Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Messer22 válasza nesa (#1999) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
szép gyűjti, kéne mindegy szálig :))

Messer

(#2002) nesa


nesa
veterán

Veszek ilyet ,probalta mar valaki?

(#2003) Messer22 válasza nesa (#2002) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
biztos jó, de hogy akarod használni?
nincs kontakt(legalábbis nem látok), így érdekes lesz a blende és az mf vezérlés...(elektromos mindkettő, kivéve a sigmáknál)

a jó öreg m42-es közgyűrű szett 1000Ft..és ott nincs gond.

Messer

(#2004) nesa válasza Messer22 (#2003) üzenetére


nesa
veterán

En magam fogom atalakitani elektromosra :) lesz AF + blende alitas is ,AF amugy makronal nemis erdekes csak a blende.

Azert a 40-150 lehet tekergetni kezzel is szoval ott mukodik a manual fokusz ha nagyon akarom ,de eszembe sincs tekergetni nem szeretnem elcseszni.

Ha ez bejon ,csinalok eladasra is par darabot ilyet ugyse lehet kapni ;)

[ Szerkesztve ]

(#2005) Messer22 válasza nesa (#2004) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
műszerész vagy? :)

MF a zuikokon csak áram segítségével van (fly by wire)

Hajrá! :)

Messer

(#2006) nesa válasza Messer22 (#2005) üzenetére


nesa
veterán

Nemvagyok muszeresz csak lelkes amator:)

A regi 40-150 lehet kezzel is tekerni ugy hogy nincs vazon ,az hogy valoszinu nemhasznal neki az maskerdes de lehet tekerni.

(#2007) -Shadow- válasza nesa (#2002) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Ezt megrendelheted itton is, nem kell Hong Kong-ból.

(#2008) nesa válasza -Shadow- (#2007) üzenetére


nesa
veterán

Csak itthon tobb mint 2x anyiba fajna es ugyanugy kinabol jonne a posta.

(#2009) Latissimus Dorsi válasza nesa (#2002) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

A vázsapka és egy obisapka segítségével gyártottam egy 25mm-es "közgyűrűt" 2-3 évvel ezelőtt.
A 40-150-el használtam makrózásra. meglehetősen kevés sikerrel, mivel nincs se fókuszálás se rekeszelés. A fókuszálás egyébként az obi fókusz távolságának állításával volt lehetséges, csak épp meglehetősen nehéz volt a kis kereső miatt kontrollálni.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#2010) nesa válasza Latissimus Dorsi (#2009) üzenetére


nesa
veterán

Itt jon jol az elokep 10x nagyitasba.

En mindenkepp elektromosra akarom csinalni :K mert rekeszelni nagyon nagyon kell.

(#2011) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok Urak!

Bevásároltam itthonra E-520-ból. :K Egyelőre alap 14-42 obival, de így is komoly előrelépés a TZ-1-hez képest.
Hála Istennek sehol nem találtam hozzá Magyar kézikönyvet, de az angolon átrágtam magamat, viszont egy kérdésre nem kaptam választ:

hogy tudom elenőrizni, hogy mennyi exponál tart a masina? :U
Előre is köszönöm a választ! :R

Szerk.: illetve nagyságrendileg milyen élettartamra lehet számítani egy ilyen gép esetében, ha csak családi/hobbigépnek használom?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2012) SpongyaBob válasza Játékos (#2011) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Üdv a klubban!

Tessék:)

Átlagos használat mellett jó sok év :D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2013) Játékos válasza SpongyaBob (#2012) üzenetére


Játékos
addikt

Nagyon köszönöm! :R Jól emlékszem, hogy 100.000 expoig mennek kb.? És azután mi lesz vele? Ki lehet/kell cseélni a szerkezetet, vagy inkább meg kell szabadulni a géptől?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2014) SpongyaBob válasza Játékos (#2013) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szivesen:) Igazából ez változó: Lehet hogy 40 ezernél meghal, de lehet hogy kibírja 150 ezerig. Egyébként van zárcsere, nem kell kidobni a gépet :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2015) nesa válasza Játékos (#2013) üzenetére


nesa
veterán

Ez az illik elmenni dolog a zaraknal vagy eljut odaig vagy nem, mashol olvastam olyat hogy canon 300D talan 30k expora tervezett zara sok esetben 15, korul kifekudt de volt akinek 200+k expot is elment ,most nemreg olvastam valakinek az E400 83k exponal tart:)

En E-510 nel 23k nal jarok , tavaj okt 22. en vettem es ugyemlekszem 6,3k expoval vettem 2008 marciusi a gep.

Most nezem a szamlat 94,5k volt(3 ev B&H garival) a dupla kitt es 66k a 14-54, nemhiba mondta a csavo hogy olcsobb kimenni repulovel New Yorkba es ott vasarolni mint itthon, meg vett par bizbaszt es a szamla vegen ott figyel 200 dodo kedvezmeny ami meg ezekbol lejon :Y

[ Szerkesztve ]

(#2016) Messer22 válasza Játékos (#2011) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Jól tetted :))

Jó kis gép az!
Ha nem tenyerelsz a sorozat módra, akkor elég jól el fog ketyegni!
gyűjts a 35 3.5 macróra, meg valamelyik 40-150-re és jó kis rendszered lesz.

Messer

(#2017) SpongyaBob válasza Messer22 (#2016) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Egyetértek! :)) Ha vesz hozzá egy 40-150-et akkor elég szépen le lesz fedve:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2018) asthring válasza nesa (#2015) üzenetére


asthring
tag

jaja, én a canonos időkben olyan 2005 környékén írtam a canon supportnak, hogy mennyi expót bír majd a 350D, az a hivatalos válasz jott, hogy függ a használat körülményeitől, látott olyat hogy 20000 expo után kuka volt a tükör, de látott olyat is, hogy benne volt 95000 és vígan működött.

http://asthring.deviantart.com | http://stonerrock.hu | http://postrock.hu

(#2019) Játékos válasza nesa (#2015) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD Én is 23k felett vagyok kicsivel. :K Viszont valószinűleg még 1-2 ezer gyorsan fog "belemenni", mert ismertkedek a géppel, meg próbálgatok mindent rajta.
A későbbiekben valószinűleg "finomabban" fogok vele bánni.

Nézegettem obikat a masinériámhoz, hogy legyen megint mire gyűjtögetnem. :W
Íbéjen 50-60 körül találkoztam 14-54 -es f2,8-3.5 obival.
Igazából be kell vallanom magamnak, hogy kicsit hiányzik a nagy zoom a TZ-1 után, de a zoomobik vagy nagyon drágák, vagy kevésbé fényerősek... :(
Esetleg valami konverter, és másik obi? :F Megéri ezen gondolkodni, vagy inkább a géphez tervezettet válasszam?
Például EZ milyen szerintetek? Vagy ez?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2020) Messer22 válasza Játékos (#2019) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

A jó obik mindenhol drágák!
Nem éri meg nagyon adapterezni...
A lent említett obikat használtba 30-40e körül meg lehet kapni.
a 14-54 jó obi, de a 12-60 még jobb :))
kezdésnek bőven jó a 14-42,

Messer

(#2021) nesa válasza Játékos (#2019) üzenetére


nesa
veterán

18-125 os sigmat tudok neked olcsobban itthon, es az nemakad fent a vamon, ha erdekel dobj 1 privit ,az maskerdes hogy a zuiko utan nembiztos hogy imadni fogod, amolyan canon kitobisan szar kepe van.

(#2022) SpongyaBob válasza Játékos (#2019) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Milyen obit szeretnél egyébként? Gondolom a zoom-ra vagy nagyon ráállva :D Mert a 14-54 habár egy remek obi, de sztem neked nem az kell most, inkább az utóbbi tartomány amit belinkeltél, de az meg nem ajánlatos :(
Inkább 40-150 :K

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2023) Játékos


Játékos
addikt

Egyelőre csak azt nézegetem, hogy melyikre érdemes rágerjedni, mivel finoman minuszba végtam a családi kasszát. :(((

Sigma helyett például.

De 12-60-at is ki lehet fogni esetleg . :U

Nekem az optimális egy kb. 18-125 lenne jó fényerővel. Igazából nem nagyon szeretném cserélgetni az obit, ha nem muszáj.

Akkor most az adapteres megoldások általában felejtősek? Mert láttam szaré'-hugyé' 50mm f1.4-es obit is.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2024) Messer22 válasza nesa (#2021) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

engem érdekel :)

Messer

(#2025) Messer22


Messer22
senior tag

Esetleg érdekel valakit Pentacon 200/4 M42-es obi 7e-Ft, 50/1.8 4e Ft ért ?

[ Szerkesztve ]

Messer

(#2026) nesa válasza Messer22 (#2024) üzenetére


nesa
veterán

[link]

Amugy szerintem remek atfogas a 18-125 csakhat ez amolyan nagyon sigma amiket neztem kepeket nemigen gyozott meg.

(#2023) Játékos

12-60 ha megveszed akkor ugy keszulj soha nemszabadulsz az olympustol annyira fogod szeretni, melle veszel zuiko 50-200 es kesz a pro szett :K

[ Szerkesztve ]

(#2027) Messer22 válasza nesa (#2026) üzenetére


Messer22
senior tag

Hi
Köszi, már nézem én is :)

(zuiko 25 2.8, 35 3.5-t keresek, cserébe 350D kit)

Messer

(#2028) nesa válasza Játékos (#2019) üzenetére


nesa
veterán

Menyi expoval hirdettek amugy, gari gondolom meg van ra :F

[ Szerkesztve ]

(#2029) Játékos válasza nesa (#2028) üzenetére


Játékos
addikt

Nem volt hirdetve, Messer ajánlotta. az ő ismerősétől vettem. Gari van még májusig.

Kérdés: a fényerő lineárisan csökken a gyújtótáv növekedésével? Vagy nem feltétlen?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2030) nesa válasza Játékos (#2029) üzenetére


nesa
veterán

Nemfeltetlen, csupa F:2 obival is szep parkot lehet kialakitani ,kerdes az hogy akarod-e :F

PL: 14-35 f:2 , 35-100 f:2 , 50 f:2 , 150 f:2 :D

(#2031) Játékos válasza nesa (#2030) üzenetére


Játékos
addikt

Neeeem. :DDD Nem így értettem, ha nem a következőképpen:
pl. 18-180-as obi monnyuk mittomén f3.5-6-3. Ebben az esetben 99mm-en f4.9? Tehát a gyújtótáv felénél a fényerő is a két szélső érték között van "félúton"? (illetve harmadánál kétharmad úton, stb.)
Vagy ez minden obinál másképpen működik? Esetleg van erre valami táblázat?

Konkrétabbat mondok: a kitobi ugye 14-42 f3.5-5.6. Namost, ha veszek egy objektívet, ami szintén 14mm f3.5-ről indul, (mondjuk 14-150) akkor ez a második obi az első "végén", tehát 42mm-en valószinűleg fényerősebb lesz, mint a kitobi, ugye?

Nem tudom, hogy érthető-e amit kérdezni szeretnék. :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2032) Messer22 válasza Játékos (#2031) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Igen, a fényerő folyamatosan(de nem lineárisan) csökken.
a 18-180-at nem ajánlom, elég gyenge darab!
40-150 a 2 verzió közül a régebbi fényerősebb, de nagyobb is.
google a barátod :) van aki lemérte a saját obiját kis kereséssel találsz majd infót.
vagy vegyél fix fényerős F2 F2.8 zoom-ot és nincs ilyen gond :)

Messer

(#2033) nesa válasza Játékos (#2031) üzenetére


nesa
veterán

Ezt erdemes venni szerintem a kovetkezo lepcsobe.

Tobbunknek ilyen van, aki tehette mar ilyenre valtott es arulja a masikat.

[ Szerkesztve ]

(#2034) Játékos válasza nesa (#2033) üzenetére


Játékos
addikt

Na igen! Ez tetszik kifejezetten. Kicsit kutattam, használtan 25-30 k-ért hozzá lehet jutni (persze lehet, hogy Ti tudtok jobb árat), és annyit igazán megér! :K (Persze csak a specifikációi alapján, mert még vele készült fotót nem láttam.)
:C :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2035) Messer22 válasza Játékos (#2034) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
pl ez jó lesz? :)

http://farm3.static.flickr.com/2503/3934050664_841f134642_b.jpg

(30x40-be lóg a falamon)

Messer

(#2036) Játékos válasza Messer22 (#2035) üzenetére


Játékos
addikt

Gyááá! :Y Ezt a képet az imént emlegetett obival lőtted? :C

Kérdés: egy ilyen obival lehet valamit kezdeni a gépemen (persze konverterrel), vagy felejtős? Kezeljetek nyugodtan szorgalamas, tanulékony laikusnak! :K :DDD
Lakásba, vagy vakutiltott helyen akár jól jöhetne... :B :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2037) -Shadow- válasza Játékos (#2036) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Egy ilyenem van. Eladó. :)

(#2038) Messer22 válasza Játékos (#2036) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Szerinted miért linkeltem? :K

Szóval elsőnek mindenképp 40-150!
utána dcr250 macro előtét 10-15e Ft, de ezt feltéve a kis telére elég szép macró képeket lehet összehozni.

Messer

(#2039) nesa válasza Játékos (#2036) üzenetére


nesa
veterán

25k szerintem nemkapsz az a masik fajta, ezek 35k korul mennek 30-40 ig :K

Kepek vele:)

[link]kinai

itt volt meg elerakva DCR250

Fiam

fakopacs

siraly

siraly2

Van meg nezz szet :K

A ZUIKO 50mm f/1.4 nagyon jo obi de manualis, ha ez nemzavar akkor jobartok lesztek.

[ Szerkesztve ]

(#2040) Játékos válasza nesa (#2039) üzenetére


Játékos
addikt

Gyönyörű képek, őszinte elismerésem! :R
A kis Zuikoról nem tudom, hogy mennyire zavarna. Próbálkoztam itthon az elmúlt 1-2 napban manuális fókusszal, de vagy bejön, vagy nem. Ha használom a nagyítást, akkor többnyira jó, így elképzelhető, hogy azt a komoly pénzt rászánom márcsak kiváncsiságból is.
Széleslátószögű konverter használható ehhez az obihoz? Vagy a képminőség nagyon megsínylené? :U

Shadow
meghallgatom az ajánlatot, de valószinűtlen, hogy ilyet fogok venni. Mostmár inkább a 3.5-4.5 érdekelne. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2041) -Shadow- válasza Játékos (#2040) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Ezt mondjuk megértem. Nekem is az van, azért vált felessé az említett darab. :)

(#2042) nesa válasza Játékos (#2040) üzenetére


nesa
veterán

Az ilyen feltekerheto nagylato meg 2x tele dolgokat felejcsd el ,bar a nagylato meg inkabb hasznalhato mint a tele de borzasztan torzit 2 kep utan nemfogod hasznalni tovabb...

Ha mindenkepp kell nagylatoszog van ilyenbe standard obi ,en kb ez lenne az utolso amit vennek 1 evbe max 2 x hasznalnam, mostmar ott tartok hogy az esetek 80% ba a 40-150 van rajta ,nemreg felraktam a 14-42 mondtam is hogy hu b+ mekkora latoszog ...:) hiaba elszoktam tolle :D

Szerintem amire erdemes valoban raugrani ha ravalo akkor az a sigma 1,4/30 vagy a 1,8/24 ill van meg sigma 1,4/50 is.

De itt birsz valogatni eleg jo a lista csak kb 10 obi hianyzik:)

sigma jelenleg mar csak aranygyurus obikat csinal olympushoz a piros es az ocska kategoria eltunt:)

[ Szerkesztve ]

(#2043) Messer22 válasza nesa (#2042) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ahogy elnézem érdemes lesz gyűjteni a sigma obikra, mert lassan kivonulnak a 4/3 vonalról!
Már csak 6db obi kapható újonnan :(
egy rakat obit megszüntettek, az új szériák pedig nincsenek 4/3 bajonettel (mert mást nem csináltak csak bajonett csere)

Messer

(#2044) nesa válasza Messer22 (#2043) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem nem kell parazni csak a gagyit vontak ki, az aranygyurus obik tuti maradnak.

Csak az lehet hogy mig Canon, Nikon melle ellehet adni a bovli uveget is addig Olympushoz nem, a 14-42 is mar felelmetes minoseg a konkurensekhez kepest, igy ezen a vonalon felesleges a gagyival probalkozni.

Nem 6 hanem 9db sigma van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#2045) Messer22 válasza nesa (#2044) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
sajnos nem :(
a 18-50 2.8 EX nem látok..
Az 55-200 meg olcsó volt használható képpel..
igen, de Mo-ra már nem nagyon hoznak be.. (edigi, mediker)
igen a gyártó oldalán listázva van..

Messer

(#2046) nesa válasza Messer22 (#2045) üzenetére


nesa
veterán

Hogy mit hoznak az mas kerdes, de van obi:) 18-50 2,8 at peddig multkor valahol lattam polcon meghozza pécsen ,meg rais kerdeztem hogy tuti-e, mondak persze ,nemtudom milyen verzio volt kirakva de kivoltak irva a rendelheto fajtak.

de +1

[ Szerkesztve ]

(#2047) Messer22 válasza nesa (#2046) üzenetére


Messer22
senior tag

Reméljük akad majd még :)
(30 1.4 meg a 18-50 2.8 nem lenne rossz)

Messer

(#2048) -Shadow- válasza Messer22 (#2047) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Elvileg itt van a teljes 4/3 kínálat. Kifutott és még kapható obik.

(#2049) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Mitől tud egy obi gombásodni? Többb helyen olvastam ilyet. :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2050) madgie válasza Játékos (#2049) üzenetére


madgie
titán

Hideg, pára, satöbbi. Berakod egy évre a pincébe egy fiókba, garantáltan penészes lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.