Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) fatal` válasza djculture (#700) üzenetére


fatal`
titán

Ez igaz, de ez van, nincs alternatíva. Az ADSL mégdrágább..

(#702) cs31 válasza fatal` (#699) üzenetére


cs31
csendes tag

Csak net!

(#703) Sárpac válasza fatal` (#699) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én már megtettem a feljelentést(modem+box) miatt!
Egyébként abszolút felháborítónak tartom, amit csinálnak, kezdve a 20% áfa nem csökkentés után mikor visszaemelték még rátettek +5%-ot, már akkor dühös voltam, de ez már pofátlanság!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#704) fatal` válasza Sárpac (#703) üzenetére


fatal`
titán

Nem fogsz tudni mit tenni, elvileg benne van a szerződésben a bérleti díj. Elég szánalmas egyébként... Ha lesz itt valaha normális áron VDSL az Inviteltől (sajnos ebben is erősen kételkedem), akkor húzok is el...

(#705) Sárpac válasza fatal` (#704) üzenetére


Sárpac
nagyúr

PR-TELECOM ZRt. nyilatkozat 2. pontja:

A szolgáltató kötelezettséget vállal arra, hogy azon időpontig nem érvényesti az 1., pontban meghatározott díj iránti igényét 2011.12.31-ig!
Ergo amíg le nem jár az 1év nem számolhat fel bérleti díjat, ha lejár akkor lehetséges!

Plusz, kötelessége tájékoztatni előre a változásokról is!

Jogásznak kiadtam minden papírt, szerencsére van az ismerőseim között!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#706) djculture válasza Sárpac (#705) üzenetére


djculture
félisten

Örömmel olvasom hogy nem hagyod magadat.Szerencsére nekem 2004 be már előadták magukat mikor kötetni akartam be a netet,felhivtam őket is.Aztán jól elküldtek afenébe hogy mit képezelek én nincs akció.Pár haver viszont nem volt ilyen szerencsés,egyik most szabadult meg tőlük a másik még nyögi.Legújabban az a szöveg hogy a hűség nem jár együtt az előfizetési díj fixálásával.

[ Szerkesztve ]

(#707) fatal` válasza Sárpac (#705) üzenetére


fatal`
titán

Ja igen, mi tavaly kötöttük a szerződést.

(#708) torzonkoc


torzonkoc
csendes tag

Üdvözlet!

A problémám az lenne, hogy az internetem 5-15 másodpercekre kifagy időnként. Van, mikor működik 1 óráig is, de van, hogy percenként csinálja a fagyásokat.
Fogalmam sincs mit lehet a probléma, vírusírtást, spyware programokat, mindent próbáltam. Router, modem újraindítást is csináltam.
A netem 10 megás.
Igazából az utóbbi 1 hónapban kezdte el csinálni, ezáltal online lehetetlen játszani és bosszantó internetezés közben is. Nem tudom, csinál-e ilyet még valakinek..?
Ha valakinek van ötlete, szívesen várom a javaslatokat.

Üdv, torzonkoc

(#709) ImpersonatoR

Ahoy

Tatán van valakinek esetleg PR es optikai net je? Sajnos csak 1 évre lehet megkötni szóval nincs rá lehetőség hogy kipróbáljam "csak" egy hónapig de mivel elég jó áron van most nagyon erősen gondolkozom rajta hogy kipróbálom.
Konkrétan a 30/20 as 4500/hó valamint a 80/25 -ös 6000/hó ami szerintem nagyon jó árnak számít.

Csak félek kicsit hogy nehogy ugráljon a ping vagy a le/feltöltési sebesség esetleg külföldre lassú legyen stb.

(#710) fatal` válasza ImpersonatoR (#709) üzenetére


fatal`
titán

Nem kevered te a céget valamivel? Optikai netet tudtommal nem szolgáltat sehol.

(#711) ImpersonatoR válasza fatal` (#710) üzenetére

Egy éve fektettek le saját kábelt/hálózatot a városban. Egyébként az ügyfélszolgálaton is azt mondták hogy igen ez optikai az üzletkötőjük is ezt mondta továbbá modem sem jár a nethez csak egy utp kábelt hoznak be majd a lakásba. Amit az alagsorban lévő közös (switch?) re dugnak rá. De kedden kiderül majd akkor kötik be:) 20/10 es 3000 ft -ért Ha nem tetszik vagy gondom van vele akkor 8 napon belül elállhatok a szerződéstől (következmények nélkül) elmondásuk szerint.

(#712) djculture válasza ImpersonatoR (#711) üzenetére


djculture
félisten

Na kiváncsi leszek rá,ez valami csoda lenne 3000 ért ettöl a cégtöl.

(#713) fatal` válasza ImpersonatoR (#711) üzenetére


fatal`
titán

Ez melyik város?

Kecskemét? Mert ott vették meg a digi hálózatának egy részét azt hiszem.

(#714) ImpersonatoR válasza fatal` (#713) üzenetére

Tata mint írtam és nem vettek meg semmit hanem sajátot fektettek le.Egyébként a cég elnöke tatán lakik illetve itt is született és kiemelt területnek tekinti a várost elmondásuk szerint.

De holnap kiderül egyébként addig is álljon itt egy adat a barátnőmtől akinél szintén optikai net van összehasonlításnak jó lesz, csak ő tatabányán lakik ha jól tudom ő 5800 at fizet a net + tv (56 csatorna) + telefonért

[ Szerkesztve ]

(#715) ImpersonatoR

Na bekötötték. Vagyis nagyon nem kellett szenvedni vele odaadták a szekrényből az utp kábel végét aláírtam hogy bekötötték és mentek is. Adtak 3 csekket (3x3000 ft év végéig) és a 20/10 es net most így néz ki nálam

(#716) ImpersonatoR

Tesztelgettem teljesen ok eddig: ping magyar szerverekre 4-5 ms nem szakad nincsenek lagtüskék külföldre is ok fel letöltés stabil eddig jó vételnek bizonyult.

[ Szerkesztve ]

(#717) Gubek-Einste

Karácsony: Kódolatlan Filmbox napok!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#718) fatal` válasza Gubek-Einste (#717) üzenetére


fatal`
titán

Köszi az infot.

Vajon normálisan működő internet mikor lesz :F Csúcsidőben 2 megabitem van mostanában...

(#719) mlinus


mlinus
őstag

sziasztok!

Én hétfő óta vagyok PR előfizető, 14. kerületben (volt tvnetwork terület). 20mbites csomagot kötettem, scientific atlanta epc-s modemet adtak hozzá.

Kezdeném ott, hogy a PR fórumára már pár napja regisztráltam, de külön adminisztrátori jóváhagyás kell, és azt még nem kaptam :C

Na, szóval. Van egy elég nagy problémám az internettel. Ha egy nagyobb file-t töltök le, akkor megfigyelhető, hogy az internet random "kihagy". Van amikor fél óráig jó, de van amikor percenként csinálja. Ilyenkor a letöltési sebesség 0-ra csökken, a pingidő vagy felmegy 3000-ig vagy teljesen timeout-ol. De a lényeg az, hogy kb 5-6 mp után helyrejön.

Egyébként ez a jelenség akkor is megfigyelhető ha nem csinálok semmit, csak akkor ugye nem annyira veszi észre az ember, max online játékban azt hogy pár mp-re lefagy az egész.

A support-ot még nem hivtam, mivel sajnos eléggé rossz tapasztalatom van velük, inkább arra lennék kiváncsi elöszőr hogy valaki esetleg találkozott-e hasonló problémával.

Egyébként zárójelben megjegyezném hogy maga a szolgáltatás elég kaki, csúcsidőben nagyon ingadozik a sebesség :(

(#720) kabelmania27 válasza mlinus (#719) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nézd meg a modem jelszint értéket.
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásba?
Esetleg ha az osztó(k)ról tennél be képet azt megköszönném:)
Ellenőrizd a kábelezést, húzd meg az F csatlakozókat.
192.168.100.1

(#721) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Délután 2 óta nincs net!
Milyen számon lehet hívni őket a 1231 mobilról nem megy?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#722) Mopar426 válasza Sárpac (#721) üzenetére


Mopar426
tag

Jaja 1231. Mobilról is megy, csak egy retek szolgáltató és túlterhelt. Valami optikai kábellel sz@rakodnak. Elvileg ma délutánra ígérték, hogy végeznek vele. Ennyit róla. Idegesítő.

Hope for the best, plan for the worst!

(#723) Sárpac válasza Mopar426 (#722) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát ja elég egy faszkalap banda az biztos! Egyébként túllépték a hétvégi szarakodással együtt az 1%/hó kiesést így sz@rok majd befizetni a számlát az biztos!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#724) Mopar426 válasza Sárpac (#723) üzenetére


Mopar426
tag

Na igen. Általában csak kényszerből van előfizetése az embernek ennél a "szolgáltatónál". Lépnék én is ha lenne jobb alternatíva a környéken. Lehet költöznöm kellene.

Hope for the best, plan for the worst!

(#725) fatal` válasza Sárpac (#723) üzenetére


fatal`
titán

Tudtommal évi 1% a limit és nem havi. Az pedig 3,65 nap. Én is lépnék a francba innen, de alternatívának csak az Invitel van, ami még ennél is nagyobb fos.

[ Szerkesztve ]

(#726) Sárpac válasza fatal` (#725) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az is megvan simán! :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#727) club1 válasza Mopar426 (#724) üzenetére


club1
veterán

Nálunk (Budakeszin) az internet szolgáltatással mostanában nincs probléma. Számlázási gondunk viszont anno (egy éve) akadt velük, az erre a célra megadott email címek egyikén sem reagáltak egyetlen megkeresésünkre sem. A telefonos ügyfélszolgálatuk is hol elérhető volt budapesti vezetékes telefonról, hol nem (inkább nem). Aztán mikor sikerült elérnem őket, akkor azt javasolták, hogy fax-on keresztül kommunikáljak velük, mert ők csak az ajánlott leveleket és a faxokat iktatják. Mondta ezt egy ISP ügyfélszolgálatosa 2010-ben...

(#728) fatal` válasza club1 (#727) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, a számlázás az egyetlen gond, amivel még soha nem volt gondunk. Küldik a számlát minden hónap huszadika és huszonötödike között, tizedike a fizetési határidő. Bár, ha jól tudom a helyi ügyfélszolgálat számláz, így, amiatt lehet eltérés. Ezekszerint nálatok trehányabbak. :(

"hogy fax-on keresztül kommunikáljak velük, mert ők csak az ajánlott leveleket és a faxokat iktatják."

Ez meg szimplán lol.

(#729) club1 válasza fatal` (#728) üzenetére


club1
veterán

Mi átvett ügyfelek vagyunk, és az öt hónapos átvételi procedúra alatt senki (sem az előző, sem a pr) nem számlázott. De a pr folyamatosan szólítgatott fel az elmaradt befizetés miatt. 3 hónap alatt tudtam csak a fax-os módszerrel elérni, hogy küldjenek egy számlát, mert a kettős könyvelés nem igazán ismeri a számla nélküli követelés jogosságát...

(#730) suste


suste
veterán

látom jó rég járt erre bárki is
azérzt megkérdezném, hogy más városban is van-e gond a tv időzónájával?
itt pesten a 16kerben nem állt át, így a tv órája késik
átállítani sem érdemes a tv-n kézileg, mert akkor meg a guide le van maradva, így a beállított műsor helyet mást vesz fel:(
valaki?

(#731) fatal` válasza suste (#730) üzenetére


fatal`
titán

Itt rendben van, intek box, nem hd.

(#732) suste válasza suste (#730) üzenetére


suste
veterán

up

(#733) pszichiater


pszichiater
senior tag

Használ valaki prtelecom internetet Pátyon? Esetleg Budakeszin?

köszi

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#734) club1 válasza pszichiater (#733) üzenetére


club1
veterán

Én céges előfizetőként Budakeszin. Mi a kérdés?

(#735) pszichiater válasza club1 (#734) üzenetére


pszichiater
senior tag

ADSL2+ használok/használnék. Szeretnék váltani. Milyen tapasztalatod van? Csak net érdekelne. 60/5 csomag lenne...

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#736) club1 válasza pszichiater (#735) üzenetére


club1
veterán

A cégem kábelnetes internet-előfizetései közül kettő UPC-s, kettő T-s és ez az egy PR-os. Az elmúlt 1 évben a legkevesebb gondom a PR-os előfizetéssel volt. TV-t mi sem fizetünk elő, de csak 15 Mbps-os csomagot használunk náluk.
Ami lényeges lehet még: Az adls-en annyi új ip címed van, ahányszor újraindítod a modemet, itt az egy év alatt talán ha 2 ip címem volt. Adsl-en nem ritka az 5 ms alatti ping, kábelen jellemzően 10-15 ms körül van. Amikor átvette a PR az előfizetésünket a TV-Networktól, akkor közel 6 hónapig számlázási gondjaink voltak velük, az ügyfélszolgálatuk ui. emailen és telefonon keresztül gyakorlatilag használhatatlan volt. Ma nem tudom hogy mi a helyzet, de gyanítom hogy nem változott, hozzád pedig legközelebb a szigetszentmiklósi irodájuk van, ami azért nem igazán könnyíti a személyes ügyintézés lehetőségét.

(#737) pszichiater válasza club1 (#736) üzenetére


pszichiater
senior tag

Értem. Hozzám a Budakeszi iroda van a legközelebb ( Szüret u.4. ) ahova ma be is megyek. Az a bajom, hogy nincs náluk próbaidő. Alá kéne írnom 2013 ....akármeddig a bizonytalanra. Pedig ha hozná a sebességeket akkor szívesen váltanék. Megtennéd hogy mérsz egy speedtestet? Mondjuk Budapest Magyar Telekom, Kiváncsi lennék.

köszi

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#738) club1 válasza pszichiater (#737) üzenetére


club1
veterán

Nem is tudtam a Budakeszi irodájukról...
A sebességükkel nincs probléma, ez a 15/2-es net Budakeszin mérve úgy, hogy közben az sql kiszolgálók a háttérben használják (főleg feltöltés irányban a központunk felé):

(#739) pszichiater válasza club1 (#738) üzenetére


pszichiater
senior tag

Gyakorlatilag hozza a papírformát. Ping is jónak tűnik. Végül nem jutottam el az irodájukba, talán holnap.

köszönöm a mérést!

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#740) amarc


amarc
csendes tag

sziasztok,
egy olyanban kernem segitsegeteket, hogy mit kene rendelnem. Az ismerosomeknel a pr az egyetlen kabeles szolgaltato, jelenleg sima analog elofizetesuk van, tragikus kepminoseggel. most vettek uj fullhd-s tv-t, igy megerett az ido az elofizetesuk fejlesztesere is. A problema, h mivel egy nagy iker haz, igy 5 tv-t kellene kiszolgalnia. Amin gondolkoztam, az a digitalis elofizetes, ket hd belterivel, es analog jelen a maradek 3 tv. Kerdes, hogyha csak digire fizetnek elo, attol kapnak e meg analogon is jelet? Nalunk a t-home-nal igy van, itt pr-nel ugyfelszolgalaton nem tudtak...
Illetve hogy jonne ki legolcsobban az elofiztes, mivel regi elofizetok igy akcios csomag nem jar nekik, ha felmondjak, akkor erre a cimre fel evig nem rendelheto ujra... korrekt. Azon gondolkodtam az iker hazba hazszam/b-re mas cimre megrendelem, kb fele annyi lenne.
Neztem muholdat is, de ott sehol nincs HD felbontas es digisport es digisport plusz egy csomagban (v en nem talaltam).
Elore is koszonom a segitseget!

(#741) fatal` válasza amarc (#740) üzenetére


fatal`
titán

Ha csak digire fizetsz elő nem kapsz jelet. De ha előfizetsz pl. analóg adásra meg a D12 vagy D123 csomagra (vagy akármelyikre), akkor ingyen kapod az analóg csatornákat a digitálison is (azokon felül, amikért a digitálison amúgy is fizetsz).

Ha bővíted a jelenlegi előfizetést, vagy kombi csomagot kötsz (többminden egyszerre), akkor lehet váltani, csak felmondani nem.

(#742) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!most akarok valtani t-homerol .Az volna a kerdesem ez a csomag ilyen arban is marad ha megrendelem PR-Delta (62 cs.) + PR-Net 20 + Telefon: 7.800 Ft? Mert olvvastam vmi olyan ,h prnel elso 3 honapban van csak ez az osszeg .Ehhez a csomaghoz lehet pl rendelni HBO HD csatornat ?

(#743) djculture válasza kiki22 (#742) üzenetére


djculture
félisten

Nincs arra fele digi vagy ilyesmi? Mert a prtelecom a legalja, addig vagy jó míg megkötöd a szerződést utána lesznak. Önkényesen emelgetik az árakat is, legutóbb a kábelmodemet tették fizetőssé úgy hogy 10+ évig sose kellett érte fizetni. Meg ezer húzásuk van. Én nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#744) kiki22 válasza djculture (#743) üzenetére


kiki22
senior tag

Sajna csak T meg pr van .Jo meg van par vezetek nelkuli de hat azok :D T vel annyi abjom ,h eddig vitte a 15mbitet 3 evig.Most meg visza vettek 8 mbitre mert nem birja a halozat...De hat akor lehet maradok.Koszi a segitseget

(#745) fatal` válasza kiki22 (#742) üzenetére


fatal`
titán

Így marad és lehet rendelni hozzá mindent.

De ha van digi én is oda mennék. Nálunk nincs, mondjuk szerencsére mostanában itt a PR-rel sincs gond.

(#746) kiki22 válasza fatal` (#745) üzenetére


kiki22
senior tag

Gondolom huseg ido nelkul nem lehet kiprobalni a szolgaltatast mielott lemondanam a masikat

(#747) fatal` válasza kiki22 (#746) üzenetére


fatal`
titán

Ezt nem hiszem. Illetve biztos ki lehet, csak, akkor nem ennyibe kerül.

(#748) djculture válasza kiki22 (#744) üzenetére


djculture
félisten

Én is t-nél vagyok de itt legalább nem emelgetik hűség alatt az árakat kivéve az áfa, meg a sávszél emelgetés is eljutott ide. Ezzel szembe a szembe szomszédnak még 768kb/s netje van vagy 3 éve, emelés nulla ami 21 századnak megfelelne. Horror az egész az a véleményem. Meg lehet máshol stabil erre fele a kábelnet arról szól hogy 20 haver szól hetente hogy elromlott a gép mert nincs net. Ilyenkor meg prtelecom felhív persze hogy itt szerelnek itt nincs áram, van mindenféle kifogás. Értesítés nuku.

[ Szerkesztve ]

(#749) fatal` válasza djculture (#748) üzenetére


fatal`
titán

Ha még mindig 768-as nete van horror áron az az ő baja, ha nem megy be és vált másik csomagra.

Itt a net stabil szerencsére.

(#750) djculture válasza fatal` (#749) üzenetére


djculture
félisten

Szerinted hányszor hívta őket? Kismilliószor. Kb beadták neki hogy csak úgy lehet nagyobb csomagja ha felmondja 3 hónapig szünet és utána köthet ugyanannyi havidíjért mint most 2megásat. Furcsa egy cég az. Egy másik szomszéd meg nemtudta lemondani a kábel tv-t mert folyton hárítottak addig amíg nem mondta az hogy most már fogyasztóvédelemhez fordul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.