Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Mit javasoltok nekem helyet Olaszországban május elejére!? 3 éjszakára mennénk, néztem Bari-t, esetleg Milanó? Bari-n a tenger május elején mennyire alkalmas fürdésre? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6002) Xarina válasza AMD Power (#6001) üzenetére


Xarina
aktív tag

Semennyire, de a környékén nagyon jó helyek vannak. De Milánó körül is ott a Garda vagy a Como-i tó. De ha Róma bejött, akkor inkább Firenzébe menj meg a környékére.

(#6003) AMD Power válasza Xarina (#6002) üzenetére


AMD Power
titán

Róma egy csoda volt. Ha feleségem nem szeretni valami "új" helyre menni, akkor jövőre én simán viszamennék Rómába egy pár napra. :B :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6004) Xarina válasza AMD Power (#6003) üzenetére


Xarina
aktív tag

Egész Olaszország tele van jó helyekkel, kb majdnem mindegy hová mész.

(#6005) AMD Power válasza Xarina (#6004) üzenetére


AMD Power
titán

Milánó is szimpatikus lenne nekem. Firenze is szép, de oda ha jól láttam se Wizzair , se Ryanair sem megy. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6006) Xarina válasza AMD Power (#6005) üzenetére


Xarina
aktív tag

Milánó Olaszország legérdektelenebb városa. És ezt nem csak én mondom, hanem egy rakás milánói ismerősöm is. De ott a közelben Bergamo meg a tavak, így lényegében kevés is arra 3 nap. Firenzébe nem megy repülő, de Pisába megy, az meg közel van.

(#6007) AMD Power válasza Xarina (#6006) üzenetére


AMD Power
titán

Bergamo, Garda tó.... Biztos gyönyörü lehet. Ez is lehet egy alternativa. :R

"Sajnos" nagyon úgy néz ki, hogy jövö nyáron nem lesz komolyabb 1 hetes nyaralásunk. Feleségemnek fogász költségei az egekbe. Nézegettem a jövő évi árakat, Divehard toursnál már vannak fent. Ez a gyenge Forint csúnyát dobott az árakon. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6008) Xarina válasza AMD Power (#6007) üzenetére


Xarina
aktív tag

A másik irányban ott van a Comoi tó, az talán még szebb, meg Lugano. Igaz, az már Svájc, de ott van a határon és közel van. De én Sziciliát sem hagynám ki a számításból.

A forint tényleg szívás. Az árfolyam miatt lényegében Európán kívül minden a duplája lenne akkor is, ha nem emelkednének az árak, de sajnos mindenhol nagy a drágulás.

(#6009) Iramirez válasza Xarina (#6006) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Hát,sztem meg pont nem :D Mi 5 nap alatt nem tudtuk kivégezni :D Jóó mi foci szempontból is turistáskodtunk :) s tömegközlekedéssel.

(#6010) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Milánó nekem nagy csalódás volt, ellenben Garda tó, Sirmione szigete csodás, de én szívesen eltöltenék pár napot még Veronában is, nagyon kis kellemes hely. Sajnos régen voltam és csak átutazóban, csak pár óránk volt a városkára.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6011) Xarina válasza Iramirez (#6009) üzenetére


Xarina
aktív tag

Ha 5 teljes napot töltöttél el Milánóban anélkül, hogy a környékét is megnézted volna, akkor szerintem elég sokat vesztettél. Mondjuk engem a foci semennyire nem érdekel.

(#6012) Iramirez válasza Xarina (#6011) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Így van.Vissza is kéne menni.

(#6013) Valty válasza AMD Power (#6005) üzenetére


Valty
aktív tag

Milánóban szerintem a legérdekesebb látnivaló Az utolsó vacsora , de ezt előre be kell foglalni (néha hónapokkal is).

De ahogy már írták is, azért sokkal jobb helyek is vannak Olaszországban :)

(#6014) AMD Power válasza Valty (#6013) üzenetére


AMD Power
titán

Azon is gondolkoztan,hogy Rómába foglalnék megint szállást. Onnan 1.5 óra vonattal Firenze. Nápoly szintén 1.5 óra vonattal. Simán az is jó alternatíva lenne. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6015) Real_Necro válasza AMD Power (#6014) üzenetére


Real_Necro
veterán

...vagy kicsit tovább Sorrento félszigetig és irány Capri vagy az Amalfi partvidék... Jajj de szép is volt. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6016) Valty válasza AMD Power (#6014) üzenetére


Valty
aktív tag

Szigorúan magánvélemény, de szerintem Firenzébe vagy Nápolyba nem szabad egy napra utazni. :) Firenze szép város, ahol sok a reneszánsz jellegű látnivaló (szerintem minimum a Dávid-szobor és az Ufizzi kötelező), de a környező toszkán városok és régiók (pl. Siena, Pisa, Volterra, San Gimignano, Montereggioni, esetleg Cinque Terre stb...) is nagyon egyediek. :)

(#6017) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

November végén Olaszországba fogunk elmenni egy kis városlátogatásra, és az lenne a kérdésem hogy az Európai egészségbiztosítási kártyát ha kiváltom akkor azt tudom hogy 3 évig lehet használni, de ha lejár akkor mi van? Mert arról nem találtam hivatalos infót a neak oldalán hogy meg lehet újítani vagy nem?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#6018) Hőguta válasza jozsi252 (#6017) üzenetére


Hőguta
csendes tag

Szia!
Kormányablaknál lehet hosszabbítani.Ingyenes.

(#6019) jozsi252 válasza Hőguta (#6018) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#6020) Hőguta válasza jozsi252 (#6019) üzenetére


Hőguta
csendes tag

:)

(#6021) Iramirez válasza Valty (#6016) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Igen ez a kör is bakancslistás.

(#6022) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Mont Saint Michel-ben volt már innen valaki? A környéken néztem szállásokat, nem is vészes, de oda eljutni az kissé horror. Amit találtam, hogy repülővel, Párizsban átszállással, majd Rennes-ből tovább kb 60km kocsival. Repülőút van vagy 7 óra, abból Párizsban több mint 3 óra várakozás. Másik verzió, hogy Párizsban bérelni kocsit, de onnan is 4 óra autózás... Tényleg ennyire nehezen megközelíthető?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6023) Xarina válasza Real_Necro (#6022) üzenetére


Xarina
aktív tag

Mivel több, mint 300 km-re van Párizstól, így olcsón és gyorsan sehogy nem fogsz oda jutni, főleg ha ez a két kitétel egyszerre jön szóba. Ha nem tudsz kocsival menni itthonról (rövid időre nem éri meg, de ha van rá több idő és megállsz megnézni út közben pár dolgot, akkor semmivel sem lesz drágább, mint rengeteg átszállással, tömegközlekedve vagy autót bérelve.) Ha Párizsból indulsz, akkor az apátság közelében Pontorson a fő közlekedési csomópont, oda busszal és vonattal is el lehet jutni. Ha a legolcsóbbat akarod, akkor regional vonatokkal kell menni, de nyilván az a leglassabb és többször át kell szállni. Én ilyenkor már nem mennék, nyáron is elég esős az a környék, mostanában nagyobb esély van a rossz időre, mint a jóra.

(#6024) Real_Necro válasza Xarina (#6023) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem most indulnék, valamint komplett család, ovis és kisiskolás gyerkőcökkel... Egy ötlet volt, de majd el szeretnék jutni oda... lehet majd lakóautóval és akkor hosszabb időre...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6025) Xarina válasza Real_Necro (#6024) üzenetére


Xarina
aktív tag

Gyerekekkel eleve vagy nyáron vagy az iskolai szünetekben tudsz menni (amikor jócskán drágábbak a repülőjegyek is) 4 emberre már eleve olcsóbb a kocsi. Lakóautóval meg pláne. Ha az ember legalább évi 1-2 alkalommal be tud tervezni hosszabb utakat, szerintem eleve megéri lakóautót tartani. Nem is a méregdrága gyári lakóautókat, hanem pl egy mikróbuszból átalakítottat. Ha az ember év közben nem is tudja hasznosítani, akkor is pár év alatt visszajön az ára.

(#6026) Real_Necro válasza Xarina (#6025) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én bérlésben gondolkodtam és egy kicsit modernebben. Amúgy is régi vágyam egy kis körutat ilyen módon szervezni EU-ban.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6027) Xarina válasza Real_Necro (#6026) üzenetére


Xarina
aktív tag

Itthon 40 ezer körül van egy normálisabb lakóautó bérlése. Azt ha csak 3 hétre számolom, már 800ezer felett van. Szerintem jobban megéri venni egyet.

(#6028) AMD Power


AMD Power
titán

Most kezd a forint kicsit magához térni. A Divehardtoursnál egyből lejebb is mentek a májusi Egyiptomi árak. Még nem adtam fel a tengert, jövőre. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6029) Real_Necro válasza AMD Power (#6028) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha látsz valami jó ajánlatot, Egyiptomba mi is mennénk valamikor. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6030) AMD Power válasza Real_Necro (#6029) üzenetére


AMD Power
titán

Figyelni fogom. Nekünk Egyiptom csak május elején lenne jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6031) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Külföldre most fogok először menni repülővel és szeretnék 1-2 dolgot kérdezni. Úti cél az Nápoly lenne.
Ryanair-el megyünk, és a repjegy mellé a helyet is lefoglaltam előre. Utasfelvétel online meg volt, a beszállókártyát is kinyomtattam. Na most ilyenkor mivel nincs csak a kézipoggyászom nem kell az utasfelvételhez sorba állni, hanem egyből lehet menni a biztonsági ellenőrzésre vagy mire? Ott fogom megtudni a kapu számát ahova mennem kell?
Csak mert azt néztem hogy a beszállókártyán semmi infó nincs rajta hogy majd melyik kapuhoz kell mennem.
Illetve a kézipoggyász méretét azt cm-re pontosan betartják? 40x20x25cm-es amit fel lehet vinni a gépre.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6032) blg válasza jozsi252 (#6031) üzenetére


blg
senior tag

igen, ha van beszállókártyád és nincs feladandó csomagod, egyből mehetsz a biztonsági ellenőrzéshez
a kapu számát a kijelzőkről fogd megtudni, miután már átmentél a biztonsági ellenőrzésen.
meg a BUD Airport app is mutatja
meg lehet, hogy a Ryanair app is mutatja

(#6033) jozsi252 válasza blg (#6032) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! :R És az üzletekhez a biztonsági ellenőrzés után lehet eljutni és szabadon mászkálni amíg a beléptetés meg nem kezdődik a repcsire?

iPhone 13 Pro Max

(#6034) Xarina válasza jozsi252 (#6033) üzenetére


Xarina
aktív tag

Igen. Ha nincs feladandód és hamar kiérsz a reptérre, akkor azelőtt is átmehetsz a biztonsági ellenőrzésen, hogy bármi infót kiírnának a kijelzőkön. A beszállókártyát amúgy felesleges kinyomtatni, elég a telefonon megmutatni.

[ Szerkesztve ]

(#6035) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

booking.com-on Black Friday van, láttatok valami jó helyre ajánlatot ami valós akció?

Február végén valami fapadossal elérhető meleg hely és nyáron Kréta lenne a cél :U

szerk.: Február végi célpontra is jöhetnek javaslatok:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6036) Xarina


Xarina
aktív tag

Sziasztok! Van olyan, aki képben van a biztosításokkal kapcsolatban? Soha nem szoktam biztosítást kötni, de most egyes helyekre kötelező a belépéshez a covid biztosítás. Olyan kellene, amiben ez benne van, lehetőleg a legolcsóbb. akár online is lehet. Jó az angol is, amúgy is úgy kellene bemutatni. Vagy esetleg bármilyen minta, hogy néz ki egyáltalán egy ilyen.

(#6037) AMD Power válasza Xarina (#6036) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ezt is az utaziás iroda intézte...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6038) Xarina válasza AMD Power (#6037) üzenetére


Xarina
aktív tag

Eszem ágában nincs fizetni bármiért egy irodának, amit magam is meg tudok csinálni. Biztositasok.hu gyűjtőoldalon néztem őket. Ott heti 18-54 ezerbe kerülne 2 főre. Ígérnek mindenféle baromságot a repülő késésétől kezdve a poggyászig, meg írják, hogy kórházi kezeléseket is fedez akár covidra is. De olyat nem találtam, ami csak a covid megbetegedésre szól. Meg kell adni a személyes adatokat meg fizetni. De fizetés előtt nem mutatja, hogy mi lenne benne a kötvényben pontosan, arról meg sehol nincs szó, hogy erről angolul is adnának-e papírt. Meg ennyit nem is szánnék rá. Elég lenne egy minta, hogy hogy néz ki kb, inkább gyártanék magamnak. Kétlem, hogy minden embernél leelleőriznék belépésnél, hogy van-e tényleges tartalom mögötte.

(#6039) attiati válasza Xarina (#6038) üzenetére


attiati
veterán

én kötöttem és fizetett is balesetnél, igaz, hogy nagyon képben kell lenni még betegen is, mert a biztosító hozza a szerepét és a minimum ellátásra törekszik.
Végül fizette a repülőgép átfoglalást, kórházi ellátást.

nézz körbe netrisk kalkulátorban, ott külön jelölik a covid fedezetes biztosítást.
Olyat nem tudom találsz e, ami csak és kizárólag covidra biztosít.
Nagyon függ az országtól és az apróbetűt el kell olvasni, hogy pontosan mire biztosít... elfogadja e az adott ország.

Bedobáltam kalkulátorba és 2 hétre 28e/2 fő, Thaiföld, covid fedezettel.

Így válasszunk utasbiztosítást Covid-fedezettel

"
Az utasbiztosításunk kiválasztásakor érdemes alaposan átgondolni, hogy pontosan mire van szükségünk: autós utazáskor például szükségünk lehet gépjármű assistance szolgáltatásra, aktív pihenés esetén pedig érdemes sport célú ajánlatok között böngészni. Mielőtt döntenénk, feltétlenül hasonlítsunk össze több ajánlatot is: a Netrisk.hu utasbiztosítás kalkulátorában külön jelzést kaptak a Covid-fedezettel rendelkező utasbiztosítások, így könnyebb lehet a választás. Az ajánlatok pontos összehasonlításához mindenképpen olvassuk át a részletes szerződési feltételeket, hiszen biztosítónként változhat, hogy milyen feltételekkel térítenek a koronavírussal kapcsolatos károkra, és az is, hogy pontosan milyen szolgáltatásokat nyújtanak. Vannak biztosítók, akik védettségi igazolványhoz kötik a károk megtérítését, és előfordulhat, hogy egyes fedezetek csak az oltottakra vonatkoznak. Szintén nem egységes, hogy a Covid-fedezet a világ mely országaiban érvényes, és a kártérítés maximális összege is függhet a biztosítótól, így nagyon fontos, hogy mielőtt megkötjük a biztosítást, ismerjük meg a részleteket."

[ Szerkesztve ]

(#6040) Xarina válasza attiati (#6039) üzenetére


Xarina
aktív tag

Pont ez az, hogy nekem nincs szükségem a biztosításra, csak azért kell, mert egyes országokban kérik belépésnél. 28 ezret biztos nem fizetnék érte. A lényeg, hogy olyan angol nyelvű papír legyen, ami azt írja, hogy fedezi a covid költségeket. Az sem baj, ha kamu.Elég lenne egy minta, ami alapján írok egyet magamnak. A magyar oldalakon meg eleve az sem derül ki fizetés előtt, hogy hajlandók angol igazolást is adni.

(#6041) attiati válasza Xarina (#6040) üzenetére


attiati
veterán

személyre szabható biztosítás kell neked

de melyik ország ez egyáltalán?

Itt neked az a lényeg, hogy hány millió forintig állja a kezelést / karantént a biztosító covid esetén és az adott ország hány millió forintig várja el.
Egyes biztosítók / egyes úticélokat védettségi igazolványhoz kötnek.

Bank360-on nézz körbe, leírják a feltételeket is a kalkuláció után.
Az angol nyelvű igazolás szerintem nem lehet gond egy mapfre, colonnade esetén.

Egyébként 2 hét 2 főre 18e az azért nem a világ vége egy egzotikus útnál.
Amit írtál, az 18-54/hét....

A baj inkább az, ha kiköti az adott ország, hogy mondjuk 100 misi fedezetű egészségügyi biztosítás kell.

vagy írj a mapfre-nek, kíváncsi vagyok mit írnak vissza

[ Szerkesztve ]

(#6042) Xarina válasza attiati (#6041) üzenetére


Xarina
aktív tag

Nem egy konkrét országba kell. Vannak még olyan helyek, ahol a belépés egyetlen feltétele, hogy legyen olyan biztosításod, ami fedezi a kórházi és egyéb költségeket. A legtöbb helyen nincs minimum értékhatár meghatározva. Csak arra kell, hogy megmutassam a határon a belépésnél. Maga a biztosítás abszolút nem érdekel. Ez amit küldtél már egész jó, mert itt konkrétan írják, hogy jó a covidra is és mennyit fizet. Mondjuk biztosan angolul kell, azt még megnézem adnak-e olyat, illetve olyan, ahol dollárban vannak az értékek, mert a forintról fogalma nem lesz senkinek.

(#6043) attiati válasza Xarina (#6042) üzenetére


attiati
veterán

netrisken is írják, az ajánlatoknál a terméktájékoztatóra kattintva

Neked tényleg az a lényeg, hogy igazolásként használod, így az a része fontosabb, hogy angolul legyen és be tudd mutatni.
A legtöbb biztosító a covid biztosítás alatt azt érti alap esetben, hogy téged véd és ők fizetnek és pont.

megnéztem egy 2021-es mapfre biztosítási könyvényemet és semmifajta igazolásul nem szolgál egy külső ország hatósága számára, hogy mire vagyok biztosítva. Szinte csak egy visszaigazolás a személyes adataimmal és a kötvényszámmal (lefordítva angolra is).

[ Szerkesztve ]

(#6044) Xarina válasza attiati (#6043) üzenetére


Xarina
aktív tag

Ezért lenne jobb egy angol oldalon kötni. Itt az angol nyelvűnél is forintban vannak az összegek. De amit küldtél, az egész jó, ott találtam ezt: [link]
Gondoltam, beleszekesztem valahogy a neveket, de az azért nem jó, mert ha más ilyet köt, akkor ismerhetik az igazolást. Ezért kötök egy személyre 1 napra, utána átírom a dátumokat. Kizártnak tartom, hogy belépésnél utánanézzenek a biztosítónál, hogy van-e mögötte fedezet. Meg ha buszt/vonatot adok meg repülő helyett, akkor is jelentősen olcsóbb.

(#6045) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot a kérdésemre.

Romániába utazunk túrázni. Autóval fogunk menni. A kérdésem, hogy útdíjat kell fizetni a "normál" utakra és autópályára is? Online vettem meg a rovinettát személyautóra, de nem írja, hogy jó lesz-e a "normál" útra és autópályára is. Vagy autópályára külön kell venni matricát?

[ Szerkesztve ]

(#6046) elod22 válasza rayoliviero (#6045) üzenetére


elod22
senior tag

Szia! Nem kell külön autópályára venni jelenleg, elég a rovinieta bármilyen útra.

(#6047) rayoliviero válasza elod22 (#6046) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Köszönöm szépen! :)

(#6048) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok,
Jövőre szeretnénk a családdal a karácsonyt havas helyen tölteni. Van aki tud a közelben, bérelhető házat, nyugodt környéken? Síelés nem szempont, csak az, hogy a teljes ház bérelhető legyen, legalább 4 szobával és garantáltan legyen hó. :)
Autóval mennénk szóval 5-6 óra út lenne a maximum ideális esetben.
Előre is köszi ha tud valaki ajánlani.

(#6049) AMD Power


AMD Power
titán

Jók a Dive Hard Tours-nál az árak. Ma szerintem lefoglaljuk Egyiptomot. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6050) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek hol tudok Tunézia dinárt, vagy Albán lekket,hogy hol tudok váltóban eladni? :) Budapesten.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.