Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) Falovas válasza Chosen (#1600) üzenetére


Falovas
aktív tag

Itt nézelődhetsz, mind portré és FZ1000-rel készült. [link]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1602) Chosen válasza Falovas (#1601) üzenetére


Chosen
addikt

Ezeket néztem én is, de nagyon nehéz kiszűrni belőle, hogy mit tud a gép. Nem tudni, hogy mennyi utómunka van benne, volt-e külső megvilágítás, stb. Plusz a legtöbbet 300-400mm-en készítették (ha jól számolom), ami őrülten sok ahhoz képest, ami engem érdekelne, ami a valódi portré.

Ezek miatt egy saját teszt sokkal jobb lenne. Persze teljesen opcionális, ha nem jön össze, akkor nem jön össze, de nagy segítség lenne.

(#1603) Dr.NX válasza Chosen (#1602) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kb. pont erre a kipróbálásra való a 14 napos elállás netes vásárlás esetén.
Vedd meg és utána ki tudod próbálni otthon, nyugiban, saját monitoron nézve a képeket.

Elfogadom a sütiket.

(#1604) Chosen válasza Dr.NX (#1603) üzenetére


Chosen
addikt

Áh azért erre ellőni a 14 napos dolgot nem túl etikus szerintem. A boltnak az egy veszteség, ha így visszaviszem, nem szívesen csinálnám meg ezt egyik bolttal se.

(#1605) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Van egy FZ300-asom, nagyon jó kis gép arra, amire nekem kell. Sajnos nemrégiben leejtettem kb 1 méterről, kemény talajra, amin szőnyeg volt.
Külsérelni nyom nem látszik rajta. A hibajelenség viszont bekapcsolás után egyértelmű: egyrészt közelről "fülelve" szinte mindig jelen van egy halk "nyiszorgó" hang (nem csak mozgatáskor, az autofókusz miatt); másrészt a szenzor képe (azaz a feliratok nem) folyamatosan "ugrál" kicsit - olyan, mintha fókuszálás / stabilizálás közben arrébb ugrana - mondjuk a kép szélességének 1%-át kitevő pixelt, majd vissza. Másképp fogalmazva, "befogás" után is mintha újra és újra stabilizálna.

Ez független attól, hogy a stab ki- vagy be van kapcsolva. Képet készít, általában teljesen jót, de valami tutira nincs rendben. A hibajegyzék "zoom stepout" és "zoom enc" kódokat tartalmaz.
Szerintetek érdemes a javíttatásával foglalkozni? Nem használhatatlan, de zavaró. Azt még nem tudtam ellenőrizni, hogy exponáláskor is egyértelműen egy ilyen "éppen stabilizálás" közbeni képet lő-e, azaz bemozog-e, de nagy valószínűségel igen (készült néhány elmosódott kép azóta, de ez lehetett az én bemozdításom is).

uff

(#1606) zvolite80


zvolite80
tag

Sziasztok
Tegnap vettem egy Pana fz82 gépet használtan,de hibátlan műszaki és esztétikai állapotban.
Azt szeretném kérdezni hogy hol,vagy hogy tudom megnézni mennyi expo van a gépben?
Köszi ha válaszolsz.....

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 user

(#1607) flodur válasza zvolite80 (#1606) üzenetére


flodur
csendes tag

Szia!
Ha az előző tulaj lenullázta, akkor már nem találod meg sehol.
3 éve van nekem is, de nem bántam meg, jó kis gép ez.
a netről leszedtem a leírását 380 oldal és feltettem a mobilomra, így tanutam meg a kezelését, ajánlom Neked is
írj privibe, ha érdekel valami
Üdv,

ui. szép napot, maradj otthon :)
az ablakból jó képeket tudsz csinálni.

.

[ Szerkesztve ]

(#1608) zvolite80 válasza flodur (#1607) üzenetére


zvolite80
tag

Nem hiszem hogy lenullázta...
Szóval meg lehet nézni valahogy?

Huawei P30 user

(#1609) vscotina válasza flodur (#1607) üzenetére


vscotina
aktív tag

szervusztok ez az exposzám kiolvasás engem is érdekelne. LX7-re vonatkozóan ha tudja valaki.. örülnék neki. Egyáltalán van jelentősége nem tükrös gépnél?

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#1610) _csocso_ válasza zvolite80 (#1608) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! YouTube on vagy gugliban keress rá, hidden menu Panasonic, ott megtalálod. Billentyűzet kombinációjával elérhető.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#1611) zvolite80


zvolite80
tag

Fz 82-höz nem találtam.....
Ha valakinek sikerül legyenszíves a gombkombinácíók sorrendjét leírni.

Huawei P30 user

(#1612) _csocso_ válasza zvolite80 (#1611) üzenetére


_csocso_
senior tag

Ezt próbáld meg, nekem TZ100-on működött.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#1613) zvolite80 válasza _csocso_ (#1612) üzenetére


zvolite80
tag

Nem megy az angol,plusz elêg balfaszul mutatja :Y

Huawei P30 user

(#1614) Hi!King


Hi!King
őstag

Sziasztok,
TZ70-ről tervezek FZ300-ra váltani. Ha vannak itt FZ300 tulajdonosok, lenne pár kérdésem:
- Oké, hogy végig f/2.8-at tud, de konkrétan romlik-e a minőség a két végén? Gondolok itt a rövid végén erős torzításokra, szélek életlenségére, ami TZ70-nél jellemző, főleg a legnagyobb, f/3.5-ös rekesszel. A hosszú végén pedig mennyire éles (a TZ70 ott vajon csak a túl kicsi rekesz miatt maszatol, az FZ300 ezzel szemben a nagy rekesszel a hosszú végén is éles?)
- Por és cseppállónak írják. Ez a teleszkópos objektív esetében jelent valami extra védelmet? Fennáll a probléma, ami az ilyen obikra jellemző (pl. TZ70-nél), hogy beszippantják a port, homokot, aztán emiatt idővel elkezd akadozni, elromolni a zoom?
- Milyen olcsó válltáskát, tokot érdemes venni hozzát? Olyasmit, mint DSLR-ekhez? Nem fogok boltba menni, ezért kipróbálni nem tudom konkrét táskákkal, mennyire fér bele, ezért ha esetleg valaki tudna ajánlani, azt megköszönném.
- Akad-e egyébként alternatívája a piacon? Mert én nem találtam, az összes konkurens bridge gépei nagyon nagy optikai zoomal bírnak, de a rekeszértékeik sokkal rosszabbak. Házon belül talán az FZ1000, bár az már jóval drágább, a nagyobb szenzorral a kisebb rekesszel a végén talán ugyanott van. MILC gépeknél 4/3 és APS-C szenzorra is a legolcsóbb nagyátfogású obik (csak tele nem lenne jó, mert cserélgetni kellene túrázásnál) ennek a gépnek az árától kezdődnek.

(#1615) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Nekem volt egy FZ200-asom, sosem csinált olyan jó képet, mint egy Nikon D5200, amit párhuzamosan használtunk vele, el is adtam 1 éve. Aki jó képet akar, az ne aprózza el, igaz az ára duplája és a súlya is ill mérete...de az eredmény más...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#1616) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali! Erre valaki?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#1617) Winnie The P válasza Winnie The P (#1616) üzenetére


Winnie The P
őstag

Tárgytalan.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#1618) MEGAL0D0N


MEGAL0D0N
csendes tag

Üdvözlet az FZ széria megszállottjainak ! :C

Segítségre lenne szükségem.
Az FZ300 típusú gépeken hogyan tudom előcsalni azt ,hogy mennyit fényképeztek vele?És mire kéne figyelnem ha használtan veszem?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv
Mega

(#1619) MEGAL0D0N válasza MEGAL0D0N (#1618) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Nos a kérdésem első részére találtam egy videót. Mint látom már másokat is foglalkoztatott ez a kérdés. :K
Expó kiolvasás: [link]

(#1620) salesman


salesman
őstag

Urak,

Fz 1000 magyar nyelvű használati utasítás kinyomtatva átadó Bp-n.

Türűűűdrááá!

(#1621) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Tervezem egy új gép vásárlását és eddig számomra a legmegfelelőbbnek az FZ300 tűnik. Itt viszont találtam FZ300EPK, FZ300EP, illetve sima FZ300 verziókat is. Leírás alapján semmi különbséget nem látok és a hivatalos oldalon se nagyon van infó ezekről. Valaki esetleg tudja, hogy mi is a különbség az egyes verziók között?

(#1622) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali! FZ82-nél hol tudom megnézni, hogy eddig mennyi exponálás történt, mert a menüben nem találom? Lehet nem vagyok elég figyelmes.
Köszönöm.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#1623) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Panasonic FZ200-nak gondot okozna egy 64GB-nál nagyobb tárhelyű SDXC kártya? Valakinek van tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#1625) draco67


draco67
újonc

Sziasztok
Keresek megvételre rossz panasonic dmc-fz 200 gépet..
Ha esetleg valakinek elfekvőben lenne :-(

(#1626) tabletina


tabletina
újonc

Sziasztok! Van egy jó régi FZ30 gépem. Néhány éve nem használtam. Ma újra használni akartam, és megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy a kijelző csíkozódik. A gép maga jól működik, de a kijelzője használhatatlan lett. Van tippetek, hogy mi a baja?

(#1627) Tufako


Tufako
tag

Üdv mindenkinek. Második gépnek vettem egy FZ200-at. Kérdésem a tapasztaltabbakhoz, hogy a RAW formátumú képek miért olyan szemcsések? Ugyanakkor a JPG képeken sokkal kevesebb a szemcse, csak ugyebár ott kevesebb a lehetőség utómunkára. Természetesen 100-as érzékenységre állítottam.

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#1628) scarabaeus válasza Tufako (#1627) üzenetére


scarabaeus
őstag

Húzni kell zajszűrésen. A vázon belüli (a végén jpeget eredményező) feldolgozás részeként a kép átesik egy beállított mértékű zajszűrésen is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#1629) TomBond


TomBond
aktív tag

SDXC memóriakártyát szeretnék venni FZ300-hoz. Tudtok nekem ajánlani megbízható eladót itt a HardverAprón?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1630) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Van egy Lumix FZ82 típusú gépem és azzal kapcsolatban merült fel bennem egy kérdés. A probléma az lenne, hogy nem igen tudom, hogy hogy lehetne vele normális(abb) éjszakai képeket csinálni. Ahogy olvastam már más fórumokon, elvileg alap esetben max 4 sec a záridő, viszont SCN módban az artistic night módot használva 60 secig fel lehet húzni. Ezzel a móddal az a gond, hogy itt viszont nem tudok rájönni, hogy az ISO-t hogy tudnám feljebb húzni a 80-ról. Lehetséges, hogy nem lehet? Tehát van 60sec záridő de az ISO locked?

Valakinek van vele tapasztalata?
Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1631) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek ez, az elvárható normális működés egy FZ2000-től:
Ezt egy xiaomi note 8t mobillal vettem fel, jól látszik, hogy a telefon mennyi fényben dolgozott, hogyan "látott" és közben az fz2000 milyen beállításokkal működött:
https://drive.google.com/file/d/1DDpvmP8WDBnK2a2vufkWoPrmYm8IYneI/view?usp=sharingEzt pedig az FZ2000 vette fel ugyanakkor:https://drive.google.com/file/d/1bA-Qobc-eDNBqFBPYo-efKH2LEHAwj_K/view?usp=sharing

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#1632) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek ez, az elvárható normális működés egy FZ2000-től?: [link]
Ezt egy xiaomi note 8t mobillal vettem fel, jól látszik, hogy a telefon mennyi fényben (három led lámpa egyenként 800-1000lumen között v. régi 80-100w) dolgozott, hogyan "látott" és közben az fz2000 milyen beállításokkal működött.

Köszi a véleményeket.

A korábbi hozzászólásom kérem törölje a fórum gazda, sajnos én már kifutottam a szerkesztési időből. :B

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#1633) kiskagylo2 válasza sonaj0203 (#1632) üzenetére


kiskagylo2
csendes tag

Az nd szűró be van kapcsolva

(#1634) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik a jobb gép repülőnapokra és természetfotózásra?
Panasonic Lumix DMC-FZ300, vagy Panasonic DC-FZ82 / DC-FZ81

(#1635) #82971904 válasza adamcsik (#1634) üzenetére


#82971904
törölt tag

Szia! Fz300 nagyon jó kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#1636) flodur válasza adamcsik (#1634) üzenetére


flodur
csendes tag

Szia!
Ha repülőt is akarsz fotózni, amikor húzza a kondenzcsíkot, akkor ez a nyerő: Panasonic DC-FZ82 / DC-FZ81

Azt is látod, hogy milyen gép, még a légitársaság nevét is olvashatod. pedig, azok 9-10km magasan mennek olyankor.

Természetfotók, gyönyörűek és nem kell közel se menned a madarakhoz, stb.

Nekem is ilyen van :)

tetszeni fog

(#1637) Sisco2


Sisco2
tag

Sziasztok!
FZ1000 -es első generácios jó állapotu gépnek gyári tartozékokkal hol van most a korrekt piaci ára?

(#1639) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

A 10 éves FZ200-asomat az egyik szervizben szerencsésen elszúrták, és elszállt az LCD háttérvilágítása (csak nagyon gyengén lehetett látni rajta a képet). Szereztem egy donor készüléket, amiből egy másik szervizben átrakták a főpanelt és az LCD-t, így rendben működött tegnapig, amikor is kölcsönadtam a gépet egy kevésbé gyakorlott személynek, akinél állítólag már a bekapcsolás után előjött ismét az LCD halványsága. Arra gondolok, hogy esetleg valamilyen gombkombinációt nyomhatott le, és nem a hardveres probléma áll fenn megint. Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával?

Előre is köszönöm!

(#1640) kncsk


kncsk
friss újonc

Panasonic LUMIX DC-FZ82-es fényképezőgépem van. Az én igényeimnek és lehetőségeimnek teljesen megfelel. Két évvel ezelőttig tökéletesen működött. Akkor kezdett leállni és hibaüzeneteket kiírni:
"Kapcsolja ki és be a kamerát" és "Rendszerhiba (zoom)".
Szervízben megjavították (valami gyűrüt cseréltek benne...), a programját frissitették - innentől jól működött.
Most újra hibaüzeneteket ad.
Típushiba?
Hol lehet javítattni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.