Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) arn


arn
félisten

ez szuper, hogy hirdetik agyba fobe, aztan a hivatalos forrasbol vett cuccnal meg lehet nincs is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#302) jozsi252 válasza arn (#301) üzenetére


jozsi252
veterán

Itt a mail idevágó része.

iPhone 13 Pro Max

(#303) arn válasza jozsi252 (#302) üzenetére


arn
félisten

az meg a masik, hogy ugy kaptam meg az amazontol a dobozt, hogy siman ra volt ragasztva a vonalkod meg minden a gyari dobozra, ami se le zarva, se semmi nem volt. ahhoz kepest, hogy 10 euros vackokat is bohom dobozban szallitanak ki, egy 500+ euros kartyat, meg kikuldenek ugy, hogy barki kinyithatja?! :F nem normalisak.

mindenesetre irtam az msinek meg az amazonnak is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#304) Compika válasza arn (#303) üzenetére


Compika
aktív tag

Msi-nek én is irtam de nem kaptam kódot.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#305) jozsi252 válasza arn (#303) üzenetére


jozsi252
veterán

Én ilyen értékű dolgot nem mernék kintről rendelni, bármennyire is akciós az ára. Nem csak a garanciális ügyintézés nehézsége miatt, hanem a szállítás miatt is. Inkább megfizetem a hazai felárat de ha van valamilyen garis gond akkor visszaviszem a boltba és ők intézik, valamint inkább elmegyek az adott boltba ahol szoktam vásárolni, aztán így megelőzöm hogy 1 napot zötykölődjön a futárszolgálatnál.

iPhone 13 Pro Max

(#306) arn válasza jozsi252 (#305) üzenetére


arn
félisten

en becsben elek, es az amazonnak sok korrel jobb garos ugyintezese van, mint barmi masnak itt :) pl bedoglott a hangkartya egy ev elteltevel, elnezest kertek, kuldtek egy vonalkodot, bevittem a postara - ket ora mulva visszakaptam az arat.

meg karacsony kornyeken jan vegeig ingyen visszakuldheted, akkor is visszakapod az arat. nem tudom melyik otthoni boltnal tudnad ezt megtenni.

viszont a routerem bedoglott, bevittem a helyi boltba - ket honapig szarakodtak vele, aztan a vegen en leveleztem le az asussal, hogy kuldjenek egy masikat helyette. persze adhattam el bago aron, mert addigra vettem masikat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#307) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Elgondolkoztam az 1070-em lecserélésén. Maradnék a Gainward gyártó mellet, mert egész szimpatikusak nekem. Használja valaki ezt a kártyájukat? Ha igen, milyen?

(#308) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Melyik "olcsó" 2070-et érdemes megvenni? Árukeresőn néztem a Giga, az Msi és a Gainward megoldását.
Ha ezek nem, melyik a "minimum"?
Köszi :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#309) chopin42 válasza chopin42 (#308) üzenetére


chopin42
őstag

Szerk: esetleg külföldi rendelés is játszik, ha veszek.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#310) CptAdamica válasza chopin42 (#308) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szia, keress rá is a topikban, vagy olvass kicsit vissza, giga és msi tulajok is vannak néhányan. Mindannyian elégedettek. :)

Megyen!

(#311) lavorka válasza chopin42 (#308) üzenetére


lavorka
aktív tag

MSI Armor-ra szavazok, 1 hónapja hajtom, hibátlan! :))

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#312) Compika válasza lavorka (#311) üzenetére


Compika
aktív tag

+1 az ARMOR nak

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#313) horvathpeter válasza Compika (#312) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Tőlem is +1 az Armornak.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#314) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Erről a kártyáról mi a véleményetek?
EVGA GeForce RTX 2070 Black Edition 8GB GDDR6
A hűtése milyen minőséget képvisel?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#315) FaTHI válasza Predator2 (#314) üzenetére


FaTHI
őstag

A 2080-as topikban van egy kolléga, neki a Black 80+ fok és elég zajos is!

(#316) - = Zk = - válasza Predator2 (#314) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szerintem én leszek az a koléga...
75-80+ gyári ventivel, és ott már azért hangosan teker....
volt rajta egy Arctic Xtreme IV, 70-75 fok.... hangtalanul
most van rajta egy H55+G12 ééééés 70-75 fok, de legalább halk :W :W....
1. vagy a kártya a szar
2. vagy a pumpa
3. vagy nem tudom.... de elég bosszantó....

2080Ti-n a H55 álom értékeket produkál, el sem hiszem.... de miért hozom fel?.. mert lehet a 2070 Black még elvan azzal a hűtéssel, ami nekem már nem elég... de a vicc, hogy jött a 2080Ti-ből is Black változat, és annak az értékeit nem ismerem sajnos

ha szabad beleugatnom, én a helyedben XC Ultra sorozatot vennék... az 3 slotos, és van benne hőleadó anyag... nem tudom, mennyivel drágább a Black-nél..és hogy létezik-e egyáltalán 2070-ből

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#317) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Esetleg valakinek konkrét tapasztalata volt-e már ezzel az MSI cuccal: [link]
Az is érdekelne, hogy az Armorhoz képest mi az eltérés, a specifikációjukban sok érdemi eltérést nem találtam. Ez valami újabb cucc, és csak a dizájnban hozott újat? Kevesebb infó, teszt van róla, mint az Armorról.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#318) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!
Most tervezek venni RTX2070-t.
Szerintetek megéri fel árat Gigabyte GeForce GAMING OC vagy MSI Gaming X egy MSI Armor-al szembe?
A sima MSI GeForce RTX 2070 8GB GAMING jobb Armor-nál ha RGB világítást nem nézzük?
Köszönöm.

(#319) Pist@bácsi válasza rayman2006 (#318) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

RTX 2070 -ből kétféle gpu létezik, TU400-A1 és TU400A-A1. Utóbbi kerül az OC kártyákra, magasabb órajeleket tud, de szerintem ez nem éri meg a felárat.
A sima Gaming gpu-ban nem tér el a sima Armortól, de a hűtése jobb, bár az Armorra sincs panasz, szerintem ez sem ér felárat.
Gigabyte Gaming OC ad +1 év garanciát regisztráció után (nem minden Giga, pl Windforce nem), ez mondjuk ér valamit, ráadásul az is jobb hűtés az Armornál, de +20K -t ez sem ér.

(#320) FaTHI válasza - = Zk = - (#316) üzenetére


FaTHI
őstag

Igen létezik Ultra gaming evga 2070-es, de az ára kb egy 2080 akciós Armor :)

(#321) FaTHI válasza rayman2006 (#318) üzenetére


FaTHI
őstag

Jókat irnak az Armor-ról is ajánlott vétel. Nézd meg a 2080-as topikot nagy külömbség csak nincs hűtésileg! Nekem Giga gaming oc 2080-am van és egy álom a hűtése, 69fok max. hangtalanul 19xx mhz-en boostolva! Az hogy te milyet fogsz ki az lutri..

[ Szerkesztve ]

(#322) Siszibatya válasza Predator2 (#314) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia ! :)

Néhány teszt több kártyával , ami segíthet neked a választásban közte az RTX EVGA 2070 BLACK is szerepel :

[RTX 2070 BLACK ]

[RTX 2080 XC ULTRA ]

[ RTX 2080 Ti XC ULTRA]

Nem tudom mennyire kedveltek és pontosak ezek az oldalak , lehet van jobb ezeknél .

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Tamás

(#323) - = Zk = - válasza FaTHI (#320) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mondjuk teszem hozzá, semmi bajom a kártyával, 75-80 fok normál ezzel a 2 szlotos hűtéssel...
engem leginkább a H55 "teljesítménye" bosszant....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#324) FaTHI válasza - = Zk = - (#323) üzenetére


FaTHI
őstag

Értelek Papa, jól el vagy ezzel a Black -el, remélem megtalálod, megtaláltad a megoldást. Igazából itt nem a 80+ hőfok a baj, hanem a gyári ventije ilyen magasan pörög. Számomra fura sebességgel teker. Én reálisnak terhelés alatt olyan 60% ot tartanék. Én nézegettem a hűtéseit ezeknek a kártyáknak, és biza a Gaming Xc már elég jónak tűnik, csak veszett drága.

[ Szerkesztve ]

(#325) - = Zk = - válasza FaTHI (#324) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, nagyon nem találtam még semmi megoldást.. majd január közepétől folytatom a "keresgélést"....
másnem, lehet legariztatom... veszteni nem vesztek vele

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#326) arn válasza - = Zk = - (#316) üzenetére


arn
félisten

Armor nalam 65 fokig megy, 1200at porog ilyenkor a venti.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#327) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Ha már ilyen jó ez az Armor, van aki 144Hz-en tolja és meg is van a 144fps?
Csak a hőfokokra lennék kíváncsi, mert ott azért jobban fűt, mint 60fps-el.
Vagy ha nem Armor az se baj csak 2070 és 144fps.

(#328) arn válasza Pist@bácsi (#327) üzenetére


arn
félisten

En vsync nelkul neztem furmarkban. Amugy nem csoda, sima tu106os gpu 175 watton a korabbi pascal gaming hutojevel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#329) Pist@bácsi válasza arn (#328) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Mennyi fps volt úgy?

(#330) arn válasza Pist@bácsi (#329) üzenetére


arn
félisten

marmint a furmark? :) az mervado, mint benchmark? milyen felbontasban?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#331) arn


arn
félisten

install utan ilyen beallitasokkal fut:

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#332) eldiablo válasza Pist@bácsi (#327) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Armor OC Gaming bios-al 61-65C.

(#333) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

BUÉK mindenkinek!

(#330)(#331) arn
Csak a magasabb fps miatt érdekelt. Látom az meg volt. Köszönöm :R
1070Ti-vel is tudok 75Hz-en 45 fokos kártyával játszani, de ugyanez 144Hz-en már 63 fok. A cél a 144Hz lenne
ezért érdekeltek a hőmérsékletek, mert meglepett, hogy ilyen jól muzsikálnak az Armorok.

(#332) eldiablo neked is köszönöm.

(#334) arn


arn
félisten

A korabbi msi tophuto van egy 175 wattos kartyan. A kartya nagyobb, mint a ketventis msi 1080ti gaming. Eloszor meg is lepodtem, hogy 1-2cmen mulott, hogy belefert a meshifybe.

A budget 2070ek kozott eleg jo :) foleg, hogy ez szinte a legolcsobb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#335) Pist@bácsi válasza arn (#334) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Erre nem is gondoltam. A képeken nem tűnik nagynak.
Nekem Define C van, az első ventilátor meg a jelenlegi kártya (298mm) között van még cca. 2cm. Az Armor 309mm a spec. alapján, vagyis éppen befér.
Kérdés melyik gyártó hogyan méri a kártyát.

(#336) rayman2006 válasza Pist@bácsi (#319) üzenetére


rayman2006
tag

Köszönöm a választ.
Ezek szerint nem éri OC változat +20e sima Armor-al szembe.
Ha kell úgy is lehet húzni kcist Afterburner-el ha kell.
De hosszú ideig elég lesz szerintem 1440p felbontáshoz is nem nagyon kell húzni.

(#337) eldiablo válasza rayman2006 (#336) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Csak a power limit lesz a difi. Lehet tolni pár százalékot, de csak bios cserével tudsz eredményt elérni. Ez már nem olyan mint régen, hogy csak órajel eltérés van, mert az OC az 210W-os max felvételt enged a Sima meg "csak" 200W-ot. Ergo ugyan oda nem fogod tudni felhúzni mint az Armor OC-t. Persze kérdés, kinek mi az elég. :) Nekem egy 900-1000W-os limit elég is lenne. :DDD

(#338) t72killer válasza eldiablo (#337) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez az 5%-nyi power különbség nem fog sokat osztani-szorozni, túlhajtva már sokkal több nafta kéne egy érzékelhető teljesítmény-MHz lépéshez.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#339) eldiablo válasza t72killer (#338) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ahogy írtam, eredményt bios cserével lehet elérni, csak példának hoztam fel az OC non OC biost. Részemről +5% is előrelépés, de pl ott a Gaming Z biosa, az össz 250W-ot enged. :U Az Armor és a Gaming PCB 1:1 ugyan az. két fázist lehagytak, de eddig nem tűnt fel a hiány.

(#340) t72killer válasza eldiablo (#339) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

250W környékén már el tudom képzelni, hogy kelljen az az extra 2 fázis - bár ez nem gtx 970.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#341) arn válasza eldiablo (#337) üzenetére


arn
félisten

+gpu. Ami miatt nem tudod a masik biost beleegetni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#342) eldiablo válasza arn (#341) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezt miből gondolod?

(#343) t72killer válasza eldiablo (#339) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, benéztem, custom NYÁK-ról refnyákra nem mozgatunk BIOS-t...

#341: a gaming-Z binnelt GPU-s?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#344) arn válasza eldiablo (#342) üzenetére


arn
félisten

Nem as tu106 van rajta, onnantol meg blokkolva van a ket bios kozotti atjaras. De szoljatok, ha tudtok egy modszert a beegeteshez :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#345) eldiablo válasza arn (#344) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ne tessék fikcionálni kérem: [link]
Egyébként meg olyan biost írhatsz bele ami bele fér a ROM chipbe. :U
Amúgy meg mind a kettő TU106-400, csak az egyik TU106-400A-A1 a másik meg "csak" TU106-400-A1. A TU106-400A-A1 az binnelt GPU, bár ez megint ingoványos, mert van TU106-400-A1 ami legalább olyan jól megy.

(#346) t72killer válasza eldiablo (#345) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2080Ti-ről láttam már példát olyanra, hogy custom karira ráhúztak egy táposabb TDP-jű refnyákos kari biosát, de elég kaotikus lett a vége, a kimeneti portok fele nem működött, és a tuning se lett túl meggyőző.

A binnelt gpu nem biztos, hogy baj, de az eltérő nyák gond lehet. Refnyákos karira inkább másik, táposabb refnyákos bios-t keresnék, ha van ilyen. A KFA2 pl úgy tűnik, max 240W-ig ereszti a kártyáját, refnyákos karira ilyen biost tennék.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#347) eldiablo válasza t72killer (#346) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hülyeségeket lehet csinálni, de felesleges. Érdemes megnézni a tápvezérlő típusát, a vBios által támogatott mem. konfigurációkat. Az hogy a nyák nem pont ugyan olyan, az attól még lehet jó.
Gyakorlatilag minden G80 és feletti nV gen-t végig próbáltam, bencheltem és a legtöbbet hw és/vagy sw szinten módosítottam. AMD-nél az utolsó 2. gen maradt csak ki.

(#348) t72killer válasza eldiablo (#347) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetni lehet, de minek próbálgasson az ember, ha van tuti működő alternatíva? Attól hogy a kfa bios 240, a gamingZ bios 250W-ot enged, még benchmarkokban se biztos, hogy kimérhető lesz a különbség. Értemén, tesztelgetni jó, neked és sok egész-félprofinak ez az élete, csak úgy átlag játékosoknak nem ajánlanám, hacsak egy konkrét kombinációt nem teszteltem le magam.

Lényegesen nyugodtabb vagyok, ha pont ugyanarra a nyáktípusra tesztelték a kérdéses BIOS-t.

Angol fórumokon amúgy úgy látom, szeretik a kfa bios-t, legalábbis 2080Ti berkekben. 2070-es tapasztalatoknak utána kell nézni, nagyon valószínű, az is lesz:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#349) arn válasza eldiablo (#345) üzenetére


arn
félisten

Plz ird le, hogyan egeted bele... probaltam, semmilyen override parameterrel nem tudtam az nvflashsel beleirni az oc biosat.

a gpunal nem igyanezt irtam? Mas a verzio, es mas lesz az id, olyan az nvflashnek, mintha az 2080ti biosat akarnad beleegetni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#350) eldiablo válasza t72killer (#348) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ahogy írtam már, ha nem egyezik a NYÁK, attól még lehet jó, csak ellenőrizni kell a már említett tényezőket.
Elhiheted, ebben van némi tapasztalatom.
Maximus IX Apexemen 10-es Apex BIOS/UEFI van és 9900K-t hajtok benne. ;] Z270+Coffee refresh.

Egyébként kimérhető a difi:

Itt meg is tekinthetőek az eredmények.
Érdekességként. Nem akartam ide publikálni az eredményeket.

arn megfelelő verzióval és a jó parancsokkal bármit bármibe bele lehet írni. ;)
Írj rám privátban és belinkelem neked.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.