Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) sebgutkopf válasza SpongyaBob (#4250) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az egyik legfőbb poént meg el is felejtettem leírni. Szóval van rajta végre az új nagy felbontású és méretű kijelző. Na az valami pazar. Azon a képek úgy néznek ki, ahogy egy ilyen kategóriájú gépen illik. Már belenagyítás nélkül is látszik a különbség, hogy sokkal részletesebb a visszanézeti kép, jobbak a színei és belenagyítva valóban látni, hogy éles-e a kép nem kockásodik ki a belenagyított kép mint az e3-nál.
Ezt a 920 ezer pixeles kijelzőt már régóta irigyeltem a többi gyártó nagyobb gépeiről. Érdekesség, hogy a sonynál már a kis olcsó nex-eken ilyen felbontású kijelző tanyázik 16:9 képaránnyal és valami pazar a felbontása, azon minden kép gyönyörű.

(#4252) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy E-450 el, hogy lehet megoldani, hogy automatikusan pl. 5 percenként csináljon egy képet?
Esetleg valami kínai extra csoda kütyü, amivel lehet ezt szabályozni?
Vagy felejtsem el és igyak inkább sört?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4253) nesa válasza JohnyBlue (#4252) üzenetére


nesa
veterán

Olyan digitalis tavkioldo kell ami ezt tudja.

(#4254) JohnyBlue válasza nesa (#4253) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Közbe már megtaláltam. :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4255) -Shadow- válasza sebgutkopf (#4248) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Dehogy csaptam, ahhoz kevés vagyok, mint mackósajtban a brummogás. :)
Van akinek a makró, van akinek a táj és a többi... jön be, nekem a modellfotó a kedvencem.

(#4256) zool1


zool1
őstag

Üdv!

Hétfőn kaptam meg a "kicsikét" eddig csak barátkozunk. Tudnátok linkelni olyan oldalt, ahol kezdő "fotósok" el tudnak indulni. Fogalmak, tippek stb. Kerestem már a neten, de eddig nem sokat találtam. :F

(#4257) -Shadow- válasza zool1 (#4256) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Üdv a csapatban!

Valamit elég rosszul kerestél, mert a net tele van hasznos dolgokkal, a google meg a barátod. :) Itt a PH-n is akadnak hasznos dolgok az alapokról. Mondjuk itt és itt.

A kicsike pontosan mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#4258) zool1 válasza -Shadow- (#4257) üzenetére


zool1
őstag

Üdv!

Köszönöm akkor máskor jobban szétnézek.

Ezt sikerült

Jah és köszönöm a linket!!!!

[ Szerkesztve ]

(#4259) sebgutkopf válasza -Shadow- (#4255) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor tartsd meg ezen érdeklődésed és izgatottan várjuk a folytatást!

(#4260) -Shadow- válasza sebgutkopf (#4259) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Nem is tudom.... Kellően jól viselkedtetek? :D

(#4261) mdvid


mdvid
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt, egy Oly E-450 büszke tulajdonosaként tanulom a fotózás művészetét :)
Felszerelés: Oly E450 váz
ZD 14-42/3.5-5.6
ZD 40-150/4.0-5.6
Metz AF 48-1
szűrők
és már úton vannak a makró előtétlencsék :DD

nekem nagyon tetszik a gép, egyedül az AF segédfényt hiányolom belőle, sötétben a vaku stroboszkópot játszik :( ilyenkor felteszem a rendszervakut, ha nálam van... igaz, még jól jönne egy stabi is...

van még egy Oly C-725 UltraZoom gépem, régi darab, sok expóval, de imádom:)
A Sigma 70-300/4-5.6 DG Macro obival kapcsolatban van tapasztalatotok?:)

[link] néhány képem elöljáróban

Remélem hasznos tagja lehetek a klubnak!

(#4262) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Nekem is ma jött meg a nagyobbik testvére az előző Olymhoz képest.
Egy E-620-ra fektettem be, két obival 14-42mm, 40-150mm + van hozzá egy HLD5-ös is, aminek a legjobban örültem. Az előző Olym, E-450-es, már hirdetésbe adtam itt a prohardveren, jelentkezzen, akit érdekel. Nem sokat használtam, de megvoltam én is elégedve vele.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4263) nesa válasza mdvid (#4261) üzenetére


nesa
veterán

Sigma neven gyartott 70-300 nincs 4/3 ra, viszont ZD 70-300 az van, standard uveg egesz jol hasznalhato, nekem sokaig volt ki kell ismerni es teszi a dolgat szepen f:7,1-8 korul mar igen remek de teljessen nyitva is hasznalhato kepet ad.

(#4265) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Tudnátok nekem segíteni abban, hol tudom megnézni a gépben, mennyi expónál tartok?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4266) SpongyaBob válasza JONAS77 (#4265) üzenetére


SpongyaBob
veterán

[link]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4267) JONAS77 válasza SpongyaBob (#4266) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Koszi a segitséget!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4268) nesa válasza -Shadow- (#4264) üzenetére


nesa
veterán

A DF be nemrakod be oket lehet kicsit felporogne :D

(#4269) JohnyBlue válasza nesa (#4268) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ott csak a bogarak és állatok ja meg a növények a menők ;]

Farmergatyós kép :C Viszont a lányok nem nagyon élték bele magukat... a kezét ahogy tartja a másik hasa körül na az igen jófajta... az megért volna egy vágást :)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4270) SpongyaBob válasza -Shadow- (#4264) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Húú ezek a képek basszus, azt nem mondom, hogy nem folyt ki a nyálam, mert nem igaz.. :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4271) -Shadow- válasza SpongyaBob (#4270) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

@ nesa: De, teszek majd oda is, meglátjuk, hogy mit mondanak. ;)

Akad még a gépemen, jövő héttől szabi, lesz időm retusálni. :)
Viszont úgy néz ki, hogy sikerül leszervezni az első modellem, ami végre már nem ilyen szervezett jellegű fotózás lesz. :)

(#4272) zool1


zool1
őstag

Első próba. Hááát.... van még mit bőven tanulni !!!!!

(#4273) nesa válasza zool1 (#4272) üzenetére


nesa
veterán

Erdekel a velemenyem szukre szabva?

[ Szerkesztve ]

(#4274) zool1 válasza nesa (#4273) üzenetére


zool1
őstag

Igen. Természetesen, csak nem küldjetek el melegebb égtájakra. A másik az hogy nem fogok mindenféle hülyeséget feltölteni ide. :B

u.i.: lehet hogy egyáltalán nem is kellett volna ide feltölteni....... :W És még a hsaználat utasítás elején tartok. De ez a képről le is jön úgy hogy.....

[ Szerkesztve ]

(#4275) nesa válasza zool1 (#4274) üzenetére


nesa
veterán

Nincs semmi gondom azzal hogy ideraktad a kepet, csak igy lehet velemenyt mondani rola.

Ez a kep teljessen hibas kompozicio igy nemfotozunk viragot, a legritkabb esetben lesz izgalmas, probalj keresni valami mas latoszoget.

(#4276) zool1 válasza nesa (#4275) üzenetére


zool1
őstag

Koszonom az ertekelest, teljesen korrekt es jogos. Maskor majd akkor toltok fel kepet ha mar teljesen ismerem a gepemet!!!!!

(#4277) -Shadow- válasza zool1 (#4276) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Ha megengeded, akkor a képednél elsősorban nem a gépkezeléssel van a probléma. A kompozíció az ami itt teljesen rossz. A dolog lényege az lenne, hogy olyan nézőpontot keress ami nem szokványos, mindennapos. Ha jobban belegondolsz te is így látod a rózsát nap, mint nap, ahogy a képeden van. Felülről. Más is így látja, tehát nem valószínű, hogy bármi reakciót is kiváltana belőle a kép.
A másik dolog, hogy igyekszünk nem középre komponálni a témát, mert unalmas lesz. Ez a fotózással ismerkedők egyik hibája, de idővel rájössz te is, hogy van sokkal jobb ennél. Ha gondolod keress rá a harmadolás vagy az aranymetszés szabályára a neten.
Felül is zavaró egy kicsit a másik rózsa vörös foltja, elviszi a szemet. Próbáld meg újra lefotózni, de máshonnan nézve. Azt nem tudom, hogy hány óra körül készítetted, de nekem kicsit úgy tűnik, hogy még, vagy már erős volt a napsütés az meg nem tesz túl jót a képeknek.
Remélem mondtam valami hasznosat. :)

[ Szerkesztve ]

(#4278) zool1 válasza -Shadow- (#4277) üzenetére


zool1
őstag

Köszönöm hasznos volt az észrevétel és link is!!!! :R :K

(#4279) aldebaran


aldebaran
őstag

A múltkor sok mindenkinek volt 70-300-as zuiko obija. Van még valakinek eladó? Ha igen, írjátok meg priviben, hogy mennyiért. Nem vagyok anyagilag nagyon eleresztve, de ha valaki jó árat mond, megveszem. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4280) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Csak hogy ne haljon ki teljesen a topik:

[link]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4281) szaby_gyerek válasza SpongyaBob (#4280) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Hű, erre nagyon kíváncsi leszek. Ugyebár most minden E-xxx tulajnak ez a gép lesz a lépcső felfelé. Az E-5 eszméletlenül drága, de ha az üvegek már megvannak, akkor szeretnénk azokat a jövőben is használni, korszerű vázakon. :)

Első alkalommal próbáltam ki ISO1600-on az E-620-t, flickr méretben meg sem lehetne róla mondani...

(#4282) nesa válasza SpongyaBob (#4280) üzenetére


nesa
veterán

Mar 1 eve kellet volna.

Lehet visszaterek hamarossan a taborba E1 el:)

(#4283) ftc válasza nesa (#4282) üzenetére


ftc
nagyúr

Hiányzik? :D

Jól jött a 70-300-as obi:)

(#4284) nesa válasza ftc (#4283) üzenetére


nesa
veterán

Orulok ha jol jott, igazabol nekem szinte csak az volt a vazon es a D40 en meg a nagylato.

Alapotaval is gondolom elegedett vagy , lehetosegekhez merten vigyaztam ra.

Hianyzik nana hogy hianyzik de az E1 mas kategoria kodak szenzor :K de a tag nemigen akar hajlani a cserere.

(#4285) Mr.Csizmás válasza nesa (#4282) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm, gondolkozok vmi updaten. e520ból hiányzik a videjó funkció. miben van vidi, ami oly? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4286) ftc válasza nesa (#4284) üzenetére


ftc
nagyúr

Nézd amikor volt rá lehetőségem scak at ahsnáltam sokkal élesebb képeket adott mint alap obi!

Állapota kifogástalan!

[link]

pár kép

(#4287) SpongyaBob válasza Mr.Csizmás (#4285) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Csak az E-5 sajna amiben van video :( A következő vázakban szerintem már FHD video lesz..

Nesa: Olvastam odaát a hirdetést.. :K

szaby_gyerek: Én is simán használom a 620-at ISO 1600-on, LR-rel gyönyörűen lehet szűrni :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4288) sebgutkopf válasza szaby_gyerek (#4281) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha nem szúrják el kapkodós paraméterekkel ezt az e50-et, akkor szerintem sok korábbi e3 tulajnak is alternatíva lehet nem csak az e-xxx-ről felfelé kacsintóknak. Az e5 árát az e3 tulajok többsége se nyeli le.

Elvileg már nagyon jó fejlesztéseket rakhatna bel az oly, így csak remélni tudom, hogy nem fogják a gép képességeit a már 1 éve meglévő e5 képességeinek túlszárnyalásától való félelem miatt korlátozni. Mondhatni nem okozna nagy nehézséget, hogy sokkal jobb képességű gép legyen az e5-nél. Jöhetne bele a fullhd videó, videó alatti AF, meg ahogy Roboter reklamálta a másik fórumon, most már jöhetne egy új szenzor az e50-be, esetleg 1-2 plusz fps sorozat módban.

(#4289) DEx- válasza aldebaran (#4279) üzenetére


DEx-
tag

A múltkor sok mindenkinek volt 70-300-as zuiko obija. Van még valakinek eladó? Ha igen, írjátok meg priviben, hogy mennyiért. Nem vagyok anyagilag nagyon eleresztve, de ha valaki jó árat mond, megveszem. :K

hirdetés

képek:

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ]

[ Szerkesztve ]

D3xt3r-

(#4290) SpongyaBob válasza sebgutkopf (#4288) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Egyetértek veled, szvsz mindenben jobbnak vagy legalább olyan jónak kell majd lennie az E-50-nek (nevezzük így), kivéve a szigetelt vázat, azt ugye csak a pro gépek kapják meg.
Előreléphet(né)nek szenzorban, sorozatban és videoban..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4291) szaby_gyerek válasza sebgutkopf (#4288) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Ezzel az a baj, hogy egy jól sikerült E-50-el tovább faragná a potenciális E-5 vásárlók táborát. Nehéz elképzelni egy olyan termékpalettát, ahol a pro gép csak az "időjárásállóságot" tudja felmutatni maga mellett, és szinte minden másban a majd' fele annyiba kerülő gépe jobb.

Vagy ha mégis nagyon ütősre sikerülne, akkor gondolom az ára is közelebb lenne az E-5-höz. Persze ennek ellenére bizakodó vagyok nagyon. :)

(#4292) Mr.Csizmás válasza szaby_gyerek (#4291) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem lenne egyszerűbb levinni az E-5 árát? ;] és akkor egálban lennék, E-50 + időjárás = E-5, x % felárral.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4293) szaby_gyerek válasza Mr.Csizmás (#4292) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Akkor nagyon fordulna a világ. Ütős E-50 és olcsóbb E-5 egy időben? :D

Egyébként ez azért érdekes, mert a sensor eléggé cserére érett már. És vannak is pletykák, miszerint az Oly tervezett [vagy csak érdeklődött egy másik cég terméke iránt?] valami újabbat és jobbat. Milyen furcsán festene, ha a gyengébb modell tudna jobb képminőséget felmutatni?

(#4294) ftc válasza szaby_gyerek (#4293) üzenetére


ftc
nagyúr

_Nem lenne furcsa mivel ha van hiba ott előjönne

(#4295) SpongyaBob válasza szaby_gyerek (#4293) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az új modellek, függetlenül attól hogy mely kategóriában vannak az esetek többségében tartalmaznak újításokat :) Ez így van jól.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4296) nesa


nesa
veterán

Ezert nemszeretem a canikon forumokat olyan tuti megmondo emberek vannak hogy az ember falnak megy, ilyet osztanak nekem hogy a kiegest nemlehet visszahuzni :Y

(#4297) ftc válasza nesa (#4296) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát ők értenek mindehez :d

(#4298) SpongyaBob válasza nesa (#4296) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Valószínűleg azért, mert úgy gondolják náluk végtelen a dinamikatartomány :DDD

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4299) nesa válasza SpongyaBob (#4298) üzenetére


nesa
veterán

megsugjam mennyit erzek a DXO szamok alapjan az E510=10fe VS D90 =12,5fe bol ? a dxo merese nem jÓÓÓ!
Nikon nem zajosodik a sotet reszek felhuzasokor annyira de kb mind1 mivel dolgozol, ha jo az uveged.

En az 510 kepeit nagyon jol visszabirtam huzni.

[ Szerkesztve ]

(#4300) SpongyaBob válasza nesa (#4299) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"mind1 mivel dolgozol, ha jo az uveged."

Erről van szó :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.