Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) BaJaZo válasza Milka 78 (#2200) üzenetére


BaJaZo
tag

Köszönöm. Akkor lehet, hogy ez lesz a befutó. Eddig két ventis kártyáim voltak, ha lehet maradnék ennél.

(#2202) kNG válasza BaJaZo (#2201) üzenetére


kNG
senior tag

Windowsban passzív (egyáltalán nem mennek a ventik), játék alatt is csendes, OC nélkül átlagban 62-63 fokig melegszik a kártya full terhelés alatt egy Be Quiet Pure Base 500DX házban. Bőven elég a 2 venti, így a PCB hajlás esélye sem áll fenn. Csendes kártya, én elégedett vagyok vele!

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2203) BerserkGuts válasza Raidon (#2197) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Nem én kezdtem.

https://www.youtube.com/watch?v=nvo9uYUDrJ4 [link] Inkább a videót nézze meg ne kötözködjön.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#2204) BaJaZo válasza kNG (#2202) üzenetére


BaJaZo
tag

Köszönöm, ez jól hangzik. Hot spot hogy alakul? Ennél a kártyánál a memóriák nem melegednek olyan mértékben, mint a 3070-nél, ahol sokszor csak újra padozás segit?

(#2205) kNG válasza BaJaZo (#2204) üzenetére


kNG
senior tag

Lemérem ma/holnap a kövi terheléssel: Cyberpunk 2077, 1440p, RT overdrive, DLSS balanced, Frame Generation: ON.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2206) BaJaZo válasza kNG (#2205) üzenetére


BaJaZo
tag

Rendben.

(#2207) kNG válasza BaJaZo (#2206) üzenetére


kNG
senior tag

Hotspot idle (némi böngészés-mókolás után): 39.5 fok
Hotspot average (kb. 1-1,5 óra cyberpunk 2077 után): 69.7 fok
Hotspot max (kb. 1-1,5 óra cyberpunk 2077 után): 81.2 fok

Játék alatt egyébként a GPU átlagosan 62-63 fokos egy Be Quiet Pure Base 500DX házban.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2208) BaJaZo válasza kNG (#2207) üzenetére


BaJaZo
tag

Ezek nagyon jó értékek két ventilátortól.

(#2209) kNG válasza BaJaZo (#2208) üzenetére


kNG
senior tag

Jól sikerült ez a kártya, techpowerupon is jó véleménnyel vannak róla. Én kifejezetten erre a típusra vadásztam, és bár ritkán találni MSRP áron, megéri kivárni, majd lecsapni rá szerintem.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2210) yarsley válasza kNG (#2209) üzenetére


yarsley
aktív tag

Ha a 600 USD MSRP-ből indulsz ki az forintra átváltva meg áfát hozzáadva 257k-nak jön ki ahhoz képest 10k-val drágábban már kapható... Hol láttad korábban MSRP áron?

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#2211) fbaloo


fbaloo
tag

Help. Köv vadiúj konfigom van:

ASROCK Z790 RS PRO
I5-13600KF
ASUS 4070 Dual
32GB 6000MHz DDR5 RAM Kingston Fury Renegade CL32 (2x16GB)
Corsair AX760 táp

A probléma, hogy bizonyos játékok DX12-ben indulás után 1-2 perccel visszadobnak az a
asztalra (pl Witcher 3, Returnal, Hogwarts). Van hogy kicsit tovább jutnak van hogy már az elején kidob szóval elég random.

Event viewerben a köv. látható az errornál:

-
The description for Event ID 0 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.
If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.
The following information was included with the event:
\Device\Video3
Error occurred on GPUID: 100
The message resource is present but the message was not found in the message table
-

- DX11-el nincs gond
- Bizonyos DX12 játékokkal nincs gond
Próbáltam:
- másik slotot
- másik kábelt a videokártyához
- undervolt a CPU-n
- undervolt a GPU-n
- XMP profilok vegigprobalasa
- memtest lefutott
- 3DMark DX12 , ray tracing, DLSS tesztjei lefutottak gond nélkül
- PCI-e Lanet Gen 3-ra valtani
- Prefer maximum power nvidiaban
- visszamentem eloszor 1-el korabbi majd 2-vel korabbi Nvidia driverre, DDU-val minden esetben

Minden esetben ugyanaz a végeredmény, az egyetlen dolog amit még nem próbáltam az új OS, mondjuk win11.

Nem tudom mi a következő okos lépés. Még 14 napon belül vagyok, szerintetek visszavigyem a kártyát? Valaki találkozott már ezzel?

Köszi!

(#2212) pandras83 válasza fbaloo (#2211) üzenetére


pandras83
senior tag

Ezt találtam, talán segíthet:

" I think I fixed it. First, I installed the most recent driver (517.48). Then I turned on „Resizable BAR“ in my Bios and finally I set my global energy-settings in the Nvidia Control Panel (3D Settings) to „prefer max. power“). Since then no more crashes with DX12 Games."

Cyberfuck Patchrunner

(#2213) fbaloo válasza pandras83 (#2212) üzenetére


fbaloo
tag

Köszi, de ezt is próbáltam már :( Alapból be van kapcsolva BIOS-ban.

(#2214) kNG válasza yarsley (#2210) üzenetére


kNG
senior tag

Bocsi, jogos, 10k-val benéztem. Alza-s vásárlás egyébként (a többi helyen talán 1 másik webshop kivételével irreálisan drága).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2215) kNG válasza pandras83 (#2212) üzenetére


kNG
senior tag

Érdekes, nekem a resizable bar csak gondot okozott Cyberpunk 2077-ben (igaz az még a 2060 SUPER-el volt...resizable bar nélkül semmi gond nem volt).

@fbaloo: bármilyen tuningot (nem csak videókártyán, az XMP kivételével alkalmazol)?

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2216) fbaloo válasza kNG (#2215) üzenetére


fbaloo
tag

Az ASRock default tuningja van amit nem egyszerű kikapcsolni, desktopról intel extreme-el underclockoltam a procit, semmi változás. A GPU-n is van egy enyhe OC, azt is visszaállítottam alapra, sőt még lejjebb is vettem.

(#2217) modflow válasza Raidon (#2197) üzenetére


modflow
veterán

No, most volt időm szétszedni. :)
Nem nyúltam hozzá, így raktam bele csütörtökön is.
Fura, torzít a tér, mert a ház derékszögű sarka se simult a képre derékszögben, de remélem a vonalzóval jól látszik, hogy mm-re pontosan 24,6 cm-re van a VGA két vége a ház szegélyétől.

Remélem akkor ez oké, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2218) modflow válasza modflow (#2217) üzenetére


modflow
veterán

Emiatt a trapézt alak miatt nem lehet feljebb csúsztatni a támaszt a VGA felé.

(#2219) torma1981 válasza modflow (#2217) üzenetére


torma1981
veterán

De jó kis házad van, hogy neked függőleges a kártyád. :) ;]

(#2220) Raidon válasza modflow (#2217) üzenetére


Raidon
őstag

Ez így elvileg teljesen jó! A lényeg, hogy a kártya vége ne lógjon lefelé. :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#2221) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Van annak valami jelentősége, hogy a Zotac Trinity 4070 Ti-hoz 2x8 pin-es, míg aTrinity OC-hoz és az AMP Airohoz 3x8 pines átalakító van? Mindegyiknek ugyan annyi a fogyasztása.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#2222) koxx válasza horvathpeter (#2221) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

tdp max magasabb az amp-nél

(#2223) De4d


De4d
őstag

Meglett az új konfig sajna a monitort nem tudtam még beüzemelni nem adtak displayport kábelt hozzá így a 2k 144hz majd csak hétfőtől.
Addig a régi monitorral tesztelem, Furcsa kettősség van bennem, nem kéne jobban teljesítenie a cuccnak?

rtx 4070 msi ventus oc
ryzen 7 5700x
2x8gb 3200mhz patriot viper steel
a vgatól vártam "nagy csodát" de ahogy melítettem elég kettős érzésem van.
Bár a tesztben minden fullon van, még hairworks is, viszont csak full hd 60hz még csak nem is 2k 144hz

Minden jó, ha a vége jó!

(#2224) kNG válasza De4d (#2223) üzenetére


kNG
senior tag

Szubjektív véleményem: a csodát a 4070-nél a frame gen és a DLSS kombinációja hozza el. Egyébként egy korrekt teljesítményű, alacsony fogyasztású kártya. Ha nagyot akarsz ugrani, akkor azt a 4080/4090 hozza el.

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2225) De4d válasza kNG (#2224) üzenetére


De4d
őstag

Nem tudom mennyire számít csodának vagy magas elvárásnak elvégre ez egy 3 éves játék. Nem hogy full hdban de 2kban is elvárható lehetne talán a 60 fix fps. Bár lehet mivel dlss nincs használva. Illetve az átlag 59fps, ilyenkor a benchmark teszteknél ez nem tudom milyen arányban van pl a 39 min fps, az egész teszt alatt vajon egyszer esett le annyira és észrevehetetlen lenne rendes játék közben, vagy nem.

Minden jó, ha a vége jó!

(#2226) gainwardgs válasza De4d (#2223) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem nagyon proci limites a cucc :K

Csináltam egyet, igaz 4070Ti, de itt még húzott 13600K-val is cpu limit van fullhd-ben :K

[ Szerkesztve ]

(#2227) Speed® válasza horvathpeter (#2221) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kell túlgondolni a TI igényeit, OCval 300 a plafon, ehhez untig elég a 2x8..részemről jobban is örültem volna egy ilyen kiépítésnek, mint az átalakítós bohóckodásnak.

(#2228) De4d válasza gainwardgs (#2226) üzenetére


De4d
őstag

Ezt pontosan hogy kell érteni? A proci visszafogja a vga-t? Viszont ha full hdban vissza fogja mi lenne 2k vagy 4kban?

Minden jó, ha a vége jó!

(#2229) gainwardgs válasza De4d (#2228) üzenetére


gainwardgs
addikt

Igen, pont azért kell a nagyobb felbontás hogy a kártya fussa ki magát :K

(#2230) Pug válasza De4d (#2228) üzenetére


Pug
veterán

Minél magasabb a felbontás, annál valószínűbb a GPU limit és nem a CPU limit (persze lehet vegyes limit is, mikor mind a GPU és CPU is valamelyeset korlátoz, ez az álatlános), az új AAA címek esetén magasabb felbontásban általában nagyobb részt GPU limit van.

[ Szerkesztve ]

(#2231) Vigneau válasza Speed® (#2227) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem ezért tetszik pl. az ASUS RTX 4070 DUAL, mert ott szintén a hagyományos 8 pines tápcsatlakozót választották, ráadásul beéri abból eggyel. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2232) De4d válasza Pug (#2230) üzenetére


De4d
őstag

Na de miért van limit? Mondhatni a processzor is "erős" hogy visszafogja a vga-t.
Ezek a limitek nem csak akkor van ha az egyik hardver nagyon erős a másik meg gyenge?
Pl egy 4070 rtxet nyiván vissza fogna egy 4 magos i3, mert az a processzor már mondhatni éppen hogy csak elvisz egy modern játékot és 100%on hajta míg a vga 50%on
Egy rtx 4070 és egy 5700x azért egy súlycsoport.

Minden jó, ha a vége jó!

(#2233) PuMbA válasza De4d (#2232) üzenetére


PuMbA
titán

"Na de miért van limit?"

Mert ennek a játéknak inkább minél jobb proci kell, VGA-ból pedig beéri egy lassabbal :) A játékok többsége viszont nem ilyen. Játéktól függ, hogy mit kér inkább: gyors CPU-t vagy gyors GPU-t vagy mindkettőből elég egy közepes szintű. Például az Advanced Physx beállítást kapcsold ki, az biztos a CPU-t terheli.

[ Szerkesztve ]

(#2234) Pug válasza De4d (#2232) üzenetére


Pug
veterán

Valamilyen "limit" minding van (kivéve, ha az adorr SW maximum "performance output-ja" limites (pl FPS lock), hiszen nem végtelen erőforrásokról beszélünk.

Ezek a limitek általában vegyesek, vagyis az alábbiak közül mindegyik elem performance "növelésével" nagyob teljesítmény output-ot érhetünk el az SW esetén:

- CPU
- GPU perf
- GPU mem sávszél
- platform mem sávszél
- háttértároló sávszél

Amikor valamelyik főegységet teszteljük (CPU/GPU) akkor próbálunk olyan beállításokat használni, hogy az adott főegység váljon limitálóvá:
- alacsony felbontás/grafikai részletesség esetén CPU bottleneck-et érünk el
- míg magas felbontás és graf részletesség esetén a GPU lesz a szűk keresztmetszett

Persze ha mindkét főegység "túl gyenge" az adott SW környezetnek, akkor mindkét beállításon erős vegyes limitbe ütközünk.

Vagyis hogy mi és mennyire fog limitálni, azt mindig az adott SW határozza meg, hogy neki mire van inkább "szüksége".

[ Szerkesztve ]

(#2235) De4d


De4d
őstag

Értem már köszönöm! :R
Nagyon kiváncsi leszek majd a másik monitornál 2k 144hzen dlssel és g sync-el.

Minden jó, ha a vége jó!

(#2236) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Ez a Plague Tale :Y

(#2237) BaJaZo válasza fbaloo (#2211) üzenetére


BaJaZo
tag

[link]

Hogwarts Legacy may crash if important files are missing or corrupt on your computer. You're in luck if you've bought your game from an online digital games store like Steam. You can remove the corruption or download the missing files using Steam's Verify integrity of game files feature.

Szerintem nem a géppel lehet gond. Telepitsd újra ezeket a játékokat a legfrissebb verzióval, és ha nem lesz változás, akkor új Win telepités. Amennyiben továbbra is fennáll a probléma, akkor egy másik kártyával kellene megpróbálni vagy esetleg ezzel kezdeni.

Talán még ez érdekes lehet:

A víruskereső szoftver ideiglenes letiltása
Bár a víruskereső szoftver megakadályozhatja számítógépét a rosszindulatú programok és vírusok behatolásától, annyira védő lehet, hogy blokkolhat bizonyos játékfájlokat, ami a Hogwarts Legacy összeomlását okozhatja. Ha ez a bűnös, kövesse az alábbi lépéseket a víruskereső szoftver ideiglenes letiltásához.
1 lépés. Nyomja meg a Win + I gombot a Windows beállításaihoz.
2 lépés. Lépjen a Frissítés és biztonság > a Windows biztonság > vírusok elleni védelem elemre.
3 lépés. A Vírus- és veszélyforrás-kezelési beállítások alatt kattintson a Beállítások kezelése elemre, majd kapcsolja ki a Valós idejű védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#2238) De4d válasza gainwardgs (#2236) üzenetére


De4d
őstag

Elég jól néz ki. Milyen konfig milyen beállítás?

Minden jó, ha a vége jó!

(#2239) gainwardgs válasza De4d (#2238) üzenetére


gainwardgs
addikt

13600K P53/E42+4070TI,1080P, minden max, frame gen off

[ Szerkesztve ]

(#2240) kNG válasza gainwardgs (#2236) üzenetére


kNG
senior tag

:K Az első része is szép volt nagyon, szerettem! Várom a kövi nagyobb steam akciót! :)

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2241) gainwardgs válasza kNG (#2240) üzenetére


gainwardgs
addikt

:K

[ Szerkesztve ]

(#2242) Pug válasza De4d (#2223) üzenetére


Pug
veterán

Láma kérdés, de te itt nem vsync-kel futtattad véletlenül? :DDD

(#2243) s.bala31 válasza Pug (#2242) üzenetére


s.bala31
őstag

Én pont erre gondoltam. Találtam egy korábbi 3080-as benchet 2560*1440-es felbontáson futott a teszt kb ugyanazokkal a beállításokkal mint neki. Full HD-n 80+ fps körül kéne produkálnia. A 4070 kb egál a 3080-al

(#2244) De4d válasza Pug (#2242) üzenetére


De4d
őstag

Nem, benchmarkot lehet egyáltalán? Amúgy a max fpsem 89 volt akkor 60 fölé nem ment volna.

Minden jó, ha a vége jó!

(#2245) Pug válasza De4d (#2244) üzenetére


Pug
veterán

Hát pedig a kép alapján amit megosztottál ez nagyon 60 FPS-re van valamilyen módon lock-ova, nézd meg, szépe egyenes vonal esetedben.

[ Szerkesztve ]

(#2246) De4d válasza Pug (#2245) üzenetére


De4d
őstag

A benchmarkban nincs olyan hogy 60fpsre korlátozzam. Lehet más miatt van valami limit.
Esetleg a vga nem pörög 100%-n és amiatt kihasználás alapon tartja kb 60on?

Minden jó, ha a vége jó!

(#2247) s.bala31 válasza De4d (#2246) üzenetére


s.bala31
őstag

A benchmarkban nincs de nv vezérlőpultban be lehet kapcsolva a vsync :)

[ Szerkesztve ]

(#2248) De4d válasza s.bala31 (#2247) üzenetére


De4d
őstag

A játékban 90-120 között mozog kiengedve

Minden jó, ha a vége jó!

(#2249) fahrii


fahrii
őstag

KFA2 GEFORCE RTX 4070 TI 12GB DDR6X EX GAMER
Ez most egész jó áron van. Van valakinek tapasztalata ezzel a kártyával?

(#2250) koxx válasza fahrii (#2249) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tutira elárazás, pontosabban ez nem 70Ti hanem sima 70. A doboz is az a képen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.