Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) attika89


attika89
senior tag

Hello!
Összejött egy kis pénzmag és szeretnék polár-szűrőt venni az FZ38-ra.
Na most nem tudom, hogy milyet!
Linear vagy circular (bár többnyire csak circular-t láttam)? Mindenképp kell az adaptergyűrű, vagy van olyan méretű szűrő is ami magára az objektívre megy rá?
Néztem edigitalban van Hama meg Hoya...érdemesebb lenne a Hoya-ra rászánni a többletet, vagy nem akkora a különbség?

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#552) varsam válasza attika89 (#551) üzenetére


varsam
őstag

Ha közvetlenül az objektívre akarod rátenni, akkor 46mm-es kell. Itt az eredeti gyári polár szűrő: [link] Nem tudom más gyártók csinálnak-e ilyen kis méretűt.

A nagyobb, 55mm-es szűrőkhöz pedig ilyen adapterre lesz szükséged: [link]

(#553) FREE TIBET


FREE TIBET
csendes tag

Sziasztok.FZ38 tulajoktól kérdezném,formáztátok e az akksit,és hogy mennyit bír.Videóval,fotózással együtt.Válaszotokat előre is köszönöm.csaba. :R

(#554) varsam válasza FREE TIBET (#553) üzenetére


varsam
őstag

Én ahogy megvettem a gépet, még aznap rögtön ellőttem vele kb 150 képet, annyit bírt az akksi. Utána fullra töltöttem, és mostmár össze-vissza töltögetem, éppen mikor kell. Egyébként kb 2 óra alatt feltöltődik teljesen nulláról.
Használattól függően (vaku, sok zoom, ki-be kapcsolgatás) kb 350 (szinte csak vakuval) és 500 (vaku nélkül) darab kép között bírja..

(#555) rumos14 válasza Dolphine (#550) üzenetére


rumos14
nagyúr

az image quality 9/10-es pontszámot kicsit soknak érzem...
ahogy várható volt, romlott a képminőség, és akkor mi lesz az FZ100-zal...
kár volt mpixelt emelni, a népeknek elég lett volna a nagyobb zoomátfogás. jövőre már 16 mpixel lesz, atya-gatya :(

(#556) attika89 válasza varsam (#552) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi varsam!
Az tuti, hogy nem a gyári szűrő lesz! Pöppet drága...
Szerintem maradok az adapteres megoldásnál...körülnézek, melyik olcsóbb ebay-es adaptergyűrű működik rendesen, de a gyári gyűrű sem vészes...

Arra még azért kíváncsi lennék, hogy Hama szűrőt megéri-e venni, vagy a Hoya jobb választás? Lenne közöttük akkora minőségbeli különbség?

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#557) benvolio válasza attika89 (#556) üzenetére


benvolio
őstag

Én korábban ezt néztem ki, de aztán nem jutottam el odáig, hogy megrendeljem. Ez is gyanúsan olcsó, kíváncsi lennék rá, hogy használható-e.

(#558) varsam válasza attika89 (#556) üzenetére


varsam
őstag

arra figyelj, hogy az adaptergyűrű FZ38-hoz való legyen, mert ami a gépen van menet, az úgy tudom, hogy egyedi, nem szabvány méret.

(#557) benvolio
wow, 4ezres ár nem rossz, kérdés, hogy miben különbözik ez egy mondjuk 10-20ezres szűrőtől. Ehhez nem értek.

(#559) varsam


varsam
őstag

(#560) rumos14 válasza varsam (#559) üzenetére


rumos14
nagyúr

egész jó videókamera, kár, hogy fényképezésben annyira nem remekel ;]

(#561) varsam válasza rumos14 (#560) üzenetére


varsam
őstag

Igen, nekem is ez jött le. Gyors működés, sok-sok jó funkció, jó videó, szinte meg van minden, már csak a képminőségre kéne rágyúrni, végülis egy fényképezőgépről van szó elvileg.

(#562) attika89 válasza varsam (#558) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi! Szerintem a gyári adapternél maradok egyenlőre... a szűrőn még gondolkodom egy kicsit, hogy mi legyen!

Az FZ100 szolgáltatásait tekintve nekem nagyon bejön, főleg a kihajtható LCD, de az FZ38 alá menni képminőségben tényleg nem valami felemelő!
Mondjuk az FZ45 hozná talán az eddigi szintet képminőségben, de a nagyobb zoom és a több megapixel számomra nem elég...ha a kihajtható LCD-t is megkapta volna akkor talán meggondolnám....ráadásul a joystick is eltűnt... :(

Szerk.: a videót én eddig még ki sem próbáltam az FZ38-on...de azért jó hogy van HD videjó! :D

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#563) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Vannak itt esetleg FZ38 tulajok?
Ha igen, tudnátok néhány "nyers" videó mintát feltölteni ide? Vagy valahogy eljuttatni nekem? :)

Tényleg ennyire ratyi a videó élessége/részletessége mint ahogy itt írják?
[link]

Köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#564) varsam válasza Mandarinn (#563) üzenetére


varsam
őstag

nekem semmi bajom a videóval, szerintem jó minőségű.
Persze nem olyan mintha egy 5D mk II-vel, vagy vmi milliós géppel készült volna, de hát nem is az a kategória.
youtube-on találsz egy csomót, nézd meg azokat.
Itt is van teszt videó.
Ez a saját videóm. Az eleje azért ilyen lila, mert nappal szembe voltam, és becsillant sztem, vége felé már jó.

Ami az egyetlen baj sztem a videóval, hogy ISO400 a legkisebb érzékenység, amivel készülhet, és emiatt zajosodik, de ez a fényképeknél is így van a kis érzékelő miatt.

[ Szerkesztve ]

(#565) Mandarinn válasza varsam (#564) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Csak azok le vannak még konvertálva. Azért nem szeretem a jutubit. :(

Hm... Fényes nappal is iso400-at használ? De gondolom azért nappal szép a videó ennek ellenére is.

[ Szerkesztve ]

(#566) Mandarinn válasza Mandarinn (#565) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Elég élesnek és tisztának tűnik a vonatos videó :)

(#567) rumos14 válasza varsam (#564) üzenetére


rumos14
nagyúr

biztos h minimum iso400? az FZ28 napos időben iso200-at használt.
bár én csak FZ28-at használtam, sztem jó minőségű videót készít. van egy Pana HD kamerám, annak valahogy nyugodtabb a képe, de nem hatalmas a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#568) Mandarinn válasza rumos14 (#567) üzenetére


Mandarinn
senior tag

És hangminőségben mekkora a különbség? Melyik Pana kamerád van?

(#569) rumos14 válasza Mandarinn (#568) üzenetére


rumos14
nagyúr

HDC-SD1 - az első HD kamera :) nem mai gyerek, de 3db 1/4"-es érzékelője van, ezzel lemossa a mai belépőket (1db 1/6")
a hangja természetesen jobb a kamerának, de az FZ28-ban csak mono miki van, az FZ38 biztos jobb ebben.

(#570) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Lehet, hogy átmenetileg beújítok egy FZ38-at...
Aztán lehet, hogy megbánom :F

(#571) varsam válasza rumos14 (#567) üzenetére


varsam
őstag

igen, ISO400 a legkisebb, M videó módba se lehet lejjebb vinni.

(#570) Mandarinn
Ha nem vagy az a fajta, aki 1:1 méretbe nézi a képeket zaj és zajszűrés nyomait keresve, hanem megelégszel a monitor mérettel, akkor szerintem nem fogod megbánni a gépet.
Nemrég voltam egy keresztelőn, ahol a templomba fényképeztem vaku nélkül, és ISO400-on is teljesen jók lettek a képek és a videók is. Persze belenagyítva már zajos, de kis méretbe nem nagyon lehet észrevenni.
Itt a flickr oldalam, találsz pár képet amit a géppel készítettem.
Én személy szerint meg vagyok elégedve a géppel, ami nekem hiányzik és ami miatt később cserélni fogok dslr-re, az a manuális zoom és fókuszgyűrű. Nem lassú ez a gép sem, de nem is olyan gyors mint egy dslr ilyen szempontból.
Illetve ha még van egy kis pénzed, akkor sem ártana elgondolkodni egy belépő dslr-en.

Esetleg ha tudsz adni vmi ftp címet vagy valamit, akkor tudok neked küldeni videókat a Krk vízeséses kirándulásomról, amiből látod a kép-és a hangminőséget.

[ Szerkesztve ]

(#572) Mandarinn válasza varsam (#571) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Ó az nagyon jó lenne de nincs ilyen ftp dolgom.
viszont
Ezzel el tudod küldeni az email címemre regisztáció meg bármi nélkül. Csak az email címemet kell beírnod meg a fájlokat feltölteni. Azt hiszem megtalálod itt az elérhetőségeimnél de ha nem akkor elküldöm priviben.

:R

[ Szerkesztve ]

(#573) varsam válasza Mandarinn (#572) üzenetére


varsam
őstag

elküldtem 3 videót.

(#574) Mandarinn válasza varsam (#573) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Köszi!!!!
Már töltöm is őket :R

(#575) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Nagyon szép helyen voltál! :)
Viszont sajnos azt hiszem nekem mindenképp FullHD videós gép kell :W

Bár most ahogy néztem ezt nem AVCHD-ban vetted fel. Úgy nem szebb?

[ Szerkesztve ]

(#576) varsam válasza Mandarinn (#575) üzenetére


varsam
őstag

Igen, gyönyörű hely :)

az AVCHD jobban van tömörítve, kevesebb helyet foglal, gondolom az valamivel gyengébb minőség, bár kétlem hogy szemmel látható lenne a különbség.

(#577) rumos14 válasza varsam (#576) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem nincs semmi különbség a kettő között minőségben, az avchd viszont lényegesen kisebb (cserébe jóval erőforrásigényesebb a szerkesztése).

(#578) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Látom eléggé szidjátok a 100-ast, az összehasonlított képek után úgy gondolom jogosan. Nagyon rácuppantam erre a gépre, de most kicsit elkeserített a képminősége. Nem vagyok egy nagy fotós (első gépem lesz), de ha veszek valamit az legyen normális. Mit gondoltok, azért megér ~105k-t? Kint venném az Államokban.

(#579) attika89 válasza Matthewsz (#578) üzenetére


attika89
senior tag

Szerintem érdemes megnézned az FZ45-öt is...átfogása ugyan akkora, igaz nincs kihajtható kijelzője...viszont kisebb mint az FZ100 (ha jól emlékszem) és a képminősége jobbnak tűnik mint a nagytesóé
Tesztet csak egyet olvastam még róla, szóval szerintem érdemes egy kicsit várni a többire!

Nézd meg a dpreview fórumát (panasonic talk), ott mostanában egy két tulaj már tett fel képeket FZ45-el!

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#580) Matthewsz válasza attika89 (#579) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Csak hát ott nincs FullHD videó, meg a kihajtható kijelző... :(

(#581) attika89 válasza Matthewsz (#580) üzenetére


attika89
senior tag

Hát akkor nem nagyon van más választásod... :U

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#582) Matthewsz válasza attika89 (#581) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Szoftveres javítás amúgy nem várható szerintetek? Vagy itt nem azzal van a gond...?

(#583) varsam válasza Matthewsz (#582) üzenetére


varsam
őstag

a CMOS szenzor miatt van a gyengébb képminőség, viszont emiatt tud gyors sorozatot és fullhd videót.
Neked kell eldönteni mi a fontosabb, a jobb képminőség, vagy a gazdagabb szolgáltatás.

DSLR-ben nem gondolkodsz? Kicsit még hozzáteszel és 130-140 környékén már igen jó gépet vehetsz, akár HD videóval is, és fényévekkel jobb képminőséggel. Igaz közel sem fog ekkora gyujtótávolság a rendelkezésedre állni, de azért gondold át, h használnád-e mint távcsövet. Nekem FZ38 van pl, és a képek 90%-át nagylátóba készítettem. Persze az elején az ember zoomolgat mint állat, mert újdonság, de most már nem használom, nincs sok értelme és a képminőség is gyengébb tele állásban. A minimális zoom amit használok, az pedig akár egy kitobival is megvan.Persze ez én vagyok, nem tudom te mire használnád a gépet, de azt mondom h gondold át a dolgot többször is.

Nem beszélve a DSLR-ek sokkal gyorsabb működéséről, manuális zoomgyűrűről, ami sokkal inkább megkönnyíti a fényképezést mint a sok feature, amit a Pana tud.
Nem akarlak lebeszélni róla, biztos nagyon jó gép az FZ100 is, én csak a saját érveim és véleményem írom le, hátha segít :)

[ Szerkesztve ]

(#584) Matthewsz válasza varsam (#583) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Köszi, még átgondolom. Igazság szerint ez lenne az első gépem, nem szeretném sem a legolcsóbbat, sem egyből tükrössel kezdeni. Hogy mire használnám még én sem tudom, bár videót szerkeszteni semmi kedvem, meg egy rakás helyet foglal, akkor máris lejjebb tornázhatom 720-as videóig (azért stereo legyen). Egy fényképező azért mégiscsak fotóminőségben legyen jobb, ne videóban. Kihajtható kijelzőt preferálom még, az nagyon jó volna. Most viszont az egész témától eltértem, ha tudtok segíteni ajánlani akkor a másik topikban. :)

(#585) attika89 válasza Matthewsz (#584) üzenetére


attika89
senior tag

Panasonic LX5
$500-ért már azt is lehet kapni...ha kell a "super-zoom" akkor nem szóltam
Szerintem nagyon szép prémium kompakt és a képminősége is szuper...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#586) Matthewsz válasza attika89 (#585) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Jónak tűnik, de csak mono-ba tud felvenni meg nincs rajta optikai kereső... (Ha ez a neve :D )

(#587) szabi-kopy


szabi-kopy
csendes tag

sziasztok:D
bár ez a téma nem nagyon ide tartozik (igazából nemtudom), hogy van egy Panasonic DMC-FZ20-as gépem. Az lenne a kérdésem, hogy lehet e rá/hozzá objektívet (szerelni) kapni és ha igen hol mennyiért? Fontos lenne, ja és ha lehet valami olcsót.
(kb.:MAX 60000 Ft.)
a választ előre is köszönöm:D

(#588) varsam válasza szabi-kopy (#587) üzenetére


varsam
őstag

az nem cserélhető objektíves gép, szóval nem lehet. Mégis hogy gondoltad, hogy oldanád meg? Amúgy mire kevés az az objektív?

(#589) szabi-kopy


szabi-kopy
csendes tag

hát kellet volna már párszor
pl.:ha egy tárgy túl messze volt és még ha maxra is fókuszálok akkor is messze volt meg még ha fókusszal elis értem akkor meg nagyon gyenge minősége lett a kép : (
azért nagyon köszönöm szépen a választ : D

(#590) varsam


varsam
őstag

üdv!

Másnál is jelentkezik ez a zavaró valami az FZ38-nál? Csináltam egy kis videót, amin látszik miről beszélik. Akárhányszor valami erősebb fényforrást vesz a gép, ilyet csinál. Ez lehet a nap, de esti felvételnél akár egy utcai lámpa vagy autó lámpája is. Nem csak a kész videón van ez, hanem az LCD-n is látszik ugyanígy. Fényképeken nem jelennek meg ez a csíkok csak videón.
Minden gépnél ez van, vagy csak az enyémnél? Iszonyat zavaró. Szerintetek gariba cserélnék e miatt?

(#591) attika89 válasza varsam (#590) üzenetére


attika89
senior tag

Tudtommal ez (kompakt) Panasonic betegség, szóval sajnos ez ilyen :(
Még az LX5 is csinál ilyet néhol, bár kisebb mértékben...

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#592) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tegnapelött mi is beléptünk a klubba, egy FZ38-al, persze használtan vettük, plusz akksival, polárszűrővel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#593) attika89 válasza kraftxld (#592) üzenetére


attika89
senior tag

:C
Szerintem nagyon racionális választás! Pláne használtan és plusz tartozékokkal! :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#594) varsam válasza attika89 (#591) üzenetére


varsam
őstag

ez elég szomorú :((( Így szinte használhatatlan... 2 hete voltam rallyn, egy csomó videó szar lett emiatt.

(#592) kraftxld
Grat hozzá :)

Esetleg meg tudnád nézni, hogy nálad meg van ez a hiba, amit írtam kettővel feljebb?

(#595) attika89 válasza varsam (#594) üzenetére


attika89
senior tag

Hát pedig sajnos ez ilyen!
Minden kompakt érzékelős Panasonic ilyen, amit eddig néztem (többnyire youtube-on)
De ezt a hibát tesztekben is írták már. Pl amikor az SX20 IS el hasonlították a videós képességeit...A Canon-nál ilyen nem jeletkezik....

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#596) scarabaeus válasza szabi-kopy (#587) üzenetére


scarabaeus
őstag

Objektívet nem, teleelőtétet igen. Pl. a gyári csak másfélszeres, viszont kb. akkora, mint a gép, és a fényerő marad ugyanaz a f/2.8 a 648 mm-en, mint ami nélküle volt 432 mm-en (bizony-bizony, annak a gépnek még végig f/2.8 a fényereje:-) ). Annak az előtétnek a minősége is nagyon jó.
Amúgy a távoli dolgok fényképezésénél nem az FZ20 igen jó objektíve okozza a legnagyobb gondot, hanem a levegőperspektíva, a cél és a gép közötti levegőréteg. Kevesebb kontraszt, az áramló levegő miatt mosódottabb kontúrok, egyebek. Ha egy pár m-re álló illetőről csinálsz egy portrét, a háttér messze, és szépen mosott, ő éles, ott ez nem jelentkezik.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#597) scarabaeus válasza attika89 (#595) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ne szűkítsük ezt a Panasonicra. A CCD-k kiolvasási módja más videó (és élőkép) üzemmódban, mint képkészítéskor. Már az LCD-n is látjátok ezeket a csíkokat, ha videó készül, ugyancsak, ám ha ugyanakkor fénykép is készül, azon nem lesz ott a csík, más a CCD kiolvasás. Mivel az SX20 is CCD-s, igencsak ott kell lennie annál is. Nem gyártófüggő.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#598) Száguldó


Száguldó
csendes tag

Üdv!
Érdeklődni szeretnék, hogy Pana FZ8-hoz ilyen adaptert lehet-e vásárolni valahol? Csak önmagában a baloldali kéne.
Előre is köszönöm!

(#599) attika89 válasza scarabaeus (#597) üzenetére


attika89
senior tag

Igazad van! Azóta találtam is olyan videót, amin pl az SX20 is csinálja (egy éjszakai videó), de nem olyan nagy mértékben, mint pl az FZ38....
Mondjuk engem nem zavar, mivel még nem is videóztam az enyémmel... :B

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#600) kraftxld válasza varsam (#594) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Oks, megnézem ha lesz egy kis időm, bár én egyáltalán nem tervezek videót rögzíteni vele, azért is vettem ezt, nem az újabbat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.