Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek

Hozzászólások

(#451) Tressy válasza fireman123 (#450) üzenetére


Tressy
senior tag

Pdf-re igazából 4:3mas tablet az igazi nem a 16:10es ami a 8" windows tabletek képaránya

(#452) fireman123 válasza Tressy (#451) üzenetére


fireman123
őstag

Jogos, így a Onda V919 Air tűnik célszerűnek, .....használ valaki ilyet, milyen tapasztalatok vannak?

(#453) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy Onda v891 tabletre le lehet e tölteni valahonnan egy teljes magyarítást win10 alá?

(#454) trafóóó válasza fireman123 (#450) üzenetére


trafóóó
tag

Nekem az a Onda típus van amit kinéztél és ugyan innen vettem.
DHL hozza ki EU raktárról 5-6 nap alatt volt itt.
Nem tökéletes de átlag felhasználásra jó kis gép.
Ha van kérdésed szívesen válaszolok amire tudok.

(#455) szirtee


szirtee
csendes tag

Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy kaptam egy onda v820w tipusu tabot, amin a win10-et resetelni szerettem volna, de reset után nem indult el a win része, ezután a biosban turkásztam és azóta se kép se semmi... Valami ötletetek esetleg van, hogy tudnám visszatenni a biost alapra?
Válaszokat köszi :R

[ Szerkesztve ]

Blood Type : THC+

(#456) Tressy válasza szirtee (#455) üzenetére


Tressy
senior tag

Csak ha frissited a biost akkor teszi alapra

(#457) tlac


tlac
nagyúr

Vettem egy Onda V820w tabletet, viszont úgy néz ki, hogy ehhez nem jár töltő.
Ti mivel használjátok? Mekkora amperrel töltitek?

(#458) IldiH válasza tlac (#457) üzenetére


IldiH
aktív tag

Az összetört Lenovo tabletem töltőjével :D (meg minden mással is, van 1-es és 2-es töltőm is)

(#459) Tressy válasza tlac (#457) üzenetére


Tressy
senior tag

2A-s töltő 3 óra alatt megtölti nekem

(#460) tlac válasza Tressy (#459) üzenetére


tlac
nagyúr

az egész tűrhető
ha használjuk közben, akkor is tudja tölteni vagy ilyenkor már kevés?

IldiH:

nekem csak ép lenovo tabletem van, de annak a töltője nem usb-s :)

(#461) Tressy válasza tlac (#460) üzenetére


Tressy
senior tag

Lassabban tölti használat közben

(#462) IldiH


IldiH
aktív tag

V820W-nél tud valaki arra megoldást, hogy az androidos rész kezelni tudja az SD-t? Pontosabban, hogy az appokat át lehessen rakni rá, mert a játékoknak (CSR, NFS) kevés a belső tárhely.

(#460) tlac : lenovo yoga 2 1050f volt a megboldogult, a férjem 3x törte össze a kijelzőjét :DDD

De van hozzá olyan USB HUB-om is, ami pl beledugott gamepad használata mellett tölt is.

[ Szerkesztve ]

(#463) Tressy válasza IldiH (#462) üzenetére


Tressy
senior tag

Folder Mount anno noteon jó szolgálatot tett ilyesmire de root kell hozzá

(#464) IldiH válasza Tressy (#463) üzenetére


IldiH
aktív tag

Root még nincs (én nem is szeretném sk megcsinálni), nyilván kelleni fog. De pl Android csere nem lehet megoldás?

(#465) kisda válasza IldiH (#462) üzenetére


kisda
aktív tag

Milyen Hub az? Vettem én is egy olyat, 4 USB meg egy töltő bemenet van rajta, nameg egy 3 állású kapcsoló. kettes állásban tölt, de nincs OTG funkció valamiért... 1-es állásban van OTG, de akkor a töltés nem akar menni, 3-asban asszem semmi.
Nem tudok rájönni, hogy miért nem megy egyszerre az OTG meg a töltés.

V820W ch Win10

(#466) IldiH válasza kisda (#465) üzenetére


IldiH
aktív tag

A töltő és OTG együtt csak win alatt megy, az android nem tudja kezelni (legalábbis a leírásában ez volt).
[link]

(#467) Iped


Iped
csendes tag

Aki tudna egy kicsit segíteni:
ONDA v891 Biosba kellene belépni (kikapcs után hang fel+hang le+power nyomni sokáig, utána ikonoknál jobb alsó SCU-ra menni), azért, hogy hogyan lehet néhány billentyűvel a System Default beállításokat beölteni és rámenteni, majd kilépni. Ügyesen letiltottam a tablet IGP kijelzőjét, így nem látok semmit. :(( Amúgy Win10 bebootol meg minden, ja, hdmi-n nem jön ki jel, azt próbáltam.
Szóval, bekapcs után, amikor bejönnek az ikonok, mit nyomjak az usb-s billentyűzeten, hogy a system defaultot visszaállítsam (gondolom akkor lesz kijelzőm)?

(#468) tlac válasza tlac (#457) üzenetére


tlac
nagyúr

Jobban megvizsgálva a V820w tabletet, tiszta karcnak tűnik a kijelző, pedig bontatlan volt a csomagolás és volt egy fólia is rajta egy kis füllel. Viszont az az érdekes, hogy olyan mintha lenne rajta még egy réteg fólia. Körömmel próbáltam a sarkainál megkezdeni, de nem jött le és aztán nem mertem tovább próbálkozni.
Akinek ilyen készüléke van, megnézné nekem, hogy lát-e rajta valami fóliaszerű dolgot?

(#469) fireman123 válasza tlac (#468) üzenetére


fireman123
őstag

honnan rendelted?

(#470) tlac válasza fireman123 (#469) üzenetére


tlac
nagyúr

Gearbest EU raktár.

(#471) tlac válasza tlac (#468) üzenetére


tlac
nagyúr

sikerült leszednem, ezek szerint tényleg volt még rajta egy fólia, ami már össze volt karcolva
a kijelző viszont hibátlan

(#472) tlac


tlac
nagyúr

Sikeresen rootoltam az V820W-t. Valószínűleg a többi hasonló Onda-val is megy.
Aki ismeri az adb-n, annak viszonylag egyszerű feladata van.

Itt az orosz leírás hozzá.
Az eredeti oldalon már nem elérhetőek hozzá a tool-ok, de itt meg van még. A root.rar-on belül vannak valami driverek meg win-es adb, meg még egy root.rar is.

A tableten engedélyezni kell először az USB debugging-ot, hogy adb-vel elérhető legyen.

Én linux alól csináltam, így nem tudom, hogy miket kell win-en felrakni, hogy legyen adb, de ha odáig eljutunk, hogy az
adb devices
látja a készüléket, akkor az már jó jel.
A rar-on belül lévő root.rar-t még ki kell csomagolni az sd kártyán egy frissen létrehozott root mappába, ezután a következőeket kell csinálni adb-vel a számítógépen:

adb root
adb remount
adb shell

ezt már adb shellben kell futtatni:

cd /sdcard/root
sh install.sh

ezután újraindul a tablet, de még a most telepített supersu app nem fogja tudni frissíteni a su binárist, hogy jó legyen ezeket kell futtatni ismét a számítógépen:

adb root
adb remount
adb shell

ezt már adb shellben kell futtatni:

/system/xbin/daemonsu --daemon &

utána érdemes a supersu-t play-ből frissíteni, majd elindítani és a su binárist is frissíteni
végül kéri a restart-ot és kész

[ Szerkesztve ]

(#473) togvau válasza Iped (#467) üzenetére


togvau
senior tag

hát ez elég kellemetlen dolog. Én megpróbálnám úgy lemeríteni az akksiját, hogy a bios beállításokat se tudja már tárolni. Legalább is a hagyományos pc-ken kis akksi van, ha az kifúj alapra áll vissza. Gondolom ennél a gépnél a fő akksiról táplálkozik.

rootolás pedig egyszerű intel tablet rootolós módszerrel megy, nem kell ehhez orosz nyelvű leírás

én ezzel csináltam

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#474) kenand


kenand
veterán

Obook10-ről írtam egy tesztet. Aranyos kis gép lenne, de a Wifi használhatatlan (Faraday kalitkát nem ismerik a kínaiak)

(#475) kenand válasza kacsento1 (#453) üzenetére


kenand
veterán

Win 10 esetén csak fel kell tenni a magyar nyelvi pakkot (gépház)

(#476) Fricike2014 válasza tlac (#457) üzenetére


Fricike2014
újonc

Szia!
Max. 3-4 óra alatt teljesen feltölti a teljesen lemerült gépet egy 220V-os USB kimenetű (5V 2A-es) töltő. Csak USB-ről is tölthető, de az halottnak a csók.

(#477) tlac válasza Fricike2014 (#476) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi, azóta már beszereztem egy ilyet chuwi márkában

(#478) zoli978


zoli978
tag

Sziasztok van egy onda v820w tabletem és lenne egy olyan kérdésem, hogy lelehet-e frissíteni android 5.1-re?

(#479) tlac válasza zoli978 (#478) üzenetére


tlac
nagyúr

én nem találtam rá megoldást

neked mennyit merül egy este alatt?
itt nekünk kb. 15%-ot bekapcsolt wifi-vel, ami elég sok

(#480) zoli978 válasza tlac (#479) üzenetére


zoli978
tag

Hát igazából most van nálam második napja az éjszakát töltőn töltötte, úgy hogy nem tudom majd holnap megírom.

(#481) zoli978 válasza tlac (#479) üzenetére


zoli978
tag

Igen kb nekem is annyit merül, másik kérdés, tudnátok ajánlani egy jó töltőt? Mekkora kell a hátuljára 2.5A van írva de 5000Ft-ért nem akarok venni megmondom őszintén

(#482) togvau válasza zoli978 (#481) üzenetére


togvau
senior tag

PC, vagy bármilyen microusb-s töltő. Kisebb töltővel lassabban töltődik. Én éjszaka töltöm gépről 0.5A-val, legalább az akksi is lassabban használódik el.

hitler, sztálin, micro usb

(#483) tlac válasza zoli978 (#481) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor neked sem túl energiatakarékos
már elkezdtem nyomozni, hogy mit lehetne csinálni vele

én egy ilyet vettem, olcsó és teljesen jó is
Chuwi 2A

[ Szerkesztve ]

(#484) Onda56


Onda56
újonc

Szevasztok!

Kaptam (nyertem) egy Onda V975-t.
Nincs hozzá magyar nyelvű használati utasítás
Tudnátok segíteni?
Pl:
feltöltöttem, bekapcsoltam, előjön középen az ONDA felirat majd bezöldül...... aztán semmi.....
Hogyan tudok a menübe menni, a beállításokhoz????
Kössz a segítségeteket előre is!

Szép napot!

(#485) norba26


norba26
csendes tag

Sziasztok.Van egy onda v919 3g air tabletem amin sajna nagyon sok a kínai alkalmazás és az áruházat sem engedi letölteni rá csak valami gagyi kínai van rajta.Esetleg valaki tudna segíteni abban hogy hogy lehet új opp rendszert rátenni!? köszi

(#486) trafóóó válasza norba26 (#485) üzenetére


trafóóó
tag

A legtöbb kinai cucc törölhető róla ,ami nem azokat tiltsd le.
Play innen próbàld meg telepíteni.

(#487) GAbre


GAbre
veterán

Olyan kérdésem lenne,hogy van 1 onda v919-es tabletem.
Az android nem indult,vagy néha nem indul el rajta.
Ha el is indul akár 1 sima film alatt is thermal critical,és lekapcsol.
A windows alatt terhelve 71 fok volt,ott nem is volt gond,csak már a windows se indul el.
Nincs visszaállítási pont,resetelve meg 1-2 órát is hagyva megáll 1 ponton.

Kérdés:
Lehet rá windows-t rakni normálisan pendrive-ról?
Androidra valami megoldás?

illetve ha kuka az egész tudom-e hdmi csati miatt kivetítőnek használni?
Vagy csak out,in-t nem tud?

Koszonom

Avatar

(#488) kenand válasza GAbre (#487) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Kérdezett típussal nincs tapasztalatom, de ha van BIOS 8.1 kulcsod (produkey vagy Belarc advisor programmal ki tudod olvasni) egy Windows Binget fel lehet tolni rá és aktiválódni fog. Androidot rendesen - ha factory reset nem segít- akkor Factory Flash tollal lehet feltolni, kell hozzá megfelelő Androidos ROM. A Favtory toollal kell kezdeni- ha az is kell- mert legylulja a Windowst is.

Bing publikusan halandóknak nem elérhető, de be lehet szerezni
Vagy álatában van gyártói Win 8/10 image (de nehézlehet hozzájutni, kis kínaiak általában Baidu-re teszik, ahhoz meg login kell)

Techtablets.com vagy needrom lehet forrás rá

[ Szerkesztve ]

(#489) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok.Vettem használtan egy Onda V975-öt.Nem kapcsol be,ha rádugom a töltőre csak a piros akksi ugrik be egy pillanatra.Ha bekapcsol bejön az onda felirat zöldel betölti és ugy marad.Onnan nem mozdúl.Mi lehet a baj?Tud valaki segíteni?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#490) kenand válasza javorszky (#489) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Nincs olyan táblám, de próbáld meg droid recveryben elindítani és küldeni rá egy factory resetet.
(talán power és vol + vagy -)

(#491) atala


atala
addikt

Sziasztok!

A lányom Chuwi tabletjét sikeresen tönkre tette egy szerelő akivel usb csatlakozót cseréltettem. :W

Vennék helyette egy Onda V820w tabletet, a linken megjelölt Gearbest-től.
A kérdésem, hogy az android alatt van-e magyar nyelv, mert a leírásban nem szerepel.
Kérem, aki használ ilyen tabletet, (Win10+4.4 android változat), az írja meg, hogy van-e benne magyar nyelv.
Köszi!

Még valami. A Tinydeal weboldalán 1,83GHz-et írnak, a Gearbestnél meg csak 1,3GHz-et.
Melyik a valós?
De mint ha a hátlapja is más lenne a két készüléknek.

[ Szerkesztve ]

(#492) IldiH válasza atala (#491) üzenetére


IldiH
aktív tag

Van benne magyar, én innen vettem + költség nélkül (és itt 1,3). Szerintem ez a valós

(#493) Tressy válasza atala (#491) üzenetére


Tressy
senior tag

1.83Ghz a V5 változat.Nekem no frills cpuval van korlátozva 1.32-re azért látható annyi a képen.Van benne magyar nyelv android 4.4.4. alatt.Win10 alá meg felteszed winupdateröl

(#494) atala válasza IldiH (#492) üzenetére


atala
addikt

Inkább EU raktárból veszem, nem szeretném meg áfáztatni.

(#495) atala válasza Tressy (#493) üzenetére


atala
addikt

Köszi!
Itt honnan tudom meg, hogy ez V5-ös? Itt mondjuk 1,83GHz-et írnak.

(#496) atala


atala
addikt

Még valami. Hogyan tudtátok leírtani róla a kém programokat?

(#497) Tressy válasza atala (#495) üzenetére


Tressy
senior tag

Sorozatszám közepén van benne.De android alatt simán túl melegszik pl Driving Speed pro alatt... és vissza is lassit.Inkább valami cherry trailes dual bootos masinát vegyél

[ Szerkesztve ]

(#498) tlac válasza atala (#496) üzenetére


tlac
nagyúr

Az összes kínai programot töröltem, vagy fagyasztottam. Ezeket alapból meg tudod csinálni, nem kell hozzá semmi extra.

(#499) atala válasza Tressy (#497) üzenetére


atala
addikt

Ha túl melegszik, akkor mi történik?
Nekem nem kell a dual boot, a win nem lenne használva. Csak a lányomnak kell android alatt játszani, és youtube videózni.
A lényeg a 2GB RAM, 8" és az olcsóság.
A régi tablete (pár hozzászólással ezelőtt írtam) egy Chuwi HI8 volt. Az jó volt (amíg egy kontár szerelőre nem bíztam), bár az is eléggé melegedett, meg gyorsan merült.

[ Szerkesztve ]

(#500) Tressy válasza atala (#499) üzenetére


Tressy
senior tag

Visszalassitja a gépet (throttling)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.