Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Studi válasza scream (#5500) üzenetére


Studi
addikt

Úgy érted hogy külső vakun? A Metz 36-oson van például piros AF segédfény, azt tudja használni a váz, és akkor nem stroboszkópozik a vakuval.

(#5502) scream válasza Studi (#5501) üzenetére


scream
veterán

Igen, arra gondoltam, mert mindenki panaszkodik amikor már kicsit sötétebb van, és fotóznám őket, hogy jajj miért kell megvakítanom ...

És ebből a Metz 36-ból az AF5 kell nekem ? :F

[ Szerkesztve ]

(#5503) JohnyBlue válasza scream (#5502) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szerintem vedd számításba még az Olympus FL-36 és FL-36R villantóit ;) Vagy esetleg egy extraolcsó manuális Yongnuo?

a Metz Mecablitz 36 AF-5 Digital (M03635296) teljesen jó kis villantó csak nem forgatható a feje stb stb.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5504) scream válasza JohnyBlue (#5503) üzenetére


scream
veterán

Hát nekem igazából az a fő szempont egyelőre (kezdő fotós lévén), hogy AF fény legyen rajta és ne a gép saját vakuját használja erre a célra, mert az nagyon zavaró mondjuk portrénál.

Az FL-36/36R-en van ugyanúgy AF fény ?

Ez az "extraolcsó manuális" dolog is érdekelhet, amennyiben használhat és nem túl bonyolult a működtetése és van rajta AF fény.

(#5505) JohnyBlue válasza scream (#5504) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Höhö :) Anno én is így kezdtem :) Igazából csak az AF fény miatt vettem rendszervakut. A Metz ilyen szempontból kilőve részemről mert nem forgatható a feje és manuális... Azaz csak a szívás van vele.

A Kínai Yongnuok a Metznél annyival tudnak többet, hogy forgatható a fejük.

A gyári Olympus pedig sz.p.ik, ny@l.ik b@sz.ik és még nem is egy nagy batár. A fej zoom állását motorosan állítja, illetve neked semmit nem kell állítani egy manuálishoz képest.

Használtan az Olyk olyan 30-35 körül mocorognak.

Ha a Metzet vagy a Yongnuot veszed mindig benned lesz a kisördög, hogy kéne egy jobb ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5506) scream válasza JohnyBlue (#5505) üzenetére


scream
veterán

Hm, hát ha lenne egyben 30-35 ezrem akkor inkább obit vennék, mert a mostani 14-42-es kitobi elég kevés, sokszor van olyan, hogy kár elővenni a gépet, mert amit fotóznék pillanat/táj/kép/akármi nem is látszódna jól a képen (értsd távol van), szóval egyelőre olcsóbb megoldást keresnék.

A Yongnuo-k közül innen melyiket érdemes/lehet ? :F

(#5507) Studi válasza scream (#5506) üzenetére


Studi
addikt

Yongnuoval óvatosan, nem megy a fényerő automatikus vezérlése, gyakorlat nélkül hamar meg lehet utálni is!
Az Oly FL-36-ost is meg lehet csípni néha jó áron, és igaz, hogy az a legjobb választás a vezérlés szempontjából: majdnem tud mindent, amire szükséged lehet. Az FL-36R jelzésű pedig mindent tud (a vezeték nélküli vakuvezérlés a különbség) Viszont ezeken nincs segédfény, ezért nem ajánlottam első körben.

A Metz sokkal olcsóbb, a fényerőt TTL mérés alapján automatikusan állítja, és dönthető a feje. A forgatást valóban nem tudja, de ez a gyakorlatban kisebb probléma.

(#5508) JohnyBlue válasza Studi (#5507) üzenetére


JohnyBlue
őstag

az oly rendszervakuin VAN AF segedfeny... butasagot ne irj:)

babicsbalu: 460 vagy 460II de a vakus topicban tobbet tudnak ezen villantokrol :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5509) Studi válasza JohnyBlue (#5508) üzenetére


Studi
addikt

És tényleg, bocsánat. Rég volt a kezemben a tükrös gép, még régebben vakuztam. :-(

(#5510) scream válasza JohnyBlue (#5508) üzenetére


scream
veterán

Rendben, köszönöm, rákérdezek :R

(#5511) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, mft topikban már rákérdeztem pár napja, megpróbálom itt is...frissíteni szeretném az e-p1 sw-t, viszont, ha rádugom csak enyit ír: várjon...a gond az, hogy várhatok órákig is, nem történik semmi, így a gépem sem ismeri fel...valami ötlet? :F

szerk: 1.4 van rajta, vagyis a legújabb, viszont a jelenlegi firmware-ben van egy idegesítő bug. a gyorsmenüm, amit a tárcsával hívok elő, csak simán előugrik majd el is tűnik, egyszerűen használhatatlan...szóval így a dedikált iso, stb gombok használhatatlanok...illetve csak arra jók, hogy a menüben barangoljak felük le-fel, jobbra-balra...esetleg ha erre tudtok firmware frissítésen kívül valami más megoldást... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5512) tonnoka


tonnoka
tag

Sziasztok!

Olympus Zuiko Digital 14-42 ED 3.5-5.6 -al kapcsolatosan lenne egy kis problémám. Kb. 1 méteren belülre nagyon nehezen talál fókuszt, ill. ha talál is, akkor általában a kép egy rakás sz. lesz, életlen. Baja lehet az autófókusznak, vagy én vagyok fogyatékos?

(#5513) AMn3t válasza tonnoka (#5512) üzenetére


AMn3t
csendes tag

hasonkó gondom volt egy 14 54 essel

de ott fordítva volt:
14-25 mm es állásig 1 méteren TÚLRA nem tudott fókuszt találni

14 és 25 között csak közelre működött ; 25 fölött tökéletesen üzemelt

diagnózis: kikopott a tubus ... 40 000 es javítási költség

nem tudom van e összefüggés ... de mindenképp próbáld ki másik vázon
illetve manuális fókusszal live view módban 10 x es belenagyítással, álvánnyal .. ha ebben az esetben se tudsz (még manuállal se) fókuszt találni akkor tuti h a tubussal van a baj, ha kézzel tudsz akkor meg ugye fókuszmotor ... ha meg másik vázzal jól működik akkor cumó van, mert a vázzal van a baj :) ... viszont 14 42 eseket röhejes összegekért árulnak

(#5514) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy E-500 duplakitem.
Az a probléma, hogy a fókuszálással gondjai támadtak a gépnek. Egyszerűen az esetek többségében nem oda fókuszál, ahova szeretném. Ez kb. 1 hónapja kezdődött, elötte nem tapasztaltam ilyet, bár tény, hogy azóta sokkal gyakrabban használom.
Vagy én vagyok enniyre béna, vagy valami van a géppel.
Mit nézzek meg rajta, vagy mit próbáljak ki, hogy közelebb kerüljek a probléma gyökeréhez?

Köszi előre is! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5515) Studi válasza Bici (#5514) üzenetére


Studi
addikt

Mehetett piszok az AF érzékelőre. Itt egy kép, hogy hol találod, ahova a piros vonal megy. Szedd le a lencsét, és azt a területet valami fújós tisztítóval próbáld óvatosan megtisztítani. (NE sűrített levegőssel!!!)

(#5516) Bici válasza Studi (#5515) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Holnap megnézem. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5517) sastam


sastam
tag

Sziasztok!

Nincs valakinel veletlenul egy elado 14-42es kitobija? Hirdeteseket nezegetem, de vagy videkiek vagy csak geppel egyutt adjak...

Koszi!

www.tamassasvari.com

(#5518) aldebaran


aldebaran
őstag

Eladom használt gépem. Hol lehet megnézni, hogy mennyi expo van benne?

E-520 duplakit + 70-300 objektív.
Adom hozzá a 4GB-os SD kártyát, 500expot lehet bele tenni jpg-ben.

Ár: mennyi legyen?

Tökéletes állapotban vannak.

Eladás oka: kihasználatlanság

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5519) JohnyBlue válasza aldebaran (#5518) üzenetére


JohnyBlue
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5520) Studi válasza aldebaran (#5518) üzenetére


Studi
addikt

Expo szám kiolvasás képekkel: [link]

A dupla kit kb 75e körül érhet mostanában, de ha nem szeretnéd sokáig árulni, akkor ebből lehet, hogy lefele kell menned majd. A 70-300-at 65-70 körül szokták hirdetni, de végül szerintem ezek is alá mennek ennek az árnak. És ezek a jó állapotú darabokra vonatkozank sajnos.

(#5521) aldebaran válasza Studi (#5520) üzenetére


aldebaran
őstag

és (#5519) JohnyBlue:

Köszönöm! :R

Én is olyan 150 körülre gondoltam, mert kifogástalan állapotú gép és objektív, edigital-ból vettem, szóval én vagyok az első tulaja... ha számít. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5522) Studi válasza aldebaran (#5521) üzenetére


Studi
addikt

Nem reménytelen, de ne számíts gyors eredményre. Érdemes minden ingyenes oldalra (hardverapro, index, pixinfo, aprod, jofogas, expressz, apronet) feldobni, jó minőségű képekkel, hátha.

(#5523) zool1 válasza aldebaran (#5521) üzenetére


zool1
őstag

És milyen "rendszerre" váltasz?! ;)

(#5524) aldebaran válasza zool1 (#5523) üzenetére


aldebaran
őstag

:DDD
Nikon D5200 18-55 VR + 55-300 VR Kit-et vennék, ha váltanék... ;]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5525) sastam


sastam
tag

Tudnatok abban segiteni hogy mennyit er egy Vivitar 24mm 2.8-as obi?

www.tamassasvari.com

(#5526) nesa válasza aldebaran (#5524) üzenetére


nesa
veterán

Nagyhibat kovetnel el mert nemeri meg az arat, akkor inkabb D7000.

(#5527) zool1 válasza aldebaran (#5524) üzenetére


zool1
őstag

D7000-et vegyél ha annyit szánsz rá! A d5200-egy "játék" gép hozzá képest... ;) :K

(#5528) JohnyBlue válasza aldebaran (#5524) üzenetére


JohnyBlue
őstag

nem jott be az enyem?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5529) aldebaran válasza JohnyBlue (#5528) üzenetére


aldebaran
őstag

és mindenki :)

Igen, johnny, jó a géped, persze, az ára is. :K

Oké, oké, megértettem. :R
Megnézem az ár-érték arányt, mert újonnan vettem volna a kitet 300k-ért... persze nem most.
A d7000 az nagyon drága, nem?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5530) JohnyBlue válasza aldebaran (#5529) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Háááth .... szerintem ha újonnan veszed ..... bár a telefonban nagyon egy Bronz 5200 ast mondtál...
Szerintem Karira a D7K ára többet fog csökkenni mint a D5200 kombóé....

D7000 + 18-105 - 269.000
D5200 kit + 18-105 - 245.000

UI: én nem fogok veled többet kezet ha Bronzban veszel vázat...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5531) aldebaran válasza JohnyBlue (#5530) üzenetére


aldebaran
őstag

UI: én nem fogok veled többet kezet ha Bronzban veszel vázat... :R

Jóvanna. :P Nézegetem a D7K-t. Még nincs semmi sem eldöntve. Lehet, ha nem tudom eladni az oly-t, marad ez.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5532) aldebaran válasza Studi (#5520) üzenetére


aldebaran
őstag

Expo szám: 33861
Ez sok? :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5533) JohnyBlue válasza aldebaran (#5532) üzenetére


JohnyBlue
őstag

nem

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5534) Studi válasza aldebaran (#5532) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem az állapot többet számít, mint az expo-szám. A tüköraknába kerülő piszok sokkal jobban eszi a finom mechanikai részeket, mint sokezer expo. Mondjuk E-5xx-eket lehet venni 10-15k expoval is sokat, de ettől függetlenül ha a Tied szép állapotú, akkor semmi gond nincs vele.

(sajnos az expo-számot pont ugyanolyan tévesen kezelik mifelénk, mint kocsiknál a km-óra állást. Ez csak egy szám, nem baj, ha alacsony, de az igazi állapot nem ezen múlik)

(#5535) aldebaran válasza Studi (#5534) üzenetére


aldebaran
őstag

oké, akkor jó. :)
Különben 3 éves a gépecske. Pont akkor vettem, amikor beírtam ide is. :DDD #655 - 2010-03-23 09:18:53

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5536) aldebaran


aldebaran
őstag

Nah, feladtam a hirdetést, szóval ha valakinek kellene, írjon :R

Eladó a 2010-ben, az edigital-nál vásárolt Olympus E-520-as fényképezőm 3 objektívvel:
zuiko 14-42
zuiko 40-150
zuiko 70-300

(Szét nem szedem, csak egyben eladó!)

A gépben 33000 expo van. Hibátlanul működik.

Adom hozzá a 4GB-os SD kártyát is, amire jpg-ben fényképezve 505 kép fér.

Eladás oka: rendszerváltás.

Csere csak Nikon D7000-re lehetséges értékegyeztetéssel.

Házhoz szállítás megegyezés kérdése Hajdú-Bihar megyében.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5537) coyote00 válasza nesa (#5483) üzenetére


coyote00
csendes tag

Sziasztok,
régen jártam erre, azóta sokminden történt. Beszereztem egy 40-150-et, fényképezgettem is vele, de valahogy elkezdett izgatni a manuál obik világa...
Lett is belőle egy Md bajonettes tokina 80-200 f:4, imádom. Van súlya, érezni hogy az ember állít valamit, fókusz, rekesz, zoom, szóval remek. Készülök már a "madaras " szezonra, épül a madárles is, egyébként az E-520 ban nem csalódtam, és már hozzászoktam a kereső "kis" képéhez is.
Pár képem megtekinthető itt:
http://www.flickr.com/photos/100265120@N05/
További szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#5538) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy E-500-as gépem, amiben jelenleg egy 8GB-os CF kártya pihen.
Az a problémám, hogy fogalmam sincs, hogy milyenre bővítsek.
Mindenképpen szeretnék nagyobbat, de nem tudom, hogy ebbe a gépbe milyet érdemes venni.
Maximum mekkora méretet tud kezelni, vagy nincs ilyen limitáció?
Sebességben mit tud kezelni legfeljebb?
Illetve érdemes xD kártyát rakni bele? Az miben jobb, rosszabb? Esetleg két kártya együtt? Akksit így nagyon szívja?

Köszi!

mod: sajna gugli nem segített.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5539) sebgutkopf válasza Bici (#5538) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az e500-ba nem lehet egyszerre két kártyát rakni, csak egyet kezel a gép.
Ha a racionális oldalról nézed, akkor a mai új gépek már mind sd kártyát használnak, így CF-be pénzt fektetni nem biztos, hogy érdemes. Annyira nem nagyon az e500 fájljai még a raw-ok se. Ha mindenképpen pénzt akarsz még erre a gépre áldozni, akkor inkább egy másik CF-et vagyél mint xd-t.

(#5540) Bici válasza sebgutkopf (#5539) üzenetére


Bici
félisten

Értem, köszi!

És milyen CF-et érdemes ebbe venni? Bármilyet? Nem akarok gyorsabbat/drágábbat venni, mint amit ki tud használni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5541) nesa válasza sebgutkopf (#5539) üzenetére


nesa
veterán

De kenyelmi szempotokbol jo lehet benne a 2 kartya en E510 meg E520 ba is ugy hasznaltam ha betelt a CF csak atkapcsolam XD re igy semmirol nemmaradtam le.

Vagy 500 ba egyaltalan nemlehet 2 kartyat rakni?

[ Szerkesztve ]

(#5542) ftc válasza nesa (#5541) üzenetére


ftc
nagyúr

E520-nál panoramahoz kell XD is :D

meennyiért lehetne elpasszolni most E520-at? obikkal?

amúgy nekem most egy 16GB-os 233x Pretec kartyam egy 233-as 4GB-os Kingston, meg 2GB meg 512MB-os nem tom miylen :D

Ezzel kijövök nyaraláson

(#5543) aldebaran válasza ftc (#5542) üzenetére


aldebaran
őstag

Szerintem csak külön-külön, mert én már régóta árulom, de nagyon nem megy. :(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5544) nesa válasza ftc (#5542) üzenetére


nesa
veterán

Egybe nagyon nehez, altalaban egy kitobival a konnyu eladni, a tobbit kulon.
14-42 vel szerintem 40 korul talan, ha ranezesre patent a cucc.

Nemvagy tagja a komaromi helios fotoklubnak?

(#5545) ftc válasza nesa (#5544) üzenetére


ftc
nagyúr

EE nem vagyok tag lassan már komáromi se...

(#5546) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Rácsodálkoztam 1 pillanatra mennyire elhalóban van az E-szisztem. Ugyan adtak ki jó objektíveket hozzá, de manapság elhagyják a júzerek. A ma is kapható E-5 egy ikon. Nem is képzelem, h valaha értékesítik.

(#5547) Lassú Víz válasza PRO-peller (#5546) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az E5 már hivatalosan kifutott. Ettől még lehetnek megvehető darabok, de én sem vennék belőlük. Utódja az E-M1 + MMF-3. A pro objektívek szépen mennek vele, szerintem a top pro is rendben van, csak olyat nem lehetett próbálni.
Jelenleg a belépő PDAF-t tudó tükrös vázak tulajdonosainak rendszeren belül nincs azonos szintű fejlesztési lehetőségük, ez tény.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5548) ftc


ftc
nagyúr

E520-am eladó sorba kerül... akit érdekel pü

(#5549) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok.

Olympus xz-2-nél szeretném megnézni az expó számot, de nem működik a bevált taktika. fel,le,balra,jobbra, shutter gomb, fel

Próbáltam a végén a jobbra gombbal is és úgy sem jó. Addig megvagyok, hogy bejön a fekete háttér és bal felül írja, hogy xz-2.

A neten mindenhol ahol ez a módszer le van írva, ott csak az xz-1 van feltüntetve.
Lehet, hogy nálam ez nem fog működni? Változtattak valamit? :F

(#5550) Muerte68


Muerte68
addikt

Hello,nemrég vettem egy E-510 dupla kittet14-42+40-150,(50000-ért).most láttam egy55-200-asSigmát eladót,érdemes megvenni? mennyivel jobb mint a 150-es? :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.