Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Xarina


Xarina
aktív tag

Mivel az utazási irodák profitorientált vállalkozások, így egyértelmű, hogy nem ingyen teszik ezt. Nem nagyon tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor olcsóbbak lennének, még az ultra last minute utak esetében sem.
Aki magának szervezi nem csak pénzt spórol, hanem a saját igénye alapján tudja alakítani utazását mind időben, mind földrajzilag. A legtöbb utazási iroda szinte ugyanazon népszerű célpontokra szervez csak utakat, egy vagy 2 hetes időtartamra. Akinek valami speciálisabb igénye van úti cél vagy időtartam tekintetében, annak eleve szóba sem jöhet egy iroda.
Mondjuk én nem nagyon bonyolítom túl a dolgokat, még szállást sem szoktam foglalni itthonról, de aki irodával megy, annak sem egyszerűbb, mint aki magának szervezi. Az irodák árait és kínálatát böngészni legalább annyi idő, ha nem több, mint egy komplett utazás megtervezése.

[ Szerkesztve ]

(#4002) Gergőke88 válasza AMD Power (#3954) üzenetére


Gergőke88
addikt

Voltam ott 5 vagy 6 éve.
Semmi extra, a reggeli is kb itthoni 2* kategória.
Szvsz jobban jártok apartmannal.
Amire figyelj, hogy medence legyen (Heraban van), de szerintem Napospart se annyira gaz mint írják.
Utazási iroda pedig Bulgária esetén a Robinson Tours. Ok a legnagyobbak, busz és repülő is van a csomagjaikban.
Ami nagyon jó szállás volt: Central pláza 2x is voltam ott,

[ Szerkesztve ]

(#4003) k-adi válasza Xarina (#4001) üzenetére


k-adi
nagyúr

A legtöbben csak ráböknek az egyik előre elkészített utazási csomagra és már megy is a csippantás a paypass kártyával.

Egy egyéni utazás megtervezése mindig nehezebb, főleg ha kevésbé népszerű hely az utazási célpont. (ez is negatívum az irodáknál, hogy ők 99%ban csak népszerű helyekre utaztatnak ami nem feltétlen jó dolog, sőt)

(#4004) Napfénysüti válasza k-adi (#3997) üzenetére

Ha már Barcelona tervben van nálad annyi tippet adnék hogy Montserratba menj el feltétlen ha az idődbe belefér. Gyönyörű hely. :K

Més que un club!

(#4005) Xarina válasza k-adi (#4003) üzenetére


Xarina
aktív tag

Én szeretem az úti célokat magam megismerni, felfedezni, így én a világvégi helyek esetében sem tervezek semmit. Szerintem a legtöbb ember túlbonyolítja ezt a szervezést, ezért tart sokáig. De azt nem hinném, hogy nehezebb, főleg a mostani internetet elárasztó infók tömegében.

Ha megnézed bármelyik utazási fórumot, tele van olyan kérdésekkel, hogy ismeritek-e ezt az utazási irodát, szállodát, melyik éttermet ajánljátok, stb. Tehát én nem hinném, hogy a legtöbben csak ráböknek egy útra és fizetik is, max. a last minute utaknál (aztán meg később szembesülnek azzal, hogy a meghirdetett áron felül még kellene fizetni egy rakás lehúzós, apróbetűs tételt is).

(#4006) tboy93 válasza k-adi (#4000) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 en is mindig magunknak rakom ossze az utazasokat, szeretek tervezgetni baratnommel :K

(#4007) Flashback


Flashback
addikt

Utasbiztosítást hol szoktatok kötni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4008) AMD Power válasza Gergőke88 (#4002) üzenetére


AMD Power
titán

Nem megyunk vegul is. Tul sok rosszatt hallottam es mondtak. Egyenlore Korfu a cel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4009) k-adi válasza Flashback (#4007) üzenetére


k-adi
nagyúr

netrisk.

AMD : korfu jobb lesz

(#4010) AMD Power válasza k-adi (#4009) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben biztos vagyok. Nalam Gorogorszsg mar sokszor bizonyitott.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4011) tboy93 válasza Flashback (#4007) üzenetére


tboy93
nagyúr

(sehol)

(#4012) Gergőke88 válasza AMD Power (#4010) üzenetére


Gergőke88
addikt

Napospart=Siófok
Ennek is megvan a célközönsége.

(#4013) AMD Power válasza Gergőke88 (#4012) üzenetére


AMD Power
titán

Arról elég sokat olvastam mostanában. 10-15 évvel ezelőtt tuti imádtam volna.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4014) Xarina


Xarina
aktív tag

A Napospart és az Aranypart már 30-40 évvel ezelőtt is túlzsúfolt volt. Ha valaki nyugalmasabb helyre vágyik, akkor Szozopoltól délre a török határ közelében vannak jó kis halászfalvak. De ide csak kocsival érdemes menni.

(#4015) Gergőke88 válasza AMD Power (#4013) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mondjuk szerintem Corfu is hasonló főleg Sidari.

(#4016) AMD Power válasza Gergőke88 (#4015) üzenetére


AMD Power
titán

Sidari annyiból nem biztos ,hogy jó lenne ,hogy elég messze van a repülőtértől. A gyereknek már a repülős út is "sok" lesz, nem még az 1 órás buszozás oda Sidarihoz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4017) keIdor


keIdor
titán

Most értem haza erről: [link]

4 éj/5 nap volt. Egy autóval volt olyan 2500€ a vége. 4 embernek, az útvonalat én szerveztem. Már egész EU-t volt szerencsém bejárni így mindig rám van bízva hogy merre érdemes menni, mit érdemes megnézni.

10 nap múlva folyt. köv. ugyanezzel a társasággal, megyünk messzebbre is: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4018) Gergőke88 válasza AMD Power (#4016) üzenetére


Gergőke88
addikt

Úgyis tervezel autot venni, miért nem mentek le vele jövőre Horvátországba?
Időben nem több jelentősen (6-7 óra kényelmesen a fenti rész). (Repülőtere ki 2 óra, utazás 1.5, utána meg a transzfer...).

(#4019) AMD Power válasza Gergőke88 (#4018) üzenetére


AMD Power
titán

A gyerek 2 órát alig bir ki az autóban le Balatonra. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4020) Flashback válasza keIdor (#4017) üzenetére


Flashback
addikt

Nem semmi!! :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4021) Gergőke88 válasza AMD Power (#4019) üzenetére


Gergőke88
addikt

És a repülős hercehurca fog neki menni?
Mert pl. én rettentően utálom azt a tortúrát, nem beszélve a repülőn töltött időről miközben semmit nem lehet kb csinálni.

(#4022) AMD Power válasza Gergőke88 (#4021) üzenetére


AMD Power
titán

Az újdonság lesz neki és más. Az menni fog. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4023) Xarina


Xarina
aktív tag

Ha valakit érdekel, a flixbus.hu oldalon ma még lehet foglalni Erdélybe buszjegyet 100 ft-tól. Csak ebben a hónapban van ennyiért, úti célok például Kolozsvár, Temesvár, Nagyvárad, Arad, Marosvásárhely és Torda.

(#4024) k-adi válasza Xarina (#4023) üzenetére


k-adi
nagyúr

Kösz az infót.

Még sosem utaztam flixbus-al, te már igen? Vagy ez lesz az első utad? Mennyire megbízhatóak?

Én alapvetően kerülöm a buszos utazást, mert egyszerűen képtelen vagyok annyit ülni, de közeli uticélokra még alkalmas lenne (Prága, Pozsony, Bécs, stb..) de eddig még nem igazán hallottam igazán jó busztársaságokról.. vagy nem kerestem eléggé. :D

(#4025) Xarina válasza k-adi (#4024) üzenetére


Xarina
aktív tag

Még nem utaztam velük én is utálom a buszt, jobban szeretek kocsival menni. De oda-vissza 200 ft-ért verhetetlen ajánlat. Bár kevés a szabadidőm, ill. most jöttem meg egy hosszabb útról, de ennyiért nem hagyhattam ki.
Sok turistával találkoztam már, akik előszeretettel használták, de főleg Nyugat-Európában. Megbízhatónak annyira biztosan megbízható, hogy el fognak vinni a 100 ft-ért, de ha késés vagy kényelemre értetted, akkor nem tudom, de állítólag jó buszaik vannak. De én amúgy is bírom a gyűrődést, utaztam már busszal 80 órát is többször.
Amúgy nagyon sok jó busztársaság van, főként Dél-Amerikában vagy Ázsiában, amik kb. repülőgép Business Class színvonalúak vagy még annál is jobbak.

(#4026) sasa134


sasa134
addikt

Most értünk haza egy 10 napos andalúziai túráról, ezúttal a földközi-tengeri oldal volt térítéken (Malaga, Nerja, Granada, Ronda, Marbella) - ha van rá igény, kanyarintok vmi összefoglalót. Röviden: jó volt,de az ultimate konklúzió : szeptemberben kell menni és az óceán partjára.

Avanti Roma

(#4027) Xarina válasza sasa134 (#4026) üzenetére


Xarina
aktív tag

Jöhet egy összefoglaló főként, hogy kissé ellentmondásos, amit írtál. Ez a rész és az óceánpart eléggé különbözik. Ha a tömeg miatt gondolod, akkor Algeciras után most is jóval kevesebben vannak, ezen a részen meg szeptemberben sincsenek kevesebben. Ha a meleg miatt, akkor szintúgy. Szeptemberben sincs hűvösebb, az óceánparton meg most is jobban fúj a szél. Ha meg a látnivalók miatt, akkor meg ezen a részen több van. Az óceán partja közel nincs úgy kiépítve és leginkább a szörfösöknek való.

(#4028) sasa134 válasza Xarina (#4027) üzenetére


sasa134
addikt

Mivel voltam az óceánparton, és eléggé alaposan be is jártuk azt a részt is (Sevillától Tarifáig, incl Cádiz, Conil, Rota, Vejer De La Frontera stb), nem hiszem, hogy ellentmondás amit írtam, pusztán megállapítottam, hogy amellett, hogy remekül éreztük magunkat most, szerintem sokkal jobb a másik oldal , és mind a tömeg, mind az időjárás szempontjából számunkra ideálisabb a szeptember közepe/vége. A jobb alatt értem : hangulatosabb, autentikusabb, kevésbé matracos/siófokos. Időjárás miatt most sokszor szenvedtünk, rettentő pára volt, mindig mindenünk vizes volt, semmi sem száradt meg, némi szél is nagyon hiányzott.
Hogy miért mentünk ide: mert látni akartuk, és ennyi.
Azzal a kijelentéseddel nem értek egyet, hogy kevesebb azon az oldalon a látnivaló: ki mit ért látnivalók alatt? Természeti szépségeket tekintve ott azért nagyon erős a part, szerintem a legszebb strandok azon az oldalon vannak. Egy Sevilla/Jerez pedig nekem jóval szebb mint egy Malaga. A keleti oldal meg a hegyekben erős, megcsináltuk a régi A4050-et Granada és Almunécar között - az azért nagyon nagyon szép, a hihetetlen szerpentinjeivel :K

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#4029) Xarina válasza sasa134 (#4028) üzenetére


Xarina
aktív tag

Így már érthető és nagyjából azonos a véleményünk, csak mindketten pontatlanul fogalmaztunk és ezért félreérthető volt. Te óceán partját írtál, Sevilla pl. már arrébb van. Mindkét rész gyönyörű és felesleges összehasonlítani, aki tud az menjen és nézzen meg minél több helyet.

(#4030) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!

valaki volt idén/tavaly bulgáriába.
érdekelnének az ottani viszonyok árak ilyesmi.
jöhet pü.be is.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4031) AMD Power válasza dragonfx (#4030) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem egyik ismerősöm nem rég jött haza. Irtam is ide nem rég erről. Nekünk is célpont volt. De változtattam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4032) dragonfx válasza AMD Power (#4031) üzenetére


dragonfx
veterán

na miért? mit írt?
hol az írás?
ott ugyanugy lehet mint görögbe mastercarddal fizetni euro alapon?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4033) zsolt19900 válasza dragonfx (#4030) üzenetére


zsolt19900
őstag

pár hsz-szel feljebb vagyok én is olvass vissza

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4034) dragonfx válasza zsolt19900 (#4033) üzenetére


dragonfx
veterán

nem találom

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4035) zsolt19900 válasza dragonfx (#4034) üzenetére


zsolt19900
őstag

2 oldalt nézz vissza ott lesz az :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#4036) dragonfx válasza zsolt19900 (#4035) üzenetére


dragonfx
veterán

Csak amd kommentjet latom.te irasod hol?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4037) Xarina


Xarina
aktív tag

Van valakinek tapasztalata Torda és Torockó körüli túrázással kapcsolatban? Vannak arra jó túraútvonalak?

(#4038) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

Bp környékén 1napos(reggel jösz este mész) via ferrata túrát tud valaki?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#4039) dragonfx válasza AMD Power (#4031) üzenetére


dragonfx
veterán

lehet parga lezs belőle.hát nem is tudom 64 elég sok érte.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4040) AMD Power válasza dragonfx (#4039) üzenetére


AMD Power
titán

Imádtam. Oda még visszamegyünk. Annyira jó volt. Repülővel mentek? Mikor mi voltunk nem lehetett menni vele.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4041) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
Egyiptomba mennyire ajánlott mostanság menni? Akár 2.ai indulással? Mennyire biztonságos a környezet?
Köszi!

markbellus.hu 

(#4042) Xarina válasza TBMC (#4041) üzenetére


Xarina
aktív tag

Teljesen biztonsagos, nem kell aggodni.

(#4043) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
A Bookingon foglaltunk szállást Olaszországba. Zároltak a bankkártyán egy összeget. Ezt beszámolják érkezéskor és leemelik vagy feloldják a zárolást és a teljes összeget kell érkezéskor kifizetni?

(#4044) TBMC válasza Xarina (#4042) üzenetére


TBMC
addikt

Köszönöm!
(eddig akármelyik ismerőstől kérdeztem mindenki lehurrogott, hogy hülye vagyok állandóan robbantanak, felejtsem el...)

http://www.utazzlastminute.hu - mennyire megbízható?

köszi! :R

markbellus.hu 

(#4045) k-adi válasza Xarina (#4042) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát nem egészen biztonságos. Sőt, előző hónapban is volt támadás egy felkapott turista részen (nem nevezném meg, google-z rá).

Én idén nem megyek oda ha fizetnek se

(#4046) Xarina válasza k-adi (#4045) üzenetére


Xarina
aktív tag

En majdnem minden evben megyek, soha nem volt problemam. Igaz, voltam olyan helyzetben, mikor fustgranattal lottek a rendorok, de akkor en mentem a tuntetok koze, atlagos turista nem kerul ilyen helyzetbe. Iden is fogok menni. A legtobb zuros helyzet olyan helyen tortenik, ahova a turistak soha nem mennek, az elmult idoszak robbantasai is a kopt negyedekben tortentek altalaban vilagvegi helyeken. Mindenhol nagyon sok a rendor, vigyaznak a turistakra. A kozelmultban turistak ellen elkovetett tamadasok meg vagy Sharmban vagy Hurghadan tortentek, de ez a ket hely Egyiptomban, amit nagy ivben elkerulok a lehuzos helyiek meg az oroszok miatt(bar azok a Sharm-i robbantas ota szerencsere nem jonnek). Europa nagyvarosaiban is volt az elmult idoszakban robbantas (meg Pesten is) vagy mas terrorcselekmeny, meg sem mondanam, hogy London vagy Parizs veszelyes hely lenne. Ezeknel meg Egyiptom biztonsagosabb, max. a tunteteseket kell elkerulni. De ujabban oda sem engednek kulfoldit a kozelebe sem. Viszont ha valaki allandoan attol parazik, hogy terroristak megtamadhatjak, az jobb ha eleve mas uticelt valaszt maganak.

TBMC en a helyedben siman mennek, nem hallgatnak masra, foleg nem olyanra, aki soha nem jart arra. Ha benezel kulfoldi forumokra lathatod, hogy most is nagyon sokan mennek es semmi problemajuk.

[ Szerkesztve ]

(#4047) k-adi válasza Xarina (#4046) üzenetére


k-adi
nagyúr

Biztos van biztonságosabb és kevésbé biztonságosabb hely, ezt elismerem. De azért azt is ismerjük el, hogy az emberek többségénél Egyiptom = Sharm vagy Hurghada és felkapott társai, stb, ahol pont voltak támadások, ráadsául nemrégiben. Persze mindenki magának keresi a bajt. Bár az északi oldalon lévők közül még mindig jobb, mint Libanon vagy Tunézia.
Annyi szép hely van a földön ahol (annak közelében) nem ölik egymást, én azok közül választanék. De nem kell meggyőznöm se téged, se őt, mindketten kifejtettük véleményünket, aztán majd eldönti.

(#4048) Napfénysüti válasza k-adi (#4047) üzenetére

Ezért is jó az Alpok: a kutya nem akar ott terrorizálni és egy tengerparthoz képest elképesztően szép a látvány. :)

Més que un club!

(#4049) Xarina válasza k-adi (#4047) üzenetére


Xarina
aktív tag

A kerdes az volt hogy biztonsagos-e, el merjen-e indulni. Erre mindenki megprobalja lebeszelni, pedig a latszat ellenere abszolut biztonsagos. Az orszag veszelyes reszeibe a hadsereg nem enged be senkit vagy csak katonai kiserettel, mar mar tulzott az elovigyazatossag. Magyarokat meg soha nem ert semmilyen tragikus dolog, kiveve mikor par eve egy buszsofor elaludt vezetes kozben es kozuti balesetben jonehanyan meghaltak, de ez mashol is elofordulhat. Statisztikai alapon persze veszelyesebb, mint sok mas hely, de ha valakit konkretan Egyiptom erdekel, akkor ez miatt kar lenne otton maradni. Raadasul a helyzet egyre rosszabb lesz, nagyon nagy a szegenyseg, a penzuk nagyon gyorsan inflalodik, a kormany elleni elegedetlenseg egyre no, igy a jovoben szerintem csak problemasabb lesz menni, mint jelenleg. Tavaly novemberben 50%-al ertekeltek le a penzuket, ami nekem nagyon jo volt, mert fillerekbe kerult a nyaralasom, 1 honap szallasal, kajaval, utazassal kevesebb, mint 70 euromba kerult, viszont a helyiek ertelemszeruen nem orultek neki.
Sharm es Hurghada sem veszelyes, de az a ket varos az orszagban, ahol pont Egyiptomot nem lehet latni, 2 kirakat turistahely az egesz, oda aztan vegkepp nem erdemes menni.

Napfenysuti: A 2 hely nem osszahasonlithato, Egyiptomban is vannak gyonyoru hegyek, a tengerpart is gyonyoru, de ami a viz alatt van az vilagviszonylatban is az egyik legszebb latvany.

[ Szerkesztve ]

(#4050) Napfénysüti válasza Xarina (#4049) üzenetére

Tudom hogy más, viccből írtam. Engem a tengerparti dolgok például nem vonzanak. Bár bringáztam már a Comói-tó meg a Garda-tó mellett és azok például tetszettek. De speciel az akítv nyaralás híve vagyok, nem szeretek a parton feküdni. :)

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.