Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) MaciG válasza AMD Power (#3450) üzenetére


MaciG
addikt

Esetleg ha egyéni foglaláson gondolkodsz repülővel görögbe, akkor ide is érdemes néha felnézni, mert fórumtársak szoktak nagyon jó ajánlatokat megosztani, illetve az index repüléssel kapcsolatos fórumain.

BANZAII

(#3452) Mika1227 válasza MaciG (#3449) üzenetére


Mika1227
őstag

Nagyon szép helyeken jártál, klasszak a fotók! Mi szerdán jöttünk haza Nei Pori-ról az is jó volt de azért nem ennyire szép. Chalkidiki-félszigeten jártam már szép nagyon, meg volt egy pár éve egy rodoszi nyaralás hát az szuper volt!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3453) MaciG válasza Mika1227 (#3452) üzenetére


MaciG
addikt

Általánosságban elmondható, hogy a szigetek szebbek, van nekik egyfajta különleges hangultuk amiket érez az ember ha ott van. :)

Bár még soká lesz, de jövőre Korfu / Karpathos / Dél-Kréta a cél; vagy esetleg Szardínia, ha az anyagiak is úgy akarják.

BANZAII

(#3454) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
Ne haragudjatok, ha egy kicsit off, de ilyen típusú hátizsákot fel lehet adni repülőn? Nem mint kicsi kézi poggyászt, hanem mint nagyot.
LOT-al, valamint Wizz Air-el fogok repülni.
Előre is köszönöm.

(#3455) MaciG válasza LeventeV (#3454) üzenetére


MaciG
addikt

Én úgy tudom fel lehet, mert csak súlylimit van, az nincs meghatározva milyen fajta lehet a poggyász (hátizsák, bőrönd,stb.).

BANZAII

(#3456) LeventeV válasza MaciG (#3455) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszönöm a választ. :)

(#3457) jozefgucci1 válasza LeventeV (#3454) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Simán ! Nagyon sokáig egy ilyen túrazsákkal utazgattam . A 120Literes Hegymászóval. Azonban nem praktikus , mert a futószalagba beakad , gyűrődik ami benne van és egyszer egy V.S.O Remy bánta ezt a zsákot.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#3458) LeventeV válasza jozefgucci1 (#3457) üzenetére


LeventeV
senior tag

Remélem nem lesz gond vele mert hamarosan utazik Varsóba :D

(#3459) MaciG


MaciG
addikt

Jövő hétvégén megyünk a Mátrába 3 napra. Miket érdemes ott megnézni a környéken?

BANZAII

(#3460) gabe_ válasza MaciG (#3459) üzenetére


gabe_
őstag

Nem tudom milyen témában érdeklődtök, ugye alap az 1014m, érdemes fölmenni a toronyba, szép a kilátás és van fent kávézó, meg egy "kiállítás" rengeteg piásüveggel a világ minden tájáról...
Én a sástói kalandparkot mondanám, de szép a siroki vár, a recski fogolytábor is érdekes mementó, kisnánán is van egy vár, bár ott nem voltam, ha szeretsz pecázni, akkor a markazi tó...
Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Gyönyörű hely, nagyokat lehet túrázni :)

Ja, a közelben ugye eger...

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3461) MaciG válasza gabe_ (#3460) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! Múzeumok pl nem igazán érdekelnek, inkább a természeti látnivalók, építészet. Meg eredi vasút ha van. :)

BANZAII

(#3462) mokus1


mokus1
addikt

Korfura valakinek van valakinek szállásajánlata? Úgy néz Lefkada helyett Korfu lesz.
Lassan egy hete nézegetem a szállásokat, apartmant szeretnék mindenféleképpen.
Leginkább az ÉNy-i részen nézegetek de DNy-i oldal is jó lehet. Melyik város ahová érdemes menni és hová nem?
Szeretném a szebb helyeket körbejárni azért nézegetem főleg ezeket a részeket illetve a naplemente miatt. :)

(#3463) AMD Power válasza mokus1 (#3462) üzenetére


AMD Power
titán

Lefkada hekyett!? Ez tuti? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3464) mokus1 válasza AMD Power (#3463) üzenetére


mokus1
addikt

Hát igen, en lefkadat valasztottam volna de baratnom oda menne szivesebben. Egy jo hete szinte csak azt nezegetem mar ott is rengeteg a latnivslo. Sot egy het keves is hozza. Lefkadat sajnalom de majd 2017ben. Egyebkent Lefkadan utazasi irodan keresztul voltal vagy egyenileg?
Egyebkent mindig meglepodok hogy a bookingon mar ilyenkor rengeteg szallas telitve van. (elnezest az ekezetert) :)

(#3465) MaciG válasza mokus1 (#3464) üzenetére


MaciG
addikt

A booking egy közvetítő oldal. Pl. nekem van 10 kiadó szobám akkor 2-t meghirdetek bookingon a másik 8-at meg én értékesítem (nagyobb haszonnal), és így a booking azt jelzi tele van. Én úgy csinálnám, hogy ha megvan a szállás, akkor keress rá a nevére googlival és foglalj közvetlenül.

BANZAII

(#3466) mokus1 válasza MaciG (#3465) üzenetére


mokus1
addikt

Én is így csinálom. :) Most is nézegetem, elég konkrét elképzeléseim vannak.

(#3467) zolynet válasza mokus1 (#3462) üzenetére


zolynet
addikt

Írtam korábban Korfuról, kicsit keress vissza. ;)
Itt az egyik amiben egy jóféle szállást is találsz: katt :K

Life is too short to stay stock!

(#3468) mokus1 válasza zolynet (#3467) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
Köszönöm, de én inkább északabbra keresgélek. Az a gondom viszont hogy sétálóutcát nem nagyon találok street view-el a városokban. Ezen a részen nincs is vagy rosszul keresem? :)

(#3469) mokus1 válasza mokus1 (#3468) üzenetére


mokus1
addikt

Illetve most 150 ezer a szállás :)

(#3470) zolynet válasza mokus1 (#3468) üzenetére


zolynet
addikt

Akkor Kassiopi! :K
Innen látni az albán partokat, lenyűgöző.
Oda biztos visszamegyek! :K

Taxival kb duplája lehet mint Agios Gordios (30-35€), 60-70-80€, szóval ezzel is kalkulálni kell.

Szállásra két főre nekem 98k-t ír, pl júnuis 18tól 1hét.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#3471) mokus1 válasza zolynet (#3470) üzenetére


mokus1
addikt

Augusztus 8.-tól megyünk autóval, úgyhogy a taxi nem számít.
Egyébként. A szép partokat szeretném megnézni, úgyhogy igazából a szállás az tényleg csak szállás lesz mert menés lesz egész nap szerintem :)

(#3472) zolynet válasza mokus1 (#3471) üzenetére


zolynet
addikt

Szerintem Korfun nincs sok látnivaló, bőségesen elég volt 1nap quad és 1nap autó bérlés.
Átgondolnám. :K

Life is too short to stay stock!

(#3473) mokus1 válasza zolynet (#3472) üzenetére


mokus1
addikt

A strandok is elég változatosak azokat is szívesen nézem megnézem illetve utána megyünk paraliara így egyszerűbbnek tűnik de még átgondolom hogy legyen. Thessaloniki és Korfu közt is biztos van valami járat.

(#3474) MaciG válasza zolynet (#3472) üzenetére


MaciG
addikt

Javaslom tanulmányozásra a Korfu infókönyvet, mert azért akad ott bőven látnivaló. Persze az is számít mi érdekel, meg mennyit időzöl egy helyen. :)

mokus1: A street view nem sok segítség ilyen téren, mert ha jól látom akkor a legtöbb utcakép októberben készült, és az már nagyon utószezon vége, főleg Korfun, így sok árus már elpakol és bezárt a szezonra.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#3475) zolynet válasza MaciG (#3474) üzenetére


zolynet
addikt

Kösz a könyvet, de én már voltam ott, természetesen előtte tájékozódtam hogy mit érdemes megnézni.

1hétből 3napot szántunk a nézelődésre, mert ugye pihenni is akartunk.
Egyik nap busszal bementünk Korfuba és amit csak lehetett megnéztünk. (óváros, erődök,...)
Másik nap quad-al a déli régiót fedeztük fel, ~90km. (Paramonas, Psaras, Mesoggi, Gastouri - Sissi palota, ...)
Harmadik nap elautókáztunk 186km-t: Pantokrátor (900méter, Korfu legmagasabb csúcsa), Kassiopi (Albán partokat láttuk), Sidari (Szerelmesek csatornája), Paleokastrica, Pelekas

Azt hiszem amit meg akartunk nézni azt megnéztük. :U

Life is too short to stay stock!

(#3476) mokus1 válasza MaciG (#3474) üzenetére


mokus1
addikt

Olvasom a könyvet én is. A sétálóutcákkal vagyok gondban mert nem sok északi faluban látom hogy lenne olyasmi.

(#3477) MaciG válasza mokus1 (#3476) üzenetére


MaciG
addikt

Youtube-on a keresőbe írd be a település nevét +by/at night .Ez pl. Kassiopi amit a fórumtárs ajánlott (nekem tetszik, szép part, központi helyen van a főbb látnivalók szempontjából és van éjszakai élet is). Sidari jó még ilyen szempontból, de annak szerintem nem szép a partja. Ha meg többre vágysz, nagyobb nyüzsire akkor Korfu város

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#3478) mokus1 válasza MaciG (#3477) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm, most nézegetem. Vannak igazán jó videók. Láttam egy videót amiben a szigetnek elég sok része van.
Volt benne ahol szikláról ugráltak olyan hely merre van a szigeten? :)

(#3479) MaciG válasza mokus1 (#3478) üzenetére


MaciG
addikt

A sziklásat nem tudom, mert én nem voltam még a szigeten, idén készültem oda, de aztán a végén inkább Lefkadára mentem vissza.

BANZAII

(#3480) napocska2 válasza mokus1 (#3478) üzenetére


napocska2
senior tag

Pont most olvastam az egyik Görögország csoportban, hogy Sidarinál ugrálnak a magasból a tengerbe.
Youtube-os videók is dokumentálják, például ez, hogy elég sokan megörökítették már ott eme teljesítményüket. :)

(#3481) attiati


attiati
veterán

Van valami jó repülőjegy kereső oldal, árakkal?

Olcsó oda-vissza utat keresnék valamelyik nyugat-európai városba novemberre.
Időpont szinte mindegy, hét közben is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3482) attiati válasza attiati (#3481) üzenetére


attiati
veterán

meg is válaszolom:

[link]

ryanair-nek egyébként miért ilyen alacsonyak az áraik?
hol a buktató?
bp-madrid harmad áron van a wizzairhez képest, pedig az sem drága

(#3483) zolynet válasza attiati (#3482) üzenetére


zolynet
addikt

Ryanair rövid távon jó, 1-2órás repülés.
Iszonyat kényelmetlenek az ülések, és a lábtér is gyakorlatilag nulla.
Párizsba mentünk ryanair-ral, hát majd megdöglöttem, pedig én nem vagyok nagy darab. (180cm, 78kg)
Ha harmad áron van akkor azt még vállalnám Madridig, valahogy csak kibírnám. ;)

Life is too short to stay stock!

(#3484) sasa134 válasza attiati (#3481) üzenetére


sasa134
addikt

Én mindig a skyscannerrel nyitok, ha rugalmas az ember reptér és időponttot illetően, akkor matrix [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#3485) attiati válasza sasa134 (#3484) üzenetére


attiati
veterán

és ha nem tudom az úti célt és az időpontot sem?

Csak annyit, hogy melyik hónap.

Van a liligo térképes keresőjéhez hasonló?
Itt elég megadni a kiinduló helyet és a hónapot.
Bár ahogy nézem itt is automatikusan kitölti a visszaút időpontját 2 nappal későbbre.

[ Szerkesztve ]

(#3486) sasa134 válasza attiati (#3485) üzenetére


sasa134
addikt

Ilyenről én nem tudok. Az elég nagy feladat lenne adatbázis szinten.. legalább egy időintervallumot tudnod kell - hogy a találatokat leszűkítse. Ha ez megvan, és tudod az induló repteret, akkor drungli.com. Az megmutatja,hogy adott reptérről hova tudsz a legolcsóbban eljutni.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#3487) MaciG válasza attiati (#3482) üzenetére


MaciG
addikt

Ahogy zolynet is írta , nagyon kényelmetlenek az ülések és alig lehet elférni. A-ból B-be ugyanúgy elvisz, mint akármelyik másik, de túl sok törődést ne várj tőlük.

BANZAII

(#3488) func93


func93
senior tag

Üdvözlet!

Nagyon jó volt Sarti a nyáron. Köszi a tippeket. Elmentünk pár eldugott öbölhöz, nos az volt talán a legszebb.

Új kérdés: Zakyntosh vagy Kefalonia-n gondolkodunk? Esetleg aki járt már mindkét helyen, tudna segíteni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3489) MaciG válasza func93 (#3488) üzenetére


MaciG
addikt

Egyértelmű hogy Kefalónia. :) Változatosabb partok, vadregényesebb utak, autentikus görög falvak ,plusz Kefalóniáról van egy napos hajóút Zakyntos-ra ami magában foglalja a lényeges látnivalókat. :)

BANZAII

(#3490) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

Párommal szeretnénk eljutni Rómába repülővel.
A szilvesztert szeretnénk ott ünnepelni, 3 éjszakát maradnánk.
Nem szeretnénk idegenvezetést, kerüljük a kirándulócsoportokat, inkább magunk fedeznénk fel a várost.

Tudtok nekem ajánlani olyan utazási irodát akik rendszeresen szerveznek oda utat és nem ködösítenek?
Gondolok itt: „elhelyezés XY szállodában, vagy ahhoz hasonlóban” vagy „…és egyéb kötelező költségek”

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#3491) MaciG válasza kovacsroli (#3490) üzenetére


MaciG
addikt

Szia.

Ha nem tartotok igényt az idegenvezetőre és nem is szeretnétek magyarokkal együtt lenni (kirándulócsoport) akkor úgy jártok a legjobban ha egyénileg lefoglaljátok a repjegyet meg bookingon vagy valami hasonló oldalon a szállást. :)

BANZAII

(#3492) AMD Power válasza MaciG (#3489) üzenetére


AMD Power
titán

Ott a pont! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3493) concret_hp válasza MaciG (#3491) üzenetére


concret_hp
addikt

én amúgy kb. csodálkozom, hogy az internet korában, amikor már tényleg mindenkinek okostelefonja van, még létezik olyan, hogy utazási iroda... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3494) sasa134 válasza MaciG (#3489) üzenetére


sasa134
addikt

Kefalonián tudsz javasolni konkrét települést, ami:
- nyugisabb, nem disco/party hely
- part közeli szállodák vannak (bár ez gondolom mindenhol így van)
- szép és nyugisabb a tenger, nem szeles a part

köszi! (szülők idén Zakin voltak, imádták, jövőre Kefalonia a kiszemelt)

Avanti Roma

(#3495) func93 válasza MaciG (#3489) üzenetére


func93
senior tag

Igen, mi is Kefa felé húzúnk. Azért még szétnézegetünk.

Így kezdésnek nagyon jó benyomást tett ránk Sarti is. Életünk legjobb hete volt, főleg, hogy elsőnek mentünk tengerparthoz. Nagyon jó buszokkal is mentünk, a panorámában ültünk, nem is aludtunk hanem néztük Szerbiától a tájakat. Mondjuk biztos mentünk a hegyek között vagy 120-al, ott kicsit fogtuk az űlést. :DDD

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3496) MaciG válasza sasa134 (#3494) üzenetére


MaciG
addikt

Kefalónián a két legszebb (és egyben legdrágább ) település Asos és Fiskardo. Ha ez nem fér bele akkor ott van Sami ami szép és aránylag központi helyen van, vagy a főváros Argostoli.

BANZAII

(#3497) sasa134 válasza MaciG (#3496) üzenetére


sasa134
addikt

thx, csekkolom! :R

Avanti Roma

(#3498) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Nem teljesen nyaralás, inkább telelés lenne a téma :D Februárban remélhetőleg kijutnánk barátnőmmel Krakkóba, hazafele megállnánk Zakopaneban. ha esetleg járt már erre valaki, akkor szívesen vennék néhány tippet az utazással, szállással, éttermekkel, látványosságokkal kapcsolatban :) :R

(#3499) mokus1 válasza tboy93 (#3498) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
Iskra Willa-t keresd fel. Nagyon barátságos, jó áron is van. A reggelit vétek kihagyni, bőséges és finom.

Gubalowka Északon visz fel a hegyre, délen a Lanovka azt ha megtehetitek ne hagyjátok ki, gyönyörű!
Sí sánc számomra érdekes volt, fantasztikus élőben.
A piacra is érdemes bemenni, jó dolgokat lehet kapni, sajtból szarásig, de ha mentek Gubalowkával gyakorlatilag ott a piac. Sétáló utcában is érdemes lehet elsétálni, ha már ki van világítva és hó van akkor nagyon szép.

Közelben van egy tengerszem, de még sosem sikerült megnézni :)

[ Szerkesztve ]

(#3500) AMD Power


AMD Power
titán

Lassan intéznem kéne a nyaralást. De az szállás ahol tavaly voltunk megdrágult egy kicsit. És huzom a számat miatta. 9-10 napra mentünk volna. De már most alig van helye.

Azon gondolkoztam mi lenne ha vennék kuponos Balatoni nyaralást. Félpanziós stb... most a neten ilyen 3/2 éjszaka 22-25e Ft. Arra gondoltam ,hogy nyáron vennék mondjuk ehhez hasonló kuponból vagy 3-4 db-t. Csak kérdés ,hogy akkor mennyi lesz az ami most 23e Ft. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.