Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek

Hozzászólások

(#501) Edy92 válasza Tressy (#500) üzenetére


Edy92
tag

Van egy ONDA V891 típusú tabletem. Az LCD megrepedt de bekapcsol ad képet viszont csak "zöldséget"

Ha valakit érdekel alkatrészként jelezze pm-ben árajánlattal és feltöltöm eladásra. Van hozzá flip tok is.

(#502) kenand


kenand
veterán

Tudtok Kínai Onda support forumot?
Ahol utána lehetne nézni- google translate segítségével - dolgoknak?

(#503) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok,azóta helyrepofoztam tabletem.
Csak még mindíg kiíírja,hogy túlmelegszik android alatt.
Esetleg valakinek megoldás?
Gondolkoztam,hogy másik androidot felrakni(v919 2gb-os,nem a 4Gb-os air)
Csak nehéz ehhez találni romot,max air-ét tudom,de nem tudom,le lehet-e jól menteni a rendszert sd-re,és ugyanolyan könnyen lehet telepíteni,mint telóknál?

Avatar

(#504) atala


atala
addikt

Már két hete használja a lányom az Onda V820w tabletet.
Egy hibát tapasztaltam, hogy a fejhallgatóval hallgatva serceg. Próbáltam két fejhallgatóval is.
Biztos nem szoftveres hiba, mert a windows-nál is csinálja, és Androidnál is.
Nam a csatlakozójával van a baj, mert csak akkor kezd el sercegni, amikor elídítok valamit ami hangot ad ki. Zene, vagy rendszerhang...stb.

Valaki tapasztalt már ilyet?
Gondolom nem lehet javítani, vissza ezért meg nem küldöm.

(#505) Tressy válasza atala (#504) üzenetére


Tressy
senior tag

tipushiba szerintem mert nekem is csinálja ezt

(#506) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vásároltam használtan egy v891w típust.
Egy gyári beállítások visszaállításával kezdtem.
Megkérdezte ,hogy törlöm-e a TPM-met.
Itt már csak egy USB-s billentyűzettel tudtam operálni OTG-vel. Nem müködött az érintés.
Most van egy teljes értékű win10 a tableten ,de csak a billentyűzettel működik a vezérlés.
Hol rontottam el?

(#507) kenand válasza martinkeet (#506) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem telepítened kell az érintőpanel drivert, nem szokott benn lenni a Win 10-ben (chuwi Vi10-nél is utólag kellett mindig)

(#508) martinkeet válasza kenand (#507) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Igen hiányzik pár driver.
Lassan egy órája ezek után nyomozok...

[ Szerkesztve ]

(#509) kenand válasza martinkeet (#508) üzenetére


kenand
veterán

Onda honlapon csak baidu linkek vannak. Nézd meg a www.ondaforum.com vagy a Techtablets.com letöltés oldalát.

(#510) martinkeet válasza kenand (#509) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Minden drivert megtaláltam ,és feltelepítettem ,kívéve a touchscreen.
Indításkor a "sileadtouch" megtagadja a hozzáférést...
Letöltöttem egy gyári firmwire-t. Délután feldobom. Kíváncsi leszek.

(#511) kenand válasza martinkeet (#510) üzenetére


kenand
veterán

Lehet, hogy csak speciális rendszerindítás után az aláíratlan driverek engedélyezése után megy fel. Vagy ahogy a kínaiaknál szokás 4-5 revízió van és a te verziódban más a panel. Sorozatszám alapján lehet azonosítani, Ondánál ha jól emlékszem az 5. 6. karakter pl V5 :ajd rákeresni erre a problémára Googliban, más is járt már így...
(Csak általános tanácsot tudok adni, mert nekem más tábláim vannak, Onda Obook 10, Chuwi Vi10, Hi 8 pro)

[ Szerkesztve ]

(#512) martinkeet válasza kenand (#511) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Azt hiszem ,hogy megtaláltam a legutolsó firmwire-t.
Persze RAR-ban. ISO- készítek belőle ,majd fel a gépre.
Ha ez sem segít ,akkor keresnem kell egy gurut.
Köszi ,hogy probálsz segíteni... :)

(#513) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!

Van valakinek Onda V919 Air-e?
Nekem a 2Gb ramos verzió van.
Nem tudom erre jók ezek a driverek,amik a 4Gb-os verzióhoz vannak?

Már másodszor hányja magát össze a win 10.Bár ha órákat(estét) ott hagyom resetbe,a köv visszaállítás végre sikeres lesz(De előtte hiába próbáltam 30perc,vagy 1-2 órát vártam,mindíg megállt).
Az android is szeret szórakozni(hogy túl meleg,néha sima filmnél is.holott aidával is max 70 fokos terhelés alatt)
Párszor az akku is szarakodott(30% körül úgy gondolta lemerült vagy mi),és lekapcsolta magát,és rendszer se indult el,csak a választóképernyő,amíg töltőre nem került.
Van valakinek valami 5lete,hogyan lehetne lementeni windows-t,könnyebb újratelepítés miatt,illetve 5,1 android van-e hozzá,vagy jó-e a fent linkelt?
Köszönöm.

Avatar

(#514) trafóóó válasza GAbre (#513) üzenetére


trafóóó
tag

Nekem van de nekem csak a melegedés ami van a felsorolt problémák közül.
Sajnos nem tudom hogy jók e azok a driverek , nem próbáltam mókolni a dolgot.
De az szinte biztos hogy ha lenne egy 5.1 droid az javítana a rendszeren.

(#515) GAbre válasza trafóóó (#514) üzenetére


GAbre
veterán

Mint írtam elvileg van hozzá 5.1.
Sajna úgy néz ki a recovery-m eltűnt vagy mi,nem tudok belépni hiába tartom lenyomva bekapcsoláskor.
Rendeltem hűtőpamacsot,majd belerakom cpu-hoz remélem hűt annyit,hogy nem fog nyavalyogni.

Avatar

(#516) trafóóó válasza GAbre (#515) üzenetére


trafóóó
tag

Ha beèpitetted akkor majd írj róla pár szót, mert ha hasznos akkor berendelték 1 én is.
Honnan rendelted?

(#517) misibelucci válasza atala (#504) üzenetére


misibelucci
csendes tag

Nekem is v820w van. Rájöttem, hogy csak akkor serceg, pattog a hang, ha van wifi kapcsolat.
Megoldás:
lepattintod a tablet hátulját (körömmel benyúlsz a micro usb csatlakozónál és végigpattintgatod), és leragasztod a hátlapon azt a két érintkezőt egy kis matricával.
kép:

Nekem azóta jó a hang.

Túlmelegedés probléma:

A cpu tud 1,8ghz-et is, csak hamar felmelegszik 70°C-ra és visszaveszi az órajelet, a tablet meg belassul.
Egy rézlapka lehet a megoldás:
[továbbfejlesztett hűtés]

Már én is megrendeltem a rézlapot meg a hővezető ragasztót:
[link]
[link]
Ha megjönnek, majd írok az eredményről.

[ Szerkesztve ]

(#518) tlac válasza misibelucci (#517) üzenetére


tlac
nagyúr

és leragasztod a hátlapon azt a két érintkezőt egy kis matricával

és ez miért működik? mik azok az érintkezők?

(#519) misibelucci válasza tlac (#518) üzenetére


misibelucci
csendes tag

Őszintén szólva nem tudom.
Az alaplapra wifi+bt+gps van írva az érintkezők mellé, de wifin és bluetoothon nem tapasztaltam változást a leragasztás után. Gps-t nem próbáltam.

De a hangminőség rengeteget javult!

Nem túl nagy módosítás, ki lehet próbálni. Aztán, ha valami mégse működne utána, kb. fél perc leszedni a matricát.

(#520) atala válasza misibelucci (#517) üzenetére


atala
addikt

Köszi!
A wifi kikapcsolása tényleg jó, de nem működik a mai világban.
A lányaimtól már nem azt hallom, hogy "nem jött el a barátnőm", hanem hogy "Apa! Nincs Wifi!"
Tényleg jó lett a hang a leragasztással. :R

(#521) atala


atala
addikt

Arra valakinek van ötlete, hogy hogyan lehet headsettet használni a tabletthez?
A régi tabletthez egy 4 pólusú csatlakozós fülhallhatót használt a lányom. Tökéletes volt. Sőt, még a rendszerben be is lehetett állítani, hogy automatán ismerje fel, vagy én állítsam be, hogy mit csatlakoztatok.
Most ennél az ondánál nem headsettnek, hanem sima fejhallgatónak ismeri fel, és csak akkor szól szépen, ha benyomom a középső gombot a fülhallgatón.

(#522) Ozy


Ozy
tag

sziasztok!

egy Onda v975m tabletem van 2014-es rozak féle rommal.
A szerkezet elkezdett megint belassulni és a nehezen működés jeleit mutatja, akárcsak 2 éve.
Két éve raktam fel a fent említett romot és mostanáig panaszmentesen működött a gép.
Szeretném kérni a segítségeteket, hogy most felrakhatom újból ugyan azt a romot vagy keressek egy jobbat/újabbat?
van egyáltalán újabb erre a típusra?
A válasz kicsit sürgető lenne mert holnap reggel indulok nyaralni és kellene egy használható gép a nyaralásra.
köszi

(#523) Tressy válasza misibelucci (#517) üzenetére


Tressy
senior tag

Mennyit nehezit a tableten a a rézlap?

(#524) misibelucci válasza Tressy (#523) üzenetére


misibelucci
csendes tag

Ahogy számoltam 45 gramm.
100x100x0,5 mm = 5 cm³. A vörösréz pedig 8,96 g/cm³.
De majd ha megjön, akkor lemérem.

(#525) travis84


travis84
csendes tag

Sziasztok! Onda V891 dual OS tabletem van, és egyik napról a másikra elment a képe. Sokat volt használva monitorral. Amikor bekapcsolom, látszódik hogy bekapcsol, sötétben világit is halványan a kijelző. HDMI kábellel monitorra kötve minden látszik, hogy feláll a rendszer, és tudok is rajta dolgozni. Ha lehúzom a HDMI kábelt továbbra sem látok semmit, csak a halvány sötét képet. A monitorra kapcsolva, és nyomkodva tabletet látszik, hogy az érintéseket tökéletesen veszi. Szétszedtem, a csatlakozókat lehúztam, újra vissza dugtam, de semmi.
Ha jól néztem az érintő kijelzőjének típusa WanJ WJ857 FPC V2.0. De igazából ennek baja nincs, mert érintést jól érzékeli. Egy másik kábel, ami az alaplapra csatlakozik, egy AL0698D feliratos, ez lehet a kijelző.
Ez a hiba biztos kijelző hiba? Gondolom nem szoftveres, mert se Androidon, se Windowson nincs semmi kép, sőt az elején bekapcsoláskor sem látszik az ONDA felirat.
Érdemes lenne venni egy kijelzőt hozzá ? Én ilyet találtam:
http://www.aliexpress.com/item/Original-Tablet-PC-LCD-display-AL0698D-LCD-Screen-Digitizer-Sensor-Replacement-Free-Shipping/32428976308.html
Ha alaplap hibás (nem tudom lehet-e egyáltalán ilyen hibája), akkor feleslegesen nem akarom megrendelni 9ezer forintért a kijelzőt hozzá.
Gondolkoztam azt is eladom, mert használható HDMI kábellel. De így meg kinek kellene :)

Ti mit tennétek ?

[ Szerkesztve ]

(#526) tlac válasza travis84 (#525) üzenetére


tlac
nagyúr

Olyan mintha a háttérvilágítás ment volna el.
Garanciát nem vállalt rá a kereskedő/bolt?

(#527) travis84 válasza tlac (#526) üzenetére


travis84
csendes tag

Ebayről rendeltem. Utólag derült ki, hogy 3 hónapot adtak rá. Először azt írta, küldjem vissza, és visszatérítik a teljes összeget, aztán mikor kérdeztem hová küldjem, azt mondták hogy csak sajnos 3 hónapig vállalják a garanciát. És én a negyedik hónapban írtam nekik. Felajánlotta hogy 10$-t ad kompenzációként, de azzal nem igazán vagyok kisegítve...
Induláskor csíkos, ilyesmi, kicsit világosabb a kép, mint amilyen valójában:

Lehet már ennek a tabletnek mindegy, nem éri meg 10 ezret rákölteni, harmada az egész tablet árának. De HDMI kábellel mini PC-ként használható még :)

[ Szerkesztve ]

(#528) tyuli76 válasza travis84 (#527) üzenetére


tyuli76
tag

a paypalen 6 hónapig tudsz reklamálni

(#529) travis84 válasza tyuli76 (#528) üzenetére


travis84
csendes tag

Köszi, ez nem jutott eszembe. Nyitottam egy "dispute"-t. Elég nagy eladó az ebay-en, akitől rendeltem, talán visszaadja az árát. :)

(#530) #48828160


#48828160
törölt tag

Üdv!
Egy hete van egy Onda v820w tabletem, akit érdekel kérdezzen!
Az akksi karcsú, a hangszórók sem a legjobbak, a kamerák kritikán aluliak.
Pozitív több van: Antutu 49000, gyors android, win10 nem használom, bőven elég nekem, pedig előtte Ipad Air 2 volt :$

(#531) atala válasza #48828160 (#530) üzenetére


atala
addikt

Még egy negatívum: Egyenletlen érintőképernyő. :)

(#532) #48828160 válasza atala (#531) üzenetére


#48828160
törölt tag

Ezt hogy érted? Az érintő nagyon rendben van szerintem. :B

[ Szerkesztve ]

(#533) atala válasza #48828160 (#532) üzenetére


atala
addikt

Nem teljesen sík a felülete. Lehet, hogy szemmel nem nagyon látod, de ha pl egy edzett üveget teszel rá, lég buborékok lesznek alatta, mert nem fekszik fel rendesen. Ez főleg az oldalánál érzékelhető.

(#534) #48828160 válasza atala (#533) üzenetére


#48828160
törölt tag

Engem nem zavar, majd megjön a z üvegfólia kiderül,,. Hát ennyi pénzért nekem belefér.
Amúgy neked is az van? Nem vagy megelégedve vele?
:$

(#535) tlac válasza #48828160 (#534) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem gyárilag van rajta egy fólia
elég lesz rá egy is

(#536) atala válasza #48828160 (#534) üzenetére


atala
addikt

A lányomnak vettem. Nem panaszkodik rá. A kamerája nagyon gyenge, de amúgy elmegy.
Előtte egy Chuwi HI8 volt neki, annak is ugyan ilyen gyenge az érintője. Erre már nem is vettem edzett üveget. Ha betöri az érintőt, veszek rá egyet, és kicserélem.

(#537) kenand válasza atala (#536) üzenetére


kenand
veterán

Nem nehéz lebányászni a törött üveget?

(#538) atala válasza kenand (#537) üzenetére


atala
addikt

Csináltam már párszor, nem vészes. Van, hogy szarrá törik, de az nem lényeges, mert az már úgy is kuka.
Meg kell melegíteni hajszárítóval körbe, és akkor jobban elengedi a ragasztó. Belül meg általában könnyen elérhető helyen van a csatlakozó.

(#539) kenand válasza atala (#538) üzenetére


kenand
veterán

Az új panel meg ragasztós?
Csak azért kérdezem, mert van egy repedt képernyős Vi10-em...

(#540) atala válasza kenand (#539) üzenetére


atala
addikt

Igen, általában az új érintőn van egy öntapadós ragasztó réteg körben.

(#541) #48828160


#48828160
törölt tag

Az normális hogy a cpuk alaphömérséklete 40 fok felett van? Használatkor akár 60-ig felmegy,.

(#542) kenand válasza #48828160 (#541) üzenetére


kenand
veterán

Simán.... Atomok melegszenek rendesen a jól megtervezett fém ház azért is jó, mert jobban leadja a hőt...

(#543) #48828160 válasza kenand (#542) üzenetére


#48828160
törölt tag

Köszönöm a választ!

(#544) misibelucci válasza misibelucci (#517) üzenetére


misibelucci
csendes tag

Megjöttek a hűtéshez a cuccok.
A rézlap 43 gramm, tehát nem lesz tőle dögnehéz a tablet. A burkolat alatt szépen elfér, nem púposodik a hátlap. Nem árnyékolja le a wifit sem.

2 napos használat után csak jókat tudok írni.
Azóta nem ment fel a hőfok 68°C fölé, tehát nem vett vissza az órajelen.
Aida stressztesztet is futtattam:
60 percig pörgettem 1,6 Ghz-en a procit, túlmelegedés nem volt.

Ami a normál használatot illeti, mintha megtáltosodott volna a kisgép. Azóta nem laggol, élvezhetőbb a böngészés.

Szerintem ~900Ft-ot megért rááldozni.

(#545) atala válasza misibelucci (#544) üzenetére


atala
addikt

Köszi az infót. Rendeltem én is. :R
Majd egy kis segítséget kérhetek, hogy mit hová ragasztottál? Gondolom a hővezetőt a procira, de a réz lapot hogyan ragasztottad be

(#546) Tressy válasza misibelucci (#544) üzenetére


Tressy
senior tag

Android alatt sem melegszik túl?

(#547) misibelucci válasza atala (#545) üzenetére


misibelucci
csendes tag

A burkolatról leszedtem azt a matricát, leragasztgattam a hővezetővel + az akkura raktam még 2 darabot. Ennyi már jól megfogja.
így:

Tressy:
Android alatt sajnos nem tudom tesztelni, mert töröltem a hely miatt.

(#548) atala válasza misibelucci (#547) üzenetére


atala
addikt

Köszi.

(#549) Oszilaci válasza travis84 (#525) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ha mondasz egy jó árat akkor lehet hogy megvenném.

(#550) GAbre válasza trafóóó (#516) üzenetére


GAbre
veterán

Sajna nekem nem működik. :W

Raktam még rá 1 vékony aluminium lapot úgyse,raktam megint rá ilyen pasztát,hogy esetleg a fém hátlapon is leadja a hőt.Viszont csak 1 részen érzem,hogy iszonyat melegszik.nem az egész fémburkolt részen
De sajna semmi,hátlap nélkül is néha lekapcsol.

Ha valaki szintén igy próbálkozna,vigyázzon,hogy összerakásnál vagy leszedésnél ne nyomja nagyon az elejét,majdnem eltörtem az lcdt :D
De tetszik strapabirónak tűnik legalább.

Más téma:
Olvastam,hogy root joggal esetleg át lehet állítani ezt a warning temperature-t.
Valakinek esetleg v919 air-e van jó rootja?(1x már fürödtem be rootal telón),nem akarok itt belefutni megint?

[ Szerkesztve ]

Avatar

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.