Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56551) cattus válasza tbs (#56548) üzenetére


cattus
őstag

:)) Ez így van. :D

Do the thing!

(#56552) fasyrt válasza parandroid (#56544) üzenetére


fasyrt
őstag

Nekem speciális karakterekre fel van véve pár különböző billentyűzet: en, de, tr, hu. Amit ezekkel nem lehet, az nincs is. :) Valóban, korábban olvastam, hogy az Alt Green az a hősidőkben más funkciókkal bírt, de hogy ma mire jó, hát most már akkor tudom. Fel se tűnt eddig, hogy a jobb altra nem jön elő spéci karakter. :B És valóban, az Alt + F4... lehet ezt a kombinációt ki kéne tenni egy funkciógombra. Mert pl. az F9-F12-t nem is emlékszem már, hogy mikor használtam utoljára.

(#56553) BlacKSouL válasza neduddki (#56470) üzenetére


BlacKSouL
addikt

"Kedves Tsülögg! ;]

fasyrt: a bal Altra nem jön elő a karakter, bár, ha a monitorom felől nézed, akkor tényleg a jobb :D Rendezői jobb értem én.. [link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56554) parandroid válasza fasyrt (#56552) üzenetére


parandroid
nagyúr

US English fizikai layoutot használok magyar kiosztással, í és Í itt legfeljebb akkor lesz, ha átváltok 101 gombos magyar kiosztásra, de az meg akkora egy nyomoronc fostalicska, hogy használja, akinek két anyja van - meg az az írógépen szocializálódott nemzedék, akit meg kellett fenyegetnünk, hogy letörjük a kezét, ha még egyszer egy komplett excel táblát át kell néznünk miattuk, hogy hol használtak még 0 helyett O-t.

Idegen nyelvű billentyűzetek beállításánál meg mennyivel egyszerűbb már, ha megjegyzed, hogy pontosan hol is van az e kevés extra karakter, ami néha kellhet. Persze ha cirillül kéne írnom, vagy kevésbé elterjedt nyelveken, mint a szomszédos szlávok némelyike, akkor nyilván én is beállítgatnám őket, de ha csak angolul és németül írok néha, akkor nincs jelentősége, minden megvan a magyar kiosztásban is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56555) tope válasza BlacKSouL (#56553) üzenetére


tope
addikt

Röviden: Hámár nehogy már mi ne mutassuk meg, hogy mi a helyzet, tojunk a többi országra.

Szánalom ami ebben az országban megy ilyen szempontból, nem segítjük a másikat, inkább hátráltatjuk. (egy hülye vicc jutott az eszembe erről, mondjuk leírni most nem tudom)

(#56556) bobsys


bobsys
addikt

Margit hid budai hidfo es Oktogon viszonlyatban melyik penzvaltonal valtsak dollart? Vagy tokmindegy?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#56557) fasyrt válasza parandroid (#56554) üzenetére


fasyrt
őstag

A német-magyar átállás egyáltalán nem nehéz, ott nem is váltok át a magyar kiosztásról, van minden. Viszont a török ı, ç, ğ, stb.már elég komplikált, ott nem úszom meg, bár tény hogy nagyon ritkán használom.

tope: Tolvajkergetőket követed a búúkon? Az is agyrém, hogy ők mit kapnak.

bobsys: Blaha-Nyugati viszonylatban vagyok ismerős, ott a Blahán van jó pénzváltó, kvázi a körút-Dohány utca sarkánál, ahol a kerületi ügyfélszolgálat van.

[ Szerkesztve ]

(#56558) bandus válasza bobsys (#56556) üzenetére


bandus
veterán

Correct change-t keress, nagy altalanossagban ott valtanak a legjobban, nezd meg a honlapjukat, hogy ott van-e, nekem most nem jon be mobilrol :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#56559) FehérHolló válasza bandus (#56558) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]

gold change-nek néha jobb árai vannak, és nekik is elég sok váltóhelyük van.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#56560) neduddki válasza bobsys (#56556) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

okotgonon a ibuszban szoktam mert ~.5ft-vla sozkott orszbabaleni, de a kutj asncs ott

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#56561) emvy


emvy
nagyúr

Mennyi az a penzmennyiseg, ahol mar celszeru elore egyeztetni a valutavaltokkal? 1M? 10M? 100e?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56562) bobsys


bobsys
addikt

Koszonom.
Biztos kerdeztem mar, de a kartyas vasarlasok utani akarmilyen adot en fizetem? Mas szoval, ha az amcsi kartyamat hasznalom Magyarorszagon kell fizetnem azt az adot/levonjak kesobb/annyival dragabb amit megveszek?
Vagy ezt a magyarorszagi bankok vonjak (es nem a Visa/Mastercard) hovegen a koltott osszeg alapjan es igy nekem nem kell?

Azert is erdekel, mert a kartyamon nem szamolnak fel extra dijat ha kulfoldon hasznalom es a Mastercard 0.5-2 forintal (aprilis adatok) az MNB kozep alatt valtja az USD-HUF

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#56563) FehérHolló válasza emvy (#56561) üzenetére


FehérHolló
veterán

Correctnél azt mondták másfél misire, hogy az még nem az a pénz.
Gondolom ez erős függvénye annak, hogy mekkora az adott váltó napi forgalma.

Írtam itt anno, hogy a Kálvin téri zugváltót sikerült kivásárolnom euroból, pedig 2000 alatti mennyiségre lett volna szükségem.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#56564) lenox válasza emvy (#56561) üzenetére


lenox
veterán

De ha mar 10 misi, akkor nem jobb bankban? A deviza kereskedelmi arfolyamok jok szoktak lenni, vetel es eladas kozott 4 ft alatti a kulonbseg usd-nel, 10 misi eseten ehhez kepest is lehet jobbat kerni.

(#56565) FehérHolló válasza lenox (#56564) üzenetére


FehérHolló
veterán

valuta != deviza

A környezetemben nemrég váltottak 6 milliót eurora, a bank (raiffeisen) meg rémes árfolyamajánlatot adott még így is. (Olcsóbb volt felvenni, átváltani egyik nagyobb pesti váltóban, kiutaztatni külföldre, és berakni a bankba, mint simán átutalni forint számláról külföldi euro számlára.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#56566) emvy válasza lenox (#56564) üzenetére


emvy
nagyúr

Hogy tudok devizaarfolyamot elerni? Bankon beluli utalasnal eleg szarul valtanak.

while (!sleep) sheep++;

(#56567) lenox válasza FehérHolló (#56565) üzenetére


lenox
veterán

valuta != deviza

Igy van, be kell rakni a valutat szamlara, es akkor mar deviza. Mi a kerdes?

#56566: Szerintem kerdezd meg a bankodtol, hogy naluk mi kell, de pl. az kellhet, hogy legyen forint es usd szamlad is.

[ Szerkesztve ]

(#56568) emvy válasza lenox (#56567) üzenetére


emvy
nagyúr

Az OTP-nel most 2% a spread az EUR-on (deviza), az kicsit sok. A valutavaltoknal ez 0.5% alatt szokott lenni.

while (!sleep) sheep++;

(#56569) FehérHolló válasza lenox (#56567) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igy van, be kell rakni a valutat szamlara, es akkor mar deviza.

Ez is szerény véleményem szerint bankfüggő. :)

Például Raiffeisennél (ha már az előbb ezt a példát hoztam) ha deviza számlára fizetsz be forintot, akkor deviza eladási árfolyamon számolnak. Viszont ha egyéb valutát fizetsz be forint számlára, akkor a valuta vételi árfolyam az érvényes. Szóval csak egyik irányban működik amit írsz. (És igen, kell hozzá deviza számla mindenképp.)
Valuta kifizetésnél pedig nevetségesen magas jutalékok vannak.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#56570) Hintalow válasza bobsys (#56562) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ezt a magyar bankok vonják (már amelyik, itthon sem egységes) az amerikai bankod nem fogja átterhelni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#56571) Viszlát válasza bobsys (#56562) üzenetére


Viszlát
addikt

Neked semmilyen közöd nincs a magyar bankokhoz és az itteni bankrendszerhez. A jóváhagyás a Visa/Mastercard rendszerén keresztül történik, aminek a díját vagy te, vagy a bankod megfizeti (valószínűleg a bankod, az éves kártyadíjad ha van sem fedezi). Ha jóváhagyják a tranzakciót, akkor egyből a saját számládra terhelődik és a kártyakibocsájtó rendezi a dolgot a kinti bankod és a magyar bank között.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56572) concret_hp


concret_hp
addikt

múltkor valaki volt a visegrádi utcai okmányirodában, erkölcsi bizonyítványról volt szó? csak ott van olyan, hogy a kezedbe adják egyből? lehet időpontot kérni, vagy ott ülsz fél napot?

(teló konstans foglalt...)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56573) parandroid válasza concret_hp (#56572) üzenetére


parandroid
nagyúr

Erkölcsi bizonyítványt nem az okmányiroda adja ki. A postán kapsz hozzá egy formanyomtatványt, amit kitöltesz, és rögtön küldheted is a BM-nek, akárhogy is hívják most. 1-2 hét múlva ugyancsak postán fog érkezni, de addig is el szokták fogadni az igényléskor kapott feladóvevényt helyette.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56574) bobsys válasza Hintalow (#56570) üzenetére


bobsys
addikt

es Viszlat
ertettem, koszonom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#56575) lenox válasza FehérHolló (#56569) üzenetére


lenox
veterán

Ez is szerény véleményem szerint bankfüggő.

Definicio szerint a bankjegyek az valuta, a szamlakoveteles pedig deviza, igy nem tudom, hogyan lehetne ez bankfuggo.
Deviza szamlara csak devizat lehet befizetni, forint szamlara meg csak forintot, az, hogy adott esetben a valtast a bank bankjegy vagy szamlapenz valtasakent kezeli, az lehet bankfuggo. Mindenesetre ha van deviza es forint szamlad is a ketto kozotti konverzio az devizaaras kellene legyen mindenhol.

(#56576) concret_hp válasza parandroid (#56573) üzenetére


concret_hp
addikt

vágom, de a központi okmányirodában van ilyen kihelyezett hely vagymi ahol adnak 1 nap alatt, azóta megtudtam

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56577) emvy válasza concret_hp (#56572) üzenetére


emvy
nagyúr

Ecserire menj, ott a kezedbe adjak egybol :)

while (!sleep) sheep++;

(#56578) tildy


tildy
nagyúr

Nekem a raiffeisen az azonnali váltás funkcióban nem vált rosszul. De legalábbis jobban, mint a vidéki pénzváltó k, ahová nagy eséllyel el tudok jutni. Ez azt jelenti, ha a google n 374 a font, ők 370ért váltják.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56579) emvy válasza tildy (#56578) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat kozeparfolyamhoz kepest +4 forint, tehat kb. 8 forint a spread, 2.1%. Correctchange.hu szerint naluk a spread 0.5%.

Persze kerdes, mennyit valtasz, par szazezer forintnal tokmindegy (100e-re nezve 1500 forint a kulonbseg), csak nekem most lakasvasarlasrol van szo..

while (!sleep) sheep++;

(#56580) bandus


bandus
veterán

elmentem ma egy angol felsofoku vizsara a rigo utcaba, hat a legtobb ember lovari nyelvbol jott vizsgazni a diplomahoz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#56581) lenox válasza emvy (#56579) üzenetére


lenox
veterán

Nyilvan amugy bankjegyeknel mindig van egyeb kockazat is. Devizaban nem lehet fizetni?

(#56582) emvy válasza lenox (#56581) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg fogjuk oldani, az ugyvednek vannak devizaszamlai, de csak euro, font meg dollar talan. Nekem kene mas is per pillanat.

Ahogy mondod, bankjegyeknel van mas problema is.

while (!sleep) sheep++;

(#56583) tildy válasza emvy (#56579) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha van időm pesten, én is a correcthez megyek. De általában nincs időm, mert korán elmegy az utolsó busz Szolnokrol(este 7 illetve 8). Pestről fél 3kor van utoljara közvetlen járat haza. Szóval így váltva nem vagyok pesthez kötve penzvaltas teren, ha neten intézem.

Ma megjártam Jaszalsoszentgyorgy-Bp-Székesfehérvár-bp-Kiskunfélegyháza utat. Most sehol nem késett a vonat, a kalauz kedves volt, minden pontos volt. Ugye hogy lehet így is?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56584) tope válasza tildy (#56583) üzenetére


tope
addikt

Szerintem csak miattad nem késett semmi :D
Na meg hét eleje van, ilyenkor még viszonylag mindenki fríss.

(#56585) Viszlát válasza emvy (#56579) üzenetére


Viszlát
addikt

Transferwise?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56586) NoLF válasza emvy (#56579) üzenetére


NoLF
addikt

Akinek konkret kerdesei vannak, segithetek, bar eleg reg volt mar az ido amikor valuta-deviza ugyintezo voltam. Ha azota nem valtozott, a penzmosasi torveny miatt 300eer huf folotti valtasnal/ki/befizetesnel koteles vagy penzmosasi adatlapot kitolteni, plusz ehhez valtashoz bejelentes is kell, csak hogy legyen a penztarban eleg valuta amikor kell. A bejelentesi hatar persze penzintezettol/valtotol fugg, s ertelmes mennyisegnel (starting at let's say 1M HUF) meg mindenkepp erdemes egyeni arfolyamot kerni. Minden bank koteles kitenni az ervenyes MNB arfolyamokat, valuta eladasi, kozep, veteli es ugyanigy deciza eladasi, kozep, veteli.

Amennyiben sok penzrol van szo ami kulfoldi azamlan csucsul bizonyos devizaban es magyar forintra van szukseg magAr forintszamlan, akkor tobb lehetoseg is van, de en valoszinu utalnek.

Ha a bank tul draga, akar transferwise is szoba johet, olcso, gyors, megbizhato (eddigi tapasztalataim alapjan). Mas kerdes, mennyi penzrol van szo ugye...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#56587) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, hozzászólok én is. Szóval.

Nekem már anno 1000 euróval és 1800 dollárral is sikerült kialkudnom egyedi árfolyamot pénzváltónál. Igaz, legutóbb, amikor ilyet csináltam, már nem az árfolyam volt egyedi, hanem a tranzakciós illetéket engedte el (ami ugye önmagában is 6 ezrelék!)

Pénzmosási adatlapot még sosem töltettek ki velem pénzáltónál.

Amúgy pedig a bankok tényleg g*cik, olyan árfolyamon váltanak még devizát is, hogy az már erősen pofátlan.
A megtakarításos topicban csináltam róluk egy összehasonlítást úgy egy hónapja.


[link]

Persze azt is látni kell, hogy ez egyértelműen a szabályozás és az adórendszer eredménye
(éljen soká a tranzakciós illeték és a bankadó, az az évi ~300 milliárd Ft amit ugye nem a 'zemberek fizetnek meg!)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#56588) NoLF válasza fokukac (#56587) üzenetére


NoLF
addikt

Na en pl bankado es tranz illetekrol nem tudok semmit. A penzmosasi torveny amit emlitettem asszem ilyen 2004es that azota valtozott tuti, nomeg ki tudja penzvaltokra is ugyanugy ervenyes-e mint penzintezetekre, bar sztem nem kellene legyen kulonbseg.

Egyedi arfolyam is nyilvan intezetfuggo, nalunk anno a kb 500e volt a hatar, anno. Azert gondoltam most 1re :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#56589) tope válasza fokukac (#56587) üzenetére


tope
addikt

Hmmm, pont neked mondtam :U

(#56590) fasyrt


fasyrt
őstag

Hullanak ezek az ukrán Mi-24-esek, mint a legyek... :U Még jó, hogy csatahelikopter...

(#56591) NoLF válasza fasyrt (#56590) üzenetére


NoLF
addikt

Az eddigi kozel 40 eves palyafutasa alatt alarhanyszor is fejlesztettek rajta, tovabbra sem egy lelohetetlen titan tuzgolyo, hanem egy csatahelikopter, jol latod :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#56592) fasyrt válasza NoLF (#56591) üzenetére


fasyrt
őstag

Wiki mondja, hogy anything smaller than a 23 millimetre shell generally did not do much damage to a Mi-24, ami azért nem a srral való gurigázás esete.

(#56593) NoLF válasza fasyrt (#56592) üzenetére


NoLF
addikt

Teny, nem hiaba ennyire kozkedvelt - de egy vallrol indithato raketa es geppuskasorozat megteszi.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#56594) Winner_hun válasza Winner_hun (#56441) üzenetére


Winner_hun
félisten

Your transaction couldn’t be completed using the card, MasterCard x-5245. To pay for this purchase now, please link a new card to your PayPal account.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#56595) Winner_hun válasza Winner_hun (#56594) üzenetére


Winner_hun
félisten

You've successfully confirmed your card

Thank you! We'll refund all charges into your PayPal account within 24 hours.

Hmm 713 Ft-ot vontak le, 1 dollár 313 Ft-nak egy kicsit soknak tűnik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#56596) kraftxld válasza Winner_hun (#56595) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A paypal mindig is egy nagy rohadék volt ha devizaváltásról van szó, elég vastag haszonnal dolgoznak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56597) BlacKSouL válasza NoLF (#56593) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De nem mindegy milyen géppuskasorozat :) Azért ahol gyártották, ott azt is tudják, mivel lehet leszedni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56598) Winner_hun válasza kraftxld (#56596) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az tudom hogy kb. 10 Ft-tal drágábbak mint ami itt van de különösebben nem izgat, nem az én pénzem. Bankkal meg nem váltatom, az túl macerás, mivel csak napokkal később derül ki hogy mennyi is az annyi. Adminisztráljon annyit akinek az a dolga.. PP váltással egyből ott van Ft-ban az összeg, bőven jó az mindenkinek. Nem milliós tételekről van szó.

Kártya hozzáadásnál 1 dollár + 400 Ft megerősítés, ez látszik is a kártyatörténetnél, ennyit is vontak le. Viszont a részletezésnél 313 F-os terhelés jelent meg, el nem tudom képzelni hogy az 1 dollárból hogy lett ennyi. Ennyire azért nem vált rosszul a PayPal (91 Ft plusz a ~222 Ft-os jelenlegi árfolyamhoz képest)

Levelezőprogramom is adja a meglepetéseket, ezzel az OKkal még nem találkoztam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#56599) FehérHolló válasza Winner_hun (#56598) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem milliós tételekről van szó.
:DDD

Skynet is real. It's called Google.

(#56600) Winner_hun válasza FehérHolló (#56599) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.