Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) sebgutkopf válasza Caryota (#4650) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Venni, vagy eladni akarod? :)

(ilyen cuccom nekem is van, de még mindig nem akarom eladni)

(#4652) nesa válasza Caryota (#4650) üzenetére


nesa
veterán

Nem csereled D90 szettre?

(#4653) aldebaran válasza Caryota (#4650) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha nekem eladod, 55e-et adok érte... ;] :D

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4654) Caryota válasza sebgutkopf (#4651) üzenetére


Caryota
csendes tag

Az eladáson gondolkodom ;)
Van hozzá két akksi, távkioldó (az nem gyári) is.

@Nesa: D7000 jobban érdekelne egy 18-200-as obival :K De még nem döntöttem a cserén.

@Aldebaran: nem maradt le egy 0? :D Ennyiért odaadom a 70-300-as obit ;]

[ Szerkesztve ]

(#4655) nesa válasza Caryota (#4654) üzenetére


nesa
veterán

Huu az a 18-200 szerintem baromi gaz obi, probaltam es ossze vissza torzit, raadasul bizonyos alasokba nemcsakhogy torzit hanem franko holkert csinal (hullamtorzit) ..

Balszelen az oszlopot nezd
18mm

szinten 18mm csak kicsit mashol az oszlop

32mm

Igen tudom hogy letezik lencse korrekcio de ez ugy ossze vissza torzit hogy szerintem tokeletesre nemlehet kihuzni, amugy kelloen gyors de nekem valahog ynem a szivem csucske.

En inkabb a 70-300 at cserelnem le 50-200SWD re E3 hoz az dukalna.

[ Szerkesztve ]

(#4656) aldebaran válasza Caryota (#4654) üzenetére


aldebaran
őstag

Egy próbát megért... :P

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4657) -Shadow- válasza nesa (#4655) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Nekem nem SWD verzió van, de attól is lefostam a bokám, mikor először láttam, hogy milyen képet rajzol. :)
Vettél E-3-mat???

(#4658) Caryota válasza nesa (#4655) üzenetére


Caryota
csendes tag

Hmmm, erről nem nagyon tettek említést egyik cikkben sem...
Persze, a 12-60 sokkal jobb. De az is igaz, hogy általában a szabadban fényképezek és nem épületeket, szóval annyira talán nem zavaró.
Igen, a másik alternatíva egy 50-200 SWD beszerzése, esetleg egy 1.4-es konverterrel és akkor csak a 40-150-es és a 70-300-astól válnék meg.
Az ideális az lenne, ha kipróbálhatnám a D7000-est és a ZD 50-200-at is úgy, hogy még megvan az E-3 :U
Nekem a két fő problémát az jelenti, hogy a követőfókusz azonnal leugrik a témáról, ha az kikerül a fókuszmezőből, vagy esetleg a téma elé kerül valami. A másik, hogy a fekete kutyákon a 400-as ISO is már meglátszik. Szóval csarnokban agility-versenyt fényképezni szinte lehetetlen feladat, még nem fekete kutyákkal is. (Erre a célra megfelelőbbnek tűnik a D7000.)
Augusztusban a terelőtáborban már végig lerekeszelve fényképeztem, ahogyan javasoltátok, de még így sem vagyok igazán megelégedve a képekkel :( Ez lehet a gép hibája, hogy erre a feladatra nem a legjobb, az objektívé, mert lassú, és az enyém, mert nem tudok fényképezni...
Itt vannak a tábori fényképek. (előre szólok, hogy pucér csajok nincsenek :D ) A zöme a 70-300-assal készült, de vannak közte 12-60-assal és 40-150-essel készültek is.

[ Szerkesztve ]

(#4659) -Shadow- válasza Caryota (#4658) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Én a helyedben mindenképp kipróbálnék egy 50-200-at először. Nagyon más világ, mint a 40-150. Abból nekem volt mind a két verzió, te az 50-200-zal összevetve nem egy kategória. A 70-300-ról nem nyilatkozom, azt nem használtam. Olyan túl sok objektívem nem volt saját tulajdonban, de mind közül az 50-200 viszi a prímet. Főleg élességben és rajzban.
Meg merem kockáztatni, hogy a 18-200-as Nikonnál klasszisokkal jobb. A fényerő sem mindegy 3.5-5.6 vs 2.8-3.5.

(#4660) nesa válasza Caryota (#4658) üzenetére


nesa
veterán

Azon is gondolkozz el hogyha olympuson nem eleg az 50-200 swd atfogasa a nikonra mitfogsz rakni, es plane mibe fog kerulni ,
PL D7000+ 70-200/2,8 cirka 800e
D7000+ sigma 120-300/2,8 1060e

12-60 ra nincs is igazi alternativa de ami van azis 4-500e

(#4661) Caryota válasza -Shadow- (#4659) üzenetére


Caryota
csendes tag

Igen, addig nem akarom eladni, míg meg nem győződök arról, hogy váltani kell mégis, mert azért meglehetősen jó gép az E-3. Egyelőre várom az árajánlatot a kipróbálásra váró cuccokra, aztán majd meglátom, mire futja.
De az 50-200 kipróbálásában tudnál segíteni :B

@Nesa: Valóban sokat gondolkodtam azon is, hiszen a 18-200-as obi mindenképpen visszalépés lenne. A két cucc árának (Oly el, Nikon be) különbözetéből egy része összejönne egy jobb objektívnek, és talán a képek eladásából is csurranna, cseppenne valami 1-2 év alatt. De még tényleg nem tudom, mi az igazán jó megoldás. A D7000 39 fókuszpontos 3D követőrendszere igazán csábító számomra. A pet-portrait funkcióról nem is beszélve ;)

(#4662) -Shadow- válasza Caryota (#4661) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Kipróbálásban szívesen segítek, én meg azért szívesen megnézem, hogy milyen a 12-60. :)
Nagyobb baj az, hogy nem tudom mikor. Hétköznap most eléggé el vagyok havazva, meg a hétvégéim is elég zsúfoltak.

(#4663) sebgutkopf válasza Caryota (#4661) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha a gyors mozgás téma, akkor inkább az swd-s 50-200 a te barátod. Tempóban azért más világ, nekem volt sima, amit később lecseréltem a swd-sre. Képminőségben teljesen elégedett voltam a sima 50-200-al is, az volt az első obim, aminek a képétől befostam. :D Az új viszont mindezt megfejeli a lekerekített blende lamellákkal és a baromi gyors swd-s af-el, ami főleg követő módban teszi jóval magabiztosabbá és megbízhatóbbá. Elhiheted én rallyt fotózok vele.

Más, ha a követésbe közbeeső tárgyak bezavarnak, akkor van az e3 menüjében a c-af részél egy lock funkció, ami pont arra való, hogy hirtelen ne tudjon nagyon ugrani az élesség sík egy-egy a témát pillanatra eltakaró tárgy miatt.
Ezt a funkciót valamikor használom (ha nem tiszta a terep), míg máskor inkább nem, hogy minél gyorsabb legyen a rendszer. A lényeg, hogy erre gondolt az Oly.

Azt is vedd figyelembe, hogy mozgó témára a 70-300 a lassú af motor és sötétsége miatt a legkevésbé alkalmas rendszer obi.

A D7000 (meg a D300) féle af tracking amúgy egy szuper jó dolog ám.

(#4664) Caryota válasza -Shadow- (#4662) üzenetére


Caryota
csendes tag

Szuper, köszönöm! :)) A 70-300-at is kipróbálhatod!
Annyira nem sürgős a dolog, majd csak találunk megfelelő hétvégi időpontot (pm-ben megbeszéljük) :K

(#4665) Caryota válasza sebgutkopf (#4663) üzenetére


Caryota
csendes tag

És én ezt miért nem találtam meg eddig? :W Csak három éve van meg... :U
Azt hiszem, a hétvégén ki is próbálom. Nem érsz rá egy kutyás sétára? ;)

(#4666) sebgutkopf válasza Caryota (#4665) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hááát? A fotózási kihívásokat szeretem. Jó ha a felszerelésen kívül a fotós is megizzad, hogyan lehet egy helyzetet jól megoldani. Gondolom tetszene az 50-200 swd kipróbálási lehetősége is. :)
Kérdés, hogy térben ez összeegyeztethető-e?

(#4667) Caryota válasza sebgutkopf (#4666) üzenetére


Caryota
csendes tag

Naná, hogy tetszene :D Írok pm-t.

(#4668) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ZD 35 mm ingyen elvihető kp.-ért cserébe :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4669) zool1 válasza Mr.Csizmás (#4668) üzenetére


zool1
őstag

Ment p.ü.

(#4670) zool1


zool1
őstag

Sigma 55-200 dc jó állapotban eladó. p.ü. jöhet

(#4671) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nédda :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4672) ftc válasza Mr.Csizmás (#4671) üzenetére


ftc
nagyúr

Tied?

(#4673) Mr.Csizmás válasza ftc (#4672) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

da

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4674) Caryota


Caryota
csendes tag

Azt hiszem, ma született néhány brutál jó kép!

(#4675) SpongyaBob válasza Caryota (#4674) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Akkor mutasd meg nekünk :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4676) Caryota válasza SpongyaBob (#4675) üzenetére


Caryota
csendes tag

Rajta vagyok, még válogatok és vagdosok ;)

(#4677) nesa válasza Caryota (#4676) üzenetére


nesa
veterán

csak nem 50-200SWD?

(#4678) Caryota válasza nesa (#4677) üzenetére


Caryota
csendes tag

Debizony, hogy jöttél rá? :DD

Sebgutkopf jóvoltából volt alkalmam kipróbálni a kütyüt, ezúton is köszönöm neki a rám szánt időt!

A tesztalanyok:
Nefi és Böbe portré
A kedvenc képeim ezek lettek:
vizes frizbi 1.
vizes frizbi 2.
Nádi farkas

A teljes sorozat itt található. A fájlnév végén ott van, hogy melyik obival készült (a végén lőttem 70-300-al is).
A tapasztalatom az, hogy ugyan kisebb mennyiségben, de így is sikerült sok selejtet gyártanom (kb. 450-ből hagytam meg a 83-at), viszont amelyik jó lett, az nagyon. Eszméletlen jól rajzol ez az objektív! :R
Néhány olyat is benne hagytam, amit nagyon sajnálok, hogy nem lett éles :(

[ Szerkesztve ]

(#4679) SpongyaBob válasza Caryota (#4678) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem ez így is van rendjén... több jó kép sose lesz :) Nálam meg főleg, mert én még azokat is kiszórom ami már másnak bőven jó :D
És mi lett a véleményed? Még mindig váltasz rendszert? :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4680) Caryota válasza SpongyaBob (#4679) üzenetére


Caryota
csendes tag

Én is ki szoktam szórni sok olyat, amiért pedig könyörögnek az ebek gazdái, hogy nekik az az is jó lesz :D
Ezt is lehetett volna még tovább szűkíteni a felére :)

Hű, röviden összefoglalva az lett a véleményem, hogy ezzel az objektívvel már tudok olyan képeket készíteni, amelyek minőségben az én mércémnek is megfelelnek ;) Ég és föld a különbség a 70-300-hoz képest, talán látszik is a feltett képeken még ebben a méretben is. Eredetiben meg :Y Az előző gépem egy Sony DSCF-717-es volt, hozzá voltam szokva a Zeiss lencse kristálytiszta rajzolatához, az 50-200 SWD pedig van olyan jó.
Hogy váltok-e, még mindig nem tudom, de kezd a mérleg nyelve visszabillenni az Oly felé ;) Vannak technikai és egyéb hiányosságaim, ha el tudok hagyni néhány rossz beidegződést, akkor jó lesz továbbra is az E-3.
A másik, hogy a Nikonhoz egy jó objektív egy kisebb vagyonba kerül. De azért kipróbálnám a D7000-est, hogy mit tud :D

(#4681) zool1 válasza Caryota (#4680) üzenetére


zool1
őstag

(#4682) Mr.Csizmás válasza zool1 (#4681) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az :)

btw. 35mm? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4683) Ijk válasza Caryota (#4680) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem teljesen felesleges rendszert váltani, főleg egy E3-ról, ahogy azt múltkor is mondtam. A d7000 paramétereiben valóban jobb váz, de semmivel nem fogsz jobb képeket lőni vele. Menj rá erre az üvegre, a többi pedig a tudásodon és a gyakorláson múlik. Keress cikkeket a neten, nézegess képeket, ami alapján le tudod másolni a témát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4684) zool1 válasza Mr.Csizmás (#4682) üzenetére


zool1
őstag

p.ü.

(#4685) sebgutkopf válasza Caryota (#4678) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én pedig a te jóvoltodból most először kutyákat fotóztam. Egyébként nekem úgy tűnik, hogy it is igaz, hogy talán a legfontosabb, hogy ismered és ismerni kell azokat a helyeket, trükköket, dobásokat stb... ami látványos és fotózható témát adjon. Ez pedig emberi tényező.

A többiekkel ellentétben én azt mondom, hogy próbáld ki a nikont is. Utána akárhogy is döntesz, legalább tudni fogod, hogy miért úgy döntöttél és a legfontosabb nem lesz benned a kétely, hogy melyik a jobb a te felhasználásodra.
A többiek is tudják, hogy mindegyik rendszernek vannak előnyei és gyengébb pontjai, ezért felhasználási terület függő, hogy melyik teljesít jobban.

(#4686) Caryota válasza sebgutkopf (#4685) üzenetére


Caryota
csendes tag

Próbálnám, de nem tolonganak a vállakozó szelelmű D7000-tulajok :U

(#4687) csaszi72


csaszi72
aktív tag

kicsit off:
Napokban megjön /már naon várom/az adapter, hogy tudjam használni a szekrényben lapuló AE1-ről az obit.
50mm f1,8

ilyet la:

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#4688) nesa válasza csaszi72 (#4687) üzenetére


nesa
veterán

Ez nem a legjobb valasztas 4/3 os vazra, gondok lesznek a vegtelen korul, hogy lasd mitbeszelek.

Mikro vazra jobb valasztas lenne.

(#4689) zool1


zool1
őstag

(#4690) Mr.Csizmás válasza csaszi72 (#4687) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább mamiya-sekor 55/1.8 ;)

boríték nálamvan, ha mindenigaz a titkárnő kiviszi ma a postára

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4691) csaszi72 válasza nesa (#4688) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Igen, olvastam róla, de 2,5k megért az adapter és nem csak porosodik az obi.....
ájm tráj it :K

Mr.Csizmás----- :C :R

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#4692) nesa válasza zool1 (#4689) üzenetére


nesa
veterán

Megnezed a kepeket nemsokara 4 eve hogy keszultek a jo cikkhez kell ido a szarhoz megtobb :D bar a pixinfon kb 4 eve azvolt irva teszt hamarossan:D

Amugy szemelyes tapasztalatom kicsit mas mint amit irnak, ez az obi kibaszott jo, visszalapozol kicsit es talalsz vele keszult kepeket.

(#4691) csaszi72

Pl portrezni meg jo lesz, meg szobaba is.

[ Szerkesztve ]

(#4693) csaszi72 válasza nesa (#4692) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Igen, portréra gondoltam, a szoba meg köszönöm jó 5let!
:R

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#4694) zool1 válasza nesa (#4692) üzenetére


zool1
őstag

Hááát.....Jó munkához idő kell! :F :DDD

(#4695) csaszi72


csaszi72
aktív tag

pár jobban(szerintem) sikerült portré még a nyáron Bösztörpusztán készültek

ZoZo a keresztlányunk:

Daniella a lányunk:

Ez meg egy kocsis lánya:

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#4696) nesa válasza zool1 (#4694) üzenetére


nesa
veterán

PL [link]

(#4697) zool1 válasza nesa (#4696) üzenetére


zool1
őstag

Szép éleket rajzol nagyon!!! Meg van még?

(#4698) nesa válasza zool1 (#4697) üzenetére


nesa
veterán

Csak kiprobaltam.

(#4700) csaszi72


csaszi72
aktív tag

kicsit OFF

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.