Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) anonymus89


anonymus89
addikt

Hűha most bombáztok a jobbnál jobb ajánlatokkal na most már végképp nem tudmo mit intézzünk gyorsan. :(
Kaja nélkül ?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5352) Xarina


Xarina
aktív tag

Rengeteg ilyen van. En most Montenegroban vagyok, konkretan Sutemoreban. 16 eur a szallas 2 fore, de ez 300 meterre van a legkozelebbi strandtol, a partkozeliek 30 korul vannak. Kaja nagyon olcso, 2 eur egy csevap vagy hasonlo husetelek, a parti setanyon fel euroval tobb. Fagyi fel euro, 3 gomboc 1 euro. Dinnye 19 cent, bar ez draganak szamit, mert mar a mult heten olaszban is ennyi volt, itt meg a kornyezo orszagokban (Albania, Makedonia) csak fele ennyi. A burek, jegkrem viszont draga, annyi mint otthon.
Viszont nem nyugodt, rengetegen vannak. A zebrakon nem lehet atkelni, annyi az auto, a rendorok a feluljarokon at engedik csak a gyalogosokat. Kocsival csak lepesben lehet haladni, a szomszed varosokba sokkal gyorsabb hajoval menni. Idefele mar a szerb Cacaktol osszeert a kocsisor, az ut nagyobb reszen 60-nal jobban nem lehetett haladni ejszaka sem, igaz mi a hetvegen jottunk. Nagyon sok a magyar is itt, bar jelentosebb reszuk szerbiai magyar.
Repulovel meg most egy rakas nyaralohely elerheto 10-20 ezer ft kozott, foleg ha oda-vissza mas tarsasaggal mesz vagy Becsbol- Becsbe repulsz vissza, a maradek pedig eleg kell legyen a szallasra. Iden csak a kocsiberles dragult meg nagyon, mert sok tarsasag a tavalyi helyzet miatt eladott egy rakas autot, most meg hiany van beloluk.

(#5353) AMD Power


AMD Power
titán

Őket ismeri valaki?

Vár a Világ

Jövőre mennénk Rómába, kéne egy jó iroda.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5354) AMD Power


AMD Power
titán

Rómába szeretnénk menni jövőre! 40 éves leszek és ez az ajándék. 3éjszakára mennénk. Elég régóta nézegetem mi hol mennyi. Róma Pass , Vatikáné belépő stb... *urva drága. De egyénileg sem olcsó. Azt néztem,hogy reggelivel, csak a transzfer + Róma Pass + Vatikáni belépő idegenvezetés nélkűl kb 250e. Most a Vár a világ oldalon találtam ugyan ilyet csak van idegenvezetés + Angyalvár + Colloseum stb... az kb 370e. Ami elég durva 3 éjszakára, de ha ez az ára.... :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5355) Xarina válasza AMD Power (#5354) üzenetére


Xarina
aktív tag

Egyenileg nem draga. Miert nem veszed meg a neten? Roma pass 30 euro korul van, a vatikani meg 50 euro korul. A romai turistakartya meg 74 euro. Ez 4 emberre sincs 120 ezer, nemhogy negyed milla. Repulojegy olcso, foleg ha nem a nyari dogmelegben mesz, de kocsival sincs messze. Szallas Romaban sem megfizethetetlen, de a kornyeken meg olcsobb, pl Brachiano, ami onmagaban is meger egy latogatast 20-25 perc vonattal, es ervenyes ra a romai tomegkozlekedesi jegy vagy legalabbis abban az arban van es akkor a draga romai parkolasert sem kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#5356) anonymus89


anonymus89
addikt

Trivago, booking ezeket az appokat gondolom érdemes használni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5357) AMD Power válasza Xarina (#5355) üzenetére


AMD Power
titán

Ha megyünk akkor vagy ősz vagy tavasz. Neten már néztem a városkártyákat, és az előre megvehető belépőkártyákat. Booking.com érdemes foglalni szállást?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5358) Xarina válasza AMD Power (#5357) üzenetére


Xarina
aktív tag

En nem szoktam foglalni szinte soha, keves hely van a vilagon, ahol ne lehetne 15 percen belul talalni valamit es akkor legalabb latom is, amiert fizetek es nem utolag derul ki, hogy 15 evvel ezelotti fenykep van fent vagy epp epitkeznek a szomszedban vagy egy disco felett van a szallas. Romaban es foleg korulotte rengeteg jo szallas van 40- 80 euro kozott, foleg foidenyen kivul. De a booking, agoda, stb. tajekozodni eleg jo, ott azert lathato, hogy kb. mire szamithat az ember.
Ezeket a kulonfele passokat erdemes atolvasni reszletesen, hogy mire jok, mert rengeteg atfedes van kozottuk, ill. a legtobb sok teljesen felesleges dolgot is magaban foglal.

(#5359) cappa72 válasza anonymus89 (#5356) üzenetére


cappa72
nagyúr

booking vag szallas
nekem a trivago sosem mukodott normalisan - tobbszor adtam neki lehetoseget, de egy fos kategória.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#5360) anonymus89 válasza cappa72 (#5359) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, köszi!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#5361) AMD Power válasza Xarina (#5358) üzenetére


AMD Power
titán

Egy Római utazásokkal foglalkozó csoportban van egy Magyar hölgy aki a repjegyen kivűl elintéz mindent, és szervez idegenvezetést is kint Rómában. A csoportban több ezren vannak, sokak már utaztak "vele". :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5362) Xarina válasza AMD Power (#5361) üzenetére


Xarina
aktív tag

Romaban a legtobb fizetos muzeumba havonta egyszer (ha jol emlekszem minden honap elso vasarnapjan) be lehet menni ingyen is, bar olyankor mindig sokan vannak.

(#5363) AMD Power válasza Xarina (#5362) üzenetére


AMD Power
titán

Ha megyünk akkor szigorúan hétköznap.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5364) AMD Power válasza Xarina (#5362) üzenetére


AMD Power
titán

Az a nő ezt az oldalt javasolta szállásra. Ami nekem kicsit drágának tűnik.... :U

Casisimpatia.com

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5365) Xarina válasza AMD Power (#5364) üzenetére


Xarina
aktív tag

Gondolom onnan kap jutalekot. En csak a legelsot neztem meg, de szerintem foszezonban 52, azon kivul 40 euro nem szamit soknak a Colosseum mellett 2 fore, raadasul az ado is benne van mar.

[ Szerkesztve ]

(#5366) AMD Power válasza Xarina (#5365) üzenetére


AMD Power
titán

Ez így van. Meg én írtam a szállásnak. A szálláson kivűl ebben tudnak még segiteni.

"Köszönjük érdeklődését!

Szálláson kívül az alábbi szolgáltatásokat tudjuk biztosítani:

Szolgáltatásaink:

1. Információk, foglalás, assistance a kinntartózkodás során magyar nyelven
2. Belépőfoglalás múzeumokba, focimeccsekre
3. Repülőjegyfoglalás
4. Regisztráció a pápai audienciára
5. Kedvezményes étkezési lehetőség
6. Csomagmegőrzési lehetőség
7. Wifi
8. Útikönyv vásárlási lehetőség
9. Reptéri transzfer
10.Idegenvezetési lehetőség"

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5367) AMD Power válasza Xarina (#5365) üzenetére


AMD Power
titán

Az elhelyezkedés és a magyar "segítség" rohadt jó ez biztos. De ha azt számolom viszont, hogy 156 euro a szállás reggeli nélkül.

Amiket itt találtam a Vár a Világ.hu ez 120.000Ft (333 euro) , de ebben már benne a 2 főnek a repülőjegy + szállás + reggeli. Ez nem központi ez tény ,hogy olcsóbbra jön ki ez biztos. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5368) Xarina válasza AMD Power (#5367) üzenetére


Xarina
aktív tag

En a kozponti szallast nem tartom lenyegesnek Romaban. Jo a kozlekedes es olcso. Mi minden reggel 20 km-rol bementunk Romaban valahova, ahol nagyobb sorok szoktak lenni, hogy nyitasra ott legyunk utana pedig gyalog jartuk a varost, ejszaka pedig az utolso jarattal visszamentunk a szallasra onnan ahova epp eljutottunk. Ez a mai arakon szamolva is csak 1,5 -1,5 euro a napi kozlekedesre. Ha kocsival megyek be, akkor a parkolasert sokszorosat fizettem volna, ami a belvarosban nem is olyan egyszeru, igaz mi mindig nyaron voltunk. En ennel tobbet akkor sem utaztam volna, ha ingyen lenne, igaz mi szeretunk setalni es volt eleg idonk. ( 5 napot voltunk Romaban meg tovabbi 5-t a kozvetlen kornyeken). A kozponti szallas csak akkor lenyeges, ha az embernek keves ideje van es azt sem akarja utazassal tolteni. De Romara rohanva is kell legalabb 3 teljes nap, hogy a fobb latnivalokat megnezzuk.
En a magyar segitsegnek sem latom ertelmet, el nem tudom kepzelni, miben tudna valaki nekem segiteni, amit egy helyitol ne tudnek meg, de nyilvan ez is embertol fugg, biztos van olyan akinek ad valami biztonsagerzetet.

(#5369) AMD Power válasza Xarina (#5368) üzenetére


AMD Power
titán

Értem... Eztbte jobban tudod ha már jártál kint! :R

De a számok/pénz amit leírtam azon látszódik hogy mekkora a differencia. Ami a Vár a Világos és a nő álltál javasolt árak között!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5370) Xarina válasza AMD Power (#5369) üzenetére


Xarina
aktív tag

Ezt neked kell eldonteni, hogy hova es mikor akarsz menni. De a bookingon most nyarra is vannak szallasok 40 eurotol, ha 4 napot szamolok, akkor az 160 2 fore. Repjegyeket ki lehet fogni 10 ezer alatt is, de 20 korul meg nagyon gyakran. En ugy mennek, hogy az ingyenes vasarnap bele essen, de ha nem, akkor is 74 euro a legdragabb pass. De a legjobb latnivalok Romaban ingyenesek, nem sok van ami fizetos, bar azok rohadt dragak. Tehat egy 4 napos Roma kihozhato akar 150 eurobol is fejenkent, persze a kaja meg megdobja, mert itthon nem eszik minden nap etteremben az ember. Meg nem tudom a repulok hogy mennek, de altalaban fel- fel nap elmegy ott is. Mert biztosan nem koran reggel erkezik es keso este indul haza.

(#5371) AMD Power válasza Xarina (#5370) üzenetére


AMD Power
titán

Májusban fogunk menni. És csak hétköznap! Ez már szinte biztos. Csak ugye ameddig az utazási irodával már 50eFt/ fő-től ki tudnánk menni repjeggyel ,reggelivel és szállással.

3 éjszaka : 280 euro a szállás + repjegy + reggeli , 24 euró adó = 304 euró.

Ami itt lenne.

A legolcsóbb szállás 156 euró lenne. Se reggeli se repülőjegy. Persze ha tényleg 50e (140 euró) Ft-ból megvan egy olcsó jegy, amit én kétlek akkor már ott tartok durván 300 euró de ebben nincs benne a reggeli. Mondjuk van előnye a Casasipatia-n ,hogy az tényleg bent lenne a központban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5372) Xarina válasza AMD Power (#5371) üzenetére


Xarina
aktív tag

Majus meg qrva messze van. De a repjegy az olasz varosokba rendszerint nagyon olcso, 10 euroert gyakran vannak jegyek. En mondjuk 20 euronal tobbet nem is adnek erte iranyonkent. Ha rugalmas az utazasi idopont, akkor konnyu olcso jegyet talalni, akkor nehez ha fix datumra kell. Most augusztusra is vannak Romaba jegyek 6 ezer ft-ert, szeptemberre meg sok jegy van 3200-ert is mindket iranyban. Pl szeptember 8-12 wizzair wdc-vel 6800 oda-vissza, az nelkul 8500 ft, de gondolom a ryannal sem dragak a jegyek, a kettot meg kombinalni is lehet.

(#5373) AMD Power válasza Xarina (#5372) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk sajnos eléggé kőtve van a dátum. Május első hetében tudunk menni vagy jövő októberben, és ott is fix héten. Sajnos a feleségem cégénél már most októberben le kell adni a fix egész éves szabit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5374) AMD Power válasza Xarina (#5372) üzenetére


AMD Power
titán

Közbrn válaszolt nekem a Vár a Világ utazási iroda. Azt írta a hölgy ,hogy hétfőre kalkulál nekem egy árat jövő májusra. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5375) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Születésnapra szeretnénk ajándékozni utalványt, amit utazásra lehet felhasználni.
Találtam több oldalt, de nincs tapasztalatom, melyik megbízható, mit érdemes.
A maiutazás.hu-ról hallottam. Ezen kívül van ötletetek megbízható oldalakra?
Köszi!

(#5376) Valty válasza AMD Power (#5367) üzenetére


Valty
aktív tag

Ezzel a programmal szerintem leginkább az a baj, hogy egész nap rohanni fogtok és semmit nem fogtok látni a városból. Illetve gyakorlatilag mindent, csak azt nagyon kevés ideig.
Pl. a Colosseum - Forum Romanum - Palatine simán lehet egy napos program, viszont ti végig fogtok rajta futni.
Ahogy Xarina írta, ha előre foglaltok ki lehet fogni 30 euró/éjszaka/fő szállást akár a Piazza Navona vagy Pantheon közelében, ahonnét gyalog el tudtok jutni mindenhova.
Ha kicsit flexibilisebbek vagytok, akkor Bécsből naponta megy fapados, gyakran 10 euró alapárért
Rome Pass pedig az alapján kell, hogy mit szeretnétek megnézni. Foglalni jelenleg szinte mindenhova kell (persze ez jövőre változhat).
Colosseum - Forum Romanum - Palatine belépő 18 euró (Rome Pass nélkül), Vatikán múzeum pedig 22 vagy 24.
Pantheon, Viktor Emánuel emlékmű, Szent Péter Bazilika és az összes templom pedig ingyenes

(#5377) AMD Power válasza Valty (#5376) üzenetére


AMD Power
titán

Az elsődleges amiért mi odamegyünk az a Vatikán. És nem Róma! Amit azon kivűl megnézünk az már ajándék! Ha én 1 napra kimennék és megtudnám nézni a Vatikánt, már akkor megérné. Ez a szállás amitt ajánlottam 52euro/éj amugy tényleg jól hangzik,hogy központi helyen van. De még várom a Vár a Világ ajánlatátt is. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5378) erdey_a válasza zolnagy (#5375) üzenetére


erdey_a
őstag

utalványosdiban (legyen az utazás, könyv, fagyi vagy akármi) az a sokéves tapasztalatom, hogy aki kapja sokkal jobban jár, ha nem "kötöd meg a kezét" valódi utalvánnyal, hanem "rajzolsz" te magad egy utalványt, aztán azt adod át, az anyagiakat meg később rendezitek.

Vérboci

(#5379) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Urak!

Jovo heten mennenk nyaralni. Olyan szallast foglaltam (Bookingon), amit nem kellett elore kifizetni, ingyenes a lemondas stb. Azert kert kartya adatot. Random beirtam valamit. Lehet ebbol gond, torolhetik a foglalast vagy barmi? Olvastam, hogy lehetseges, hogy raterhelnek valamekkora osszeget, de vissza is adjak. Ha ez nalal nem tud vegbemenni? Normalis sok ertekeleses szallast foglaltam (Szlovenia es Horvato.)

(#5380) Cicero


Cicero
őstag

Halihó,
valaki volt mostanság Olaszországban, szputnyik oltással? A konzulátus oldala szerint a beutazáshoz COVID Green pass kell, amit negatív antigén teszttel lehet szerezni, viszont nem világos, hogy a zöldútlevélhez hogyan jutok hozzá?

Ha valakinek van gyakorlati tapasztalata ezzel kérem írjon! Köszi!

(#5381) Xarina válasza Cicero (#5380) üzenetére


Xarina
aktív tag

Ha tesztet csináltatsz, akkor nem kell a Grenn pass, az csak az oltáshoz van. Én 2 hete jöttem haza, senki sem kért semmit sem Szlovéniában, sem Olaszországban, a határokon sem volt senki. Ha repülővel mész, akkor meg még itt kérik a papírokat, a kinti reptéren meg szintén nem nagyon foglalkoznak semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#5382) Xarina válasza Xarina (#5381) üzenetére


Xarina
aktív tag

A green passt meg így töltheted le: [link] , de csak EMA vakcinák esetében.
De az oroszt valószínűleg nem fogadják el az olaszok, így kell egy antigén vagy pcr teszt neked.
Indulás előtt meg ki kell tölteni ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5383) Cicero válasza Xarina (#5382) üzenetére


Cicero
őstag

Igen ezt írtam én is. A kérdés az, hogy az antigén teszt lelete hogy kerül fel az EESZT-be, illetve a papírost elfogadják-e a reptéren.

(#5384) Xarina válasza Cicero (#5383) üzenetére


Xarina
aktív tag

Szerintem sehogy. Viszed a tesztet meg kitöltöd a plf-et.

(#5385) Xarina válasza Cicero (#5383) üzenetére


Xarina
aktív tag

Itt [link] azt írják, hogy : Magyarországi lakcímmel, TAJ számmal rendelkezők esetében a teszteredményeket a tesztelőhelyek töltik fel az EESZT-be. "Akkreditált laboratóriumunknak hatóságilag meghatározott és lejelentési kötelezettsége van, így mind a negatív, mind a pozitív teszteredményeket is folyamatosan töltik fel kollégáink az EESZT rendszerébe"

(#5386) AMD Power válasza Xarina (#5382) üzenetére


AMD Power
titán

Én direkt ez ilyen és ehhez hasonló szivatások miatt intéztettem el a dokival Pfizer oltást.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#5387) Xarina válasza AMD Power (#5386) üzenetére


Xarina
aktív tag

Én meg direkt nem oltattam be magam és mégis tudok szinte bárhová utazni bármiféle szivatás nélkül, ahová meg nem mehetek, oda Máltát kivéve beoltva sem tudnék menni.

[ Szerkesztve ]

(#5388) Mercutio_ válasza Xarina (#5387) üzenetére


Mercutio_
félisten

A szinte bárhová az nálad általában valami egzotikus nem? :)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5389) Xarina válasza Mercutio_ (#5388) üzenetére


Xarina
aktív tag

Most nem. Idén nem megyek messzire, csak itt Európában maradtam/maradok. A távoli helyekre sajnos megszűntek a 100-150 dolláros jegyek és valószínűleg nem is jönnek vissza még hosszú évekig, 800-1000 dollárokat már nem vagyok hajlandó fizetni ugyanazért. Ahová meg el lehet jutni még olcsón, oda jelenleg meg nem érdemes menni. Hiába van az Emirátusokba 15-20 euróért is jegy, ha most túl meleg van meg túl sok az olyan szigorítás, ami már az jelentősen csökkentené az utazás élményfaktorát.

(#5390) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Tudna nekem valaki pontos infót adni, hogy Horvátország ó -ba a második oltás megléte után azonnal be lehet utazni? Vagy el kell telni a két hétnek?

(#5391) Xarina válasza Garsza (#5390) üzenetére


Xarina
aktív tag

Be lehet utazni rögtön : [link]

(#5392) Mercutio_ válasza Xarina (#5389) üzenetére


Mercutio_
félisten

EU-n belül most hová érdemes szerinted menni?

Legyen víz, jó kaják, viszonylagos nyugi :D :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5393) Garsza válasza Xarina (#5391) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm válaszod.

(#5394) Xarina válasza Mercutio_ (#5392) üzenetére


Xarina
aktív tag

Hülye kérdés. Oda, ahova szeretnél. Ha kocsival mész és fix szabival, akkor oda ami belefér az időbe, ha meg repülővel, akkor oda ahová kapsz még olcsón jegyet és szállást is. Indulás előtt elég nehéz mindkettőt összehozni, kevés már az olcsó jegy és a legtöbb szállást is lefoglalták, így a legtöbb már elég drága.
Ha a víz alatt a tengert érted, akkor az van nagyon sok helyen, jó kaják mindenhol vannak (nem is tudnék a világban sem olyan helyet mondani, ahol nincsenek), nyugalom viszont most szinte sehol nincs ezeken a helyeken. Idén eléggé felpörgött a turizmus, a tengerpartokon mindehol nagy a nyüzsgés augusztus végéig. Ha lehetséges, menj szeptember elején, közepén és nagyobb eséllyel kapsz olcsó jegyet meg szállást is és sok hely tényleg nyugis lesz.

(#5395) Mercutio_ válasza Xarina (#5394) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fapados+booking/airbnb, autó most nem játszik, és elvileg fixen augusztus 20-29 között 6-9 nap lenne.

Nem feltétlenül tenger, jó egy tó is vagy más víz, a lényeg, hogy meg lehessen mártózni, ha már túl nagy a meleg.

Tudom, hogy ősszel nyugisabb lenne és az árak is jobbak, tervben van Monopoli vagy valamelyik közeli hely egy hosszú hétvégére, de munkahelyen beindul a daráló és december 21-ig teljesen kizárt 1 teljes hetet kivenni :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5396) Xarina válasza Mercutio_ (#5395) üzenetére


Xarina
aktív tag

Az a gond, hogy másfél hete is ezt kérdezted és ha azóta nem találtál olcsó jegyet+ szállást, akkor ezek 20-ig már csak növekedni fognak. Ráadásul pár napja valamiért nem tudok repjegyet sem keresni, nem működik nekem sem számítógépről sem telefonról a wizz oldala. Előszedtem a tabletem, arra meg azt írta, hogy már elavult és nem hajlandó frissíteni az alkalmazást.
A helyedben megnézném, hová van még olcsó repjegy, de egy légitársasággal biztos nem találsz ilyet rövid intervallumon belül, így azt nézd meg hogy az egyikkel mész, a másikkal jössz, vagy nézz közeli reptereket, még ha át is kell buszozni vonatozni hozzá. Pl. Malaga- Alicante, Nápoly-Róma, Lisszabon-Faro, közeli görög szigetek meg hasonlók.
Ha nincs olcsón repjegy és a kocsi kizárva, akkor busz, vonat megy a horvát tengerre és olaszba is (Trieszt mellett Sisatiana és Duino elég jó és nyugodt helyek, bár az olaszoknál augusztusban van a szabadságolás és ilyenkor jóval többen vannak, hétvégén meg rengetegen).
Vagy 10 euroért lemész vonattal Szabadkára és onnan minden este van busz Montenegróba 32 euroért (vagy busszal Belgrád és onnan 21 euro a vonat). Oda nem kell előre sem foglalni, mert Szerbiából minden nap rengeteg busz megy Montenegróba, csak a Nis expressnek van 100 busza naponta és rajta kívül van még pár társaság.
Ha meg kicsit kalandosabb, de nyugodt útra vágysz és van bicajod, akkor elmész vonattal Salzburgba, onnan indul az Alpok-Adria kerékpárút le a tengerig. 5 nap alatt bőven le lehet érni. Salzburg után 60 km-re van egy 50 km-es emelkedő szakasz, meg Arnoldstienből Tarvisioba tizenpár km, a többi végig lejt. De ha Bécsen keresztül el tudsz jutni Villachba, akkor onnan már csak 2-2,5 nap és több idő marad a tengerre. A végén meg Koperből haza tudsz jönni vonattal.

[ Szerkesztve ]

(#5397) Mercutio_ válasza Xarina (#5396) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem nem találtam, nem volt rá idő. Este 10 előtt nem értem haza és akkor már nincs sok :B agysejtem, most hétvége az első üres időszak. Gondoltam szűkítem a keresési feltételeket a topic segítségével:U

Kösz a tippeket, ha nem is most, de ősszel valamelyik érdekes lehet:R

Belgrád repülővel nem jobb? Állítólag maga a város is megér 1-2 napot, persze nem ebben a melegben:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5398) Xarina válasza Mercutio_ (#5397) üzenetére


Xarina
aktív tag

Szerintem nincs oda repülő, olcsó soha nem is volt, ha esetleg mégis menne valami, az tuti nincs 100 euró alatt. Nem tudom te hol laksz, de nekem majdnem hamarabb tart leérni Belgrádba, mint felmenni Pestre, de én itt lakom a határ mellett. Meg eddig oda főként vonattal jártam, mert az megvolt egy ezresből, 2 személy esetében is még jóval olcsóbb volt, mint a kocsi. A kínai vasútfelújítás után meg lesz min 8-10x annyi.
Belgrád tényleg jó hely, mint ahogy bármely főváros az, de ha max 9 napod van és vízpart a cél, akkor én nem most nézném meg, bár van egy Dunája meg egy Szávája is. De más helyekkel, pl. Uzice és Tara nemzeti parkkal kombinálva jó kis utazást lehet kihozni belőle. De egy éjszakai vonattal onnét egyszerűbb lemenni Bar-ba vagy Suremoreba a tengerig.

(#5399) Cicero válasza AMD Power (#5386) üzenetére


Cicero
őstag

Utólag okos az ember. Nekem március végén, huszonévesen felkínálták a szputnyikot, kézenfekvő volt, hogy elfogadjam. Ha mindenki hasonlóan cselekedett volna, valószínűleg a negyedik hullámtól sem kéne tartanunk.

(#5400) AMD Power válasza Cicero (#5399) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben is van valami. Én nekem "szerencsém" volt. Dokimmal el tudtam intéztetni a Pfizert, meg a feleségemnek is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.