Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek

Hozzászólások

(#651) zoli978


zoli978
tag

Hát ez nekem nem megy jobb ha feladom.

(#652) Tressy válasza zoli978 (#651) üzenetére


Tressy
senior tag

Próbáld más memória kártyával vagy pendrive-al.Nekem még wintel w8 mini pcre is települt ezzel a leirással amikor sikerült véletlenül levernem a windows particiót és nem indult el

(#653) zoli978 válasza Tressy (#652) üzenetére


zoli978
tag

Akármilyen pendrive illetve memóriakártyáról próbálom a helyzet mindig ugyanez

(#654) Tressy válasza zoli978 (#651) üzenetére


Tressy
senior tag

Ez nem maradt ki véletlenül?

"de fontos hogy nevezzük át "winpe"-nek"

(#655) zoli978 válasza Tressy (#654) üzenetére


zoli978
tag

nem ha kihagyom akkor nem látja a pendrivot

(#656) ptesza


ptesza
senior tag

Onda v80 plus.
Mindig megáll töltés közben. Van hogy 36% van hogy kicsit több ,de nem megy feljebb.
Ha leveszem a hátlapot és az akksit lehúzom az alaplapról akkor utána pár napig jó.
De ezt sajnos nem merem gyakran csinálni mert egy üveg már eltört szereléskor. Nem magam akarom védeni ,de nagyon vékony és az egész hátlap fém. Emiatt az üveg hajlik.

Van valami ötlet mit lehetne tenni?

(#657) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi!

V919-et rootolni hogyan lehet? Történhet valami gáz a rootolási eljárás során, vagy utána?

Bocs a kérdésért, de sosem volt még rootolt eszközöm, viszont kevésnek találom a tárhelyet és nem tudok más módszert az appok SD-kártyára való átpakolására.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#658) Tressy válasza Vertigo18 (#657) üzenetére


Tressy
senior tag

Ha neked is ez van akkor igy [link]

(#659) Vertigo18 válasza Tressy (#658) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm, ezt meglesem. :R

Bár, így beleolvasva, laikusként elég bonyolultnak tűnik az, ami másnak már esetleg rutinmunka...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#660) kisda válasza zoli978 (#650) üzenetére


kisda
aktív tag

Rég jártam erre, azóta pihen a tábla ( win10 nem bootol be, droid meg kinai, nem támogatja a google apps-t).
Valaki tudnak segiteni a win felrakásban? Nekem sem látja a biosban a pendrive-ot, mindegy mire formázom meg nevezem el... Próbáltam már többfajta pendrive-ot.

(#661) pch


pch
aktív tag

Üdv!

Ti mekkora töltőt használtok hozzá?
Sajna nagyon hamar merül és ami van az sose tölti fel teljesen :(

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#662) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok! V80 SE: elől az értesítési led pirosan villog (nincs semmilyen e-mail, stb.). Nem tudjátok miért? Meg sajnos nagyon melegszik. A töltő teljesítményt pedig mi is még csak találgatjuk... Egyébként 23 ezerért (postával) ez jó vétel volt, nem? ( http://tinyurl.hu/SCXT/ ) Tokkal, gyárilag fóliázva, stb.? Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#663) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok vettem 1 tabletet,de sajnos windows nem indult.
Elkezdtem resetleni,de közben újraindult,azóta nem akar bebootolni,azt írja,menjek rá,hogy ok,és indítsam újra a telepítést.De mivel nem hozza fel hibajavítási lehetőséget,nem lehet resetelni.
Úgy tudom sima windows telepítő nem jó neki.
És abba se vagyok biztos,hogy amit neten találtam,azzal lesznek-e gondok.
Onda v919 2gb:ram.
Valakinek esetleg van olyan billentyű vagy trükk,ami nem jutott eszembe?

Avatar

(#664) kisZ2 válasza #27216896 (#662) üzenetére


kisZ2
csendes tag

szia, én egy fél évvel ezelőtt vettem egy Onda v80 se-t. Nagyjából elégedett vagyok vele. A piros led nálam néha villog néha nem értesítés esetén, nem igazán foglalkozok vele. Hát melegedni az enyém is melegszik főleg videó, youtube nézéskor. A fóliát én levettem mert már karcos volt. Ami engem zavar az akku teljesítmény, ha használom 1 nap alatt lemerül, de van hogy fél nap alatt is. Este pedig használat nélkül is nagyon merül vagy 10%-ot. Sebességet, háttértárat nézve szerintem megérte. Csak hát a használhatóság egyik alap pillére az akku abba sajnos szerintem kevés. Én arra gondoltam, hogy az intel proci miatt. Legközelebb az biztos hogy ARM procis gépet veszek.
Ja és ami még idegesítő, hogy bal kézbe fogom és hüvelyujjal görgetek, kattintok akkor elég pontatlanul érzékeli az érintést. Nem tudom ez csak nálam van vagy másnál is? Bár érdekes mert ezt csak a gép bal oldalán vettem észre jobb oldat használva semmi ilyen gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#665) GAbre


GAbre
veterán

Már senki nincs fenn itt?

Avatar

(#666) IldiH válasza GAbre (#665) üzenetére


IldiH
aktív tag

De van, csak pl nekem régebbi van és nem is vagyok annyira guru, hogy bármit is mondjak. De alap: visszaolvastál a topikban? Mert mindenféle telepítési, rootolási okosság is volt írva korábban. Ha végignézted és nem találtál semmit, akkor javaslom a mélyvízet: [link]

(#667) GAbre válasza IldiH (#666) üzenetére


GAbre
veterán

Az a baj,hogy semmi se működik amit neten találtam.
És ha nem lett volna fos az aksija ennek a szériának,hogy néha úgy érzi lemerül,még a recovery is ment volna,és nem lett volna gond.
De sajna se 6-7 windows fájl,meg 2 fajta telepítési útmutató sem jó.
És még klónozó programot se találok. :S

Köszi,írtam a topikba.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#668) csigulics


csigulics
újonc

Hello. Onda v919-et birtoklok, kicsit mindig rossz volt az aksija, de mostmár egyátalán nem kapcsol be. Kéne pesten valaki akinek ilyen gépe van és megpróbálhatom az aksijával, hogy megy e. Köszi.

(#669) jilian


jilian
addikt

Helló!

Szerintetek mennyiért rakjam ki apróra?

Csak a szekrényben áll.

(#670) #27216896 válasza jilian (#669) üzenetére


#27216896
törölt tag

Hát az új V10 (4G, MTK6753 Octa-Core, 2GB Ram, 32GB Rom, 10.1 inch 1920*1200 IPS, Android 7.0 LTE WCDMA CDMA GSM WiFi BT) 130 dolcsi...kb. 33 ezer huf. :F

(#671) jilian válasza #27216896 (#670) üzenetére


jilian
addikt

Akkor gondolom a 15 rongy simán jó... ;)

(#672) Jackal2


Jackal2
senior tag

Sziasztok, behúztam én is egy Onda V10 Pro-t, nyomom a tesztelést, érdekes egy állatfaj, valaki pattintott már fel rá Andoid 7.0-t vagy MIUI-t? Egyáltalán lehet?

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#673) akos86


akos86
aktív tag

Üdv az uraknak!
Adott egy onda v975m v1 tab: Sajnos az onda feliraton túl nem mutat semmit a gép nem is látja a tabot lehetőség van valahogy életet lehelni bele sd kártyával?

3dfx, gone but never forgotten...

(#674) akos86 válasza akos86 (#673) üzenetére


akos86
aktív tag

Természetesen romot sehol sem találok hozzá.

3dfx, gone but never forgotten...

(#675) zolkas68 válasza akos86 (#674) üzenetére


zolkas68
csendes tag

https://pan.baidu.com/s/1dAHl0
Ez közvetlen vagy így
http://www.onda-tablet.com/download/

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#676) gbart123


gbart123
csendes tag

Tablet társak, kérem segítségeteket!
Van nékem egy Onda V80Se-tabletem, amihez találtam Android 7.0 frissitést.
Letöltöttem a PhoenixSuite Tools programot a flash-hez.
Feltelepítettem a szükséges drivereket és bekapcsoltam az USB debug-ot.
A Windows 10 és a Phonix felismeri a rádugot tabletet.
Ellenben az istenért sem tudom, "flash mode"-ba rakni a tabletet, nyomkodhatok bármiféle hangerő és power gombot ki / be és fel / le.
Szeretném kérni, hogy valaki egyszerűen elmagyarázza, hogy hogyan tudom elérni a szükséges mod-ot.

Segítségeteket előre is köszönöm

(#677) koko7923 válasza gbart123 (#676) üzenetére


koko7923
csendes tag

Szia tegnap én is ezzel kínlódtam csak nem onda v80se hanem sima onda v80 tabbal. nekem úgy sikerült hogy hangerő fel nyomva tart majd USB rádug , utána bekapcs. gomb nyomkod kb. 10-15 alkalommal. Közben a hangerő gombot ne engedd el. Persze se a tabbon se a programban semmi változás majd 1-2 perc után elkezdi a kiválasztott rom telepítését. Én is kínlódtam vele vagy 2 órát:))))
Ha már itt tartunk akkor valaki nem tudja hogy tudnám a tabbot rootolni???
Te honnan szedted a romot??

[ Szerkesztve ]

(#678) gbart123 válasza koko7923 (#677) üzenetére


gbart123
csendes tag

Szia!

Köszönöm, bár szerintem ezen is túl vagyok már.
A ROM linkje:
http://www.onda.cn/Tablet_Supports.aspx?id=344

(#679) gbart123 válasza koko7923 (#677) üzenetére


gbart123
csendes tag

Keressél rá a
IntelAndroid-FBRL-07-24-2015
nevü állományra a rootolás ügyében!

(#680) gbart123 válasza gbart123 (#679) üzenetére


gbart123
csendes tag

Onda V80Plus Root leírása
http://www.ondaforum.com/topic/62598-guide-how-to-root-and-install-twrp/

(#681) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok!

Onda Obook 20Plus esetén van arra mód, hogy olyan ROMot tenni rá, amin csak Android van? Nekem a Win azon felesleges mint kiderült.

Az évek alatt kiderült, h mindig az Android van elindítva rajta, és akkor a teljes kapacitást kihasználhatná vmi jó, újabb, esetleg gyorsabb rom.

(#682) zezoka válasza zezoka (#681) üzenetére


zezoka
őstag

Ha érdekel valakit (persze felelősséget nem vállalok máséra), megcsináltam :

Először letöltöttem (innen, mert a cn oldalról csak Baidu reggel akart engedni), majd rátöltöttem az enyémnek megfelelő verziószámú (V3) csak Android romot (tehát nem a Remix OS-t), ami nem tartalmaz Windows-t. Ez nem volt egy nagy történet, egy Pendrive formatálás Fat16-ra, majd felmásolni a fájlokat. Aztán USB hub (nem kellett aktív, nekem csak passzív volt, szerencsére ment azzal is) a tabletbe az átalakítón keresztül bedug, amibe mehet a pendrive, és egy billentyűzet. Billentyűzet azért kell, h bekapcsoláskor be lehessen lépni a BIOSba. Tablet bekapcsolásakor ESC nyomogatása, amíg belép a biosba, majd a Boot menüben a Boot from EFI (vagy hasonló), pendrive-ot kiválasztva a folyamat már automatikusan végbemegy, semmi teendő nincs. Azért mikor 5x csinálta meg a Flashing system, flashing done részt, azt hittem loop-ba került, de végigfutott.

Érdekes módon nem a régi Android fogadott, hanem az 5.1 alapokra épülő Onda Launcher (természetesen kínaiul, de az ikonok segítségével hamar magyar lett)... Nem csúnya, úgyh maradt, habár nincs menü gomb, amit nem szeretek, és kicsi a widget képernyő (felét használja csak).

De ezzel a folyamat még nem ért véget, mert így is csak a 8GB volt használva. Erre meg megoldás az volt (ezen oldal alapján), hogy kellett csinálni egy LinuxLive boot pendrivot, amire beépülőnek fel volt "telepítve" a Gparted Gnom particionáló. Itt vagy 3 féle változatot kipróbáltam, mire az egyik bebootolt, és el is indult a particionáló.

Itt már látni a particiókat, az első 9-et békén kell hagyni, utána jött egy 55gigás unallocated, majd egy data, presist, config. Ahhoz , h a Data részhez (ami a fenti 8GB) hozzá tudjuk adni az unallocated-et, csak úgy tudjok, ha egymás mellé "kerülnek". Ezért a Config részt át kell MOZGATni a sor végére. Majd Apply (csak egyesével lehet műveleteket végezni, mindig kell egy Alkalmaz). Jöhet a következő, a Presistent. Na itt jött a bibi, az nem mozdult... Szerző írkált mindenfélét összevissza konzol, stb, ami nekem-nálam nem működött, majd mivel azt mondta nincs jelentősége, neki is eltűnt egy lemerülés miatt, fogtam, és töröltem...Így már a Data mellett volt a nagy tár, amit a Datára kattintva csak fel kellett húzni maximumig, alkalmazni, majd reboot.

Itt biztos ami biztos csináltam Android alól egy Gyári visszaállítást (egyben tesztként, h az sem fagy-e bele - és működött).

Érezhetően gyorsabb lett, mint előtte a dual OS-nél, csak nem tudom, h az új(abb?) Android, vagy a nagyobb tárhely miatt lett. Most örülés van! :)

(#683) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
V10 Pro mennyire jó tablet?
Max. 130-140 dolcsiert kellene valami bedtbuy tab. :R

(#684) kaiser84


kaiser84
csendes tag

Sziasztok!

Van egy V80SE-m androiddal, a hátlapon lévő szám alapján v3. (belül az alaplapon persze v1 van)
A lényeg, hogy a töltést veszi, de a bekapcsoló gomb megnyomására csak a háttérvilágítást kapcsolja be egy rövid időre, aztán vége. A recovery menü sem jön be. Mivel próbálkozzak?
Előre is köszönöm.

(#685) norbert0 válasza #04441088 (#683) üzenetére


norbert0
csendes tag

Nekem eddig Onda v919 CH Air 64 GB-m volt, azt tudom ajánlani, szerintem még mindig best buy. :)

(#686) kaiser84


kaiser84
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség :DD
Van egy Onda V80 SE V3 tabletem, amit be akartam kapcsolni, de sehol semmi. Háttérvilágítás bekapcsol, és a töltést jelzi, de a kijelzőn nem jelenik meg semmi. Hosszas küzdelem után frissítettem a szoftvert rajta, de sajnos semmi sem változott. Ha valaki esetleg járt így, akkor hardveres baja lehet, vagy próbálkozzak másik szoftverrel?

Előre is köszönöm! :R

(#687) olaszos33 válasza tlac (#498) üzenetére


olaszos33
csendes tag

Szia!

Hogyan lehet törölni vagy fagyasztani őket?

(#688) tlac válasza olaszos33 (#687) üzenetére


tlac
nagyúr

pontosan már nem emlékszem rá, de valahol a beállításoknál el lehet érni az app-okat

egyébként van egy rom is, ami kínai mentesített, de most nem találtam meg
az volt a legszebb megoldás

(#689) Herrleonvolt


Herrleonvolt
újonc

Sziasztok. Onda V891-re sikerült egy teljesen új Magyar Windows 10-et telepíteni. A probléma, hogy nincs meg minden driver. Honnan tudnám letölteni?
Ez nem hiszem hogy szóba jöhet: http://www.ondaforum.com
Egy hete regisztráltam, és nem aktiválják.

(#690) tlac válasza Herrleonvolt (#689) üzenetére


tlac
nagyúr

van nekik hivatalos kínai oldaluk, ott fent szoktak lenni a driverek
[link]
google translate ajánlott, ha nem megy a kínai :)

(#691) Herrleonvolt válasza tlac (#690) üzenetére


Herrleonvolt
újonc

Köszönöm. Itt sem enged letölteni.

(#692) tlac válasza Herrleonvolt (#691) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld több böngészőben is és reklámszűrés nélkül
hozd be google translate-tel és anélkül is az oldalt, a letöltést anélkül csináld
vagy a telefonodra is felteheted a google fordítót, ami a kamera segítségével tud fordítani

sajnos kínai oldalról mindig macerás letöltögetni, de nekem korábban már sikerült innen, talán pont chrome-mal ment csak

(#693) Herrleonvolt válasza tlac (#692) üzenetére


Herrleonvolt
újonc

A probléma oka, csak fizetős, regisztrációs letöltést enged.

(#694) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Talán megtaláltam a megfelelő fórumot. Van egy onda v919 air ch tabletem, amire androidot szeretnék fel telepíteni, csak a menetét nem tudom. A pendrive os telepítést értem, de hiába, mert lehet hogy bebootol róla az android és akár telepíthetem is, de eggyik sem lát wifit, mintha nem ismerné fel a wifit az android. Azóta a biost is felfrissítettem rajta már mint a táblagépen, így már dualbootos lett a gép, és a biosa minden beállítást enged. Amit az elején nem engedett. A windows10 teljes értékű minden megy rajta. Csak android alatt nem, hiába telepítek rá akárhány verziós androidot, pendriveon keresztül, nincs wifi. Vagy rosszúl közelítem meg a dolgot, és máshogy kellene feltelepítenem rá? flesselni kellene vagy hogy? jobban szeretem az androidot már, és jobban is menne a tabletem vele. csak a telepítés menetét nem értem, van minden féle kábelem ami csak kel, pendriveos telepítés okés, de hiába ha hiányos az egész. Pedig minden oké lenne. A választ előre is köszönöm! Marci

[ Szerkesztve ]

(#695) tlac válasza Marcsello31 (#694) üzenetére


tlac
nagyúr

mi alapján csináltad?

(#696) Marcsello31 válasza tlac (#695) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Letöltöttem az androidot erről weboldalról:
pl őt:
innen
http://www.android-x86.org/download
őt töltöttem le:

android-x86_64-8.1-r1.iso

Majd telepítettem pendrive-ra a rufus program segítségével, és a pendriveos androidddal bootoltam be a tablettel.
f7 gomb nyomogatása után. Betölteni betölt meg minden, de nem 100%os és nincs wifi
és eddig csak pendriveról telepítettem fel őket.
Olvastam azt én is hogy flashelni kellene ha jól értem, Vagy valamit be kellene kapcsolni a biosban?!

[ Szerkesztve ]

(#697) Marcsello31 válasza tlac (#695) üzenetére


Marcsello31
őstag

Egyszerű pendriveon bebootolos változattal, be is tölt meg minden, de nem lát semmit a droid. Persze a win10 az fullos a tableten. Szerinted hol rontottam el, vagy melyik verziót kellene rá telepítenem? A választ előre is köszi!

(#698) tlac válasza Marcsello31 (#696) üzenetére


tlac
nagyúr

egy nem hivatalos android, jó eséllyel sose fog menni rajra rendesen

ha jól látom volt ebből egy dual boot-os verzió is, inkább azzal próbálkoznék
[link]
vagy van itt egy moddolt is
[link]

nem lesz egyszerű

(#699) Marcsello31 válasza tlac (#698) üzenetére


Marcsello31
őstag

Heló! azt sejtettem mondjuk, hogy nem lesz 1szerű. Elvagyok én a winfossal is, csak valahol az android jobban bejön. japán oldalon melyik a letöltő link? mert nekem nem megy sehogy sem. Ez a tablet eredetileg nem dualos volt szerintem, csak a bios frissítés után lett az, hasonlít a biosa a chuwi tabletéhez, külön opció van az androidra. De hiába állítgatom őket. akkor hagyom, elvileg recorvery, vagy fastboot modba kellene tenni a gépet, de hogy? :D. Vagy rá tolok egy fapados androidot, ott átbillentem fastboot módba és úgy próbálom megflesselni. Esetleg.

(#700) tlac válasza Marcsello31 (#699) üzenetére


tlac
nagyúr

kínai az :)
google translate ajánlott, pár hozzászólással korábban írtam pár tippet

inkább kövesd az kínai leírásokat (letöltött cucc mellett valószínűleg lesz) vagy az xda linken lévő módszert

de ha nagyon kínai, inkább maradj win-en, pár dolog ott is lehet hangolgatni, hogy jobban menjen (pl. üzemidőre hosszabbításhoz be lehet kapcsolni a hibernálást, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Onda tabletek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.