Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) Zsannia


Zsannia
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Fz28-nál manuál módban, vagy A vagy S módban csinál olyat a gép, hogy visszaszámol, majd utána kis homokóra is forog 3-7 mpig és utána exponál...?
iA módban nem..

Mondjátok hogy csak a memkártya lassú..?!

(#352) Szajkó válasza Zsannia (#351) üzenetére


Szajkó
csendes tag

Szia Zsannia!

Nekem is fz 28-am van,
de az én gépem ilyet nem csinál, Milyen kártyád van?

(#353) sincirobi válasza Zsannia (#351) üzenetére


sincirobi
csendes tag

Nem véletlenül az automatikus önkioldó van bekapcsolva?? :DD
Akkor számol visszafelé és utána exponál. Ha abal nyilat megnyomod a menü mellett akkor tudod ki-be kapcsolni. :C

(#354) Zsannia válasza sincirobi (#353) üzenetére


Zsannia
csendes tag

Emtec, 2 g SD kártya, nem SDHC...ez lehet a baj?

Nem nem állítottam be az időzítést..ennek már utánanéztem, én is azt hittem először

De mint a winfosnál, úgy forog az a hülye homokóra..nem értem..

(#355) Zsannia


Zsannia
csendes tag

SOS kérdés másik:

a töltö hátoldalának bal alsó sarkában van egy lyuk, abban nektek van csavar??

csak mert a töltő sem tölt..jól beszívtam ezzel a géppel..

(#356) Szajkó válasza Zsannia (#355) üzenetére


Szajkó
csendes tag

Igen van ott egy lyuk, nincs bent csavar!
Töltést jelző zöld lámpa villog, vagy világít töltéskor?
A töltő vagy az akku érintkezői nem koszolódtak be?

(#357) Laci4 válasza Zsannia (#351) üzenetére


Laci4
senior tag

Tiszta véletlen nem ugyan annyi ideig számol vissza, mint elötte? Nem a rekesznyitás van olyan nagy értéken, hogy annak az idejét számolja vissza? (mondjuk A-ban nem kéne ha mindenigaz olyan hosszúnak lennie...)
Remélem nem mondtam túl nagy hülyeséget :B

[ Szerkesztve ]

(#358) #31757056 válasza Laci4 (#357) üzenetére


#31757056
törölt tag

Akkora nagyot nem, csak a rekesznyílást keverted össze a zársebességgel :DDD

(#359) Laci4 válasza #31757056 (#358) üzenetére


Laci4
senior tag

őőő arra gondoltam na.. csak nagyon hülyén írtam le..illetve összemixeltem a kettőt :B
hisz nem a rekeszt nyitja ki, hanem a zárat.. ha jól tévedek..bár lehet, hogy a rekesz is akkor ugrik a megadott értékre.. nem tom.. de ez amúgy is részletkérdés..

szal összemixeltem a két dolgot, miközben az A- S üzemmódokon filóztam... (a lényeg, hogy arra gondoltam, hogy annyi ideig van nyitva a "lukacska"..
Viszont amit írtam, abból meg az vonható le, hogy annyira van nyitva -zárva a lukacska..jogos :B )

Szal a zársebesség.. ez a lényeg...de akkor akár lehet is ez a dolog,ebben nem mondtam nagy hülyeséget?! :U

Viszont rekesz elöválasztásban (A) létezhet annyira szük (azaz a gépen nagy ha jól rémlik) rekesz érték, hogy nappal is olyan hosszú zársebesség legyen, hogy visszaszámoljon? :U (épp nincs kéznél a gépem.. igaz, nem Fz28, hanem 50)
Igaz, nem írta,hogy nappal próbálgatta-é..
Nah.. sok a szöveg.. inkább húúzok aludni.. "éccakás" voltam :))

(#360) Zsannia válasza Szajkó (#356) üzenetére


Zsannia
csendes tag

1 hónapos a gép és volt vagy 4x töltve, szal nem hiszem hogy kosz lehet az oka..
Nem, nem világít és ez a baj, mert így nem is tölt..
Na megy a szervizbe a töltő+akksi..

A visszaszámolást nem tudom...nekem úgy rémlik hogy nem nagy zársebességen is visszaszámolt..de most ugye nem tudom feltölteni és próbálgatni..ördögi kör ;]

De köszi mindenkitől az ötletelést!! :K

(#361) KTTech


KTTech
veterán

VII. Panasonic FZ fotós találkozó és Lecsófesztivál
és a fotós Lecsófőző csapat verseny főzése

Székesfehérvár. 2009.09.25.-09.27. 3 nap/ 2 éjszaka
A programhoz kapcsolódik a XIX. Fehérvári Vigasságok

Szállás:
Vadászkürt Panzió***
www.jagerhorn.hu
Tel:22-507-514
70-521-7510 Solti Tamás szervező
Szobafoglalás telefonon vagy e-mailben: fanthomas@t-online.hu cimen

Kérem a jelentkezőket hogy szállásigényüket időben jelezzék !!

Elhelyezés:
1-2 ill. 3 ágyas szobákban
Kedv. szobaárak:
1 ágyas szoba 7.000.-
2 ágyas szoba 8.000.-
3 ágyas apartman 10.000.-/szoba
4 ágyas apartman 12.000.-/szoba
Reggeli 900.- / fő

2008.09.25. Péntek
Vendégek érkezése, szobaelfoglalás.
Délután a szombati program és verseny részvétel megbeszélése.
Előkészületek a versenyre.
Egésznapos programok a főtéren egész nap, este koncertek.
Vacsora: bográcsgulyás vagy pusztapörkölt ahogy mi szeretjük

2008.09.26. Szombat
6 órától reggeli
8 órakor indulás a főzőverseny helyszinére ( Székesfehérvár - Mátyás király körút) ÚJ HELYSZIN ( Alba Plaza mellett )
Főzőhely elfoglalása
Nevezési dij: 5000.- / csapat

Versenykezdés: 10 óra

A rendezők által biztositott anyagok / csapat
A nevezési dij magába foglalja:
-tüzelő fa
-tűztálca
-helybiztositás
-sörpad-sörasztal

Amit a csapat visz:
-lecsóalapanyagok
-evőeszközök
-bogrács
-sörsátor
-hűtőtáskák
-száraz tüzifa

A rendezvény támogatásárol még tárgylásokat folytatunk majd a Panasonic South-East Europe Kft képviselőjével, hogy milyen módon tudnák szponzorálni az összejövetelt.

A Lecsófesztivál ideje alatt egésznapos programok, koncertek, este utcabál.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#362) gcsikos


gcsikos
tag

Szia! Nem tudjátok, hogy az FZ38-hoz jó lesz-e az Olympus Wcon-08B előtétlencse? FZ18-hoz Pemaraal adapterrel használtam, de a gépet eladtam zajosság miatt. A 38-as sokat javult és bridge gépnek nagyon tudnám használni.
[link]

(#363) rumos14 válasza gcsikos (#362) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem arra ne alapozz, hogy látványosan csökken a zaj...

(#364) Szajkó


Szajkó
csendes tag

Hali Mindenki. Kérdés: FZ 28-hoz kezelési útmutató szerint DMW-LA3 lencsadapter és DMW LT 55 előtétlencse rakható fel. De ahol néztem csak DMW-LA3E és DMW LT55E jelzésű cuccok vannak. :W Kérdés, felrakható-e, befolyásol valamit, és mit jelent az az "E" jelzés??
Segítséget előre is kösz. :)

[ Szerkesztve ]

(#365) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

ahoj! :)

egy fz28-am van, és kezd mocskosul porosodni a frontlencse (asszem ami az obi elején van).

mivel szabad megpucolni? mert már a videofelvételeken is látni a foltokat.

a kézikönyv szerint nem szabad hozzányúlni, csak azért kérdezem.

(#366) Zozzant válasza Blackdeath (#365) üzenetére


Zozzant
addikt

Kívül? Ecsettel lesöpörni a port majd lenspen.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#367) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok!
Egy hete tulaja vagyok egy FZ-28-as masinának :-)
Nem bántam meg, nekem nagyon bejött, főleg az extra zoom!
Üdv:
Gudy

(#368) benvolio válasza Gudy (#367) üzenetére


benvolio
őstag

Jó választás volt! Nekem is az van! :DD

(#369) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Panasonic FZ-28-as géphez szeretnék memória kártyát venni. Egy mini SD-t néztem ki 8GB-ost, adapterrel. Ez a kártya jó lenne a fényképezőbe, ha megyek valahova, ellenben a telefonomban csücsülne mini méretben.
A kérdésem az lenne, hogy ez csak class 4-es, a fényképezővel fogok tudni erre HD videót felvenni? Nem lesz lassú hozzá?

(#370) rumos14 válasza Lala6 (#369) üzenetére


rumos14
nagyúr

Class4 szabvány szerint 4MB/s adatforgalmat garantáltan kell, hogy bírjon. A 720p felvétel az FZ28-nál 2,5-3MB/s bitrátájú. ezek alapján nem lesz gond. esetleg az átalakító lassíthat, de sztem nem vszínű.

(#371) #31757056 válasza Lala6 (#369) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én most vettem egy Kingston mikro SD-t amit SD adapterrel használok (van hozzá mini SD adapter is), a hozzá kapott mini kártyaolvasóval 6500Kbyte/sec-el tudtam írni számítógéppel a kártyát, ami class4-es.

(#372) afopisz


afopisz
csendes tag

:)

A horoszkópom azt mondta, hogy a sors ujja rám fog mutatni. Sajnos ez a középső ujja volt.

(#373) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Valaki találkozott már a következő problémáról?
Adott egy FZ-50-es.
Kezd szórakozni egy kicsit a programváltó kapcsoló.. ha a visszanézésből forgatom a P állásba, van hogy nem kapcsol át.. vagy átkapcsol, de aztán vissza..
Ha viszont tovább tekerem A-ba, majd vissza,vagy abból az irányból tekerem, akkor frankón megy.. :O
Maga a kapcsoló érintkezők szórakozhatnak sztem..sajna nem tudom milyen a felépítése..

Üdv. Laci

(#374) Laci4


Laci4
senior tag

Baxus.. közben újabb probléma.
Egy társunktól kaptam egy leírást, hogy hogyan lehet megnézni a FW számot, illetve frissíteni.

erre a következő történt:

valamit elbaxtam,és valami nem kerek.
Elsőre rosszul értelmeztem a leírást,és nyomva tartottam a két gombot átkapcsoláskor, vagy bekapcsoláskor.. már nem is tom.
Ennek az eredménye az lett, hogy kikapcsoláskor egy sárga háromszögben felkiáltójellel köszön el a gép.
A fw verziót viszont nem tudom megnézni.
Elvileg ha jól értelmezem. Gép kikapcs. AC adapter csatlakoztat. (Nah nekem ilyen nincs! Neked volt rácsatlakoztatva?)
Akksi, és egy SD kártya behelyez. (nekem egy SDHC volt bent..de megpróbáltam egy simával is)
Program kapcs. P-be. Majd gép bekapcs. ezután a remegés gátló gombját meg a fel nyilat megnyomni.(rövid időre, vagy hosszan? történik valami látványos, vagy mintha semmi se történt volna.)
Ezután a program tárcsa visszajátszás módba, majd megint OIS+ lefelé gomb. (hosszan? vagy csak röviden?) (lehet első probálkozásra itt is a fel nyilat nyomtam)

elvileg ekkor mutatnia kellene az adatokat.

De nekem semmi.. csak lett egy felkiálltójelem kikapcsoláskor :(

Tud erre valaki valamit mondani?
Így első gyorstesztek alapján rendesen működik a gép...

[ Szerkesztve ]

(#375) KTTech válasza Laci4 (#374) üzenetére


KTTech
veterán

Sikerült szerviz módba lépned... szerintem menj be a szervizbe, hogy rendesen alaphelyzetbe állítsák, mielőtt problémád lesz belőle... Az FZ gépekhez soha nem adtak ki (az FZ1 óta) FW frissítést, így nem tudom mire akartál frissíteni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#376) Laci4 válasza KTTech (#375) üzenetére


Laci4
senior tag

háát kaptam egy FW-t, meg egy leírást is..
Emailban kaptam egy sráctól.. rákerestem a pdf nevére googlen..
Itt meg is van.. commentben. és valszeg az FW is ugyanaz..

Az hogy bementem a szervíz menübe.. háát.. minden ugyanúgy mükszik, mint eddig.. csak épp az a fránya sárga háromszöges felkiátójel kikapcsoláskor :O :W

Benézek majd egy szervízbe. van is itt egy kis maszek, aki "HIVATALOS OLYMPUS PANASONIC SZERVIZPARTNER!" (spiderszerviz)
Voltam náluk egy hibás pana kamerával is.. hátha tudnak valami okosat :U

(#377) KTTech válasza Laci4 (#376) üzenetére


KTTech
veterán

Csak az a gond, hogy nem hivatalos a fw... olyat meg én nem nagyon pakolgatnék a gépemre, ha nem feltétlenül szükséges, mert ki tudja, melyik hardverrevízióhoz van kitalálva...

Az, hogy belementél a szerviz menübe könnyen okozhatja azt, hogy szépen félrenyomkodod a szenzor pixel mappingját nem megfelelő tesztábrával és nézhetsz, hogy miért nem olyan jó a kép (mert közben kimappoltad a pixelek felét), vagy éppen picit elállítod az AF hangolását... Persze mindezt akaratlanul, de a lehetőség adott rá.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#378) Laci4 válasza KTTech (#377) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi!
Közben leírta a sráv,hogy pontosan hogy kell.. mindjárt megnézem.. FW-t valszeg én se cserélem, csak kivi voltam rá,melyik van rajta...esetleg egyébb infókra..csak használtan vettem.. (mikori a gép, mennyi expo van benne.. hátha mutatta volna mondjuk..)

(#379) KTTech válasza Laci4 (#378) üzenetére


KTTech
veterán

Nem rögzíti mennyi expó van benne, mert nem lényeges adat... itt nincs tükör/zármechanika.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#380) turisandor válasza Laci4 (#378) üzenetére


turisandor
csendes tag

Ajánlom a Videopart Kft XI. kerületi szervizét.
Nagyon rendesek voltak. Én is megcsináltam korábban, ami Te. Szerviz módba léptem. Először nekem is volt sárga háromszögem kikapcsoláskor. Később találtam a net-en egy megoldást és sikerült visszatérnem szerviz módból. Nem ez volt az igazi, de működött.
Később voltam a fenti szervizben és 1.06-ról 1.09 -es verzióra frissítettek. (Nincs nagy jelentősége, ha stabilan működik a géped. Csak a működés megbízhatóságát érinti a képminőséget nem.)
Nem írom le a szerviz módból való kilépést, mert a szervizben azt mondták, hogy rendkívüli szerencsém volt, hogy nem vágtam haza a gépet.
Inkább bízd rájuk!

(#381) Laci4 válasza turisandor (#380) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi az infót!
Asszem elviszem akkor én is valamelyik nap.
Mennyi volt eme baklövésed rendbehozatala amúgy?

Az a fura, hogy nekem most per pillanat azt csinálja, miután megcsinálom a következőket:

"Nem kell AC adapter, és mindegy milyen SD van benne, csak az a lénnyeg, hogy legyen minimum egy kép rajta!

A lényeg:

Első lépésben P módra állítod a prog. tárcsát kikapcsolt állapotban. Majd az OIS+Felfele nyíl gombokat lenyomva tartod és úgy kapcsolod be a gépet.
Ezután áttekered a prog. tárcsát lejátszás módba. És ekkor nyomod le az OIS+Lefele nyíl gombokat egyszerre. Ekkor már csak a Display gombbal kell váltogatni a kijelző módok között, addig, amíg megjelenik a paraméterek között zöld színnel az fw verzió.
Az fw módból való kilépéshez újra le kell nyomni az OIS+Lefele nyíl gombokat egyszerre ( ekkor el is tűnnek a kijelzőről a zöld feliratok ), mert ha ezt nem teszed meg,
akkor kikapcsoláskor tényleg sárga felkiáltójelet fogsz kapni a lumix felirat helyett...

Nos, mindezt megcsinálva és kikapcsolva, tényleg nincs sárga felkiáltójel, hanem a megszokott LUMIX felirat.
Örültem mint majom a farkának.. egészen a következő be.. fényképezés, kikapcsolásig. Ugyanis akkor megint ott a sárga felkiáltójel :O :W

Annyit elértem, hogy a FW-t legalább megmutatja.. 1.09-es.. szal a kiváncsiságommal csak adtam egy pofont magamnak :W

Asszondod, akkor amíg nincs elvive a szervízbe ne is használjam inkább?
Elviszem, lehet megnézetem a kapcsolóját is egyúttal... :U

ui: 1116 Budapest, Kalotaszeg u. 28.-ról beszélünk ugye?

[ Szerkesztve ]

(#382) turisandor válasza Laci4 (#381) üzenetére


turisandor
csendes tag

Szerintem nyugodtan használhatod addig is.
Nem kellet semmit fizetnem a szervizben, de nekem csak frissítésem volt, mert akkorra véletlenül sikerült megszüntetnem a szerviz módot. Ezt már csak elmeséltem az ottaniaknak. Ekkor pirítottak rám, hogy ... suszter maradjon a kaptafánál ... :)

(#383) Laci4 válasza turisandor (#382) üzenetére


Laci4
senior tag

Annyira bonyi a szervíz módból kijönni? mert nekem meg elsősorban csak az kellene... FW az 1.09es van benne. (jah.. neked se volt már garis?)
Ma (izé, már tegnap)nem volt időm elmenni..

(#384) Laci4 válasza Laci4 (#383) üzenetére


Laci4
senior tag

Nah.. beszéltem a szervízzel. Egy nagyon segítókész, profi embert fogtam ki.
Mondja, hogy ne ijedjek meg, meg semmi gond.. átlag heti 2ember biztos van ilyen hibával.
Az emberi kiváncsiság, és az internet áldása.

Aztmondja, hogy az én esetemben még semmi gond, csak ki kell lépni a serviz menüböl.(vissza kell állítani a nekem megfelelő régiót)
közben ezt egy szervíz doksiban én is megtaláltam, csak mivel angol, és nem vagyok 100-as angolból, nem játszottam vele.
MOndta is a szerelő, hogy jobb, is, mert könnyen csinálhatok belőle japán gépet, amit vissza se lehet csinálni.
Vagy ha lemegyek 3-as szervíz menüre, frankón el lehet állítgatni mindent.. fókuszálás stb.

Szóval nó para, ha gondolom telcsiben is elmondja mit,hogyan, de a gépem érdekében, azt tanácsolja, inkább ugorjak be hozzájuk, és 2 perc alatt visszaállítja! (könnyű félrenyomni,és akkor japcsi lesz.. egyszer még neki is sikerült)

Használni nyugodtan használhatom a gépet. Annyi, hogy elvileg P modban nem tudom a gépre kötni.. (sebaj, úgy is kártyaolvasót használok), illetve ha nincs szerencsém, nincs vaku...
Szerencsém van.. van vakum.

Egy szónak is száz a vége! Kellő tapasztalat, és leírás nélkül, senki se b...ogassa a szerviz-FW menüt!!! Menjen be a szervízbe, és még akár frissítik is az FW-t!! (nekem azt mondta a "bácsi" hogy free..nem tom mennyire hivatalosan..bár az én esetemben a "legfrissebb")

[ Szerkesztve ]

(#385) C64


C64
őstag

Hali

DMC-FZ28-nál hol lehet megnézni, hogy hány expo készült vele?

előre is kösz!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#386) amatörp


amatörp
csendes tag

sziasztok!sikerült vennem egy külföldön vett fz28-ast .Azért fontos a származása mert igy nincs rajta magyar nyelv.A panasonicnál 5 rúgóért rá teszik.Ha valaki tudna egy olcsóbb megoldást azt meg köszöném.

(#387) floppy131


floppy131
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget kérnék vaku ügyileg.Valaki tudna segíteni abban, hogy az FZ50-esre lehet e tenni, csak közép érintős vakut?!(van régebbi vakum és nem tudom müködik e a géppel egyáltalán,és mivel most vettem a gépet nem szeretném kinyiffantani.......)Köszönet a segítőknek...! :R :R :R

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#388) floppy131 válasza floppy131 (#387) üzenetére


floppy131
csendes tag

Már nem tudom pontosan hol kérdezte valaki hogy új FZ50-est hol lehet még kapni,akit érdekel (Budapest,1133 Hegedűs Gy .u.88 Vág u. 19 sarok) még van ,igaz csak szürke színben. :C :Y

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#389) philoxenia válasza floppy131 (#388) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az ár nem mindegy, mivel azért az már nem igazán "új" gép, csak még nem használták....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#390) floppy131 válasza philoxenia (#389) üzenetére


floppy131
csendes tag

Hát csűrni ,csavarni lehet a szót,de mivel a boltban még nem volt kibontva sem a dobozából,(igaz hogy ezek ,benn rekedt darabok :P ) így mondhatni azt hogy új. :C :R illetve "nem használt darabok" :Y=(a vakuval kapcsolatban valamit esetleg nem tudsz nekem mondani......?az jobban érdekelne... :O )

[ Szerkesztve ]

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#391) philoxenia válasza floppy131 (#390) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos nem volt ilyen gépem, de próbálkozz a vakus topikban, azt többen nézik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#392) andrasferenc


andrasferenc
tag

Az ár egy nagy játék. Ha komolyan vennék, akkor lehet elcsodálkoznánk, főleg, ha megtudnánk, mennyi a kereskedői haszon rajta.

(#393) floppy131 válasza floppy131 (#387) üzenetére


floppy131
csendes tag

Köszönet aki segíteni próbált,és tulajdonképpen a régi (keletnémet)DDR-korszakból való a vaku(Praktica B220),amit még a zenit-filmes géppel használtam anno.(4darab ceruza elemmel villantott) :W

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#394) turisandor válasza floppy131 (#393) üzenetére


turisandor
csendes tag

Az FZ50-re is, mint a többi digitálisra általában, nem jó a régi, magas talpfeszültségű vakukat rátenni, mert a fényképezőgép elektronikája nem esetleg nem bírja ki ezt a feszültséget.
A Te vakud talán ilyen.
Vagy új vaku kell rá, ami ugye pénzt igényel, vagy kell egy átalakító, pl. ez: [link], ami a magas talpfeszültséget nem engedi rá a gépre. Viszont így már rá tudod helyezni a kamerára és manuálisan működik, vagy félautomata módban, ha van a vakun ilyen üzemmód.
Az is megoldás, ha veszel pl. egy Soligor-SB50 vakukioldó markolatot (cca. 8-10 eFt), amit a gép aljára csavarsz, majd abba a vaku. Az FZ-50 saját vakuja így ki tudja oldani az önálló vakut is.
Én sokáig így használtam, jó megoldás volt.

(#395) andrasferenc válasza floppy131 (#393) üzenetére


andrasferenc
tag

Az Index "Panasonic FZ sorozat" fórumban 2009. szeptember 29-ei hozzászólások között olvasható erre vonatkozóan.

(#396) benvolio


benvolio
őstag

Pana FZ28-hoz HDTV-kábel csak ez van?: "DMW-HDC2 HD-komponenskábel" vagy lehet másat is beszerezni olcsóbban?

(#397) rumos14


rumos14
nagyúr

pixinfo ma tesztelte az új FZ38-at, megnéztem az árát, és viszonylag meglepődtem, hogy már most is egész elfogadható szinten van, alig drágább mint az FZ28.

(#398) C64 válasza rumos14 (#397) üzenetére


C64
őstag

egyébként a hdmi kimenetelen és a két megapixellel nagyobb felbontáson túl nem tud többet! Vagyis az fz28 is még egy kitűnőválasztás! és árban is!
szóval hol is lehet megnézni, hogy hány expo készült eddig a géppel összesen?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#399) #31757056


#31757056
törölt tag

Megnéztem én is az FZ38 tesztet. Szerintem az FZ28 még mindig ami a legjobban megérné ebben a kategóriában.

Viszont megnéztem újra az FZ8 és FZ18 teszteket is a pixinfo-n, és azt nem értem, hogy hogy a viharba lehet ekkora különbség a 2 fényképező között képminőségben, mikor mindkettőnek 1/2.5" a CCD-je, az FZ8 7.2MPX az FZ18 meg 8.1MPX tehát elvileg kevesebb terület jut egy pixelnek az érzékelőn az FZ18-ban, mégis nagyon durván odaver a teszt szerint már az FZ18 is az FZ8-nak:
FZ8 ISO100 RAW vs. FZ18 ISO100 RAW

Ráadásul az FZ18 ISO400-on veri az FZ8 ISO200-át:
FZ8 ISO200 RAW vs. FZ18 ISO400 RAW

Tutira hitelesek azok a tesztek?

(#400) floppy131 válasza turisandor (#394) üzenetére


floppy131
csendes tag

Hálásan köszönöm az infót!!! :R :R :R

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.