Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TasiA

    senior tag

    válasz Declare #58963 üzenetére

    és ha tönkremegy? A benzinnel üzemelő autón soha semmit nem kell cserélni? Csak amennyiért a nevére veszi a következőt, rendbe teszi a kötelezőket, elbukott egy valag pénzt, csak azért , mert itt ráhozzátok a szívbajt!
    Úgy beszéltek erről a DPF-ről, mintha valami űbermegahihetetlenhókuszpókusz lenne. Pont egy H Astránál nevetséges a probléma. 1,7-esre van egytömegű lendkerék is, DPF-et is lehet takarítani több módszerrel, de simán leprogramozható, ha úgy kívánja. Ne sokkoljátok már szerencsétlent! Működik az autó, hibamentes? Akkor? Felesleges stresszelés... ;) ;)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Declare #58963 üzenetére

    Az egyik rokonom is vett tavaly egy Renault Grand Scenic II-est (2006-os facelift utáni évjárat) 2.0 dCi-vel. Nem volt lelakva (tanúsítom, szép az autó kívül-belül), első tulajtól, vezetett szervizkönyv, számlák, valós km állás, ami megdöbbentően kevés volt. Nem nézette meg.

    Most tavasszal letérdelt és a saját szerelője kimondta azt, amitől minden dízeles retteg: Motor nagygenerál!

    Az alacsony km állás a városi használat miatt volt (valószínűleg). Szépen legyilkolták vele a tipikus dízeles probléma forrásokat, amik vitték magukkal a többit is. A számla kicsivel, de becsúszott 1 millió fölé, amit egy ennél idősebb dízelben sem nehéz elérni (kettőstömegű, teljes vezérlés, hengerek, szűrők, meg egy horror munkadíj, gyorsan összejön a 200-300 ezer forintos tételekből 1 misi).

    Kérdezi tőlem egy csomó TDI, dCi fanatikus ismerősöm, hogy miért nem veszek dízelt, az olyan jó, alul húz, élmény vele az élet... hát ezért. Maradnék a szívóbenzin vonalon, mert többnyire városban használnám nem kifejezetten hosszú utakon.

    BTW én abba beleszólni nem kívánok, hogy az eredeti kérdező hogyan döntsön. Valószínűleg a váltáson bukna annyit, amennyit eltehetne tartalékba ha bármi hiba felmerül. Egy kollégámnak Alfa Romeo GT-je van az 1.9-es JTD dízellel, hétköznap főleg városban használja, de ha bármi gond adódik vele, azonnal rendbe rakatja, nem halogat semmit. Benne van az autóban 7-8 év használat már, de nem prüszköl.

  • Kickass

    őstag

    válasz Declare #58963 üzenetére

    Még egyszer utoljára ebbe belemegyek aztán ennyi. Írtam én már neked szerintem itt hogy bírlak csak néha oltári ferdítéseket írsz le tényként beállítva...
    Egyrészről nem tudjuk a motorkódját így azt se hogy DPF-es a kocsija vagy sem (nem az összes H 1.7CDTI-ben van ugyanis DPF legjobb tudomásom szerint). Illetve ez egy tervezhető dolog, kiégeti párszor ha tudja hogy van benne (olcsóbb mint utána javíttatni), lehet azt tisztíttatni is nem egyből csere következik, és csak felületes keresés után is találtam A17DTR motorkódhoz pl feleannyiért új alkatrészt mint az itt emlegetett 300k. Turbó se hal meg csak úgy ahogy irtad is, ezért irtam neki az olajcserét az szinte semmi mástól nem függ, szintén tervezhető. Harmadrészt, Mo-n az adónak meg semmi köze ahhoz h dízel vagy benzines. Kötelezőnél is vmi minimális szorzó különbség lehet, ha van egyáltalán, ott a kor, nem és lakhely számít inkább és szintén a teljesítmény.
    Továbbra is az a baj, hogy arra biztatjátok cseréljen le egy jó autót (ha 3 éve meg van vele elégedve akkor az már bevált) egy ismeretlen előéletűre ami ugyan az alkatrész listát tekintve egyszerűbbnek tűnik. Egy hengerfej felújítás/csere, motorfelújítás se kevesebb mint az a 2-3 dizelspecifikus hibalehetőség.
    Mivel az autó eddig nem produkálta a hibákat eddig, tervezhető anyagilag is plusz már azt olvassa mik lehetnek a hibák, arra is törekedhet hogyan kerülje el vagy minimalizálja a lehetőségüket.
    Amennyit megspórolt eddig és amennyit spóroll az átíratással, újabb kötelező szerviízzel + előforduló ad-hoc dolgokkal abból röhögve kijön neki egy turbó felújítás + 1 új DPF vagy DMF.....
    Alapvető nézetbeli különbség, nem feltétlenül kell elromoljon, és nem muszáj megvárni hogy elromoljon VS úgyis elmrolik.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés