Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) hannigz válasza yvsmad (#900) üzenetére


hannigz
csendes tag

Pont az a baj, hogy nincs mire tenni :)

(#902) yvsmad válasza hannigz (#901) üzenetére


yvsmad
őstag

FZ28-at és FZ38-at is kereshetsz, szinte ugyanaz a tudásuk.

(#903) hucsikoi válasza hannigz (#899) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nekem is egy FZ-38-as gépem van és nyugodt szívvel tudom ajánlani. Kezdő vagyok a fotózásban és az az igazság, hogy nagyon nem is akarok belemerülni a témába. Nekem családi fotózáshoz kell és nagyon meg vagyok vele elégedve!

(#904) hannigz válasza yvsmad (#902) üzenetére


hannigz
csendes tag

Abban bízom, hogy a 18-as olcsóbban meg tudom csípni.
De persze minden ajánlat érdekel.

(#905) FrezeR


FrezeR
senior tag

Nem tudjátok esetleg, hogy az FZ150-nek tervezik e utódját piacra dobni? Lehet e számítani ilyesmire a jövőben vagy már áttérnek a cserélhető objektíves gépekre?

(#906) yvsmad válasza FrezeR (#905) üzenetére


yvsmad
őstag

Már tervezik, ne izgulj. Az ultrazoom bridge és a MILC két tök különböző kategória kb. 0 átfedéssel.

(#907) scarabaeus válasza FrezeR (#905) üzenetére


scarabaeus
őstag

Már ki is jöttek vele. Nem kicsit esett le az állam amúgy, amikor pár napja benyomták a pletykát, hogy a másnapi bejelentés egy konstans F2,8 fényerejű zoom lesz, ekv. 25-600 mm-en... Az FZ150 a végére már F5,2, ha F2,8-on kezd is. Igazából egyetlen másik ultrazoom-gyártó soha az életben nem csinált eddig konstans fényerős zoommal bridge-et, kivéve a Panasonicot, ők majd' egy évtizede összehozták az FZ10-FZ20 (és FZ15) modelleket, sem azelőtt, sem azóta nem csináltak olyat ők se, az FZ20-asom ekv. 36-432 mm között hozta az F2,8 fényerőt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#908) FrezeR válasza yvsmad (#906) üzenetére


FrezeR
senior tag

Na és lehet tudni erről bővebben valami infót?

(#909) scarabaeus válasza FrezeR (#908) üzenetére


scarabaeus
őstag

pixinfo
dpreview

Quoth the Raven "Nevermore."

(#910) FrezeR válasza scarabaeus (#909) üzenetére


FrezeR
senior tag

Hoppá ez egészen friss pont jókor kérdeztem :) Gondolom brutális ára lesz... Nekem most egy FZ30-am van és keresem az utódját nézelődök (nagyon megtetszett a 150-es), hogy majd mire lenne érdemes lecserélni, mert elégedett vagyok ezzel a géppel csak már jobb lenne kicsit komolyabb. De objektíves gépben nem gondolkodom.

(#911) emre33 válasza scarabaeus (#909) üzenetére


emre33
addikt

oh, akkor 150-es gépemet erre érdemes lesz lecserélni :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#912) emre33 válasza scarabaeus (#909) üzenetére


emre33
addikt

Ami nekem fontos lesz, hogy az Fz150 aksija kompatibilis lesz-e vele.
Mert 4 darab aksim van a FZ150 géphez.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#913) scarabaeus válasza emre33 (#912) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mást használ, BLC12-est.
Amúgy amellett, hogy az objektív változott (és leírták még a többi változást), a MILC gépekéhez hasonlóan nagyfelbontású EVF-et is kapott. Míg az FZ150 a kijelzőjénél is kisebb felbontású, úgy 200 ezer szubpixeles EVF-fel megy, addig ennek (gondolom, LCoS, tehát monokróm, háromszínű leddel világítva mp-ként 180-szor, így a felbontást, hogy az R-G-B szubpixelesekével összehasonlítható legyen, háromszorosként kellett venni) 1,3 millió képpont.

#914: Azért jópofa dolog lesz, hogy ahol az FZ150-est a zoom végén ISO 1600-ra kellett állítani, ugyanazon körülmények között ez elmegy majd ISO 400-zal.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#914) FrezeR válasza emre33 (#911) üzenetére


FrezeR
senior tag

Mennyire vagy elégedett a 150-el? Én is ezt néztem ki most magamnak de közbeszólhat a 200-as :) Persze attól is függ mennyi lesz az ára...

(#915) emre33 válasza scarabaeus (#913) üzenetére


emre33
addikt

BLC12?
Kérdés, hogy a csatlakozók mérete és a feszültség és az alak egyforma-e.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#916) emre33


emre33
addikt

http://www.ephotozine.com/article/panasonic-lumix-dmc-fz200-hands-on-review-19711

Itt vannak tesztképek.

Sajna 200-hoz nem lesz jó 150 aksija.

Akiskkal együtt kell majd eladnom :(

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#917) FrezeR


FrezeR
senior tag

Itt már kapott egy árat a 200-as nem tudom mennyire valós :U

Panasonic LUMIX DMC-FZ200 Black Digital Camera

(#918) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Üdv Néktek Topiclakók!
Kérdésem van FZ150 tulajokhoz: ugye egy ilyen komoly gépnek valódi (lamellás) rekesze van, és nem valami eccerű ND-filterrel oldják meg a "rekesz"kérdést? Egy ilyet szándékozom venni, és nem szeretnék meglepődni. Ki mennyire van vele megelégedve?
Válaszokat köszönöm! :R
T.

(#919) st6969


st6969
őstag

Hello!
Engem az érdekelne (elsősorban FZ48 tulajokat kérdezem), hogy video közben a zoom motor hangja belehallatszik-e a felvételbe (illetve lehet-e úgy optikai zoomolni, hogy ne hallatszon bele)? Youtube-on találni ilyet is, olyat is. Viszont FZ45 és FZ38-ról csak olyan Youtube videokat találtam, ahol egyáltalán nem hallatszik bele a motorhang...Változott volna valamit ez a rész az FZ48-ban?
Esetleg van/lesz utódja?

(#920) vzws9o


vzws9o
csendes tag

Sziasztok! Nekem van egy PanaFZ38-asom és ma vettem rá Soligor Blueline polárszűrőt amit rögtön ki is próbáltam, viszont sajnos nem tudom róla levenni. Találkozott már valaki ilyen problémával? Tekerem és tekeredeik a vaku orrán a kis műanyaggal együtt.

(#921) hannigz válasza vzws9o (#920) üzenetére


hannigz
csendes tag

Állítsd a zoomot maximumra, akkor kijjebb jön a lencse vége, és meg tudod fogni a szűrő alatt lévő forgó gyűrűt.

(#922) vzws9o


vzws9o
csendes tag

Köszönöm! Így könnyebben hozzáférni, csak az a bajom, hogy az a recés forgó gyűrű nekem nem forog. Teljesen rászorult :O

(#923) hannigz válasza vzws9o (#922) üzenetére


hannigz
csendes tag

Melyik recés? Az előbb azt írtad, hogy elforog, most meg, hogy beszorult. Hogy van ez?

A szűrőt nem a képen nyíllal jelölt belső menetre kellett feltekerni?

(#924) vzws9o


vzws9o
csendes tag

De igen oda tekertem. A szűrő alján van egy ilyen recés gyűrű. Az szorult be és nem tudom mozdítani.

Ez nem az a típus, de nem találtam másnál nagyobb képet. Az a rész amin a felirat van elforog, de a recés ami a lencse elé lett tekerve az fix.

[ Szerkesztve ]

(#925) hannigz válasza vzws9o (#924) üzenetére


hannigz
csendes tag

Aha. Hát, akkor csak azzal tudlak biztatni, hogy ha ráment akkor le is kell jönnie...

(#926) Zozzant válasza vzws9o (#924) üzenetére


Zozzant
addikt

Ne nyomd annyira össze mert tojásra deformálódik és befeszül, 3 vagy 4 ujjal könnyedén próbáld tekerni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#927) vzws9o


vzws9o
csendes tag

Köszönöm! Remélem valami erősebb segítő majd le is tudja szedni róla :D Nekem sajna nem megy.

(#928) yvsmad válasza vzws9o (#924) üzenetére


yvsmad
őstag

A polárszűrőknek az a lényege, hogy forgathatók. Ezért van egy fix gyűrű a gépre rögzítve és egy forgatható, amivel beállíthatod, hogy milyen állásban van a legjobb szűrőhatás.
A szűrőt egyébként nem közvetlenül a gépre, hanem egy szűrőtartó tubusra illene felrakni.
Ha le a karod venni, akkor próbáld az alsó, menetes gyűrűt fogni és lecsavarni, ne a szabadon forgó felsőt.

Egy kép a nálam eladó kétrészes szűrőtartó tubusról Pana FZ18/28/38 gépekhez (500 Ft gyári csomagolásban).

LINK

[ Szerkesztve ]

(#929) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Nincs valamilyen új infó az FZ 200-as Panáról? Várható ára vagy tesztek stb.

(#930) vzws9o


vzws9o
csendes tag

Hello yvsmad! Igazad van csak annyira kíváncsi voltam, hogy a gépre tekertem mint sokan mások. Végre sikerült a bátyámnak levarázsolnia onnan, természetesen elég nagy erőfeszítéssel. Nem is értem hogy sikerült ennyire rászorítanom.
Viszont visszatérve a szűrőtartó tubus érdekelne. Úgy látom Miskolci vagy, én is ott dolgozok és szívesen megvenném tőled.

(#931) yvsmad válasza vzws9o (#930) üzenetére


yvsmad
őstag

Az előző hozzászólásomban a kép alatt megtalálod a hirdetésem linkjét, de írhatsz privátban is.

(#932) vzws9o


vzws9o
csendes tag

Megnéztem az elérhetőséged. Ha nem probléma holnap rádcsörgök telefonon és megbeszéljük.

(#933) yvsmad válasza vzws9o (#932) üzenetére


yvsmad
őstag

Oké

(#934) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

sziasztok
meg tudja mondani valaki, hogy panasonic lumix dmc fz-150 géphez milyen típusú akksi kell? annyit kitaláltam, hogy dmw de azon belül melyik?

(#935) emre33 válasza Louloudaki (#934) üzenetére


emre33
addikt

http://prohardver.hu/tema/panasonic_fz_sorozat/hsz_890-890.html

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#936) Louloudaki válasza emre33 (#935) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hálás köszi :R gondolom nem árt neki, ha nem gyári 895mAh akksit rakok bele hanem 1300-asat? csak párszázzal drágább az utángyártott erősebb.

(#937) emre33 válasza Louloudaki (#936) üzenetére


emre33
addikt

1300? Az kamu lesz.
Ugyan akkora helyre nem lehet ennyivel nagyobb kapacitású aksit készíteni.

Amugy FZ100-hoz ez az aksi jó volt, de a töltöttséget nem jelezte ki, vagyis ha lemerült, akkor kikapcsolt a gép.
És a képernyő időre kikapcsoló funkció se működött.

Szóval óvatosan az után gyárott, más típusú aksikkal.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#938) Louloudaki válasza emre33 (#937) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

akkor vegyem meg inkább a 895öset? tartalék akksinak kéne csak a gyári mellé, ezért gondoltam, hogy jó lesz az utángyártott. tegnap vettem a kamerát, nem ismerem még ki magam túlságosan a dolgaival kapcsolatban. :B

(#939) emre33 válasza Louloudaki (#938) üzenetére


emre33
addikt

HJol láttad ezt az 1300-t?

Ránéznék én is :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#940) Louloudaki válasza emre33 (#939) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

itt van makrotex mamut 1be érkezett a rendelésem, ha szerinted ez mégis fájintos a gépbe, akkor megveszem ezt :)

(#941) emre33 válasza Louloudaki (#940) üzenetére


emre33
addikt

Panasonic DMW-BMB9E akkumulátor (1300mAh)

Panasonic DMW-BMB9E akkumulátor (895mAh)

Hát nem tudom, ugyan akkor méretbe ennyivel nagyobb aksit gyártani.
Le kellene tesztelni.
Nekem összesen 4 aksim van, nekem nincs rá okom, hogy megvegyem.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#942) Louloudaki válasza emre33 (#941) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hát leírás szerint elvileg jó, na mindegy kipróbáljuk, ha nem jó, akkor 3 napig elvileg visszavihetem cserére.

(#943) yvsmad válasza Louloudaki (#942) üzenetére


yvsmad
őstag

Vedd meg nyugodtan, nem lesz semmi gond vele. A gépekhez mindig a legkisebb akksit adják gyárilag, úgymond "ajándékba", hogy tudd használni a gépet, de létezik nála jóval nagyobb kapacitású is. Sokkal jobban megéri egy nagy kapacitású utángyártott, mint 2 kis kapacitású gyári.

(#944) Louloudaki válasza yvsmad (#943) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

megvettem, teszteltem, elégedett vagyok vele, töltöttséget korrekten jelzi a gép, bár úgy éreztem, nem bÍrja tovább az 1300as utángyártott mint a gyári kisebb. max 10-20 képpel.

(#945) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Mi a különbség a Pana FZ48 sima, E-K és az EP-K változat között?

Illetve még egy kérdés, manuálisan lehet állítani dolgokat videó-nál?

[ Szerkesztve ]

(#946) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Miért ilyen kihalt a topik? :( Ennyire nincsenek Pana tulajok? Most már én is az lettem, egy FZ150-el.

(#947) scarabaeus válasza HollyBoni (#946) üzenetére


scarabaeus
őstag

Semmi gondjuk :)

Szerk.: gondjukunk :)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#948) HollyBoni válasza scarabaeus (#947) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szuper. :D

Milyen beállításokon lehetne csinálni a legjobb videót? Mintha szebbek lennének a videók youtube-on amit a géppel csinálnak, mint amit én csinálok. Ha sok fa, növény van a képben, nagyon elmossa a széleit. Eddig azt tapasztaltam ha "portré" képstílust állítom be és leveszem a kontrasztot, akkor a legszebb és akkor lehet a legjobban utómunkázni vele(pl color correction).

(#949) scarabaeus válasza HollyBoni (#948) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hát, az FZ20 vett fel videót, 320x240-ben, de azt már 30 fps-sel és hanggal, tisztességesen :) , úgyhogy az FZ-s videóhoz nem tudok sokat hozzáfűzni.
Kép utólagos kidolgozásához RAW nem alkalmasabb?
Szerk.: ja, az is a videóra vonatkozott, akkor semmi

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#950) HollyBoni válasza scarabaeus (#949) üzenetére


HollyBoni
veterán

Örülnék is neki ha lenne RAW videófelvétel. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.