Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) Mr.Csizmás válasza nesa (#4837) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pen mini :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4852) zool1


zool1
őstag

Nahhhh...most már van állványom is, igaz a lehető legegyszerűbb, de meg van!!! :DD

(#4853) ftc


ftc
nagyúr

Kaptam egy Velbon sztatívot illetve születésnapomra egy Olympus FL-36R vakut:D

Születésnapit megkaptam majdnem 1,5honappal hamarabb nehogy vegyek egyet :D

Én egy ideig leállok a vásárlással ezen kitapsztalom magam meg elolvasom végre scott könyveit :D s kipróbálok sok mindent a gyakorlatban!

(#4854) tzimash


tzimash
őstag

Mennyit érhet egy kifogástalan állapotban lévő E-520 váz ~15ezer expóval? Minden tartozéka megvan, de gari már nincs rá.

(#4855) SpongyaBob válasza tzimash (#4854) üzenetére


SpongyaBob
veterán

No, te mire váltasz? :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4856) tzimash válasza SpongyaBob (#4855) üzenetére


tzimash
őstag

országútira :D

(#4857) sphe


sphe
senior tag

Tudtok E-PL1hez ajánlani a Panasonictól kedvezőbb áron, akár adapter segítségével felhelyezhető, de fényerős obit?

Az oly saját palacsintáján anno elgondolkodtam, de a visszajelzéseket olvasgatva arra jutottam, hogy általánosságban véve ennyi pénzért az túl - hogy úgy mondjam - kompromisszumos.

(#4858) aldebaran


aldebaran
őstag

Ha van valakinek 60e alatt 70-300-as obija, vevő vagyok rá... Privátban jöhetnek az ajánlatok... :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4859) Mr.Csizmás válasza sphe (#4857) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pana 14/2.5

[link] mikro4/3 topik :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4860) sphe válasza Mr.Csizmás (#4859) üzenetére


sphe
senior tag

köszönöm :R

Micsoda rálátsa van neki! Csak az a baj, hogy itt közel 1 fényerő a különbség. Nem lehet egyszerre mindent. :D

btw. a fórum linket miért linkelted be?

Lehet más perspektívából látta az az illető a dolgot aki említette, de egy vita közepette kipottyant a billentyűzete száján, hogy 30 körül már adapterrel fényerős fixet ki lehet hozni. Már több mint egy órán át kerestem a fórumban, hogy ki lehet az és hol, de nem találom, pedig szívesen rákérdeznék nála.

(#4861) Mr.Csizmás válasza sphe (#4860) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

E-PL1 az mikro4/3 nem? :)

valszeg én voltam a fényerős fixekkel, a megoldás egy fix fényerős M42 + adapter, Carl-Zeiss 1.8, Pentacon 1.4, stb stb, van egy halom

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4862) ftc válasza Mr.Csizmás (#4861) üzenetére


ftc
nagyúr

Én is azt mondom éljen a fix obik :)

Csak félj mert rákattansz :P

(#4863) sphe válasza Mr.Csizmás (#4861) üzenetére


sphe
senior tag

De az. :) Már azt is olvasgattam pár órán át kitartóan az elmúlt hetekben, de sajnos ilyen jó konkrétumok, mint amiket leírtál, elkerülték a figyelmemet. Gondoltam ha már van saját topikja az olynak, itt kérdem. :) Megértem, hogy Te sem tudtad, hogy azt már sokat böngésztem. :)

Biztos, hogy nem Te voltál az aki említette, mert Neked sokkal vidámabb és tömörebb a stílusod, mint annak aki írta, és arra is emlékszem, hogy ember arc volt az avatarja.

[ Szerkesztve ]

(#4864) Mr.Csizmás válasza sphe (#4863) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

zavarba hozol :B :DDD

ez az oly E-system topikja, nekünk meg PEN szisztema van :N nyugi nem akarlak átkergetni, csak kb. én vagyok az aki átjár mindkét topic között. talán BEE írását olvastad? neki egy sapkás ember az avatarja.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4865) sphe válasza Mr.Csizmás (#4864) üzenetére


sphe
senior tag

Ú, most esett le a tantusz, hogy hova is írtam! :W Sorry a modoknak!

Nem BEE volt, sapka nélküli fekete rövidjahos volt :)

(#4866) tzimash


tzimash
őstag

Erre valaki? olyan 45-50k körül gondoltam.

(#4867) nesa válasza tzimash (#4866) üzenetére


nesa
veterán

45kb realis lehet, miert nincs hozza objektiv?
Igy kb eladhatatlan.

(#4868) tzimash válasza nesa (#4867) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi. Van hozzá 14-42, 35macro.

(#4869) nesa válasza tzimash (#4868) üzenetére


nesa
veterán

ja ertem, de akkor gondolom mar nem 45k lenne?
Mit veszel?
Csakmert az E520nal hasznalt arakat figyelembe veve keves jobb vetel van ma, ha tudtam volna hogy ennyivel jobb mint az E510 akkor sokkal korabb lecsereltem volna...

[ Szerkesztve ]

(#4870) tzimash válasza nesa (#4869) üzenetére


tzimash
őstag

obikkal együtt már kicsit többért adom :)
Mivel tavaly is alig fotóztam, egyelőre ezt a hobbit beáldozom egy másikért (kerékpározás). 2 éve is ez történt csak fordítva.

(#4871) nesa válasza tzimash (#4870) üzenetére


nesa
veterán

Tetudod de megfogod banni ezt a lepest, ha annyira nemfotozol add el a 35-os obit es vegyel rajta 3 bovdent meg 2db kullot, a 14-42 vel meg megmarad a lehetoseged megorokiteni a helyeket ahova eltekertel.

(#4872) tzimash válasza nesa (#4871) üzenetére


tzimash
őstag

Á, ennél összetettebb a probléma, új bringára vágyom :)
Ha meg mégis meghagynám a vázat, akkor 100x inkább a macro maradna, mert nekem elsőnek az jut eszembe a fényképezésről :D
Hiányozni fog az biztos, de majd csak túlélem valahogy. Ha más nem később veszek valami bridge-t. (bár már most látom hogy elégedetlen lennék vele :D )

(#4873) Zinho válasza tzimash (#4872) üzenetére


Zinho
aktív tag

A bringázás meg legalább akkora pénznyelő, mint a fotózás...

(#4874) Mr.Csizmás válasza tzimash (#4872) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lul, anno én a 35mm-t használtam kitobi helyett :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4875) SpongyaBob válasza Mr.Csizmás (#4874) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hehe, ezzel nem csak te voltél így.. :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4876) tzimash válasza Zinho (#4873) üzenetére


tzimash
őstag

Pontosan, ezért is kell döntenem a kettő között :(((

Csizmás:
Az E-520-amra is rá van gyógyulva a 35-ös :)

(#4877) Mr.Csizmás válasza tzimash (#4876) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

filmes C-Z/Te 50/2.8 szelleme kísért engem azóta is :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4878) tzimash válasza aldebaran (#4858) üzenetére


tzimash
őstag

60ért hirdetnek most az indexen.

(#4879) aldebaran válasza tzimash (#4878) üzenetére


aldebaran
őstag

Thx. :R
Talán már holnap itt lesz. :K Ezt is az indexen hirdették és hát 65k a vége postával együtt...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4880) thomasthomas


thomasthomas
tag

Sziasztok!

Ha összeállítanék egy E-520 + EX-25 közgyűrű + Zuiko 40-150mm -es pakkot, azzal mennyire tudnék nem makró képeket készíteni?

Sosem használtam még közgyűrűt, s valami azt súgja hogy ez arra és csak arra jó, makrózásra (hülyeséget nem akarok írni hogy miért, csak ötletem van rá).

Vagy esetleg tévednék? A 70-300 objektív helyett gondoltam, csakmert a 40-150mm-es obi - egyes képek alapján - szebben rajzol mint a 70-300 -as objektív, illetve pénzben is máshogy jövök ki.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

.

(#4881) ftc válasza thomasthomas (#4880) üzenetére


ftc
nagyúr

ha szép rajzolatot akarsz akkor M42-es obik gyűrűvel!

(#4882) mdvid


mdvid
csendes tag

Sziasztok!
E-450 vázamon manuális objektíveket használok. Van chippes adapterem, de amióta kipróbáltam egy régi mérőékes mattüveggel felszerelt vázat, szeretnék egyet. :))
[link] Szerintetek milyen lehet? Félek tőle, hogy back vagy frontfókuszos lehet... :W

[ Szerkesztve ]

(#4883) Zinho válasza mdvid (#4882) üzenetére


Zinho
aktív tag

Felejtsd el sajna. :( Többek állítása szerint a Katzeye az, ami használható. De jobb, ha meg sem nézed az árcédulát.

(#4884) ftc válasza Zinho (#4883) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát fél gépem ára :D

Amúgy cokin systemet hasznalt mar vki itt?

[ Szerkesztve ]

(#4885) Mr.Csizmás válasza ftc (#4884) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

cokin :DDD

cockin az khm. fütykös-be szónak lehetne fordítani ;] :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4886) sebgutkopf válasza thomasthomas (#4880) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mivel a közgyűrűvel megnő a kihuzat, ezért ha be van illesztve az obi elé, akkor értelem szerűen nem lesz végtelened, tehát a maximális téma távolság limitált lesz.
Ha érdekel a makró, akkor képminőségben és mindenben a legjobb és legolcsóbb megoldás egy használt zd 35/3,5 makró beszerzése. Nincs számottevő árkülönbség a közgyűrűhöz képest és egy valóban makróra optimalizált igen éles rajzú obit kapsz. Ráadásul szinte mindig van belőle néhány eladó sorban.

(#4887) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#4886) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közgyűrű = úgy lehet felfogni mintha a lencsékből mikroszkópot csinálna (rövidített értelmezés) :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4888) mdvid válasza Zinho (#4883) üzenetére


mdvid
csendes tag

Sajnos megnéztem, elég drága :W :W
Köszönöm a választ! Marad a szemrefókusz :(

(#4889) nesa válasza mdvid (#4888) üzenetére


nesa
veterán

Valaki filmesgepbol szokta kiszedni es befaragni, de amugy ezekhez szoktak adni ilyen vekony alatetlapokat amivel belehet alitani viszonylag pontossan.

(#4890) mdvid válasza nesa (#4889) üzenetére


mdvid
csendes tag

Valamelyik külföldi fórumon olvastam, hogy az embernek faszán működött az ebayes mattüveg.. Maga a szerelés része nem jelent gondot, lehet megpróbálom először haveri körben feltúrni a törőékes mattüveggel felszerelt, kiselejtezett fényképezőgépeket. Amúgy ez vékony alátét kb mit jelent? tized mm-ek?

(#4891) nesa válasza mdvid (#4890) üzenetére


nesa
veterán

Igen kb papirvekony muanyaglapok mint ami gyarilag is van a mattuveg alatt 1 vagy 2db, kiszedni nem nehez van is valahol video rola, csak az a lenyeg hogy meg veletlen se fogd meg a mattuveget plane a bordas felet mert minden szar meglatszik rajta amit szabad szemmel nemis latni.

(#4892) mdvid válasza nesa (#4891) üzenetére


mdvid
csendes tag

van egy videó a youtubeon. majd veszek fel gumiujjat, az a biztos :) remélem hamarosan be tudok majd számolni az operációról!

[ Szerkesztve ]

(#4893) nesa válasza mdvid (#4892) üzenetére


nesa
veterán

Ahogy a videon szedi ki tuti esett rajta olyan nyom ami a keresoben latszik majd, szoval csak ovatossan.

(#4894) mdvid válasza nesa (#4893) üzenetére


mdvid
csendes tag

meg jól össze is tapicskolta... :W :Y

(#4895) aldebaran


aldebaran
őstag

Ha koncertet akarok fotózni, akkor az E-520-ason mit kell beállítani?
Valószínűleg a 70-300-ast viszem csak.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4896) nesa válasza aldebaran (#4895) üzenetére


nesa
veterán

Nem egyszeru, nagy rutin kell, a bealitasokat meg a helyzet szuli.

(#4897) aldebaran válasza nesa (#4896) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát rutin = 0. :(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4898) nesa válasza aldebaran (#4897) üzenetére


nesa
veterán

Mind1 ennek fenyeben gondolom jotfogsz szorakozni/gyakorolni, esha 1db ertekelheto kepse fog szuletni majd jot rohogsz magadon.

Lehet a nagyszamok torvenye befog jonni, josok kepbol lesz par db ami jo, raw azert legyen hatha kell a wb-t huzigalni utolag.

(#4899) aldebaran válasza nesa (#4898) üzenetére


aldebaran
őstag

Thx :R
Hátha sikerül tényleg 1-2 kép. Mondjuk a RAW-ot annyira nem szeretem, mert olyan furcsa színeket produkál... legalábbis nekem.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4900) zool1 válasza aldebaran (#4899) üzenetére


zool1
őstag

Szia!
Ha szabad kerdeznem milyen geped van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.