Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) bandus válasza Sztbeni (#2991) üzenetére


bandus
veterán

Mivel bol-ban lesz a szallasunk igy ez alap :) de remelem, hogy sok mas szep helyet is meg tudunk majd nezni. Mar csak ket het es indulas :) azzal nem vagyok tisztaban hogy mennyi kunat valtsak be "koltopenz" celra, de ezt meg van ido kitalalni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3002) busman


busman
addikt

Pulára horvátországba készülök. A kérdés az lenne,hogy szlovénián keresztül menjek,vagy a horvát autópályát válasszam?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3003) AMD Power


AMD Power
titán

Augusztus végére kell még foglalunk szállást le Balcsira. Nem bírom ki, hogy még egy pár napra nem menjünk le. Imádom a Balatont. :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3004) Mika1227


Mika1227
őstag

Ketten az asszonnyal és a 3 és fél éves kislányunkkal szeretnénk menni nyaralni augusztus 19-31 között valamikor. Tengerpart lenne mindenképp, repülővel,reggeli, félpanzió, az ár olyan 250k. Valami ajánlat vagy aki volt valamerre ilyen felállásban!? Tanács melyik utazási iroda, esetleg debreceni indulássa!?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3005) MaciG válasza Mika1227 (#3004) üzenetére


MaciG
addikt

Ilyen igények mellett elég karcsú szerintem az a 250k. Viszont ha mind1 hova, akkor én ezt javasolnám : Ibusz tombola.

BANZAII

(#3006) Mika1227 válasza MaciG (#3005) üzenetére


Mika1227
őstag

És ha mondjuk busszal lenne az utazás?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3007) MaciG válasza Mika1227 (#3006) üzenetére


MaciG
addikt

Busszal nagyjából ebben az időszakban olyan 50-65k körül van egy főre, csak szinte már mindenhol telt ház van. (Jobb helyeken, de pl. ilyen Nei Pori, Parallia és környékére biztos van hely, de azt nem javasolnám). Szóval mindenképp érdeklődj az irodákban. Én kb. két hete akartam foglalni szeptember közepére és amik ki voltak nézve ott nem volt már semmi hely, így Sarti lett belőle, de ott is az utolsó előtti hely volt...

BANZAII

(#3008) AMD Power válasza Mika1227 (#3006) üzenetére


AMD Power
titán

Ha busz akkor ide vagy ide. :R :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3009) busman válasza AMD Power (#3008) üzenetére


busman
addikt

Szép.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3010) AMD Power válasza busman (#3009) üzenetére


AMD Power
titán

Élőben 100x szebb. :K :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3011) bandus válasza AMD Power (#3010) üzenetére


bandus
veterán

mint kb. minden ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3012) keIdor


keIdor
titán

Norilszk-ba menjetek nyaralni. :))

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3013) Mika1227 válasza AMD Power (#3008) üzenetére


Mika1227
őstag

Valami konkrét helyet tudnál ajánlani? Ahol voltatok és jó hely? Augusztus 18-31 között mennénk valamikor.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3014) AMD Power válasza Mika1227 (#3013) üzenetére


AMD Power
titán

Parga. Imádtam. Rá következő évben Anyum, most meg még tesómék is mennek.

A másik Lefkada. Itt csa kfakultativ progom voltunk, de ez brutál jó hely. Ide még menni fogunk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3015) Mika1227 válasza AMD Power (#3014) üzenetére


Mika1227
őstag

Konkrétan az Aeolusal voltatok?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3016) AMD Power válasza Mika1227 (#3015) üzenetére


AMD Power
titán

Igen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3017) batai15


batai15
félisten

Hopp látom van ilyen topik. 100-150k összegbe(benzin szálás,kaja,stb)2 főre akár ithol akár külföldön milyen lehetőségek vannak? Napok száma az áraktól függ.
Ill 100 alatt?. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3018) zeno70 válasza batai15 (#3017) üzenetére


zeno70
tag

Itthon van bőven lehetőség ennyiből, kérdés, hogy milyen szinvonalon várod el a szolgáltatást?
Apartmanban egész sok ideig el lehet lenni belőle, de 4-5 csillagos szállodában csak pár napig elég. :U :)
Külföldön már az utazás is nagyobb kiadas benne. De nem papolni akarok az egyértelműről...bocsi! :B

Mi most jöttünk haza a visegrádi Silvanusból (4*) és igen kellemes benyomást tett rám. 200-ból (dunára néző) szobát adnak, etetnek 2 felnőttet, 6 napig. És korrekt wellneszben részesitenek.
150-ből kalkulálva minusz 1-2 nap.

Hasonló szinvonalon van olcsóbb is, pl a Hotel Délibáb vagy a Hajdú Kasély Hotel Szoboszlón...már ha szereted a fürdőzést. Ja, igen, kérdés, hogy mire vágysz e tekintetben.

Külföldön ennyiből Bulgária jöhet szóba (de ne legyen igazam). Vannak ott is jó helyek azért, érdemes nézelődni. Hirtelen ezekbe botlottam: [link]

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#3019) MaciG válasza batai15 (#3017) üzenetére


MaciG
addikt

150k-ból kijön egy hetes buszos utazás Görögországba utószezonban 2 főre, és még költőpénz is marad.

BANZAII

(#3020) busman válasza MaciG (#3019) üzenetére


busman
addikt

Gyereknek kínzenvedés lenne...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#3021) MaciG válasza busman (#3020) üzenetére


MaciG
addikt

Nem írta, hogy gyerek is megy. Egyébként meg én eddig 5x voltam így busszal, mindig voltak gyereke is a buszon (volt hogy egészen kicsik) és nem volt velük baj, szóval ez egyénfüggő.

BANZAII

(#3022) batai15 válasza zeno70 (#3018) üzenetére


batai15
félisten

Köszi! nekünk az apartman teljesen okés, sőt igazából magunknak is tudunk csinálni kaját.
Vacsora meg étteremben lenne, na meg szórakozás közben.
MaciG : ennyi pénzért mit lehet várni?
illetve mi ennek a menete? mármint a busz letesz minket és meg vár vagy hogy kell elképzelni? ill a max keretbe kaja, költő pénz, meg strand stb lenne benne.
hol tudok bővebben olvasni ezekről az utakról?

(#3023) MaciG válasza batai15 (#3022) üzenetére


MaciG
addikt

Maga az utazás busszal +a szállás az olyan 30-45k egy főre az egy hét, attól függ, hova, és mikor. HA nincs konkrét úticél csak tengerpart legyen akkor fentebb ajánlott IBUSZ tombolával már 30k/fő kijön az 1 hét.
Az ilyen utakat úgy kell elképzelni, hogy felszállsz a buszra, 3-4 óránként tartanak pihenőket, majd mikor megérkezel vár a helyi idegenvezető aki megmutatja a szállás (vagy ott tesz le a busz, vagy helyi transzfer) majd aznap este van egy meetig ahol ő minden lényegeset elmond az adott helyről. Nyaralás alatt ha bármi van akkor fel tudod hívni. Mikor letelik az egy hét, akkor jön a busz, bepakoltok, majd irány haza. Fakultatív programok szinte mindenhol vannak amin részt vehetsz ha akarsz (nyilván ez plusz pénz). Én személy szerint utána szoktam nézni a helynek és egyénileg oldom meg, mert olcsóbb és jobb, kivéve ha hajókázni szeretnék.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#3024) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Az olasz fizetőkapus rendszerről tudnátok bővebben írni? Rendben, hogy mondjuk beállítom a gps-t beállítom fizetőkapusra, de mi a további teendő? Konkrétan Velencébe mennénk Szlovénia felől. Tudnátok ebben segíteni?

10 éve voltam utoljára. Akkor Bibionéba mentünk, ausztria felől léptük át a határt. Emlékszem akkor az olasz "határnál" adtak valami igazoló jegyet, hogy onnan léptünk rá az autópályára. Utána ha jól emlékszem (nem én vezettem) a lehajtónál volt valami bódéféle, ahol elkérték ezt a jegyet, és arra a szakaszra kellett fizetni.

(#3025) Dinter válasza sziku69 (#3024) üzenetére


Dinter
addikt

Most voltam Bibioneban rokonekkal, Ausztria felől kellett mennünk oda-vissza. Hatalmas sor volt a fizetokapuk előtt. Van telepassos, meg kp-s, beallsz az egyik keszpenzes kapuhoz a sorba, 11€ körül van az ára, kifizeted, aztán atengednek. Voltak automaták is, ahonnan csak le kellett tépni a papirt, de hogy ez ahhoz tartozott e, nem tudom. Igazabol pontosan nem ismerem hogy működik, mert nem én intéztem :)

[ Szerkesztve ]

(#3026) sziku69 válasza Dinter (#3025) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi a választ.

Akkor elég macerás ez a sorbaállás. :(

Majd kitapasztaljuk. Legfeljebb majd az elején töketlenkedek egy kicsit :)

(#3027) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Na, akkor holnap irány Bulgária :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3028) AMD Power válasza Sztbeni (#3027) üzenetére


AMD Power
titán

Jó pihenést! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3029) Sztbeni válasza AMD Power (#3028) üzenetére


Sztbeni
őstag

Köszi :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3030) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Idén talán megengedhetem magamnak, hogy a szomszéd városba átmenjek hamburgerezni, fagyizni, meg sétálni. Max 5k.

(#3031) AMD Power válasza Fr0z3n (#3030) üzenetére


AMD Power
titán

Elég baj sajnos. :(

Mi még Aug 23-24-25-26 megyünk Boglárra. Kivettem egy apartmant 50m a Balatontól. Ha Isten is úgy akarja egyszer veszek lent egy nyaralót. Pont azt nézegettük ,hogy egy 7-80m2 családiház 3-400 méterre a Balcsitól 3-400m2 telekkel annyiba kerül mint itt nálunk Óbudán egy 2 szobás panel lakás. :Y :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3032) Atlantis válasza sziku69 (#3024) üzenetére


Atlantis
veterán

Egy katasztrófa az olasz autópálya-rendszer, de cserében kurva drága. Szintén Bibonéban voltam 2 hete, mondjuk Szlovénia felől, hogy minél kevesebbet kelljen olasz pályán menni (meg tőlünk közelebb is van arra). Szombaton menni finoman szólva nagy türelmet kíván...

Nagyjából úgy van, ahogy írtad, felhajtáskor kapsz egy cetlit, amit a szakasz végén odaadsz a faszingernek a bódéban és fizetsz. Szépen sorba állsz a cetliért is, meg a fizetésért is, mindkét helyen nagy dugó volt, értelemszerűen a cetlihúzás gyorsabb valamivel. Odaúton nem volt gond a cetlihúzással, mert az osztrák és szlovén irányból érkezők ott még nem egyesültek. A fizetéshez viszont kb. 1 órát araszoltunk. Hazafelé a cetlihúzás kb. fél óra, a fizetés is kb. fél óra, mivel ott is már szétvált a két fő irány. Az araszolás teljes káosz, egy zászlós faszi unottan próbál némi rendet varázsolni a maga mediterrán módján, de amúgy ha szerencséd van, jó sort fogsz ki, ha nem, megszívtad. Átengedni nem fognak, kivéve ha mazsola az illető és bealszik közben. 2-3 kapu működött irányonként a fizetősöknek, meg 1-2 Telepass-os. Ez édeskevés.

Egy dolgot tehetsz: nem szombaton mész.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3033) AMD Power válasza Atlantis (#3032) üzenetére


AMD Power
titán

Ez aztán jól hangzik. :U

Egy tegnapi beszélgetés majd egy cikk után el kezdtünk gondolkozni mi is egy lakóautós nyaraláson. Nincs is horror árban a bérlése. 4 fővel szerintem kényelmesen el lehetne velem menni a közeli országokba. Itt főleg Horvátország lenne mint fő célpont.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3034) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most voltunk nászuton Krakkóban. 10 nap busszal (7 óra), belvárosi szálloda (nem hostel), minden nap reggeli a piacon, ebéd étteremben, múzeumok, egynapos kirándulás más városba, végig vettünk bérletet mindkettőnknek a helyi BKV-ra, ajándékokkal együtt volt 200e két főre, és nem spóroltunk semmin se.

Különösen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#3035) Atlantis válasza AMD Power (#3033) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát nem tudom, én a horvát kempingektől nem vagyok hasra esve, ott jobb szeretem az apartmant. Olaszországban viszont a kemping a nyerő...legalábbis szerintem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3036) AMD Power válasza Atlantis (#3035) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. És olyan helyen ezekkel meg lehet állni ahol nincsen kemping? Áram ezeknél a lakóautóknál ,hogy van?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3037) Atlantis válasza AMD Power (#3036) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem tudom, nem voltam még ilyennel. Ahogy láttam, kempingekben rá szokták dugni őket a kiépített hálózatra, nem tudom, meddig bírja töltés nélkül. Nekem nem tűnik logikusnak, hogy csak úgy leállj vele parkolókban éjszakára, már csak biztonság miatt sem, pláne a Balkánon. Talán a szervek se örülnének....

De mint írtam, személyes tapasztalatom nincs.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3038) AMD Power válasza Atlantis (#3037) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi a tippet. Ennek utána fogok járni. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3039) MaciG válasza AMD Power (#3033) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem nem tűnik túl praktikusnak, hisz főszezonban áfával 38000ft/nap. + a kemping költség,stb. Ennyiért már bőven lehet apartmant is bérelni, sőtt, még olcsóbban is.

BANZAII

(#3040) AMD Power válasza MaciG (#3039) üzenetére


AMD Power
titán

Igen úgy már messze nem tűnik olyan olcsónak. De utána nézek ennek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3041) HKorn


HKorn
addikt

Horváto.-ban Baska-ban volt valaki gyerekkel?

Milyen a tengerpart ott, aprókavics, vagy homok? Én személy szerint a sziklásat szeretem, de sajna ez most gyerek miatt nem játszik egy darabig.

Ezt ajánlották munkatársak, hogy 1 év körüli kisgyerekkel ide érdemes menni.

Milyen hasonló hely van még?

Run&Ride

(#3042) sziku69 válasza Atlantis (#3032) üzenetére


sziku69
senior tag

Eredetileg Szlovéniába indultunk volna vasárnap. Ott foglaltunk apartmant. Ez volt most hétfőn.

Előtte Lignanoba akartunk foglalni, de mivel elég későn kapcsoltunk, már csak drága szálláshelyek lettek volna. Ekkor jött, egy ismerős által a szlovén szállás. Viszont a párom még nem volt olaszban, ezért Lignanoba ki akarom vinni. Ez lesz szombaton (ha odaérünk) :) Foglaltunk 1 napos szállást Velencétől nem messze, szombat éjszakára, mert vasárnapi napot a lagunák városában akarjuk tölteni. Ezután mennénk vissza vasárnap estére a szlovénekhez.

Azt néztem, hogy ha szlovénián keresztül mennénk, akkor talán el tudnánk kerülni a fizetős utakat. Pár kilométerrel lenne csak hosszabb. Igaz a menetidő is több, de legalább nem a kapuk előtt ácsorgunk a 30 fokos melegben.

(#3043) Atlantis válasza sziku69 (#3042) üzenetére


Atlantis
veterán

Sok sikert! Alsóbbrendű utakon persze lehet kerülni, de Velencéig biztos nem mennék el úgy. Majd meséld el, hogy tetszett Velence. Előre inkább nem mondok semmit... :)

Egyébként Bibione szerintem szebb, mint Lignano. Mivel szomszéd településekről van szó, ha időtökbe belefér, érdemes megnézni mindkettőt. Tipikus nyaralóvárosok ugyan, de Bibione hangulatosabb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3044) sziku69 válasza Atlantis (#3043) üzenetére


sziku69
senior tag

Velencében voltam 2003-ban. Párom még nem volt, Bibione-ban szintén voltam már 2003-ban. Lignanoba csak a Guliverland miatt megyünk. A fiamnak ( 6 éves) remélem nagy élmény lesz :)

Alapból tetszik velence. De a dohos áporodott szag miatt a páromnak nem tetszik majd. Remélem a látnivalók kárpótolják majd. :) A galamboknak innen viszünk majd lenmagot. Ott elég drágán árulják, a szent Marc térnél.

Megírom majd milyen volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#3045) Atlantis válasza sziku69 (#3044) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, hogy kölök is van, az más, azt gondoltam, csak a párocska turbékol. :) Így már valóban jobb Lignano.

Jó utat!

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3046) sziku69 válasza Atlantis (#3045) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. :)
:R

(#3047) bandus


bandus
veterán

tegnap sikerült hazaérni brac szigetről, a szállásunk bol-ban volt, 6 éjszaka.

mindenkinek ajánlom aki arra menne, gyönyörű a sziget, nagyon sajnálom, hogy csak egy hetet voltunk. szerintem az árak is rendben vannak, egyáltalán nem mondanám drága helynek. az asszonnyal ketten kb. 230k forintot költöttünk, mindennel együtt. bár ehhez hozzátartozik, hogy 4-en mentünk, így az autópálya és kompköltség ennyi fele oszlik el, illetve összesen 30 l üzemanyagot kellett csak tankolnunk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3048) AMD Power válasza bandus (#3047) üzenetére


AMD Power
titán

Megnéztem neten a képeket róla. Tényleg nagyon szép! :R

Az Horvát autópálya matrica és a komp mennyi volt? Hány óra volt az út? Milyen kocsival mentetek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3049) bandus válasza AMD Power (#3048) üzenetére


bandus
veterán

kapus autópálya rendszer van, egy irányba splitig 216 kuna a pálya díja, 160 kuna a kocsinak a komp, plusz 33 kuna egy személyre (41-42 ft között mozog most az árfolyam). oda és vissza is szinte percre pontosan 12 óra volt az út. odafele elég ramaty időben mentünk, sokszor nagyon lassan lehetett haladni, plusz splitnél kifogtunk egy jó kis dugót. visszafele meg nem fértünk fel a kinézett kompra, csak a következőre. a kocsi meg egy auris sports tourer volt, 1.4 dízel, nagyon jól teljesített, kb 5.4-es fogyasztása volt, pályán óra szerint 140-nel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3050) AMD Power válasza bandus (#3049) üzenetére


AMD Power
titán

Tényleg jól jöttetek ki. Mondjuk egy ilyen új autóval én is bármikor neki mernék vágni egy ilyen útnak. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.