt, addig nagyjából jött annyival, amennyivel kellett, így nem tudom, hogy most mi kínja van, mert kisebb csomagot jobban kellene bírni a hálózatnak.
Azt is észrevettem, hogy mintha most felfele valamiért nem használná a modem mind a két csatornát, mert ugyan olyan instabil a feltöltés, mint amikor csak egy feltöltési csatorna volt.

Ezek az észrevételek. Várok januárig, ha jövőre se kapják össze magukat és nem javul a minőség, akkor biztos, hogy nem leszünk jóban, főleg ha megint annyi kimaradás lesz, mint ebben az évben, bár kétlem, hogy összekapnák magukat.
Most is ahelyett, hogy a szolgáltatás minőségén javítanának, új weboldalt meg egyéb hülyeségeket csinálnak (magyarul új borítást kap ugyan az a szar), holott az előző is bőven elég volt, de nem baj, itt is a külső számít.
Azzal is felvágtak, hogy új e-mail rendszer van, pedig az is ingyenes és egyből felismertem, hogy a roundcube az, főleg hogy a favicon-t se voltak képesek kicserélni :D

(#1716) kicsiii


kicsiii
tag

Sziasztok. Én is nemrég lettem pr előfizető. Egy gyors kérdésem lenne. Hiába nyitom meg a torrent programnak a bejövő portot, a tesztnél még mindig zárt portnak találja. Én csinálok rosszul valamit, és a pr nél nem elég, ha csak a routeren állítom ezt át? vagy máshol keressem a hibát?
Előre is köszönöm a válaszotokat.
:R

(#1717) fatal` válasza kicsiii (#1716) üzenetére


fatal`
titán

Valami nem jól van beállítva, vagy a routeren, vagy a géped tűzfalán nincs nyitva valami, nekem semmi gond vele.

(#1718) Alteran-IT válasza kicsiii (#1716) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Általában nincs gond a torrentel, bár azt vettem észre, hogy pár porton korlátozva, vagy éppen tiltva van a torrent. Ezt akkor vettem észre, mikor a kliens úgy volt beállítva, hogy minden indításkor véletlenszerű portot használjon és néha olyat használt, amin vagy nem ment, vagy éppen hogy csak ment, azóta mindig egy fix portot használok és semmi probléma nincs.
A routeren a portnyitás meg attól függ, hogy milyen a router. Ha a TC-s csoda, akkor azzal kapcsolatban inkább nem nyilatkozok, meg nem is nagyon tudnék, mert azt nem fogadtam el, nekem egy Cisco-s modem+router van bridge-ben és mögötte egyenlőre egy TP-link, amin az UPnP engedélyezve van, de ha nem lenne, akkor se lenne nagy probléma.
Egyébként a bittorrent-nél, illetve a utorrent-nél a hálózati teszt néha egy kalap sz@rt sem ér, sőt múltkor nekem egy nap végig ott volt a vörös figyelmeztetés, hogy zárva vannak a portok és nincs kommunikáció, közben pedig ugyan úgy ment le/fel az adat mint általában, miután újraindítottam a gépet, akkor semmi baj nem volt utána (vagy a Windows, vagy a kliens szarik be néha és makacsolja meg magát), de általában egy kliens csere is megoldja a problémát, de az is kérdéses, hogy milyen kliens van most használatban, mert most csak találgatni tudok, hogy milyen rendszer, azon milyen tűzfal program (telepített esetén nem kell különösebben foglalkozni a beállításokkal), illetve milyen kliens van telepítve és milyen hálózati eszközök vannak a gép előtt.

(#1719) kicsiii válasza Alteran-IT (#1718) üzenetére


kicsiii
tag

Sziasztok. Köszönöm a választ, már sikerült megoldanom, csak volt egy kis fáziskèsès az ellenörző progiban. Egyszer csak magához tért.

(#1720) Alteran-IT válasza kicsiii (#1719) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na legalább ott megoldódott a probléma.

Itt pedig ha éppen nem a nettel van valami, akkor a TV-vel. A legtöbb csatorna vagy kódolt, vagy nézhetezlen mert megint esik szét a kép és a box szerint a jel is ingadozik. Jó hogy egyszer akarok TV-t nézni, de akkor sem tudok. De legalább a nettel nincs gond (még).

(#1721) Alteran-IT válasza Alteran-IT (#1720) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Elszóltam magam, bár a sebesség az megvan, de a ping az 8 és 5000 ms között ugrál, ami azért kicsit eléggé fura.
Egyébként van innen még valakinek 30-as nete?

(#1722) kicsiii válasza Alteran-IT (#1721) üzenetére


kicsiii
tag

Nekem 60 as netem van. Viszont amikor kijöttek bekötni, akkor nyávajogtak a szerelők, hogy be volt előre kábelezve a ház, és hogy nem olyan jó minőségű a koax kábel a falba, ezért lehet nem lesz jó. Mondták, hogy ha a tvn szétesik a kép, akkor ez lesz az oka. Eddig szerencsére nincs ezzel gond. de lehet, hogy nálad ez lehet!?

(#1723) Alteran-IT válasza kicsiii (#1722) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nekem is az volt, aztán letelt a két hónap, de amiért kérdeztem a 30-at az azért van, mert a feltöltés más és úgy vettem észre, hogy nem csak nekem, mert szelessav.net-en is láttam másoknál ugyan ezt.
Azt nem tudom, hogy köze van ahhoz, hogy múltkor elmondtam a véleményemet a feltöltési sebességekkel kapcsolatban és azért ilyen, vagy csak véletlen, de jó az így, most ezért is nem panaszkodok rá annyit :D
Bár az oldalukon nem tüntették fel a dolgot, szóval tényleg érdekes.
Ami a kábeles dolgot érinti nem hiszem, főleg hogy időszakos a probléma és akkor az utcában másnál is ilyen probléma van. Azokat az ezer éves kábeleket pedig amit anno a PR behúzott már rég lecseréltem az elosztókkal együtt (bár azokkal nem volt probléma, de fél munkát nem végzek) olyanra, amit magam vettem és azóta nincs semmi probléma a belső hálózattal. Talán 15-20 éve volt, hogy a PR bekábelezte a padlást és a kábelekről már a burkolat is szépen elkezdett leperegni, cserélni meg gondolom jó pénzért csinálták volna, ezért inkább magam csináltam, azóta nincs semmi probléma, hacsak a PR-nél nincs.
Egyébként az is ilyen ferdítés amit mondtak. Ha most nincs baj ott a kábellel, akkor hirtelen egyik percről a másikra nem fog úgy megváltozni a kábel állapota, hogy problémák legyenek (hacsak nincs módosítva az osztás), szóval ha probléma lenne, akkor valószínűleg az is náluk lesz.

(#1724) moon73


moon73
csendes tag

Nekem sikerült port forvardot beállítani a TC 7200 modemen, de csak úgy hogy a forvardolt ip kamerák is a modembe voltak bedugva vagy ahhoz csatlakoztak wifin,
Sajnos a modem mögötti lévő linksys tomato-s routerbe csatlakoztatva a kamerákat viszont sehogy nem sikerült ugyanezt megoldani.

(#1725) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

A Pr kódolatlan csatornákhoz csak az általuk adott set-top boxok használhatók, vagy tudok esetleg én is venni olyat ami működik? Sima sd digitális adáshoz kéne digitális prémium csomaghoz.

(#1726) fatal` válasza Mikeee89 (#1725) üzenetére


fatal`
titán

Ha CA modult kérsz kártyával BOX helyett, akkor bármivel használhatod amiben van CI interfész.

(#1727) Mikeee89 válasza fatal` (#1726) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Nekem csak a sima kódolatlan csatornákhoz kéne, régi képcsöves tévéhez. A kódolatlan adásoknál is kell kártya a boxba? Mert van egy másik tévém ami már okostv és abba csak bedugom az (antenna) kábelt és kész.

A box, csak a dvb-c tuner miatt kéne.

[ Szerkesztve ]

(#1728) fatal` válasza Mikeee89 (#1727) üzenetére


fatal`
titán

Nem, ahhoz nem kell semmi. Veszel egy boxot, beledugod a kábelt és kész.

Nekem is így van tv a pc-men (tv tuner), bár ehhez vettem kártyát, de ha kihúzom akkor is gond nélkül megy. :)

(#1729) Alteran-IT válasza moon73 (#1724) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha van mögötte egy normális router, akkor a modemet bridge-be lehet kapcsolni (elméletileg) és akkor a linksys-en keresztül is meg lehet oldani.

(#1725) Mikeee89: Nem, a kódolatlan csatornákat lehet a szolgáltatótól független boxokkal is fogni, csak lényeg hogy dvb-c képesek legyenek, kártya csak a kódoltakhoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#1730) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van PR-es beltéri/box? Be lehet állítani ezen a sz****on, hogy a kódolt csatornákat ne listázza ki, csak ami nézhető? Berak minden csatornát, és kiba*** zavaró, valamint van amit megdupláz de csak az egyiken jön be adás.

Nekem az LG TV-n van olyan lehetőség, hogy a hibás (kódolt) csatornákat ugorja át, ergó ne is listázza ki. :R

(#1731) plömplöm válasza bucihost (#1730) üzenetére


plömplöm
őstag

amiko 8840. az összeset megtalálja és berendezi, ezzel sztem nincs semmi gond, azt az egy csatornát, amit én nem kértem, kihagyatom a hangolás után a menüben. nekem nem dupláz.

így csináltad a hangolást?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1732) Alteran-IT válasza bucihost (#1730) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Már én is kerestem ilyet, de nem találtam, legalább is Amiko HD8140-en.
Bár a szoftvere is eléggé gagyi hogy mit ne mondjak, legszívesebben frissíteném egy stabil gyártóira és akkor hátha többet tudna, de akkor gondolom "kárt okozok" a szolgáltatónak és ki kellene perkálni az árát, amit inkább kihagynék. Max rendezni tudod őket, illetve csoportokat létrehozni, de azok érnek sokat, főleg hogy néha újraindításkor kinullázódik az egész.

(#1733) Alteran-IT válasza Alteran-IT (#1732) üzenetére


Alteran-IT
őstag

*de azok se érnek sokat.

Amúgy azt elfelejtettem leírni, hogy a megduplázódás az gondolom azóta van ott is, hogy megtörtént az újrahangolás, legalább is nálam is így volt, mikor bekapcsoltam, akkor kérte, hogy frissítsem, ez meg is történt, aztán majdnem mindenből kettő lett, így alapra kellett állítani a boxot (vagy lehet simán törölni a csatornákat), majd úgy újrakeresni az egészet. Gondolom mikor csak simán frissített, akkor meghagyta a csatornák régi konfigurációját is, ami már ugye nem érvényes, így nem jön be rajtuk semmi.

(#1734) bucihost válasza plömplöm (#1731) üzenetére


bucihost
senior tag

igen aszerint csináltam. de nekem a listába beba**a a kódolt csatornákatis, pl HBO stb stb stb, és kiba** zavaró.

alteran95: valóban egy hulladék az egész, de nem csak a renszer hanem a készülék is. Távirányítójára alig reagál, stb.... Ha tehetném én kibaxnám a hóra, de akkor az ősöknek nem lenen TV :DDD

(#1735) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok!Nekem Pr-Telecom Delta csomagom van.Internet,telefon nincs.A kérdésem az lenne hogy most január óta ha jól vettem észre 10 csatornát kivettek,de új nem került bele.Azt hol tudnám megnézni hogy 2016.01-től most akkor milyen tv csatornákat tudok nézni a Delta csomagban?

[ Szerkesztve ]

(#1736) fatal` válasza adsl (#1735) üzenetére


fatal`
titán

A pr weboldalán megtalálod a csatornakiosztást. Az analóg csomag szépen lassan meg fog szűnni, úgyhogy lehet hogy jobban jársz, ha lassan előfizetsz a digitálisra.

(#1737) adsl válasza fatal` (#1736) üzenetére


adsl
aktív tag

Nem analóg csomagom van,rendes kábel tv van.De sehol nem találom hogy jelenleg a Delta csomagba milyen csatornák vannak?Eddig azt hiszem 51 csatorna volt,de most vagy 10-et nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#1738) adsl válasza adsl (#1737) üzenetére


adsl
aktív tag

Bocs,tényleg analóg van.De az oldalukon azt írja hogy az én településemen nem értékesittík.

[ Szerkesztve ]

(#1739) bucihost válasza adsl (#1738) üzenetére


bucihost
senior tag

Analóg csomag már nem igényelhető ott, ahol van digitális. Ettől függetlenül a meglévő csomagok nem szűntek meg, de előfizetni már nem lehet rá. Ellenben a digitális csomag esetében az analóg ugyan úgy fogható.... Esetedben több oka is lehet. Vagy "megszűntek" , vagy kódoltak lettek, vagy másik helyre kerültek.

(#1740) adsl válasza bucihost (#1739) üzenetére


adsl
aktív tag

Megszűntek,de sajnos újak nem lettek.Kb 10 csatorna szűnt meg de a havidíj az nem változott! :W

(#1741) bucihost válasza adsl (#1740) üzenetére


bucihost
senior tag

sajna ez várható volt..... állj át digitálisra. jobban jársz vele :R

(#1742) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Mi van abban az esetben, ha most jár le a szerződésem analóg tv-vel csomagban, de nem kötök másikat? Automatikusan fojtatódik a szerződés ugyan annyiért?

(#1743) bucihost válasza dugynok (#1742) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia!

Meg kell nézni az ASZF-t, valamint a saját szerződésed.
Régen volt olyan apró betűs rész, hogy amennyiben nem szólsz nekik, hogy nem akarsz szerződést hosszabbítani akkor automatán rányomtak+1 évet.

Most nem tudom, hogy ez hogy van, de amennyiben nem hosszabítasz vagy kötsz másik csomagra új szerződést abban az esetben átraknak LISTA árra. Ami jóval húzósabb összeg mint a hűségidős.

(#1744) dugynok válasza bucihost (#1743) üzenetére


dugynok
senior tag

Valami ilyesmi dereng. De, ha nem árulják az analóg csomagokat, mi a listaár...?

(#1745) bucihost válasza dugynok (#1744) üzenetére


bucihost
senior tag

Jogos a kérdés. akkor 0 Ft? :D de gondolom pr- megoldja. talán az utolsó aktuális ár? :Y

Szerk: jobban bele gondolva, ahol nincs még digitális kiépítve ott analógot kötnek. gondolom jelen esetbe ilyen formába nézik az analóg lista árát.

[ Szerkesztve ]

(#1746) dugynok válasza bucihost (#1745) üzenetére


dugynok
senior tag

Egyébként a legkisebb csomag a little. Ebbe ugye digitális tv van. De ugye analóg is jön egyúttal. Az érdekelne, hogy mivel digitális csomag van, szűrőt nem tesznek fel az oszlopnál a csatlakozásra?Mert így a maximális analóg csatorna jön be a tv-n, pl. comedy nincs a legkisebb digitálison, de a régi nagy csomag analógon van.

(#1747) bucihost válasza dugynok (#1746) üzenetére


bucihost
senior tag

Nálam semmit nem raktak fel. én is deltáról váltottam MIDDLE-ra. modemet cseréltek meg beszereltek 1 beltérit és annyi. Digitálison jön az analóg is (és fordítva is. én deltával új típusú tv-n fogtam a digitálisokat.).
Ha át állsz LITTLE-ra akkor tudtommal analógon is csak azokat fogod tudni fogni, ami a digitális csomagban van.

(#1748) fatal` válasza dugynok (#1746) üzenetére


fatal`
titán

De a little mellé a kicsi analógot kapod (régi nevén PR béta), valószínűleg.

Akinek meg PR-delta van annak kódolatlanul jön a premium digitális csomag, ha nem tudja a tv akkor csak egy box kell.

(#1749) Alteran-IT válasza bucihost (#1734) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Mit is lehetne várni tőlük, talán a Cisco-s modemen kívül más normális eszközök nincs is :D

adsl:
PR-Delta-t már nem árusítanak, viszont akiknek az van, azokat szó szerint le .... inkább nem írom le.
Ugyan így van nettel is, nem baj, hogy egy csomó netcsomag már megszűnt, de azért az azokban a csomagokban lévő előfizetőket nem hívják fel, hogy nem-e akarnak váltani, vagy nem emelik őket más csomagba, á nem, fizessenek továbbra is nagy havidíjat a semmiért, elvégre addig még a hálózatot se terhelik annyira míg nem használják a szolgáltatást és ugye közben jól tejelnek :D
Ami a megoldást illeti, egyszerűbb a csomagváltás és akkor már adnak ingyen egy box-ot, ami képes a digitális vételre is, mert az analóg csatornák hamarosan teljesen megszűnnek.

dugynok:
Igen, folytatódik, bár az összeg az nem biztos, hogy ugyan annyi lesz, ilyenkor a hűség lejárta után általában emelik az árat, ameddig nem szól nekik az ember, hogy szeretne új csomagot új hűséggel (Na igen, a UPC-nél bezzeg a hűségidő lejárta előtt felhívják az embert kedvező ajánlatokkal, de a PR hol ...).
Ami a TV-t illeti igazából nem csak analóg TV-vel folytatódik (max azon a néven fut), ugyanis az analóg mellé ingyen jár a digitális is és fordítva, amíg az analóg meg nem szűnik.
Csak egy digitális vételre (dvb-c) alkalmas eszközre van szükség és foghatóak a kódolatlan digitális csatornák. Az eszköz lehet szolgáltatói, vagy független is, talán azzal jobban is jár az ember funkcionalitás és stabilitás terén, csak ugye egyszerre 20-40 ezer forint egy boxért nem kis pénz, bár kinek hogy.

Ami a másik hozzászólásban lévő szűrőt illeti ha most nincs szűrő, akkor nem raknak fel, ha pedig van, akkor meg általában meghagyják, kivéve nagyobb csomagra váltás esetén. Ugye régen az analóg csatornákat ezzel szabályozták, de digitálisnál már más megoldás van, bár talán ha nem prémium csomagra fizet elő az ember, akkor még mindig szűrővel csinálnak egy leválasztást, de nem biztos, csak abból feltételeztem, hogy ugye az összes csatorna kódolatlan és csak mert egy ember nem fizet elő rájuk azért nem kódolják, bár ennyi erővel az összes csatorna lehetne kódolatlan a szűrős módszerrel, bár akkor a szerelőknek kicsit sokszor kellene oszlopot járniuk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1750) adsl válasza Alteran-IT (#1749) üzenetére


adsl
aktív tag

Köszi a választ.Én is erre gondoltam hogy le..... Azt hiszem váltás lesz!De egy telefont azt hiszem még indíttok feléjük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.