Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) Studi válasza hcl (#5749) üzenetére


Studi
addikt

Kezdőnek nem biztos, hogy a legjobb E-1-et adni. :) Bár nagyon szép jpegeket lő, de az ISO emelésével eléggé zajosodik. Ráadásul egy tank az egész, nem az a tipikus mindenhová magaddal hordod váz. :)

Ettől függetlenül ahogy Lassú Víz is mondja: érdemes az Olympus sajáét programjával kezdeni, abból lehet első körben a legjobbakat kihozni. Lassú maga a program sajnos, de az E-1 amúgy is trenírozni fogja a türelemre.

Az viszont biztos, hogy az E-1 használatához kell fény. Sok fény.

(#5752) hcl válasza Studi (#5751) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Azért ezt kapja, mert ez van megfizethető áron (beszerzési áron megkapja, mert ismerős) :) Amúgy @Lassú Víz, az ISO működését ismerem, és CF foglalat lett javítva a gépen, ami valószínű a szenzor működését nem befolyásolja :D

Az ISO 100-3200 OK, hogy nem lehet ugyanolyan, ezért állt keresztbe a szemem :D Oly viewert megnézem majd. De mintha az Auto ISO-nak kb. semmi hatása nem lenne.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5753) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Bár tudom nem teljesen illő reklámozni, de az uj kitt megvásárlásához a régit el kell adnom.

Eladó egy Olympus Zuiko 14-45 és egy 40-150

Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5754) tzimash válasza Thrawnad (#5753) üzenetére


tzimash
őstag

Ilyet veszel?
;]

(#5755) Thrawnad válasza tzimash (#5754) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Konkrétan Ilyet veszek, ugyanis az enyém elázott mikor a csap alá került.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5756) Studi válasza Thrawnad (#5755) üzenetére


Studi
addikt

510-esek, 520-asok nagyságrendileg ugyanannyiba szoktak kerülni, és azoknak jobb a fogása, és képstabi is van bennük. Nem érdemes inkább azt választani? Vagy épp a 4xx kisebb mérete miatt szereted ezt?

(#5757) Lassú Víz válasza Studi (#5756) üzenetére


Lassú Víz
őstag

520-asoknál sok példány érintett a front/back fókusz problémával. Azt nagyon meg kell tesztelni vásárlás előtt. Kell egy laptop, amin normálisan meg lehet nézni a tesztképet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5758) Studi válasza Lassú Víz (#5757) üzenetére


Studi
addikt

Akkor E-30, az a király. :DDD Múltkor láttam egy példányt 35e-ért :Y, de persze elvitték az orrom elől. De szerettem azt a vázat, megbántam, hogy eladtam, és nem rejtettem el a zasszony elől a szekrény mélyén. :DDD Tudom, gyűjtő vagyok... :K

(#5759) Thrawnad válasza Studi (#5758) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Találtam egy vázat 3500 expóval. Új korától egy gazdánál. 2 objektívvel. Nagyon jutányosan. Lényegében munkahelyi gépe volt, és amikor másikat kapott megvehette, azóta meg csinált vagy 200 képet és most eladja. Nem is volt meghírdetve. Ja és a 14-45 objektívet én bontottam ki a gyári dobozból. :D

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5760) nesa válasza Studi (#5756) üzenetére


nesa
veterán

az 510 es 520 vaz ugyan az fogasra is, mind kettoben van stabi, a 4xx szeriaban nincs stabi, ugyhogy en csakis e ketto kozul valaztanek, nekem az 510 kepe jobban tetszett megha kicsit zajosabb is, volt mind2.

[ Szerkesztve ]

(#5761) Muerte68 válasza nesa (#5760) üzenetére


Muerte68
addikt

Az 510-ben 2 tengelyes a stabi az 520-ban 3.ez a legnagyobb különbség meg pár kisebb:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5762) Studi válasza Muerte68 (#5761) üzenetére


Studi
addikt

Ez biztos? Szerintem az összes 4/3-os gépben 2 tengelyes van, az 5, majd később a 3 tengelyes stabik már a mikrós OM-D vázakban mutatkoztak csak be.

A szenzor viszont más, egy hangyányit újabb az 520-as, valamint az 520-as tudja a vezeték nélküli RC vakuvezérlést.

(#5763) Muerte68 válasza Studi (#5762) üzenetére


Muerte68
addikt

Mikor vettem az 510-est akkor néztem utána a pixinfón ott írták a tesztben,azért választottam az 520-at mikor elmentem érte kiderult hogy 510 :(.Így gyakorlatban nem tapasztaltam csak a tesztet olvastam.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5764) nesa válasza Muerte68 (#5763) üzenetére


nesa
veterán

Nem, ugyanolyan stabi van mind2 gepbe csak az e-520 annyival tud tobbet hogy nem csak vizszintessen svenkel hanem fuggolegessen is, a normal stabi mod az is1 az is2 vizszintes az is3 fuggoleges.

[ Szerkesztve ]

(#5765) Studi válasza Muerte68 (#5763) üzenetére


Studi
addikt

Látom, mire gondolsz, de a háromtengelyes stabilizátor mást jelent.

Az E-510-nek két módja van: teljes stabilizálás, és vízszintes svenkeléshez használható stabilizálás, amikor a függőleges remegéseket stabilizálja csak.
Az E-520-nak három módja van, teljes, vízszintes, és függőleges svenkeléshez használható (vagy akár vízszintes svenkelés portré állásban, természetesen) mód.

De ezt mind két tengelyes stabilizátorral végzi, azaz a függőleges és vízszintes elmozdulásokat korrigálja. A háromtengelyes stabi korrigálja az optikai tengely körüli elfordulást is, de ilyen valóban nincs az E-System vázak egyikében sem.

(#5766) Muerte68 válasza nesa (#5764) üzenetére


Muerte68
addikt

igen kicsit benéztem anno nem 3 tengelyes csak 3 féle a stabilizálás sorry

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5767) Thrawnad válasza Muerte68 (#5766) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Hali
Na megjött a 450-es. Hát egy két apróság csalódás, a régebbi 330 jobb volt: a kihajtható LCD, a külön érzékelő az élőképhez. Viszont jobb az előrre beállított módjai.
Kérdésem volna:
A 330-as objektívjei, vagy ezé jobbak?
14-42 Vs 14-45 ugyan azt a rekesz értéket tudják.
40-150 mindkettő 4.0-5.6 Vs 3,5-4,5
A régebbiek nehezebbek, és nagyobbak, de attól tartok az ujabbak műanyag lencsések.
Viszont az újabbak könnyebbek, kissebbek.

Aki tud tanácsot, tippet adni kérem segítsen!

Attila

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5768) 5381 válasza Thrawnad (#5767) üzenetére


5381
aktív tag

Én is két duplakitet(330 és 620) vettem annak idején. Én a 14-45-öt használtam, mert jobban nézett ki :) Nem tetszett a kék csíkos design. 40-150 mindkettőhöz egyforma volt nekem, a műanyag bajonettes, már nem tudom, melyik az. Ha az egyik fém bajonettes lenne, én tuti azt használtam volna, főleg, ha jobb a fényereje is.

(#5769) Thrawnad válasza 5381 (#5768) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Azt észre se vettem, hogy az egyik fém a másik műanyag bajonettes.

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5770) Studi válasza Thrawnad (#5767) üzenetére


Studi
addikt

A két alapobi szerintem nagyon hasonló képű, amelyik jobban kézreesik azt tartsd meg.
A két tele közül viszont nekem jobban tetszik a fényerősebb 3.5-3.5 verzió képe, ellenben sokkal nagyobb,nehezebb is. Ezeket kell mérlegelned, én a fényerőset tartanám meg. :)

(#5771) Thrawnad válasza Studi (#5770) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Gondolkodok a két nagyobbikon. Igazából azért mert fémek.
Köszönöm a tippeket!

Attila

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5772) MrChris válasza Thrawnad (#5767) üzenetére


MrChris
nagyúr

A régebbi nagyobb 40-150 képileg jobb, főképp szélek sarkok. Az újabbat eléggé hanyagoltam. Viszont a 14-42 megfelelt, szerettem, 14-45-ről csak olvastam hogy gyengébb az utódjánál. Próbáld ki!

(#5773) MrChris válasza Studi (#5765) üzenetére


MrChris
nagyúr

Wazz, úgy néz ki meghalt az 510-esem stabija. Legalább soha sem használtam, eztán meg végképp :D
Csak éppen meg akartam mutatni rokonnak hogy érezni a giro hatását, hát most nem érezni, nem zümmög.

(#5774) Lassú Víz válasza MrChris (#5773) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mert abban nem zümmög :). Csak az exponálás pillanatában működik. Ha tesztelni akarod, akkor növeld a záridőt és figyeld meg a berázott képek arányát! Ha visszaemlékszel az E-M5 megjelenésére, nagy meglepetés volt a stabi hangja.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5775) Studi válasza MrChris (#5773) üzenetére


Studi
addikt

Lassú Víz kolléga jól beszél: ott még nincs értelme a félig lenyomott expogombnál rázni az érzékelőt az amúgy lecsukott tükör mögött. :) Mondjuk azt nem tudom, hogy élőképet tud-e már stabilizálni, de azt hiszem nem. Ha szemléltetni szeretnéd a műkődését, nyomj egy 2-3 mp-es expot, akkor hallatszani fog. :)

(#5776) MrChris


MrChris
nagyúr

Már 7 éve megvan, elég jól ismerem. Ékőkép esetén félig lenyomott expó gombnál szépen zümmög, kerreg. Obi nélkül is müxik, ekkor lehet látni is ahogy mozogatja a szenzort és enyhén érezni a giro hatást. Annó mindenki csodájára járt.

(#5777) Studi válasza MrChris (#5776) üzenetére


Studi
addikt

Ezt a részét nem ismerem, élőképen szinte soha nem használtam vele. Próbára meg most épp nincs ilyesmi otthon. Van E-1, de abban se stabi, se élőkép, van E-330, de abban sincs stabi, viszont van kétféle élőkép is. :D És van az E-5, de az szerintem kicsit újabb rendszer.

(#5778) MrChris válasza Studi (#5777) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok, a lényeg hogy bexart. Majd megjavíttatom :D

(#5779) nesa válasza MrChris (#5776) üzenetére


nesa
veterán

Ne felig lenyomva nezd hanem elokepnel valamelyik gombal belehet kapcsolni 10mp re, nekem is volt 510 es.

(#5780) MrChris válasza nesa (#5779) üzenetére


MrChris
nagyúr

IS gomb. Kuka, semmit sem csinál. Kikapcsolásnál se rázza meg ahogy szokta. Na mindegy, kölcsönadtam a sógornak...

(#5781) nesa válasza MrChris (#5780) üzenetére


nesa
veterán

Szenzort nekem nem remlik hogy az 510 es razta volna kikapcsolaskor, az 520 inkabb.

(#5782) MrChris válasza nesa (#5781) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig rázza, 2008-ban mikor vettem meglepett, bratyóm kiröhögte, ki is tárgyaltuk azindex fórumán. Mikor 2010-ben gariztattam f/b fókusz miatt rákérdeztem, de nem kaptam értelmes választ.
Csak nehogy azt írja valaki hogy e510-ben nincs is stabi :D

(#5783) nesa válasza MrChris (#5782) üzenetére


nesa
veterán

Hiaba regen volt mar:)

(#5784) MrChris


MrChris
nagyúr

9-18, 50ezerért a zindexen!

(#5785) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Szükségem volna Oly E3-hoz video kábelre.

Az a baj, hogy jelenleg még azt sem tudom, milyen kellene hozzá pontosan. Ugyanis a manualjában sztereo jack <-> RCA (1db RCA) kábelt látok, de konkrétan ilyenem nincs.

Van viszont szabvány, kamerához való jack <-> 3db RCA kábelem, amit tökéletesen be tudok dugni a video kimenetre és ki is kapcsol az LCD rendesen, de a tévén nem jelenik meg kép, pedig kínomban már mindhárom RCA-t kipróbáltam, hátha... de nem. :( A kamera bemenete jó.

Esetleg tudnátok ebben segíteni, akinek volt/van konkrétan ilyen váza, hogy milyen a szabvány kábel? Ha tudnátok egy fotót készíteni róla, azt külön megköszönném. Ha pedig volna eladó, az lenne a legjobb, mert mindenképp szükségem lenne egyre.

Gyanítom egyébként, hogy mono jack megy a váz video outjára, ami egy mono RCA-ban végződik, de a manualban nem ez van. Sajnos kódszámot sem ad meg a manual a kábelhez. :(

Én valami ilyesmire tippelek:

Ezt mutatja a manual:

Meg ezt:

Hogyha ez a sztereo jack-es megoldás az igaz, akkor az biztosan valami spéci bekötéssel van megoldva a szabvány videokamera kábelhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#5786) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#5785) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocsánat, elírtam, természetesen nem azt akartam írni, hogy "A kamera bemenete jó." hanem azt, hogy a tévé bemenete jó.

(#5787) 5381 válasza sellerbuyer (#5785) üzenetére


5381
aktív tag

(Kis usb)----(sárga jack) csatlakozód sincs? Mintha nekem olyanokat adtak volna a vázakhoz. Most kerestem, de egyik sincs már meg. Bár azok nem videóképes vázak, szerintem csak visszanézni lehetett volna a képeket a tv-n.

(#5788) sellerbuyer válasza 5381 (#5787) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, azokat is néztem, de nem tudom, hogy ennél a váznál az analóg rá van-e kötve az usb-re. Hagyományos USB to PC összekötést pedig azért nem akarok, mert nekem most csak bemutató célra kellene a tévére kötnöm a vázat, nem szükséges, hogy PC-re átmenjenek azonnal a képek és egy vékony videokábel sokkal flexibilisebb, mint egy hosszú USB-vel vacakolni feleslegesen...

Kipróbáltam közben azt is, hogy bedugtam egy 3.5" sztereo jack-et a vázba, a másik végét pedig kötözgettem egy RCA csatlakozóra mindenféle variácókban, de sehogy sem jött kép és nem is érzékelte a váz a bedugást, tehát a sima méretű kis jack dugó eleve nem jó. Tehát ezek után nem is értem, miért van a manualban ilyen. Amikor a szabvány kamera jack-es kábelt dugom be a vázba, tökéletesen "érzékeli", tehát van annyira hosszú, hogy a vázban lévő aljzatban rövidre zár rendesen. Tehát elvileg mindenképpen ilyen csatlakozóra van szükség, hogy egyáltalán működjön a dolog.

Azt nem tudom, hogy esetleg a menüben kell-e még valamit állítani, jelenleg a PAL/NTSC-t állítottam, mást nem látok benne.

(#5789) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#5788) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az az érdekes egyébként még, hogy ha bedugom a vázba a kamera átjátszókábelt, majd a sárga rca csatlakozót a tévébe dugom, akkor érzékeli a váz (eltűnik az LCD-ről a kép), majd ha kihúzom a sárga rca csatlakozót, akkor visszajön a kép.

Tehát olyan, mintha minden rendben lenne, még sincs kép a tévén, mi több, szinkronjelet sem kap. Két tévén is kipróbáltam. :((

(#5790) MrChris


MrChris
nagyúr

A ZD 35-100/2 adapterrel tényleg kiválóan használható canon/nikon vázon? Milyen adapter? Bázistáv, képkör, jelátvitel nem probléma? Vagy ez a 'nem értek hozzá/nem az enyém/állítólag...' esete, mikor mindenkit madárnak néz?

http://hardverapro.hu/apro/olympus_zuiko_digital_35-100mm_12_ed_objektiv_elado

ui.: most látom kb csak erre a hirdetésre regelt...

(#5791) Studi válasza MrChris (#5790) üzenetére


Studi
addikt

Ez valami nepper fickó, sose használta, az tuti. Egyszer fiatalon, tapasztalatlanként vettem tőle egy E-510-et, amit vissza kellett vinnem, volt baja bőven. Monjuk visszafizette, azzal nem volt gond. De van a vaterán is negatívja bőven, ezt is hirdeti már egy ideje. Fingja nincs, mi ez, mire való.

Nagyot koppanhatott az eleje, hogy így letört a perem, ennyiért már van EU-ból "sehr guter Zustand" is.

[ Szerkesztve ]

(#5792) MrChris válasza Studi (#5791) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyened van? Ritka madár a használt piacon, régen (2009-2011) nagy vágyásom volt rá, de nekem marha drága volt.... már jegelték is!

(#5793) 5381 válasza MrChris (#5792) üzenetére


5381
aktív tag

Egy ilyenre én is vágytam mindig....Ettől jobban már csak a 7-14-re :D Na jó, a 300/2.8 izgatna a legjobban :D

[ Szerkesztve ]

(#5794) Studi válasza MrChris (#5792) üzenetére


Studi
addikt

Nekem ne lenne? :DDD Az E-30 14-54 kombót cseréltem E-5 12-60 párosra. Az már sokszor kiderült, hogy a nagylátó nem az én világom, és ez kicsit rá is nyomja a kapcsolatom a 12-60-al. Szuper obi, nagyon jó képe van, ámde ugyanez igaz a 14-54-re is. Így ár/érték arányban előbbi szerintem sokkal jobb, főleg, hogy manapság bagóért kapható.

(#5795) MrChris válasza Studi (#5794) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sejtettem hogy van :D Hogy viszonyul a képe a 12-40-hez?

(#5796) Studi válasza MrChris (#5795) üzenetére


Studi
addikt

Ilyen mértékű összehasonlítást még nem néztem, mert más gépen, más helyzetekben használom a két obit. :) Majd ha egyszer lesz időm... Most csak gyűjtögetem a felszerelést nyugdíjas éveimre. :DDD

(#5797) magyarj


magyarj
újonc

Megvételre keresek Olympus E 520-as géphez hibátlan OLYMPUS ZUIKO DIGITAL 14-54MM 1:2.8 -3.5 objektívet.

(#5798) magyarj válasza Studi (#5630) üzenetére


magyarj
újonc

Bocs', de nagyon szeretném tudni, hogy működik az expo szám kiolvasás, de a hivatkozás nem csak 404-be vezet. :-)

Előre is köszönöm!

(#5799) Studi válasza magyarj (#5798) üzenetére


Studi
addikt

Ez az oldal működik. Majdnem minden 4/3 gépnél azonos a lekérdezés módja, szépen leírják.

(#5800) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. Elég kihalt a topik, de próba cseresznye. Van egy Olympus E450-ünk immár 6 éve. Most úgy tűnik, hogy egyelőre tégla lett. :W Az történt, hogy az öcsém a törlés, exponálás és fehéregyensúly kivételével minden gombot megnyomott rajta és most nem akar bekapcsolni, vagy ha nagy ritkán igen, kiírja a képen látható feliratot (közben villog az SSWF feliratú LED, amúgy a bekapcsoláskor lévő motorhang nem hallatszik és nem reagál semmire), majd kis idő múlva becsíkozódik, végül elhalványodik a felirat. Rákötöttem tévére, de "nincs jel" felirat fogadott. Pótaksiját berakva változatlan a helyzet.
A képeket szerencsére az elromlás előtt a gépre másoltam. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.