Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) kraftxld válasza AMD Power (#3150) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Mert? Az eszkimó gyerekek is felnőnek valahogy :)
Nálunk a gyereket ki se lehet robbantani a vízből, akármilyen hideg.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3152) AMD Power válasza kraftxld (#3151) üzenetére


AMD Power
titán

Víz nem hideg. Hanem lent a barlangban a levegő.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3153) zeno70 válasza AMD Power (#3150) üzenetére


zeno70
tag

A barlangos rész most nyílt, azóta még nem voltam, de van sima benti wellness is, ami nem rossz. Jó időben pedig a kinti rész is ideális.
Mi nemrég Zsórifürdőn voltunk a gyerekkel. Necces volt az erős gyógyvíz miatt, de megoldottuk. Várjuk már a nyarat, akkor lesz az igazi a fürdés. :DD

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#3154) sasa134 válasza keIdor (#3146) üzenetére


sasa134
addikt

szia,
Mi Andalúzia Ny-i oldalát jártuk (Costa Del Luz) végig, elég alaposan. Sevillába repülve, onnan Jerez, le Rota, Cádiz, Conil de la Frontera, egészen Tarifáig. Gibraltár pont kimaradt mert épp akkor volt a feszkó a britekkel 2 szaros szikla miatt és 3-4 óra volt mire bejutottál - inkább kihagytuk és Tarifában hesszeltünk az óceán parton. Ha kérdés van, csak bátran. Idén felmerült hogy megnézzük a másik oldalt, de engem Malaga nem vonz abszolút, Ronda és Cordoba igen, de az úgyis befele van, szóval lehet újra Costa Del Luz lesz, megunhatatlanul gyönyörű a part, változatos, nagyon hangulatos, megvan benne ez a hippi-feeling, szörfösökkel, nagyon szép, felfedezni váró strandokkal. Gibraltár szerintem max 1 napos történet, reptér, szikla, majmok, kis séta, pubok, aztán ennyi.

Másik opciónk idénre É-Spanyolország: Bilbao-ba repülve, onnan 3-4 nap Ny-ra, Santanderig, majd a másik oldal, Baszkföld, San Sebastianig.

Avanti Roma

(#3155) keIdor válasza sasa134 (#3154) üzenetére


keIdor
titán

:R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3156) AMD Power válasza zeno70 (#3153) üzenetére


AMD Power
titán

Nyarat , tavaszt mi is várjuk. De ez a fürdő most nem fog játszani. Lesz majd helyette, Bélapátfalva, Szilvásvárad, Szalajka völgy.... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3157) mgoogyi válasza keIdor (#3146) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Hali,

Mi Marbellán voltunk, de nem hanyattejtős környék, elég gyér növényzet, nincs sok látnivaló.
Gibraltár sem tűnt érdekesnek, szeles és kopár volt. Elsőre jópofa az az órási hegy, ami csak úgy kilóg a pusztaságból, de hamar unalmas lesz. Ami érdekes volt, hogy lehetett látni homályosan Afrikát a kikötőből + a focipályájuk mellett szállnak le a repülők.

Ronda viszont nagyon bejött, elég monumentális a kis hídjukról a látnivaló.

G

(#3158) AMD Power


AMD Power
titán

Én nem tudom. Olaszország annyira nem vonz. Elég sok rosszat hallottam, olvastam róla. Ami érdekelne ott, de az nagyon az a Vatikán. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3159) keIdor válasza AMD Power (#3158) üzenetére


keIdor
titán

Nagyon sok arca van ám Olaszországnak (is). Itt van pl. Amalfi vagy a Dolomitok. Most mondd azt, hogy nem szép. :N
Rómával és a Vatikánnal nekem egy bajom volt, hogy iszonyat nagy tömeg volt, legalábbis áprilisban. De ez sajnos minden nagyvárosra igaz már.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3160) AMD Power válasza keIdor (#3159) üzenetére


AMD Power
titán

Gyönyörűek, tényleg. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3161) AMD Power


AMD Power
titán

Elmegyünk ide egy 4 napra áprilisban!..... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3162) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, mégpedig abban, hogy lenne egy 4 fős baráti társaság, és szeretnénk egy hétvégét leginkább egy apartmanházban eltölteni, lehetőség szerint Budapesttől maximum bő egy órán belül megközelíthető helyen autóval. Ha lenne valami fürdő a városban, faluban, és még látnivaló is kisebb túrákhoz, az sem lenne hátrány. Nagy igények nincsenek, az apartmanház ha teljesen különálló lenne, annak nagyon örülnénk, nem szeretnénk este 10-től suttogni... Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen veszek, sajnos még nem nagyon van ebben tapasztalatunk, így jó lenne egy bevált helyre menni.

Előre is köszi. :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#3163) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok,
idén szeretnénk a barátokkal Görögország északi részén nyaralni. A Chalkidiki félszigetet néztük ki elsődlegesen. Autóval szeretnénk menni, csak így nehéz szállást találni.
Mit gondoltok, hogyan lehetne olyan apartmanokat találni, ami nem csak utazási irodán keresztül elérhető?
Az összes nagyobb oldalon (booking.com trivago, agoda) csak buszozással egybekötött utakat találok.
Tudnátok esetleg ajánlani más portálokat is? (privátban természetesen).

Köszönet előre is!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3164) napocska2 válasza Rambovits (#3163) üzenetére


napocska2
senior tag

Mi is Görögországba készülünk autóval a nyáron, én a bookingon találtam szállást. Elég régóta foglalok ezen az oldalon, de buszos út ott még nem jött szembe velem az ajánlatok között, ez nekem új.
Esetleg a pásztázhatod a google térképpen az adott környéket, ott is mutat kiadó szállásokat és azok weboldalát. Ott meg már csak meg kell tudakolnod az árat, ha nem írják ki.
Vagy esetleg nézz szét a casamundonál, hátha találsz szimpatikus szállást.

(#3165) Rambovits válasza napocska2 (#3164) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszi, körülnézek ott is :K

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3166) MaciG válasza Rambovits (#3163) üzenetére


MaciG
addikt

" Autóval szeretnénk menni, csak így nehéz szállást találni."
Viccelsz? :Y Így a legegyszerűbb és a legolcsóbb szállást találni, hisz ennyi szállás van, hogy sose fogy el és mivel van autó így az se nagy tragédia ha nem frekventált központi helyen van, hisz ott az autó. Én úgy csinálnám, hogy ha megvan a hely akkor megnyitod a googlet, beírod a hely nevét és apartman/studio/accomodtaion szavakkal keresel. Az első pár oldal a találatoknál általában a népszerű drágább helyek. HA megvan írj nekik mailt, lehetőleg ne magyar címről (pl. gmail.com tökéletes). Vagy booking.com is jó, de ha találsz ott valamit, keress rá a házra, mert általában olcsóbb ha direktbe veszed ki és nem booking.com-on keresztül.
Amit én javasolnék, ha Chalkidiki akkor Sithonia-félsziget, azon belül Neos Marmaras, Sarti, Toroni, Kalamitsi vagy Vourvourou. De ha igazán szép természetre vágysz az északi részen akkor Thassos! És ez esetben pl. itt van rengetek szállás. Magyarul tudsz foglalni, Ági nagyon kedves és megbízható (utazási irodának is ő a kinti képviselete).

Vagy ha nem a főszezon közepén mentek akkor ott helyben is lehet nagyon könnyen találni, szintén jó áron. (Főszezonban is lehet csak akkor nehezebb.)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#3167) kraftxld válasza Rambovits (#3163) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Airbnb.com ?
Gyorsan rákerestem, volt egy raklap szállás, sima szobától kezdve komplett palotáig :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3168) AMD Power válasza MaciG (#3166) üzenetére


AMD Power
titán

Thassos szigetén én is voltam. Szép nagyon. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3169) Rambovits válasza MaciG (#3166) üzenetére


Rambovits
senior tag

Igen, Google-ban kerestünk, de az első pár oldalon mindig a bookingos, trivagos, és hasonló oldalak voltak.
Stavroshazak.hu-n találtunk egész olcsón szállást, velük felvettük a kapcsolatot, de természetesen keresünk tovább is.
Köszi a tippeket, megfogadom őket :R

(#3167) kraftxld
Pont ezért jöttem ide, hiszen nekem nincs tapasztalatom, hogy hol érdemes keresgélni, köszönöm a segítséget neked is!

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3170) Dot válasza Rambovits (#3163) üzenetére


Dot
őstag

MaciG, kraftxld, AMD Power és a többiek, akik nézik!

Srácok, kedves Rambovits az egyik legfontosabbat nem írta le, ami miatt nem talál szállást!
7-8 an mennénk és ennyi emberre kell apartman(vagy avalami ahol kényelmesen elférünk)! :D
Így már nem egyszerű! :D

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#3171) kraftxld válasza Dot (#3170) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3172) MaciG válasza Dot (#3170) üzenetére


MaciG
addikt

Így leglább ki tudtok venni egy egész apartman ami csak a tiétek lesz :)

BANZAII

(#3173) keIdor


keIdor
titán

Ejj, ha megnyerném a lottót... [link]
Úgy eltűnnék pár hónapra, hogy egy ilyet végig járjak, bár én még sűrűbbre tenném ezt, sok hely nincs benne, ahol már jártam, és ahol még nem, de szeretnék...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3174) AMD Power válasza keIdor (#3173) üzenetére


AMD Power
titán

Ebbe látod én is benne lennék! De én kocsival mennék. ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3175) mokus1 válasza keIdor (#3173) üzenetére


mokus1
addikt

Szintúgy ahogy AMDpower írja én is valami hasonlót járnék első körben.:) Van Norvégiában az a tengeri híd arra fele biztos elkanyarodnék még:)
Következő kör lenne Ázsia.

(#3176) keIdor válasza mokus1 (#3175) üzenetére


keIdor
titán

Én is autóval mennék, alap, EU után irány É-Amerika!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3177) AMD Power válasza mokus1 (#3175) üzenetére


AMD Power
titán

Ehhez mondjuk kéne egy nagyon jó autó és mocskosul sok pénz. :DD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3178) mokus1 válasza AMD Power (#3177) üzenetére


mokus1
addikt

Lottóról volt szó :) Akkor az autó nem lehet akadály se a pénz.
Legnagyobb probléma az útközbeni olajcsere lenne :D

(#3179) zeno70 válasza mokus1 (#3178) üzenetére


zeno70
tag

Azt is csak meg lehetne oldani valahogy. :DDD

Ne is mondjátok...én már jó régóta tervezgetem az európai körutat. Pontosabban kettőt. Ugyanis egyszerre túl nagy falatnak tartottam, így kétfelé osztottam. Nem mondom, hogy stimmel a fenti tervezéssel, mert pl Angliába, és keletre nem terveztem, de a többi nagyon hasonlít. Egyszer dél-nyugat, máskor észak - eszak-nyugat irányban mennék.
USA-ban kipróbáltam ezt az autós körutat és nagyon tetszett. Bő 6 ezer km-t mentünk, előre megtervezett útvonalon (Houston, Vegas, Los Angeles, Canyonok és más úton vissza), de minden más spontán történt (szállás, napi menetek, stb.). Ott akkor ennek olyan fíllingje volt, hogy nekiültem az európai változatnak is.

Ez azóta is talonban van, mert jött a gyerek, de meg szeretném valósítani valamikor.

A járművön is agyaltam (agyalok). A vonat is felmerült, de hamar elvetettem. A személykocsi tűnik kézenfekvőnek, este szállókat használva, de a lakóautó bérlést is fontolgattam.
Abba nem ástam még bele magam, hogy melyik költséghatékonyabb (lakóautó bérlése, magasabb üzemanyagköltség, parkolási kérdés, vs. saját kocsi használat, szállásköltségek). Köztes megoldásnak ott van a lakókocsi, de annak is vannak hátrányai.

Kb 3 hetesre terveztem mindkét utat, de nem tudom elég-e. És a ráköltött vagyon mellett ez a másik probléma a bárki általi megvalósításban. Nem sokunknak vannak szabad hetei erre. :U Sajnos elégé nyugdíjas buli ez (mint amcsiban), mert munkanélküliként nem ez jut eszébe először a honpolgárnak.

Persze vissza az alapfelvetéshez - ha megnyernénk a lottót, akkor sima ügy... :C

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#3180) AMD Power válasza zeno70 (#3179) üzenetére


AMD Power
titán

Valami rohadt jó lakókocsival mennék én el egy ilyen útra. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3181) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Asszonnyal nézegetjük, hogy nyáron merre kellene menni.
Melyik volna a jobb választás? Horvátország vs Bulgária?! :F

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3182) Woodslave válasza func93 (#3181) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mivel mentek?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3183) func93 válasza Woodslave (#3182) üzenetére


func93
senior tag

Egyenlőre úgy néz ki, hogy busszal megyünk ismerősökkel. XY utazási iroda által.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3184) Woodslave válasza func93 (#3183) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sztem eléggé különbözik a két hely.

Horvátba ugye jellemzőbb a kövesebb-kavicsos part. Bulgária homokos. De ide meg qrva sok az utazás. Amikor ketten voltunk feleségemmel eléggé tetszett mindkét hely mondjuk, utóbb viszont Bulgáriában elkapott vmi fosós-hányós történet szóval 4 napig ki voltam lőve ami nem is lett volna baj ha nem svédasztalos reggeli-vacsorán vagyunk ;] Bulgária olcsóbb hely, de az idő meg a tenger annyira nem meleg (ez utóbbi megint már gyerekes tapasztalat, nagyon fáztak)

mondjuk a kettő közül inkább görögbe mennék ;] :D Passz nem tudok dönteni, de jobban hajlok Horvátországra :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3185) func93 válasza Woodslave (#3184) üzenetére


func93
senior tag

Igen, a harmadik az nállunk is most görögország, de.... fene tudja. Mi is h.o fele hajlunk, de Bulgária is feljött.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3186) AMD Power válasza Woodslave (#3184) üzenetére


AMD Power
titán

Görög egyértelműen.... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3187) napocska2 válasza func93 (#3185) üzenetére


napocska2
senior tag

Hogy Bulgária mellett is érveljen valaki: szerintem Szozopol klassz hely és relatíve olcsó ott az élet.
A part homokos, a nap süt ezerrel, a tenger meleg, este pezsgő forgatag és az óvárosa nagyon-nagyon hangulatos.

(#3188) func93


func93
senior tag

Hali!
Tudja esetleg valaki, hogy Porec Lanterna apartmantelephez legközelebb eső strand milyen? Tapasztalatok?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3189) rayoliviero válasza func93 (#3181) üzenetére


rayoliviero
veterán

Bulgária kurva jó hely. Ajánlom ezt az utazási irodát:

www.robinsontours.hu Partnerük a debreceni horizonttravel.hu, ha ott lefoglalod, sem lesz drágább.

Nem tudom mennyit akarsz rákölteni, ha nem sokat, akkor ajánlom a Central Plaza apartmanházat (4 csillagos). Bussszal két személyre kijön vagy 140 000 Ft-ból (kaja nincs benne).
Komolyabb hotel, pl. a Hotel Imperial, ott all inclusive-ra fizettem be. Még délután is lehet enni, ha megéhezel, pl. helyen sütött pizzát. Ez már lényegesen drágább. Bulgáriában olcsó a kaja is (legalábbis pár éve még az volt) és finom. Olcsóbb volt, mint itthon. Bulizósabb hely, nagy a nyüzsgés.

Ajánlom még Sartit Görögországban, ha busszal akartok menni, akkor a Grandtours utazási irodát, mert nekik jó buszaik vannak. Mentem már Ibusszal, Német Traveles buszt küldtek és lerobbant az úton. :( Ezért érdemes Grandtours-szal. Sartin lehet bérelni motort, és azzal be tudjátok járni a környező helyeket. A tengerpartja szebb Bulgáriától és nyugisabb egyes helyeken. Kaják jók, és reális áron vannak.

Görögországban Paralia már kicsit drágább, de nem sokkal, azt is tudom ajánlani, oda is megy busz.

(#3190) rayoliviero válasza rayoliviero (#3189) üzenetére


rayoliviero
veterán

Zakynthosra is indít buszt a Grandtours és 150 000 Ft két személyre egy apartman, ahogy néztem árkalkulációval.

Nem tudom mennyi idő lehet oda a buszút Debrecenből. Tudja esetleg valaki?

Bulgáriába hány óra lehet a buszút Debrecenből? Oda csak repölővel utaztam mindig.

(#3191) MaciG válasza func93 (#3181) üzenetére


MaciG
addikt

Kérdés mit szeretnétek? Pihenni, lazítani? Aktívan felfedezni a környéket? Történelmi jellegű látnivalók érdekelnek vagy inkább a szép természet, tengerpart? Vagy inkább a városok? Esetleg kicsi falvak? Búvárkodás,stb érdekel?

Ezek nélkül nehéz ajánlani, mert pl. lazításra és a parton dögléshez egy all inclusive Bulgária. Viszont ha szép tengerpart és sok kirándulás akkor egy görög sziget. ÉS így tovább.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#3192) AMD Power


AMD Power
titán

Mi most itt vagyunk Egerbe péntekig. Isteni! Tegnap belváros, ma Lillafüred, holnap Szilvásvárad, utána Szépasszonyvölgy + Bélapátfalva , pénteken meg hazafele fel a Kékesre. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3193) hdman válasza AMD Power (#3192) üzenetére


hdman
őstag

Jó Nektek :)

Sopron city :)

(#3194) AMD Power válasza hdman (#3193) üzenetére


AMD Power
titán

Az is... Ez az elmúlt pár nap! Brutál jó volt! Eger és belváros, Dobó tér nagyon szép..... utána voltunk Lillafüreden. Másnap Bélapátfalvai tó és Szépasszonyvölgy. Ahol persze vettünk is 5l bort. Ami baromi olcsó volt azt tegyük hozzá. Ma Szilvásvárad volt és persze Szalajka völgy. Ami egyszerűen csodás volt! Most délután még egy kis Egerszalóki sódomb. Majd holnap hazafelé egy kis Kékestető.

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3195) hdman válasza AMD Power (#3194) üzenetére


hdman
őstag

Szép helyek nagyon. Irigyellek :) Eger tényleg gyönyörű! Nekem sajna az első szabim csak május 18tól lesz, de aztán beindul a henger :))

Sopron city :)

(#3196) AMD Power válasza hdman (#3195) üzenetére


AMD Power
titán

Te egy szót ne szólj... Sopronban élsz! Annál nincs szebb! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3197) hdman válasza AMD Power (#3196) üzenetére


hdman
őstag

Ha most látnál egy képet a várkerületről elsirnád magad... Az egész fel van turva, sétálórész lesz belőle.

Sopron city :)

(#3198) AMD Power válasza hdman (#3197) üzenetére


AMD Power
titán

De milyen szép lesz ha kész lesz..... Ha minden rendben lesz ősszel oda is megyünk. Addigra kész lesz? :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#3199) func93 válasza AMD Power (#3198) üzenetére


func93
senior tag

Kész kell, hogy legyen!!!! :DDD

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3200) concret_hp


concret_hp
addikt

itt hátha többen olvassák, szóval:
Visegrádon ingyé' lehet parkolni? és jó kajáldát normális áron tud-e valaki? :R

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.