Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) JohnyBlue válasza zool1 (#5450) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én meghagytam ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5452) zool1 válasza JohnyBlue (#5451) üzenetére


zool1
őstag

Én sajnos nem, "kellett" a Nikon... :U

[ Szerkesztve ]

(#5453) -Shadow- válasza zool1 (#5452) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Nekem is, de megtartottam az E-3-mat. :)

(#5454) JohnyBlue válasza -Shadow- (#5453) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Velencében láttam egy E-5 dögöt valami kályhacsővel ;) ejj de szép jószág volt :)

Amennyit adtak volna a 450 ert meg a 2 kitobiért annyiért nem adtam oda :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5455) scream válasza JohnyBlue (#5451) üzenetére


scream
veterán

Én meg nemrég vettem csak ;] Szóval örülök.

(#5456) ftc


ftc
nagyúr

ma 50-200 vagy SWD-s? :D s inkabb még kapargassak?

(#5457) Mr.Csizmás válasza ftc (#5456) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

swd

ugyis tobbet fog erni majd az uj vaz miatt :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5458) nesa válasza JohnyBlue (#5448) üzenetére


nesa
veterán

Csak jo lenne ha nemcsak 500k er dobnanak ki vazat hanem erkezne valami E-520 helyett, meg E-30 helyett is mert az hogy 4 evente kidobnak egy vazat csillagaszati aron az nekem keves, 250korul egy e30 utod 14-54 el a megjobbra csiszolt 16 os lapkaval valami ilyesmi kell nekem, es legyen idojarasalo mert ebben a szegmensben is mar megjar.

Igazabol nemis ertem mi a tokomnek fizetik az SLR reszleg vezetoit, nyugottan bizhatnak a portasra vagy a biztonsagi orre, mindenki jobb jarna:D

Meg milyen duma mar az hogy nemaltunk le se az E-5 se az E-30 se az E-620 gyartasaval megha voltak is szunetek, hol a rakba lehet kapni ma E-30 vagy E-620 at?
Mire osszejott a lovem E-30 ra egyik naprol a masikra eltuntek a polcokrol :U Vetem D90 et.

[ Szerkesztve ]

(#5459) JohnyBlue válasza nesa (#5458) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Háth igazad van. Sajna látom a szemeim előtt az új nagyon csecse vázat brutális árazással. És alá nem dobnak ki semmi mást. Vagy a csúcsot veszed meg vagy semmit.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5460) ezisjo válasza nesa (#5458) üzenetére


ezisjo
tag

Teljesen egyetértek veled. Remélem kihoznak valami "középkategóriás" vázat is. Valami tökös lapkával.
Ha az öreg E-1 és az E-300 kifekszik alattam, mire fogom feltekerni a cuccaimat? Az E-5 és hasonló árszabásúakra biztos nem.
Amúgy meg szerintem a Pana mos lapkák sem érdemlik meg a Zuiko üvegeket. Remélem a Sony ügyesebb lesz.
A múltkor nézegettem és hasonlítgattam a PEN képeimet (E-P1, E-PL1) és az öreg 4/3-os (E-1 és E-300) képeket. Az utóbbiak közelebb állnak hozzám.

(#5461) csaszi72 válasza zool1 (#5452) üzenetére


csaszi72
aktív tag

nekem is elkelődött az 510 :O

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#5462) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Szerintem a legidőtállóbb megoldás az lenne, ha kihoznának egy dslr like formájú mft vázat, amiben van szenzor pd af, a dobozban lenne az (időjárásálló) FT adapter és csont nélkül tudná tekergetni a korábbi dslr-ekből megszokott tempóval az swd obikat.
Minden más megoldás csak időhúzás.

(#5463) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Most nem értem mi folyik itt. Mindenki bánja, hogy eladta 4/3 cuccát, mert a fogyasztói társadalom rákényszerítette meg persze az Olympus hülyesége. Na de ez most egy megnyugvás, mert jött a hír, hogy lesz új váz? Eddig nem volt jó a régi ezután már jó lesz? Szóval tényleg nem értem :)

Gyanítom, hogy nem egy belépő vázzal fognak előállni, hanem egy "csúcs" cuccal amivel felkelthetik a figyelmet. Tehát valami újat fognak mutatni.
Szóval marad a nyálcsorgatás mint eddig..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5464) zool1 válasza SpongyaBob (#5463) üzenetére


zool1
őstag

+1, de en sem azert adtam el a gepemet (e510) mert elegedetlen voltam vele hanem mert kihatralt mogule a gyarto! Azt hogy most egy csucs vassal jonnek ami nem is gond hogy felfigyeljenek ra a userek is. De azert jo lenne a kozepso szegmenst is megcelozni...

(#5465) nesa válasza zool1 (#5464) üzenetére


nesa
veterán

Ezert mondtam hogy max 250 korul valami E-30 utod (E-50) 14-54 el, itt az uveg a huzoagazat 14-42 vel mar nemvennek oly DSLR kitet (ill dehogynem ha vegig f:2 es:D) plane ujonnan, egyszeruen ertelmetlen lenne az ujabb rendszervaltas, azert a nyikony 18-105 kenyelmes cucc na, az 55-200 is hasznalhato, szoval ezekrol minosegi ugras kell hogy az ember vissza terjen, ereznem kell hogy valami komoly pluszt kapok.

(#5466) -Shadow-


-Shadow-
aktív tag

Nekem a legnagyobb vágyam az lenne, hogy ne valami gyökér marketinges tervezze az új gépet, ne adj Isten gépeket, hanem valaki olyan emberke aki már fotózott is életében. Aztán el tudja dönteni, hogy mit is kellene belepakolni egy kezdő, haladó meg profi vázba. Ja, belelóg a kezem a bilibe, na mindegy... :)

(#5467) zool1 válasza nesa (#5465) üzenetére


zool1
őstag

Ámen! :C

(#5468) sebgutkopf válasza SpongyaBob (#5463) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Már elköteleztem magam az "örgönél" és az aps-c szenzornál. Már nem térek vissza FT vonalra, ha még egyszer rendszert váltok az full frame lesz.
Az oly b@szhatja, hogy addig töketlenkedett, szerintem a régi falhasználói közül jó néhányat végleg elvesztett.

(#5469) nesa válasza sebgutkopf (#5468) üzenetére


nesa
veterán

Az a gond hogy akiknel a regi vazaink csattognak nem veletlen vettek meg ezt tollunk, nemakarnak fejleszteni mert valoszinu nincs mibol, kivetel itt talan 1-2 E3, E-30 es E5 hasznalt tulaj.

(#5470) sebgutkopf válasza nesa (#5469) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezt is két irányból lehet nézni. Ugye ott vannak a régi csúcs vázak, azt megvették, akik újonnan nem tudták megvenni és most örülnek neki. Nekik egy új FT váz nagyjából érdektelen szinte akármilyen áron.

Van viszont a másik csoport, aki a csúcs üvegeinket vették meg és ott vannak náluk az swd-s obik. Azokat az obikat bizony nem bagóért adtam el se én se más. A zsebébe kellett nyúlnia a vevőnek. Korábban nálunk volt a labda, hogy ott a szuper obi mire rakom rá, most náluk van ugyanez. Igaz olcsóbban vették mint mi, de ettől azok még továbbra is minőségi, szuper jó obik, amik váz után kiáltanak. Ezen obik birtokosainak érdekes lehet egy új ft váz, bár ahogy feljebb írtam igazából egy pd af képes mft váz kéne, ezzel egyesítve a két vonalat.

(#5471) Desmond99


Desmond99
csendes tag

ELADÓ
Sigma 18-50mm 2.8 ex dc macro (olympus,43)

Minden tarozékkal együtt (napellenző,első,hátsó sapka objektív tároló szütyű)
Papírok doboz.
Állapota: első tulaj vagyok,por gomba ,karcmentes, üveg.
Néhány karc van a napellenzőn sajna táskából való ki és bepakolás véget.
Nagyon kellemes kis lencse,masszív jó felépítés.Kit obi után való váltásra ajánlom nagyon.
ÁR:60000ft

(#5472) Mr.Csizmás válasza Desmond99 (#5471) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kar hogy mft-re nincs ilyen :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5473) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Egy barátom keresne az Olympus e 500-as gépéhez 2-300 mm-es gyújtótávolságú objektívet. Azt mondta 50E-ft körül. Nos szerintem esélytelen hogy ilyen árkategóriában találjon az elvárásainak megfelelő obit de én Nikon-ban utazom szóval nem tudom milyen árban mozognak ezek. Tudnátok ajánlani esetleg konkrét típusokat hogy merrefelé keresgéljek?

(#5474) AMn3t válasza fireproof (#5473) üzenetére


AMn3t
csendes tag

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124349997&t=9189400
az ár nem ebben a hszben van

a 70 300at 60000 re tartja ... - az alku
ennél olcsóbban ezt az obit aligha veszed meg
és ennél olcsóbban ebben a zoom tartományban nincs alternatíva

(#5475) Studi válasza fireproof (#5473) üzenetére


Studi
addikt

Szűk a választék: van a Sigma eredetű 70-300-as, de az inkább 60-70 között szokott mozogni. Jó, masszív, korrekt objektív, 200 fölött kicsit lágy a képe.
És van a Sigma 55-200, nem egy nagy varázslat, plastic-fantastic, ritka is, de cserébe 20 körül megszerezhető.

(#5476) coyote00


coyote00
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, nemrég lettem boldog tulajdonosa egy e-520-nak,
alap 14-42-es obim van, de szeretnék madarakat fotózni.
Szóval kellene egy tele is. Anyagi lehetőségeim elég korlátozottak, nagyjából 30k lenne
az összeg amit rá tudnék szánni, igy sajna a 70-300 kilőve
egyéb lehetőség?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#5477) nesa válasza coyote00 (#5476) üzenetére


nesa
veterán

Hy!
40-150 (ekv: 80-300) es igyis ugyis lest kell epiteni annelkul nemfog mukodni a dolog.
Ezek is ekv:300mm en keszultek szoval kozelse lehetetlen.

(#5478) ftc válasza coyote00 (#5476) üzenetére


ftc
nagyúr

Esetleg egy régebbi manuál obi?

(#5479) coyote00 válasza nesa (#5477) üzenetére


coyote00
csendes tag

Köszönöm, ez lett volna a következő kérdésem, mármint a 40-150-es obi.
Olvastam már, hogy a 4/3-os gépeknél 2-es szorzó van, de olyan hihetetlennek tűnt.
A képeid nagyon jók, már előbbre is belekukkantottam, a madarakon kívül a "sikátor"-os kifejezetten tetszik.
No akkor rágyúrok egy ED 40-150-re.
Még egyszer köszi a tanácsot, és további szép napot.

(#5480) coyote00 válasza ftc (#5478) üzenetére


coyote00
csendes tag

Köszönöm, abban is gondolkodtam, de elsőre (kezdőként) az adapteres téma, kicsit visszariaszt,
de a lehetőségeimből a fent említett 40-150-es obin kívül tényleg nincs nagyon más lehetőség.
Esetleg utánanézek ennek a vonalnak is, bár így ha jól tudom az autofókusz ugrik.
Az 520- as keresője pedíg sztem kicsi a manuálfókuszhoz, de javítsatok ki ha tévedek, csak most ismerkedem a géppel.

[ Szerkesztve ]

(#5481) nesa válasza coyote00 (#5479) üzenetére


nesa
veterán

Madarazni szerintem az ujabb olcsobb 40-150 jobb, egyreszt halk es gyorsabb, rekeszelni meg mindenhogy kell legalabb 6,3 ig, nekem is valamelyik f:10 en keszult, es meg nemart beszerezni valami vakut deriteni, erre jo a parezres manual is meg hozza barakacsolni egy jo hosszu kabelt, nekem is kb 3 meter van rajta igy oda rakom a vakut ahova akarom.
Csak a vaku talpfeszre figyelj oda 6v nenagyon legyen tobb.

Nemolyan rossz az 520 kereso belepo kategoriat figyelembeveve,PL a nikon D5000 meg kissebb, de PL a D90 eleg jo keresovel rendelkezik de azis csak komponalni jo.

[ Szerkesztve ]

(#5482) coyote00 válasza nesa (#5481) üzenetére


coyote00
csendes tag

Köszi, ezek hasznos infók, a vakura nem is gondoltam eddíg....

(#5483) nesa válasza coyote00 (#5482) üzenetére


nesa
veterán

Foleg teli uzemben szukseges a vaku nyaron ha sut a nap feher fal is adhat eleg reflexet vagy alufolia de azert erdos reszen kellhet a vaku megha nemis direktbe, enis 1 reteg papirtorlot raktam ele ne legyen olyan durva fenyu.

(#5484) jeka


jeka
tag

Sziasztok!
E-420-ról váltanék Olympus E-PL3-ra.
Annak idején kittben vettem, majd, vettem egy FL36R vakut hozzá.
Annyira nem vagyok nagy mágus, a kompatibilitás érdekelne, és hogy van-e tapasztalata valakinek a Olympus E-PL3-al.
Azt valahol olvastam, hogy a vakú az jó lenne, de hogy valamilyen adapterrel az obik is jók lennének-e azt nem.

Nem szívesen válnék meg a E420-tól.

Előre is köszönöm.

:R

(#5485) Studi válasza jeka (#5484) üzenetére


Studi
addikt

Igen, használhatók az obik is, kell hozzá egy adapter. Olympus és Panasonic gyárt ilyet (pl: Olympus MMF-2), de veszett drágák. Viltrox márkájú utángyártottat tudsz helyettük keresni, főle e-bayen, az ~15k körül jön ki.

(#5486) jeka


jeka
tag

Köszönöm a gyors választ.

Akkor rágyúrok, és hajrá.

(#5487) Studi válasza jeka (#5486) üzenetére


Studi
addikt

Azért az m43 topikba olvasgasd picit vissza a véleményeket, de legalább fogd kézbe, próbáld ki az E-PL3-at, mielőtt megveszed. Nagyon pici az a gép, nagyon össze vannak zsúfolva a kezelőszervei, emiatt nehézkes lehet a tükörreflexeshez képest a gombok elérése, pontos benyomása.

(#5488) ebayer


ebayer
tag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni nekem a 4/3-os rendszer előnyeit és hátrányait. Előre is köszönöm.

(#5489) sebgutkopf válasza ebayer (#5488) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A legnagyobb hátránya sajnos az, hogy a rendszer lényegében halott. Azonos vonalon az m4/3 rendszerben viszik tovább a 4/3 örökségét.
Alapvetően a rendszer előnye mindig a nagyon jó objektívek voltak, hátránya pedig az aps-c-től kicsit kisebb szenzor. Tehát hosszabb távon nézve az mFT-ben érdemes gondolkozni, annak van jelene és jövője is, a sima 4/3-nak már sajnos csak múltja van. Pedig azok a pro obik...

[ Szerkesztve ]

(#5490) ebayer


ebayer
tag

Ebből azt szűrtem le (lehet tévesen), hogy a rendszer hátránya az, hogy vakvágányra lett terelve. Ezt nagyon sajnálom. Érdekes módon nagyon sok cég van, amely jól működő ötleteit sutba dobja csak azért, mert mások a nemzetközi trendek. Köszönöm a választ!

(#5491) Studi válasza ebayer (#5490) üzenetére


Studi
addikt

Mondhatjuk úgy is, hogy jött egy még jobb ötlet. :-)
Egyébként egyetértek a felettem szólóval, aki használja még a rendszert, az a nagyon jó minőségű, szép képű objektívek miatt teszi elsősorban. Ezeknek a gépeknek/objektíveknek az árban megfelelő Canon/Nikon párjuk azért mind kép, mind építési minőségben lemaradt. De az Oly a tükör nélküli rendszer mellett tette le a voksát, és teljes vállszélességgel amögé állt. Így viszont az Oly és Panasonic által kialakított/használt m43 rendszer igen erős a tükör nélküli szegmensben, messze a legnagyobb váz és objektív kínálattal rendelkeznek.

(#5492) ftc válasza sebgutkopf (#5489) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez a halott nem is annyira biztos :)

(#5493) Studi válasza ftc (#5492) üzenetére


Studi
addikt

Mint rendszer sajnos az. Nem fognak már belépő szintű tükörreflexest gyártani, hozzá való alapobival, kistelével, ebben biztos vagyok. Ez független attól, hogy dobnak-e ki olyan high-end, esetleg félprofi (vélhetően mirrorless) vázat, ami jól kezeli a 4/3 obikat, és optimális esetben megoldott lesz vele a PDAF.

(#5494) sebgutkopf válasza ftc (#5492) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Már 2, vagy talán még több éve beszélnek az e7-ről, ami valamiért soha nem akar ideérni. Ha igazán akarták volna már rég piacon lenne, de nincs.
Az tűnik valószínűnek, hogy az oly tükrös gépet már nem fog gyártani. Az mft rendszer indítása óta ígérik, hogy az szuper pro és top pro FT obikat valahogy életben akarják tartani mft vonalon, de ez máig nem sikerült. Idén viszont annyi már látszik, hogy alakul a sony-val való összeborulás és a sony jelentős előrelépéseket ért el a szenzorra integrált PD AF témában (a jövőre érkező A-s gépek is teljesen tükör nélküliek lesznek, elbúcsúzunk az SLT koncepciótól). Ha ezt tovább gondoljuk, akkor én arra számítanék, hogy az Oly egy olyan mft vázzal fog jelentkezni, ami teljes támogatást nyújt a pd af-re kitalált FT obikhoz sebességbeli kompromisszum nélkül. Attól, hogy mft a gép formája lehet pro dslr like.

(#5495) ebayer


ebayer
tag

Egy E-420 gépem van. A képeken, ill. Live View módban lilás vízszintes csíkok jelennek meg. Mi lehet a probléma? Érdekes módon nem minden képen fordulnak elő. Előfordulhat az, hogy mondjuk fémtárgyak, elektromosság okozhatják a jelenséget?

(#5496) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Broken City, Mark Wahlberg kezében mi van?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#5497) AMn3t válasza csaszi72 (#5496) üzenetére


AMn3t
csendes tag

szia

olympus e 5 + zuiko 50 200 :)

(#5498) csaszi72 válasza AMn3t (#5497) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Mennyit tejelhettek, hogy ezt markolássza Marky Mark?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#5499) AMn3t


AMn3t
csendes tag

sziasztok

kicsit off ...
de eladó egy samyang 8 3.5 full original (doboz, papír és nem mellesleg hibátlan állapot) állapotban

4/3 rendszerhez
55 000 ft

email publikus

átvétel:
átvétel: szeged bármikor és bárhol, pesten megbeszélés szerint ... esetleg közöttük a máv vasútállomásokon

székesfehérvár és várpalota ... szintén megbeszélés szerint

[ Szerkesztve ]

(#5500) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy esetleg azt valahogy ki lehet küszöbölni, hogy amikor sötét van a gépenek (Oly E-520) akkor ne a vakut használja (sok villanás) ahhoz, hogy "felderítse" hanem esetleg hasonlóan mint a Canon/Nikon fronton csak egy lámpa ?

Gondolok itt olyanra, hogy vakuba épített ilyen lámpa, vagy ilyesmi. :F

Remélem érthető a kérdés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.