Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Cifu: Űrhajózás 2025 - Összefoglaló írás
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha különkiadás – Bors
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Toomy: FOXPOST: régen jó volt, de már jobban jársz, ha elfelejted
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- leslieke: leslieke farmerzsebe
Új hozzászólás Aktív témák
-
HollyBoni
veterán
válasz
Professzore
#9172
üzenetére
Köszi!
Megpróbálok majd dobni egy rajzot (amúgy van, csak inkább áramlási irányokra, szivattyúkra stb. koncentrál, PID-ből még nincs is rajta az összes).
Kicsit jobban körbeírom a rendszert azért.
Kozmetikai keverőgépekről van szó. Köpenyes hűtés, fűtés. Van saját beépített fűtőszáluk, ezt saját PID vezérli 4-20mA jellel, fesz szabályzással. A hűtés csak ON/OFF, itt nincs semmi finom szabályzás, ezt ugyanaz a PID vezérlő intézi mint a fűtést.
Így nézne ki egy hűtési ciklus:
Keverőgép hűtést kér. Elindít egy szivattyút, kapcsol egy szelepet. Ezt a saját PID vezérlője intézi. Elindul a víz a hűtőrendszerben. Itt pedig két irányba tud menni. Vagy a chiller felé, vagy a szárazhűtő felé. Ezt döntené el a PLC úgy, hogy nézi a környezeti hőmérsékletet, illetve a termék hőmérsékletét ami a keverőgépben van. A termék hőmérsékletről jelet pedig a keverőgép saját PID vezérlőjétől kapná. (Gondoltam ez egyszerűbben megoldható mintha egy szenzort több dolog használna, aztán lehet nem).Tehát itt szerintem nem lenne beavatkozás a PID körök között, a másik körtől csak infót kérne. Meg ugye az egész vezérlés eléggé ON/OFF, csak a fűtőszálaknál van igazi PID vezérlés.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Samsung kuponkunyeráló
- Okos Otthon / Smart Home
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Linux kezdőknek
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 15 Plus 256GB Green-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4264, 92% Akksi
- ÉV ELEJI RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- Új Kipsta agility 100 focicipő (43-as)
- í kilenc! AKCIÓS PRECÍZIÓS KÉSZÜLÉK! 7560 i9-11950H 32GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX A3000 6GB 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

