Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) Caryota válasza ftc (#4098) üzenetére


Caryota
csendes tag

Szia! Én is új :)
Milyen objektívre és mihez?

(#4102) Caryota válasza -Shadow- (#4099) üzenetére


Caryota
csendes tag

Hű, nem semmi! Mármint a rajzolat :D

(#4103) -Shadow- válasza JohnyBlue (#4100) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Jó kísérlet, de nem. :) Zsófi

(#4104) Játékos válasza -Shadow- (#4099) üzenetére


Játékos
addikt

Egy kicsit irigykedek erre az obira! :K Ha nem ment volna el a cucc még pár napig, akkor maradt volna, csak a 70-300 helyet ilyenem lenne! :K

Egy kérdés: véletlenül nem Zsófinak hívják a modellt? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4105) nesa válasza Caryota (#4097) üzenetére


nesa
veterán

Mindenkepp probalj kicsit rekeszelni rajta mert ha nincsennek tul messze a kutyak nagyon kicsi lesz az eles terulet ez PL f:13 on keszult es nincs semmi hokuszpokusz a kepen.

(#4104) Játékos

Megvan mar az uj cucc?

[ Szerkesztve ]

(#4106) Játékos válasza nesa (#4105) üzenetére


Játékos
addikt

Edigitalban 1-1,5 hét, mire beszerzik. Ebből 2 nap telt el... :O

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4107) ftc


ftc
nagyúr

Ne nézzetek bolondnak csak most kezdek :)

Van vmi jo összehasonlito oldal filterek között mi mire jó? érdekelne! UV filter-re azt találtam vki használja vki szerint baromság.

sorry a kezdő kérdésekért, de itt úgy látom jó cspat van :R

(#4108) nesa válasza Játékos (#4106) üzenetére


nesa
veterán

Az kivarhatatlanul sok ido , osszeneztem a zuiko 70-300-at a nikkor 70-300VR el nem kell szegyenkezni a zuikoval, iszonyat aberal a VR :K

Ha lenne humorom osszerakni a kepeket feltoltenem de most nincs:)

(#4107) ftc

Uv filter alap esetben nem kell, en olyan extra esetekben szoktam hasznalni ha saros, poros helyre megyek, de az esetek 99% nem kell nincs ra szukseg.
Polar vagy ND szuro jobban kell.

[ Szerkesztve ]

(#4109) SpongyaBob válasza ftc (#4107) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

UV filtert leginkább csak az objektív védelme érdekében szoktak használni, viszont csak nagyon jó minőségűt ajánlanék (pl. Hoya vagy Kenko) az olcsóbbak nem kicsit ronthatják a képminőséget..elrontják a színeket stb..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4110) SpongyaBob válasza nesa (#4108) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Viszont a két obi a két vázon különböző gyújtáv ezt te is tudod, szóval nehéz öket összehasonlítani. :N

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4111) Caryota válasza nesa (#4105) üzenetére


Caryota
csendes tag

Köszi, holnap kipróbálom, mire megyek a szűkebb rekesszel és négy fekete kutyával :D Remélem, nem lesz így hosszú a záridő. Az ISO-t 400-nál nagyobbra nem szoktam venni, mert meglátszik a bundájukon (világosabbaknál lehet, ott nincs probléma).
A nagy rekkesszel jobban el lehet mosni a hátteret, azt nagyon szeretem, mint itt is.

(#4112) Caryota válasza ftc (#4107) üzenetére


Caryota
csendes tag

Az említetteken kívül hasznos lehet kék vagy lila átmenetes szűrőt beszerezni (esetleg még egy naplementét is), de egyik sem létfontosságú. Polár a nagylátószögűekre viszont kötelező :)

(#4113) nesa válasza SpongyaBob (#4110) üzenetére


nesa
veterán

Persze hogy mas gyutav, ezert probaltam a zuikot 225 ig tekerni hogy kb ugyan az legyen de ennek nincsis jelentosege mivel CA zott a vr, az elesseget meg nemtudom tokeletessen osszevetni mivel teljessen mas a pixelsuruseg a 2 vazon szoval 12-16mp biztos nemlett volna ilyen eles a vr szoval nagyon minimalis a kulonbseg, talan a VR nagyobb szazalekba indult el fokuszalaskor a helyes iranyba de ugyanugy baszkolt neha ossze vissza, viszon kb kb160cm kozelpontnal annyira durvan agyonverte a zuiko elessegben hogycsak lestem, tobbszor meglotem a VR el a kepet de nemakart jolenni.

A kivagott resz mind2 esetben 100%

[ Szerkesztve ]

(#4114) SpongyaBob válasza nesa (#4113) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tényleg elég nagy a különbség a képeken :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4115) Caryota válasza nesa (#4113) üzenetére


Caryota
csendes tag

Köszi, hogy feltetted a tesztképeket!
Ezért is fordultam hozzátok, mert már kezdtem meginogni az Olyt illetően és azon gondolkodtam, hogy eladom az egész cuccot és átnyergelek Nikonra. De most inkább úgy látom, hogy bennem van a hiba, úgyhogy egyelőre marad a technika, legfeljebb a következő 0 % THM-es akciónál benevezek egy 50-200-as obira...

[ Szerkesztve ]

(#4116) Játékos válasza nesa (#4113) üzenetére


Játékos
addikt

Hali!

Igen, valóban látványos a különbség! Én is tudom, hogy nagyon megérik az árukat a Zuiko obik! :K Csak lenne hozzájuk valami D5100-hoz hasonló tudású váz jó pénzért... :W

Egyébként én nem 70-300, hanem 55-300VR-t szeretnék, ami tesztek alapján csak a végén szorul némi rekeszelésre, egyébként pedig szépen dolgozik. :K

Caryota
Igen, az egy bazira jó lencse! :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4117) nesa válasza Játékos (#4116) üzenetére


nesa
veterán

Az obit is megrendelted?

(#4118) Játékos válasza nesa (#4117) üzenetére


Játékos
addikt

Kitben jön, 234k a vége, mert van 10% kedvesség. :K
Egyébként, ha közben kapok jobb ajánlatot, akkor simán nem megyek érte, oszt annyi...

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4119) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Kérlek nézzétek el nekem a nagy OFF-ot.

Munkatársam-tól csütörtökön (14-én) este 19 óra körül Fonyódon ellopták a Nikon D5000-es vázát és vele a két kitobjektívet (18-55 vr-55-200 vr) A szállásra menet megálltak a helyi Lidl üzlet parkolójában kb. 10 percre, hogy vegyenek valami ennivalót. Mire kijöttek feltörték az autó csomagtartóját és elvitték a fényképezőgépet, csak ezt.

Gyári számok:

- Váz: 6650963
- 18-55: 15202555
- 55-200: 3362007

+ Raynox DCR-250

Táska: Nikon CF-EU04

Arra kérnélek titeket ha netalántán egy ilyen szett/váz/obi gyanúsan olcsó vagy bármi furcsa van a dologban akkor azt jelezzétek nekem legyetek szivesek.. Rendőrségi feljelentés történt a dologról.

Köszönöm!

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4120) nesa válasza SpongyaBob (#4119) üzenetére


nesa
veterán

Sajnalatos, sose ertettem hogy szurjak ki hogy ott a cucc, raadasul az eleg forgalmas helyen is van.

Voltam ma fent a Mecsek rallyen.

(#4121) 2ning válasza nesa (#4120) üzenetére


2ning
tag

Pöpec svenk. Eccer nekem is ki kell próbálnom ezt. SR 2?

Egy picit hagy dicsekedjek. :B Hazaértünk Horvátországból. Jelentem az ifis lányok európabajnokok. :)) Minden mérkőzést megnyertek, nagyon látványos játékkal. Jó volt magyarnak lenni.

(#4122) ftc


ftc
nagyúr

Kérdés: Photoshop Lightroom vagy Olympus Maser 2 a jobb?

(#4123) SpongyaBob válasza ftc (#4122) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A lightroom nagyszerű képfeldolgozó, igaz rá kell érezni és ki kell tapasztalni (mondjuk Én átrágtam magam az oktató videón) de ha ez megvolt - kis túlzással - azt csinálsz a képpel amit csak akarsz :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4124) nesa válasza ftc (#4122) üzenetére


nesa
veterán

LR3 mindenkepp, a telepitesnel figyelj oda hogy a 30 nap mikor jarjon le:D

(#4125) sebgutkopf válasza SpongyaBob (#4119) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sajnálatos eset. :(

Ez nem vigasztalja a károsultat, de okulni mindenkinek lehet belőle.

Fotós cuccot, notebookot, értéket soha nem hagyunk a kocsiban, még a csomagtartóban se, még 2 percre se, ha egyedül vagy, akkor a benzinkúton se. Voltam eleget drága cuccokkal mindenfelé nekem a fotós táska lényegében ráragad a hátamra, boltba étterembe, repülőre stb.. mindig magammal viszem, még a fűbe se teszem le ha nem pont mellette állok. Igen nagy macera állandóan 5 kg cuccot cipelni, de ha valaki dslr-t vesz drága obikkal, akkor ez az ára, vigyázni kell rá.

Boltok áruházak parkolójában csomagtartók kipakolására szakosodott tolvajok vannak mindenhol nem csak Magyarországon, de Nyugat-Európában is, különösen veszélyesek a nagy Tesco és Auchan parkolók. Ha egyéb értéktelen dolgot hagysz a csomagtartóban akkor a bolt parkolójában bemenet előtt nem szabad a csomagtartót kinyitni, abban pakolni stb... mert akkor látszik, hogy van benne valami. Ha pakolni kell, akkor indulás előtt, vagy meg kell állni a bolt előtt egy benzinkútnál, útszélen és akkor pakolni a csomiban, kivenni ami nem marad ott, majd a parkolóban a csomagtartót messziről el kell kerülni, azt csak a parkolóból való távozás előtt szabad kinyitni és bepakolni a vett holmit.

Különösen veszélyes helyszíneken a csomagtartónak látványosan üresnek kell lennie, tehát ahol kiszedhető ki kell venni a kalaptartót, hogy a kocsin kívülről is látszódjon, hogy nincs semmi érték a kocsiban, azt nem érdemes feltörni. Ezt főleg ismert tenger/óceánparti nyaralóhelyeken szükséges módszer.

(#4126) SpongyaBob válasza sebgutkopf (#4125) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tudod az a furcsa, hogy volt a csomagtartóban más is, pl. erősítő. Azt nem vitték el..
A legbosszantóbb az egészben az, hogy kb. 3-4 hónapos a gép és gyakorlatilag ki sem fizette szerencsétlen :(

Viszont biztosan tanult az esetből és többet nem pakol a kocsi csomagtartójába semmit...

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4127) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a hétvégén voltam ausztriában, e-520 +m42 gyűrű, és a 4k-s mir-1 37mm-essel fotóztam végig :) nagyon jó üveg! [link]

(elvileg mindenki láthatja)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4128) Caryota válasza Caryota (#4111) üzenetére


Caryota
csendes tag

Megvan a szombati tesztfotózás eredménye, a szűkebb rekesszel és ISO 400-zal végül sikerült egy olyan záridőt kicsikarni, hogy most ne amiatt legyenek életlenek a képek. Persze, ehhez ragyogó napsütés is kellett. Összességében több éles kép lett, mint korábban szokott lenni, közelebbi témáknál pedig szépen elmosott maradt a háttér, mint pl. ennél a szitakötőnél.
Szemben futó fekete ebzet , Nesa, köszi a tippet!

Rubbi, remélem előkerül a felszerelés! :((

(#4129) Caryota válasza SpongyaBob (#4119) üzenetére


Caryota
csendes tag

Ha eddig nem tettétek meg, próbáljátok a Facebookon megköröztetni, hátha segít. Épp az imént kaptam egy ilyet.

(#4130) nesa válasza Caryota (#4128) üzenetére


nesa
veterán

Ha elfgodnal meg valamit ha kozel van a szitakoto batran probald ki hogy lagyan megvakuzod.

(#4131) Caryota válasza nesa (#4130) üzenetére


Caryota
csendes tag

Naná, hogy elfogadok minden tanácsot! :K
Igazság szerint csináltam vakus képeket is, csak jól telibevakuztam szerencsétleneket :DDD Mintha nem lehetne állítani az erősségét... :W

(#4132) Caryota válasza 2ning (#4121) üzenetére


Caryota
csendes tag

Gratula nekik!

(#4133) nesa válasza Caryota (#4131) üzenetére


nesa
veterán

En ugy szoktam hogy zsepit vagy papirt a vaku ele tartok kb 5cm re.
Zsepi praktikus lehet retegelni ha kell:)

A vaku erossege meg tuti alithato :K

[ Szerkesztve ]

(#4134) 2ning válasza Caryota (#4132) üzenetére


2ning
tag

Köszönöm a nevükben is. :R

(#4135) Caryota


Caryota
csendes tag

Ezt muszáj megmutatnom, az iménti villámparádé egy képbe sűrítve.

(#4136) SpongyaBob válasza Caryota (#4135) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hűűűű a mindenségit, szép fotó, Grat! :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4137) Mr.Csizmás válasza Caryota (#4135) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

12-60 mi? :C szép.

fogadd irigykedésemet :D :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4138) Játékos válasza Caryota (#4135) üzenetére


Játékos
addikt

Ez igen! :Y

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4139) Caryota válasza Mr.Csizmás (#4137) üzenetére


Caryota
csendes tag

Igen, azt használtam :K

Játékos, Rubbi, Csizmás, köszi, örülök, hogy tetszik!

(#4140) ftc


ftc
nagyúr

Pénteken emgjön a táskám meg UV s polár szűróm...azt nekikezdek fotózni:)

remélem 40-150mm is megérkezik nyaalásig

Maygar használati nem létezik E520-hoz?

(#4141) Mr.Csizmás válasza ftc (#4140) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4142) ftc


ftc
nagyúr

Jó obit keresek továbbra is vmi telet :)

(#4143) nesa válasza ftc (#4142) üzenetére


nesa
veterán

70-300 58e ez egy piszok jo ajanlat szerintem :K

(#4144) SpongyaBob válasza nesa (#4143) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Mindig meglepsz, hatalmas a linked :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4145) Játékos válasza nesa (#4143) üzenetére


Játékos
addikt

:C ez nagyon jó! :C
Mellesleg az ajánlat is!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4146) nesa válasza SpongyaBob (#4144) üzenetére


nesa
veterán

Koszi!
Miert mire vitt ra?
Nekem azt irja hogy magamnak nemkuldhetek privatot:D

Akcios het van!

(#4147) ftc válasza nesa (#4143) üzenetére


ftc
nagyúr

Jó ár csa nem tudok dönteni 40-150 vs Tied :)

(#4148) nesa válasza ftc (#4147) üzenetére


nesa
veterán

Kerdezd meg azokat akik mind 2 oveget hasznaltak, en csak azttudom mondani hatalmas kepminosegi szakadek van a 2 uveg kozt a 70-300 javara.

raadasul nekem a fenyerossebb 40-150 volt anno.

(#4149) Messer22 válasza nesa (#4148) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Mondjuk úgy inkább, ha van 70-300, akkor a 40-150 már nem kell :)
150-300mm között biztosan jobb :DDD

Kicsit lassú, de nem rossz obi a 70-300 és tud CDAF-et, ami nekem fontos :)

amennyiért kínálod, azért igen jó vétel. :K

[ Szerkesztve ]

Messer

(#4150) ftc


ftc
nagyúr

Esetleg digitálisan vkinek E520-rol kézikonvye maygarul?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.