Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek

Hozzászólások

(#51) rainwood válasza Padam (#47) üzenetére


rainwood
csendes tag

Miután csatlakoztattad a tabletet a számítógéphez, nyitsz egy parancs sort. Elnavigálsz az android SDK-s mappába (pl. c:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools), és ott futtatod a következő parancsokat:

adb shell
su
busybox sh /sdcard/install-recovery.sh
busybox sh /sdcard/reboot-recovery.sh

Ezzel fel is kerül a CWM recovery és újra indul a tablet.

(#52) rainwood


rainwood
csendes tag

Akinek gondja van az Onda V972-vel, annak érdemes elolvasni ezt.

A link szerint 2 fő oka lehet a meghibásodásoknak:
1. boot során rosszul felmountolt adat partíció
2. hibás szektorok a NAND Flash-ben

Van pár ötlet hogy hogyan lehet megoldani, de olyan is lehet akinek nem sikerül. Ez esetben sajnos csak a kínai garancia marad.

Még több info sajnos csak kínai meg spanyol nyelven elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#53) Airwave válasza bigdee888 (#50) üzenetére


Airwave
csendes tag

Hááát …. Köszi az ötletet, de bavallom, nem nagyon szerettem volna találomra más-más firmware-kel installálgatni a gépet, meglehetősen időigényes szórakozás, meg aztán mert eleve uszkve 1,31 v. 1.29-el jött a gép tekintve, hogy több mint egy hónapot töltött geekbuying raktárban a fekete keret hiánya, majd meg a holdújév miatt. És ugyebár mintkét firmware-el behalt. (Amúgy már az 1.35-ös firmware jelent meg, nézegettem, szinte mindegyik ismertetése úgy kezdődik, hogy ez a változat javítja a gép stabilitását – ez, meg az is némileg aggasztó, hogy havonta 1,5 .. 2 változat jön ki.)
Viszont elgondolkoztam rajta, hogy az XBMC media center volt az abszolút közös pont a behalások alkalmával. Utánanézegettem a 12.0 még csak fejlesztői változat és a kompatibilitási lista is eléggé hiányos, jó néhány kütyü pl. eleve nem kompatibilis vele. Jelenleg újrahúztam Onda-t, hálózati eléréshez sok olvasgatás után CifsManager-t vetettem be, ami virtuálisan befűzi a hálózati megosztásokat a gép memóriájához. Most root-olt a gép, rajta van 4-5 szimpla játék, a CifsManager és újra az Aldiko, meg Avast. És már harmadik napja megy akadozás, probléma nélkül!
Érdekesség, hogy ha a CifsManager elindul, az USB kapcsolat nem látja a gép memóriáját (oda van becsatolva a hálózati tároló), csak újraindítás után. Ennek azért lehet oka, mert hülyén néz ki, ha az USB-n, majd Wifi-n keresztül látom a hálózatot, mintha a gép memóriája lenne.
Szóval egyelőre béke van, ha a gyógyulóban lévő beteg állapotában rosszabbodás lépne fel jelentkezem.

(#54) bigdee888 válasza Airwave (#53) üzenetére


bigdee888
tag

Orulok hogy osszejott (kopogjuk le)!
De az kifehezetten erdekes, hogy egy (meg csak root jogot se kero) program ilyen szepen legyilkolja a szerkezetet...

(#55) Airwave válasza bigdee888 (#54) üzenetére


Airwave
csendes tag

Hát csak megette a fene. Három nap működés után ma reggel nagyobbik lányom őrzi a kisebbiket, unaloműzőként bekapcsolja az Onda-t. Angry Birds pár percig, majd belenézne egy nagyon egyszerű puzzle játékba.Nem indul, hibaüzenetet kap - korábban működött. Mindegy kikapcsolja a kütyüt. Délután bekapcsolnám, nem indul!!! Ugyanaz mint korábban ikonok fel, majd boot, újra ikonok stb. ... mindörökké. Nem volt rá installálva két napja semmi és működött is rajta minden két napig!!!!! Még kipróbálom a 1.35 firmware-t, de ez így már tuti hardware problémának látszik. Írok a föld másik felére, összeszedve hiányos nyelvtudásom. Rainwood sorait olvastam, belenéztem a hivatkozásba is, de azzal nem igazán tudok mit kezdeni.

(#56) WeThePeople9


WeThePeople9
csendes tag

Hello!

Valaki megmondja, hogy mi a különbség az onda v971-és a v972 között?
A v972 miben jobb?
és amúgy mi a véleményetek erről a tabletről?? megéri megvenni?
sokáig bírja? :DD

(#57) hviktor90 válasza WeThePeople9 (#56) üzenetére


hviktor90
csendes tag

A hivatalos weboldal alapján:
A V972-ben két kamera van -> Daul Camera Apple iPhone 4 OV Camera,Back 5.0M with Auto Focus,Front 2.0M
A V971-ben csak egy -> Front 2.0M

(#58) WeThePeople9


WeThePeople9
csendes tag

Szóval teljesen pont ugyan az pont ugyanazt tudja csak a v972-nek van elöl egy 5mp-es kamerája?
xD akkor inkább a v971-et veszem mert nekem amúgy se kell előre kamera!

(#59) bigdee888 válasza WeThePeople9 (#58) üzenetére


bigdee888
tag

Nem.
A 972-esen van hatul is kamera (ami 5MPes), es elol is, mig a 971-esen csak elol van.
Ugyanez a helyzet a V812 es V811 parossal.

(#60) WeThePeople9


WeThePeople9
csendes tag

Jah igen én is úgy gondoltam csak véletlen elölt írtam!!

Meg még az hogy ez a tablet pont ugyan olyan mint a Apple ipad 2 mármint a külseje ugyan akkora meg ugyanolyan vékony meg ugyanúgy fém a hátlap meg minden ugyan olyan kívülről ugye?
szóval ezzel is lehet használni az Apple ipad kiegészítőket pl.: bluetooth-os billentyűzetes tokok amit az ipadre terveztek!

(#61) zorrd023


zorrd023
csendes tag

Van valakinek eladó Onda V972-je? Szeretnék egyet venni.
Privátban ha van valakinek ;)

(#62) rainwood válasza WeThePeople9 (#60) üzenetére


rainwood
csendes tag

Nem teljesen ugyanolyan. Nincs rajta oldalt gomb, illetve a Power és Home gomb is máshol van.

(#63) Airwave


Airwave
csendes tag

Van valakinek tapasztalata a kinai garanciával? A V972-esemet bejelentettem a geekbuying-nak, hogy behalt a kütyü a jelenséggel együtt - lásd korábban. Boldogan küldtek egy segítünk de azonnal jellegű mail keretében egy 1.02-es firmware-t.Csak a kedvükért felpakoltam és persze két nap után ugyanúgy behalt a gép. Annyi különbség van, hogy az onda logo feljövetelekor fagy ki a korábbi folyamatos boot helyett. Írtam nekik, hogy nem működik továbbra se csere kellene mi a módja. Aztán újra írtam ,meg újra. Nem válaszolnak, pillanatnyilag le se ... a leveleimet. Mit tegyek?

(#64) Padam


Padam
aktív tag

Új ROM (Onda V972):
SuperNova 4.0

[ Szerkesztve ]

(#65) bigdee888 válasza Padam (#64) üzenetére


bigdee888
tag

Probaltam v811 quad-on, de mindenhol force close-ba futottam...
De a v972-essel rendelkezoknek is csak akkor jo, ha v1-es keszulekre probaljak felrakni.

(#66) rainwood válasza Airwave (#63) üzenetére


rainwood
csendes tag

Sztem első körben próbáld ki a legújabb firmware-t, állítólag sok hibát javítottak:

official firmware v2.0

[ Szerkesztve ]

(#67) zolkas68


zolkas68
csendes tag

Sziasztok:)

V2.0 frissitést nagyon tudom ajánlani. :)) :))

figyelni kell a verziószámra:) ez hátul az SN: V972xxxxV(1,2) számsorban található nincs sok variáció V1 vagy V2 lehet ehhez való frissitést kell felpakolni.

V1-V2.0
V972 Quad Core V2.0 Firmware: (only support V1 Version)
http://file2.mydrivers.com/ondata/download/driver/oamp3/V972Core4/V972Core4-V1_v2.0.rar

V2-V2.0
V972 Quad Core V2.0 Firmware: (only support V2 Version)
http://file2.mydrivers.com/ondata/download/driver/oamp3/V972Core4/V972Core4-V2-v2.0.rar

Szépnapot:)

[ Szerkesztve ]

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#68) zolkas68


zolkas68
csendes tag

4.2.2
Onda V972 Quad Core Tablet Android 4.2.2 Beta

letöltő oldal: http://pan.baidu.com/share/link?shareid=401559&uk=389436537

V1 verzió:
http://60.210.21.248/cdn.baidupcs.com/file/5eaaf6b2be3caee911e8d256926960a2?fid=389436537-250528-3892821268&time=1366858926&sign=FDTAR-DCb740ccc5511e5e8fedcff06b081203-jjZmY94gXNs693TwWzzle2s0N84%3D&rt=sh&expires=8h&r=589714075&sh=1&xcode=173629bddd9b0a9675206d8bcd69a531&redirect=1

V2 verzió:
http://222.133.46.198/cdn.baidupcs.com/file/7928293ef309fb7d4ba477f3bc13dbd5?fid=389436537-250528-744794461&time=1366858926&sign=FDTAR-DCb740ccc5511e5e8fedcff06b081203-GABxH3Sdw51nkDIF0aN6Pb2SgP4%3D&rt=sh&expires=8h&r=312619396&sh=1&xcode=2722c1d2ca893becf1a2f9cba01e8d41&redirect=1

Szép napot.

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#69) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Erről a tabletről kéne némi infó.
Többek között az, hogy rootolható-e és ha igen, akkor tudtok-e hozzá leírást mellékelni? ( Esetleg alapból rootolt, mint a kinai tabletek többsége?) Előre is köszi a választ.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#70) DGery válasza cassius.clay (#69) üzenetére


DGery
aktív tag

Kicsit olvass vissza, én leírtam róla elég sok dolgot.

Nekem nagyon bevált, gyors és stabil. Marketről mindent le tudtam vele szedni, 32GB-s SDHC-t, és 64GB-os pendrive-ot OTG kábelen kezeli, fülesen a hangja elég hangos, és egész jó minőségű. Kijelző éles és kontrasztos.
Gyengéje a kamera (bár mit vár az ember egy 2MPx-estől). Üzemidő 3 óra körül mozog, de nagyban függ a kijelző fényerejétől, és h mennyire van nyúzva

Valamint h amost rendelsz, akkor valószínűleg már v3-as verziót kapsz, ami új aksit kapott, meg új wifi antennát (bár az pl az enyémben erősebb volt, mint az X10i-ben), meg 1-2 apróságot frissítetek rajta.

[ Szerkesztve ]

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#71) cassius.clay válasza DGery (#70) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi a választ, de semmi értelme nem volt...nem figyelsz oda... mindenre válaszoltál csak arra nem amit kérdeztem.
Konkrétan engem a root érdekelne semmi más. A Tabletet nem én veszem, nem érdekelnek a paraméterei, nekem csak rootolnom kellene majd ismerős számára.
Igazából csak ez a két dolog érdekel:

-Gyárilag rootolt?
-Ha nem akkor tud esetleg valaki leirást adni a rotoláshoz?

+1: Magyar nyelvet tartalmaz gyárilag?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#72) DGery válasza cassius.clay (#71) üzenetére


DGery
aktív tag

Jah, bocsi, úgy rémlett az is le van írva előrébb, de akk tévedtem :)

Igen, az enyém az gyárilag Root-olt volt, de van rá megoldás, ha nem rootolt, csak EBBEN a topicban kicsit rá kell rekesni.

Magyar nyelv alapból van minde ONDA készülékben, csak gyárilag általában kínaival érkezik, és át kell állítani, de minimális android ismerettel fél perc alatt rájössz, hogy hogyan lehetséges

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#73) cassius.clay válasza DGery (#72) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Okés, köszönöm az infót!

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#74) give3


give3
tag

Sziasztok!

Szakértő segítségre lenne szükségem!
Van egy Onda v811 Dual-magos tabletem, amire feltettem a 2.11 SD frissítést. (4.1JB)
Az akku nagyon gyorsan merült, ezért úgy döntöttem hogy inkább visszateszem az 1.55 frissítést. Találtam egy rá való romot, amiből kiszedték a kínai appokat, és ráadásul ez is telepíthető SD kártyáról.
Végigment a frissítés indul is az ICS, de eltünt a recovery a gépről. Sehogyan sem tudok belépni. Próbáltam szoftverből, home+pover gombokkal, de villan egyet a kijelző, és továbbmegy a betöltés, elindul a gép.
Megpróbáltam ismét visszatenni a 2.11 (4.1JB) SD-ről, de már nem lehet, itt is továbbmegy a betöltés, nem áll meg a frissítésnél.

Hogyan tudok meggyőződni arról, hogy van-e recovery a gépen, és legfőképpen hogyan tudnék belépni?

(#75) zolkas68 válasza give3 (#74) üzenetére


zolkas68
csendes tag

Szia.

http://www.onda-tablet.com/news/

ezen az oldalon a hirekben találsz segitséget, de nem sd-s telepítésnél. kikapcsolt állapotban, home gomb megnyomás és nyomvatartás mellet power gombot 5-10 szer egymás után megnyomva.tudod frissíteni, ill phonixel frissíteni, ujra telepíteni. de a folyamat leírása benne van a firrítésben gyári zip-nél. :)

[ Szerkesztve ]

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#76) give3 válasza zolkas68 (#75) üzenetére


give3
tag

Köszi, átnézem a leírásokat.
A gyári frissítés mellet levő doksit már olvastam, de a pc-s módszert nem próbáltam, mert azt írták hogy angol xp/win7 32 bites verzión megy csak. (nekem 64bites van)
De ezt kipróbálom hátha működik: "power gombot 5-10 szer egymás után megnyomva tudod frissíteni"

köszi.

(#77) give3 válasza zolkas68 (#75) üzenetére


give3
tag

Ezzel a Phoenix nevű programmal nemcsak az A31-es gépeket lehet flashelni? Az enyém A9-es...

(#78) Szabina91


Szabina91
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy épp vásárlás előtt állok és az ONDA V812 Quad Core Tablet PC
szemeltem ki.

Viszont ahonnan rendelném ott úgy árulják,hogy nincs rajta magyar menü.

Lehet erre magyar menüt tenni? ha igen milyen úton módon? Előre is Köszönöm a válaszokat!
:)

(#79) zolkas68


zolkas68
csendes tag

Szia.
Magyar nyelv eddig nekem mindig benne volt. De jo ha van nálad egy mar magyarnyelvre állitotthasonlo verzioszamu androidos model is ha nem tudsz kinaiul :)) , alapbol kinaival erkezik. Tud hogy hol vagy a menuben. :)

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#80) zolkas68


zolkas68
csendes tag

V811 dualcore gyári firmware:
V811 kettős core_v2.11 firmware: http://file2.mydrivers.com/ondata/download/driver/oamp3/V811D/V811D_v2.11SD.zip
itt található:
http://www.onda-sale.com/download/
vagy itt is:
http://www.onda.cn/Support/Search.aspx?keyword=v811
én cromot használok és a fordítást bekapcsoltam, itt ajánlatos, nincs angol nyelv:)

kinai appok: én a gyáriban csak le szoktam tiltani, ugyan ugy eltünik,
csak a helyet azért még foglalja.

[ Szerkesztve ]

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#81) bazsy_


bazsy_
tag

Hello!

Jól sejtem hogy az onda tableteken általában egy usb port van és nem tudom egyszerre tölteni és használni? Pl úgy hogy mondjuk 1 vinyó lenne az otg kábelen és szeretném tölteni is egyidőben. Vagy van erre valamilyen megoldás?

(#82) Padam


Padam
aktív tag

Kihasználatlanság miatt megválok a kis szeretett ONDA V972-től, ha esetleg valakit érdekel, akkor itt találja.

(#83) csiribacsi


csiribacsi
tag

Hello,

nem hallottatok még a chuwi v88-ról? most vacilálok a chuwi v88 és az onda v818 között, mivel mind2 egy IPad mini klón, de a chuwinak jobb a SoC-ja (RK 3188) 4 magos Mali-400-assal, az onda pedig Allwinner A31s 2 magos PowerVR SGX544 grafikus gyorsítóval, igazából ilyen netes teszteken mindkettő jól muzsikált de talán a chuwi gyorsabb is mint az IPad mini.

Tudnátok valami véleményt az onda márkáról? Szoktak lenni vele problémák, laggok? Garanciális hibák? szoftvertámogatottság?

Üdv. Ádám

(#84) _András_


_András_
tag

Sziasztok
Myaudio 916qr -re rá lehet rakni az onda v972 romjait? Ha jól tudom akkor a kettő ugyan az csak a myaudio rárakta a hátlapra a logóját meg valami saját szoftvert ami alapból nagyon akadós. :W
Myaudióra külön nem találtam romokat de ondára mint láttam van több is :D

Válaszotokat előre is köszi :)

(#85) bazsy1981


bazsy1981
tag

sziasztok!

Szeretnék frissíteni egy Onda V811-et. 1.33 van rajta de ezzel néha csinál érdekes dolgokat. Letöltöttem a hozzávaló 3.0-ás frissítést. 64 bites win7 alatt is lehet ezt frissíteni vagy mindenképpen 32bites windows alól kellene?

Mintha azt írta volna itt valaki hogy 64bites alatt mindig megállt a telepítés.

Segítséget előre is köszönöm!

Hiteles épületenergetikai tanúsítvány készítése rövid határidővel! [www.energetikatb.hu]

(#86) bazsy1981 válasza bigdee888 (#48) üzenetére


bazsy1981
tag

Szia, nekem bongeszessel feles kepernyo fenyerore allitva 5 orat bir, jatek alatt 3-4 orat, jatektol fugg.

En is keveslem kicsit, volt ainolom majd 2szer ennyi uzemidot gudtt, persze gyengebb ardverrel.

Viszont neztem neten hogy 5500-as aksit is lehet hozza kapni tok olcson.

3.0-as frissitest probaltad mar rajta?

Hiteles épületenergetikai tanúsítvány készítése rövid határidővel! [www.energetikatb.hu]

(#87) bazsy1981


bazsy1981
tag

Nos vegul is megcsinaltam a v811-re a 3.0-as frissitest. Nekem sikerult win7 64bit os alol is a dolog.
1.5rol frissitettem es most van epp teszt alatt a dolog. Eddig minden hibatlanul mukodik, nincs akadas, neha a regivel fagyott is dolphin browser alatt. Es ami a legfaszabb :-) jelenleg 62%-on van az aksi es mar majd 3 oraja nyustolom, net, film, kis jatek is volt. Tehat ha minden igaz tobb mint 6 orat ki fog birni, es ez az elozo rommal max 4-5 ora volt! Szoval tegyetek fel nyugodtan, eddig ez a legjobb rom sztem a v811-re, csak ajanlani tudom!!

Hiteles épületenergetikai tanúsítvány készítése rövid határidővel! [www.energetikatb.hu]

(#88) Oldfirehand


Oldfirehand
csendes tag

Valaki tudna mondani egy infót, V812 USB otg funkciója van?

(#89) bigdee888 válasza Oldfirehand (#88) üzenetére


bigdee888
tag

Nekem v811 quadom van, azon megy az otg. A ket gep kozott csak a kamera a kulonbseg, tehat mennie kell azon is.

(#90) Oldfirehand


Oldfirehand
csendes tag

köszi, és ami alapból rajta van Update nevű program.. az kidobja hogy 3.0 verzióra frissithető (4.2 android), azzal biztonságosan frissíthető?

(#91) bigdee888 válasza Oldfirehand (#90) üzenetére


bigdee888
tag

Persze! Gyari program, nem erdemes ezert a PhoenixSuittal frissiteni.

(#92) beg


beg
veterán

Üdv!
Onda v811 és v812 között keresgélek.
v811
v812
Itt azt írják, hogy a v812 8000MAh akksival van. Ez tényleg ennyi? Továbbá a 12-ben van bluetooth meg 5MP kamera, aluház. És ráadásként a 12-es olcsóbb, mint a 11. Valaki meg tudna erősíteni abban, hogy a v12-nek tényleg ez a specifikációja? Mert más oldalakon szintén csak 4500-as akksival és bluetooth nélkül hirdetik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#93) Oldfirehand válasza beg (#92) üzenetére


Oldfirehand
csendes tag

Bluetooth nics, meg csak kisebb akksi van.. legalább is az enyémben...

(#94) Aflamin válasza beg (#92) üzenetére


Aflamin
tag

Onda V812: ITT
Battery : Li-Poly 4500mAh

(#95) beg


beg
veterán

Köszönöm.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#96) bigdee888


bigdee888
tag

Meg annyit pluszba, hogy a v811 quad es a v812 tok ugyanaz, annyi kulonbseggel, hogy a v811 quadnak nincsen hatlapi kameraja.

(#97) paripácska válasza Airwave (#49) üzenetére


paripácska
csendes tag

Elősször a programot kellett volna csak megpróbálni eltávolítani, törölni a maradványait is.
Ha ugy nem jo, akkor gyári beállításokat vissza állítani.
Ha úgy sem akkor factory reset.
Ha ez sem segít, akkor kell neki esni a firmware cserének.
De ha bármelyik lépés megoldja, akkor utánna másik apps-al kell próbálkozni, ahelyett amelyik megakasztotta.

(#98) szorci


szorci
újonc

Helósztok!

Egy onda V812-es tablet tulajdonosa vagyok és a mai nap folyamán lefagyott majd újraindult és a betöltésnél nem megy tovább! Semmi mod nincs rajta egyedül csak rootolva van. Ha valakinek van ötlete, hogy mit is tehetnék, hogy megjavuljon akkor ne habozzon megosztani velem.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

(#99) bigdee888 válasza szorci (#98) üzenetére


bigdee888
tag

Probalj egy factory reset-et rendszeren belul - mar ha eljutsz odaig.

Ha nem, akkor recovery-ből (home + bekapcs gomb folyamatosan).

Ha az se segit, akkor le kell tolteni a vezioszamanak megfelelo szoftvert az onda.cn-rol es phoenix suite-tal feltenni.

Ez a harom dolog jutott eszembe.

(#100) szorci


szorci
újonc

Köszönöm szépetn a problémám megoldódott! :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.