Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) sebgutkopf válasza Muerte68 (#5550) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Semmivel, kivéve, ha kell neked az a +50mm.

(#5552) Lassú Víz válasza Muerte68 (#5550) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem jobb. Nekem volt egy, de hamar bekerült a nem használt cuccok közé. Szerencsére valaki épp ilyet keresett megvételre. Odaadtam azon az áron amit ajánlott érte.

Ha kevés az ekv. 300 mm akkor inkább Oly 50-200. Kb akkora különbség van minőségben is mint árban a Sigmához képest.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5553) Muerte68 válasza Lassú Víz (#5552) üzenetére


Muerte68
addikt

Azt hittem a sigma jobb,de ezek szerint az olympus-nak jobb a gyári .a Nikon-Cannon-gépekhez ajánlják de ott a kitt elég gyenge.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5554) Muerte68


Muerte68
addikt

Milyen nagy fényerejű fixet érdemes keresni?elfogadható áron :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5555) Muerte68 válasza ftc (#5542) üzenetére


Muerte68
addikt

55-60 körül1-obival kis szerencsével :N 2-obival60-70 de nehéz ennyiért már vannak cannon1000-1100-as vagy Nikon 3100-as gépek is és azok felkapottabbak .

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5556) Muerte68 válasza Bici (#5540) üzenetére


Muerte68
addikt

a 150-eset biztos kezeli,a neten általában 30-60-asok vannak normális áron a gyorsabbak embertelen drágák.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5557) Lassú Víz válasza Muerte68 (#5554) üzenetére


Lassú Víz
őstag

E-510-hez semmilyent. A legértelmesebb választás a régi 14-54 2,8-3,5 kb. 50 ezerért. Az MkII is jó, de az ritkán bukkan fel.

Fényerős fixekkel az m4/3 rendszer van ellátva. 12, 14, 17, 19, 20, 25, 30, 45, 60, 75

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5558) ftc válasza Muerte68 (#5555) üzenetére


ftc
nagyúr

Magában az egyik obim kb 50 000FT :D

(#5559) Lassú Víz válasza ftc (#5558) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tudok mondani az 520-ra való FT obik közül olyat amit szép állapotban szívesen átveszek tőled 50 ezer Ft-ért. Pl. egy 35-100 f2-est :D

Ami a vázat illeti van egy javításra szoruló 520-asom, de nem csináltatom meg mert nem bízom benne, hogy a javítás árát (45 ezer) visszahozná a friss fél év garancia ellenére. Eljárt felette az idő, ez van.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5560) Studi válasza ftc (#5558) üzenetére


Studi
addikt

Na de milyen obikról van szó? :)

(#5561) ftc


ftc
nagyúr

Nincs vkinek véletlenül vízalatti tartója?

(#5562) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
E-PL3 gépemhez tervezek majd venni egy fényerős telét, mit ajánlotok? És hol tudnék beszerezni ilyet viszonylag olcsón? A másik kérdésem, hogy mennyiből lehet megúszni minimum?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#5563) Studi válasza bb0t (#5562) üzenetére


Studi
addikt

Ez itt e régi tükörreflexes gépek topicja, érdemes inkább itt érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#5564) Lassú Víz válasza bb0t (#5562) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Valami szép rajzolatú adapterezhető manuálist kell használnod. Másképp olcsó megoldás nem létezik, drága se nagyon. Tehát a javaslatom spórolni, várni, újragondolni. Van Panasonic 35-100 f/2.8, Olympus 75 f1.8, lesz Olympus 40-150 f/2.8 várhatóan idén, Olympus 300 f4 majdan.

Kipróbáltam a 4/3 rendszerű 50-200 SWD-t egy E-PL1-en. Csak szenvedett az az objektív a CDAF rendszerrel. Kell alá az E-M1 vagy valami régi 4/3-os váz, hogy jól lehessen használni. Viszont utóbbi esetben ott tartunk, hogy másik rendszer...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5565) bb0t válasza Lassú Víz (#5564) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm, én is ilyesmiben gondolkodom, csak nem igazán ismerem ki magam sem a hol sem a milyet kérdést illetően :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#5566) ftc


ftc
nagyúr

Esetleg vkinek 50-200SWD kölcsön 2 hétre nicns?

(#5567) Lassú Víz válasza ftc (#5566) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A mintaboltnak napi 3000-ért + kaució vagy klub tagság közüzemi számla bemutatással.

Egy újonnan jelenleg 420 ezerre taksált obit ne csodálkozz ha nem szaladnak kölcsön adni. Ahhoz nagyon jó barátság kell, és simán tönkremehet az a barátság ha b+ van.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5568) aldebaran


aldebaran
őstag

-Ha kell valakinek, eladó a 70-300-as obim Debrecenben 62e-ért
illetve
-az E-520-as a kitobikkal 62e-ért.
Az összes egyben 110e
Feljebb léptem, ezért eladó.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5569) Bici


Bici
félisten

Szaisztok!

E-500-as gépem van jelenleg dupla kit objektívekkel: 14-45 és 40-150.

Szeretnék egy nagyobb látószögű objektívet (20-22mm ekv.), és egy m42 adapter beszerezni.
Előbbihez ötletem sincs, mert az eredeti Zuiko obik atom drágák, m42-ben meg nem találtam 10mm körüli típust.

m42-es adaptert azért szeretnék venni, mert feltételezem, hogy olcsón tudok hozzájutni viszonylag jóféle obikhoz (fényerős portré, makró, tele zoom, stb.)
Viszont nem vagyok tisztában azzal, hogy milyen típust kellene választanom.
Ebay-en nézelődtem, és van olyan, ami tud AF-t... ez lehetséges egyáltalán Oly gépek esetén? Nem az obiban van a fókusz motor? m42-ben nincs i silyen obi, vagy van? Vagy ez csak AF visszajelzést jelent - csipog, amikor éles a kép?
Milyen érdemes venni?

Sem a nagylátószögű obival, sem az m42 objektívvel kapcsolatban nem a szupe rminőség a lényeg, inkább az alacsony ár.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5570) Studi válasza Bici (#5569) üzenetére


Studi
addikt

Nagylátóban sajnos nincs olyan nagy választék, a Zuikoknak igazából egyetlen valós alternatívája van, a Sigma 10-20-as. Ezt az e-bayen lehet csak levadászni, itthon még nem láttam eladót. (igazából nem eladót se :D) Mire ideér erősen megközelíti, sőt, jó eséllyel meg is haladja a 100e Ft-ot. Ennél olcsóbban szokott menni itthon még a Zuiko 9-18 is, azok 80 körül már megszerezhetőek a 4/3-os gépekre.

Az M42-es adaptereknél az AF valóban csak visszajelzést jelent, ezekben az obikban nincs automatikus élességállítás. Portrézni az 50/1.8-50/1.4 obik közül lehet válogatni, és telékre vannak még jó megoldások (Sonnar/Takumar 135-ösök például).

(#5571) Bici válasza Studi (#5570) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Nagylátós konverter, vagy előtét nem létezik?

M42 konverterben van kerülendő, vagy ajánlott típus?
Vagy báemelyik jó ebay-ről?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5572) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ez a szett szerintetek reális árú?
Mit javítsak a hírdetésen?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5573) Studi válasza Bici (#5572) üzenetére


Studi
addikt

Sajnos nem, ez a szet nemigen ér ennyit manapság. Ha nagyon bőven számolok, akkor a váz max 25, az alapzoom 15, a telezoom 20 körül szokott lenni, az összesen 60 + kiegészítők. 70-ért már 510-520-as dupla kitek szoktak lenni, amik beépített stabilizátorosak, és tudnak élőképet. A kiegészítők kupacban max 15 körül emelhetnek az egész értékén, többet nem nagyon.

A váz "ereje" az a Kodak érzékelő, sokan kedvelik ezt a régi szenzort, emiatt szokták keresni az E-300-400-500 és E-1 vázakat. A telezoomod pedig a jobb fajta, fényerősebb, és kicsit szebb rajzolatú is, mint az újabb testvére. De ez sajnos lényegében nem emel sokat az áron.

Én 85-90-ért próbálnám legfeljebb eladni, és nem szomorkodnék, ha 75 körül menne csak el.

(#5574) Bici válasza Studi (#5573) üzenetére


Bici
félisten

Ennyiért elvagyok én vele kiválóan. :B

Pár hetet pihentetem még, hátha elkel, utána leszedem és megtartom. :K

Köszi a becslést! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5575) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy belépő szintű DSLR-t, lehetőleg egy nagylátószögű és egy teleobjektívvel, hogy egy időre lefedje az igényeimet.
Találtam egy Olympus E-510 kit-et a 2 gyári Zuiko objektívvel. 23000 expo van benne. Egy hibája van a váznak, mégpedig, hogy nem ment RAW-ba, ha arra állítja, akkor is jpeg-be menti a képeket. Érdemes lehet így is megvenni a gépet, vagy inkább hagyjam a fenébe? Arra gondoltam, hogy ez csak valami szoftveres gond lehet és egy firmware csere akár meg is oldaná, nem?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#5576) Studi válasza madmike (#5575) üzenetére


Studi
addikt

Ez szerintem több, mint furcsa, ilyesmi hibával én még nem találkoztam. Lehet, hogy egy frissítés segít rajta, lehet, hogy akár egy másik memóriakártya használata is megoldja a problémát, de lehet, hogy komolyabb a gond. Emiatt árfüggő, hogy érdemes-e megvenni. E-510-es, 520-as dupla kiteket meg lehet csípni már 70-75 körül szerintem, így nyilván ezzel az azonosítatlan hibával ezalá kell mennie az árnak.
Szakszervizes javításra viszont nem nagyon számíthatsz, mert elvileg átalánydíjas, és nagyon drága.
De egy előzetes kérdést megérhet, az Olympus Mintabolt a magyar szervízhely, csörögj rájuk, hogy hallottak-e már ilyen hibáról.

(#5577) madmike válasza Studi (#5576) üzenetére


madmike
őstag

Köszi a tippet.
Fel is hívtam őket, bár okosabb nem lettem. Valóban átalánydíjas a javítás és 39.000ft. De ezt nem értem, ha csak egy csavart kell cserélni, ha a komplett mechanikát, minden ennyibe kerül? :(
Na mindegy, ebből rájöttem, hogy oda tuti nem viszem. :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#5578) Studi válasza madmike (#5577) üzenetére


Studi
addikt

Sajnos igen. Ámde ennyiért átnézik az utolsó csavarig, minden talált hibát javítaniak, és fél év teljeskörű garanciát kapsz utána a gépre.
De ilyen kis értékű cuccoknál már valóban nem éri meg a hivatalos javítás.

(#5579) Muerte68 válasza Studi (#5578) üzenetére


Muerte68
addikt

Nálam van egy 510-es kitt 2 obival hibátlan állapotban ha valakit érdekel(vagy cserélném PL-PM-re vagy más MILC-re/samsung nem/) :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5580) ftc


ftc
nagyúr

Mennyit érhet egy E520 14-42-el + 70-300-al?

táskával kártyákkal?

illetve érdemes e lecserélni E-PL5-re vagy vmi kisebbre?

a vakut szeretném meghagyni hozzá amim van E520-hoz

sztetetk?

(#5581) Muerte68 válasza ftc (#5580) üzenetére


Muerte68
addikt

70-körül árulják,de 55-60-ért is láttam már,talán a 300-as miatt hamarabb elkel.Vagy külön a telét es olcsóbban a gépet talán úgy könnyebb :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5582) Studi válasza Muerte68 (#5581) üzenetére


Studi
addikt

70-300-assal azért annál többet ér szerintem, az obi maga 50 körül szokott lenni...

(#5583) Muerte68 válasza Studi (#5582) üzenetére


Muerte68
addikt

ezért mondtam hogy külön adni,úgy jobban megadják az árát-szettben nem biztos hogy tudja az obi értékét.A 70-300-is zuikó?

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5584) Zsolti900114


Zsolti900114
tag

Sziasztok!

Egy Olympus E-510 friss tulajdonosa vagyok. Egyelőre tanulom a gépet, egy kérdés azonban felmerült bennem:
vennék egy nagyobb CF kártyát a jelenlegi 1 gigás helyett (mellé). Arra viszont nem nagyon találok kézzel fogható információt, hogy milyet is lenne érdemes, amit gond nélkül kezel.

Tapasztalataitok szerint mit érdemes? Méretben meddig kezeli? Én mondjuk egy 4 gigásra gondoltam. Van olyan kártya esetleg, amit annyira nem szeretnek ezek a gépek? Illetve van valamilyen sebességadata a CF kártyáknak, amire oda kell figyelni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#5585) JohnyBlue válasza Zsolti900114 (#5584) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nekem a legkommerszebb Kingston 4GB hiba mentesen működik már vagy 4 éve. 8 gigásat nem próbáltam de a 4 gigával semmi baja :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5586) Zsolti900114 válasza JohnyBlue (#5585) üzenetére


Zsolti900114
tag

Köszönöm!

(#5587) sebgutkopf válasza Zsolti900114 (#5584) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Működik 16 gigással is. Ma már 133x-nál lassabb kártyát szerintem nem szabad venni, de a 266x sebességűek se sokkal drágábbak. Nem tudom egy egy alkalommal vagy nyaralással mennyi képet készítessz, de a fájlméretek alapján a 8gb egy ésszerű méretnek tűnik ehhez a géphez.

(#5588) Zsolti900114 válasza sebgutkopf (#5587) üzenetére


Zsolti900114
tag

Köszi! Igazából nem csinálok ipari mennyiségű képet, csak azért ha RAW-ban is fotózok, az 1 giga nem sok. A 4-8 tényleg ideális, és így a sebességben is segítettetek.

(#5589) MrChris válasza Zsolti900114 (#5588) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem is 510-es van Sandisk extreme3-assal a raw pikpak ment semmilyen várakozás nem volt miatta. 4 gigás is elég volt több napra, de a 8 már tényleg bőséges lenne.

(#5590) Studi válasza sebgutkopf (#5587) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem én is használtam 16-ossal. Az E-30-ban biztosan az van. Márkából meg Sandisk, Kingston és Transcend fordult meg nálam, egyikkel se volt gond.

(#5591) ebayer válasza Zsolti900114 (#5584) üzenetére


ebayer
tag

Általában ajánlatos kisebb, de több memóriakártyát használni az esetleges meghibásodás, adatvesztés miatt (ugye nem mindegy, hogy a nyaralásról készült képek negyede, vagy az összes tűnik el). Nálam mindig 2 darab 8 gigás (Kingston) kártya van.

(#5592) kepidoki


kepidoki
újonc

Olympus 510-en Zuiko 70-300 as obin hogyan működik az Olympus EC 20 telekonverter?
Van valakinek erről tapasztalata? Üdv.:kepidoki

(#5593) Studi válasza kepidoki (#5592) üzenetére


Studi
addikt

Nem igazán ajánlott kombináció. Működik, de azzal együtt már nagyon sötét lesz, és a 70-300 amúgy is kicsit lágy képe tovább lágyul.

(#5594) janiba54 válasza kepidoki (#5592) üzenetére


janiba54
újonc

Szia !
Én a 70-300-hoz az 1,4x-őt próbáltam és hamar letettem róla. Okok: 300mm-nél a fényerő f8, tehát túl sok fény kell a használatához, és közel sem kapom azt a képminőséget mint nélküle. Azt gondolom, hogy a a 2x-ző vel még roszabb lesz a helyzet.

janiba

(#5595) Zsolti900114 válasza ebayer (#5591) üzenetére


Zsolti900114
tag

Köszönöm neked is a választ!

(#5596) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Rendeltem ebay-ről egy vezetékes távirányítót az E-500-amhoz.
Egyelőre nem műxik.
Az a kérdésem, hogy milyen beállítás kell neki ehhez, illetve egyáltalán tud-e vezetékes távirányítást az E-500?
Vagy kamuzott az eladó, hogy jó az E-500-hoz, vagy hibás, vagy én vagyok béna.
Az tuti, hogy az infrás távirányító hibátlanul műxik, de abban a beállításban nem megy a vezetékes.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5597) Studi válasza Bici (#5596) üzenetére


Studi
addikt

Emlékeim szerint semmi külön beállítás nem kell hozzá, bedugod, és mennie kellene. :F

Ha budapesti vagy, és munkaidőben el tudsz kanyarodni a Nemzeti Színházhoz, akkor összenézhetjük az én vázammal és távirányítómmal.

(#5598) Bici válasza Studi (#5597) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

És neked is E-500-ad van?
Mert én most azt olvasom, hogy az E-500 nem is távvezérelhető vezetékes távirányítóval, csak infrással.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5599) Studi válasza Bici (#5598) üzenetére


Studi
addikt

Nem, de a csatlakozó ugyanaz, nem? Az USB-t használja.
Akkor lehet, hogy tényleg nem megy? Az E-500-al talán épp nem próbáltam a távvezérlést, de több váz megfordult már a kezemben, és egyikkel sem volt ilyen gondom. :F

(#5600) Bici válasza Studi (#5599) üzenetére


Bici
félisten

Azt olvastam, hogy az E-300 és az E-500 nem tud ilyet. :(
Legalábbis nem gyári távirányítóval.
Azt hiszem, írok az Olympusnak, múltkor is válaszoltak. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.