Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) futo001 válasza Mortel (#297) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Egy "ahoysnot23" nevű egyén árul egyet itt a ph-n, ha minden igaz. (lehet hírdetést nem adott fel, de ajánlotta megvételre).
Én pár helyen még láttam újan, de horrorisztikus áron. Pl globalpc.hu-n. Decemberben tudnék még hozni Neked jó áron, de az gondolom túl messze van. :)

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#302) Vagany válasza Mortel (#297) üzenetére


Vagany
őstag

mozishop
dreamkomp
apronet
commune
1-2 telefon, hátha ;)

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#303) rumos14 válasza Mortel (#297) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg kiváncsi vagyok, hogy mi szól az FZ50 mellett mondjuk az FZ28 ellenében.
zoom és fókuszgyűrű, ok, de még vmi?

(#304) Laci4 válasza rumos14 (#303) üzenetére


Laci4
senior tag

Videoban nincs 15perces korlát :DD
Esetleg nagyobb képérzékelő (1/1,8" vs 1/2,33"),
F2,8-3,7, igaz kisebb a zoom is...(Fz50nél)
Külső vakupacsker...nem mintha használnám..
Amúgy passz.. kivi vagyok én is.. kiváncsi vagyok ki mit mond..
Mondjuk ez igazándiból úgy lenne megválaszolható, ha lenne mind a két gépem..
Használva derülnek ki a turpisságok.. igaz, egy jó géphez kell hozzáértő is.. hiába van nálam Fz50.. sokszor kritikán aluli képeket sikerül csak csinálnom... igaz, sok jó kép is készül(t) vele...

(#305) rumos14 válasza Laci4 (#304) üzenetére


rumos14
nagyúr

viszont az FZ28 egész jó videót vesz fel 27mm-ről indul, kisebb, könnyebb (kompakt gépről beszélünk ugyebár, egy DSLR-nél természetesen nem zavar az 1kg váz+obi súly), és sztem nem zajosabb.

(#306) Mortel


Mortel
senior tag

Köszönöm mindenki segítségét! :R

Bár, ahogy nézegettem a tesztfotókat, talán nem is éri meg az FZ28-cat lecserélni egy FZ50-re...

A G1 videót nem tud, csak a GH1?

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#307) Mortel válasza Lalee (#298) üzenetére


Mortel
senior tag

Nekem a class4-es Kingston is ennyivel ír-olvas...

Viszont, a Sandisk extreme II /class 4!!/ 15MB-al ír és 17MB-al olvas, bár erre itt sincs szükség, /esetleg RAW-hoz/ egyébként, bőven elég a HD-hez a 4-6GB/s

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#308) KTTech


KTTech
veterán

Itt még ugyan nem sokan ismerik, de van egy évek óta megszervezett Panasonic fotós találkozó (természetesen nem csak Pana gépek tulajdonosainak, de amikor elindult még nekem is FZ10-em volt :) )

Szóval ismét szerveződni kezdett a szokásos Panasonic találkozó, melynek tavaszi verziója idén sajnos elmaradt.

A lecsófőzés szeptember 25-26-án lesz, természetesen Székesfehérváron, szóval az időpont és a helyszín már adott, kb. 500 csapatot várnak, az egyik a Panasonicos lesz :) A szállást és a programunkat a régi szervezőnk (indexen fhantom néven ír) intézi majd, de erről később lesz bővebb információ (árak és egyebek).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#309) KTTech válasza Mortel (#306) üzenetére


KTTech
veterán

Csak a GH1 tud videót.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#310) Vagany válasza KTTech (#309) üzenetére


Vagany
őstag

Az nem 2 forint :N .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#311) KTTech válasza Vagany (#310) üzenetére


KTTech
veterán

420E... mondjuk amit adnak mellé objektívet az sem éppen gyenge...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#312) rumos14 válasza KTTech (#311) üzenetére


rumos14
nagyúr

bizonyos szempontól tényleg nagyon ütős, de az f4-es kezdő fényerő elég gyengusz, ill. mégisc csak egy ultrazoom obi...

(#313) Mortel


Mortel
senior tag

Nem értem, miért ilyen drága... :)

Akkor inkább egy A200 váz és egy 18-250 SAL obi, és még mindig csak súroltuk a 250e Ft.-ot...

Persze, nem szeretnék vitát indítani a bridzs vs. dslr kategóriában!

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#314) rumos14 válasza Mortel (#313) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért az a 14-140-es obi tényleg elég bravúros, folyamatos és csendes AF videófelvételnél, ez abszolút egyedülálló a cserélhető objektíves gépeknél. és a rekeszértéket is 1/6 fényértékenként tudja szabályozni. vagy vmi ilyesmi. majd vki kijavít :B szóval kellett azért vakarni a buksit ott a Pana központban hogy összehozzák.

(#315) #31757056


#31757056
törölt tag

Azt hiszem, eljött az idő rá, hogy picit fejlesszem az FZ8-at. A legfontosabb szempont a költséghatékonyság.
Egy nagylátó előtétlencsét mennyibe lehet hozzá szerezni? Esetleg akinek van használtba egy eladó, tehet nyugodtan ajánlatot :)
Illetve szerintetek makró előtétlencsének a gyári megoldás elég lehet, vagy valami keményebbet kéne bevállalni, pl DCR-250?
Polár szűrőt lehet-é tenni rá?

[ Szerkesztve ]

(#316) #31757056


#31757056
törölt tag

Jézus, most néztem meg, hogy egy nagylátó konverter több mint 50 rugó újonnan ehhez a géphez, többe kerül mint az egész gép :(

(#317) philoxenia válasza #31757056 (#316) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Add el és vegyél egy nagyobb induló látószögű gépet....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#318) futo001 válasza #31757056 (#315) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a DCR-250-nel jobban jársz. Nagylátó előtétet szintén nézhetsz a Raynox kínálatában, lehet olcsóbban is találni, én anno az FZ18-ra 22-ért vettem.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#319) Mortel válasza futo001 (#318) üzenetére


Mortel
senior tag

Az FZ18-ra fel lehet helyezni a Raynox 250-et mindenféle közgyűrű nélkül?

Köszönettel:

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#320) #31757056 válasza futo001 (#318) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszönöm, eszembe se jutott, hogy a Raynox-nál keresgéljek nagylátót is! Az előttem szóló kérdése engem is érdekelne :)

philoxenia eladogatásos és vételáron bukós cserékbe most nem szívesen megyek, elég szűkös a költségvetés, és macerás a keresgélés most :( Inkább csak ha lehet, kis pénzeken fejlesztenék.

(#321) #31757056


#31757056
törölt tag

Kerestem, itt a raynox oldalán ki lehet választani a fényképező típusát, majd arra felhozza a kompatibilis termékeket: [link] Egész tűrhető a választék.

Az én eseteben nem volt FZ8 választás, ezért az FZ7-et néztem (de van FZ18 és FZ28 is pl). Az FZ8-ra az adaper után elvileg 55mm-es menettel rendelkező cuccokat lehet feltekerni...

(#322) #31757056


#31757056
törölt tag

Közben lemértem fém mérőszalaggal az adaptert amit a géphez kaptam. A gyári adatok szerint 55mm-es. A teljes átmérője kicsivel több mint 55mm, a menet átmérője belülről mérve kb 51-52mm között van. Az azt jelenti hogy a Raynox 52mm-es menettel ellátott nagylátó előtétlencséi feltekerhetők rá? Tutira kell mennem, nem kéne beégni :) A 0.7x lencse már komolyan látható eredményt adhat vajon az eredeti látószöghöz képest?

(#323) Mortel válasza #31757056 (#322) üzenetére


Mortel
senior tag

Nos, szerinem az FZ18, és 28 adaptertubusa pontosan 55,8 mm, errőll alakít a DMV-LA2 55mm-re, amire minden 55mm-es kiegészítő rakható...

De, szerintem nem oda kellene a Raynox makrókat tenni, hanem közvetlenül /snap on, mivel ilyet is tartalmaz a csomag/ a 46mm-es obira rakni.

Én ebay-on kb. 3000ft.-ért rendeltem anno utángyártott gyűrűt, itthon kb 7000ft lenne.

Vagy, érdemesebb rendelni "filléres" (1-2ezer ft-os) 46mm-es 10-es, vagy 8-as close-up makrót, aminek ki tudja milyen a minősége... :F

Szerintetek?

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#324) Mortel válasza #31757056 (#322) üzenetére


Mortel
senior tag

[itt nézz szét...]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#325) #31757056 válasza Mortel (#323) üzenetére


#31757056
törölt tag

Megnéztem az FZ7 tesztjét, pontosan ugynakkora az adapter mint az FZ8-on, ugyanúőgy is néz ki. A lejjebb linkelt link-ben pedig szerepel a kompatibilitási listán a raynox termékei között az FZ7... Jó lenne kipróbálni...

Köszi a linket, megnézem, az index-en kicsit pörög a topik :)

(#326) philoxenia válasza #31757056 (#321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#327) #31757056 válasza philoxenia (#326) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszönöm! Remélem elegendő volt az angol tudásom hozzá, hogy ne értsem félre, mert még érettségim sincsen...

Ez totál gáz amit a webfordítás kinyom, de azért köszi tényleg. Megyek regisztrálok az index-re, ott tutira kenik vágják a témát! :)

[ Szerkesztve ]

(#328) Mortel


Mortel
senior tag

Tudom, ez nem a hirdetések helye, de talán érdekel valakit:

[FZ 28 eladó...]

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#329) Vagany válasza Mortel (#328) üzenetére


Vagany
őstag

Tedd be ide is:
"Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?"
Itt mintha többen is kerestek volna FZ28-at :K

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#330) Mortel válasza Vagany (#329) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszi a tippet! :R

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#331) Szajkó


Szajkó
csendes tag

Sziasztok, még kezdő vagyok itt,
Kis segítséget szeretnék kérni
Nem tud valaki FZ 28-hoz lencseadaptert: DMW-LA3
és egy telekonverziós előtétlencsét: DMW-LT55
Makró is érdekelne: DMW-LC55

A Panasonic-nál kicsit húzós ára van!

(#332) sincirobi


sincirobi
csendes tag

Vásároltam egy HAMA polár szűrőt az FZ18-hoz. Érdemesebb lett volna beruházni valami drágábbra, vagy a célnak ez is megfelel?

(#333) wwhy válasza sincirobi (#332) üzenetére


wwhy
veterán

most már nem mindegy?;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#334) sincirobi válasza wwhy (#333) üzenetére


sincirobi
csendes tag

Nem, mert akkor visszaviszem, és kicserélem egy másikra.

(#335) futo001 válasza sincirobi (#334) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem FZ18-hoz jó.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#336) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Mortel, Cayman:
A DCR-250 univerzálisan illeszkedik több menetátmérőjű lencsevégre. Egy univerzális tartóban van benne, rugók tolják szét a rögzítő nyelveket.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#337) futo001 válasza #31757056 (#321) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Raynox nagylátó előtét

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#338) benvolio


benvolio
őstag

Kérdésem lenne: Pana FZ28. Ha össze van kötve USB-vel a számítógéppel nem tudom törölni a képeket. Át lehet valamit állítani, hogy a számítógéppel töröljem a képeket a fényképezőről? Elég sok kép van rajta és magával a fényképezővel kijelölgetni majd törölni hosszú idő és kényelmetlen. Vennem kéne kártyaolvasót és azzal kéne?

(#339) Vagany válasza benvolio (#338) üzenetére


Vagany
őstag

Én egy Sharkoon kártyaolvasóval szoktam másolni törölni. Alig nagyobb mint 1 SD kártya.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#340) #31757056 válasza futo001 (#336) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszönöm! Ezt tudtam. Köszi a linket, beszélek az eladóval :)

(#341) #31757056 válasza benvolio (#338) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én szinkronizáció után a gépből formázom a memkarit, egyenként értelmetlen törölgetni, a gépről ha már pc-n a van a cuccos...

(#342) benvolio válasza Vagany (#339) üzenetére


benvolio
őstag

Ez jó is lenne, mert még az M2 kártyát is olvassa, de egyelőre Miskolcon nem találtam boltot ahol ezt árulják, a házhoz szállítás meg drága. De majd még jobban szétnézek. Köszi.

(#343) benvolio válasza #31757056 (#341) üzenetére


benvolio
őstag

Én a gépen szoktam hagyni jobb képeket, mert ha ismerőshöz utazunk ezen megtudom neki mutatni amit akarok, ezért nem formázom. Sok gyors sorozatot szoktam csinálni és pl. 1000 képből meghagyok rajta 100-at. Külön pendrive-ra átmásolgatni az ilyen képeket meg felesleges lenne ha a kártyán is hagyhatom.

(#344) andrasferenc válasza benvolio (#343) üzenetére


andrasferenc
tag

Tudom ajánlani a VOSONIC VP5500 tipusú "fotóbankot" - mobil fotó háttértárat 160 G-a HDD-vel. Nagyon szép kijelzője van. Igaz, nem olcsó. Mint háttértár, mindig jól jön.

(#345) benvolio válasza andrasferenc (#344) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi, de nekem ez felesleges lenne, a gépem bőven megteszi.

(#346) #31757056


#31757056
törölt tag

Mostanában nagyon rákaptam a RAW-ra. Jól ráfáztam, mert bővíthetem az adattárolóimat, illetve eléggé időigényes a feldolgozásuk mert egyesével kell, de a minőség mindenért kárpótol...

(#347) vadkörte válasza #31757056 (#346) üzenetére


vadkörte
addikt

Ne görbüljön sírásra a szád széle... Erről szól a RAW. Mióta DSLR-em van ezzel "szívok" én is.
Először érzékeny búcsút vettem a régi bejáródott 80GB-os Maxtor-tól. Felváltotta egy 200GB-os WD. Nemrég - miután már nemcsak a saját D70-emet, hanem a cég D90-ét is használom, ment a PC-m is vándorútra.
Életem első stúdiófotózásának szösszenenyi ~120 tömörített 12MP-es NEF-je ~1,5GB-ot az átfordított TIFF-ek 3,5GB-ot nyeltek el. A képenkétni "előhívás" majd 2 hetemet vitte el, és még nincsenek retusálva.
Egyszerűen kevés lett a P4 2,4GHz-e az 1,5GB RAM-mal. Most 4 mag szórja az igét 3GHz-en 4GB RAM-mal megtámogatva. Az árát ne kérdezd, sok volt... :S
Az "öregen" (6 éves volt) egy kép ~ 2-5 min alatt készült el, + sec mentés/betöltés, mivel 1x-e 10-15 képet szoktam betölteni, kb. 5 percig töltődtek. Így jó esetben kb. 25-30 min, volt egy adagni kép. Most az 1/4-e.

Szóval, örülj neki, hogy csak a tárhelyed fogyott el... :C

Üdv. V. Körte

(#348) vadkörte


vadkörte
addikt

Plíííz MEO!

[kép 1]
[kép 2]
[kép 3]

Tenkjú!

ui.:
Az első retusálatlan és stúdió, a többi külső helyszín

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#349) Vagany válasza vadkörte (#348) üzenetére


Vagany
őstag

Jó képek, főleg az uccsó. Lehetne nagyobb felbontásban is :)

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#350) #31757056 válasza vadkörte (#348) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem igazából a csaj nem jön be, a kompozíciók amúgy jók lennének :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.