Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) addamka válasza Batman2 (#5300) üzenetére


addamka
őstag

DPF nálam 400k km alatt sem esett szét az előző 2.2 HDi C5 nél, a mostani ugyan ilyenben 300k km van és rendben van. Tisztításon volt mind a kettő, diaggal nézve rendben van.

A FAP adalékból 1l általában 40e km-re elég, tankolás alkalmával tol egy adagot az üzemanyagba. Szint érzékelő nem szokott bennük lenni, kalkulált mennyiség alapján fog szólni ha tölteni kell.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5302) Hauptmann válasza Batman2 (#5300) üzenetére


Hauptmann
addikt

A céges Partnernél 50 ezer km körül kellett tasakot cserélni, és még volt benne.

(#5303) Batman2


Batman2
őstag

Amit mondtok, az alapján gyanús a helyzet, mivel mondom, 30E-ret mentem vele eddig, akkor már legalább is bőven kellett volna fogynia!
Amennyiben az adalékot szivattyúzó pumpa elromlik, vagy a csatlakozónál kontakt hiba van, akkor nincs adagolás. Ezt vajon érzékeli a szamítógép ? :U
Még az nem tiszta nekem, hogy ezt az adalékot közvetlen a kifugóba porlasztja a dfp-hez, vagy csak az üzemanyaghoz ad hozzá belőle tankolásonként?
Ha a tankoláshoz kötött az adalék, akkor érthetőbb a csekély fogyás, mivel szinte mindig majdnem üres tankot töltök színig, tehát kb. 1000km-hez tartozik egy adag.
Előzőleg egy Ford fiestát használtam, hasonló motorral. Azt 145E-rel vettem át, tettem bele 250E-ret, semmi baj sem volt a szűrővel, és nem kellett bele dpf adalékot tölteni, már ha egyáltalán az használt olyat.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5304) addamka válasza Batman2 (#5303) üzenetére


addamka
őstag

Elég régóta van FAP adalék HDi motoroknál. C5nél ha jól rémlik 2.5 literes a tartály így azért elég sokáig kitart. Üzemanyaghoz adalékol ha tankolsz, emlékeim szerint fix adag megy bele mindig, nem nézi a dízel szintet hozzá.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5305) Hauptmann válasza Batman2 (#5303) üzenetére


Hauptmann
addikt

Természetesen hibát dob, ha nem működik az AdBlue pumpa. És igen, tankoláskor adja hozzá. Ne aggódj, ha kevés az AdBlue folyadék, és/vagy rossz a pumpa, szólni fog az autó.

(#5306) Batman2 válasza Hauptmann (#5305) üzenetére


Batman2
őstag

Valami másról beszélhetsz, vagy kevered a kettőt (DPF adalék és adblú). A DPF adalék a részecskeszűrő regeneráláshoz kell, az adblú meg a nitrogén oxidok szintjének csökkentéséhez kell, a kettő nem ugyanaz.
Ez még nem adblús motor (2012-es autó), csak DPF folyadékja van.
Én azt már kiderítettem, hogy ebben egy cserélhető tasak a DPF tartály, amiben szintjelző nincsen, a számítógép csak becsüli, hogy mikor fog elfogyni.
Ezért is néztük meg a szerelővel a tasakot, hogy fizikálisan mennyi van benne, mert simán lehet, hogy elfogy, anélkül, hogy a számítógép szerint is kifogyott volna.
Ezért is merült fel bennem az a kérdés, hogy vajon a pumpa vagy csatlakozás hibáját észleli e a számítógép, vagy csak program szerint kapcsolja a pumpát, de az valójában nem nyom be semmit az üzemanyagba.
Mindenesetre továbbra sem megnyugtató számomra, hogy akkor most van e hiba a rendszerben van sincsen, mivel mentem már 30ezret és a tasakból alig fogyott.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5307) Batman2 válasza addamka (#5304) üzenetére


Batman2
őstag

Igaz, olvastam olyat, hogy van ahol akár 5 liter is fér a tartályba.
Lehet a ford is ilyen volt, azért nem volt vele dolgom.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5308) MC Pite válasza hyundai (#5298) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem túl acélos szervizek, de jellemző, főként a márkakóklerekre.
Légtömegmérő tisztítás, alapos adalékos kikormolás/mechanikai tisztítás, szívósornál és fokytószelepnél tömítések ellenőrzése/cseréje.

A 208 elektromos szervós, valószínű valami más lesz.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5309) Batman2


Batman2
őstag

Egyszerű OBD2 kékfogas interfészhez tud valaki olyan ingyenes programot, ami sok mindenhez enged hozzáférést, ha nem is mindenhez, amihez egy gyári program ?

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5310) molnarpeter válasza Batman2 (#5309) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Univerzális cucc az jellemzően csak motorvezérlőt tud 🤔

(#5311) Batman2 válasza molnarpeter (#5310) üzenetére


Batman2
őstag

Pontosan elég lenne most nekem, ha a motor paramétereihez hozzáférnék, már ha a DPF információk is ebbe a körbe tartoznak !
Konkrétan kiolvasni, hogy mikor volt regenerálás, mennyi kilométert tett meg két regenerálás között, stb.
Ha esetleg a DPF folyadék szivattyú motorról is rendelkezne valami infóval az még jobb lenne.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5312) addamka válasza Batman2 (#5311) üzenetére


addamka
őstag

Szerintem ezen ne spórolj, a legjobb app HDi-hez amit sima OBD-vel elérsz az ez: https://www.amazon.com/FAP-Citroen-Peugeot-ELM327-OBD2/dp/B01LJUI2TA

A nevéből adódóan elég jól mutatja a részecskeszűrő dolgait.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5313) Spin válasza addamka (#5312) üzenetére


Spin
tag

Ezt megrendelném én is, azt is látom, hogy azonnal elérhető, de rendelést nem tudok leadni rá...Add to cart, vagy buy now gombot nem látok mint más termékeknél. Azért lenne mert nem küldi hozzánk a terméket?

[ Szerkesztve ]

Üdv,Spin!

(#5314) addamka válasza Spin (#5313) üzenetére


addamka
őstag

Ez egy android app, telefonra amazon app store kell hozzá és csak android, nálam emiatt már felejtős de amúgy is váltottam feljebb.
OBD olvasóból nekem a vGate cuccokkal nem volt bajom.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5315) Spin válasza addamka (#5314) üzenetére


Spin
tag

Értem, köszi!

Pl,ez? [OBD] Milyen programot használsz mellé?

[ Szerkesztve ]

Üdv,Spin!

(#5316) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok!
Mi ez az új dolog, hogy az új kocsikban ( tgk-ba biztos ) nincs riasztó :F ha meg kérsz arra hivatkoznak, hogy nem kell, meg nem is lehet mert CAN bus os - és bukó a garancia. Van ennek valamilyen észszerű magyarázata?

[ Szerkesztve ]

(#5317) shteer válasza pontyos (#5316) üzenetére


shteer
titán

volt bármikor is értelme a riasztónak? rablásgátlónak inkább

..szerintem jónak tűnik

(#5318) pontyos válasza shteer (#5317) üzenetére


pontyos
senior tag

Rablásgátló rendszer lesz benne, a régi kocsiból kerül átszerelésre....
A kérdés amiatt került inkább előtérbe, hogy miért nem lehet ilyen rendszert beszerelni, gar vesztés nélkül. A gátló rendszer elektronikus, GPS alapú nyomkövetővel jelen esetben.

(#5319) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Üdv!
Adott egy 2000-es évjáratú Peugeot 206 1.1 TU1JP motorkódú kocsi. Az előírt 3.2l helyett 4l töltöttem bele olajcserekor. Nívón a szint 1.5 ujjnyival max felett van. Le kell szívjak belőle vagy nem lesz baja?
Köszi a válaszokat.

(#5320) molnarpeter válasza Steve_Brown (#5319) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olyan 10% plusz szokott lenni, ami belefér, érdemes lenne akár nívó helyén vékony csővel és fecskendővel pl leszívni belőle :R

(#5321) Steve_Brown válasza molnarpeter (#5320) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

És ha nem teszem milyen következménye lehet?

(#5322) Ramsan


Ramsan
lelkes újonc

Tudja valaki, hogy a 307 kombi csomi ajtó teleszkópjának mi a gyári cikkszáma?
Van olyan parts catalog amiben ez benne van? Én még egyik online catalogban sem találtam meg. :(
Azért keresem a gyári cikkszámot mert érdekelne mi a gyárinak a lökethossza és a kinyomás ereje. (N)

(#5323) FeZ... válasza Ramsan (#5322) üzenetére


FeZ...
aktív tag

8731F8 a gyári cikkszáma.
Remélhetőleg nincsen belőle többféle, mert a pontos alkatrész kikereséséhez kellene az alvázszám.

(#5324) Hauptmann válasza Steve_Brown (#5321) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ki fogja nyomni a forgattyústengely szimeringet.

(#5325) slett27


slett27
addikt

Nemsokára viszem a kocsit "nagy" szervizre. Milyen motorolaj, váltóolaj, gyertya az ajánlott prince motorhoz ? Mit mondjak a szerelőnek mit nézzen meg (bár lehet ő tudni fogja de az is lehet hogy nem). :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#5326) Hauptmann válasza slett27 (#5325) üzenetére


Hauptmann
addikt

PSA B71 2312 a gyári specifikáció, 0W-30 motorolajban.

(#5328) Hauptmann válasza koxx (#5327) üzenetére


Hauptmann
addikt

Annyit tudok, hogy nagyon el van úszva a munkával, mondta is, hogy pár napig nem lesz elérhető.

(#5330) slett27 válasza Hauptmann (#5326) üzenetére


slett27
addikt

Köszönöm ! A többi összetevőre esetleg tudsz mondani ajánlottat ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#5331) Ramsan válasza FeZ... (#5323) üzenetére


Ramsan
lelkes újonc

Köszi!
Úgy látszik eljött az idő, hogy valahol kerítenem kell egy service manual és part catalog programot.

(#5332) FeZ... válasza Ramsan (#5331) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Alternatívaként pl. a Bárdi / Unix webshopjába ha regisztrálsz, ott is van alvázszámos alkatrész kereső. Gyakorlatilag ugyanaz, mint a gyári servicebox, csak egy kicsit össze van keverve a menűrendszere a gyárihoz képest , de azért használható. A gyári programból mostanra már csak online (és fizetős) verzió van, csak a régebbiekből van offline.

[ Szerkesztve ]

(#5333) Ramsan válasza FeZ... (#5332) üzenetére


Ramsan
lelkes újonc

Tartózkodnék az ilyen cégek ajánlásaitól mert sokszor akkora marhaságokat ajánlanak, hogy csak a méreg és pénzkidobás van belőle. Nem először futunk bele ilyenbe. Most is egy ilyen Bárdis ajánlás miatt kukázzuk a megvett terméket.
Jó lenne nekem a régebbi offline is hisz a kocsi lassan nagykorú lesz.
Sajna az online oldalakon keresve is elég hiányosnak találom a Peugeot parts catalogját. Nem tudom hogy a gyári milyen lehet de elég lehangoló, hogy egy ablaktörlőt vagy egy ajtóteleszkópot sem sikerült megtalálnom. Ennyire ügyetlen lennék?
pld. https://catalogs.ssg.asia vagy http://www.catcar.info/en/

(#5334) Hauptmann válasza slett27 (#5330) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mi a pontos motorkód?

(#5335) slett27 válasza Hauptmann (#5334) üzenetére


slett27
addikt

8FS a motorkód.

Gyertyából is van 1.500,- tól 9e-ig. :U Gyertyahézag 0.9-1mm ennyire számít 1 tized mm. Nem értek hozzá ezért kérdezem. Váltóolajat meg tudom hogy nem cseréltetnek az emberek. Azt gondolják az örökké tart.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#5336) FeZ... válasza Ramsan (#5333) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Ahogy írtam, a gyári kereső fut a gépeiken és gyári cikkszámokra, csak a menű más kicsit. Nem az utángyártott katalógusukra gondoltam, mert az egy szemét. Összehasonlítottam már párszor az echte gyárival és ugyanazokat hozta ki.

A gyáriról csináltam egy képernyővideót, ha érdekel "emilben" át tudom küldeni, mert ide ahogy nézem csak képet tudok feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#5337) FeZ... válasza Ramsan (#5333) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Közben lejárt a szerkesztési idő, de megnéztem a catcar.info-t, rögtön megtaláltam benne a csomagtér teleszkópot. :B
Kicsit használd, nézelődj benne, egy idő után meglesz, hogy mit hol találsz meg benne ! Gyakorlat teszi a mestert ! ;)

(#5338) Ramsan válasza FeZ... (#5337) üzenetére


Ramsan
lelkes újonc

Köszi, mert itt is megköszönném a videót.

(#5339) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

2018-as 308, 1.2 Puretech 131 ló.

A víz max. 80 fokos, akármit csinálok. [kép]

Ez normális?

Köszi előre is!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5340) MC Pite


MC Pite
veterán

Ha van olvasód, azzal is nézd meg. Lakotton kívül sem esik alá, és városban/egyhelyben sem megy fentebb (míg a venti bekapcsol, jellemzően 95-100⁰ körül az első fokozat)?
A szívónk az kb 93⁰on szokott megállni.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5341) Bici válasza MC Pite (#5340) üzenetére


Bici
félisten

Soha, semmilyen körülmények közt nem megy 80 fölé a mutató szerint.
Kb. 6-8 perc alatt eléri a 80-at hidegen, utána lehet dugó, emelkedő, pálya 180-nal, akármi. 80 és kész.

Sajna, nincs olvasóm, de próbalok szerezni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5342) Spin válasza Bici (#5341) üzenetére


Spin
tag

Igaz, nekem 1.6 hdi van, de nekem is stabil 80-on van a hőfok. Tegnap pont autópályán volt pályazár, baleset miatt, kb 10-15p egyhelyben járatás után indult meg 90 fele (épphogy 80 fölé ment és meg is állt), de a 90-et nem tudom milyen körülmények között tudná elérni...
Szerintem míg rátolod a max meleget fűtésnél és a műszerfalon nem látod, h esne a hőfok, valamint 2-3km után már van valami fűtésed, addig nincs baja a termosztátnak, de nyilván egy kiolvasás a tuti.

Esetleg itt van egy fórum róla: [link]
A többség szerint így megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Üdv,Spin!

(#5343) Luck Dragon

Sziasztok.
Lenne egy (2005-ös) Citroen Berlingo aminek a csomagtér ajtaja nem nyílik , van erre valamilyen megoldás ?
Köszönöm :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5344) molnarpeter válasza Luck Dragon (#5343) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hátul/oldalt? Bütyköltem egyszer kicsit régebbi hátsó ajtaját, ott leugrott egy faudi vagy ilyesmi, darab lemezt oda csavarozva tartósan is meg lehetett volna oldani ha nem sietnek. Belső burkolat le aztán meg kene nézni, hol mozog és hol nem :D

(#5345) Luck Dragon válasza molnarpeter (#5344) üzenetére

Igen a hátsó :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5346) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#5345) üzenetére

Sikerült , újra használható. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5347) molnarpeter válasza Luck Dragon (#5346) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi volt kb a gond, esetleg van kép? :)

(#5348) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok! Átvettem az új autómat, ami egy Peugeot Partner. Szeretném megkérdezni, hogy az ablakemelő automata funkciója valahogy programozható? Ugyanis csak akkor megy teljesen le és fel ha végig nyomom a gombját 🤔 valahogyan biztosan működnie kellene, hogy kicsit hosszan tartva a gombot, magától fel vagy le menjen. Köszi ha tudja valaki!

(#5349) Luck Dragon válasza molnarpeter (#5347) üzenetére

Elvileg maga a zár adta meg magát és azt kellett cserélni . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5350) ftc válasza pontyos (#5348) üzenetére


ftc
nagyúr

Ajánlom a scan my peugeot alkalmazást... elég sok mindent megmond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.