Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) sebgutkopf válasza ftc (#5150) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csak a használt piacról. Mára használtan talán már nem olyan nagy a különbség a régi és az új között, szerintem érdemesebb az swd-sre mozdulni, ha útba esik. Sokkal gyorsabb az AF vele, a képminőség meg ugye nem romlott semmit.

(#5152) ftc válasza sebgutkopf (#5151) üzenetére


ftc
nagyúr

SWD 1000eur amaz meg kb 300eur körül mozgott amit láttam

(#5153) -Shadow- válasza ftc (#5152) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Ha kell a gyorsabb AF, akkor vegyél SWD verziót. Én inkább modellfotózom, ők meg kedvesek, aranyosak és megvárják míg beáll a technika. :) Optikai minőséggel nem nyúlsz mellé bármelyiket veszed.
Ilyet karcol a sima verzió. (nyers kép)

[ Szerkesztve ]

(#5154) ftc válasza -Shadow- (#5153) üzenetére


ftc
nagyúr

Nem kellene gyorsabb AF... nem sietek sehova:D ilyen nőket karcol? :C hol is leht venni?

(#5155) -Shadow- válasza ftc (#5154) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

A modellt sajnos vinni kell, nem karcolja oda. :D
Újat már sehol nem kapsz, nézelődni kell a használtak közt, hátha akad valahol eladó.

(#5156) sebgutkopf válasza ftc (#5152) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Használt piacon értettem. Itthon a régit olyan 120-140 körül láttam utoljára, az swd-set meg 160 környékén. Szerintem egy 20-ast simán megér az swd.
A régi fajta újonnan meg egyáltalán nincs, kár összehasonlítani.

(#5157) ftc válasza sebgutkopf (#5156) üzenetére


ftc
nagyúr

sajnos a felénk helyzetet irtam le....

700eur felett nyomjak a SWD-t... a régi találtam egyet 300 euroert de mar eladta... még keresek ha nem jön össze akkor inkabb Core paintshop Pro x4-et veszem meg... s várok csendben hatha vki elad egyet

(#5158) ftc


ftc
nagyúr

Samyang Fish-eye CS 8mm/3,5

vennétek?

(#5159) csaszi72 válasza csaszi72 (#5146) üzenetére


csaszi72
aktív tag

No, megjöttek az alkatrészek.
Hamarosan elkészülök....
:DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#5160) DEx-


DEx-
tag

AF Confirm chips-es M42 - 4/3 átalakító nem kell vkinek?

D3xt3r-

(#5161) csaszi72


csaszi72
aktív tag

no, ilyeneket rendeltem be feleslegesen.
Ezt a linkelt szíjra esztétikusan felhekkelni macerás.
1/4 menetes szárat szinte lehetetlen vásárolni, esztergályosok a kb fél méterrel kiröhögnek.
A dolog megközelítése más szemszögből eredményesnek néz ki.
Ha nincs akkor csinálni kell!
:C :C
megrendelve 1/4 coll:

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#5162) sellerbuyer válasza DEx- (#5160) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Mennyiért adod?

(#5163) DEx- válasza sellerbuyer (#5162) üzenetére


DEx-
tag

4.900.-
Itt a chip programozási útmutató

D3xt3r-

(#5164) sellerbuyer válasza DEx- (#5163) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Privi ment.

(#5165) ftc válasza DEx- (#5160) üzenetére


ftc
nagyúr

Uh szerencsére enyém nem kell csak még hozzá kell szokni a villogáshoz :)

(#5166) Desmond99


Desmond99
csendes tag

Hello

Úgy nézki belevágok egy zuiko om 50 1.8 obiba,szeretném kérdezni hogy ha exxx digivázon szerezném használini milyen adaptert kell ráraknom.illetve hol tudok venni?

Előre is köszi.

::ÜDV::

(#5167) ftc válasza Desmond99 (#5166) üzenetére


ftc
nagyúr

4/3 to OM kell neked...ebay de szerintem indexen is kapsz

(#5168) DEx-


DEx-
tag

Nekem van egy eladó OM->4/3
3.5e Ft.

D3xt3r-

(#5169) Desmond99 válasza DEx- (#5168) üzenetére


Desmond99
csendes tag

ment pü!

(#5170) csaszi72 válasza sellerbuyer (#5145) üzenetére


csaszi72
aktív tag

No, 1/4-es metsző megjött de nem is lett jó, mert van vagy nagyon sok féle szabvány.
Hagytam a szerszámboltnak mintát(állvány csavart) és úgy tudtak hozni metszőt. Plusz két hét várakozás. :W
Most lettem kész vele, délután tolok fel képeket.
ííííííccakás műszak ......
Szerintem állat lett.

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#5171) csaszi72 válasza csaszi72 (#5170) üzenetére


csaszi72
aktív tag

kép1
kép2
kép3

acél anyagra vágva az 1/4 menet, szilikon gumi védelem, 6-os menet végén önzárós anyával :C

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#5172) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5173) csaszi72 válasza Mr.Csizmás (#5172) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:C :R
gyááááááááááááááá

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#5174) sellerbuyer válasza Mr.Csizmás (#5172) üzenetére


sellerbuyer
őstag

ááááááááááááááááá, ez nagyon nagy! :DD :C

(#5175) -Shadow- válasza Mr.Csizmás (#5172) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Lebuktam vazzeg, ugrott az inkognitóm. :Y
És még azt mondják, hogy nem a méret számít. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5176) Mr.Csizmás válasza -Shadow- (#5175) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

50-200 árulkodó ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5177) -Shadow- válasza Mr.Csizmás (#5176) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Miért, másnak nem lehet 50-200-as Zuikója az országban? :D

(#5178) SpongyaBob válasza Mr.Csizmás (#5172) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez besza-behu :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5179) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Létrejött egy fotós témájú FaceBook csoport, ha gondoljátok, csatlakozzatok: [link]

(#5180) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#5172) üzenetére


Mercutio_
félisten

Höhö :DDD

Ide is bemásolom, - mert rájöttem, hogy a mikrós topicot lehet kevesebben olvassák - Pécs és környéke kihelyezett tali, ha van rá igény kérem odaát feliratkozni:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5181) Messer22 válasza Mercutio_ (#5180) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
gyere inkább Debrecenbe, jobban jársz :))

Messer

(#5182) Mercutio_ válasza Messer22 (#5181) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köszi, de asszony em szereti a síkságot :N

Szakik valaki jönne erre a talira, vagy érdeklődés hiányában lefújhatom?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5183) ftc


ftc
nagyúr

50-200-at vennék....

továbbá eladom az összes M42-es obit, menetet... van 1db AF chipes is

(#5184) -Shadow- válasza ftc (#5183) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Eladnám neked, ha lenne pénzem másik rendszerre. :( De sajnos nincs, úgyhogy még egy darabig marad ami van.

(#5185) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
Kompaktról szeretnék DSLR-re váltani, viszont szűkös a keret, így a használt jöhet csak szóba. Olympus E-520 dupla kitet néztem ki magamnak, remélem meglesz addigra is, mire sikerül eladnom a telómat :)
A kérdésem az lenne, hogy 4 év távlatából is jó választás ez, vagy már eljárt felette az idő, és vannak jobb alternatívák? Természetfotózás lenne a fő felhasználási terület.
Illetve még egy kérdésem, van. Milyen, megfizethető árú megoldások vannak makrózásra? Például ez megfelelő lenne nekem, vagy ez csak a PEN rendszerrel kompatibilis?
Köszönöm a segítséget, kezdő vagyok dsrl téren :)

(#5186) SpongyaBob válasza -Shadow- (#5184) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Milyen másik rendszer? Miben gondolkodsz?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5187) -Shadow- válasza SpongyaBob (#5186) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Perverz vagyok, úgyhogy a tükör nálam marad. Mindenképp valami olyanban, aminek van jövője, az Olympus 4/3 meg nem annak néz ki, sajnos. Hosszútávra szeretnék gondolkodni, erősen a Nikon felé kacsingatok, bár a Pentax is nagyon szimpatikus, csak ott jóval kisebb az objektív kínálat (manual obikat nem számítva). De egyelőre tárgytalan, majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő. Az biztos, hogy mostani obijaim átfogását meg fényerejét igen drága móka lesz pótolni.

(#5188) -Shadow- válasza Joao (#5185) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Hello!

Nekem volt E-520 kitem, szerettem meg jó is volt, a Zuiko kit obik pedig elég jól is muzsikálnak. Ha hosszabb távra tervezel és olyanok az anyagi lehetőségek, hogy nem tudsz gyakran cserélgetni én lebeszélnélek a 4/3-ról. Jelen állás szerint halott a rendszer, nem igazán várhatók új vázak, obik. Canonban, vagy Nikonban gondolkodnék helyetted, sokkal nagyobb a használt piac is, folyamatosak az újdonságok, meg sokkal több makrózáshoz való kiegészítőt lehet hozzájuk kapni, mint Olympushoz.

(#5189) sellerbuyer válasza ftc (#5183) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Milyen M42-es obijaid vannak és mennyiért adod őket? Az AF chip-es átalakítót mennyiért adod?

(#5190) nesa válasza -Shadow- (#5188) üzenetére


nesa
veterán

Hidd el tapasztalat sokkal gyatrabb a canikon hasznaltpiac, gyakorlatilag 98% olyan objektivek amik senkinek se kellenek hameg van ertelmes uveg eladosorba az 1,8% brutalissan tulvan arazva... a maradek 0,2% ra meg 5000 erdeklodo van, 2 havonta 1 termek, en annyit meg meg soha 1 zuikora se vartam mint 1-2 nikon uvegre.

Ha beakarsz lepni a nikon vilagba van 1 kitem elado :B

[ Szerkesztve ]

(#5191) sellerbuyer válasza nesa (#5190) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:K

(#5192) ftc válasza sellerbuyer (#5191) üzenetére


ftc
nagyúr

Van egy 50/f1.8 [link] eredeti bőrtok

Azt egy Pentacon 135/f2.8

hibátlanok a korukhoz képest

chipes M42-t 17euroert arulom.... van 2db M42 átalakitom is ha kell vkinek

eladás oka szinte kihasználatlanok... chipes M42 meg érdekesen dolgozott nyaraláson

(#5193) sellerbuyer válasza ftc (#5192) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A 135-ös Pentát hogyé adod legalsó hangon (privát is jöhet)? Mit értesz azon, hogy "érdekesen" dolgozott? Nem volt jó?

(#5194) -Shadow- válasza nesa (#5190) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Ebbe azért vegyük bele azt a faktort is szerintem, hogy a Canontól meg Nikontól kevesebben akarnak megválni, mert van jövője. 4/3-nak meg nincs. A legfrissebb váz is vagy két éves, azt meg már nem is említem meg, hogy irreális árat kérnek érte.

Köszi az ajánlatot, de D7000 lenne a vágyam. :)

(#5195) ftc válasza sellerbuyer (#5193) üzenetére


ftc
nagyúr

40euro az olyan 12 000FT... ennyiért tudom elpasszolni itthon..

a témához...én is gondolkoztam, hogy itt hagyom a oly-t..de ha itt is hagyom akkor átnyergelek a tükör nélkülire...

(#5196) zool1 válasza ftc (#5195) üzenetére


zool1
őstag

+1 :K

(#5197) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Az Olyt venni - nem Olyt venni témához:

Vagy 20 évig nem bírtam egy tisztességes tükörreflexes fényképezőt venni, mert soha nem volt rá pénzem. Vagy azért, mert nem volt elég bevételem, vagy azért, mert kellett más luxusra a pénz, mint a kaja pl.

Csaknem 40 évesen értem el oda, hogy gyakorlatice fillérekért (műszaki cikk csere, kevés kp.) összehoztam végre az első tükrös gépemet, azt az Oly E-510 kombót, amim most van. Ezt az életben nem tudtam volna összehozni Canonból, vagy Nikonból, mert az Olyhoz képest marhadrágák! Még most is csak ülnék és csorgatnám a nyálam egy tisztességes gép után. Egyébként nem kell megijedni az Olyk magas árától a hirdetésekben, engednek azokból jócskán, csak próbálkozni kell! Most azért emelték meg kicsit az árakat, mert ugye nem gyártják már a 4/3-at, de amikor nem mennek el ilyen áron a gépek, szépen enged úgyis mindenki.

Sajnos a fotózás csak sokadik hobby, vagy talán még az sem nálam, de ha valamit csinálok, azt szeretem a lehetőségekhez képest normális eszközzel csinálni, mert mással egyszerűen nincs értelme. Mindemellett még ennek a gépnek sem használom ki a lehetőségeit, messze nem tartok ott, hogy "megérdemelnék" egy sokkal jobb gépet, de persze szeretnék.

Az a véleményem, hogy aki megteheti, hogy aránylag sokat költsön a hobbijára, az vegye meg a Canont, Nikont, mert tényleg nagyon jók és sok örömet fognak a gazdájuknak okozni. Aki pedig kénytelen összekuporgatni a pénzt és/vagy cserealapon megoldani (ill. nem szán rá sok pénzt, mert nála is csak sokadik hobbi), stb., az nem fog csalódni az Olyban sem, mert tisztában lesz vele, hogy ennyiért ezt kapja. Ezzel is lehet szép képeket készíteni és a fotózást gyakorolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#5198) Joao


Joao
tag

És ha mégis az Oly mellett döntök (eddig ez a legszimpatikusabb), a makróobin kívül milyen kiegészítők vannak makrózásra? Amit fentebb linkeltem, az működő megoldás lehet? Vagy egy Raynox DCR-250-eset hogyan lehetne összeházasítani a kitobival?
Szerk.
Én is így vagyok vele, mint az előttem szóló, ráadásul most ismerkednék a DSRL világával, plusz nem lesz pénzem kihasználni egyhamar a nagyobb obikínálatot, így ideálisank érzem ezt a duplakitet. Majd alkudok az árából :B

[ Szerkesztve ]

(#5199) Freddy76 válasza -Shadow- (#5194) üzenetére


Freddy76
addikt

Atttyavilág. Két éves? Ember, tudod te, hogy miről beszélsz? Költői kérdés volt, tudom, hogy nem...

Az olympus om-d em-5 most jelent meg, és feleakkorában alázza d7000 képminőségét. Az oly az m4/3 rendszer igen rövid fennállása alatt kijött három e-pl és három ep vázzal, és most az om-d-vel. Panának van vagy nyolc váza, és akkor még szó sem volt arról, hogy a Nikon és a pentax is szeretne betörni erre a piacra. A Samsung és a Sony sem kis cég (mindkettőnek van olyan háttere, mint a Canikonnak), mégis csak az m/3 vonalon fejlesztenek (nex, nx vázak). És mindezt egy alig néhány éves rendszer.

Ja, és igen sokan meg akarnak válni a canontól és a nikontól, hidd el.

Az oly jpg-itől pedig konkrétan lef.stam a bokámat, Canikonnak ilyen nincs...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5200) sellerbuyer válasza Joao (#5198) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Magam részéről egyszerű Oly-M42 adapter mielőbbi beszerzését tudom javasolni, hogyha olcsón akarsz makrózgatni. Manuálisan kell ugyan állítani, de hamar meg lehet szokni, különösen ha anno fotózgattál esetleg filmes géppel.

Ezt ebay-ről (Kínából) pl. fillérekért be tudod szerezni, vagy itt a kolléga is kínál ilyet alábbi hsz-ben.

Ha meg lesz az adapter, akkor egy M42 obi beszerzése lehet a következő cél, amivel már szépen tudsz makrózgatni.

Ebben a témában további hasznos infók begyűjtéséhez javaslom ezt a kép topic-ot:
[link]
[link]

Én is csak gyakorolgatom, próbálgatom még az M42-ővel makrózgatást. Sajnos elég kevés rá az időm és a lehetőségem szép helyekre menni és értékes, érdekes fotókat készíteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.