- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gerner1
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 második felvonás - Puskill PSK-D5M4800BH-16G
Új hozzászólás Aktív témák
-
FeZ...
aktív tag
válasz
Barnahalo #7315 üzenetére
Igazából az autó ill. a motor nem nagyon számít ebből a szempontból, manapság, ha tutira akarsz menni, akkor gyári készletet veszel. (pl márkaszervizben)
Utángyártottban már sajnos megoszlanak a szakmai vélemények és tapasztalatok, de az SKF-et már egy ideje senki se ajánlja.
A sorrend mostanában kb ez: Gates, Conti, Dayco, INA.
Sajnos a nagy nevek ellenére már mindegyikkel volt valakinek gondja.
Én lekopogom, szerencsére nekem még mindegyik jól működött eddig , pedig elég sokat cseréltem már mindegyik gyártmányból. -
Barnahalo
tag
válasz
Barnahalo #6677 üzenetére
Megírom én mit tettem, hátha egyszer valakinek segít.
0. A belső világítást kipattinjuk, lecsatlakoztatjuk.
1. Az antennatalpat 22es anya fogja, nehezen, de ki lehet csavarni. Két csatlakozót lehúzod (ez igazán nagy kihívás nagyobb ujjakkal) , aztán le is jön az antennatalp.
2. 5 pici torx fogja a talp fém részét, kb. 4es méretre tippelem. Azt ki kell csavarni, majd jöhet a következő lépés.
3. Az antennaerősítőn látható az, hogy az egész elrozsdásodik, majd az SMD alkatrészek zárlat hatására elégnek.
Ki kell küszöbölni a zárlatos erősítő részt, ezt egyszerűen megtehetjük:
-A koax kábel középső réz része ami nekünk kell, ehhez hozzáforrasztunk egy apró kb. 3cm-es kábelt (0.5-1mm átmérő megfelel), majd a másik végét az antenna csatlakozásához forrasztjuk. (Előtte a rugós csatlakozást pattintsuk le, így könnyebb dolgunk lesz.)
4. Összeszereljük, és kész is.
5. Visszacsatlakoztatás előtt szilikonnal kenjük be az elöregedett gumi talp tömítés alját, hogy ne follyon be az esővíz az utastérbe.
A 12V erősítő csatlakozóját NE kössük vissza!0Ft-ból megoldottuk a problémát, kíváncsi vagyok, milyen lesz a tartós végeredmény.
Az eddigi fogott 0 csatornából lett 4, és tisztán hallható minden adó, az erősítő nélkül is.Címkék:
PSA, Citroen Xsara, Peugeot antenna, antenna erősítő, antennatalp
-
FeZ...
aktív tag
válasz
Barnahalo #5604 üzenetére
Az összeg az az alkatrész gyármányától és a műhely óradíjától függően változik. Kérdés még, hogy a szerelő cserél-e pl. hátsó főtengelyszimeringet, ami kuplungcseréhez nem szükséges, azonban ajánlott, ha már úgyis szét van szedve és még egy kuplung élettartamát nem valószínű, hogy kibír. Ugyanez igaz a váltó szimeringjeire is, bár pl. a féltengelyszimeringek cseréje nem hatalmas munka később sem. Plusz a váltóolaj csere is ajánlott ilyenkor. (és ha nem volt cserélve belátható időn belül korábban)
A kuplungon elvileg nem lehet állítani, mert vagy hidraulikus a kiemelés vagy automata bowdenes és ez egyiknél sem működik, de ha valaki már kicserélte pl. az eredeti automata bowdent egy kézi állításúra korábban, akkor előfordulhat, hogy mégis lehet állítani rajta. A hidraulikusnál meg pl. levegősödés esetén is előfordulhat, hogy nem emel ki eléggé a kuplung, úgyhogy ezt látni is jó lenne élőben, utána lehetne jól megszakérteni. -
MC Pite
veterán
válasz
Barnahalo #5394 üzenetére
0 vagy 5W 30, C2 vagy A5/B5. Total, és egyéb olajválasztókat is megnézheted (ezt ajánlják).
csubuka: Nullák vagy vonalak vannak ott gyújtás ráadáskor/indítás után? Azzal is jelezheti a szintet (206 így tette, a C8 oil ok-al asszem).
Tekerek, nyomogatod, vagy nyomva tartod a fényerőállításhoz? Itt szerintem a C a helyes.
Ha 2015ös, akkor van nappali menetfény, ami az egész világon nappal/jó látási viszonyok között lakotton kívül ok, nem kell tompított. -
FeZ...
aktív tag
válasz
Barnahalo #5394 üzenetére
Mehet bele más gyártmányú olaj is, csak a teljesítményszintben tudja azt, amit a Total. (nem a viszkozitásról beszélek, az az 5w-30)
Olajszűrőből Purfluxot vegyél, az a legjobb és a gyári is. Febi nem gyárt szűrőket, veszi valahonnan, azzal az erővel tehetnél bele valamilyen kínait is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Milyen TV-t vegyek?
- Nők, nőügyek (18+)
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Gumi és felni topik
- BestBuy ruhás topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- BMW topik
- További aktív témák...
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z690 i7 12700K 32GB DDR4 1TB SSD RX 6800 16GB Phanteks P600S Cooler Master 750W
- Beszámítás! VALVE INDEX virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest