Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SmikOne


SmikOne
tag

"A lidl sajátmárkás barkács szerszámai"
Mivel nem találtam sehol a fórumban erre vonatkozó témát, így gondoltam nyitok egy új topikot ezeknek a szerszámoknak. Remélem nem csak nekem van ilyen termékem :D

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#2) Bjørgersson válasza SmikOne (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem a legjobb helyre. :P Megkértem a a modikat, hogy rakják át ide. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3) SmikOne válasza Bjørgersson (#2) üzenetére


SmikOne
tag

Köszönöm! :R

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#4) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Eddig csak a forrasztó állomásukról tudok nyilatkozni.
Három ezerért teszi a dolgát.

(#5) miazmá


miazmá
tag

Én ma vettem egy ütvefúrót, bár ez a funkciója nem lesz használva csak csavarozás meg sima fúrás, inkább a 20v-os akku miatt vettem meg.
Mondjuk az ára is elég baráti(18pénz) és 3 év gari se rossz.
Nemsokára csinálunk egy 150nm-es csarnokot lindab-ból majd kiderül h bírja :DDD

(#6) 8th


8th
addikt

Ez vajon mennyire lehet silány?

(#7) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Jó kis elfeledett topic.
Fussunk neki akkor újra, állítólag tombol a Parkside őrület az ország férfijai körében, hátha érdemes újra felhozni a topicot.
A mától akcióban lévő akkus flex érdekelne, kinek, mi a véleménye róla, tapasztalata vele?

(bár egyelőre nem sok esély van rá, hogy kapni is lehet, lévén úgy tűnik, hogy máris kifosztották a boltokat, ahol voltam, ott reggel 9-re már elfogyott az akkus flex. Az akkus fűnyírók szintén megfogyatkoztak, a szintén akkus kardfűrész nem kevésbé)

(#8) #72755712 válasza HagaNRG (#7) üzenetére


#72755712
törölt tag

Már negyed 8-kor elfogyott nálunk Agárdon, pedig a hűlt helyét nézve, lehetett vagy 100 darab. Aprón meg tudod venni, + 50% magasságában, a nepperek nagyon rá vannak indulva.
Nekem (a szomszéddal közösen) is jó lett volna egy, de reménytelen Lidl-ben megvenni.
Így valószínűleg a német Lidl online rendeltetem meg a profi változatát, hamarosan elérhető lesz. A németeket ismerve, a dupla árú termékek általában minőségben is hozzák az árkülönbséget.

(#9) poli27 válasza #72755712 (#8) üzenetére


poli27
veterán

Ausztria tele van vele... tegnap voltam kint és hoztam pár gépet kintről... Az akkus flex nagyon gagyi kategória... be akartam zsirozni hogy szétszedem, és 4 ből 3 csavar beleszakadt annyira puha... a negyediket et 1 perc alatt lefúrtam.....


(#10) #72755712 válasza poli27 (#9) üzenetére


#72755712
törölt tag

Amit linkeltem, az duplájába kerül, a "performance", de arról is eléggé vegyesek a vélemények.
Mindenesetre köszönöm a tippet, lehet kihagyom, évi 2-3 flex használatra elég a meglévő, hálózati is.

(#11) BullZeye


BullZeye
veterán

Ezek a flexek 10k rpm körül forognak, milyen kiegészítőket érdemes rá venni?
Ahogy tudom Makita korongok jók hozzá.

Pl drótkefe rozsda eltávolításra ekkora fordulatnál életveszély kategória?

[ Szerkesztve ]

(#12) miazmá válasza BullZeye (#11) üzenetére


miazmá
tag

Dehogy, drótkorong mehet rá csak a burkolat legyen rajt, mert 1-2 szál ki szokott repülni belőle.

(#13) BullZeye válasza miazmá (#12) üzenetére


BullZeye
veterán

full hobbi célra még milyen korong kellhet, amit 5 évente 2x használnék?
Első flex, de alap szinten felszerelném, hogy ha kell, legyen.
drótkorong akkor pipa, valami fémcsiszoló kéne heggesztés varr finomításra, és még minek van értelme?

(#14) miazmá válasza BullZeye (#13) üzenetére


miazmá
tag

1mm-es vágókorong, abból jó ha jobb minőséget veszel
meg kell még lamellás csiszólókorong
durvább csiszolásokra van ilyen 5-6mm vastag korong, de azt nagyon útálom mert amíg nem kopik be nagyon rázza a gépet
én a nagyflex 2-es vágókorongját használom ilyenre, mikor azon elkopik akkorára hogy felmegy a kisflexre, de hobbicélra elleszel a lamellással is
kőzetvágó korong kellhet még néha bár azzal nem szórakoznék kis flexen

(#15) BullZeye válasza miazmá (#14) üzenetére


BullZeye
veterán

Mivel minimális különbség van árban, így szerintem megyek Makita felé, azt eléggé ajnározzák, és a fúrószár amit vettem kiválóan bevált tőlük workzone gépbe.

125mm-es flex, erről van szó, méretben jelentős, súlyra se pici, ez kisflex?

Akkor összegezve:
1) 1mm-es vágókorong
2) 2mm-es vágókorong csiszolásra
3) Lamellás csiszolókorong, ebből gondolom többet, mert fogy, ez fémet is viszi?
4) Kőzetvágó korong

Köszi!

(#16) BullZeye válasza BullZeye (#15) üzenetére


BullZeye
veterán

Na kiokosítottam magam :D
Amim van az nagyflex, úgyhogy OBI-ban épp akció van, és ajándék akku+töltő jár LUX termékekhez.
Úgyhogy vettem egy kisflexet is, meg ha már ott voltam egy dekopír fűrészt is.
12k és 15k volt akkuval töltővel, nem néz ki rosszabbul mint egy parkside/ferrex.

(#17) miazmá válasza BullZeye (#16) üzenetére


miazmá
tag

Nem ismerem azokat a gépeket én parkside meg bosh gépeket használok, de az ára az baráti volt.

(#18) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata, véleménye a most Lidl-ben, 29999 Ft-ért kapható kerti aprítógéppel?

(#19) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv. Jo kis topic... Sok Parkside gepem van, es a kollegam is hivő. :) Egyeduli csalodas az a forraszto allomas volt 1x forrasztottam vele csak es meghalt. Összesodort vezetekveget futtattam be vele es kampec. A tobbit szeretem negyon hasznalni. Tegnap is hasznaltam: akus kis csavarhuzo furocska. Multicsiszolo (a rezgo nem a forgo.) De van kezifuro allvany is a Lidlibol. Utvefuro is, rezgocsiszolo is. A 20V-os gepeket meg nem probaltam...

(#20) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A parkside orrfűrészről mi a véleményetek? Ajánlott? Jövő héten lesz az üzletekben.

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21) apollo12


apollo12
veterán

Hali lenne egy parkside PKO 500 A2 kompresszor és ma 4 fokba nem akart menni, 3 hete még tökéletesen üzemelt, mi lehet a gondja ?

(#22) miazmá válasza apollo12 (#21) üzenetére


miazmá
tag

Mennyire nem megy? Nem csinál semmit vagy csak zúg vagy h kell érteni h nem megy?

(#23) apollo12 válasza miazmá (#22) üzenetére


apollo12
veterán

0 baron van és semmit nem csinál :(, olyan mintha nem kapna villanyt

[ Szerkesztve ]

(#24) miazmá válasza apollo12 (#23) üzenetére


miazmá
tag

Hát ez bármi lehet kb. Leállítókáját nem hagytad benyomva?

(#25) apollo12 válasza miazmá (#24) üzenetére


apollo12
veterán

Nem holnap jobban meglesem

[ Szerkesztve ]

(#26) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Nekem is van pár parkside szerszámom,eddig mind bevált igaz nem napi szinten használom.

Jelenleg ezek vannak :
- felsőmaró
- száraz-nedves köszörű
- merülőfűrész
- autós-motoros akkutöltő
- 12V akkus fúró-csavarozó / ezt tegnap este vettem,nagyon megtetszett a mérete miatt /

Még a gérvágó fűrészen gondolkozok nagyon,de nem kapkodom el.

Vettem náluk tipliző szettet is,na az nem a legfa**ább,de lehet csak én vagyok hozzá béna. :DDD

(#27) jogaman


jogaman
csendes tag

Sziasztok!

Nem olyan régen vásároltam egy újfajta akkus csavarbehajtót, akkut és töltőt. 12V-os verzió.
Más is tapasztalt olyat, hogy a forgás tengelye (ami a lényeg lenne ugye) nem teljesen egyenes?
Olyan, mintha laza vagy görbe lenne benne valami és a vége beszitál, nem "egyhelyben" forog.
Köszi előre is!

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#28) adrian87


adrian87
tag

Valakinek van tapasztalata parkside akkumulátor átalakítóval kapcsolatban?
Törékeny, szélesebb az akkumulátornál? Makita gépekhez szeretném használni.
Ők Szigetszentmiklós mellett vannak.(8000ft)

https://samsound.hu/product/atalakito-adapter-parkside-20v-team-akkumulatorokhoz/

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#29) Devil Smile válasza adrian87 (#28) üzenetére


Devil Smile
őstag

Ha van 3d nyomtatód, thingiverse tele van tervekkel, csak printelni kell

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#30) Czimby


Czimby
addikt

Parkside vagy Ferrex fúrókalapáccsal van valakinek tapasztalata?

A Ferrex most 20e Ft, Parkside mennyibe került legutobb nem tudja valaki?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#31) kovacsrobi77


kovacsrobi77
friss újonc

Lidl Parkside Fűnyíró fűkasza PGKGA 40-Li B2 multifunkciós eszközhöz a
Damilfej IAN 351744_2007 helyett jól alkalmazható a STIHL C25/2 autocut damilfej, vagy kompatibilis utángyártott társai
https://kertigepvilag.hu/product/stihl-damilfej-25-2-d125-m10x1bal/7772406027006
(PAP 20 A3 akkuval működik)

(#32) bareszsopte


bareszsopte
csendes tag

Üdv.!
Most találtam meg ezt a fórumot! Nekem is van nem is egy Parkside gépem-szerszámom, megosztanék néhány jellemzőt, tapasztalatot itt róla. Aldis szerszám is van a listában:
- PEXS 270 C3 270 W-os Excentercsiszoló: 2 év után cserélték, mert egyszer csak terhelés alatt nem forgott a csiszolótalp, üresjáratban működött. Megérte a 8 ezer Ft-ot! Jó fogás és elszívás, hatalmas kábel (4m+) igaz nem neoprén-gumi, hanem műanyag szigetelésű. (H05VVF - A H05 vagy 07RN-F a gumi). A fordulatszabályzás nagy előny. Hasonló tulajdonságú gép pl. Metabo 32 ezerért volt, de kisebb az elszívócsonkja.
-PWD30 A1 30 literes műhelyporszívó + PFT 30 A1 porzsákok: Gyakorlatilag nem lehet csökkenteni a szívóerejét, úgy megtöltöttem a porzsákot, hogy ki kellett szabdalni a gépből! Korom, hamu, fűrész/csiszolatpor, tégla/ vakolatpor nem akadály neki, mindent kapott. Lefolyót is tisztítottam vele, olyan volt, mint egy DETK...
- PNKP 105 B1 7 - és PHP 500 E3 11 mm-es ragasztópisztolyok ragasztórudakkal PHPZ 2 A1 : Elsőt nem sokat használtam, utóbbit később vettem. Levehető a tartójáról, úgy is használható egy ideig. A rudak kiszerelése, nagysága miatt kedvező ár-érték arányú, jól megragaszt mindent.
- POF 1200 D3 Felsőmaró: Itt annyi, hogy a mellékelt másolóhüvelyből le kellett fűrészelni, lemeznyi vastagságú sablonnál használhatatlan volna! Az elszívás jó az adapterrel, de mint minden gépnél nem lehet olyan mélyre nyomni akkor a gépet a marófejjel együtt.
- PHLGD 2000 A1 Hőlégfúvó: Előnyösen kihasználható a szabályozható hőmérséklet, és a légszállítás mennyisége. Utóbbi maximuma lehetne kicsit magasabb is!
- PKH 3000 B1 3KW-os műhely-fűtőventilátor: A PTC fűtőtest miatt magasabb hőmérsékletű levegőt fúj, mint a hagyományos acél fűtőszálas társai. A kábele szintén műanyag, nem gumi, de nem rossz. Hideg fokozatban is használható, hamar vissza tud hűlni és melegedni. A termosztát lecsavarásakor kikapcsol a ventilátor is. Az acél szálas gépeknél tovább forog, a többi PTC-s masina nem tudom így működik-e?!
- PSBSA 20-Li C3 Akkus ütvefúró-csavarozó + PLG 20 A4 töltő- PAP 20 B1 2Ah-s akku kombó + PAP 20 B3 4Ah-s akku: Most vettem. Akác- és tölgyfában is kipróbáltam. Elviszi a 35 mm-es fúrót. 5-6-os hagyományos facsavarokat behajtja előfúrás nélkül is. Utóbbinál kell az 1-es fokozat. Kisebb csavaroknak simán széttöri a fejét.Téglában kipróbáltam 10-12 mm-es vídiás fúróval, nem volt vele gondja. A hagyományos Ni-Cd vagy Mh akkuval rendelkező gépek után furcsa lehet, hogy merüléskor nem fokozatosan lassul a gép, hanem ennél leoldja egy bizonyos feszültség alatt. Mérésem szerint 15 V környékén következik be.
- PBS3 A2 Speciális bitkészlet - WORKZONE is van: Különleges alakú bitek elektromos eszközök szereléséhez. Valamennyire különbözik a 2 gyártmány bit összetétele. az aldisban racsnis csavarhúzó is van.
- PSB 3 A1 lépcsős lemezfúró készlet
- ULGD 5.0 A1 Ultimate Speed akkutöltő: Erről nem lehet rosszat mondani több üzemmódja van. Annyi hátrány, hogy a feszültségmérésnél 0,1-0,15 V-al kevesebbet mutat a hivatalos multiméterekhez képest.
- Ferrex 5 db-os 60 cm-es SDS fúró készlet: Előnyös a 2 él. Barkács kategóriás 2 és 4 élű típusoknál utóbbiakat meg kellett járatni a betonban, mert nehezen hozták ki a törmeléket.
- és még sok szerszámom van: Csővágó olló, nyesőolló, teleszkópos karral is, rézcső vágó, Digitális szögmérő, 2"-os csőfogó, homokfúvó pisztoly, rozsdamentes kis kerti kéziszerszámok (virágkanál, kapa, lombseprű), 420 db-os O-gyűrű készlet

Csináltam tesztvideókat is:
Hőlégfúvó:
Akkus ütvefúró-csavarozó

(#33) Cold5


Cold5
senior tag

Csak kérdezném, hogy Parkside PABS 20Li E6 (akkus csavarhúzó, de töltő és akku nincs benne) + PAP 20 B1 és PLG 20 A4 (töltő és akku) megér együtt 23200Ft-ot? Teljesen új Lidl-ből vásárolva? :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#34) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok,

szembe jött a Parkside magfúrója, de semmi infót nem találok róla. Tud valaki róla valamit?

Köszönöm

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35) Speederer


Speederer
senior tag

Látom nem túl aktív ez a topik, de teszek egy próbát...
A régi 20V-os akkuk és töltők mennyire kompatibilisek az új smart aksikkal és töltőkkel? Oda-vissza megy minden mindennel?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#36) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Parside magasnyomásúról valakinek van tapasztalata?

(#37) Mokush válasza F_Gergely (#36) üzenetére


Mokush
tag

Van.
PHD-170, amire én használtam (járólap tisztítás, kocsimosás, ilyesmik), arra tökéletes.
Mellesleg van egy eladó példányom ;)

(#38) F_Gergely válasza Mokush (#37) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszi, használatat ilyenből én nem vennék, de sajnos ez is csak 110 bar-t tud mint a legtöbb olcsó kategóriás, azt a 170 bar-t max markateingnek lehet elhinni, üzemi nyomásnál már mindenhol csak 110 bar szerepel. A PHDP 180 már érdekes lehet, de jelenleg sajnos nálunk nem kapni, illetve azért elég sokan panaszkodnak neten a minőségre (úgy alapetően a lidl-s mosókra - folyik, engedi a nyomást, stb.)

(#39) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ehhez a Parkside PHD-170 magasnyomásúhoz keresek habfúvó tartályt. Van aki használ ilyet? Honnan érdemes beszerezni?

(#40) erdey_a válasza Blackmate (#39) üzenetére


erdey_a
őstag

aliexpress, bear force márkát keresd. a lavor márkájú mosókhoz való csatlakozóval vedd

Vérboci

(#41) erdey_a válasza erdey_a (#40) üzenetére


erdey_a
őstag

[link] ez az

Vérboci

(#42) Avicularia


Avicularia
veterán

Schwarzenegger itt tart már :D
Parkside-ot reklámozza a svéd Lidl oldalán :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43) Katatiki


Katatiki
újonc

4Ah-ás akksit én nem tennék a brushless fekete kis ütvefúrócskába a 2Ah-ás helyére... Már ha vennék mégegyszer. Mióta volt egy ilyen kontakt, magától is ment néha, illetve pár hónap alatt gallyra vágott 2 akksit, a másodikat és utolsót aljzatkiegyenlítőzés legvégén, csak hogy pont ne tudjam szépen összedolgozni a két egymás melletti síkot. Most már szétverve van cementbe van ágyazva, én pedig találtam egy hálózati 900w-os olcsóságot, ami megint keverőgép/fúró/csavarozó lesz egyszerre... Harmadárán. Kicsit szokni kell az egykezes használatot, mert 2 kiló és orrnehéz, de több akksis gépet vegyen a radai rosszseb. Csak óvaintésből írtam.

(#44) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Parkside 2T làncfűrészt. Tàjékoztatóban annyi van, hogy 1:40-es keverékkel hasznàljam. Nem kell bejáratni erősebb keverékkel?
Full synthetic olajjal fogom hasznàlni (gyártói ajànlású minősìtéssel).
Köszönöm

(#45) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Van egy [ParkSide PBH 1500 F6] gépem, és az alábbi, egyre inkább bosszantó probléma merült fel: A gép oldalán van ugye egy kapcsoló, amivel váltok fúrás, ütve fúrás, vésés közt. Na mármost vésés módban ugyebár a vésőszárnak nem szabad elfordulni ( kivéve, ha erre állítom a kapcsolót, ezt a módot nem használom ), de most már elforog a vésőszár.
Néztem pár videót, a gép belsejéről, működéséről és az említett kapcsolóról. A kapcsoló belül egy kis műanyag " P " alakú pöcökkel ellátott tengely, ez tol meg egy lemezt, ami oldja a forgató hajtást és rögzítené a tengely, ez utóbbi nem történik meg....
Az egyik videóban a fickó erre az ő nála elkopott " P " alakú részre egy kötegelőt tett, mondván elég az, meg az alá egy pici csavart, hogy ne csússzon be a fogaskerekek közé.
Kérdésem az lenne, szerintetek az én gépemmel is ez a probléma és ez a megoldás jó-e?
Köszönöm a figyelmet és a válaszokat.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#46) vacs válasza Blabcsi (#45) üzenetére


vacs
veterán

Az egy nagyon szar minőségű gép!
Nekem az elsőt gariban cserélték egy újra, majd ez az új gép pár óra használat után tönkre ment, ezt is gariztattam, de nem új gépet kaptam, hanem a papír szerint a hajtómű ízét cseréltek benne. Sokat nem használtam, még működik.
Mondjuk ez neked most sokat nem segített. :D

(^)(>.<)(^)

(#47) Blabcsi válasza vacs (#46) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Használtan vettem, nálam kb 6 órát vésett, anyagot kevert, stb. Az elforgást leszámítva tökéletes.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#48) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Nos, a probléma megoldódott:
Alapos szerelgetés után látszik, hogy az említett alkatrész kissé megkopott.
A javítása sokkal egyszerűbb volt, mint a szerelgetés. Működése ismét tökéletes.
Bocsi, hogy nem sorrendben van.

Minimális kopás

Lemezke

Tökéletes

Ilyen volt

Elugrott rugóstól :D Fél óra keresgélés. :D

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#49) radi8tor válasza bareszsopte (#32) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép gyűjtemény :C , nekem is van egy pár, de még nem csináltam róluk csoportképet.
Akkuban sincs hiány, most hogy 20000-ért adják a Smart 8Ah-sat vettem végre egyet.
Eleinte a zöld akkus fúrókat vettem (1-2 darabot), de aztán átszoktam a Performance szerszámokra.
Szerintem már teljes a kollekció. :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#50) Guitar14


Guitar14
senior tag

Sziasztok!
Van egy Parkside PLS 48 D2 forrasztóállomásom.
Esetleg tudjátok hegyet hol tudnék venni/rendelni hozzá?
Gyik-en találtam egy választ, hogy el kell menni a Lidl-be és lehet rendelni hozzá, ez működhet, rendeltetek már így kiegészítőt/alkatrészt Parkside-os cucchoz?

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.