Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) atthany válasza attika89 (#484) üzenetére


atthany
aktív tag

megnéztem, az a kettő nyert amelyik között nem tudok választani (FZ35 vs Canon SX20) :((
az új FZ45-nek kihajtható az LCD-je?

(#502) attika89 válasza atthany (#501) üzenetére


attika89
senior tag

"az új FZ45-nek kihajtható az LCD-je?"

Én eddig úgy tudom, hogy nem...szerintem az az FZ100 kiváltsága...
Bár még nem láttam az fz45 hátulját...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#503) Dolphine válasza atthany (#501) üzenetére


Dolphine
addikt

Ahogy a kolléga írta csak az FZ-100 LCD-je kihajtható.
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#504) k-atys


k-atys
csendes tag

Sziasztok!
Mindenki segítségét kérném,hogy melyik gépet válasszam?
FZ-38 vagy várjak az FZ-45 re,nézegetem még a Pentax X90-et,illetve a Sony HX 1-et.
Kompaktról állnék át és egy viszonylag komoly gépet keresek elfogadható árban.

(#505) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Üdv emberek!
Adott pana fz38, nikon l110, vagy fuji s2500 hd. Kérdésem: megéri-e a pana a kb. 20e ft többletet egy amatőr fotósnak. lehet, hogy nem is használom ki sosem.Várom segító hozzászólásaitokat.Köszönettel.

(#506) varsam válasza Bigemperor (#505) üzenetére


varsam
őstag

ezt neked kell eldöntened, hogy neked megéri-e anyagilag, tudsz rá annyit költeni. Attól függ, mit és leginkább mennyit fotózol, mennyire veszed komolyan, akarsz-e esetleg nyomtatni képeket...
Ha fotózni is szeretnél, nem csak fényképezni, akkor szerintem jó választás a gép.

[ Szerkesztve ]

(#507) bolic válasza benvolio (#496) üzenetére


bolic
őstag

"Ósönbe kapható"

Ez melyik boltra/cégre utalhat? Üdv. Én FZ100-as kompatibilis táskára gondolnék, ugye még nagyon újdonság a FZ100 és kevés a teszt információ. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#508) attika89 válasza bolic (#507) üzenetére


attika89
senior tag

Netán már beszereztél egy FZ100-at? :Y

Táskába ha teheted szerintem mindenképp próbáld bele a gépet mielőtt megveszed...
Túl kicsi nyilván nem jó, a túl nagy meg ugye felesleges...
Gondolom tudod az FZ100 méreteit, ...124,3 x 81,2 x 95,2 mm...
Kérdés még ugye, hogy mit szeretnél még a táskába tenni...stb
Auchan (Ósön :DDD ), Tesco és ilyesmi helyeken is lehet nézelődni, de pl az edigitalban is nagy a választék...

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#509) benvolio válasza bolic (#507) üzenetére


benvolio
őstag

Auchan = Ósön = Madaras Tecso ...mikor mi :D

(#510) Bigemperor válasza varsam (#506) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Köszi. A gondom tényleg az, hogy egyre feljebb kúszom az árban, ott már elérhető közelségben újabb gépek, egyre nehezebb lesz dönteni.üdv.

(#511) bolic válasza attika89 (#508) üzenetére


bolic
őstag

Hehe, nem gondolkoztál eleget. :C :DD Csak kérdeztem, nem azt jelenti hogy már megvan nekem ez a FZ100-as csodagép. ;] Habár nézegettem egy kicsit a tesztképeket, még mindig nem túl jó 100%-os normális nagyításban keresni a hangya foltokat, sajnos még mindig zajos. :U De lekicsinyíteni persze az nagyon tökéletes, viszont eddig még nem találkoztam az 1080i tesztvideót, eddig azt hittem hogy 1080p várható lesz, néhány nappal ezelőtt utánanéztem, hát nem lesz. Aludnom kell rá még egyet vagy nem veszek. :F

Jahhmmmm... Okay szóval Auchan, sajnos nekem nagyon messze van innen az Örsről, tom lusta... Panában sincs ilyen? Majd körülnézek egy kicsit, hátha létezik. Eddig a fenti táskában lévő cuccok stimmelnek, az már alap felszerelés ( az a törpeállvány... :C ), de még hozzá kell adni a 3 féle lencsét (UV, ND, PD), máris szevasz. :K

(#509) benvolio: Madaras teszkó? :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#512) k-atys


k-atys
csendes tag

Az FZ-100 kapható az e-digitalnál 139900 ft-ért... :(

(#513) attika89 válasza k-atys (#512) üzenetére


attika89
senior tag

Hát...ööö...huhhh!!! Egy kicsivel kevesebbre számítottam... :(
Kíváncsi vagyok mennyi lesz az FZ45 ezek után...
Az LX5 is bejövős....de az is közelebb lesz a 150-hez mint a 100-hoz...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#514) k-atys válasza attika89 (#513) üzenetére


k-atys
csendes tag

Én is kíváncsi leszek az FZ-45-re,azt a gépet el tudnám viselni...

(#515) benvolio válasza bolic (#511) üzenetére


benvolio
őstag

Még a lencsék is elférnének benne, mert már nézegettem én is +szűrőket hozzá. De mindegy, mert ha valakinek nagyobb kell van oldalzsebes változata is.

(#516) attika89 válasza k-atys (#514) üzenetére


attika89
senior tag

Ja! Jöhetne már valami értelmesebb teszt féle róla...de mindenhol csak az FZ100-al foglalkoznak...majd meglátjuk...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#517) Dolphine válasza attika89 (#513) üzenetére


Dolphine
addikt

Az FZ45 ára sajnos elég sok lesz! :(
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#518) attika89 válasza Dolphine (#517) üzenetére


attika89
senior tag

Igen sajnos én is olvastam!
Az a gáz, hogy még az FZ38-ra is spórolnom kéne egy csöppet :O

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#519) BEE


BEE
addikt

Nézegetem ezeket az új gépeket,
de csak a 100-as LCD-jét hiányolom az FZ 30-asomból. :((

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#520) Dolphine


Dolphine
addikt

A napokban nagyon rákattantam az FZ100-asra, gondoltam utánanézek egy kicsit. A kiszemelt "áldozat" igaz, hogy az FZ45, de arra még várni kell. A tesztképeket elnézve az FZ100-al valami komoly probléma van! :( Én nem vagyok hasra esve a képminőségétől. Sőt! Az FZ38-as is szebb képet produkál! :W
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#521) attika89 válasza Dolphine (#520) üzenetére


attika89
senior tag

Hát igen elég furcsa szerzemény lett szegény FZ100....
Én azért még megvárnám a részletes tesztet (majdcsak lesz már)....
A "Panasonic Talk" részlegen elég sokat foglalkoztak persze a képminőséggel....
Először a tesztkép v0.4es szoftal lett megcsinálva majd korrigálták és megcsinálták a v1.0-ás szoft-al...nem sokkal de jobb lett....
Nem tudom olvastad-e a fórumot ott a dpreview-n...
RAW-ban látszik igazán, hogy több részlet van az FZ100-nál, de valamiért a kép két része nem egyformán éles...
Sokan találgattak, hogy hibás lencse, meg hasonlók...én abba hagytam az olvasást egy ponton...

Mondjuk nekem max az FZ38 jöhet szóba egyenlőre...

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#522) DearMan


DearMan
tag

Én nemrég vettem egy FZ38-ast, maximálisan meg vagyok vele elégedve. Ahogy nézem az FZ45 paramétereit, tuti nem ér annyival többet, mint amennyivel drágább.. Nameg nem tudom, az újabb megapixelek jót tesznek-e neki...

(#523) Dolphine válasza attika89 (#521) üzenetére


Dolphine
addikt

Egy részletes tesztnek igencsak örülnék én is! Nagyon fura amit evvel a géppel műveltek az egyszer biztos. Mondjuk kíváncsi lennék rá (remélem egy részletes tesztben már benne lesz!), hogy az egyes képjavító technológiák mennyire javítják a képet, ha javítják egyáltalán. A "vicc" az egészben, hogy az FZ100 újabb érzékelőt is kapott. Ezek után pláne kíváncsi leszek az FZ45-re.
A fórumot nem olvastam, csak a képeket nézegettem. Mikor a magasabb ISO számokat nézegettem, ott nagyon durva volt néhol az eltérés az FZ38 és az FZ100 között. A "hab a tortán", hogy szerintem irreálisan magasra árazzák az FZ100-ast, de még a FZ45-t is. Lesz olyan ember aki 120e vesz egy FZ45, vagy 140e egy FZ100? :W Nem vagyok otthon a tükrös gépekben de azért már legalább egy kezdő gépet vehetsz (a SONY DSLR A-200 váz most 60e! az A-230L objektívvel 80e, az A-450L 150e!)! Igaz ott nincs HD videó, de a képminőség azért jobb!
Ahogy az előttem lévő kolléga is írta, az FZ45 paraméterei csak kicsivel jobbak, mint az FZ38, viszont árban 40e a difi! Az azért hatalmas! Attól félek, hogy az FZ38 nagyon gyorsan el fog tűnni a polcokról! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#524) attika89 válasza Dolphine (#523) üzenetére


attika89
senior tag

Szerintem is túl magas az ára mindkét új gépnek...újdonságok ide vagy oda...
140e-ből ÉN már dSLR irányba mennék...még használtat is bevállalnék...

Az FZ45-ben még sokan bizakodnak, hogy lesz olyan jó, mint az FZ38...majd meglátjuk...
Az viszont érdekes, hogy az FZ45-től még nem látni tesztképeket azon a kettőn kívül, ami a Panasonic oldalán fent van...kár!

Attól én is tartok, hogy nem sokáig lesz készleten az FZ38...bár sosem tudni...a sok birka lehet az újabbakat veszi majd, mert több megapixel, meg nagyobb zoom.... :U

Remélem hamarosan megvehetem a "drágaszágot"...nem nagyon tudnék most amúgy sem még plusz 30-40 ezret félretenni...szóval még ha akarnám sem tudnám az újabbakat megvenni...

Az azért kár, hogy mindkettő nagyobb mint az FZ38, még az FZ45 is, de a nagyobb átfogás miatt gondolom muszáj volt...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#525) Dolphine válasza attika89 (#524) üzenetére


Dolphine
addikt

Na igen, a nagyobb súly és a méret! Az igazság az, hogy az FZ45-ben a nagyobb zoom, a nagyobb átfogás ami csábít! Újabb a képfeldolgozó algoritmus is, de hogyha olyan, mint amilyen az FZ100, akkor nagyon felejtős lesz! Persze van még egyéb újabb technológiai újítás is, de azok tényleg nagyon elenyészőek. A nagyobb megapixel engem nem vonz!
Én is bizakodom, de a plusz költség tényleg nem éri meg.
Ha tényleg ilyen áron jönnek ki ezek a gépek, akkor ez nagy bukta lesz! :W Árat kell csökkenteni, különben épeszű ember meg nem veszi az biztos! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#526) rumos14 válasza Dolphine (#520) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagyobb zoom átfogás, több mpixel - 100%-on nézve persze hogy gyengébb a képe.
nektek nem hiányzik az FZ38-ból a vételen sorozat? sztem nagy faxság volt kivenni, a 28-ban még volt.

(#527) rumos14 válasza Dolphine (#523) üzenetére


rumos14
nagyúr

az FZ100-ban lévő CMOS érzékelő az 1080-as videó meg a sok fps miatt van. a képminőségben nem feltétlen jobb mint a CCD (ami az FZ45-ben van).. ez volt a helyzet a Canon SX1 és SX10 esetében. az elsőben CMOS volt, a képe gyengébb is volt.

a tükrös gép egészen más világ, a kit objektív jó, de csak indulásra. a képminőségek közti különbség viszont hatalmas, sokkal természetesebbnek hat a képe és az utómunkára lényegesen alkalmasabb egy tükrös gép raw file-ja.

az árak: természetes, hogy egy új gép árszintje nem csak a tudással arányosan magasabb az elődnél. 2 hónap múlva lemegy az ára elfogadható szintre.

(#528) rumos14 válasza attika89 (#524) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, sajnos vége a kompakt méretnek. kitolt (tele) zoom mellett is elfogadható a méret FZ38-ig bezárólag, az új FZ-k lényegesen megnyúlnak.

(#529) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Nemtudom volt e már róla szó, de nem találtam semmit, vagy nem jól kerestem.
Szóval van egy FZ8-as panám és ugye ez nem illeszti rá a fényképre a készitési dátumot.
Viszont én szeretném ezt látni mikor visszanézem a számitogépen.
Milyen progival tudom a készítés dátumát ráíratni a képekre?
Előre is köszi!

ˣ

(#530) varsam válasza rumos14 (#526) üzenetére


varsam
őstag

Nekem pl hiányzik a végtelen sorozat. Ugyan van egy gyors sorozat funkció, amit lőhetsz a végtelenig, de az csak max 3 megapixeles képet csinál, és semmit nem állíthatsz rajta, de legalább tényleg gyors.

Ami még zavaró számomra, és nem tudom, hogy másik gépeknél (akár dslr) is így van, hogy ha pl több másodperces záridővel fotózok, akkor a kép elkészülte után, ugyanannyi ideig dolgozik vele és ez idő alatt nem csinálhatok semmit a géppel. Tehát mondjuk egy 60 másodperces képnél, még további 1 percig dolgozza fel a képet, ami elég sok holt idő.
Ez máshol is így van, vagy csak kompaktoknál, esetleg lehet ez ellen valamit csinálni?

(#531) rumos14 válasza varsam (#530) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem az a végtelen sorozat pont jó volt sebességre (olyan kb. 1,5 kép másodpercenként) és főleg "végtelenségre".
a 3 mpixeles interpolált gagyi képekkel nem megyek sokra. akkor már inkább videó, annak hangja is van :)
amit írsz, az a hot pixel szűrés miatt van, inkább örülj neki, hogy nem neked kell utólag kiszűrni. a gép ez általad készített kép záridejével megegyező záridejű képet csinál utólag, full feketét.

(#532) varsam válasza rumos14 (#531) üzenetére


varsam
őstag

Igen, azokkal a 3mpixelesekkel nem sokat lehet kezdeni..

Jaaa hogy hot pixelt szűr, az jó, így már értem, köszi.

Videóval is van problémán, illetve nem tudom, hogy ez csak nálam ilyen, vagy mindenkinél. Az a bajom, hogy sok helyen belilul a kép egyes részeken. Feltöltöttem egyet, ennek az elején látható, miről beszélek. A végén, amikor már ráközelítek a vízesésekre, akkor már normális. Sok itt készült videón tapasztaltam a jelenséget. A napellenző is fent volt a gépen, és fényképeknél sosem tapasztaltam ezt.

(#533) rumos14 válasza varsam (#532) üzenetére


rumos14
nagyúr

szép hely :K
én a napra tudok csak gondolni, esetleg nem maszatos a frontlencse? minden helyzetben ilyen az eleje a videónak?

(#534) r0by válasza varsam (#532) üzenetére


r0by
addikt

Nálam is szokta ritkán csinálni.
De egyébként érdemes feltenni a napvédőt, amit adnak hozzá, tud a fényből szűrni. De ha fent volt, akkor nem szóltam :)

(#535) Dolphine válasza rumos14 (#527) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezen az oldalon tesztelték az FZ100-t: [link]
A legnagyobb problémát az oldal és a fórumozók is abban állapították meg, hogy nagy a képzaj és néha az FZ38 veri minőségben! Az árról már nem is beszélve! Tényleg kíváncsi leszek az FZ45-re. Mindezektől függetlenül elég erős értékelést kapott a gép, szerint azért, mert minden benne van, ami egy kompakt (bridge) gépbe belezsúfolható!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#536) rumos14 válasza Dolphine (#535) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó hamar letesztelték.
nekem az a bajom vele, hogy iszonyat drága. a hajtható, nagy felbontású kijelző nagyon jó. de a képminőségért kár volt. sztem ennél az FZ28 és 38 is jobb. zoom átfogás és mpixel együttes növelése várható volt, hogy erre vezet.
az FZ45 lehet hogy egy fokkal jobb lesz, de annak nem sok értelme van az FZ38 mellett.

(#537) attika89


attika89
senior tag

Ha minden jól megy holnap meg lesz az FZ38!!! :C
Igaz használt...~2,5 hónapos, de így 60e Ft volt!!! Várom már nagyon!!! :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#538) k-atys


k-atys
csendes tag

Sziasztok!
Mindenkinek,akit érdekel: Az FZ-45 kapható a Pixmania.hu-n,
fogyasztói ára : 114971-Ft.
Engem érdekelne,de lehet maradok az FZ-38-nál.

(#539) varsam válasza k-atys (#538) üzenetére


varsam
őstag

Szerintem 25-30ezer többletet nagyon nem ér meg az a kis plusz amit nyújt a gép (mert tényleg nem sok pluszt ad).

Én ennyiért már tényleg dslr-t vennék.

[ Szerkesztve ]

(#540) ospubis válasza k-atys (#538) üzenetére


ospubis
csendes tag

Az említett lelőhely széles ívben kerülendő.

(#541) attika89 válasza attika89 (#537) üzenetére


attika89
senior tag

Nah ma reggel megkaptam a gépet! :)) :C :DD
így elsőre nagyon szuper...lőttem is vele pár száz képet...majd holnap lehet teszek fel párat az amatőr topikba, vagy ide...
Ez az első fényképezőgépem, eddig csak az i8510emmel "fotózgattam", bár azzal is lehet élvezhető képeket lőni...azért nem egy fényképezőgép...

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#542) r0by válasza attika89 (#541) üzenetére


r0by
addikt

Én egy fuji a202 után váltottam. A mobilom egy samsung omnia i900.
Ezekhez képest hát hogyismondjam... khm :)

(#543) attika89 válasza r0by (#542) üzenetére


attika89
senior tag

Hát igen nyilván ég és föld a különbség, ez tagadhatatlan! Egy darabig mondjuk el voltam én az innov8-el...aztán jött a késztetés, hogy kipróbáljak valami újat! :B
Egy dolog zavar csak egy kicsit, hogy nem tudtam/tudok dslr-re mozdulni :U
Majd egyszer talán...ha az ég és a pénztárcám is azt karja...



[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#544) Dolphine


Dolphine
addikt

FZ45 teszt:
[link]
Majd az okosok elmondják, hogy ez jó, vagy sem? :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#545) rumos14 válasza Dolphine (#544) üzenetére


rumos14
nagyúr

érdekes lenne egy direkt összehasonlítás, de én nem tartom kiztártnak, hogy az FZ45 képei szebbek mint az FZ100-é. érdemes összevetni u.ezen tesztoldal FZ100-as tesztképeit (direkt linkelést nem engednek a képekhez).

(#546) attika89 válasza rumos14 (#545) üzenetére


attika89
senior tag

Eddigi képek alapján az FZ45 általában szebb, kevésbé mosott képeket készít, mint az FZ100, de telén kb egyformán teljesítenek...
Azt viszont egyenlőre nem tudom eldönteni, hogy jobb-e/van-e olyan mint az FZ38...
Eddig az az általános vélekedés, hogy a nagyobb átfogás ellenére nem csökkent a teljesítmény annyira mint amennyire várták...

Nekem már az FZ38 is elég zajoska, szóval nem tudom...
Ennek ellenére én egyenlőre boldog vagyok vele...(de nem is tehetek mást :P )

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#547) Dolphine


Dolphine
addikt

Három kép a három FZ-vel. FZ35(38) FZ40(45) és az FZ100
[link]
[link]
[link]
Ezek alapján az FZ100 szörnyű képet ad! :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#548) varsam válasza Dolphine (#547) üzenetére


varsam
őstag

Ezek alapján az FZ100 tényleg nagyon gyenge..

FZ45-nél pedig nem tudom meghatározni, hogy mi pluszt adna, egyedül a kicsivel nagyobb nagylátó ami vonzó lehet az FZ38-cal szemben szerintem.

(#549) rumos14 válasza attika89 (#546) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem igazán meglepő az eredmény! sajnos...
az FZ38-hoz képest az FZ45 +2 mpixelje lópikulát sem ér, az FZ100 másfajta szenzora meg jó a full HD videóhoz és sok fps-hez, de fényképezésre nem való :(

(#550) Dolphine


Dolphine
addikt

Egy új komplett teszt az FZ45-ről:
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.