Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Sztbeni válasza bandus (#3049) üzenetére


Sztbeni
őstag

Esetleg érdemes Bosznia fele menni. Nincs autopályadíj, és olcsóbb a benzin. De elég kanyargós az út, és tovább is tart.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3052) Atlantis válasza Sztbeni (#3051) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekünk Zalából nem hiszem, hogy megérné... :)

Menne a kórság arra amúgy is, a horvát pályadíjak még elviselhetőek, fene kacskaringózna mindenféle lepra helyen helyette. Persze ez csak az én véleményem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3053) Sztbeni válasza Atlantis (#3052) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mi Zalábol mentünk Korculára Bosznián át :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3054) Atlantis válasza Sztbeni (#3053) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezek szerint vannak még mazochisták... :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3055) Sztbeni válasza Atlantis (#3054) üzenetére


Sztbeni
őstag

Keszthelyről kilométerben kevesebb volt, mint az autopálya. Idöben minimálisan több. Cserébe gyönyörű táj és olcsó benzin. Plusz ha van idő, Mosztárba érdemes bemenni, mert gyönyörű.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3056) Atlantis válasza Sztbeni (#3055) üzenetére


Atlantis
veterán

Ki ahogy szereti, én biztos nem mennék be a Balkán közepébe. Amúgy Boszniába a személyi nem is elég, vagy rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3057) Sztbeni válasza Atlantis (#3056) üzenetére


Sztbeni
őstag

Elég a személyi. Az utak pedig jobbak mint nálunk

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3058) bandus válasza AMD Power (#3050) üzenetére


bandus
veterán

persze, nem is az autó volt a szűk keresztmetszet, inkább a vezetés, mert egyikünk sem autózott még ennyit egyhuzamban. de bosznián keresztül azért én nem vágnék neki, amúgy sem szeretem a főutakat. gyorsabb, kényelmesebb, jobb és biztonságosabb a pálya. aminek amúgy nagyon jó a minősége, a közlekedés is kulturált volt. az alagutak miatt sok helyen van 80-as, 100-as korlátozás, de ezt rajtam kívül nem sokan tartották be :D van pár nagyon szép viadukt is, amiken érdemes áthajtani. illetve ami nekem feltűnt, hogy a pihenőkből kifele mintha rövidebbek lennének a gyorsítósávok az itthon megszokottnál. de tényleg ez a legnagyobb negatívum, ami eszembe jut. szóval bőségesen megéri azt a kb. 12k forintot amibe splitig és vissza került.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3059) Mika1227


Mika1227
őstag

Egy 3 és fél éves gyereknek Horvátországba személyi vagy útlevél kell?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#3060) MaciG válasza Mika1227 (#3059) üzenetére


MaciG
addikt

Ez a kettő közül az egyik. :)

BANZAII

(#3061) AMD Power válasza bandus (#3058) üzenetére


AMD Power
titán

A "távolsággal" nem lenne bajom. ;) Boszniában voltam már jó párszor. Undorító egy vidék. Autópálya ebben az esetben egyértelmű ilyen távnál. Meg persze gyorsabb és biztonságosabb is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3062) Sztbeni válasza AMD Power (#3061) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mikor jártál arra? Mert én megdöbbentem, hogy milyen rendezett, legalábbis az út mentén, ahol mentünk. Jó minőségű utak, gyönyörű tájak. Biztos vannak pusztulatos környékek is (a távolban látott lakótelepek nem voltak szépek), de pl. Mostar belvárosa gyönyörű.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3063) keIdor válasza AMD Power (#3061) üzenetére


keIdor
titán

Mar a szegenysegre, szemetre gondolsz itt, nem? Csak mert szerintem a hegyek szepek...
Igaz en csak Mostar-ban voltam, ami Bosznia, meg Neum, de az nem volt rossz, a taj az szep, csak hat szegeny orszag...

Sztbeni: A Metkovic-i horvat-bosnyak hatarnal a bosnyak oldalon ha letersz a foutrol eleg lepusztult reszeket talalni. Gaz, katyu, szemet minden van az ut kozepen, aminek nem kene, ettol meg persze a fout allapota valoban jo, legalabbis Metkovic-Mostar szakaszon.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3064) Sztbeni válasza keIdor (#3063) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ne térj le a főútról :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3065) Sztbeni válasza Sztbeni (#3064) üzenetére


Sztbeni
őstag

Amúgy a szerb Bosznia még kulturáltabb, mint a másik rész

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3066) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Ötlet, vagy tapasztalat van arról, hogy eurót hol/hogy érdemes váltani? Most egy kicsit ugyan megy lefele az árfolyam. Hétvégén utazunk olaszokhoz Szlovénián keresztül. Utána visszajövünk Szlovéniába.

A booking-on foglaltunk szállást. A hitelkártyán lévő pénzt lefoglalta a szállásadó, a szállásdíj erejéig. Ha odaérünk a hotelba, ezt az összeget lehet rendezni a kártyáról? Vagy inkább vigyünk magunkkal készpénzt?
Nem tudom melyik a jobb. Otp banknál vagyunk.

Lenti környékén tudtok valami olcsóbb benzinkutat, ahol meg lehet itatni még utoljára jó pénzért a "lovakat" ? :)

[ Szerkesztve ]

(#3067) AMD Power válasza sziku69 (#3066) üzenetére


AMD Power
titán

Én náluk szoktam pénzt váltani.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3068) Atlantis válasza sziku69 (#3066) üzenetére


Atlantis
veterán

Rédicsen is van Mol-kút a határ előtt, ott is lehet tankolni. Lentiben évek óta nem voltam, de mivel kisváros, szerintem ott is max. Mol van.

Amúgy én kártyával szoktam fizetni, valamivel jobb is úgy, mert középárfolyamon váltanak, legalábbis a BB-nál. Gondolom a többi bank is így tesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3069) sziku69 válasza Atlantis (#3068) üzenetére


sziku69
senior tag

AMD Power: Köszi!

Ha kártyával fizetek az ok. Így jól hangzik a középárfolyam. Ha automatából venni ki pénzt külföldön, akkor viszont sok kezelési költség menne rá. Az a helyzet, hogy csak annyi kp-t akarnék váltani, amennyi feltétlenül kell.
Szlovén matricát akarok majd venni, azt meg a Molnál tehetem meg.
Köszi.

(#3070) Atlantis válasza sziku69 (#3069) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, a levétel az más, ennek díja banktól/kártyától is függ. Szokás kérdése, én nem szoktam sok pénzt vinni, inkább helyben veszek le. Asszem azt is középárfolyamon számolják, ami még a kezelési költséggel együtt sem biztos, hogy sokkal jobb/rosszabb, mint itthon váltani. Ezen már nem múlik, a nyaralás amúgy sem a fillérbaszásról szól....szerintem.

Szlovén matricával azért rá lehet fázni, talán a határ menti kutaknál jobban előfordul, de pl.: itt az egerszegi Mol-kúton sem tudtam előre megvenni, mert bár papíron van, de nem kapnak belőle vagy csak ritkán. Egyébként Autóklubnál is meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3071) napocska2 válasza sziku69 (#3069) üzenetére


napocska2
senior tag

Mi tavaly az M7-esen az utolsó benzinkútnál vettük meg a Szlovén matricánkat. Azt hiszem, hogy INA névre hallgatott a kút és Zalakomár térségében volt az út szélén. De ki is írták előre, hogy nincs több benzinkút a határig.
Irigyellek, hogy arra mégy, olyan gyönyörű volt, hogy hihetetlen. :)

Én is a kevés kp+sok kártyahasználatra szoktam berendezkedni. De kimondottan kellemes, hogy a szlovénok eurót használnak, így nem kell sokat szórakozni a váltogatással, mint egyéb valuta beszerzése esetén. Veszel annyi eurót, amennyit tervezel, vásárolni tudsz kártyával a legtöbb helyen, vészhelyzetre meg marad kp. felvét.

(#3072) sziku69 válasza napocska2 (#3071) üzenetére


sziku69
senior tag

Teljesen egyetértek veletek.Nem szeretek sok készpénzt magamnál tartani.

Itt nálunk az M0-ás Mol kútnál próbálom meg először matricát. Még az út elején. Hajnalban indulunk, ezért szerintem mindegy a dátum miatt.

Nekem Osztrákokon keresztül is tetszett az út anno. A szlovénekre kíváncsi vagyok. Még nem jártam arra.

(#3073) Atlantis válasza sziku69 (#3072) üzenetére


Atlantis
veterán

Nagyon szép a szlovén táj is, nekem jobban is tetszett, mint az osztrák és annyi alagút sincs, mint arra. Persze azért van itt is pár, de hosszú (2-3 km) talán csak 1 van köztük. Szintkülönbség sem akkora talán, nekem ez előny volt, mert a fülem kissé érzékeny rá.

Csak ajánlani tudom, többet én nem is megyek osztrák felé olaszba, tőlünk még közelebb is van. Csak ezek a nyomorult szlovének igazán bevezethetnének 10 napos matricát is... :) Nálunk is van, osztrákoknál is, ezekre vajon miért nem kötelező az EU?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3074) sziku69 válasza Atlantis (#3073) üzenetére


sziku69
senior tag

Szombat reggel már arra járunk majd. :)

Szerencsére nekünk elég lesz az egy hetes matrica. Viszont legtöbb nyaralónak ez valóban kevés. Nekik a havi jut. Viszont azzal utána lehet trükközni. OLX-en láttam. Már aki szeret vele szórakozni. :)

(#3075) Rendo84


Rendo84
senior tag

Bulgáriában jártas személy tanácsát szeretném kérni. :)
Már voltunk itt nyaralni a párommal, de most 2 hétre nászútra ismét visszatérünk szeptember elejétől, a Napospartra.
Mivel gyanítom hogy sok mindent nem láttunk még és most mindenre lesz idő, ráadásul autóval megyünk, ezért nagy segítség lenne, ha tudnátok segíteni, hogy hová érdemes elmenni, mit érdemes megnézni?

(#3076) napocska2 válasza Rendo84 (#3075) üzenetére


napocska2
senior tag

Mi kedden jöttünk haza Szozopolból, nagyon-nagyon klassz volt.:) Nagy terveim voltak, hogy merre is menjünk csámborogni, de a végén az autónk onnan indult, ahova érkezéskor letettük, mert egyrészt a burgaszi nagy körforgalmon csúcsidőben való átkelés minden sofőr kedvét szegte, másrészt annyira klassz volt maga Szozopol, hogy nem is vágytunk másfelé.
Nem tudom merre fogtok menni, de Belogradchik megér egy kitérőt, ha nem siettek a tengerpart felé. Sajnos mi siettünk, így ez is kimaradt, de még nem adom fel a reményt, hogy egyszer láthatom.
Biztosan nagyon jól fogjátok érezni magatokat, akár merre is mentek. :K

(#3077) Rendo84 válasza napocska2 (#3076) üzenetére


Rendo84
senior tag

Ennél olcsóbb és jobb hely nem nagyon van jelenleg szerintem. :)
Jóval olcsóbb és jobb ellátás van, mint például a Balatonnál.
Tervbe van véve a delfinárium, a helyi aqua park, de igazából nem tudom merre érdemes menni még.
Egy ideig nem hiszem hogy visszatérünk, ezért is jó volna minél több helyre elmenni kirándulni, várost nézni, programokat szervezni stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#3078) napocska2 válasza Rendo84 (#3077) üzenetére


napocska2
senior tag

Szerintem a delfinárium helyett nagyobb élmény, ha béreltek egy hajót és elmentek delfinnéző túrára vele.
Ha kipróbálnátok a palackos búvárkodást Neszebárban, akkor tudok kapcsolatot javasolni.
Az biztos, hogy az utazás költségét leszámítva anyagilag jobban kijöttünk, mint a Balcsin. Szégyenszemre az elverni szánt levánkból tankoltunk hazafelé, hogy ne maradjon a nyakunkon. :)
Szozopolba mindenképpen menjetek el! Annyira hangulatos az óváros része, hogy kár lenne kihagyni.

(#3079) Louro


Louro
őstag

Máltáról.

Korábban érdeklődtem, hogy Málta vagy Ciprus és Máltát javasolták többen. Emellett kértek egy kis élménybeszámolót. Írtam egy "rövidet" és csatoltam hozzá pár képet. Hátha egy idelátogatónak segíthet a jövő évi terv kiszemelésében.

Mess with the best / Die like the rest

(#3080) MaciG válasza Louro (#3079) üzenetére


MaciG
addikt

404 - Not Found :F

BANZAII

(#3081) Louro válasza MaciG (#3080) üzenetére


Louro
őstag

Lehet még ellenőrzik....megnéztem már többször, hogy minden jól ki lett -e töltve.

@fi:zi'k: Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#3082) fi:zi'k válasza Louro (#3081) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

[link]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3083) AMD Power


AMD Power
titán

Velük volt már valaki valahol?

Grandtours

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3084) lorcsi válasza AMD Power (#3083) üzenetére


lorcsi
veterán

igen..szerntem Maci is velük volt
meg skala-ban sok helyen ki van téve a debreceni iroda reklámja
szerintem tuti jók
múltkor a szegedi tesco parkoló csak iylen buszokkal volt tele..7-ig számoltam..de volt még :Y

(#3085) AMD Power válasza lorcsi (#3084) üzenetére


AMD Power
titán

Kollégám most volt velük Skalan. Illetve előtte is velük volt. Tök jó mert ők visznek busszal is Zakynthosra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3086) MaciG válasza AMD Power (#3083) üzenetére


MaciG
addikt

Az egyik legmegbízhatóbb iroda az országban. :)

lorcsi: Volt pár busz, igen. :)

BANZAII

(#3087) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Hazaérkeztünk az olasz-szlovén-horvát nyaralásból. Szálláshelyünkön, Izolán nem volt túl kegyes hozzánk az időjárás, ezért vándoroltunk jobbra-balra. Utolsó nap (gyermekes nyaralás) jutottunk el Baskára. Csak ajánlani tudom mindenkinek!! Gyönyörű a tengerpart. Ez valóban apró kavicsos a parton. Pár méterrel beljebb már homok van. Nagyon jó a hangulat a parton. Végig bazársorok, kedves horvát emberek, és élőzene este!!!

Valószínű írok majd egy úti beszámolót.

(#3088) AMD Power


AMD Power
titán

Irány a Balcsi... de ez az időjárás. Katasztrófa eddig ez ami a nyáron volt. :( :O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3089) Atlantis válasza AMD Power (#3088) üzenetére


Atlantis
veterán

Nyaralók szempontjából igen. Egyébként nekem nagyon tetszett ez a nyári időjárás, mivel utálom a meleget.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3090) sziku69 válasza Atlantis (#3089) üzenetére


sziku69
senior tag

Épp emiatt kell vízparton nyaralni. :) A hűtőtáska jól megpakolva sörrel, aztán indulhat a buli. :D

(#3091) Atlantis válasza sziku69 (#3090) üzenetére


Atlantis
veterán

Attól függ, hol van az a vízpart (Északi-tenger pl.:? :DDD )...baszhatod, ha esik vagy max. 20°C van. Akkor nem is kívánja az ember a sört. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3092) sziku69 válasza Atlantis (#3091) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor marad a wellness, meg a tömény. :D

(#3093) AMD Power válasza Atlantis (#3089) üzenetére


AMD Power
titán

Amúgy igen. Én sem bírom a meleget. A mostani szállásunkkal nagyon megvoltunk elégedve. A 19 fokos Balatonban 3x is pancsoltam. :B :K :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3094) lorcsi válasza AMD Power (#3093) üzenetére


lorcsi
veterán

mi is most voltunk, elég kellemetlenül lehült..de attól a merészebbek csobbantak egyet :D (én is)
szerintem láttam is ezt a szállást

(#3095) AMD Power válasza lorcsi (#3094) üzenetére


AMD Power
titán

Én tegnap és tegnap előtt is vagy jó 15-20 percet fürödtem. Tegnap előtt jobb volt mert nagy hullámok voltak és szó szerint senki nem volt a vízben csak én. :K :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3096) sziku69 válasza AMD Power (#3095) üzenetére


sziku69
senior tag

Régebben, ( '80-as évek) jobban vártam a nyarakat. Ami mostanában van, az már nem normális időjárás. :((
"Trópusi" viharok söpörtek végig az országon. Ennyi esőt még nem láttam, mint ezen a nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#3097) AMD Power válasza sziku69 (#3096) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyen *zar idő még soha nem volt amire én emlékszek. Belföld az amúgy is nagy rizikó volt eddig is. De ezek után ultra lutri.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3098) sziku69 válasza AMD Power (#3097) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen. Főleg gyermekes nyaralásnál. Egy felnőtt még elviseli valahogy, de egy kisgyerek.......

Bár ők ebbe születtek bele........sajnos :((

(#3099) Atlantis


Atlantis
veterán

Én belföldön nem is szoktam nyaralni, inkább akkor nem megyek, ha nem juthatok el a tengerig. Egyrészt az időjárás, másrészt ugyanazokat a balf... embereket és mentalitást kell elviselni, ugyanaz a kultúra vesz körbe, ami nem igazi kikapcsolódás.

Múlt héten egy napra elmentem Sárvárra, hát egy gombostűt nem lehetett leejteni, annyi ember volt, nagy szar így az egész, nem értem, minek engednek be annyi népet, láthatják, hogy telt házon túl vannak, élvezhetetlen, mert semmi szolgáltatáshoz nem lehet hozzáférni...mindezt borsos áron, no ez Magyarország. Ha 3 napig lettem volna, szerintem megüt a guta vagy vízbe fojtok valakit...szóval a rosseb nyaral itthon.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3100) sziku69 válasza Atlantis (#3099) üzenetére


sziku69
senior tag

Mert itthon a "vendéglátás" arról szól, hogy minél több pénzt legomboljanak rólad.

Voltunk egy "wellness" hétvégén egy helyen, (nem akarom reklámozni) ahol úgy keresztül nézett rajtunk (magyarokon) a pincér, hogy már azon gondolkoztam, elkérem a panaszkönyvet.

Most 3 országban is voltunk, de sehol sem tapasztaltam hasonlót. Szlovéniában találkoztunk Szabadkai magyar pincérrel, aki ahogy meghallotta hogy magyarok vagyunk, ha lehet így fogalmazni, még kedvesebb volt velünk, mint általában szokásos.

Mondjuk ugyan ez nem mondható el a szlovákokról sajnos. Donovaly-ban például az egyik étteremben, egy pincér sem tudott magyarul. Vagy nem akart megszólalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.