Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) Zozzant válasza emre33 (#800) üzenetére


Zozzant
addikt

Teljesen felesleges volt ilyen gyors kártya bele, a gép 8 MB/sec körül tudja csak írni a kártyát, egy Ultra II 15 MB/s elég lett volna.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#802) emre33 válasza Zozzant (#801) üzenetére


emre33
addikt

Próbálgattam, nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a kártyára írás sebessége miatt lassul be:

Manuális beállítás, fix 1/200 záridő, ISO 100

14MP, fine JPG -> 19
14MP, normal JPG -> 19
10MP, fine JPG -> 21
10MP, normal JPG -> 21
7MP, fine JPG -> 23
7MP, normal JPG -> 23

(Sor végi szám azt jelenti, hogy mikor lassul le 5-ről olyan 2-2,5 fps-re)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#803) Zozzant válasza emre33 (#802) üzenetére


Zozzant
addikt

Ennyit tud a gép. Az sd kártyád biztosan nem lassú hozzá.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#804) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Lumix fz-18-at de sajnos csak angol kezikonyve van.
Rakerestem neten, de sajnos ott sem talaltam magyar nyelvut.
Tud valaki olyan oldalt ahonnan le lehetne tolteni ingyen?

Elvileg a mellekel CD-n rajta van, de en olyat nem kaptam.
Ha valakinek meg van legyszi kuldje el e-mail-ben.
rrolll@freemail.hu

Minden segitseget nagyon megkoszonom!!! :K

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#805) andrasferenc válasza Rollee (#804) üzenetére


andrasferenc
tag

Innen letölthető FZ 18 használati utasítás, illetve telefonon +36-40/201-006 számon elérhető a Panasonic Magyarország.

[ Szerkesztve ]

(#806) Rollee válasza andrasferenc (#805) üzenetére


Rollee
aktív tag

Nagyon szepen koszonom!!!!! :R :R :R

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#807) andrasferenc


andrasferenc
tag

Panasonic DMW-CZA30 tipusú fekete bőr tokot keresek.

(#808) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!
Lehet utólag Magyar nyelvű menüt belerakni egy Pana fz18-as gépbe?
Ha igen akkor hogyan?
A tesztoldalon olvastam, hogy kéne lenni benne, de nyilván ezt nem az Eu-ba szánták.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#809) Laci4 válasza Rollee (#808) üzenetére


Laci4
senior tag

Hívd fel szerintem a pana szervizt. Volt ott egy rendes szaki, aki nekem gari után-nélkül is segített

[ Szerkesztve ]

(#810) Dolphine


Dolphine
addikt

Végre elkészült a gépem! :DD
A vaku teljes vezérlését cserélték, de most már jó. Remélem semmi gondom nem lesz vele ezután. Irány fotózni! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#811) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Fz45-el nem lehet beállítani hogy mondjuk 10 másodpercenként csináljon fotót???
Time lapse videót szerettem volna készíteni vele de így nem fog menni...
Ez elég gáz egy ilyen gépnél hogy ezt a funkciót kihagyták... (legalább is én nem leletem rá sehol sem a menüben)

[ Szerkesztve ]

(#812) emre33 válasza pusi1981 (#811) üzenetére


emre33
addikt

scn? Témák közt se?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#813) scarabaeus válasza pusi1981 (#811) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem, nincs ilyen funkciója. A másik dolog, hogy távirányítani sem lehet, így a régi FZ topikos megoldásunk sem működik. Amúgy nem alapkövetelmény egyik géppel kapcsolatban sem a time lapse, csakúgy, mint a másik gyakran alapkövetelményként keresett funkció, a képek azonnali, gépben történő szétgolyószórózása dátumfeliratozóval. (Azt viszont már döbbenten olvastam a múltkor, hogy valamelyik belépő Nikon DSLR-en nincs bracketing, röhej:-) )

Quoth the Raven "Nevermore."

(#814) KTU


KTU
addikt

Sziasztok!

FZ38 vs FZ45
melyiket rendeljem
képminőség számít csak
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#815) KTU válasza KTU (#814) üzenetére


KTU
addikt

Döntöttem :U
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#816) Dolphine válasza pusi1981 (#811) üzenetére


Dolphine
addikt

Maximum olyat tudsz, hogy éjszaka mód, 15 mp záridő, 10mp időzítő/3 kép. Mondjuk ebből nehéz lesz videót készíteni! :F Sokszor megcsinálni ezt. Hirtelen jobb ötletem nincs. Lehet, hogy eléggé "parasztos" akkor bocsi! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#817) Dolphine válasza Dolphine (#816) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez mekkora marhaság amit írtam! :W Ne haragudj, most gondoltam újra, hogy ez Neked nagyon nem lesz jó! :W
Bocs!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#818) andreijj válasza KTU (#815) üzenetére


andreijj
tag

Na és melyik mellett döntöttél? Nekem is nagy dilemma volt 2 hónapja, de a 38 mellé tettem le a voksom, akkor az 75k volt, a 45 pedig 80k :D

(#819) KTU válasza andreijj (#818) üzenetére


KTU
addikt

Elég faramuci döntést hoztam.
mivel nem sürge (most-már :U ) és az FZ45 pont ma 1 éve jött ki, kivárok hátha olcsóbb lesz mindkettő, de ahogy látom a forint árfolyamot ....
nem tudom :F
38-at néztem ki, de szerintem elhanyagolható a képminőség különbsége, (főleg az én fotós tudásommal),
lehet 45 lesz, az alul +2 és felül meg jó ha több van alapon.
mindkettő f/2,8-ról indul
most FZ38 73e, FZ45 79e Ft

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#820) rumos14 válasza andreijj (#818) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól döntöttél.

(#821) Dolphine


Dolphine
addikt

Az utód is megérkezett FZ48 (FZ47) néven
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#822) rumos14 válasza Dolphine (#821) üzenetére


rumos14
nagyúr

érdekes...
visszavettek a felbontásból, talán az FZ38-ban található 12 mpixeles érzékelőt kapta, ez jó lépés. tud Full HD-t, ez is pozitív. viszont nincs raw? :Y
gondolom nemsokára kihoznak egy FZ200-at vagy vmi hasonlót. ami CMOS lesz, és gyengébb képinőségű.

(#823) Dolphine válasza rumos14 (#822) üzenetére


Dolphine
addikt

Májusban vettem egy FZ45-t. Mikor megláttam a specifikációkat, majd a hajam téptem. Vagy kár ezen agyalnom? Sok mindent én is szívesen látnék az enyémben is, többek között ezt az éjszakai készítési módot. Úgy vettem ki, hogy úgy működik mint a Sony eljárása. Több képet készít, aztán abból készít egyet.
Lelkem mélyén azt remélem, hogy majd Te mondasz valamit, ha egyszer a kezedbe veszed. Anno az FZ38 vs. FZ45 esetén megtetted.
Az FZ45-ben viszont van RAW. Agyaltam rajta, hogyha komolyan gondolom a fényképezést, akkor ez az alap, igaz?
Ja, az FZ48-ban nincs ISO80 sem!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#824) rumos14 válasza Dolphine (#823) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem érdemes sokat agyalni ezen. megvetted a gépet, használd :K várható volt h júl-ban kijön az új FZ, évek óta így van. az meglepő h visszavettek a felbontásból, most legalább kiderül, mit tud ez az optika, ami a te gépeden is van. óriási különbségek amúgy biztos nem lesznek...
a raw, hát, a zajkezelésen lehet valamennyit javítani, de amúgy nem sokat ér. ha komolyan gondolod a fényképezést, akkor nagyobb érzékelős gép kell.

[ Szerkesztve ]

(#825) denko


denko
senior tag

sziasztok!
olyan kérdésem lenne hogy:
FZ-45 hoz létezik e valami LCD kijelző védő? én foliát vettem rá..de elég fura lett..3as méretet vágtam ki, viszont kijelzője nagyobb mint 3.0..igaz a képet jeleniniti meg ezen a területen de maga a kijelző nagyobb..
létezik valjon valami üveg szerű vagy iylesmi LCD VÉDŐ RÁ?
vagy akár mi a mi megvédi a kijelzőt ami nem egyszerű matrica?

(#826) denko


denko
senior tag

http://cgi.ebay.com/ACMAXX-3-0-HARD-LCD-PROTECTOR-Panasonic-Lumix-DMC-FZ40-/230647268122?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item35b3a6031a

ilyesmire gondoltam..csak nemtudom biztosan jó e rá..

meg M.on nem láttam iylet sajnos

[ Szerkesztve ]

(#827) Dolphine válasza denko (#826) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem egy szimpla fólia van rajta. Nekem ez is bejött!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#828) fireman


fireman
tag

Kicsit bővebb infó az augusztusban megjelenő FZ48-ról.
http://panasonic.net/avc/lumix/compact/fz47_fz48/index.html

(#829) benvolio válasza fireman (#828) üzenetére


benvolio
őstag

Nagyon bejövős ez a gép, szerintem képileg is ott lesz, de egy kihajtható LCD-t rátehettek volna és akkor egy tuti gépet sikerült volna összehozni. Majd csak meg kell várni míg lemegy 80-ra az ára aztán irány a bolt. ;]

(#830) Zozzant válasza fireman (#828) üzenetére


Zozzant
addikt

Unalomig lenyúzott 1/2.33-inch CCD :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#831) pigsty


pigsty
aktív tag

No, állítólag nem is érdemes UV szűrőt venni rá, de vettem az egy Soligort, ha mégis veszélyes helyre megyek, csak azért írom, mert korábban kérdezősködtem erről;
polár szűrő ebben a műfajban csak tízezer Ft felett érdemes, vagy abból is jó egy Soligor?

FZ-38-am van. Érdekes, Index topicjain eléggé lehúzzák a Panasonicokat,(főleg zaj miatt) köztük külön ezt a modellem. De nem viszem már vissza :)
aaz tény, sokszor ISO100-n is látszik a zaj, teljes méretű képnél, kültérben, nem tudom, hasonló árú gépeknél is így van.

Annyi a kérdés, szerintetek érdemes-e GGS LCD védőt venni, mennyire strapabíró a FZ sorozat LCDje?
És egy amatőr kérdés: ki vásárolt Ebayen?
Én még sose, nem tudom, érdemes-e inkább ebayen venni ezt a LCD védőt, mint a pécsi (tehát posta miatt plusz költséges) advesphotonál?

Objektív lencse tisztításhoz mi ajánlott? Bármilyen pumpa, törlő jó, vagy kinek mi vált be?

És egy érdekes kérdés: WinXp alól lehet a bekapcsolt fényképezőn a memóriakártyára datot vinni? Nem ment sehogy se, régi Hp tudta. ritkán csinálnám, tárhely hiányában, ha betelik a számítógép, de írásvédettnek írja ki.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#832) andrasferenc válasza pigsty (#831) üzenetére


andrasferenc
tag

Szia!
Az UV szűrőt legtöbben többek közt a frontlencse védelme miatt használják.
Polár szűrőből nekem Hama van.
A Panasonic FZ 38-as nem rossz fényképezőgép. Attól függ, mire kívánod használni. Ha profi fotós vagy, lehet más, a profik által használt gépeket kéne venni. Ha hobbi szinten használod, akkor megfelelő. Ha örömödet leleled benne, a fotóiddal meg vagy elégedve, nem kell azzal foglalkozni, mások mit ócsárolják. Kinek a pap, kinek a papné...
Én használok LCD védő fóliát. A Speedshopnál vettem. Brando termék. Meg vagyok vele elégedve. Igaz, nagyon nehéz feltenni, többszöri nekifutásra sikerült, mert könnyen alámegy egy szösz. Fürdőszobában érdemes próbálkozni. Szerencsére az a fólia mosható, többször is felhelyezhető. Sikertelen felhelyezés után levettem, hajszárítval óvatosan megszárítottam és ismét próbálkoztam. Szerintem jó, ha van a gépen.
Lens Pent javasolnék a lencse tisztítására. Illetve a por lefújására vásároltam a patikában kapható "körtefecskendőt" pár száz forintért.
Én fotóbankot használok. Arra mentek.

(#833) róbert gida válasza pigsty (#831) üzenetére


róbert gida
tag

Én is Soligor UV szűrőt használok az objektív védelme érdekében szvsz másra nem is nagyon jó ,ha jól emlékszem 2000 ft volt még anno a néhai Photo Hallnál.Tisztításhoz szerintem bármilyen pamut ruha jó ,csak műszál ne legyen benne! Én a Polaroid szemüvegemhez kaptam egy törlőt azt használom. Az LCD-re semmit nem használok és semmi baja sincs,nem karcos jól bírja.

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#834) andrasferenc válasza róbert gida (#833) üzenetére


andrasferenc
tag

Én nem javasolnám az általad említett pamut, s egyéb anyagot. Erre vannak speciális eszközök, mint a LensPen. Ezzel rizikómentesen lehet alkalmazni.

(#835) róbert gida válasza andrasferenc (#834) üzenetére


róbert gida
tag

"Egyéb anyagot "? A pamuttól még nem lett semmi baja a lencsének a gépemen csak tiszta lett.De semmikép nem akarok ezen vitatkozni csak a saját tapasztalataimat írtam le.

[ Szerkesztve ]

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#836) andrasferenc válasza róbert gida (#835) üzenetére


andrasferenc
tag

Nézd, pamut és pamut között is lehet különbség. Egyik lehet durvább, esetleg egyenletlenebb szövésű. Ha meg netán a lecséről por kerülhet rá és nem olyan a pamut anyagszerkezete. akkor végigszánthatja a bevonatot.
A LensPent direkt erre találták ki. Általában 3, 3 és fél ezer forint körül kapható. Egy százezer forint körüli gépet, illetve objektívet nem szabad kockáztatni. Hiszen más a szemüveg anyaga és a más az objektivé, amelyen több réteg védőréteg van.
Csak megjegyzem, az én szemüvegemen oldalanként 8 réteg bevonat található. Sosem mentem neki szárazon a tisztításának, hanem előtte vízzel leöblítettem.

(#837) pigsty válasza andrasferenc (#832) üzenetére


pigsty
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, és milyen táskát javasoltok mellé? Jó, ez nagyon egyéni, nagy a választék...de mégis, a nagy mérete miatt a legtöbb kompakt táska már épp nem jó, sima városi, erdőbeli sétához lenne, amiből gyorsan elő lehet kapni, meg visszarakni, állványt, sütit, egyéb dolgot nem raknék bele, csak a gépet. Esetleg töltőt, akkut még utazásokhoz.
Majd lehet, elviszem belepróbálni,, de messze vannak a jó boltok.

Fóliát nem veszek, snassz lenne; a 2004-es olcsó gépemhez képest a LCD valóban védettebb, nem közvetlen az LCD lap van a gépen, hanem felette van ez a kemény plasztik lap vagy üveg, tehát nem nyomódik be. Vigyázok rá, bár ne karcosodjon be lehetőleg.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#838) andrasferenc válasza pigsty (#837) üzenetére


andrasferenc
tag

Táska esetében én Kata 3N1-22 hátizsákot vásároltam. Elférnek benne a kellékek. Több féle módon lehet viselni. Igényes, strapabíró kivitelű. Igaz, nem olcsó.
Fotóztáltól is függ, mert lehetne mondani, alkalom függő a táska. Ez a hátizsák sokfélekép használható.
Kata 3N1-22
Még egy link a márkáról:
Kata

[ Szerkesztve ]

(#839) pigsty válasza andrasferenc (#838) üzenetére


pigsty
aktív tag

hát nálam az van, 1-2 km-re már szép erdős, mezős rész van, gyakorlatilag nem merem kivinni táska nélkül a gépet néhány perc sétánál távolabbra, ne kloffogjon a nyakamban, meg ne lássák, pontosan mi van nálam.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#840) salesman válasza emre33 (#802) üzenetére


salesman
őstag

Köszönöm!

Türűűűdrááá!

(#841) Geffry


Geffry
aktív tag

Üdv!

Kis segítséget kérnék...
Ezek közt, mi a 30ezer focsónyi különbség?

Ha csak a forgatható kijelző, akkor azt inkább sörre költöm :)

:R

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#842) benvolio válasza Geffry (#841) üzenetére


benvolio
őstag

Ha lényeges a video: a 100-as FullHD-ba a 45-ös 720p-be rögzít. Az egyik CMOS a másik CCD érzékelőjű.
Van itt egy kis összehasonlító teszt: [link]

(#843) emre33 válasza Geffry (#841) üzenetére


emre33
addikt

Nekem 100-as van.

CMOS gyorsabb mint a CCD. Kicsit rosszabb képminőség.

Nekem a gyorsaság számított, ezért vettem 100-ast.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#844) salesman


salesman
őstag

Üdv mindenkinek!

Mától kezdve ismét az Fz "táborban" (FZ 20 után) vagyok, egy Fz 100 userként! :K

Türűűűdrááá!

(#845) emre33


emre33
addikt

Hát bejelentették a 150-et.
Asszem el kell adom a 100-ast.
Panasonic Lumix DMC-FZ150

Alábbi képet nézzétek meg: Bal oldalt is lehet zoom-t állítani?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#846) benvolio válasza emre33 (#845) üzenetére


benvolio
őstag

Nagyon kíváncsi leszek az első tesztekre. Mert ez számomra is elgondolkodtató egy cserére. Jó lenne ha már tényleg hoznának az újabb gépek valami változást a képminőséget nézve, mert pl. az FZ48 sem lett semmivel sem jobb mint elődei, pedig már végre ott tartunk, hogy visszavettek a pixel mániából.

(#847) emre33 válasza benvolio (#846) üzenetére


emre33
addikt

Hát CMOS-tól ne várd hogy jobb legyen mint a CCD-
Nekem a CMOS gyorsasága győzött meg. ez fontosabb volt.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#848) benvolio válasza emre33 (#847) üzenetére


benvolio
őstag

Én nem azt írtam, hanem, hogy az egyforma típusú /érzékelőjű/ újabb gépek /pl.FZ38-FZ45-FZ48 sorozat/ nemigen akarnak javulni, pedig már a pixelekből is visszavettek, de hátha végre ezzel a FZ150-essel történne pozitív változás a 100-ashoz képest.
Ezt, hogy érted "Hát CMOS-tól ne várd hogy jobb legyen mint a CCD-". Tudtommal több CMOS érzékelőjű gép /kompakt gépek/, jobb képpel bírnak mint a CCD társaik. De ez tényleg konkrét típustól függ.

(#849) rumos14


rumos14
nagyúr

FZ150 a laborban: [link]
szerintem pozitív sz összkép. az FZ100-at lemossa (érdemes az iso-t emelni, a kép más részeit is megnézni), a Sony HX100 maszatolós, a +4 mpixel ellenére kevesebb az érdemi képinformáció, az FZ38-cal pedig nagyjából pariban van.

(#850) emre33 válasza rumos14 (#849) üzenetére


emre33
addikt

Akkor el is adom a 2 hónapos FZ100-at.

Vevők jelentkezését várom.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.