Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) snecy20 válasza tipuka (#1150) üzenetére


snecy20
veterán

Nagyon jó!

A #1114-ben írt kérésem szerint egy Superposition-t ha majd tudnál futtatni vele, mondjuk default, és némi tuning után! :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1152) Źşë' válasza tipuka (#1150) üzenetére


Źşë'
addikt

na grat, átpártoltál a 2070re? :)) valahogy sejtettem, a 2060at eladod gondolom, végülis mi lett a váltás oka?
én közben meg vettem egy Asus dual oc 2060at, a gpuzben megnéznéd (Advanced fül / Nvidia Bios) a ramokat h neked milyenek vannak rajta? enyémen 3 fajta is van lol...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1153) F e Z o válasza Źşë' (#1152) üzenetére


F e Z o
veterán

Lehet a Tied már egy többszörösen javított kártya. A hibás vramokat kicserélték jókra... :D Viccet félretéve, én még nem láttam felemás vrammal szerelt vga-t.

H2O über alles!

(#1154) pendre54 válasza Źşë' (#1152) üzenetére


pendre54
addikt

Hétfő óta egy 2070-es OC-s Asus Dual-t használok, ami Micron RAM-os. Nálam így néz ki, a kérdéses rész:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1155) capulet75 válasza pendre54 (#1154) üzenetére


capulet75
addikt

MSi Armor és dettó ugyanez.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1156) zszabo74 válasza pendre54 (#1154) üzenetére


zszabo74
újonc

Hát izéka. Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy a kártyán mi van, csak annyi, hogy a biosban milyen ramprofilok vannak. Hogy a kártyán milyen ram van, azt a gpu-z főlapján látod.

(#1157) pendre54 válasza zszabo74 (#1156) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, tudom, csak ha megnézed, hogy én mire válaszoltam, akkor talán érthető, hogy miért nem a GPUZ kezdő lapját raktam be. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1158) tipuka


tipuka
addikt

snecy20+ többiek. :))

Alapállapot

Húzva +155/940Mhz, power limit kihúzva max-ra, amivel úgy többet nyomtam ma az a PUBG, meg a Superpositionnal szórakoztam, de majd még szórakozok vele kicsit kíváncsiságból, ma ennyire jutottam.
Venti automatikus, eléggé hűvös és halk. :DDD

más: bő 2 hete nem R6-oztam, akkor még a 2060-am volt. ott 167 avg fps-em volt, most ugyanazon a beállításon (legújabb és ugyanolyan verziós driverrel is kipróbálva) 120 avg fps-em van. Volt valami update, ami ennyire megette az fps-eket? Amit néztem még két játékot (most erre volt időm), PUBG-t és a Metro Exodus-t, ott minden oké volt, látható volt a különbség fps-ileg szépen a 2060-hoz képest.

Źşë: (a cserét még én sem tudom tisztán minek és miért), illetve megnéztem a GPU-Z-ben én is, de nem láttam semmi ilyesmit, hogy többféle RAM-mal szerelték volna fel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1159) Źşë' válasza pendre54 (#1157) üzenetére


Źşë'
addikt

valóban most nézem csak h memory support - ezt nem is vettem észre :U

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1160) snecy20 válasza tipuka (#1158) üzenetére


snecy20
veterán

Jól megy a kártya, elég erős a default pont is, de a Strix-ektől ez megszokott. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1161) tipuka válasza snecy20 (#1160) üzenetére


tipuka
addikt

Ha kell még teszt, akkor szívesen tolok, egy ideig megmarad szerintem (kivéve, ha nyerek a lottón) :) 2080-as Strix-em nem hiszem lesz, mert brutálisan drága. :D (egy MSI Ventus-t meg nem hasonlítunk a Strix-hez, hiába "csak" 227k 2080-as létére) és szeretnék még spórolni, hogy később legyen egy Strix alaplapom egy új Ryzen procival + hűtővel)

(#1162) SkyTrancer válasza tipuka (#1161) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

mennyibe sikerült hozzájutni a 2070-hez ?

(#1163) zszabo74


zszabo74
újonc

Ez itt meg a kapható legolcsóbb 2070 (inno3d twin x2), AIO-val vizezve. Samsung ramos. Majd egyszer megmérem hol lehet a vége, ezt így elég simán viszi. Kéne alá egy tisztességes proci, várom az új ryzeneket :)

(#1164) DNS_65 válasza csaba951 (#1143) üzenetére


DNS_65
senior tag

Két külön gondolatmenet volt amiben eljutottam a 2080-ig (bár ennyit +200k nem igazán akarok költeni 1 vga-ra).
Köszönöm szépen amit leírtál, elég jól összefoglaltad a lényeget a 20xx szériáról. :R
Kíváncsi leszek hova vezet ez a RT történet.

(#1165) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Mennyire fontos hogy Samsung ramos legyen a jószág? Strix a kiszemelt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1166) csaba951 válasza Motion_Blur (#1165) üzenetére


csaba951
veterán

Nekem teljesen jó Micronnal! (MSI Gaming X) Igaz, én nem tuningolok sehová. :DDD

(#1167) - = Zk = - válasza Motion_Blur (#1165) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is micorn ramos (EVGA RTX 2080 Black).. hibátlan...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1168) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Köszi srácok, akkor nem deal breaker a Micron :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1169) tibaimp válasza Motion_Blur (#1168) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az én Giga-m is Micron ramos, semmi gond vele (kopp, kopp, kopp....)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1170) tipuka válasza Motion_Blur (#1168) üzenetére


tipuka
addikt

Jobban tudod tuningolni a Samsung ram-osat, annyival jobb, akik szeretnek szórakozni a kártyával, azoknak jól jön, ha csak berakod és játszol akkor meg főleg teljesen mindegy neked a ram :D
Nekem a Strix-em Samsungos, ha egy kis bizalmat sugallok a Strix felé. :D

(#1171) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok !

Kérdésem a következő , most szeretnék 2070-re váltani , eddig csak EVGA kártyáim voltak ,
viszont most jó áron van egy ZOTAC RTX 2070 AMP EXTREME CORE kártya .

Van valakinek tapasztalata a márkával illetve konkrétan ezzel a kártyával ?

Érdemes meg venni vagy inkább válasszak MSI, EVGA ,ASUS kártyák közzül ?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1172) tipuka válasza PsycHo88 (#1171) üzenetére


tipuka
addikt

Szia!

Mennyire jó áron? :D Egy MSI Gaming (akár X vagy Z-s), EVGA XC Ultra vagy Asus Strix-szel mondjuk nem lősz mellé, mind három adja az ívet. :) A Zotac AMP Extreme -ről annyit tudok mondani, hogy a GTX 1xxx-res szériában nagyon jók voltak, nekem a black plate külön kedvencem volt, a falra is kiraknám, ha lehetne külön kapni black platet :D. Szubjektív véleményem, de az RTX 2070-es Zotac annyira nem néz ki jól... :) Konkrét tapasztalatokról nem tudok sajnos, remélem valaki csendes figyelő írni fog neked, akinek már van ilyenje. :D
"KAMELOT" linkelt régebben még a Zotac gyárról videót, érdekességként nézd meg, bő 7 perc.

(#1173) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

ZOTAC
EVGA
ASUS
MSI ARMOR
MSI GAMING Z

Itt vannak az árak, Azért linkeltem Angol oldalt mert itt élek szóval nem drága a posta .

Illetve a ZOTAC-ra 5év gari van

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1174) Motion_Blur válasza tipuka (#1170) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm, egyelőre keresek aprón eladó kártyát ami reális áron van, nem 170+k.

Mert annyiért már van 1080 Ti is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1175) tipuka válasza PsycHo88 (#1173) üzenetére


tipuka
addikt

Az az 5 év gari nagyon jó :K

Motion_Blur: én is azt kerestem, custom hűtéseset bő 2 év garival, de feladtam a hetek alatt :D 1-2 Újoncnál láttam ilyet, de azokhoz meg személyesen elmenni nem 100 forint, ennyi pénzt meg friss emberekre nem bízok rá.

(#1176) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Igen elég jó az 5év gari illetve az órajelei is jobbak mit a többi márkáé ebben az árban

Core Clock 1410 MHz
Boost Clock 1815 MHz

ami engem érdekelne hogy mennyire hangos pl .

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1177) Astroboy válasza PsycHo88 (#1176) üzenetére


Astroboy
őstag

A Zotac Amp! Extreme általában nem csak órajelben, de minőségben is lekörözi a többi kártyát, de ezt tükrözi az 5 év garancia is. Decemberben amikor váltottam, mocskosul drága volt ezért sajnos nem engedhettem meg magamnak, pedig az elmúlt évtizedben mindig Zotac-om volt.
Talán az EVGA Kingpin ami jobb minden téren, de ugye ahhoz már mélyen zsebbe kell nyúlni...

(#1178) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Szóval nyugodtan megvehetem ? :D

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1179) snecy20


snecy20
veterán

Samsung RAM-os igazából csak akkor fontos, ha az ember elég vadul megkívánja cibálni a RAM-órajelet, bár ez hosszú távon szerintem sosem egészséges. +3-400Mhz-et mennek a Micron-osok is egész biztosan. Ami pedig a megbízhatóságot illeti, úgy tudom hogy anno haltak meg még az elején Samsung RAM-os 2070-ek is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1180) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Megrendeltem :D holnap érkezik !

Ha valakit érdekel majd írok róla egy pár sort . :R :R

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1181) tibaimp válasza PsycHo88 (#1180) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mindenképpen írjál róla, meg pár teszt is jöhet, meg egy gpu-z kép, esetleg! :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1182) tipuka válasza PsycHo88 (#1180) üzenetére


tipuka
addikt

Superposition 1080p extreme-et nyomasd, arról künk szépen képeket, ott nem nézi úgyse a procit, alapon és húzva is nyomj teszteket, gpu-z képekkel mellékelve. :D

[ Szerkesztve ]

(#1183) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztopk megjött a kártya ! :D majd jönnek a tesztek illetve írok róla pár szó ! :D

Még gumicukor is volt a dobozban :D

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1184) F e Z o válasza PsycHo88 (#1183) üzenetére


F e Z o
veterán

A CPU radiját nem tudod hátulra vagy fentre betenni?

H2O über alles!

(#1185) Semin válasza F e Z o (#1184) üzenetére


Semin
senior tag

Én is ide tenném, így friss levegőt kap a procihűtő.

A levegő alig melegszik, mert gyorsan áthalad, de hatékonyan hűt.
A VGA által felmelegített 60C-os levegővel annyira nem jó ötlet procit hűteni.

Sztem jó helyen van.

[ Szerkesztve ]

(#1186) Motion_Blur válasza PsycHo88 (#1183) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez hamar megjött, gratula :R

Várjuk a hő, zaj, MHz adaokat :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1187) PsycHo88 válasza F e Z o (#1184) üzenetére


PsycHo88
senior tag

Próbáltam hátra rakni , ott pár fokkal melegebb :S , felül meg nem fér el az alaplap bordájától .

Így a legjobb hogy elől van .

Szóval a 2070 :D

Az első Zotac kártyám , eddig mindig is EVGA kártyáim voltak , minőségben nem érzem hogy rosszabb lenne ez az Zotac Apm Extreme core , Már a Dobozán is lehet érezni hogy egy minőségi kártya ! Fém Backplate nagy hűtőbordák és szép nagy 3 méretes veni :D Amitől le esett az állam az a kártya mérete HATALMAS régen volt hd 5970-em azt hittem nincs nagyobb kártya :D DE VAN :D .

A kártya nagyon halk terhelés alatt is , max nekem 60 fok-ig megy fel , lehet hogy közre játszik a házban lévő első 12cm-es venti közvetlen a kártyára fújja a friss levegőt .

Ami még érdekes lehet vagyis nekem az volt , mert még ilyet nem láttam , az a kártya venti szabájzása .

Windowsba ugye nem mennek a ventik ez még nem is fura mert az előző EVGA 1060-om is ilyen volt .
Na de játékban is valamikor csak 1 venti megy valamikor 2-ő nagyon ritka amikor mind a 3 megy ,

A teljesítményben nem tudom mihez hasonlítani mert a 1060 az nem egy kategória .

írjátok le nekem hogy milyen progival teszteljek és hogyan mert nem tesztelgettem még soha .

Csak játszom amikor van időm :D

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1188) Motion_Blur válasza PsycHo88 (#1187) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Superposition 1080p extreme pl.

Irigykedek :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1189) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Rendben köszi töltöm :D :R még ma megcsinálom .

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1190) tipuka válasza PsycHo88 (#1187) üzenetére


tipuka
addikt

Jól hangzik, már már Strix szint első hallásra. :D

Superposition 1080p extreme tesztet kérlek alapon, meg húzva is. gpu -z képekkel mellékelve. (Motion_Blur is írta most nézem :D )

[ Szerkesztve ]

(#1191) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Hogy lehet ablakos módban futtatni hogy gpu z rakjak be mellé ?

Egyéb ként a gyári Boost Clock 1815 MHz igaz , valahol 1900 ig is fel ment , viszont itt már el érte a 65 fokot , viszont nem hangos :D . csinálok egy 3dmark 11 is .

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1192) Motion_Blur válasza PsycHo88 (#1191) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem kell ablakba futtatnod, csak állítsd be GPU-Z-ben hogy a max értékeket mutassa: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1193) tipuka válasza PsycHo88 (#1191) üzenetére


tipuka
addikt

max-ra kattingatod a gpu-z -n értékeket és paint-ben berakod egymás mellé, mikor végeztél a benchmarkkal . :DDD (kicsit megnyugodtam, hogy nem nem Strix hűvösségű ;] - na jó nem vagyok szemét :D)

(#1194) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

csinálom a másikat is .

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1195) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1196) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Ezek teljesen gyári értékek vagy is a Zotac gyári adatai . Azért befigyel az 1950MHz Boost Clock :Y :DD

Itt már azért fel ment 69 fokra is , De ugye már 4 szer futtattam le ezt a progit .
És egyéb ként még így sem volt hangos !

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1197) KAMELOT válasza PsycHo88 (#1196) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezen nincs semmi. BF4 alatt az enyém szintén stock 1830-1890 között megy. Érdekes nekem is 65C 2 óra játék után pedig nekem blower. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1198) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

persze, csak a blower venti fordulatszáma / hangereje nem annyi, mint a custom kártyáké
Ha azokat is megpörgeted hűvösen tartanak szintén

[ Szerkesztve ]

(#1199) KAMELOT válasza SkyTrancer (#1198) üzenetére


KAMELOT
titán

50% megy 4K-ban jatszok. Nyitott házam van nem nagyon hallani. Zárt háznál semmit nem hallok a kártyaból.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1200) SkyTrancer válasza KAMELOT (#1199) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Hát azért mondom. Egy normális 2vagy 3 ventis meg 30-35% on pörög és mivel nagyobbak a lapátok, így még annyira sem hallani
Ezért van az hogy a hőfokok természetesen hasonlóak ( egy szintig ), kártyából adódóan, de az hogy hogyan éri el már a hűtéstől függ
Blowernek jobban kell tepernie cserébe

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.