Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) varsam válasza róbert gida (#700) üzenetére


varsam
őstag

Nem elég a 486mm?? Ezen kívül már itt is lágyul a kép rendesen, eltűnnek a színek, erre még ráteszed azt a tele előtétet, háát. Én ennyi pénzt biztos nem adnék érte, bár még nem láttam ilyet használat közben.

(#702) róbert gida válasza varsam (#701) üzenetére


róbert gida
tag

Sorry de én azt kérdeztem ki használ ilyent nem azt,hogy ki nem és miért nem ! :F Amúgy köszi a hszt.

[ Szerkesztve ]

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#703) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Elég érdekes a gondom: a win7 32bit alatt érdekes dolgokat produkál a fotó/kép megjelenítő (mind a beépített és mind a Office programcsomag képszerkesztője is)! A JPG kiterjesztéssel a gondom, hogy úgy jelenik meg kicsiben a kép, hogy az egyik fele szürke a másik meg látható :S Elég hülyén néz ki (de nem mindegyik fotónál csinálja ezt). Ami még aggasztóbb: a RAW és RAW2 kiterjesztésnél gyakorlatilag behalnak a képnézegetők, vagy percekig töltögetik :S Vmi nem az igazi :( A gépen semmi problémám, amint átmásolom gondok sora...

Vmi ötlet, hogy ez ne legyen ? :R

(#704) sened válasza atika88 (#703) üzenetére


sened
csendes tag

Hi!

A képek PC-re másolása közben ne legyen ikon nézetben megnyitva a célkönyvtár a sajátgépben. Szerintem az előnézeti kép csak a "fél" fájlról készül el.
A fele szürke javítása: váltsd a nézetet részletekre, nevezd át a könyvtárat(azt amelyikben ezek a képek vannak), majd válts vissza ikon nézetre. Ekkor újra beolvassa az előnézeti képeket( most már ott az egész fájl) és színes lesz minden a képeken.
RAW problémádra nem jut eszembe semmi. :(

(#705) varsam válasza atika88 (#703) üzenetére


varsam
őstag

Mivel nézed a RAW képeket? Adobe Lightroom-ot próbáltad, vagy az is hülyéskedik?

(#706) atika88 válasza sened (#704) üzenetére


atika88
senior tag

A segítséget köszi, de nem vittem sokra az ötlettel (sajnos) :S Mivel a gond ugyanúgy fenn áll, egyszerűen van pár kép (mindig más) amit félig, vagy félig sem tölt be mint előnézeti :S Elég hülyén néz ki! Az átnevezés sem volt megoldás :(

(#707) atika88 válasza varsam (#705) üzenetére


atika88
senior tag

Hát ezzel még pont nem próbáltam! Egy ilyen spéci szoft kellene, hogy megnézzek pár képet? :S Elég vicces lenne, vagy alapból a win7 képnézegetője fos? Köszi!

(#708) varsam válasza atika88 (#707) üzenetére


varsam
őstag

RAW képekhez kell igen, JPG mehet a Win képnézővel is. Ezen kívül gondolom azért lősz RAW-be, mert utólagosan fel akarod dolgozni, ahhoz meg ugye kell vmi prog.
Amúgy RAW és RAW között is van különbség, mindegyik egyedi, gép függő formátum.
Pl én Mac OS-en Aperture nevű progival nem tudom kezelni az FZ38 RAW képeit, mert azzal a géppel nem kompatibilis, sok máséval igen.

Lightroom pl ezeket a gépeket támogatja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#709) benvolio


benvolio
őstag

Megvan a másodlagos tokom a géphez /FZ28/ egy CaseLogic DCB303 személyében. Ezt a fajtát nem neki találták ki, de pont passzosra belefér és így csak a gép hordozható, ha nincs semmi más tartozékra szükség. Képek /a minőség csak telefon/
Üdv!

(#710) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Az egyik barátom megkért, hogy tudassam Veletek a következőt.

Eladó egy éves, megkímélt, teljesen hibátlan Panasonic FZ38, két db aksival, memóriakártyával és táskával 55eFt-ért.

Ha valakit érdekel a képminőség itt nézelődjön. A március 5-ig készült albumok ezzel a géppel készültek:
[link]

Akit érdekel, annak a részleteket, illetve az ismerősöm elérhetőségét privátban megadom!
Jogos lehet a kérdés, hogy miért nem én veszem meg? Én jelenleg egy FZ45-el szemezek. :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#711) rumos14 válasza Dolphine (#710) üzenetére


rumos14
nagyúr

volt lehetőségem egymás mellett kirpóbálni az FZ38-at és az FZ45-öt.
röviden és velősen: én nem látok semmi pluszt az FZ45-ben, ami miatt azt lenne érdemes megvenni :) egyedül talán az alsó végén azt a +2mm-t.

(#712) Dolphine válasza rumos14 (#711) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem az +2 mm kell, illetve a nagyobb zoom. Tudom, hogy képminőségben jobb az FZ38, de akkor nagy különbség nincs. Számos más dolog miatt is inkább az FZ45. Ma volt a kezemben és nagyon nehezen akartam visszaadni! :F Sebaj, májusban eljön az én időm! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#713) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

Fz38 tulajokhoz szólnék elsősorban.
Ha valakinek van valamilyen kék órában, vagy éjszaka, sötétben hosszú záridővel készült képe, az legyen szíves ossza meg velem. Nem kell tökéletes minőségűnek lenni, csak a zajra, és a mosottságra lennék kíváncsi.
Köszi szépen így előre is! :)

Just a simple Lineman...

(#714) varsam válasza A Zéé (#713) üzenetére


varsam
őstag

Hosszú záridővel maradhatsz alacsony ISO-n, így nem zajosodik a gép, csak állvány vagy vmi támaszték kell neki.
Itt van pár képem flickr-ről. Az Actions menü alatt tudsz EXIF infót nézni.
60sec, f/5.6, iso 80
60sec, f/8, iso 80
[link]
[link]

(#715) A Zéé válasza varsam (#714) üzenetére


A Zéé
addikt

Az első két kép nagyon tetszik, és a zaj is egész minimális. Valami utómunkát csináltál vele, vagy ez így "jött ki a gépből"?

Just a simple Lineman...

(#716) varsam válasza A Zéé (#715) üzenetére


varsam
őstag

Minimális utómunka van rajtuk, kis kontraszt, szín szaturáció állítás. Zajt nem szűrtem utólag, sőt a gépen belül és teljesen le van véve a zajszűrés.

(#717) _stick_ válasza varsam (#716) üzenetére


_stick_
őstag

Hol lehet beállítani a gépben a zajszűrést?
És milyen hatása van, mekkora eredménnyel?

(#718) benvolio


benvolio
őstag

Lövöldöztem pár képet egy kertben polárszűrővel: 1 2 3 4 5. Rovarokat szerettem volna többségében de nem igazán "rajzottak". Illetve nem egyszerű "lekapni" őket. Már csak egy makro lencse kell és teljes lesz a készlet és meglesz az "öröm és bódottá". :D :R
Üdv!

(#719) varsam válasza _stick_ (#717) üzenetére


varsam
őstag

Felvétel menü / picture adjustment (egy csavarkulcs a jele) /Noise reduction. Itt tudod állítani -2 és +2 értékek közt. Én amint megvettem a gépet, levittem -2-re és csak így használom, nem tudom milyen eredménnyel dolgozik. Jobban bízom a külsős szoftverekben, mint a gép saját algoritmusában és kis processzorában.

(#720) _stick_ válasza varsam (#719) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi!
Ha jól értem, csökkenti a zajszűrés mértékét, ha -2-re teszem.
Magyarán, a "zajmentesebb" képet a +2-n érem el?

(#721) varsam válasza _stick_ (#720) üzenetére


varsam
őstag

Így van. Ugyanakkor a zajszűrés erős részletvesztéssel is jár. Ezt neked kell mérlegelned és kitapasztalnod, hogy hogy állítod be.

(#722) benvolio válasza _stick_ (#720) üzenetére


benvolio
őstag

A gépkönyvébe ez van leírva:
"Ha a képzaj problémát okoz, akkor javasoljuk, hogy fényképezés előtt csökkentse az
ISO-érzékenységet, növelje a [ZAJCSÖKK] beállítását a [KÉPBEÁLLÍTÁS] pontban, vagy a
[ZAJCSÖKK] kivételével csökkentse minden tétel beállítását
."
Próbálgatni kell neked, hogy tetszik a legjobban. Amit én próbáltam, hogy ha felveszem a zajcsökkentést akkor "mosottabb" lesz a kép, de egyéni ízlés dolga mi jön be.

(#723) _stick_


_stick_
őstag

Köszönöm!
Sejtettem, hogy kompromisszum kérdése lesz a dolog.

(#724) _stick_ válasza varsam (#721) üzenetére


_stick_
őstag

Számítógépen milyen programmal végzel utómunkálatokat, a képeken?

(#725) varsam válasza _stick_ (#724) üzenetére


varsam
őstag

Én Aperture-t használok, de az csak Mac OS X-re van. Ajánlom az Adobe Lightroom-t vagy komolyabb módosításhoz Photoshopot PC-re, legtöbben ezeket használják.

(#726) sened válasza atika88 (#706) üzenetére


sened
csendes tag

Próbád ki ezt:
[link]

(#727) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
múlt péntek óta nekem is FZ38 van! :K
Sajnos esti, félhomályos beltériben a zaj előjön, persze az előző gépemhez - hp435, a szappantartó - képest ég és föld, egyelőre ez a gép bőven elég lesz.
Olvasom ezt a topicot, de hátha voltak változások a tavasszal,ezért krédek sokat.

Milyen kártya ajánlott hozzá? Kevés videót fogok csinálni, a képeket 12 MP-s finom tömörítésű JPEGben tárolom, esetenként RAW is jöhet.
Sandisc, Kingston,tök mindegy melyik? Class 4 elég ugye videóhoz is? 4GB-s kártyára kb hány JPGes kép fér fel?
Árban arányosabb talán a 8 GB-de azt félek, nem használnám már ki...

Milyen tokot,táskát javasoltok, ami kis méretű,városban is kényelmesen tudok járkálni vele? Max pót akku, árnyékoló izé kellene bele, más nem pakolnék nagyon.

Milyen lencsevédő javallott rá? Mindegy, milyen mobilos fóliát rakok a LCD-re?

Ez csak elméleti kérdés: Panasonicokra van ilyen CHDK féle program? Egyszer eszembe jutott, milyen jó lenne, ha más kütyük óráját is lehetne atomórával szinkronizálni, mint pl jó programmal a Sony-Ericsson mobilokat. Meg más hackelés miatt is kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#728) benvolio válasza pigsty (#727) üzenetére


benvolio
őstag

Gratulálok! De nem változott semmi, minden válasz megtalálható./csak röviden :)/
Üdv!

(#729) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Reményeim szerint én is hamarosan csatlakozom az FZ-esek táborába egy FZ45 személyében, főleg, hogy 80.000 Ft-ba kerül most már a Panashopban is.
Tervezem, hogy veszek egy ND szűrőt is. Elvileg a lenti linket szűrő rá való. A kérdésem, hogy e két típus között, mi a különbség? Mit jelent az egyik mögött az "E"? :F
[link]

[link]

Azért kérdezem, ugyanis az eDigitalban ez az ND-szűr alig 3.000 FT!
[link]

Előre is köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#730) andrasferenc válasza Dolphine (#729) üzenetére


andrasferenc
tag

Szerintem kérdezd meg a Panasonic magyarországi képviseletét telefonon.
Telefonszám: +3614563000
Szerintem, mindegyik szűrő ugyan az a tipus. Ugyan arról a helyről szerzik be, csak más az árképzésük. Csapj rá a legolcsóbbikra! Japán gyártmány.

[ Szerkesztve ]

(#731) benvolio válasza Dolphine (#729) üzenetére


benvolio
őstag

Azaz "E" jelzés szerintem semmi lényegi különbséget nem jelöl. Nekem a DMW-LA3 adaptertubus leírása így kezdődik: "LENS ADAPTOR DMW-LA3/DMW-LA3PP/DMW-LA3E". De pl. a dobozán LA3 szerepel a ráragasztott vonalkódos címkén LA3E. Szóval egy és ugyanaz mindegyik.

(#732) Dolphine válasza benvolio (#731) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a válaszaitokat! :R
A kolléga tanácsát követtem és felhívta a Video-Part KFT-t. Ott is azt mondták, hogy ez egy és ugyanaz!
Egyébként mihez használod ezt az adaptertubust?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#733) benvolio válasza Dolphine (#732) üzenetére


benvolio
őstag

Telekonvertert, makrolencsét, szűrőket lehet rátenni. Jelenleg a polárszűrőmmel használom, de leginkább a Raynox DCR250 makrolencsének szántam, mert e nélkül nem lehet a gépre tenni. Annak beszerzése pedig folyamatban van.

(#734) Dolphine válasza benvolio (#733) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Ne haragudj, hogy ismét csak Téged kérdezlek, de kíváncsi vagyok, hogy milyen polárszűrőt használsz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#735) benvolio válasza Dolphine (#734) üzenetére


benvolio
őstag

Soligor DHG - [link], de itt elégedetten használják egyébként többen a Soligor Blue Line szűrőit is, ez a PhotoHall-ban is kapható.

(#736) Dolphine válasza benvolio (#735) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Nagyon köszönöm az infót! A következő kérdés! :DDD
Hogyhogy 55mm-es szűrőt használsz? Az adaptertubus miatt? Én 52 mm-esre gondoltam, mivel az FZ45-nek akkor az objektív átmérője.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#737) benvolio válasza Dolphine (#736) üzenetére


benvolio
őstag

Igen, csak a tubus miatt. Elég lenne a 46mm-es. Igy, hogy a tubuson van, kíméli magát az objektívet /mert azért, csak egy mozgó alkatrész/, de veszítettem a nagylátóból. Ha beállítom a gépen a konverziót akkor 3x-os zoomtól indul az alja, de ha nem, akkor belehet lőni kevesebbre, mert már 2x-esnél sem lóg bele a tubus széle a gépbe. Tehát a tubus szerintem kifejezetten a Raynox-hoz jó vagy ha valaki megfizeti akkor a telekonverterhez.
Itt még megjegyezném, hogy szerintem az UV szűrőt külön megvenni felesleges a mechanikai védelem miatt, már nem is használom. /nem tudom ki hogy van vele/ Állandóan rajtahagyni nem jó, mert nekem okozott becsillanást videónál is és esti megvilágított képeknél. Nappali világos környezetbe meg ott a polár.
Az 52mm-est polárt vedd meg. /ha mégegyszer vennék én is a 46-ost venném szerintem/
Üdv!

(#738) _stick_ válasza benvolio (#737) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem 46mm-es UV szűrő van, bizonyos helyzetekben valóban látható a képen a "lens flare", de nekem 50 képből 1-2-n látszik, nálam ez elmegy kategória, így nem foglalkozok vele.

(#739) benvolio válasza _stick_ (#738) üzenetére


benvolio
őstag

UV-ből nekem is a 46mm-es van, és igen, csak bizonyos helyzetekben okozza. Engem zavart, hogy utána/közbe derül ki, és le/föl tenni, mégha kevés alkalom is. Egyébként még olvastam is más helyen, hogy azért ezek a lencsék /mármint a Leica, ill.stb./ nem egy sérülékeny fajta, nehéz azért kárt tenni benne, és azért akinek ilyen gépe van, az vigyázz is rá rendesen. De tényleg döntse el mindenki maga, hogy szüksége van e rá. :R

(#740) andreijj


andreijj
tag

Üdv!

Hétfőn vennék gépet, az fz38, és az fz45 között vacillálok. Fz38 volt a befutó, míg 65 k volt, de most felment 75k-ra, az Fz45 meg le 80k-ra. Mit gondoltok, megér plusz 5k-t az fz 45?
Ahogy utánaolvastam, lehet jobban járok még így is a 38-al, sőt, sokak szerint egy áron is jobb a 38 a képminőség miatt. A nagyobb felbontás miatt zajosabb a kép, vagyis hha azonos zoomon, és azonos felbontáson készítek képet a két géppel, akkor "ugyanolyan" minőségű képeket kapok? Hisz akkor a uarra a szenzorra uannyi pixel jut.
Kösz a tanácsokat!

(#741) rumos14 válasza andreijj (#740) üzenetére


rumos14
nagyúr

kicsit túlspirázod. ne a képminőség legyen a döntő, mert abban nincs lényegi különbség. hanem inkább az, hogy kell-e a 25mm nagylátó, cserébe nem bánod-e a nagyobb méretet.
FZ38 használtan is akad itt-ott.

(#742) Dolphine


Dolphine
addikt

Végre valahára én is csatlakoztam az FZ táborhoz! :) Ma megérkezett az FZ45! Nagyon jó kis gép, de annyi a beállítási lehetőség, hogy csak kapkodom a fejem! Ráadásul úgy tűnik, nem árt újra megtanulnom fényképezni! :DDD Egyszeri hülyegyerek mit próbál ki vajon a szobában? Naná, hogy a nagy zoomot és csodálkozik, hogyha a 10-12X nagyítás után a gép képtelen fókuszálni! :DDD Pláne, hogy az asztalon lévő órára fókuszáltam, és nem makróval! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#743) Laci4 válasza Dolphine (#742) üzenetére


Laci4
senior tag

Rá se ránts!
Én 90%-ban a "kukucskába" nézve fényképezek.. (egy jó öreg FZ50-esem van)
Egyszer csak kukk.. fókuszálgat a gép.. nem lesz éles.. megint.. megint nem éles..
Párszor eljátszottam,már kezdtem a zoomal játszani, hogy talán túl szélsőséges, már majdnem kapcsoltam a manuál fókuszt, amikor kezdett gyanússá válni, hogy de bakker! a feliratok, piktogramok stb. se éles! :U :Y
Aztán jött az ötlet, és felismerés.. a dioptria korrekció véletlen valahogy eltekeredett.. (és nem vagyok (még) szemüveges..) :W :B :D

[ Szerkesztve ]

(#744) czanga


czanga
őstag

Lehet, hogy rendhagyó kérdés lesz, de tudtok nekem ötletet mondani, honnan tudok olcsón (akár a legolcsóbban) FZ100-at rendelni?
Persze nézelődök énis a szokásos oldalakon, de 110 alatt nem nagyon láttam, normális helyen.
Illetve érdekelne, hogy milyen márkájú kártyát érdemes venni bele, illetve, hogy az FZ30 kiegészítői, szűrői vajon rámennek e? (nem hiszem, de hátha) :R

Digitcam-on találtam 110 -ért ingyenes kiszűllítással, de azért várom az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#745) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Kérdéseim vannak, melyekre remélem, hogy Ti tudtok majd válaszolni! :DDD
1. Miért van az, hogyha a fényképező által felvett .m2ts file-t átalakítom mpg-be, akkor az sötétebb lesz, mint az eredeti? Ugyanez a helyzet, hogyha DVD formátumot készítek belőle! (Eredetileg ND szűrővel készült a felvétel)
2. A géphez vettem ND szűrőt, ugyanis elég baráti volt az ára. [link]. A kérdésem, hogy mikor érdemesebb ND szűrőt és mikor érdemesebb Polárszűrőt használni? Ha egy belső térben nagyon sok a fény, akkor ND szűrőt érdemesebb, vagy Polárszűrőt?
3. Némelyik próbavideónál (YouTube) azt írják, hogy Polar Filter Off. Most van ilyen állása a cirkuláris polárszűrőnek, vagy ezt az adott gép maga oldja meg? :F
Elnézéseteket kérem, hogy ilyeneket kérdezek, de ez az első komoly gépem és ahogy nézem van még mit tanulnom!
A válaszokat előre is köszönöm!
:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#746) Petzval válasza Dolphine (#745) üzenetére


Petzval
senior tag

Ez nem jó megközelítés hogy ND vagy polárszűrő belső térben pld.Mindkettő szabadtéri használatú inkább.Erős napsütésben vízesést nem jó nagy zársebességgel fényképezni mert a víz "megfagy", olyan lesz mint a jég. A zársebesség csökkentésére a hosszabb expo érdekében ilyenkor az ND szűrőt használják. A polárszűrőnek meg elsődleges "feladata" az égbolt kékjének mélyítése.

(#747) Petzval válasza Dolphine (#745) üzenetére


Petzval
senior tag

Polár szűrőnél a gép nem csinálhat semmit a kioltást mindíg kézzel kell végezni.

(#748) Dolphine válasza Petzval (#746) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Köszönöm válaszodat! Nagyon úgy tűnik, hogy még lesz mit tanulnom! :F
Úgy gondolom, hogy elég gyakran fogok majd írogatni a fórumba.
Van is egy újabb kérdésem. FZ tulajok, akiknek gépével lehet videót készíteni, milyen módban filmeztek? Auto vagy valamelyik programon belül?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#749) varsam válasza Dolphine (#748) üzenetére


varsam
őstag

Próbálgasd.
Van amikor csak simán beteszem auto-ba és hadd menjen, de ha te akarod állítani a mélységélességet háttérmosáshoz pl, jó hogy vannak külön módok. Próbáld ki, hogy megnyitod a vízcsapot otthon, és nézd meg milyen képet vesz fel 1/30 és 1/1000 záridővel, meg fogsz lepődni :) Ezeket ki kell tapasztalni és akkor már magad is el tudod dönteni, hogy mit szeretnél, mennyire akarod te formálni a filmedet.
Ez ugyanúgy érvényes a képkészítésre is, tanuld meg mi mire való, és akkor olyan eredményeket érhetsz el, vagy kerülhetsz közelebb az elképzeléseidhez, amiket szeretnél.
Teljesen témafüggő, hogy mikor milyen módban használod a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#750) andreijj


andreijj
tag

Na beléptem a csapatba egy fz38 személyében :)
Peddzegettem az fz45-öt, csábító volt h csak 5k-val több, de nem bántam meg h nem azt vettem. Végre van saját gépem juhúúúúúúú :B
Imádom az új kütyüket kielemezni, alaposan áttanulmányozni, elleszek ezzel azt hiszem...plusz a fotózás alapjait is ideje rendesen elsajátítanom. Következő havi fizuból veszek egy makro lencsét (raynox), aki tudja írja már le h milyen adaptert vegyek hozzá!
De még fontosabb: memóriakártyát majd csak holnap veszek, tudnátok innen linkelni jó ár/értékű mem kártyát? 8 és 16gigás között vacillálok!

Ezer köszönet!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.