Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) sincirobi


sincirobi
csendes tag

Köszi, lehet hogy vásárolok egyet. Már csak azt szeretném megtudni, hogy HMC, vagy DHG szűrő a megfelelő nekem? Mi a kettő közti különbség?
Köszi a segítséget.

(#52) MLaca válasza sincirobi (#49) üzenetére


MLaca
őstag

az UV szűrő tulajdonképpen nem más, mint egy "sima" üveglap. különbség a keret vastagságában és a megmunkálási minőségben van.

http://mlzphoto.hu/

(#53) KTTech válasza sincirobi (#51) üzenetére


KTTech
veterán

A bevonatok száma a különbség, valamint a fényáteresztés. Ha normálisat akarsz, akkor Hoya Pro1 Digital, ami a legjobb megoldás.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#54) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!
Egy technikai jellegű kérdés. A fotozz-ra jár még valaki közülünk? Nem csak látogatóra, hanem aktív felhasználóra gondolok.
Asszem otthagyom a site-ot. Vagy végleg, vagy egy jó időre...
Lehet, hogy csak túlreagálom a dolgokat, de nagyon utálom, ha mindenbe belekötnek. Ha minden képet magyarázni kell, hogy mit miért csináltam ahogy csináltam. Ha meg kiosztok egy értékelőt, akkor meg az a baj...
Vagy csupán tényleg szarul csinálom azt amit csinálok. Amúgy nem is tudtam, hogy oda csak több ezer hsz-os sok száz képes profik járhatnak... :F

Mindegy ez csak amolyan hangos gondolkodás volt.

Üdv. V. Körte

(#55) MLaca válasza vadkörte (#54) üzenetére


MLaca
őstag

fogadunk szeretettel, itt nem osztunk ki :)

http://mlzphoto.hu/

(#56) vadkörte válasza MLaca (#55) üzenetére


vadkörte
addikt

Az ős topikban már elég régóta "beszélünk"

I'm Rámiusz. :)

Üdv. V. Körte

(#57) KTTech válasza vadkörte (#54) üzenetére


KTTech
veterán

Én nem járok... Inkább a Flickr-re rakok fel képeket, ha már mások véleményére kíváncsi vagyok :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#58) Zozzant válasza vadkörte (#54) üzenetére


Zozzant
addikt

Hm ebbe már belefutottam, ha értékeltem egy képet az volt a baj hogy bezzeg én mértnem mutatok valamit fel, persze az nem számít hogy csak értékeléssel kapok kreditet ami ha nem ér el egy pontszámot akkor nem tölthetek fel... áá nem számít... ami nálam lejött az hasonló a te érzésedhez.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#59) SZBGY


SZBGY
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, hogy FZ-50-es váz esetében kitudom-e szerintetek használni a Metz Olympus/Panasonic MB 58 AF-1 vaku "2 reflektoros működés TTL módban" funkcióját? Mivel valahol azt olvastam, hogy vázfüggő ez a funkció "kicsit" elbizonytalanodtam. Valamint szeretném megkérdezni, hogy az alábbi listából tapasztalatotok szerint mi az amit még az FZ-50-es váz is ki tud csikarni ebből a vakuból?

58-as kulcsszám (ISO 100/21° és max. zoom-nál)
Olympus/Panasonic/Leica 4/3-rendszerű TTL vakuautomatika
bevilágítás: 18mm-105mm (35mm eq., beépített diffúzorral)
2 reflektoros működés TTL módban
forgatható, dönthető kivitel
motoros zoom
automatikus és manuális üzemmódok
nagy sebességű vakuszinkron (HSS)
zár-szinkronizálás az első és második redőnyre
vaku expozíció (teljesítmény) korrekció
vaku expozíció (teljesítmény) sorozat
vörös-szem effektus csökkentése (kamera váztól is függ)
modell fény
stroboszkóp vakuzás
vezeték nélküli működés
AF segédfény többzónás AF módban is
a világon elsőként USB csatlakozó a szoftverfrissítésekhez

Jó persze, a listát nem "vágtam meg" de a föbb funkciók tényleg érdekelnének! :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv, SZBGY

[ Szerkesztve ]

(#60) KTTech válasza SZBGY (#59) üzenetére


KTTech
veterán

Szerintem még senki nem vett FZ50-hez ilyen vakut, így egyszerűbb lenne egy forgalmazóhoz bemenni és kipróbálni... A Canon 40D-vel biztosan működik a dolog, de ez neked nem segít...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#61) sincirobi


sincirobi
csendes tag

HI!
Láttam a vaterán egy makro lencsekészletet: http://www.vatera.hu/soligor_makro_lencse_46mm_99794467.html
Ezt tudom használni Pana FZ-18-al? Nem tudom, hogy a 3 lencse egybe rakható-e, esetleg lehet e úgy használni. Érdemes érte kiadni pénzt? Kb. mennyire nagyítanak ezek a lencsék??
Köszi.

(#62) pkaresz válasza sincirobi (#61) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Nézegettem régebben én is ezt a tipust! Egyberakható, de valamiért akkor lebeszéltek róla s a DCR 150-es Raynox előtétet ajánlották s azt is vettem!

Az ára kecsegtető 5000Ft ha jól láttam. A Raynoxnak 1,5 a dioptriáj a 150-esé!

Hát egybetekerve szerintem elég szórná a fényt! De erről a tapasztaltabbak felvilágosítanak!

Engem lebeszéltek róla annó, de nem is ennyi volt az ára! Jóval több!

Viszont a DCR150-est szeretem!

Nekem kelletvolna adapter is hozzá!

Igaz a DCR-hez is kell! :-))

FZ 20-al használom!

Üdv: Karesz.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#63) sincirobi válasza pkaresz (#62) üzenetére


sincirobi
csendes tag

Nekem az FZ-18-hoz 46 mm-es polarszűrőm van, akkor ezekszerint ezt is tudom használni adapter nélkül?

(#64) sincirobi


sincirobi
csendes tag

Még egy kérdésem lenne: ezt közvetlenül a lencse végére lehet csavarni (mint a polárszűrőt) vagy esetleg kell hozzá másik gyűrű ? Kicsit kezdő vagyok a témában.
Köszi.

(#65) KTTech válasza sincirobi (#63) üzenetére


KTTech
veterán

Nem kell adapter, mert abba a menetbe, ahoval a polárt tekered be tud pattanni.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#66) pkaresz válasza sincirobi (#64) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Feltételezem!

Nálam az objektív kikapcsolás után beljebb húzódik az objektív házba, ezért a házra kell egy tubus amire feltehetőek a kiegészítők. (polár. UV, szűrő. makróelőtét,s a nem pana előtétek!)

Ha nálad az obi kikapcsolásnál nem megy beljebb mint az objektív ház akkor nem kell, jahh és ha a menet megegyezik!

Mivel a megegyezik ha jól látom, (bár nem ismerem ezt a tipust) akkor minden további nélkül feltehető mint a polárszűrő!

De ha mód van rá! És van a lakóhelyeden fotósbolt és kipróbálhatod azért az nemártana!

A minőség miatt is!

Üdv. Karesz.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#67) pkaresz válasza KTTech (#65) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia Tamás !

Szerintem a Soligor menetes s 46, ha jól látom!
A DCR150-250, rugós! Bár ezt Te is tudod!:-))

Üdv: Karesz.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#68) sincirobi válasza pkaresz (#66) üzenetére


sincirobi
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket!!

(#69) KTTech válasza pkaresz (#67) üzenetére


KTTech
veterán

Én eleve a DCR-ben gondolkodtam :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#70) Zozzant válasza pkaresz (#67) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem rugós:) 43-as menetű, csak rátekertek egy univerzális felfogatót, ami rugós:) amivel én monnyuk nem voltam kibékülve sokszor nem középre került a lencse meg túl széles lett az eleje, ezért 55-43 és 52-43 step down gyűrűkre cseréltem, de nembaj ez úgysem mérvadó:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#71) pkaresz válasza Zozzant (#70) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

OK! Igazad van! Én a felfogatóval használom! Nem volt vele gondom!
Namármost ismeri valaki a Soligor tipust!
Szerintem 5 ropit megér!

Nem én veszem!!.-)))

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#72) scarabaeus válasza pkaresz (#71) üzenetére


scarabaeus
őstag

Benmar az szbtekert jelzővel szokta volt illetni az optikai eszközeiket.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#73) KTTech válasza scarabaeus (#72) üzenetére


KTTech
veterán

Nem véletlenül :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#74) sincirobi


sincirobi
csendes tag

Ma megvettem, jövő héten postázza az eladó, majd referálok!!

(#75) pkaresz válasza scarabaeus (#72) üzenetére


pkaresz
senior tag

Rémlik valami!!!!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#76) quantal válasza sincirobi (#63) üzenetére


quantal
tag

Nem vagyok teljesen képben az FZ18-cal és az előtétlencsékkel kapcsolatban, de én lehet, hogy nem tekerném közvetlenül az objektívre a lencsét, a nagyobb súlya miatt. Egy polárszűrő nem egy súlyos darab az előtétlencse gondolom jóval nehezebb lehet. Az optika finom mechanikáját én nem terhelném vele, az adaptertubust jobb megoldásnak látom.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#77) sincirobi válasza quantal (#76) üzenetére


sincirobi
csendes tag

Na hát mostmár elbizonytalanítottatok rendesen. Fogalmam se nincs milyen súlya van egy makrolencsének. Valóban ártalmas a mechanikának?? Akkor most vehetek újat + adaptertubust? F@sza :(

(#78) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Sziasztok!

Én is üdvözlöm a Panasonic tulajok (és nem tulajok) lelkes közösségét. Odaát nagyon ritkán GTS néven voltam megtalálható, előbb Canon, most pedig Pentax (K100D Super) géppel. Ez utóbbi gép elkísért a nyáron Horvátországba, többek között ahhoz a vízeséshez is, amelyről már volt itt szó. Valóban, a Plitvicei-tavakat látni kell, bár ott a helyszínen a széles ösvényen, az erős korlátok között nem voltam ilyen lelkes... :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#79) SZBGY


SZBGY
csendes tag

Szervusztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Sajnos sűrgős lenne, bár ilyet nem nagyon szeretek mondani, de most tényleg az......
Hosszas vívódás után végre a múlthéten megrendeltem, és pénteken kézhez is kaptam Panasonic FZ50-es gépemhez rendelt METZ MB 58AF-1 vakumat, amiről több helyen is azt olvastam, hogy kompatibilis nem csak a csúcskategóriás tükrős Pana gépekkel, de a bridge kategóriájú FZ50-el is. Hát lehet, hogy nagyot tévedtem.....(de ha ez igy van akkor nem csak én, hanem a gyártó is, kinek honlapján is ez van feltüntetve....) külön külön minden jó, vaku is gép is erről tutira meggyőződtem, csak a kettő nem tud egymással sehogy sem kommunikálni....Azaz a gépem látja a vakut, még azt is érzékeli mikor állítom manuálból, automatából TTL,re, de elvillantani az istennek nem tudom.....
Arra szeretnék kérni egy angolul nagyon jól bíró és napközben ráérő jószándékú segítséget (én sajnos nem tudok angolul....sem....:-) ), hogy érdeklődje már meg nekem záros határidőn belül mindd a pana mindd a metz anyacégnél tehát az eredeti honlapokon, hogy ténylegesen fel merik e vállalni, hogy kompatibilis a két renszer. Ha a TTL-re külön kitérnétek - mármint hogy FZ50el el működik e (mert igazából ezért, meg a 2 reflektor miatt esett rá a választásom, na meg olcsóbb is mint egy hasonló Pana vagy olympus....) azt nagyon megköszönném.....
Sürgős azért lenne, mert péntekig vívódhatok mi legyen. Legkésőbb pénteken, ha nem kompatibilis a 2 rendszer mégsem akkor még vissza tudom küldeni a vakut....
Sajnos azért voltam, vagyok ilyen problémás, mert nem áll módomban vásárlás elött üzletben kitapasztalni dolgokat, ugyanis tolókocsival közlekedő mozgássérült vagyok.....
Minden fajta segítséget előre is nagyon köszönök.

Üdv, SZBGY

[ Szerkesztve ]

(#80) KTTech válasza SZBGY (#79) üzenetére


KTTech
veterán

A Metz vakunak a sorszáma egészen pontosan: Metz 58AF1-O? Mert csak ez működik (működhet) együtt az FZ50-el. Ha igen, akkor érdemes megnézni, nincs-e FW frissítés hozzá a Metz honlapján.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#81) SZBGY válasza KTTech (#80) üzenetére


SZBGY
csendes tag

Igen. Az a szép az egészben, hogy még a típus is "jó" tehát 58-1 O a típus jel.

(#82) KTTech válasza SZBGY (#81) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor működnie kell... A Panánál nem fogod megtalálni az infót, de a Metz oldalán szerepel a Panasonic FZ50 mellett a Metz 58AF-1O vaku, mint kompatibilis tartozék (igazából a Panának semmi köze a rajta kívül álló gyártók kompatibilitásához (ha Pana vakut vettél volna, 100%, hogy működne, erre garanciát vállalnak), nem neki kell erre garanciát vállalni).

Próbálj meg a vakun egy FW frissítést, és takarítsd meg az érintkezőket...

A Firmware-t megtalálod ITT.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#83) KTTech


KTTech
veterán

Jó hír: az oldal már támogatja a képek feltöltését, max. 1600x1200-es felbontásban, heti 2.5MB limittel :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#84) SZBGY válasza KTTech (#82) üzenetére


SZBGY
csendes tag

Teljes mértékben igazad van, de ugye Te is tudod miért nem a Panát vettem....?
A FW-el meg úgy vagyok ahogy nézem a legfrissebb van rajta......

(#85) KTTech válasza SZBGY (#84) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor sok lehetőséged nincs: vidd vissza a vakut: a leírás szerint működnie kellene, de nem teszi (lehet, hogy hibás példányt fogtál ki). Próbáld ki a gyári vakuval a géped, hogy kizárd annak a hibáját. Ha a gép jó, de a Metz-ek nem mennek rajta, akkor kérd vissza a pénzed és gyüjtögess a gyári (esetleg Olympus) vakura...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#86) SZBGY válasza KTTech (#85) üzenetére


SZBGY
csendes tag

Azt hiszem marad ez a megoldás. Legfeljebb alább adom, és megelégszem a 36-os kulcsszámúval.

(#87) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv mindenkinek. A mai nappal beléptem a klubba egy Panasonic DMC FZ-20-al.
Oly Fe 140-et váltotta, még nem próbálgattam, de lerí róla, hogy nem gagyi kategória. :D

(#88) KTTech válasza szacsee (#87) üzenetére


KTTech
veterán

Üdv!

Nem mai darab, de jó kis gép :) Az FE után nagy lesz a különbség :) (imádtam amikor még nekem volt, bár ergonómiailag nem volt az igazi, de a fix 2.8-at mai napig kergetem... igaz most is csak 2.8-os üvegeim vannak, de árban nem ugyanaz a kategória :D)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89) szacsee válasza KTTech (#88) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem mai darab, de szinte új!
Kersgéltem és a PH fórumán linkeltek egyet, ami 2008.06. hónapban vett kb 200 expo van benne. Látszik is rajta, hogy nem nagyon volt használva.
Beragadt készletben volt, így sokak szerint mákos vagyok. :D

Még nagyon az elején vagyok, bújom a manualt, könyveket, fotós haverokat zaklatok, mert szeretnék megtanulni idővel a manuális beállítással fotózni.

Szerk: Olvasgatom az index fórumát, de annyi hsz született ott, hogy már most jojózik a szemem, de még 1150 oldal hátravan. :Y

[ Szerkesztve ]

(#90) KTTech válasza szacsee (#89) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, bár sok indexes hsz már inkább közösségi :) Ennyit nem lehetne dumálni egyetlen gépről sem :D

Egyébként ez tényleg máknak számít :) Ritka dolog újonnan ez a típus (a Panasonic általában az utódmodell megjelenése előtt "kitakarítja" a készleteket, tehát az FZ30 megjelenése előtt 1 hónappal már csak elvétve volt boltokban ez a típus).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#91) Zozzant


Zozzant
addikt

Ki emlékszik ilyen november 16-ra? [tetszik a képfeltöltő :R]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#92) szacsee válasza Zozzant (#91) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szép képek, grat! :)
Ma reggel már voltak minuszok, de attól függetlenül nem nagyon volt mostanság ennyire enyhe idő november közepéig.

Juteszembe FZ20-hoz milyen külső vakut ajánlatok, ha rászánnám magam?
Előtét lencséket nézegetem, de nem tudom milyet vegyek..
Kellene valami makró, valamint olyan, ami védené az optikát is.. :R

[ Szerkesztve ]

(#93) KTTech válasza szacsee (#92) üzenetére


KTTech
veterán

Makróra a Raynox DCR-250 vagy DCR-150 amit ajánlanék, objektívvédelemre pedig a napellenzőt...

Külső vakuk: használt vakuk közt nézz szét: Nikon SB-24, SB-28, Sunpak PZ5000 amik első körben ajánlhatók.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#94) szacsee válasza KTTech (#93) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!

(#95) Zozzant válasza szacsee (#92) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszi:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#96) sincirobi


sincirobi
csendes tag

Hi, nincs véletlen valakinek Panasonic DMW-LA3E (FZ-18-hoz) eladó adaptertubus? Vagy esetleg létezik másik cég által gyártott adapterubus is hozzá? (ami olcsóbb)
Köszi előre is.

(#97) Zozzant válasza sincirobi (#96) üzenetére


Zozzant
addikt

Más cég által gyártottal nem találkoztam, itthon 5300 körül kapsz eredetit.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#98) harley


harley
senior tag

üdv

kinéztem egy 2 éves FZ7-et.

mi a vélemény erről a gépről?

én jókat olvastam róla.

az mit takar hogy hány expo van benne?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#99) KTTech válasza harley (#98) üzenetére


KTTech
veterán

Jó kis gép, de nagyon olcsón kell megvenni, hogy megérje... Az 4 szériával frissebb kiadás FZ28 75E körül kapható jelenleg. Kompaktoknál nem érdekes, hogy hány expó van benne (azaz hány darab kép készült a géppel), ugyanis nincs zár (pontosabban van, csak nem olyan mint a tükörreflexes gépekben, és nem is olyan érzékeny, nagyságrendekkel többet bír) és tükörmechanika, ami kényes lenne...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#100) harley válasza KTTech (#99) üzenetére


harley
senior tag

20e-ért van amit tudnék venni.

esetleg 30e-t megér még?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.