Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Ricsi.M válasza dino_m (#28950) üzenetére


Ricsi.M
tag

Másik csoportban már részletesen taglaltam, nekem igazából filmezéshez (Netflix, YT), sima single player (FIFA, Gran Turismo, egyéb 1v1 játékok családdal) játékokhoz kellene... tehát nem hardcore felhasználáshoz...
VA panelt szeretnék, mert a mostani IPS panellel az esti filmezés borzalom, néha nem is látszik, mi történik a filmben egy-egy sötét jelenetnél... esti, sötétben való film nézésnél mi a véleményed a sajátodról?

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28952) Alien! válasza Ricsi.M (#28949) üzenetére


Alien!
senior tag

sztem várd meg az idei felhozatalt, talán lesz újra jó minőségű lcd is köztük. Az utóbbi 2 évben sajnos a képminőség nem okés.

(#28953) Ricsi.M válasza Alien! (#28952) üzenetére


Ricsi.M
tag

AU9002 Samsungot nézegettem már tegnap is, igazából tetszik, de amíg egy külföldi tesztet sem találok róla... :(

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28954) Alien! válasza Ricsi.M (#28953) üzenetére


Alien!
senior tag

várd meg a Philipseket, az ambilight az erős előny ;)

(#28955) AxBattler válasza Alien! (#28954) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem is érdemes várni!

Egyébként az hogy van, hogy DSpec-en a PUS8506-os modellek közül csak a 65"-os esetében jelez IPS panelt, az összes többire MVA-t írtak?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28956) dino_m válasza Ricsi.M (#28951) üzenetére


dino_m
senior tag

Játszani nem szoktam rajta. Szinte csak sötétben filmezek. Film képmódra van kapcsolva. Sőt, ilyenkor az ambit is ki szoktam kapcsolni. Teljesen részletgazdag ilyenkor is. A feketék is megvannak ahol kellenek, a sötétebb jeleneteknél is jól láthatók a részletek. Kikapcsoltam szinte minden, úgynevezett képjavítót is. Lényegében az alap, gyári beállításokat használom. Nekem így tetszik, de ez ízlés szerint változhat másoknál.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#28957) Ricsi.M válasza AxBattler (#28955) üzenetére


Ricsi.M
tag

Én úgy tudom, hogy a 43" IPS, az 50", 58" mVA, 65" IPS, 70", 75" mVA megint.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28958) AxBattler válasza Ricsi.M (#28957) üzenetére


AxBattler
félisten

Eddig így volt, de írtak róla a fórumon, hogy mostanság az ellátási problémák miatt több gyártó változtat a korábbi koncepción.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28959) minilego


minilego
senior tag

7805 mostanaban sokat indul ujra illetve kikapcsolas utan visszakapcsol magatol... :F

(#28960) Ricsi.M válasza AxBattler (#28958) üzenetére


Ricsi.M
tag

Hát ez remek... :N

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28961) rainman72 válasza AxBattler (#28955) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem jó hibàs.
Tavaly is ez ment Philipsnél,nem tudjàk melyik tvben milyen panel van :W

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#28962) rainman72 válasza Ricsi.M (#28957) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az én 75s tvm is IPS
Pedig azt hittem VA-t veszek. :Y
Video alapjàn a tavalyi 75PUS7805 is annak néz ki.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#28963) Ricsi.M válasza rainman72 (#28962) üzenetére


Ricsi.M
tag

egyre jobb... :DD

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28964) rainman72 válasza Ricsi.M (#28963) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az biztos hogy az 50-58-70 VA,ebbe a méretben nincs IPS.
Az Lgnél is le lehet ellenőrizni.
75" meg màrka függő.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#28965) AxBattler válasza rainman72 (#28962) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, sajnos megy a kavarás... :U

#28964 rainman72
Ja, legalább ez biztos.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28966) Digitalis válasza dino_m (#28950) üzenetére


Digitalis
senior tag

Dettó :K
De... [link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#28967) Ricsi.M


Ricsi.M
tag

Akkor inkább nézelődök még, pedig nagyon kitartottam a PUS8505 mellett... :F
Lehet bevállalom a Samsung AU9002-t

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28968) AxBattler válasza Ricsi.M (#28967) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tűnnek rossznak az AU9000-es Samuk, ha tényleg mindegyik 120Hzes, és tudja a Freesync-et.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28969) rainman72 válasza AxBattler (#28968) üzenetére


rainman72
nagyúr

[AU9000]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#28970) Ricsi.M válasza AxBattler (#28968) üzenetére


Ricsi.M
tag

Jaja. Viszonylag elég jó az ára is most.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28971) AxBattler válasza rainman72 (#28969) üzenetére


AxBattler
félisten

"...situation-specific 60 Hz-based motion adjustment that can support VRR and 120 Hz gaming content."

Mieza BS? :((( Tehát akkor mégis 60 Hz, csak közben olyan, mint a 79-es Nano LG, hogy 1080p felbontásnál "támogatja" a 120Hz-et, közben nem, de aztán mégis? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28972) Ricsi.M válasza AxBattler (#28971) üzenetére


Ricsi.M
tag

Igen. 4k 60Hz, és valahol azt találtam róla, hogy 2k 120Hz.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28973) NoMagix válasza Ricsi.M (#28943) üzenetére


NoMagix
addikt

Úgy emlékszem többen is panaszkodtak itt erre a típusra!
Remélem hogy nálad minden oké lesz!

(#28974) rainman72 válasza AxBattler (#28971) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ezért is linkeltem,rejtvény, fejtsd meg :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#28975) Ricsi.M válasza NoMagix (#28973) üzenetére


Ricsi.M
tag

Lemondtam róla a sok negatív vélemény miatt. :(

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28976) Digitalis válasza rainman72 (#28974) üzenetére


Digitalis
senior tag

Megnéztem, 8505-n is simán beállítható a 120Hz 1080p-n. Tök jól működik is vele. Ezt eddig nem is tudtam.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#28977) ZoltayA válasza Ricsi.M (#28975) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

alt="" title="" Ezt vedd meg! Nem fogsz csalódni![link]

[ Szerkesztve ]

(#28978) Alien! válasza Digitalis (#28976) üzenetére


Alien!
senior tag

bizony, ha megküldöd egy tv box-szal 1080p-vel, már akkor is látszik, hogy 100/120hz-re vált!

(#28979) Ricsi.M válasza ZoltayA (#28977) üzenetére


Ricsi.M
tag

Köszi, adj egy kis pénzt... :D

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28980) ZoltayA válasza Ricsi.M (#28979) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Hitelre is megéri megvenni. Kár foglalkozni bármilyen LCD- vel. Legyen az IPS vagy VA. Csakis Philips Ambilight Oled!

(#28981) Ricsi.M válasza ZoltayA (#28980) üzenetére


Ricsi.M
tag

Egy tv-ért nem hiszem hogy áruhitelbe vágnám magam... :Y

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28982) ZoltayA válasza Ricsi.M (#28981) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Te tudod. Az említett TV az valódi televízió. A többi futottak még kategória.

(#28983) Ricsi.M válasza ZoltayA (#28982) üzenetére


Ricsi.M
tag

Szerintem amíg egy OLED tv 500-nál kezdődik kb, addig az emberek 80%-a nem engedheti meg magának, köztük én sem. Ha tudsz mondani 200 körül OLED-et, 55"-t, akkor nyilván azonnal megveszem.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28984) becsiv


becsiv
csendes tag

Nos, régebben is volt PHILIPS PUS Ambilight-os tv-m, de azt leváltotta egy LG tv, mivel a 4k minőséggel amit tudott, (24p)nem voltam megelégedve. Mostanság csak piszkálta a csőrömet hogy mennyibekerülne egy normálisabb ambilight-os philips tv is és csak nem bírtam magammal így pár hónappal ezelőtt vettem ismét egy PHILIPS tv-t. Egészen pontosan egy 55PUS7304/12-t tv-t, ami ugyan nem kiemelkedő képminőségel rendelkezik, de 3 oladalas ambilight-tal van szerelve és nagyon tetszik így a képbeállításokkal játszani kellett ugyan, de megérte. Ja...a lényeg, hogy a Telekomnál vettem.....22 x 4.500.-Ft-ért. Az 99.000-Ft. összesen....egy olyan tv-ért, ami 55colos, 3 oldalas ambilight-tal, kezeli normálisan az UHD felbontású tartalmakat, tudja a HDR10+ -t, Dolby Vision -t (12bit-es) valamint Dolby Atmos-t (bár ezt nem tudom mire véljem, mert nincs házimozim, de egyszer csak szánok arra is). Szerintem ennyiért simán megérte.

[ Szerkesztve ]

(#28985) ZoltayA válasza Ricsi.M (#28983) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Arra ne várj! 250 kp+ hitel. Ha igényes vagy.

(#28986) Ricsi.M válasza ZoltayA (#28985) üzenetére


Ricsi.M
tag

Akkor ritka nagy igénytelen paraszt vagyok

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28987) rainman72 válasza Ricsi.M (#28986) üzenetére


rainman72
nagyúr

:D :D :D :D :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#28988) Romeo25 válasza ZoltayA (#28985) üzenetére


Romeo25
csendes tag

Akkor neked miért nem Oled van? Ha ilyen igényes vagy...

(#28989) Alien! válasza becsiv (#28984) üzenetére


Alien!
senior tag

"kezeli normálisan az UHD felbontású tartalmakat, tudja a HDR10+ -t, Dolby Vision -t (12bit-es)"

ezt egy csöppet túlzásnak érzem. DV filmeket fájlból csak a belső lejátszó visz (appok nem), ott is kb 10 filmből 1 indul el.... de ennyiért jó vétel volt szvsz.

(#28990) alaves


alaves
addikt

Nem valami tisztességes a gyártóktól, hogy nem tüntetik fel milyen LCD kijelzővel szerelték az adott típust. Hab a tortán, hogy most már az idei OLED-ek is erre a sorsra jutottak (LG G1 kivételével), egyik TV-ről sem lehet tudni, hogy "hagyományos" vagy 'evolution' OLED kijelzőt kapott. :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#28991) Kroni1 válasza Ricsi.M (#28986) üzenetére


Kroni1
veterán

Én vagy talán 2 éve mikor kifutó volt az 55OLED803 akkor megláttam egy kiállítottat a MM-ben 291-ért! Háááát, azóta is sajnálom h pont nem volt annyi pénzem szabadon, de nagyon jó biznisz lett volna.

(#28992) Ricsi.M válasza Kroni1 (#28991) üzenetére


Ricsi.M
tag

Hát igen, OLED az OLED... már annyira kétségbeestem pár hete, hogy használt plazmákat is nézegettem... a legnagyobb visszatartó erő, amiért nem ragaszkodom annyira az OLED-hez és nem adnék érte fél milliókat az az, hogy beéghet... van hogy órákig úgyhagyom a PS4 kezdőképernyőjét, vagy megállítok egy filmet, Windows asztal, stb... jó lenne az az OLED meg plazma, de tudom, hogy nem bírom úgy használni, hogy ne tegyem tönkre... ezért inkább hajlok egy jobb LED tv felé. Nem vagyok sem hardcore filmező, sem hardcore játékos, szimplán élvezni akarom a PS4/5, és a filmeket normális minőségben.
Ha lenne 250 körül OLED, akkor is lenne bennem félsz a beégés miatt (vagyis inkább magam miatt)...
Amúgy megrendeltem az AU9002-őt.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28993) AxBattler válasza Ricsi.M (#28992) üzenetére


AxBattler
félisten

van hogy órákig úgyhagyom a PS4 kezdőképernyőjét, vagy megállítok egy filmet, Windows asztal, stb.
Létezik képernyővédő, 10 perc után automatikusan bekapcsol... persze W10 tálca attól még odakozmálhat.

Amúgy megrendeltem az AU9002-őt.
Helyes, teszteld le nekünk, légy szíves! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28994) Ricsi.M válasza AxBattler (#28993) üzenetére


Ricsi.M
tag

Q60T-n gondolkodtam még, 15-el lett volna olcsóbb, mint az AU9002, de úgy néztem, hogy kevesebbet tud (Samu oldala szerint tájékozódtam). Személyes vélemény, de a design sem tetszik a Q60T-nél.

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#28995) Digitalis válasza Alien! (#28989) üzenetére


Digitalis
senior tag

Androidos DV-TV-n, ha a belső nem játssza le normálisan a dovit, vagy csak HDR-ben indul el, akkor azért érdemes megpróbálni például a vimü-t, kodi maven-t, vagy a kodi fandandos-t.
Fejlesztés alatti médialejátszók, de szinte minden megy már velük többnyire, a most "divatos" mkv_DV-k is.
(SMB, NFS, Dolby Vision MKV-ben, Plex, Direkt SD/USB, megy pass-through az AC3, EAC3, DTS. stb)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#28996) ZoltayA válasza Ricsi.M (#28986) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

:C :C :C

(#28997) ZoltayA válasza Romeo25 (#28988) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Jót beszélsz! Hamarosan. ( Privátban szívesen elmondom)

(#28998) AxBattler válasza Ricsi.M (#28972) üzenetére


AxBattler
félisten

Most esik le a húszfillér: valószínűleg ugyanez lehet a helyzet az új, PUS8506-os modellekkel is, a valós 100/120Hz pedig megmarad a prémium PUS9206-os gépeknek.
Mondjuk pozitív, hogy azokból a 65"-os is MVA panellel jön.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28999) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
A bal felső és jobb felső sarokban lett egy kifli formájú folt, világos háttérben eléggé zavar engem. Ezzel tudnak valamit csinálni, vagy elküldenek, hogy ilyen miatt ne panaszkodjak?

[kép]

(#29000) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Apu kapott egy 58PUS7505 készüléket. Frissítettem a szoftvert rajta, azóta nem tudom a mobilról és a tabletről a youtube videót "áttenni" a TV-re, mert csak annyit írnak a készülékek, hogy csatlakozás alatt...

Ha elindítom a TV-n a youtube alkalmazást, akkor megy, de annélkül nem. Találkoztatok már hasonló problémával :F

Gigabites hálózaton kábellel van a tv a nethez kötve.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.