Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Van egy Pana FZ18-am,...
eddig kicsit szorult a zoom kar, annyira hogy néha nem ment vissza alap helyzetbe,
pl oldalra huzáskor, hanem magátol zoomolt tovább .
Most is hasonló a helyzet, de most a közepén lévő expo gomb sem működik,
mintha az is meg lenne szorulva, ragadva !

Szerintetek mekkora lehet a hiba ? érdemes lehet még megjavittatni, vagy nézzek másik után ?

Elöre is köszi a segitségeteket !

(#952) decens


decens
tag

sziasztok!

egy kis segítséget kérnék.
barátaimnak van egy fz45-ös gépe. szép és jó, szeretik, de a videókkal van egy kis gond.
tegnap áttöltöttük őket a gépre, és a mellékelt szoftver-en kívül (photofunstudio) semmi nem játssza le őket. a manual szerint el kéne vinnie a quicktime-nak is, de erről a QT sajnos semmit sem tud, és aszonta nekünk az arcunkba, hogy nem ismert formátum.
itt-ott olvasgattam róla, hogy a vlc lejátsza, meg mindenféle codecpack-eket kell telepíteni, stb, de ezeket kerülném.
a kérdés az, hogy létezik-e valami EGYSZERŰ konverziós eljárás, amivel aviba, vagy mpg-be lehetne menteni a filmeket - hogy ne legyen gond a lejátszásukkal semmilyen gépen.
meglehetősen rühellem az ilyet, amikor egy-egy gyártó nekiáll saját szabványban dolgozni, mert innentől ahány gépen csak le akarnánk játszani a felvételeket, mindenhol kezdődhet a telepítgetés, bacakodás, és ez nem olyan jó dolog.

ötletek, tapasztalatok?

(#953) maxika2004 válasza decens (#952) üzenetére


maxika2004
őstag

A legujabb quicktime-ot tedd fel azért,

de szerintem ezek tuti hogy viszik :

KMPlayer
CyberLink PowerDVD 12

[ Szerkesztve ]

(#954) decens válasza maxika2004 (#953) üzenetére


decens
tag

vadiúj qt-ot telepítettem, egyenesen a honlapjáról letöltve.

kmplayer-rel is próbálkoztam, de az sem ette meg!

:(((

(#955) csakb válasza decens (#954) üzenetére


csakb
őstag

A vlc-t miért nem próbáltad? Letöltöttem innen a tesztvideót, és nekem gond nélkül lejátszotta.

(#956) decens válasza csakb (#955) üzenetére


decens
tag

vlc-t két okból sem. a manual szerint a qt-nak vinnie kellett volna a videókat, már pedig, ahogy alább is írtam, a legfrisebb qt sem nyitotta meg őket. a másik, hogy a gépen fent volt egy kmplayer, amit magam is előszeretettel használok, mivel sosincsenek codec gondjai - márpedig az fz45 videóit ez sem ismerte fel. erős a gyanúm, hogy a vlc is lyukra futott volna velük.

(#957) Laci4 válasza decens (#956) üzenetére


Laci4
senior tag

Csatlakozom a fentebb írtakhoz: én is letöltöttem a teszt videót.. nekem (win7) alapból a média player indult el, és lazán lejátszotta.
Kipróbáltam kmplayer, vlc, mindkettő vitte. Lehet valamelyik programmal felkerült valami kodek,mert van pár konvertáló is, de nálam lazán ment.

(legújabb kmplayer van fent? ha nem, egy próbát megér.)

Esetleg dobj fel egy teszt videót, bár nem hinném, hogy más formátumba mentene az a két kamera..

[ Szerkesztve ]

(#958) Dayco válasza decens (#952) üzenetére


Dayco
tag

A Mirillis Splash is tökéletesen viszi a videókat. Letölthető INNEN.
Egyébként az AVCHD egyáltalán nem a gyártó saját szabványa, hanem a Blu-ray formátuma.

[ Szerkesztve ]

(#959) hannigz válasza Dayco (#958) üzenetére


hannigz
csendes tag

MPC-HC? Az (majdnem) mindent visz.

(#960) toto0569


toto0569
addikt

Sziasztok!Van egy Panasonic FZ45-ös gépem,anno két évvel ezelőtt mikor vettem ,akkor egy Sandisc ultra 8Gb ,class 4-es mem kártyát vettem hozzá.(ezt ajánlották a boltban)Szerintetek ez elég gyors a fénykép rögzítéshez, vagy megérné gyorsabbat venni? :F A válaszokat előre is köszönöm.

(#961) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Vásárolt valaki már itt FZ 200-as gépet?

(#962) pempellini


pempellini
senior tag

Srácok miért lehet hogy Panasonic Fz 50-es gépem rossz minőségű videót készít?képekkel nincs gond.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#963) Zozzant válasza pempellini (#962) üzenetére


Zozzant
addikt

640*480-as videót tud, ennyi.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#964) pempellini válasza Zozzant (#963) üzenetére


pempellini
senior tag

848 x 480 (16:9)-ben de mégis ronda.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#965) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Fz45-röl érdemes lehet váltanom Fz150-re? Gondolok itt a két gép különböző érzékelőjéböl adódó kép ill. videó minőségbeli különbségböl adodó előnyökre.

[ Szerkesztve ]

(#966) quaker63 válasza pusi1981 (#965) üzenetére


quaker63
csendes tag

Igen, érdemes váltani. Pláne most, hogy 100.000 körül már kapható az FZ 150.
Nekem több, mint 1 éves az FZ 150-es gépem, hibátlanul teszi a dolgát.
Ha a pénz nem gond, akkor az FZ 200 még jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#967) emre33 válasza pusi1981 (#965) üzenetére


emre33
addikt

Nekem FZ150 van.
Kevesett használtam.

Fáj a szívem FZ200-ra, de nagyon nagy az árkülönbség.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#968) st6969


st6969
őstag

Máshol is olvastam már hasonlót:
Először elég nagy csalódás volt az FZ-48, mivel nem igazán értek a fotózáshoz, így iAuto módban használtam csak. Beltérben borzasztó zajos képeket készített még vakuval is. Aztán elkezdtem használni a manuális beállításokat, és megváltozott a véleményem :) Nem engedem az ISO-t 200-nál fentebb, stb.
Van valakinek hasonló tapasztalata? Milyen beállításokat használtok este beltérben villanyfénynél? Milyen módban fotóztok ilyen körülmények között?

(#969) emre33 válasza st6969 (#968) üzenetére


emre33
addikt

Auto módot én se használom
FZ150

P módba állítom, iso 200 vagy iso 400 maximum beállítással.

Ha sötét lenne a kép, akkor a tárcsa segítségével változtatom az automatika által beállított értékeket.

Ha nagyon ráérek, akkor M mód.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#970) quaker63


quaker63
csendes tag

Az FZ-150 szűrő méretét tudja valaki tutira?
A leírások szerint 55 mm, de olvastam egy fórumozótól, hogy az 52 mm a helyes méret.

(#971) matyiGo


matyiGo
aktív tag

csináltam egy FZ200 vs 550D video low light összehasonlítást.
sztem sokan ismerik a képét ezeknek a canon modelleknek így jó viszonyítási alap. meg jó látni hogy zárkóznak föl a bridge gépek. :)

http://youtu.be/iaswYxukxzo

(#972) quaker63


quaker63
csendes tag

Az FZ-150 szűrőmérete a leírásokban szereplő 55 mm-től eltérően 52 mm!

(#973) Lili 1


Lili 1
csendes tag

Egy kis segítségre van szükségem segítsen aki tud Panasonic FZ30 as gépemhez milyen kűlsö vakut vegyek :((

(#974) scarabaeus válasza Lili 1 (#973) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mindet csak középpontosan villantja, úgyhogy ilyen szempontból mindegy, én egy Canon talpas Sunpak PZ-5000AF vakut vettem annak idején, forgatható és dönthető, automata módjában a rajta beállított rekesz és ISO értéknek megfelelőt villant, a saját fénymérésével ellenőrizve. Ugyancsak az ő korában népszerűek voltak a Nikon SB24-25-28 vakuk is hozzá.
Ne legyen a kiválasztott vaku talpponti feszültsége 24 V fölötti, néhány régebbi vakuról itt van egy táblázat.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#975) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Panasonic FZ45-ös fényképezőgéphez milyen méretű polár szűrőt kell felhelyezni?

Polár szűrő felhelyezéséhez szükség van még a fényképezőgép esetében valamilyen adapterre vagy kiegészítőre?

Köszönöm szépen előre is a fórumtagok segítségét.

(#976) róbert gida válasza ggf8600gts (#975) üzenetére


róbert gida
tag

Olvass kicsit vissza a 928-as HSZ -hez :K Ott egy linket is találsz !

[ Szerkesztve ]

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#977) Lili 1 válasza scarabaeus (#974) üzenetére


Lili 1
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget és a táblázatot :C

(#978) scholl


scholl
tag

Sziasztok!

Fz-150 -eshez milyen táskát használtok?
Tudtok ajánlani egyet?
kösz

(#979) hucsikoi válasza scholl (#978) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nekem meg egy FZ 38-as géphez kellene egy jófajta táska. :R

(#980) st6969 válasza hucsikoi (#979) üzenetére


st6969
őstag

Ez engem is érdekelne ...

(#981) quaker63 válasza scholl (#978) üzenetére


quaker63
csendes tag

Én fél évig keresgéltem hozzá táskát, amire az extremdigitalban találtam egy olyat, amibe pontosan belefér a gép, jól párnázott és a memóriakártyának, minimális tartozéknak is van benne hely, de nem bőrönd méretű :)
ára talán 4000,-HUF volt.

(#982) quaker63


quaker63
csendes tag

Dörr Action Black Colt táska
3.290,-HUF
az extremdigital oldalán megnézhető
[link]

[ Szerkesztve ]

(#983) hucsikoi válasza quaker63 (#982) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Ez ugye jó az FZ 38-ashoz is? A méreteket nézve belefér.

(#984) scholl válasza quaker63 (#982) üzenetére


scholl
tag

kösz, megnézem!

(#985) hucsikoi válasza quaker63 (#982) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm a tippet! Ma beszereztem egy ilyen táskát és elsőre nagyon tetszik. Valóban minden tartozékot bele tudok rakni.

(#986) quaker63 válasza hucsikoi (#985) üzenetére


quaker63
csendes tag

Használd egészséggel! :)

(#987) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Ha a Panasonic FZ45-ös fényképezőgépemre polárszűrőt szeretnék feltenni, akkor szükségem van egy

adaptertubusra (http://digifenykep.hu/panasonic-dmw-la6e-adapter-tubus-52-mm-) és egy 52 mm-es cirkuláris polárszűrőre?

Tud valaki segíteni hogy az adaptertubust és a szűrőt hogyan kell felhelyezni a fényképezőgépre?

A 928-as hozzászólás segítségemre volt, de mivel zéró tapasztalatom van, ezért kérnék segítséget.

Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#988) motogprossy


motogprossy
csendes tag

Sziasztok. Van egy Lumix FZ 38-as gépem, komolyabbra szeretnék váltani. Mi a véleményetek az fz 150 vagy 200 ról?

Ha érdekel valakit egy fz38-as írjon nyugodtan, megkímélt szép állapotú 2db aksival.

(#989) quaker63 válasza motogprossy (#988) üzenetére


quaker63
csendes tag

Ha anyagilag megengedheted, akkor fz200.

(#990) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Van egy FZ50-em aminek halódik az akksija. (már csak 30-40 képet lehet vele csinálni)
Hol érdemes új akksit venni? Utángyártottakkal van valakinek valamilyen tapasztalata?

üdv
sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#991) tboy72


tboy72
aktív tag

Üdv mindenkinek. Március 1. óta boldog tulajdonosa vagyok egy FZ200-nak! A 2,8-as fényértékű objektív nagyon frankó (Ugyebár a fényértéket lehet rontani ha kell, de javítani nem nagyon.) Normál nappali fényviszonyok között a 600-as telét simán ki lehet tartani kézből!

(#992) emre33


emre33
addikt

Hát van egy keveset használt PANASONIC LUMIX DMC-FZ150 gépem 3 gyári aksival.

FZ200 szívesen elcserélném, de 3 aksit nagyon sajnálom, meg hát ki lenne az aki ezt nekem kifizetné.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#993) quaker63 válasza emre33 (#992) üzenetére


quaker63
csendes tag

1 db akkut átveszek.

(#994) zambi


zambi
csendes tag

Sziasztok!

Panasonic FZ-150 tulajok figyelem! Kb 2 hete én is Panasonic tulaj lettem.Nagy váltás a régi kis kompaktom után.Szinte mindent lehet állítani, de ezt úgyis tudjátok.Gondoltam nem egyből DSLR-t veszek, mert igazából nem is értettem volna normálisan a kezeléséhez, ja és az ára mire megveszem hozzá az objektíveket, kiegészítőket stb az nem olcsó mulatság.Ezen tanulok, aztán esetleg majd később, ha tisztába vagyok a dolgokkal, akkor talán.

Most már itt a jó idő, ki is mentem tesztelni a gépet.A következő linken van egy pár fotó.Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mint tapasztaltabb fotósok.Járunk kutyakiállításokra, a kutyák viszont gyorsan mozognak.Jó lenne őket megörökíteni úgy viszonylag tiszta, éles képet kapjak.Arra már rájöttem, hogy ezen a gépen ISO 200 fölé nem szabad menni, szerintem a ISO 400 felül csak dísznek tették bele, mert használhatatlan.Ez ugye akkor lenne jó, ha felhős idő van, de szerintem ez felejtős.Szóval visszatérve a kutyákra. Csináltam Wide állásban, kis mélységélességű képeket kutyáról.Van a galériában is.Ezekkel semmi baj sincs, nincsenek bemozdulva.Szerintem egész jók ahhoz képest, hogy felhős idő volt.Viszont ugyanezt próbáltam tele állásban is.Na itt vannak a problémák.Tele állásban a rekeszt nem lehet a 5.2-nél kisebbre állítani, így viszont a záridőt nem tudom rövidre állítani, hogy a kép ne mozduljon be.ISO-t lehet még nagyobbra állítani, de akkor meg nagyon zajos lesz.Ezek szerint a zoom tele állásban szinte csak dísznek van?FZ200 talán tudja 2,8-at tele állásban is.Tudnátok esetleg tanácsot adni nekem?

Vagy amit én szeretnék, azt a DSLR gépek tudják csak?Ilyenek miatt kell a minél nagyobb fényerő, akár 1,4 vagy 2 rekeszérték, és 1/4000-s záridő?

Galéria:
[link]

Köszönöm a válaszokat!

(#995) Dayco válasza zambi (#994) üzenetére


Dayco
tag

Nem tud az FZ150 olyan fényerőt. Még a 2,8 végig is nagyon szép az FZ200-nál.

Fényerő: f/2,8 - f/5,2
Legrövidebb záridő: 1/2000 mp

de itt van minden tulajdonsága: [link]

(#996) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Felhívnám a figyelmet erre, eladó egyszer használt FZ200 110ezerért... (nem én hirdetem, csak feltűnt)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#997) Mitics


Mitics
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy hol a pélóban tudok venni napellenzőt FZ-45-ösömhöz?? A majálison lesett a gépemről (talán bénán raktam fel), de mondanom se kell, kb 30 mp múlva, mikor észre vettem, már sehol sem volt. Ahogy leesett, azzal a lendülettel egy féreg pondró fel is kapta és már vitte is :O Vagy mondhatnám: lesett, de már nem koppant. :(( Rühellem a majálisokat is az összes, ilyenkor előbújó suttyó emberekkel együtt meg a búcsú feelinggel és most ezzel az esettel is csak megerősítették bennem ezt az érzést. Muszájból mentem ki, mert fotóznom kellett, de ez volt az utolsó :(((

A neten sehol sem találok gyárit. Vennék utángyártottat is, vagy más márkájú géphez valót, de fogalmam sincs, hogy milyen méretűt kell néznem :( Őszintén szólva nem értek a tartozékokhoz (szűrők, objektívek stb) méretéhez, konvertálásához, mert soha nem használom őket. Mióta megvan a 45-ösöm, most raktam fel először a napellenzőt. Hát annyi is volt neki :(((

Légy szíves priviben írjatok, ha tudtok segíteni! Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#998) Mitics


Mitics
tag

Erről mi a véleményetek? Tized annyiba kerül, mint a gyári :D Érdemes megvenni? Próbált már valaki utángyártott lencsét? Rinyálok tőle, de annyira óccóóó :DDD :F
Link

(#999) Zozzant válasza Mitics (#998) üzenetére


Zozzant
addikt

Lószart se ér az egész, vegyél egy tükröset rendes telével és/vagy menj közelebb... KOMOLY! :DDD

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1000) Mitics válasza Zozzant (#999) üzenetére


Mitics
tag

igeeen tudooom DSLR blablablabla :DDD De nem akarok még tükröset venni. Egyelőre nekem ez bőven elég és tudom, hogy ez az előtét lencse nagyon fasza, legalább is gyáriban :D itt most a kérdés, hogy utángyártottban érdemes-e foglalkozni vele- Azért köszi a "segítséget" :DDD :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.