Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek

Hozzászólások

(#401) Oszilaci válasza IldiH (#400) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nekem a win látja és az android nem tudja felcsatolni.

(#402) jilian válasza IldiH (#400) üzenetére


jilian
addikt

Nekem meg az android mindent lát, de a win meg nem. :D

Samu evo 64gb

Nektek?

(#403) Oszilaci válasza jilian (#402) üzenetére


Oszilaci
senior tag

64gb-os ,de előtte 32gb volt de class10-es és 16 no meg egy 8gb-os is, nem kínai piacos ,ha majd vissza tudom venni a gyerektől akkor megnézem pontosan :DDD

ha nem veszed ki az SD-t mikor váltasz doridról akkor nekem se látja a win ,ilyenkor üres olvasóval újraindítás és általában helyre szokott jönni és utána látja a win ,de nem mindegyik kártyával tudtam megoldani hogy azon tárolja a képeket,dokumentomokat,progikat.

[ Szerkesztve ]

(#404) motrola válasza Oszilaci (#403) üzenetére


motrola
aktív tag

919 3g air, 128gb a kártya látja mindkét rendszer de váltáskor a win-nek kell egy újraindítás, hogy megtalálja a kártyát.
Ez valami tipus hiba lehet másik 64gb kártyával és 32gb kártyával is így müködött. Ha a win megy és csak leállítás indítás van akkor nincs ilyen gond, csak op rendszer váltás után jelentkezik.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#405) IldiH válasza jilian (#402) üzenetére


IldiH
aktív tag

Samu Evo + 32gb, FAT32 és NTFS. Na az újraindítást kipróbálom majd, hátha.
Mondjuk sokat nem számít, mert inkább Androidon szerettem volna átpakolni rá, azt meg fel sem ajánlja egyik alkalmazásnál sem.

Más: Win-nél mióta a Microsoft fiókot hozzáadtam csak jelszóval enged belépni indításkor. Eddig nem találtam meg, hogy hol lehet leszedni a belépési jelszót. Tudja valaki hol lehet az indulást állítgatni?

(#406) Oszilaci válasza IldiH (#405) üzenetére


Oszilaci
senior tag

futtatáshoz írd be,hogy NETPLWIZ és kapcsold ki

(#407) IldiH válasza Oszilaci (#406) üzenetére


IldiH
aktív tag

Nem volt egyszerű megtalálni a Futtatást, de sikerült :D Köszönöm :R

Működött az újraindítás is, de ami vicces, hogy a FAT-os tárhelyet látja a win is :Y

(#408) Oszilaci válasza IldiH (#407) üzenetére


Oszilaci
senior tag

miért ne látná? :Y furcsa lenne ha nem látná

(#409) IldiH válasza Oszilaci (#408) üzenetére


IldiH
aktív tag

Mert valahol (itt a fórumon) azt olvastam, hogy a win-hez NTFS-re kell formázni a kártyát ..
(Mielőtt ide írtam, hosszasan kutattam, hogy miért nem látja és összesen annyit találtam, hogy 1. NTFS kell, 2. másokkal is van ez így, stb. Alapban azt feltételeztem, hogy mindkettő ugyanazt látja, csak elsőre nem működött.)

(#410) Oszilaci válasza IldiH (#409) üzenetére


Oszilaci
senior tag

alapból ugyan azt látja mind a 2 rendszer csak valamiért nem működik úgy ahogy kéne.

(#411) trafóóó


trafóóó
tag

Onda v919 hez vennék ilyen y kábelt.
Próbálta már valaki működik egyszerre a töltés +otg ???

(#412) IldiH válasza trafóóó (#411) üzenetére


IldiH
aktív tag

Én ilyet vettem: [link] Onda v820w tableten win 10 alatt tökéletesen működik, xbox 360 kontrollerrel próbálva, közben tölt is. Elvileg androidon nem működik a töltés funkció.

(#413) trafóóó válasza IldiH (#412) üzenetére


trafóóó
tag

Köszi.Bár majd 3e ft.
Nem olcsó lehet kipróbálok egy olyat amit linkeltem, és ha nem jó még mindig tudok egy ilyet is venni.

(#414) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Sziasztok!
Onda v919 dualos tablet ügyében szeretnék segítséget kérni. Android alatt nagyon merül. Megnéztem, a fö fogyasztó maga az android rendszer azon belül az tűnt fel, hogy a proci teljes üzemmódban marad. Azaz reggel 100%-o n levő tablet kikapcsolt képernyővel délutánra 80%-os volt. Nem nagyon értek hozzá és pár kínai írásjeles android app is van amit nem merek piszkálni. Mivel tudnám ezt a funkcióját átállítani, hogy ne szívja az akksit?

http://shrimpland.hu/

(#415) trafóóó válasza Shrimplandhu (#414) üzenetére


trafóóó
tag

A kínai cuccokat nyugodtan törölheted.
Még nem volt időm rendesen tesztelni a dolgot de esetleg próbáld meg ezt felrakni
elsőre jónak tűnt és egy kicsit talán segít a dolgon.

(#416) Shrimplandhu válasza trafóóó (#415) üzenetére


Shrimplandhu
tag

köszi. megpróbálom

http://shrimpland.hu/

(#417) Shrimplandhu válasza trafóóó (#415) üzenetére


Shrimplandhu
tag

nem nyert sajnos, vagy legalábbis nem találtam olyan beállítást ami a procit venné lejjebb

http://shrimpland.hu/

(#418) trafóóó válasza Shrimplandhu (#417) üzenetére


trafóóó
tag

Azt nem tudom hogy van e olyan progi amivel az órajelet tudod levinni ,viszont amikor ezt a progit próbáltam nagyon sok háttérben futó cuccot ki tudtam lőni amivel talán lehet eredményt elérni, csak nem volt még időm rendesen letesztelni hogy mennyit nyer vele az ember.

(#419) Sb4l4zS


Sb4l4zS
csendes tag

Sziasztok!

Van egy onda v891-es dual os tabletem. Tudnatok segiteni, hogy, hogyan tudnam rootolni az androidot rajta? :)

(#420) Shrimplandhu válasza trafóóó (#418) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Sajnos egy hét távlatában se javult a helyzet. A gép melegszik erőteljesen használat során és nagyon szívja az akksit. Percenként írja ki : "Throttling brightness due to thermal event"
Nem tudom mennyire normális ez, de szerintem nem annyira elfogadható 1,5-2 óra kijelzőidő...
Ha valakinek van hasonló gépe (Onda dual V919) mondjon már légyszíves kijelzőidőt.
Próbálom összeszedni az angoltudásomat és írni a forgalmazónak.

http://shrimpland.hu/

(#421) misi_belucci válasza Shrimplandhu (#420) üzenetére


misi_belucci
tag

Nekem v820w van. 4200mAh akkuval, 8" kijelzővel (1280 x 800).
20%-os fényerőn 3-3,5 órát bír az akku ( csak a Windows 10-et használom).
A tiéd azért jóval nagyobb méret + felbontás is, de szerintem a 1,5-2 óra elég kevés ( bármilyen mobil eszközről legyen is szó).
De hátha reagál olyan is, akinek olyan gépe van, mint neked.

Más:
Nekem is eléggé melegszik, pedig csak 1.33Ghz-en megy a proci, elvileg 1.83-at is tudna.
Bár akkor az akku idő biztos felére csökkenne, vagy el is füstölne a proci.

(#422) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok!

érdeklődnék, hogy esetleg Onda oBOOK 11 van-e esetleg valakinek?
ha igen megosztaná a benyomását az eszközről?

üdv:
hs

(#423) hpsafl


hpsafl
tag

Onda v820w tablet.

Egy olcsó dual bootos tabot szeretnék nektek bemutatni.
A tab Android 4.4.4 és windows 10-el érkezik. A dobozban nem sok minden van, csak a tab, egy USB kábel, és egy fólia, ami a tabra már fel van rakva. A doboz nincs túlbonyolítva, és szövegből is főként kínai jeleket találunk rajta.



Külső:
A tab egy 8 colos 1280X800-as kijelzőt kapott. Fizikai gombok csak oldalt vannak. Egy ki/be kapcsoló, és a hangerő + - gombok, és egy kapacitív gomb is el van rejtve a Windows jelben.


Előlapi kamerának egy 0,3MP-est kapunk, a hátlapon pedig egy 2MP-es van.

A hátlapi kamerával csiáltam pár képet, de a képeken jól látszik, hogy nem ez lesz az erőssége a tabnak.


A hátlap egy különleges koncentrikus körökből álló textúrát kapott, mely tapintásra jó, és kevésbé csúszik így, mintha sima lenne a hátlap. A körök a tabközepéről indulnak, és az egész hátlapot befedik.


Van még rajta microSD kártya foglalat (128GB-ig fogad kártyát), 3,5mm-es Jack, micro USB, és micro HDMI csatlakozó is.


Összeszerelési minősége közepes, de árához képest teljesen rendben van.

A kijelző 8 colos, 1280x800-as HD felbontású.
A tabban egy IntelZ3735F chipset van. A processzor négymagos, magonként 1.3 GHz-es, és 64 bites. A grafikus chip pedig 7. generációs Intel HD. RAM-ból 2GB-ot, ROM-ból pedig 32GB-ot kapunk, ami micro sd kártyával 128GB-al bővíthető.
Az akkumulátor 4200mAh-es, ami közepes méretű, és ezzel a gyártó szerint 4 órát lehet videózni. Ennyi kb nekem is kijött, de játékkal gyorsabban, böngészéssel valamivel továbbbírja, de ez függ a fényerőtől is. Töltőből érdemes minimum 2A-est használni, mert másképp sokáig fogja tölteni.
Bluetooth-ból 4.0-át WIFI-ből 802.11b/g/n –t kapunk.

Androidból 4.4.4
Induláskor ahol lehetett, ott magyar, vagy angol nyelvet állítottam be, ennek ellenére sajnos kínai nyelven kapcsolódik be először, de ez könnyen orvosolható a fogaskerék ikon > A betű > első sorra nyomva felugranak a nyelvek, és itt már van magyar is.


Sok olyan app van előre telepítve, amivel a kínai nyelv miatt sajnos nem tudtam mit kezdeni, ezek a Kínában biztos népszerűek, de számomra feleslegesek, így töröltem őket, már csak azért is, mert kíváncsi voltam, hogy mi az, amihez nem enged hozzányúlni, és mennyi hely nyerhető így.
Amik maradtak: Top Apps (kínai appok), kínai nevű, de angol menüjű Clean Master, Top Games (kínai játékok). Amit nyertem az 21 MB

Windows 10
Itt viszont angolul indult a rendszer, ez kellemes meglepetés volt, de ha kellene valakinek, akkor start menü>fogaskerék ikon>A betű és óra ikon> 2. lehetőség>innen már a nyelv kiválasztása jön, és itt félig-meddig magyarra állítható, a másik fele pedig angol marad(jellemzően a beállítások).
Nekem a Windows jobban bejött,lehet az újdonság varázsa, de ha használtam, akkor inkább a Windows futott, még annak ellenére is, hogy néha szaggatott az Asphalt 8, még Androidon gond nélkül futott.

Váltás
Windows-ról Androidra 49 másodperc, még Androidról Windowsra 28 másodperc alatt vált át.

Csináltam egy kis videót is: [link]

Összességében szerintem az árát megéri. Van jobb, de az már árban is más kategória, így ezt a tabot azoknak javasolnám, akik olcsón szeretnének egy használható készüléket. Játszani is lehet vele, de ezt inkább Android alatt, ott úgyis több játék van.

További képek.
Az én tabom a GearBest-től van.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#424) Tressy válasza hpsafl (#423) üzenetére


Tressy
senior tag

Jó kis bemutató, grat
Nekem is ilyen gépem van mondjuk én visszaraktam rá a 8.1es windowst az android mellé.Everbuying.net a beszerzési forrás

(#425) hpsafl válasza Tressy (#424) üzenetére


hpsafl
tag

Köszi

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#426) Tressy


Tressy
senior tag

Az tudja valaki hogy lehetne az Esc gombot pl a hangerő le gombra rendelni windows alatt?

(#427) Oszilaci válasza Tressy (#426) üzenetére


Oszilaci
senior tag

(#428) Tressy


Tressy
senior tag

Készitettem egy egyszerü honlapot.Hogy miképpen kell win 8.1-et telepiteni Onda v820w-ra [link] (máshoz is jó lehet wintel w8-at és egy toshiba encore-t is sikerült talpra állitani már vele) .Onda telepitésnél androidhoz nem nyúl csak win 10-et gyakja le

[ Szerkesztve ]

(#429) gilfoyle válasza hpsafl (#423) üzenetére


gilfoyle
őstag

Mindenképpen a Windows indul először és utána lehet csak androidra váltani? Vagy lehet biosban állítani?

(#430) Oszilaci válasza gilfoyle (#429) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ha androidon vagy kikapcsoláskor akkor az is fog indulni a köv. indulásnál ,de bios-ban is be lehet állítani.

(#431) kisda


kisda
aktív tag

Üdv!

Vettem én is egy V820W ch duálos táblát, win10 és droid 5.1 van rajta. Win résszel barátkoztam kicsit, ott egyedül az nem tetszik, hogy csak 1 giga szabad van a partición, pedig szinte szűz a rendszer.

Androiddal küszködök, mivel nincs telepitve előre google play... Ki hogy oldotta ezt meg?

(#432) trafóóó válasza kisda (#431) üzenetére


trafóóó
tag

Pl innen rakd fel a play-t.

(#433) kisda válasza trafóóó (#432) üzenetére


kisda
aktív tag

Próbáltam már, telepités után elinditom, majd azonnal kidob a menübe :((( próbáltam többféle verziójut, semmi változás. Leszedtem külön a fb appot, az is ugyan ezt csinálja..

(#434) IldiH válasza kisda (#433) üzenetére


IldiH
aktív tag

Nem tudom honnan vetted, de ebbe valahol belepiszkáltak. Nekem alapból fent volt a play áruház és minden rendesen működik, telepíthető. És mindkét op.rendszerhez nagyobb üres tárhely van, nem 1gb.

(#435) kisda válasza IldiH (#434) üzenetére


kisda
aktív tag

Geekbuying-rol jött. Próbáljak meg irni nekik? Winnek a c partición 18 giga van, abbol 17 foglalt. Droidon 10 giga van, abbol mind szabad..

(#436) Tressy válasza kisda (#435) üzenetére


Tressy
senior tag

Én legyaknám a francba az egészet és felraknám a 4.4.4 et meg a windows 8.1et.Ott androidon 6 giga hely van windows alatt meg emlékeim szerint vagy 10

(#437) kisda válasza Tressy (#436) üzenetére


kisda
aktív tag

Még adok neki egy esélyt. Win10-ben hol van a recovery? Hol tudok teljes visszaállitást csinálni?

(#438) kisda válasza kisda (#437) üzenetére


kisda
aktív tag

Másnál is csinál olyat a v820W Ch, hogy alvóban ( fekete képernyő) be-be villog a kijelző? Mitől lehet ez?

(#439) Tressy válasza kisda (#438) üzenetére


Tressy
senior tag

Android vagy windows alatt?

(#440) kisda válasza Tressy (#439) üzenetére


kisda
aktív tag

Csak win alatt! Androiddal egyedül annyi a gond, hogy nincs benne a gapps. Este találtam egy 5.1-re való gapps-t, ha recoveryböl felteszem, sikeeülhet? Root kell hozzá?

A kijelzővillogás mitől lehet win alvóba? Van rá valami beállitás?

(#441) kisda válasza kisda (#440) üzenetére


kisda
aktív tag

V820W CH rootolásában tudna valaki segiteni? Anélkül nem tudom fel flashelni a gapps-t, mivel nem tudok recoveryt behozni

(#442) Tressy válasza kisda (#441) üzenetére


Tressy
senior tag

Csak 4.4.4 hez van nekem, 5.1 hez gondolom másképpen kell

(#443) kisda válasza Tressy (#442) üzenetére


kisda
aktív tag

Hogyan tudnám feltenni rá a 4.4.4-et? Telefonnál meg Ainol táblánál csináltam már régebben, de itt a dualboot kicsit bonyolulttá teszi a dolgokat, lehet csak nekem :D Win alatt nem szűnt meg az alvó módban való kijelző villogás... Nem találok róla igazán semmit, ötleted esetleg?

(#444) Tressy válasza kisda (#443) üzenetére


Tressy
senior tag

Csak windows törléssel.Mert újratelepitésénél az androidnak kell elöl lenni.Windowst lehet újra telepiteni android törlés nélkül de androidot nem.Legalább is V5nél.Hamarosan adok linket hozzá.Win telepitőhöz pedig leirás is készült linkkel együtt

[ Szerkesztve ]

(#445) kisda válasza Tressy (#444) üzenetére


kisda
aktív tag

Az SN számban van benne a verziószám? Mert ha igen, enyémben V3 van.

Ui: Ha töltőn van, és win alvóban van, nem villog a kijelző, csak ha nincs csatlakoztatva töltő. Mire lehet ebböl következtetni?

[ Szerkesztve ]

(#446) Tressy válasza kisda (#445) üzenetére


Tressy
senior tag

Akkor itt keresgélj mert nekem V5 van.a win telepitő jó hozzá de az android nem biztos hogy menne

[ Szerkesztve ]

(#447) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Kínai tableteket nézegetek egy ideje, de még sosem rendeltem kínai webshopból semmit (csak ebayes rendeléseim voltak), így kérdezek:
A linken lévő Onda V919 Air 64 GB tabletet néztem ki, amely Android 4.4+Win10 oprendszerrel rendelkezik.

Kérdéseim, melyben a segítségeteket szeretném kérni:
- ha a linkelt oldalról rendelem és a "Warehouse options"-nál az EU-t jelölöm be, akkor az azt jelenti, hogy EU raktárról szállítják és a 156 dolláros árra nem fog rájönni semmi más (ÁFA, vám, ..stb), hanem ennyibe kerül összesen ???? ....ha jól nézem a szállítás még kb. 11 dollár Mo-ra ...tehát 156+11= 167 dollár lesz????
- használ-e valaki ilyen tabletet, milyen tapasztalatai vannak? (elsősorban filmnézés, net, irodai programokat használnék, játék nem jellemző), meg szabad ezt venni ezekre a célokra?

Bocs, ha nektek egyértelmű dolgokat kérdezek, de nem akarnék befürödni mindjárt az első kínai webshopos rendeléssel :)

[ Szerkesztve ]

(#448) IldiH válasza fireman123 (#447) üzenetére


IldiH
aktív tag

Igen, elvileg és általában EU-n belül jön ilyenkor. Ebben az esetben csak a szállítás jön rá és semmi más. (Néha előfordul, hogy Kínából küldik és akkor bizony vámolják.)
Nekem V820W van, pont a játékra nagyon jó :D film, zene, net rendben van; excelt, stb-t csak kipróbáltam.

(#449) kisda válasza IldiH (#448) üzenetére


kisda
aktív tag

Milyen játékokat futtatsz rajta? Milyen os van rajta, és kb mennyi a szabad hely? Erősen küszködök az enyémmel

(#450) fireman123 válasza IldiH (#448) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót! .....ajaj, akkor az eléggé lutri ha nem biztos, hogy EU raktárból jön, annak ellenére, hogy azt jelölöm be :U
Még sosem volt tabletem ....a 8"-os pdf olvasásra elegendő lenne (szemüveget használok már olvasására sajnos), vagy erre célszerűbb a 10"-os???? (kb. fele lenne az ára a 8"-osnak, ami neked van)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.