Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) vendingo válasza benvolio (#650) üzenetére


vendingo
veterán

Ezer hála :)
Ez az első komoly fényképezőm, nem gondoltam volna, hogy belülről van a menet.
Ez most kiváló példa a photohall-os eladók kiváló szaktudására, mert fogalma se volt, hogy hogyan kéne felrakni, a menetet is én mutattam neki a szűrőn. Még a végén megpróbálta volna rápattintani :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#652) benvolio válasza vendingo (#651) üzenetére


benvolio
őstag

Egyébként pont eszembe is jutott, hogy lehet fordítva akartad rátenni.

(#653) vendingo válasza benvolio (#652) üzenetére


vendingo
veterán

Egyébként, ha rajta van a szűrő, attól még fel lehet tenni a tulipánt is?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#654) benvolio válasza vendingo (#653) üzenetére


benvolio
őstag

Ahogy a fényképet elnézem, szerintem rá. Mintha pont lenne annyi hely.

(#655) vendingo válasza benvolio (#654) üzenetére


vendingo
veterán

A szűrő blue line márkájú, 5000 Ft-ért adják, érdemes megvenni, vagy jobban járnék egy drágábbal?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#656) benvolio válasza vendingo (#653) üzenetére


benvolio
őstag

Még erre visszatérve, most nézem, hogy a polárt a napellenzővel nem fogod tudni együtt használni, mivel azt csavargatni kell és nem fogsz hozzáférni.

Nekem egy Soligor DHG bevonatos van még csak az LCD monitor előtt próbáltam ki, mivel nem volt lehetőségem meg időm kinti környezetbe kipróbálni. De itt nagyon jól lehetett látni a "tudását". Állítólag jobbak a bevonatosak /más márkáknál máshogy hívják nem DHG/. De nekem is cserélve lesz egy sima Soligor BlueLine-ra, mert 46-osba nincs DHG-s olcsón. /fentebb már írtam miért kell cserélni - a mérete miatt/ Általában a nevesebbeket ajánlják /pl. Hoya/, de akinek volt ilyen is, olyan is, nem sok különbséget vett észre. Persze az igazán drágák biztos, hogy jobbak.

(#657) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Van itt rajtam kívül olyan, akinek FZ-10-es gépe van? Tudom, már múzeumba való. :D

(#658) _stick_ válasza benvolio (#656) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem 46mm-es, UV szűrő van rajta, ami méretileg megfelel a polár szűrőnek. Bár még nem próbáltam, de sztem rá lehet tenni az árnyékolót, mert átmérőben nem nagyobb mint az objektív ház, vastagságra ~5mm lehet és az árnyékoló adapter gyűrűje a fix objektív házra megy. Ezt csak gondolom, de holnap ki fogom próbálni.
Amúgy én az árnyokolót úgy használom, hogy rögzítettem az adapterre és a kettőt egyben csavarom fel, úgy, hogy egészséges meghúzásnál kerüljön szintbe. Egyszerűbb, gyorsabb.

(#659) benvolio válasza _stick_ (#658) üzenetére


benvolio
őstag

Persze rá megy a polárszűrő és napellenző egybe, de itt arról van szó, hogy a polárszűrőt csavargatni kell, hogy megtaláld azt a pontot ahol legjobban fejti ki hatását. És a napellenzőtől nem fogsz hozzáférni. Ezért nem tudod együtt használni.:(

(#660) vendingo válasza benvolio (#659) üzenetére


vendingo
veterán

Megvetted már az új szűrőt? Ha igen, akkor hogy szuperál?
Én holnap megyek megvenni.

Más: Nem tudja valaki, hogy hol tudnék venni/rendelni tobacco szűrőt?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#661) benvolio válasza vendingo (#660) üzenetére


benvolio
őstag

Hát az még csak tervbe van, mert ahhoz a mostanit el kell adnom először. De még ezzel is el akarok lőni pár képet, de nincs időm.

(#662) varsam válasza rumos14 (#647) üzenetére


varsam
őstag

+ (#645) Daert

Én a videóval kapcsolatban még egy hátrányt felhoznék, ami számomra roppant zavaró, mert sok videómat b@szta el, az pedig a CCD miatti lila csíkosodás, ami akkor jelentkezik, ha valami erős fényforrás van a képen, pl a Nap, utcai lámpa... Ez csak videónál jelentkezik (illetve a kijelzőn is amikor komponálsz) de magukon képeknél nem.
Itt van két videó a sajátjaimból példaként, de még sokat tudnék mutatni.
[link]
[link]

A fényképek minőségével viszont totál meg vagyok elégedve :) Saját képek, ha érdekel vkit, bár ezeken van némi utómunka is.

[ Szerkesztve ]

(#663) vendingo válasza benvolio (#661) üzenetére


vendingo
veterán

Tegnap megvettem, teszteltem is. Nagyon jó! :)
Nekem 52-es kellett a gépre.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#664) rumos14 válasza varsam (#662) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, ezt már mutattad, és gáz. de ez nem a Pana hibája, hanem a CCD-é. nem mondom, hogy rengeteg videót készítettem ilyen fényviszonyok között, akár FZ-vel, akár videókamerával, de nem emlékszem ilyen jelenségre. de létezik, az biztos.
amúgy jó helyen jártál :K egy tippet ha megfogadsz: a kevesebb bizony több, ne mozgasd annyit a kamerát, hogy mit vegyen fel, vagy ha igen, ennél lényegesen lassabban. és a zoomolással is nagyon csínján kell bánni.

(#665) rumos14 válasza vendingo (#663) üzenetére


rumos14
nagyúr

bocs, de helyesen: csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot

(#666) varsam válasza rumos14 (#664) üzenetére


varsam
őstag

Nekem legutóbb egy rally prológot szúrt el a gép így, ami késő délutántól estig tartott. Kb. 50 kisebb videóból alig páron nincs ilyen jelenség sajnos, mert az összesbe becsillanak az autók fényszórói, illetve a parkolóban lévő lámpák és ezeken rögtön ott a lila csík. Egy kisebb videót szerettem volna összevágni a felvételekből, de így nem jött össze, és elég bántó.
Sajnos, csak otthon vettem észre, amikor néztem vissza a videókat. Lehet az én gépem még érzékenyebb erre? Nemtom, bár kétlem...
Fényképek pedig részben e miatt nem csináltam annyit, másik részben meg elég gyengék lettek, a kevés fény, gyenge vaku miatt, illetve magas ISO-n nagy zaj miatt nem tudtam elég rövid záridőt venni, ezért elmosódtak (az a bizonyos effekt meg nem igen jött össze, ahol a háttér mosódik, de a fő téma - autó - éles marad. A neve csak azért sem ugrik be :D )

Igen, gyönyörű a hely :)
A tanácsot köszi, megfogadom.

Kincs ami nincs rulz :D

[ Szerkesztve ]

(#667) rumos14 válasza varsam (#666) üzenetére


rumos14
nagyúr

hmm... szerintem ez a jelenség leginkább erős szembefénynél jön, jöhet elő. máskor nem annyira lenne szabad. utánaolvastál, sok FZ júzer panaszkodik erre? belegondoltam, FZ18-28-cal anno azért elég sok videót lőttem nyáron Balatonnál, és nem emlékszem ilyenre, pedig napsütés, vízpart.
svenkelés a technika neve :)
kompakttal kevés fényben autót, sportot, bármi mozgót fotózni érdemben nem lehet.

(#668) benvolio válasza vendingo (#663) üzenetére


benvolio
őstag

Mi lesz a következő? Tobacco? :D De ahogy rákerestem nemigazán találni nálunk.

(#669) vendingo válasza benvolio (#668) üzenetére


vendingo
veterán

Tobacco nem ártana, de sehol nem lehet kapni, pedig nagyon bejönne. Majd csinálok magamnak :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#670) Dolphine válasza rumos14 (#667) üzenetére


Dolphine
addikt

Ahogy említetted is ez a lila csík a CCD-technológia hibája. Állítólag más fényképezőknél is előfordul.Most lehet, hogy butaságot kérdezek, de nem lehet ezt valamilyen szűrővel kompenzálni? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#671) varsam válasza rumos14 (#667) üzenetére


varsam
őstag

Most olvasgattam kicsit, mindenhol azt írják, hogy ez tipikus CCD probléma. Akkor jön elő, ha valami erős fényt veszel. CMOS ilyet nem csinál, annak más baja van, az ugye "zselésedik" gyorsabb mozgásnál (rolling shutter).
Több helyen írják, hogy egy ND szűrővel lehet csökkenteni a hatást, ami végülis logikus is.
FZ38 ND8 szűrővel és nélküle.

ahh svenkelés, igen erre gondoltam.
kompakttal kevés fényben autót, sportot, bármi mozgót fotózni érdemben nem lehet
Igen, sajnos ez igaz

[ Szerkesztve ]

(#672) laci666


laci666
senior tag

Sziasztok csatlakoztam én is a klubhoz egy Panasonic Lumix DMC-FZ38-al.
Sokat vacilláltam az FZ-45 és FZ-38 között és végül is az utóbbi lett(sokalltam azt a +20Kt).
Még csak most ismerkedek a készülékkel,de szerintem nem fogom megbánni.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#673) _stick_ válasza laci666 (#672) üzenetére


_stick_
őstag

Javaslok a lencse védelmének érdekében egy UV szűrőt beszerezni, a photo hall-ban egész baráti áron ~2000Ft. Mindenféle adapterek nélkül meg lehet venni nyugodtam a 46mm-est, én is azt használom.

(#674) laci666 válasza _stick_ (#673) üzenetére


laci666
senior tag

Köszi és és a kijelzőre nem tudod lehet fóliát venni?
Mert elég gáz hogy nem raktak rá gyárilag.
Csináltam már pár képet és tetszik,most közeli makró képeket próbálgatok csinálni,olvasgatom a leírást de még nem az igazi.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#675) _stick_ válasza laci666 (#674) üzenetére


_stick_
őstag

Lehet, pl ilyet. Én 2,8"-ost vettem, mert úgy számoltam, hogy az is elfér, de nem pont akkora mérete, így lelóg. Kis szépséghiba, de a célnak megfelel. Tehát 2,7"-osat kell venni.

(#676) vendingo válasza laci666 (#674) üzenetére


vendingo
veterán

Telefonboltokban van kijelző védő fólia 2"-tól 5"-ig.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#677) HERR Z


HERR Z
veterán

sziasztok!
szált valakinek már el fz-18-a de úgy teljesen?
be se kapcsol, semmire se reagál, teljesen úgy tűnt hogy az akksi a rossz(mert nem töltötte, mert nem merült), csak mivel van új akksi így már az se
be se kapcsol, egyik napról a másikra meghalt...

valami ötlet?

(#678) scarabaeus válasza HERR Z (#677) üzenetére


scarabaeus
őstag

Esetleg kiment benne a biztosíték. Volt már rá pár példa FZ-knél.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#679) mec71


mec71
tag

sziasztok
holnap jön meg az fz 38-as
szeretnék érdeklődni hogy sok helyen olvasom ezt a szűrő mizériát
igazából mire való és melyiket érdemes venni belőle
néztem egy linket a vaterán ,ez mire való:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/fenykepezogep_kiegeszito_tartozek/konverter_elotetlencse_szuro/uj_panasonic_dmw_la3_adapter_gyuru_fz_18_28_35_38_1449085700.html
köszönöm előre a választ
ati

(#680) lip06


lip06
csendes tag

Sziasztok,
Most tervezem első digitális fényképezőgépemet megvenni. Régen sokat fényképeztem Praktikával, így van tapasztalatom a manuális beállításokról.
Eddig az FZ38 a befutó, de kérdésem, hogy tud-e olyan minőségi fotókat készíteni, melyeket max. A4 méretben nyugodt szívvel kitennétek a falra - utómunka nélkül. Feltételezve a paraméterek optimális beállítását, és azt, hogy a képek jellemzően kültéren, világosban, rövid záridő mellett készülnének. Még a szürkületben készült képekről is érdekelne a véleményetek.
Köszönöm!

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#681) _stick_ válasza mec71 (#679) üzenetére


_stick_
őstag

Nem kell adapter gyűrű, UV szűrőt és polár szűrőt is bel lehet szerezni, ha jól emlékszem (olvass vissza azért) 46mm-est kell rá venni.
Én Soligor UV szűrőt vettem a photo hall-ban 2000Ft-ért, első sorban a lencse védelmére.

(#682) rumos14 válasza lip06 (#680) üzenetére


rumos14
nagyúr

tud, igen. a manuális beállításokkal sem kell nagyon foglalkoznod. szürkületnél arra figyelj, hogy az iso-t manuálisan, alacsony értéken hagyd. inkább állványt használj mint magas iso-t.

(#683) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok! Pana FZ38hoz ajánljátok a következő memóriakártyát:

Sandisk SD 8Gb Ultra II memóriakártya
Főbb jellemzők
- nagykapacitású SD kártya ( SDHC ) megegyezik az új SD 2.0 szabvánnyal
- kizárólag az SDHC bővítőhellyel rendelkező készülékekkel kompatibilis
- írási sebesség és olvasási sebesség: max. 15 MB/sec.
- 8 GB kapacitás

Köszi a segítséget :R

(#684) rumos14 válasza atika88 (#683) üzenetére


rumos14
nagyúr

persze, teljesen jó, sőt, túl jó :) egy sima Kingston Class6-os is elég.

(#685) varsam válasza atika88 (#683) üzenetére


varsam
őstag

Nekem is ilyen van hozzá, csak 4 gigás, teljesen jó, gyors, nyugodtan vedd meg.

(#686) _stick_ válasza atika88 (#683) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem 8GB-os Class4-es sandisk van.
Hiba nélkül rögzít a legjobb HD-t.

(#687) atika88


atika88
senior tag

Köszi srácok ;) Csak a videó rögzítés végett kérdeztem, nem szeretném, hogy akadozzon! Örülök h jó tapasztalatoknak! Rendelem is gépet + a karit!
Köszi :R

(#688) lip06 válasza rumos14 (#682) üzenetére


lip06
csendes tag

rumos14: Nagyon köszi!

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#689) LucaToni


LucaToni
tag

Sziasztok NÁLAM NAGY FÉNYKÉPEZŐ GÉP VÁSÁR VAN

Panasonic DMC-FZ7
Panasonic DMC-LX3
:C :C :C :C :C :C :C

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#690) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy az Fz-38 eltűnt minden fotós webshopból, ez azt jelenti, hogy szimplán leálltak vele, és már csak az Fz-45 marad, vagy várható esetleg valami új típus a szériába? Mert eddig a 38-cal szemezgettem, viszont a 45-ös valahogy győzött meg.

Just a simple Lineman...

(#691) Dolphine válasza A Zéé (#690) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon sok helyről valóban eltűnt, de nem mindenhonnan!
[link]

[link]

Sőt, nem is árt a Panától venni közvetlenül, ugyanis ők 2 év garanciát adnak még pl. az Edigital csak 1-et! Nem mindegy!

Én az FZ45-el szemezgetek! Egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy lesz-e újabb család az FZ45 után! Az biztos, hogyha lesz, akkor az ár megint ott kezdődik, hogy 120.000. Ha arra várok, amíg annak az ára lemegy úgy 80-90e forintra, addigra jön egy újabb! :F Ez így elég ördögi kör! :W

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#692) rumos14 válasza Dolphine (#691) üzenetére


rumos14
nagyúr

pár hete még elég sok helyen 65k volt az FZ38, asszem a Mammut Fukarban is láttam.
az FZ45 nyilván átveszi a helyét, és nyár végén biztos megint bejelentik az utódot, ahogy mindig is szokták, de az megint 120k magasságában fog kezdeni. pont úgy van, ahogy írod, az ember örökké várhat az újra, de az drágán indul, majd ahogy meg le az ára, már várhatjuk annak is az utódját... :)
én úgy látom, hogy az FZ45 nem sokkal rosszabb az FZ38-nál, és már ennek is örülnünk kell :) megnéztem egy pár raw file-t a photographyblog.com-ról, és teljesen rendben vannak. szóval ha kell a nagyobb zoom átfogás, akkor nem rossz választás az FZ45. az FZ100 viszont sajnos eléggé ócska képeket csinál, a CMOS szenzor nagyon elkeni a részeket, ez már a rw-kból látszik, aztán a gép még ken rajta egyet.

(#693) atika88


atika88
senior tag

Hy!

Szerintetek melyik a legmegfelelőbb tok/hordtáska egy Pana FZ38 számára ? :) Rengeteg fajta van, de a legjobbat venném igazság szerint!
Köszönöm a segítséget ! :R

(#694) benvolio válasza atika88 (#693) üzenetére


benvolio
őstag

Ha olyat keresel amibe minden tartozék elfér akkor ezt tudom ajánlani, ha még kapható ilyen: [link]. Azóta még az LA3 adapter és egy polárszűrő dobozával is benne van. Ha csak a gépnek keresel tokot akkor másmilyen kell. Jelenleg én is akarok még egyet, "csak gépnek valót", mert sokszor felesleges vinni mindent.

(#695) Dolphine válasza benvolio (#694) üzenetére


Dolphine
addikt

Én a leendő FZ45-nek egy Lowepro Edit 120-at néztem ki. Szerintem ez is egy jó táska, bár remélem lesz valaki aki megerősít, vagy megcáfol ebben!
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#696) varsam válasza Dolphine (#695) üzenetére


varsam
őstag

Nekem kinézetre ugyan ilyen van, csak Marco Polo-nak hívják. Ennél olcsóbb volt, hogy melyik milyen anyagból van azt nem tudom, de szépen van párnázva, az FZ38 napellenzővel, töltővel, kábelekkel, mindennel belefér.

(#697) andrasferenc válasza atika88 (#693) üzenetére


andrasferenc
tag

Én a KATA DPS, 3in1-22 fotós hátizsákot ajánlanám.
Nekem is ez van. Az általában használt összes tartozék elfér benne. Sőt még egy netbook is, vagy egy fotó mobil háttértár is.

[ Szerkesztve ]

(#698) atika88


atika88
senior tag

Köszi a tippeket mindenkinek ;)

(#699) andrasferenc válasza atika88 (#698) üzenetére


andrasferenc
tag

Milyet fogsz vásárolni?

(#700) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok
Ezt [link] néztem ki a fz28-ashoz és a hozzá való LA3-as adaptergyűrűt.Használ valaki ilyent , megéri 50 ezret rááldozni ? Igazából madárfotózás miatt töröm rajta a fejem és egy kis állványon is .Azt néztem ha vennék egy "vázat "és egy teleobjektívet az 200 ezer körül kezdődne ,annyit nem akarok rá áldozni a madárkákra és nem vagyok profi fotós sem, csak a saját kedvenc elfoglaltságomnak szeretnék hódolni.

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Panasonic FZ sorozat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.