Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy E-500-am van a sok régi kacat közt, és mivel eladni kevés értelme van, vennék hozzá egy objektívet.
Fix, fényerős lencsét keresek 20-25mm gyutávval nem horror áron.

Sajna, a four-thirds.org oldalról lekerültek a sima 4/3 cuccok.

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5852) Tim82 válasza Bici (#5851) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint natív obikból nincs sok választásod, gyakorlatilag ez van: Zuiko Digital 25mm f2.8 és itthon nem valószínű, hogy be fogod tudni szerezni, külföldről meg jellemzően 50k körüli összegről indul az ára (+ szállítás, esetleges ÁFA és vám, a forrástól függően).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5853) Tim82 válasza Tim82 (#5852) üzenetére


Tim82
nagyúr

Illetve úgy rémlik, hogy Panasonic-Leica vonalon is volt 25mm-es fix, jobb fényerővel (f1.4 talán), de az elég ritka és persze ha van is, akkor is jóval drágább a ZD 25/2.8-nál (2-3 éve láttam valamilyen külföldi használtfotós oldalon egyet akkor 130-140k-nak megfelelő eurós áron hirdetve).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5854) Bici válasza Tim82 (#5852) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Akkor vagy eladom, vagy marad a polcon, és várom a csodát, hátha valami jóárasított cucc felkerül majd apróra.

Köszi az infót! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5855) Tim82 válasza Bici (#5854) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként az nem opció, hogy esetleg adapterezel és mondjuk Contax/Yashica vagy Olympus OM vonalon keresel egy manuális objektívet a kívánt gyutávval?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5856) Bici válasza Tim82 (#5855) üzenetére


Bici
félisten

De opció lenne, ha nem lenne kínszenvedés azon a mini optikai keresőn keresztül kémlelni a fókuszt. :/
Jó móka volt 15 éve, de már "kinőtt" a szemem ebből a korból. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5857) Tim82 válasza Bici (#5856) üzenetére


Tim82
nagyúr

Erre esetleg (részleges) megoldás lehet a mattüveg törőékesre cseréje, pár éve még lehetett kapni Olympus DSLR-ekhez (talán még most is) eBay-en vagy Aliexpress-en. (Csak nem biztos, hogy egy olyan gépre, ami kb. a "sokadik kacat"-kategória gondolom nálad, érdemes áldozni ilyesmit.) Asszem, "split image screen" néven érdemes keresgélni.

A másik lehetséges segítség valamilyen nagyítóüveg (ez utóbbi "magnifying eyepiece" néven fut) beszerzése, de abból én még nem láttam olyat, ami biztosan jó lenne Olympus DSLR-ekhez.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5858) Bici válasza Tim82 (#5857) üzenetére


Bici
félisten

Ez a mattüveg jól hangzik.
Olcsóbb, mint egy fényerős natív obi.
Manuál lencséim vannak, csak kell szereznem rövidebbeket is a 2x szorzó miatt, de azt másik vázon is tudom használni.

Utánanézek, kössz a tippet! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5859) Studi válasza Tim82 (#5853) üzenetére


Studi
addikt

Még egy opció bukkan fel néha, Sigma 30mm/1.4 létezett még 4/3 bajonettel. Nyitva nem karcolja szét az érzékelőt, de picit rekeszelve az E-500-hoz elég. Fehér holló, de nálam megfordult ha jól emlékszem kettő is 4/3-os éveim során.

(#5860) Tim82 válasza Studi (#5859) üzenetére


Tim82
nagyúr

20-25mm-es gyutáv volt említve, nem jutott volna eszembe 30mm-es obit írni. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5861) Vidar


Vidar
csendes újonc

Sziasztok!

Remélem jó topikba írok. :)
Az Olympus E-M10IV gépemhez szeretnék aksi töltőt venni.
Kérdésem az lenne, hogy mennyire ajánlott az utángyártott töltő?
pl ez: [link]

Válaszokat előre is köszönöm! :R
Üdv: Vidar

(#5862) Studi válasza Vidar (#5861) üzenetére


Studi
addikt

Patona jóféle, teszi a dolgát, meg szabad venni.

(#5863) b.vr válasza Vidar (#5861) üzenetére


b.vr
őstag

nekem vannak ilyen patona slim duplatöltőim E-M1-hez, E-M10-hez is, teljesen elégedett vagyok velük.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#5864) Vidar válasza b.vr (#5863) üzenetére


Vidar
csendes újonc

Hi

Köszi a gyors választ! :R
Ahogy nézem már nem nagyon van sehol csak külső raktáron... egyedül az aksis szettet találtam ami kb rögtön átvehető . [link]

Gondolom akkor az aksija is megbízható?
Válaszodat előre is köszönöm!

Studi: Neked is köszi a gyors segítőkész választ! :R

(#5865) b.vr válasza Vidar (#5864) üzenetére


b.vr
őstag

patona akkuim az e-m1-hez vannak (az e-m10-et még anno úgy vettem használtan hogy ahhoz kaptam plusz gyáriakat) , nekem beváltak, de természetesen azért az nem olyan mint a gyári: új korában is azért valamivel kevesebbet bír, de főleg hogy azért azok (én mondjuk elég sokat használom) olyan 2-3 év után le kell selejtezni. De árban természetesen még így is megérték.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#5866) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! Egy idős úr gondját tolmácsolnám, hátha van rá valakinek ötlete:
Olympus E-400: Felvételkor a tükör felcsapódik, a vaku elvillan, ennek ellenére nem lesz kép a memóriakártyán (üres marad). Semmilyen hibát nem jelez a gép. A memóriakártyát ezzel a géppel formáztam le. Akár automata, akár kézi rekesz/zársebesség variációkkal próbálkozok. Több memóriakártyával (1gb) is kipróbáltam = az eredmény ugyanaz. Reset (elvileg) volt már. A tűk nincsenek elhajolva. Valakinek van ötlete a megoldásra? Köszönöm

(#5867) Lassú Víz válasza 5150head (#5866) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lejátszás gombbal próbálva vagy külső kártyaolvasóval? Nincs esetleg benne egy XD kártya is? A kártyaajtó csukására is háklis a gép, ráadásul annak a műanyag pöcke könnyen törik.
Ha mindezek alapján mégsem működik, akkor polcdísz lesz belőle. Nem javítják, de amíg volt rá ajánlat sajnos az is megfizethetetlen volt. Gyakorlatilag gazdasági totálkár.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5868) Studi válasza Lassú Víz (#5867) üzenetére


Studi
addikt

A benne felejtett xD kártya gyanús, valahogy átválthatott az arra való rögzítésre. A kártyaajtó ha nincs a helyén akkor nem is enged exponálni, kusza tűk esetén meg szerintem úgyis kártyahibát írna.

(#5869) 5150head válasza Lassú Víz (#5867) üzenetére


5150head
senior tag

Nincs benne az xD kártya.
A CF adapterrel a gépre dugva működik, tudtam rámásolni képet, létrehoztam a file-struktúrát amit a könyvben ír. A gép így sem látja a rámásolt képet. Ha a géppel formázom a CF-t akkor elég gyorsan végigszalad. Szerintem nem tud olvasni/írni a CF-re a gép.
Már hard resetet is csináltam rajta.
Annyi van h szerzek valahonnan xD kártyát és megnézem azzal is.
Ajtó jól csukódik, pöcök nincs letörve. Nem koszos poros belül, nincs elhajolva egy tű se.

(#5870) 5150head válasza 5150head (#5869) üzenetére


5150head
senior tag

xD kártyával is ugyan az a helyzet, többel próbálva.
Ha ellövöm a képet, akkor nem is megy feljebb a kép számláló, mintha nem írna/olvasna az adathordozókról a gép.
Számítógépen jól működnek a kártyák.
Találtam leírást egy kétgombos hard resetre, megcsináltam, de az se segített, cserébe eltűnt a magyar nyelv belőle... :W
Szervízben azt mondták a bácsinak, h 80e... annyit nem ér a kamera.
Az a gyanús, h azt mondta, windows update volt a gépén és rá volt dugva a fényképező, úgy frissített és azóta csinálja.
Arra gondoltam még, hogy firmware updatet csinálok rajta, hátha... OM Workspace-el meg lehet csinálni egy leírás szerint.
Más ötletem tényleg nincs. :(

(#5871) 5150head válasza 5150head (#5870) üzenetére


5150head
senior tag

Update:
Firmware frissítés után 1.1 -> 1.2 úgy néz ki rögzíti a képeket az xD kártyára.
Annyi, hogy most csak fekete képeket csinál. Nincs nálam az obija. Az elképzelhető, h emiatt? Ha nincs fent obi, akkor nem is nyitja a blendéjét (?) a gép így védve a szenzort? Elnézést ha láma kérdés :U Köszönöm A kupakot persze levettem az elejéről :P

(#5872) vmk válasza Lassú Víz (#5757) üzenetére


vmk
tag

Sziasztok.

Tudom kicsit régi téma... Most értem a topic végére.

Van egy 520-asom 14-42 objektívvel. Kicsit ideje múlt, de tanulni nekem megfelelne.
Kezdő vagyok DSLR-ben, de mindig is volt egy olyan érzésem, hogy a fokuszálással valami nem kerek ezen a gépen.
Valahogy csak ritkán sikerül olyan képet készítenem, ami ott éles, ahová az AF fókuszált/ahol én szeretném.
Sok link már döglött az elmúlt tizen' évből, de azért itt láttam pár 520-al készült képet és egyértelműen nem voltak fókusz problémák.

Tanácsotokat szeretném kérni, és ezért is lett ez egy válasz üzenet, hogy lehetséges, hogy egy ilyen front fókusz - back fókusz problémával állok szemben? Ez egyébként váz vagy objektív hiba?
Lehet ezen javítani valamit?

Gondolom, az hogy szemüvegesként szemüveg nélkül használom a keresőt, az nem befolyásolja a dolgokat, hiszen AF-et használok legtöbbször.

Másik objektívem nincs és most az anyagi kereteim nem is engedik meg másik beszerzését.

Illetve még egy kérdés ami felmerült és nem találtam sehol infót: Live View-ban hogyan lehet nagyítani ezen a gépen?
(Mintha lett volna utalás erre a topicban, de a módja nincs meg)

Köszi, ha valaki olvassa. :)

(#5873) Lassú Víz válasza vmk (#5872) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hú de régen volt már. Váz hiba szokott lenni.

Elvileg a kitobjektív alkalmas CDAF módra. Live view-ban "imager AF" beállítás mellett pontosnak kellene lennie egy kontrasztos témán. A rossz hír, hogy ha PDAF-ben pontatlan, akkor javíthatatlan. Lehet gépészkedni, de kell hozzá egy adag bátorság, műszaki véna, és az a tudat, hogy most sem jó, ha nem sikerül összerakni, akkor több is veszett Mohácsnál.

Live view belenagyítás a linkelt manual 41. oldalán.
Manual

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5874) vmk válasza Lassú Víz (#5873) üzenetére


vmk
tag

Huh, nem túl jó hír. Én azt tapasztalom, hogy nagyon sokszor mögé fókuszál, mint ahová kéne.
Ez a hibás fókuszálás konstans dolog, vagy lehet, hogy néha eltalálja?
Mert nem 100%-os az arány nálam. Inkább 70/30 a rossz/jó.
Ezért is vagyok bizonytalan, hogy én csinálok rosszul valamit vagy éppen csak hibás a gép/objektív.
Ami még fura, hogy 14-42-nél a 14 közeli állásnál nagyon rossz az arány, a 42-höz közelebb jobb a fókusz.
A LV fókusz az...nehézkes és lassú nekem. Nem jó élmény, így inkább hagynám. :)

Köszi a választ. Ezt a nagyítást nem tudom, hogy nem találtam meg. Így már frankó lesz.

(#5875) MrChris válasza vmk (#5874) üzenetére


MrChris
nagyúr

A front/back miatt váltottam több DSLR után MILC-re. Nekem E510-em maradt meg, 14-42-vel jól ment az AF, 40-150-el volt nagyon sok a fókusz hiba. Kétszer küldtem vissza gariba, de nem sikerült megjavítaniuk.
Nemtom miért nem tettek ezekbe egy szerviz menüt amivel minden objektív finomhangolható. Akkoriban két obit biztosan vettem volna még hozzá, de így nem láttam értelmét. Volt olyan más márkával, hogy kicsomagoltam, lőttem vele egy sétát, majd megnézve a fronback-es képeket vittem is vissza azzal, hogy nem fogok ilyennel többet szenvedni.

(#5876) Studi válasza Lassú Víz (#5873) üzenetére


Studi
addikt

Volt a 4/3-os rendszerben AF finomhangolás egyébként, de lehet, hogy csak E-30-ban és afelett? Ennek utána kell googlizni.

(#5877) vmk válasza MrChris (#5875) üzenetére


vmk
tag

Köszi az infót. Akkor végülis lehet, hogy objektív cserével javulna valamit a helyzet, de ki tudja.
Jó tudni, hogy nem én vagyok a teljesen béna.

(#5878) vmk válasza Studi (#5876) üzenetére


vmk
tag

Erről sajnos nem találtam semmit, de ha Chris tapasztalatából indulunk ki, akkor valószínűleg nincs, mert megoldották volna az ő problémáját is ezzel.

(#5879) MrChris válasza vmk (#5878) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én is csak úgy emlékszem, hogy az e30 és e620 ban van AF adjust.
Mivel végül is ez egy hiba, ahogy a WB se mindig talál be, igazán be kellett volna tenni kb az összes dslr-be a finomhangolást.

(#5880) Lassú Víz válasza Studi (#5876) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Én is azt hittem, de az 520-as kezelési utasításában nincs benne. Ezek szerint a 620-asban volt, mert emlékszem ilyesmire. Sigmának volt ilyen adaptere a saját objektívjéhez. Elérték vele, hogy onnantól többet kalibráltak mint fotóztak páran. :) Viszont sosem lett tökéletes.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5881) vmk


vmk
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#5882) vmk


vmk
tag

Esetleg ha még erre jár valaki(, vagy tudja, hogy melyik topicban kaphatnék segítséget)... Technikai jellegű kérdésem lenne. Nem igazán értem az alábbi jelenségeket és nem találom, hogy merre induljak ezzel.
Az alábbi képen a felső részlet teljesen "szemetes", rengeteg zöld-piros-kék-lila pöttyel.
Az alatta lévő részlet viszont teljesen jó (ebből a szempontból).
Így jött ki a gépből, semmi módosítás nincs rajta. RAW és JPG is ugyan olyan.

A másik kérdés pedig az alábbi képen látható függőleges sávok. Ezek miért?

Az látom, mint összefüggés, hogy amelyik nem szemetes, az nem is csíkozódik így be. Tehát mintha egyszer működne a zajszűrés, egyszer meg nem?!

(#5883) Lassú Víz válasza vmk (#5882) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szokás szerint egy összemontázsolt exif nélküli jpg-ből kellene kitalálni, hogy volt e dark frame zajszűrés vagy sem, mik voltak a beállítások stb.

Az FT és az mFT rendszer sok mindenre jó, de asztrofotóra pont nem. Elengedném ezt a témát, a James Webb képeivel úgysem versenyezhetsz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5884) vmk válasza Lassú Víz (#5883) üzenetére


vmk
tag

Elmondom a beállításokat szívesen, ha eljutunk odáig a beszélgetésben... de úgy látom nem fogunk.

Nem célom senkivel sem versenyezni.
Nem asztrofotózásról beszélek. A kép egészén megtalálható ez a probléma.
A kérdésem az, hogy mi okozhat ekkora különbséget két kép között ami ugyan azzal a géppel és beállítással (kivéve záridő) készült?
Létezik olyan, hogy egyszer megy a zajszűrés, egyszer meg nem?

(#5885) MrChris válasza vmk (#5882) üzenetére


MrChris
nagyúr

"A kérdésem az, hogy mi okozhat ekkora különbséget két kép között ami ugyan azzal a géppel és beállítással (kivéve záridő) készült?" Például pont a hosszú záridő okozhat zajt. Valamint az is, hogy két hosszabb záridő között mennyi idő telt el, vagyis mennyire volt felmelegedve. Sensor mapping volt? Úgy emlékszem E510-nél nagyon hamar (10sec?)megjelent a banding azaz a sávosodás. Ezt ki lehet tesztelni. Akku nélkül fagyasztóba (-20) is tettem a vázat, úgy hosszabb időnél kevesebb volt az első pár képnél a zajhiba. Színes pöttyök a döglődő pixelek.
Nem ígérem, hogy bármi újabbat megtudhatunk, de talán célszerűbb megosztani az eredeti raw képeket, mint a kitalálósdi. ;)

(#5886) vmk válasza MrChris (#5885) üzenetére


vmk
tag

Ó, érdekes. Most már akkor tudom hová tenni ezt a sávosodást. Alapvetően csak próbálgatom a gépet, meg akarom érteni, hogy mi miért történik és hogyan működik.
A képek úgy készültek, hogy volt:
13db 8sec-es: ezen látszik egy kicsi sávosodás és a pöttyök
1db 20sec-es: ezen látszik a sávosodás és a pöttyök
1db 60sec-es: ezen nagyon minimális a sávosodás, ellenben a pöttyök...
1db 126sec-es: ezen se sávosodás, se pöttyök nincsenek

Akkor az exif adatok:
Ezen a képen a felső a 60sec-es expo, az alsó, a 126sec-es.

Valóban a 60-es előtt nem volt ekkora szünet az expok között, mint a 60-as és 126-os között.
Akkor már csak az a kérdésem marad, hogy a döglött pixelek is az esetleges melegedés miatt jöttek elő a 60sec-es képen és lehülés után nem jöttek elő a 126sec-esen?
A környezeti hőmérséklet kb 2 fok volt. Akkor ez meglegebb időben hatványozottabban jön elő, ha jól értem.

"Sensor mapping volt?" Azon az alkalmon nem volt. Ilyen esti fotózásnál érdemes előtte, esetleg közben is csinálni?

(#5887) 5381 válasza vmk (#5886) üzenetére


5381
aktív tag

Van valami beállítás a színes pöttyök eltüntetésére.....
A hosszabb záridős képek után csinál egy "fekete" képet is ugyan olyan záridővel a gép. ami ezen a fekete képen megjelenik, azt kivonja a rendesen készült képből. Talán valami hotpixel szűrés vagy mi volt....

[ Szerkesztve ]

(#5888) tzimash válasza vmk (#5882) üzenetére


tzimash
őstag

Van asztrofotós topik (is).

(#5889) vmk válasza tzimash (#5888) üzenetére


vmk
tag

Köszönöm, belefutottam már. Nem asztrofotó a célom, illetve ott teljesen más szinten folyik a társalgás, mint ahol én vagyok. :)

(#5890) vmk válasza 5381 (#5887) üzenetére


vmk
tag

"Van valami beállítás a színes pöttyök eltüntetésére....." Ez a pixel mapping lenne, de ezt manuálisan kell futtatni tudomásom szerint.

"A hosszabb záridős képek után csinál egy "fekete" képet is ugyan olyan záridővel a gép. ami ezen a fekete képen megjelenik, azt kivonja a rendesen készült képből." Ez érdekes, erről semmi infót nem találtam leírva.

(#5891) MrChris válasza vmk (#5890) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor lehet hogy itt van a kutya elásva. Igazából nem értem, hogy a rawokat miért nem osztottad meg, ahogy a kolléga is javasolta... Emlékeim szerint abban benne van minden beállítás.
Olympusnál, Panasonicnál kétféle zajszűrés van, egyik a hagyományos zajszűrés, másik a pixelkivonásos/dark frame-es, de már nem emlékszem melyiket hogy hívja az Olympus. Ezeket kellene kipróbálnod.

(#5892) 5381 válasza vmk (#5890) üzenetére


5381
aktív tag

https://pixinfo.com/cikkek/kiprobaltuk-olympus-e-520/4/

(#5893) vmk válasza 5381 (#5892) üzenetére


vmk
tag

Köszönöm, "Ez a pixel mapping lenne, de ezt manuálisan kell futtatni tudomásom szerint."

(#5894) 5381 válasza vmk (#5893) üzenetére


5381
aktív tag

Nekem az E620-am hosszú záridős képeknél automatikusan csinálta. Ha 2 perc volt az expó, akkor az is 2 percig tartott. Ha jól emlékszem, az is rendes exponálás volt, csak a tükröt nem nyitotta fel, így maradt sötét a szenzor előtt.

(#5895) 5381 válasza vmk (#5893) üzenetére


5381
aktív tag

Én erre gondolok. A pixel mapping, az más, azt a Setup 2 menüben találod.

(#5896) MrChris válasza vmk (#5893) üzenetére


MrChris
nagyúr

"hosszú expozíciós idejű felvétel hotpixel szűrése: ki/be, auto"

Már az E510-ben is volt auto.

(#5897) lac14548


lac14548
aktív tag

Ha már így "beindult a topik"...
Nekem egy E-330 gépem van (még akkor vettem amikor megjelent).
Azóta is szeretem, és nincs szívem kidobni (eladni meg végképp, hiszen alig kapnék érte valamit). Működik rendesen.

Az utóbbi években nem nagyom használtam, de most vettem hozzá új akkumulátorokat, mert a nyáron szeretnék ezzel fényképezni.

Most előtte szeretném kitakarítani amennyire lehet.
Ehhez szeretnék valami leírást/videót.
Hátha valaki emlékszik ilyesmire...

Kösz

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#5898) 5381 válasza lac14548 (#5897) üzenetére


5381
aktív tag

Nekem E330 volt az első tükrös gépem. Majd vettem mellé a E620-at.
Mintha lett volna menüpont benne a tükörnyitásra, szenzortisztításhoz....De ha jól el volt csomagolva, nem hiszem, hogy koszolódott belül.
Egy gyorsat találtam :)
[link]

(#5899) lac14548 válasza 5381 (#5898) üzenetére


lac14548
aktív tag

Kösz közben megtaláltam én is.
Sajnos a fókuszprizmám karcos több helyen. Ez az elkészült képeken nem látszik szerencsére, csak zavaró az elkészítésekor.
Nem lenne annyira vészes az ára az újnak (kb 8000,-), de a cseréje viszont eléggé az.
Úgyhogy valószínűleg így marad.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.